אימיפרמין: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נרקולפסיה

על התסמונת הציורית ששבתה את דמיונם של רבים וטובים, על החיים הלא ציוריים כלל ועל ההתמודדות, נרקולפסיה: מחלה ששיכת לקבוצת של מחלות שמתאפיינות בשינת יתר - לא רוצים לישון הגדרהנרקולפסיה היא מחלה ששיכת לקבוצת של מחלות שמתאפיינות בשינת יתר. חולי הנרקולפסיה חווים ישנוניות יתר במהלך היום, והרדמות מהירה ופתאומית ללא שליטה במשך שעות היום תוך כדי ביצוע משימות. 50-70 אחוזים מחולי הנרקולפסיה חווים תופעה הנקראת קטפלקסיה- חולשת שרירים כללית פתאומית עד אבדן יציבה. תופעה זו מופיעה כתוצאה מהתרגשות, כעס, פחד או הומור. לדוגמה: בעקבות כעס פתאומי, ראש החולה נופל קדימה והלסת נותרת תלוייה ללא מתח. קטפלקסיה יכולה להביא עד למצב של שיתוק מוחלט למספר דקות. 60 אחוזים מחולי הנרקולפסיה חווים הזיות היפנוגוגיות - זהו מצב דמוי חלום המתרחש בין שינה לחלום ובמהלכו החולה חווה הזיות ראיתיות, שמעתיות ותחושתיות. אותו אחוז מחולי הנרקלופסיה סובל מאטוניה- מצב של שיתוק בין שינה לערות, שבו...
ללמוד עוד על אימיפרמין
האם התרופות נגד דיכאון יעילות?-תמונה

מחקרים מוכיחים כי לתרופות אנטי-דיכאוניות אין יעילות...

מאת: מערכת zap...
12/01/2010
אי שליטה בשתן - ההיבט הרפואי-תמונה

איכות חייה של אישה הסובלת מאי-שליטה בשתן נפגעת קשות. ד"ר...

מאת: ד"ר מנחם...
06/03/2006
עצם דכאונית-תמונה

תגלית מפתיעה: חוקרים גילו שדיכאון גורם לדלדול העצמות לדברי...

מאת: מערכת zap...
31/10/2006
נרקולפסיה-תמונה

על התסמונת הציורית ששבתה את דמיונם של רבים וטובים, על החיים...

מאת: חולי...
14/05/2000
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לאימיפרמין?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

אימיפרמין: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, קודם כל, אני חייב לציין שעשיתי חיפוש מקיף וארוך באינטרנט (בעברית ובאנגלית) ולא מצאתי כמעט שום דבר שיעזור לי (כמעט, אני אפרט) אז ככה: כל פעם שאני עם חברה שלי, מתנשק, מחבק, או אפילו מחזיק ידיים יוצא לי מהאיבר מין נוזל שקוף סמיך מעט ודביק (נוזל טרום שפיכה\טיפות אהבה\.. יש לזה המון שמות)... הבעיה היא שהנוזל בכמות כזאת שאחרי חצי שעה יש מספיק כדי לעבור את התחתונים והמכנסיים ולעשות כתם של רטיבות... אני מניח שאפשר להבין למה זאת בעיה רצינית... אני לא יכול אפילו ללכת לראות איתה סרט בקולנוע :( עברתי על האינטרנט ולא מצאתי כמעט כלום על זה פרט לכמה דברים, אני אפרט אותם לא על מנת לקבל חוות דעת על ה"פתרונות" האלה: 1. אנטי-היסטמינים - היה כתוב שזה מפחית את הכמות, לקחתי במשך שלושה שבועות ולא השתנה שום דבר בצורה שאפשר להבחין. 2. קראתי על גלולות טבעיות של צמחים סיניים וכדומה שטוענים שעוזרים למלא בעיות, הן נקראות NF CURE CAPSULES, אני מניח שזה לא ממש יעזור... 3. בחיפושים נתקלתי בתגובה של בן אדם שאמר שהלך לרופאים רבים בגלל מקרה דומה ואף רופא לא מצא לו פתרון. הוא הלך ללמוד רפואה ומצא פתרון לבעיה שלו - תרופה אנטי-דיכאונית שהתופעות לוואי שלה מייבשות ריר (בין היתר של בלוטות קאופר). לתרופה קוראים imipramine ... לא יודע כמה זה רלוונטי אבל אני כותב מתוך הרגשה די נואשת... השאלה היא, איך אני יכול לטפל בבעיה? האם יש תרופה כלשהיא שתעזור? תודה רבה מראש!!!

יש לי את אותה הבעיה בדיוק..

רואים שעשית חפיר מעמיק באינטרנט וקראת על פרה-קאם מכל הכיוונים. כרופא ואיש מקצוע בתחום אני יכול להגיד לך שאיני מרוצה מהפתרונות התרופתיים (שאכן עשויים "לייבש" אותך קלות), שכן לא מדובר בבעיה רפואית. לא מדובר בבעייה בלבד. כמות ההרטבה יורדת עם השנים. היא מקבילה לסיכוך של בנות זוגך (כאשר הן מגורות מינית). מדובר בתופעה פיזיולוגית אשר מצביעה על בריאות מינית מצויינת. אם זה מביך אותך בתחילת קשר אתה יכול לשים סופגן (יש כאלו שמיועדים לדליפת שתן, הם קטנים, אינם מורגשים ומכילים ג'ל שסופג אפילו כמות של כוס). אל תכניס לעצמך לראש שיש לך בעיה, כי קשה יותר יהיה להוציא זאת מהראש. ותתרחק מהתרופות האלו.

22/09/2013 | 01:42 | מאת: אנונימי (די נואש)
מתוך פורום הפרעה בתפקוד מיני אצל גברים

דבר ראשון, תודה על התגובה :) אני מבין שמבחינה גופנית זאת אינה בעיה, אבל אפשר לומר שזה "מוריד את איכות החיים" במקצת... יש לי כמה שאלות: 1. אני רוצה להדגיש שהכמות גדולה מספיק לעבור את התחתונים והמכנסיים בקלות, גם אם זה לא יביך אותי מבת זוגתי, זה לא מאפשר להסתובב ב"ציבור" כך... 2. הסופגן לא נראה כטיפול במקור אלא כטיפול בתוצאות... השאלה היא האם זאת הדרך העדיפה והיחידה? 3. איפה ניתן להשיג סופגנים? יש בסופר פארם? רשתות אחרות כלשהם? תודה מראש!!!

ואומנם זה לא בכמות מפריעה שעוברת את השכבה הראשונה של הבוקסר אך זה מונע מבנות רבות לבצע בי מין אוראלי. יש דרך לשלוט בזה? ותוך כמה שנים אמרת שהמצב משתפר?

שלום, רציתי לדעת מאילו תרופות יש להיזהר ולהימנע מהשימוש בהם כאשר סובלים מ-SVT ׁ. הרבה פעמים אני מפחדת שתרופות מסוימות יעוררו לי התקפים אז אני נמנעת מהשימוש בהם. למשל: האם יש בעיה עם אנטיביוטיקה מסוימת? תרופות ממשפחת הNSAID? אדקס לכאבי מחזור? שאלה נוספת הרבה טוענים שמגנזיום יכול לעזור להפרעות קצב, האם יש לכך איזושהי תמיכה במחקרים? תודה מראש

שלום, קודם כל טיפול בתרופות ממשפחת ה- NSAIDS אינו מועדף בחולים עם הפרעות קצב ומחלות לב, ולכן עדיף להימנע. מבחינת תרופות שמחמירות : These include primarily the antiarrhythmic drugs (IA, IC, sotalol and bepridil), digitalis, sympathomimetics and phosphodiesterase inhibitors. These complications may be toxic or idiosyncratic, in patients with or without cardiac disease, and may also occur with other drugs: vasodilators and anti-anginal drugs (lidoflazine, vincamine, fenoxedil), psychotropic agents (phenothiazine and imipramine), antimitotics, antimalarials (chloroquine) or antibiotics (erythromycin, pentamidine). The prognosis is severe and the treatment is often difficult which makes prevention, helped by repeated surface ECG (or Holter monitoring), very important with careful assessment of patients at risk.

שלום, בת 47 עם דחיפות בלתי פוסקת מדרכי השתן. הרופא נתן לי פרימוניל 25 מ"ג .. קראתי שאינטרנט שהכדור הוא לדיכאון ואייני בדיכאון .. מה הקשר בין הכדור לדחיפות במתן שתן ?

ת צריכה לדבר עם הרופא שנתן לך את הטיפול.

בהמשך לסרטן הפרוסטטה, עברתי לפני למעלה מ -10 שנים ניתוח להוצאתה ומאז במשך שנים רבות קיבלתי את התרופה PRIMONIL, כאמצעי יעיל מאוד נגד בריחת השתן. מאז שהפסיקו לייצר תרופה זו, האורולוג מתקשה לאתר תרופה חליפית, שתפעל ביעילות דומה. אשמח אם תוכלו לעזור לי למצוא (בארץ או בחול) תרופה בעלת מרכיבים כימיים דומים ל - PRIMONIL.

רפי שלום, בארץ משווקת תרופה בשם tofranil, המכילה את אותו הרכב כמו primonil. ליאת

פורומים בנושא אימיפרמין
פורום תרופות ורוקחות - תמיכה
פורום תמיכה הדדית ודיון על תרופות ועל מידע רפואי/תרופתי. הגולשים מוזמנים...
פורום תרומת תרופות לנזקקים - בשיתוף עם עמותת "חברים לרפואה"
במסגרת הפורום יוכלו הגולשים שזקוקים לתרופות להתייעץ כיצד להגיע לאלו שיכו...
פורום שיקום נשימתי
ד"ר דיצה גרוס תסביר לגולשים כיצד ניתן להקל על בעיות המשפיעות על קושי נשימתי