גירוי יתר שחלתי: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שחלות פוליציסטיות: התרופה - שינוי באורח החיים

תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם לבעיות מטבוליות, עם השלכות עתידיות. נשים עם עודף משקל הסובלות מהתסמונת יכולות להתגבר על בעיות אלה ללא כל טיפול תרופתי. הכיצד? התשובות בפנים תסמונת השחלות הפוליציסטיות (Polycistic Ovary Syndrom – PCOS) היא ההפרעה האנדוקרינית (הורמונלית) השכיחה ביותר אצל נשים בגיל הפריון ומופיעה בקרב 10-15% מהנשים בגיל הפריון. מבין כל הגורמים להפרעות בביוץ, תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא הנפוצה ביותר, ולפיכך מהווה אחת הסיבות העיקריות לבעיות פריון.   מהם התסמינים של תסמונת השחלות הפוליציסטיות? התסמינים מאוד רחבים, לא אצל כל אישה יופיעו כל התסמינים. הם יכולים להתבטא בצורה שונה מאישה לאישה ואצל אותה אישה בשלבים שונים של חייה.   מה כוללים התסמינים? מחזורים בלתי סדירים הנובעים מביוץ מאוחר או חוסר ביוץ. בנוסף, עלולים להופיע תסמינים נוספים הקשורים לעודף הורמוני מין גבריים (שיעור יתר, אקנה ועוד).   תסמונת השחלות הפוליציסטיות היא הסיבה...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לגירוי יתר שחלתי

היפרקלמיה - תמונת המחשה
היפרקלמיה להורמוני האדרנל העיקריים קורטיזול, אלדוסטרון (המיוצרים בקורטקס, הוא קליפת האדרנל) יש תפ...
פולידיפסיה - תמונת המחשה
פולידיפסיה אבחון מוקדם של סוכרת יכול להקטין את הסיכון להתפתחות סיבוכים. בואו להכיר את תסמיני המחלה...
בדיקות הורמונים - תמונת המחשה
בדיקות הורמונים מהי שחמת הכבד? כיצד היא נוצרת וכיצד ניתן לטפל בה, ומה בינה לבין צהבת, כבד לו
קריש דם - תמונת המחשה
קריש דם התקן למניעת הריון הוא אמצעי מניעה יעיל ובטוח המשמש נשים רבות. בניגוד לסברה הרווחת, הוא...
שתן כהה - תמונת המחשה
שתן כהה סרטן הלבלב הוא מחלה קשה אשר שכיחותה הולכת וגדלה. כיצד מאבחנים? מהם הניתוחים האפשריים? מ...
תסביב שחלה - תמונת המחשה
תסביב שחלה לניתוחים זעיר-פולשניים בגניקולוגיה יתרונות רבים, ביניהם החלמה מהירה ודימום מופחת. אבל י...
ללמוד עוד על גירוי יתר שחלתי
הפריות מבחנה: פעולה מורכבת בשלבים פשוטים - ביוץ, הפרייה, הריון-תמונה

רובנו לא נזקקים לטיפולי פוריות ולכן לא מתמצאים בתחום הבא....

מאת:
23/11/2004
גירוי יתר שחלתי: מה עושים?-תמונה

התרופות בטיפולי פוריות עלולות לגרום לגירוי יתר שחלתי....

מאת: פרופ'...
20/12/2016
להיכנס להריון - המסלול להצלחה-תמונה

הבנה של כמה עקרונות פשוטים יכולה לעזור לבני זוג לקצר את...

מאת: פרופ' זיידמן...
01/02/2004
שחלות פוליציסטיות: התרופה - שינוי באורח החיים-תמונה

תסמונת השחלות הפוליציסטיות אינה רק מקור לבעיות פריון אלא גם...

מאת: ד"ר גודין...
31/03/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לגירוי יתר שחלתי?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

גירוי יתר שחלתי: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בת 42. משאיבה אחת נוצרו 9 עוברים בלסטוציטים טובים(A , B ) שהוקפאו בגלל גירוי יתר שחלתי. עד כה הוחזרו 6 עוברים ב3 החזרות. פעמיים עם אסטרופם וקרינון פעם אחת על בסיס ביוץ טבעי ( רק אוביטרל ואח"כ קרינון). האם יש עוד פרוטוקולים או שיטות להחזרה שגורמות להשתרשות העוברים ?

אפשר להחזיר מוקפאים גם במחזור עם השראת ביוץ במינון נמוך.

למה הכוונה הקראת בחוץ במינון נמוך?

השראת ביוץ כמובן

תלוי במינונים שקבלת בעבר.

שלום ,אני בת 35 שנה וחצי לאחר גרידה (עובר ללא דופק) מאז הניסיונות להרות עלו בתוהו, צילום רחם תקין ,ביוץ יש, בדיקות הזרע של בעלי סבירות עברתי הזרעה עם BRAVELLE לא מוצלחת לפני מס' ימים התחלתי את טיפולי הזרעה שנייה עם ה-BRAVELLE והפעם יותר 3 אמפולות , כעבור 4ימים פרוגסטרון -3, LH-2, ב-US הזקיקים עדיין קטנים 8-9 מ"מ ועלי להמשיך להזריק עוד 4 ימים ,אכן כך עשיתי ואז הגעתי לרופאה אחרת במרפאה והיא ראתה את הבדיקות דם ונלחצה מאד והם: Estradiol (E2) Urgent 4000 pmol/L Progesterone Urgent 5.00 nmol/l LH Urgent 20.00 IU היא ביצעה US וגינאלי שהצביע על ריבוי זקיקים ,חלקם אף גדולים ...ואז טענה "גירוי יתר שחלתי" ושעלינו להפסיק את כל הטיפול, להימנע מלקיים יחסי מין, ולהזריק 2 דקאפפטיל ..ו-US במחזור הבא לוודא שאין נזק...ושרק נדע שאם נקיים יחסמין יתכנו 5-6 עוברים ...מה דעתכם ?האם החומר לא מתאים לי ? האם התופעה של גירוי יתר שחלתי שכיחה?

גירוי יתר שחלתי קיים בעקבות טיפולי פוריות עם מתן הורמונים. מומלץ להיוועץ ברופא שטיפל בך לגבי פרטים נוספים

לפני 5 ימים עברתי שאיבת ביציות. שאבו 24 ביציות. מאז יש לי כאבים די לא נעימים לאורך כל הזמן ובטן נפוחה. משככי כאבים לא מעלימים את הכאב. חשוב לציין שאין לי סימפטומים נוספים ולכן אני לא פונה לבי"ח. שאלותיי: 1. מתי זה אמור לעבור? זה כבר לא מעט ימים 2. האם יש טיפול תרופתי שאפשר לקחת כדי שיעבור?

שלום אסתי, 1. אם לא עברת החזרת עוברים ולא תהיי בהריון, התסמינים אמורים לחלוף לאחר כשבוע עד 10 ימים ממועד השאיבה. 2. אין טיפול בשלב בו את נמצאת. אם משככי כאבים לא מספיקים לך, מציע לפנות לבדיקת רופא. רפואה שלמה, דר' בילגורי

שלום וברכה, אני בת 29 עם שחלות פוליצסטיות . לאחר שנה של 8 סבבים עם איקקלומין , גונאל ומנופור מתוכם 3 סבבים עם הזרעה עברנו לIVF. בחודש הקודם עשיתי שאיבה בפעם הראשונה לאחר שבוע וחצי של גונאל 150 ואורגלוטרן. נשאבו 8 ביציות. לאחר השאיבה התפתח גירוי יתר שחלתי השחלות היו מוגדלות (110 מ"מ) והיה נוזלים בכמות רבה בבטן העליונה ובאגן (בימים אלו עליתי במשקל כ5 קילו) בוטלה החזרה. לאור הנתונים איזו דרגת חומרה של גירוי זה נחשב? האם זה הגיוני שיתפתח גירוי כשנשאבו כמות קטנה כזו של ביציות? מה ניתן לעשות כדי למנוע מקרה כזה בפעם הבאה? אם ינתן מינון נמוך אז יבשילו כמות קטנה עוד יותר של ביציות לא? תודה על תשובתיך!

תלוי מה היו רמות האסטרדיול. על ידי מתן דקאפפטיל במקום אוביטרל ניתן למנוע גירוי יתר שחלתי.