תרומת ביצית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תרופות פיריון: המדריך המלא

לקסיקון תרופות הפיריון המלא - כל השמות, כל ההשפעות: מנוגון? איקקלומין? כוריגון? או שמא אוביטרל? כל ההסברים על כל התרופות. לגזור ולשמור עוד בנושא: טיפולי פוריות   תרופות לגיוס זקיקים והשראת ביוץ איקקלומין (Ikaclomin) תרופות לגיוס זקיקים והשראת ביוץ איקקלומין (Ikaclomin) קלומיפן ציטרט אחת מהתרופות הותיקות ביותר, שמצויה בשימוש מוצלח כבר כארבעים שנה. פועלת על ידי חסימת הקולטנים לאסטרוגנים בבלוטת יתרת המוח, פעולה שמעוררת את הבלוטה להפריש את ההורמון FSH, שמגרה את השחלה לגיוס זקיקים. כלומר איקקלומין לא גורם באופן ישיר לביוץ, כי אם מגביר את התהליכים הטבעיים שמובילים לביוץ.למי ניתן? התרופה ניתנת לנשים שאינן מבייצות או כאלו שאצלן יש מיעוט ביוצים. לעתים איקקלומין ניתן להגברת הביוץ גם אצל נשים עם אי פריון מסיבה לא מוסברת. איקקלומין יכול לסייע בדחיית מועד הביוץ עבור נשים דתיות אצלן יש חשד כי הביוץ מקדים את מועד המקווה....

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתרומת ביצית

טיפולי פוריות - תמונת המחשה
טיפולי פוריות מדוע עם הגיל, יורד פריון האישה? כיצד מתבטאת תופעת אי פריון? איך מתכוננים לטיפולי הפוריו...
הריון ולידה - תמונת המחשה
הריון ולידה נשים שימו לב: מחקר חדש מצא כי היקף העלייה במשקל במהלך ההיריון עשוי להשפיע על הסיכון למח...
פונדקאות - תמונת המחשה
פונדקאות חוק הפונדקאות שונה שוב: להורים המיועדים לא יהיו יותר מ-2 ילדים משותפים
שימור פוריות - תמונת המחשה
שימור פוריות כיצד משפיעה מיומה על בריאות האישה? פורום חדש בדוקטורס בניהולו של פרופ' יונה תדיר יעסוק...
ללמוד עוד על תרומת ביצית
תרופות פיריון: המדריך המלא-תמונה

לקסיקון תרופות הפיריון המלא - כל השמות, כל ההשפעות: מנוגון?...

מאת: פרופ' זיידמן...
16/07/2018
תורמים ברשת-תמונה

על אתר אינטרנט חדש המעניק שירות ייחודי של קישור ומציאת...

מאת: המרכז הרפואי...
23/05/2018
תרומת ביצית: שלב אחרי שלב-תמונה

נשים הזקוקות לתרומת ביצית לשם הריון יוכלו לקבלה מתורמת בארץ...

מאת: ד"ר כהנא אריק
23/05/2018
הקפאת ביציות: מדריך מקיף-תמונה

מדוע נשים נזקקות להקפאת ביציות? לעתים מדובר בסיבה רפואית -...

מאת: ד"ר כהנא אריק
23/05/2018

תרומת ביצית: רופאים מומלצים

ד"ר זולוטניק לאוניד

ד"ר זולוטניק לאוניד

רופא גינקולוגיה ומיילדות (נשים) ,מומחה ליילוד וגינקולוגיה
(5 דירוג ממוצע)
(1 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתרומת ביצית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תרומת ביצית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
30/07/2018 | 11:19 | מאת: אלון

שלום לך. אשתי עברה לפני מספר ימיםהפלה טבעית חמישית(הפעם הפלה כימית) בשנתיים וחצי האחרונות.יש לה 2 הריונות ספונטניים טבעיים בשנים 2006,2010. גילה כיום 43 ו-9 חודשים.ההפלות החלו כשהיא היתה בגיל 41 ו-4 חודשים .לכאורה נישללו סיבות להפלות טבעיות כמו בדיקת קרישיות,קריוטיפ וכו' וההנחה היא שההפלות על רקע גיל,מסיבות כרומוזומליות.3 הפלות היו מוקדמות(כימיות),1 אחרי גילוי דופק עוברי(בשבוע 11 כשהעובר הפסיק להתפתח בשבוע 8.הפלה נדחית)ועוד אחת בשבוע 8-לא מדדה בטא בעקבות איחור ויומיים אחרי התחלת דימומי ההפלה היתה בטא 4,100. האם לאור סקירה זו ההנחה היא שהסיכוי להריון תקין הינו 0 ולמעשה חבל על המשך הנסיונות?

ההפלות משקפות כנראה את גילה, ובהתאם הסיכוי להיריון תקין, ללא תרומת ביציות, הוא לא 0, אבל בהחלט נמוך.

24/05/2018 | 09:54 | מאת: מאיה

שלום פרופ' זיידמן. אני שוקלת להתחיל תהליך של תרומת ביצים, עוד מעט בת 45 עם רזרבה שחלתית נמוכה עשיתי שני סבבים שהניבו הריון כימי למרות שעוברים היו באיכות מאוד גבוהה, יש לי 2 ילדים מהריון ספונטני (הקטן כמעט בן 10). 1.אם טרם החזרת העובר עושים בדיקת PGD או PGS והבדיקה תקינה אפשר לוותר על מי שפיר? 2.על איזו בדיקה אתה ממליץ יותר PGD או PGS? אין לנו היסטוריה של מחלות במשפחה, הפחד שלי זה שאני לא מכירה את התורמת. 3.מהם אחוזי הצלחה בתרומת ביציות בהנחה שאין שום בעיה עם רחם, הפלות, או כל דבר אחר חוץ מהגיל? גם אין בעיות זרע. תודה מראש.

1. לא ניתן לוותר. 2. לא ממליץ על שתיהן. עדיף לעשות בדיקות גנטיות לתורמת. 3. 40% לכל בלסטוציסט שמוחזר.

13/05/2018 | 13:23 | מאת: שרית

פרופ משיח שלום ברשותך יש לי 2 שאלות: אני בת 42 ובאחת משאלותיי הסברתי את מצבי לאחר 5 טיפולים כושלים ב-IVF פרוטוקלוים היו מצויינים הרבה עוברים התחלקו ל-9 תאים ללא שברים והיו גם בלסטוציסטים. העברים לא התאימו לבדיקת PGS וציינת בפניי את האפשרות של תרומת בייצית 1. לאחר 11 חודשים של הפסקה מטיפולי פריון נקלטתי טבעי אז מדוע לא הושג הריון בטיפולי פריון אם העוברים היו כל כך טובים? האם יכול להיות שהעוברים שלי לא שרדו תנאי מעבדה או שזה בטוח הביציות כי בכל זאת הושג הריון טבעי. 2. האם יש סיכויי להולדת ילד בריא בגילי?

שלום. מזל טוב. אנו רואים לעתים די קרובות, מקרים בהם נכשלים בהפריה חוץ גופית ואח"כ מושג הריון טבעי. ייתכן שיש מצבים בהם הטבע יוצר עוברים טובים יותר מאשר במעבדה. בכל מקרה, בגלל גילך, יש סכנת יתר להפרעה כרומוזומלית כמו תסמונת דאון וצריך לעשות את המירב, כולל לשקול דיקור מי שפיר, כדי לשלול אפשרות זו.

10/05/2018 | 21:39 | מאת: שרית

פרופ משיח שלום ברשותך יש לי 2 שאלות בת 42 לאחר 3 שנים טיפולי IVF כושלים בטיפול האחרון יש מוקפא. היו תוצאות יפות בטיפולי הפריון עוברים שהתחלקו ל-9 תאים ללא שברים ואפילו לא התאימו ל-PGS. הרופא אמר לי שכנראה עקב הגיל הבעייה בביציות. הפסקתי את טיפולי הפריון כדי לנוח והרגשתי חוסר אמונה בטיפולים הללו. 1.בנסיון ראשון להרות נקלטתי טבעי הבטא עלתה ואני מחכה לבדיקת דופק . לאור גיל ולאור זה שהביציות שלי לא הניבו הריון ב-IVF מה הסיכויי שבמידה ויהיה דופק העובר יהיה תקין ? 2. אתה יכול להסביר לי מדוע הבעייה הייתה בביציות כאשר היו פרוטוקולים אם תוצאות מדהימות ולא הושג הריון ובנסיון להרות טבעי כן מושג הריון בגילי . האם בוודאות הביציות לא היו בסדר או שהמעבדה לא הייתה בסדר?

סיכויי ההצלחה יורדים עם הגיל ובצורה מאד משמעותית אחרי גיל 40. הסבה לירידה היא ירידה ברזרבה השחלתית שמתבטאת גם במספר הביציות הזמינות ובעיקר במבנה הכרומוזומלי שלהן: עם הגיל חלק הארי של הביציות נושא מספר כרומוזומים לא תקין. זו גם הסבה הלנטיה להפלות יתר עם הגיל וגם לתסמונת דאון. היות ובעית הגיל היא בביציות, הפרוטוקול הטיפולי קובע רק במעט. בחירת עוברים תקינים היא באמצעות PGS אבל אני מבין שהעוברים שלך לא הגיעו אפילו לשלב הבלסטוציסט שהו מבצעים את ה_PGS. יש לשקול תרומת ביציות כפתרון.

פורומים בנושא תרומת ביצית
פורום פריון האישה והפריה חוץ גופית
פרופ' זיידמן ישיב על שאלות הנוגעות לפריון האישה והפריה חוץ גופית: הזרעה,...
פורום הריון ולידה - תמיכה
בפורום יענו שאלות הקשורות בהריון ולידה, כגון: תחושות והרגשות לקראת הלידה...
פורום הריון ולידה - הלל יפה
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בתחומי הריון ולידה: בריאות האם והעובר...