פורום תרומת ביציות

463 הודעות
425 תשובות מומחה

מנהל פורום תרומת ביציות

16/02/2021 | 16:06 | מאת: ...

שלום פרופ' זיידמן . אני נזקקת לתרומה כפולה ( זרע וביצית) ולכן הומלץ לי לחפש תורם שעשה סקר גנטי נרחב .( שעשה360 מחלות גנטיות כי לתורמת עושים בדיקות גנטיות מאוד מינימליות ) מאוד קשה למצוא תורמים כאלה ושאינם נשאים לכלום ובבנקי הזרע הפרטיים העלות נורא גבוהה. אחרי חיפושים רבים מצאתי בבנק זרע 2 תורמים כאלה. אך האחד נשא של ALDOB והשני נשא של GALT. אשמח לדעת האם אלו מוטציות נדירות והאם הן נבדקות רק ב360 בדיקות או כבר לפני כן ? מה השכיחות של מוטציות אלו ? ( הכיוון הוא כנראה למצוא תורמת מאוקראינה). האם אני יכולה להיות רגועה לקחת אחד מהתורמים האלה כדי להתקדם בתהליך או שלא מומלץ ולהמשיך לחפש תורם שעשה 360 בדיקות ולא נמצא נשא לכלום? תודה רבה

סביר להניח שלא תתקשי למצוא תורמת שאינה נשאית של אחד מהגנים האלה.

18/02/2021 | 22:04 | מאת: ...

תודה פרופ' זיידמן. האם זה אומר שצריך לבקש מהתורמת שם לעשות את הבדיקות הנ"ל ? (אם הבנתי נכון זו הוצאה של עוד יותר מ2000 ש"ח נוספים) או שהסיכוי מאוד נמוך שגם התורמת תהיה נשאית של המוטציות הנ"ל ואז אפשר לקחת את הסיכון ללא ביצוע הבדיקות הנ"ל אצל התורמת?

07/02/2021 | 13:15 | מאת: אודי

הייתי בקשר עם חברה לגבי תרומת ביצית נאמר לי שבודקים את התורמת מבחינה גנטית ל4 מוטציות ..אם אני רוצה לבדוק לפאנל מורחב את התורמת לראות שאין עוד בעיות גנטיות זה אפשרי??

זה אפשרי בחלק מהמסלולים ומאד מומלץ. למשל ב- MOMS באסותא בודקים במעבדה בישראל כל תורמת מחו"ל לעשרות מוטציות.

20/01/2021 | 11:03 | מאת: אודי

שלום פרופ' אני לפני החזרה מתרומה . עדיין יש מחזור מסודר הבדיקות תקינות..האם הריון בגיל כזה הוא מסוכן יותר מגיל צעיר?? האם זה מכביד על הלב ??

הריון בגיל מבוגר מסוכן יותר ויש לדוגמא סיכון מוגבר ללחץ דם גבוה וסוכרת במהלך ההיריון. מומלץ, בהתאם, לעבור בדיקה ויעוץ רפואי מעמיק לפני ההיריון.

22/01/2021 | 15:30 | מאת: אודי

ואם יש לי לחץ דם נמוך ואין לי סכרת אני יכולה להיות רגועה ??

08/01/2021 | 09:57 | מאת: שיר

שלום פרופסור זיידמן, בת 39 בריאה עם כשל שחלתי מוקדם ללא ווסת כמה שנים. לאחר שלוש החזרות עוברים בתרומה כפולה שלכולן בטא שלילית. כל הבדיקות תקינות כולל היסטרוסקופיה אבחנתית רירית תלת שכבתית מעל 8. המלצת לי בדיקת ERA לפי הבנתי הבדיקה בודקת היתכנות לחלון השרשה שונה. המלצה רופא פוריות לעשות החזרה של שני עוברים. מאחר ואלו העוברים האחרונים שנשארו לי חשוב לי לבדוק את כל האפשרויות. האם ניתן לעשות החזרת עובר אחד ביום ארבע ואת השני ביום שש וכך להגדעל חלון השרשה? מדובר בבלסטו 3bb עובר 1יום חמש השני יום שש?? והאם כדאי בדיקת קרישיות או רעיונות אחרים בבקשה?

אפשר להחזיר עוברים במועדים שונים. אין קשר בין השרשה להפרעות במנגנון הקרישיות.

08/01/2021 | 10:59 | מאת: שיר

תודה רבה ושבת שלום :-)

28/12/2020 | 18:46 | מאת: שיר

שלום פרופסור זיידמן, בת 39 בריאה עם כשל שחלתי מוקדם. אין ווסת כבר כמה שנים. עברתי שלוש החזרות עוברים בתרומה כפולה ולצערי בטא שלילית. היסטרוסקופיה אבחנתית תקינה ופיפל, רירית תלת שכבתית בין 7-11. פרוטוקול טיפול אסטרופם שלוש פעמים דופסטון ואנדומטרי. פעמים קודמות לקחתי אוטרוגוסטן השאלה מה ניתן לעשות מבחינת בדיקות תרופות או כל רעיון אחר? תודה

אולי תעשי בדיקות ERA לראות שהרירית שלך מסונכרנת עם גיל העוברים.

06/01/2021 | 13:18 | מאת: שיר

שלום פרופסור זיידמן, בהמשך להצעה לבדיקת Eraלפי הבנתי מדובר על חלון השרשה שונה לרוב יום לפני או אחרי. מאחר והומלץ לי להחזיר שני עוברים)(אין ווסת החזרה על בסיס הורמונלי) בלסטו. האם יש דבר כזה להחזיר אחד ביום ארבע ואת השני ביום שש?

29/10/2020 | 14:59 | מאת: שיר

שלום פרופסור זיידמן, בת 39 בריאה משקל תקין עם כשל שחלתי מוקדם רירית טובה תלת שכבתית מעל 7. עברתי 2 החזרות עוברים מתרומה כפולה שלצערי לא צלחו ביטא שלילית. נאמר לי שסיכוי הוא 40-50%. האם יש משהו שניתן לעשות כדי שהעובר ישתרש? מה יכול להיות מקור הבעיה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
29/10/2020 | 15:12 | מאת: שיר

המשך לשאלה בבקשה. עוברים יום 5 דירוג 3BB.כמעט אין לי ווסת התמיכה בהחזר ות היתה אסטרופם פעמים ביום ואוטרוגסטן 3 פעמים של 300. האם יש המלצה לטיפול אחר/נוסף? 2. איך יודעים איך לתזמן אם אין ווסת האם יש בדיקה מסוימת שיכולה לעזור?

מאחר וסיכויי ההצלחה הם כ-40-50%, ברור שיהיו נשים שיזדקקו ליותר משלוש החזרות. צריך לוודא שמצב הרחם תקין, למשל לשקול היסטרוסקופיה.

24/09/2020 | 18:20 | מאת: שיר

שלום דר זיידמן, בת 39 בריאה עם כשל שחלתי בתהליך תרומה כפולה זרע וביצית. יש לי עוברים מוקפאים בדרגה 4BB . עברתי לפני כחודש החזרה אך לצערי הבטא שלילית. מנסה שוב ערכים מהיום: 70> ESTRADIOL LH-115, PROGESTRONE 3.1 רירית 2.2. אציין שפעמים קודמות תמיד הרירית הייתה מעל 6 ממ. הומלץ לי לקחת אסטרופם. האם כדאי לקחת? האם ללכת על החזרה נוספת כיוון שהרירית דקה? תודה וגמר חתימה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לנסות לקחת אסטרופם ואם הרירית תתעבה יפה לעשות החזרה נוספת.

23/09/2020 | 12:54 | מאת: רוני

שלום, אני בת 19 ומעוניינת לתרום ביציות על מנת לממן לעצמי לימודים באוניברסיטה. ניתן לעשות זאת בישראל בגיל 19? כמה כסף בערך מקבלים בישראל (מצאתי רק מידע על תרומות לארהב)? למי פונים על מנת לתרום ביצית בישראל? והאם למישהו יש מושג אם אפשרי לתרום בזמן השירות הצבאי? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה
23/09/2020 | 13:15 | מאת: רוני

ועוד שאלה-ניתן לתרום באופן פרטי, ישירות לזוג שזקוק לכך ולא בתיווך המדינה? (אני משערת שככה זה יותר משתלם). אני בריאה לגמרי, בלי מחלות רקע במשפחה הקרובה והרחוקה, יהודייה מלאה, בעלת מראה אשכנזי (עיניים בהירות ושיער בהיר), בלי עבר בעייתי כלשהו. הייתי תלמידה מצטיינת מאוד וגם זכיתי במספר תחרויות של נגינה בפסנתר. אני מניחה שיהיה לביצית ביקוש בקרב זוגות, השאלה אם זה חוקי לעשות את זה ככה...

מותר לתרום רק מגיל 21. אפשר לפנות למרכזים ציבוריים בישראל.

אני בת 39 קיבלתי תרומת ביצית נקלטתי בפעם הראשונה אך לצערי הייתה לי הפלה.רציתי לדעת אם אצל התורמת כל הבדיקות תקינות קריוטיפ+ בדיקות קפדניות.אצל בן זוגי הזרע טוב קריוטיפ ובדיקות מעולות יכול להיות שהעוברים לא תקינים? האם אני צריכה לעבור לפונדקאות?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי של בחורה צעירה או עובר מתורמת להיקלט הוא 30-50%, כך שלא נדיר שעובר לא נקלט. אם כ- 5 ניסיונות עם בלסטוציסטים מתרומת ביציות לא מצליחים, יש מקום לשקול פונדקאות.

אולם באם העוברים נקלטים אך יש הפלה בשבועות הראשונים זו עדיין בעיה בעוברים או אצלי בגוף?

בד"כ בעוברים.

20/09/2020 | 16:32 | מאת: לירז יריב

היי,אני בת 42 אחריי שנתיים של טיפולים שלא צלחו ועוד שני וחצי מאז התרומת ביצית 2 הפלות מוקדמות מתרומה.קריוטיפ תקין של בעלי והתורמת בדיקות תקינות של קרישיות והיסטורוסקופיה תקינה.יש לי עודף משקל שגם עליו העירו לי השאלה שלי האם מתן קלקסן יכול לעזור לי בהחזרה הבאה?מתי נותנים אספרין?

לקריאה נוספת והעמקה

קלקסן ואספירין הם פלצבו. את שניהם נותנים כתמיכה רגשית. הטענה היא שפלצבו כואב כמו קלקסן יעיל יותר מפלצבו שלא כואב.

20/09/2020 | 23:56 | מאת: לירז

תמיכה רגשית?? כלומר הם לא משפיעים מבחינה רפואית על מניעת הפלה??

שלום, בת 39 בריאה רווקה. אבחון כשל שחלתי מוקדם פניתי לתרומת ביצית וזרע. עברתי החזרת עובר מוקפא יום חמש. לצערי בטא שלילית. נאמר לי שרירית 8.2 תקינה עובר דירוג 4AA. טיפול תומך אסטרופם 2 ביום ואוטרוגסטן נרות 300 3פעמים ביום. יום לאחר ההחזרה למשך שבוע הופיע כאב בתחילה דקירות אח"כ כאב נסבל בבטן תחתונה בצד שמאל והכאב עבר לאגן שמאל. רופא פוריות אמר שאין קשר בין החזרה לכאב... מה לעשות והאם לשנות טיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי להיריון במקרה שלך הוא 40-50%, כך שסביר שאם לא הרית הפעם תהרי בניסיון הבא.

היי,כתבתי כאן בעבר. שתי הפלות חוזרות שבוע 5 מתרומת ביצית.אני עם עודף משקל משמעותי בעלי נבדק בקריוטיפ יצא תקין. בדיקות קרישיות הדם תקינות.נתונים תקינים של התורמת..אני כרגע בהרזייה.האם ייתכן שההפלות בשבוע המוקדם קרו בגלל משקל העודף שלי? 109 קילו? הרבה נשים עם עודף משקל הרו גם מתרומת ביצית או בלעדיה.

לקריאה נוספת והעמקה

לרדת במשקל יתרום להצלחה, למרות שנשים רבות עם עודף משקל מצליחות להרות וללדת בהצלחה.

בעלי עשה לפניי שנה סקר בדיקות גנטיות ללא קריאוטיפ.בגלל שאני אחריי 2 הפלות חוזרות מתרומה,האם על אף שכל הבדיקות אצלו תקינות הקריאוטיפ יכול לצאת לא תקין ומה הסיבה? בנוסף,באם הקריאוטיפ שלו אינו תקין(אצל התורמת הכל תקין) האם העוברים אינם תקינים? ואיך ממשיכים הלאה?יש פיתרון? בתודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם מוצאים אצל בעלך בעיה בקריוטיפ, דבר מאד נדיר, אפשר לבדוק את העוברים ב- PGD על מנת לוודא שהם תקינים לפני ההחזרה.

08/08/2020 | 23:52 | מאת: ירדן בן סירה

שלום, השבוע התברר לי שעברתי הפלה מתרומת ביצית שעשיתי. גם לאחר ההפלה הטבעית והשימום כמה ימים אחריי הרגשתי צריבות במתן השתן.למחרת יצא נוזל שקיק צורב מהרחם.הטכנאית לפניי זיהתה נוזל ברחם ולא ידעה מה זה..קראתי שיש זיהומים במערכת הרבייה שגורמים להפלות כי נראה מוזר הפלה מתרומה.עשיתי בדיקת קרישיות יצא פרוטאין שיא מוגבר 149 אחוז. הבנתי שזו נטייה לדלקות. מיהאם התוצאה היא בשל ההפלה עצמה או באמת כסיבה להפלה?

לקריאה נוספת והעמקה

זו לא סיבה שכיחה להפלות.

04/08/2020 | 17:49 | מאת: רוית

לאחר הפלה שנייה מתרומת ביצית הופניתי למספר בדיקות.אציין שהקריאוטיפ של התורמת תקין עוברים בלסטו.נתנו לבעלי בדיקת קריוטיפ שצריך לבצע,האם תיתכן אי התאמה בין שניהם גם כאשר הבדיקה שלו תצא תקינה? בנוסף,הופניתי למרפאה להפלות חוזרות העניין שהם מבחינתם אומרים להחליף תורמת ולא מתעסקים במעבר.. קיבלתי תוצאות בדיקת דם עם בעיה בקרישיות+ עודף משקל משמעותי.מהי הדרך לדעתך לנסות 'לכסות' את כל הנושא?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ממצא לא תקין אצל בעלך, אבל אין כזה דבר "אי התאמה בין שניהם." כדאי גם לעשות היסטרוסקופיה.

הייתה לי הפלה שנייה בשבוע 5 מאותה התורמת.לי נאמר שכל העוברים בלסטו ומעולים.הרופא נתן לי בדיקות קרישיות שיצאו תקינות אך משקלי הוא גבוה 109 קילו.לדבריי הרופא הסיבה היא במשקל שלי הואמרוצה הפסקה חצי שנה ואז חזרה לטיפול.אני כבר בהרזייה אולם האם יש עוד נתונים שצריך לבדוק? (עשיתי היסטורוסקופיה הוסר לי פוליפ זעיר ולפניי ההחזרה שהייתה הפלה שנייה בתגלה לי עוד פוליפ .)הרופא טוען שהרזייה דרמטית תשפר סיכויי קליטה משמעותית...

לקריאה נוספת והעמקה

ירידה במשקל בוודאי תסייע לך בהיריון, אבל בד"כ הבעיה היא בעובר.

זאת אומרת שלמרות שהעוברים בלסטו הם לא תקינים? היו לי 7 נשארו 4 האם יכול להיות שהאחרים טובים? אצל בעלי הזרע מעולה התורמת עברה בדיקות והכל תקין האם עדיין העוברים לא טובים?

עברתי הפלה לפניי חצי שנה וכעת בודקים התפתחות של הריון חדש.כנראה שהרופא שלי נרתע מדימום שהיה לי באותו שבוע 5 של ההפלה הקודמת.ביקש שבעלי יעשה בדיקת קריוטיפ.העניין שקופת החולים עוד לפניי שנה לא אישרה משום שלטענתה על הקריוטיפ אחראית האישה ואם אצל התורמת הכל תקין מדוע לבעלי יש צורך בכך משום שאצלו לא נשתנה המבנה הכרומוזולי.מה דעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

נדיר שהקריוטיפ יהיה לא תקין, אבל הבדיקה מומלצת במקרה של שלוש הפלות חוזרות.

26/07/2020 | 21:06 | מאת: כוכבית

מדוע בישראל יש פחות תרומות ביצית מנשים ישראליות וההמתנה ארוכה והרוב בחו"ל? קראתי לא פעם על נשים ישראליות שמעוניינות לתרום ביציות שלהן. ומדוע התורים ארוכים כל כך כשמדובר בארץ? האם יש מאחורי זה אינטרס של מרפאות ורופאים להרוויח יותר כסף מתרומה בחו"ל? כי הרי ידוע שבארץ העלויות יהיו זולות יותר מאישה ישראלית.

לקריאה נוספת והעמקה

יש הרבה סיבות. בעיקר מורכבות החוק בישראל. למשל חובה לרשום ברבנות את התורמת והנתרמת. מעורר רתיעה. הצורך בהקמת ועדה יקרה ומורכבת לאשר את הנתרמות. תקראי את החוק ותביני. מלא רצון טוב ותובנות, אבל מאד מסובך ליישום. ישראל גם ארץ קטנה ולא כל אישה מרגישה בנוח עם הרעיון שילדים ביולוגים משלה יסתובבו בקרבתה.

22/07/2020 | 19:48 | מאת: איך אדע אם הבעיה בביציות או בבעיה בהפלות חוזרות?

היי, עברתי שתי הפלות מאותה התורמת..אלו עוברים שהוגדרו כבלסטו יום 5.שתי ההפלות היו בשבוע 5..אני נקלטת הבטא עולה גבוה ויש הפלה..הבעיה היא איך אני יכולה לדעת באם הבעיה היא בעוברים לא תקינים או שיש לי בעיה בהפלות חוזרות אולי בשל גילי? אני בת 42 ואיזה בדיקות עליי לעשות?קרישיות הדם עשיתי לפניי שנה וחצי מקופת חולים יצא תקין.האם עליי לעשות את הבדיקות הצקיפות פרטי? תודה....

לקריאה נוספת והעמקה

הפלות חוזרות לא שכיחות כאשר נעזרים בתרומת ביצית, כך שכדאי להתייעץ עם הרופא המטפל האם את זקוקה לבדיקות נוספות, כמו היסטרוסקופיה או הידרוסונוגרפיה.

27/07/2020 | 09:10 | מאת: המשך הפלות חוזרות תרומת ביצית

האם יכול להיות שלמרות עוברים המוגדרים מעולים יש לי קרישיות בדם? לפניי שנה וחצי בבדיקה של קופת חולים היה כתטב שלא,אולם הבנתי שניתן לבצע באופן פרטי בדיקות מורחבות?בעבר גם בדקו לי פרולקטין והכל היה תקין ייתכן ודברים משתנים בשנה וחצי? עוד, האם לא כדאי לעבור לפרופ' המתמחה בהפלות חוזרות למרות תרומת הביצית? נראה שהרופא שלי לא יודע איך לעזור לי.....תודה ..

19/07/2020 | 12:34 | מאת: עמית

היי, אני לפניי כמעט 3 שבועות החזרת עובר.אתמול דימום שהחל בהפרשות חומות והתקדם לדימום.לאחר שעתיים פסק.בדקתי בטא הבוקר 935 לפניי שבוע היה 100 הטכנאית US הסתכלה בחלל הרחם ראתה ממצא שיכול להיות תואם שק הריון צעיר.השאלה שלי יש סיכוי שההריון לא הסתיים וזו לא הפלה למרות הדימום?

לקריאה נוספת והעמקה

יש סיכוי שזו לא הפלה

20/07/2020 | 19:50 | מאת: עמית

האם הבטא לדעתך אולי עדיין לא ירדה והייתה הפלה?

18/07/2020 | 20:40 | מאת: מירי

היי, אני בשבוע 5 החלו דימומים וגושי קרינון חומים,לפניי כמעט 3 שבועות החזירו לי בלסטו בפעם השלישית מתרומת ביצית.לי נאמר שהעוברים תקינים.האם משקל עודף משמעותי 109 קילו יכול להוות בעיה רצינית בקליטה?אני ממש מיואשת...

לקריאה נוספת והעמקה

כן, למשקל הגוף יש השפעה.

היי, אני מתנצלת על השאלה המביכה.אני בשבוע 5 ממש בהתחלה וחוששת שבשל אורגזמה מאוננות זה יכול לגרום להפלה טבעית? בעבר הייתה לי הפלה טבעית בשבועות ראשונים וגם חששתי שאורגזמה הגורמת להתכווצות הרחם עשויה לסייע לכך...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הפלה נגרמת מעובר לא תקין, לא מאורגזמה.

12/07/2020 | 10:12 | מאת: ליר ירדני

היי, לפניי חצי שנה חוויתי הפלה.בלסטו יום חמישי תרומת ביצית-אני סבורה שנעשה בי טיפול לא תקין לנוכח הנתונים הקיימים: נתנו לי כתמיכה לעובר בלסטו- 2 אסטרופם ו3 דופסטון.לאחר 10 ימים בבדיקת הדם: אסטרדיול 1149, LH 2.80 בטא 147 , פרוגסטרון גדול מ 2 משמע לא הייתה לי כלל תמיכה בגוף?? לאחר שלושה ימים בדיקת בטא 550 והפרוגסטרון קטן מ 2 כעבור שבועיים הפלה טבעית לצערי הרב השק הריון פשוט נפל! אני תוהה כיצד הרופא שלי לא נתן לי תמיכה דחופה וגבוהה נוכח המקרה? בבקשה תשומת ליבך....

לקריאה נוספת והעמקה

הדופסטון לא נמדד בדם בגלל המבנה הכימי שלו, ולכן לא מקובל ליחס לרמות הפרוגסטרון בדם חשיבות כשמטופלים בדופסטון.

11/07/2020 | 23:07 | מאת: דניאל

ד"ר שלום. אנו נעזרים בתרומת ביצית ובשל הקורונה לא יכולים להביא לארץ עוברים מוקפאים מקייב. הומלץ לנו להביא ביציות מוקפאות ולהפרות אותן בארץ. אני לא יודעת מתי נשאבו הביציות וכמה זמן הן מוקפאות. האם זה כדאי לעשות זאת? האם זה יכול לפגוע בהתפתחות העובר במהלך ההריון? האם זה מקטין את סיכויי ההישרדות של העובר? והאם זה מקטין את סיכויי קליטת העובר ברחם? אנחנו ממש לחוצים בזמן ומתלבטים נורא מה לעשות. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

ראי מתחת.

09/07/2020 | 15:32 | מאת: הראל ויסוצקי

היי, אני אחריי 10 ימים מהחזרת בלסטוציסט.יצאה לי בטא 17 הפרוגסטרון 5.5 התייעצתי אם הרופא שלי אם המדובר בהריון כימי אמר ייתכן ולבדוק הכפלה ביום ראשון.העניין שאני מרגישה כאבים בבטן התחתונה בצד ימין ולעיתים בבטן העליונה.הייתה לי מעט סחרחורת, יש מצב שזה הריון חוץ רחמי?אני פוחדת.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לאבחן הריון חוץ רחמי בשלב כל כך מוקדם.

06/07/2020 | 13:25 | מאת: עמית שיר

לאחר שבוע מהחזרת עובר בלסטו, הרופא שלי אמר לי לעשות בדיקה ביום חמישי כלומר 10 ימים לאחר ההחזרה.מדוע הרבה ממליצים רק כעבור שבועיים? בנוסף, אם אני מרגישה בבטן כאבים כמו לפניי מחזור זה אומר שהטיפול לא הצליח ? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

כעבור שבועיים יש תשובה יותר חד משמעית. אם את מרגישה בבטן כאבים כמו לפניי מחזור זה לא אומר שהטיפול לא הצליח.

04/07/2020 | 22:46 | מאת: שירין אלאלוף

ראיתי שכתבת כאן בעבר ש90 אחוז מהנשים יצליחו להקלט עד ההחזרה השלישית מתרומת הביצית.האם זו סטטיסטיקה והאם יש כאלה שנקלטו רק בהחזרה חמישית או מעבר?

זו סטטיסטיקה מקובלת בהחזרת בלסטוציסטים, אבל ברור שיש גם נשים שיקלטו רק בהחזרה חמישית או מעבר, כמו שיש מעט נשים בנות 25 שלוקח להן שנה להרות.

שלום פרופ׳, בת 45 במנפאוזה. לקראת החזרת בלסטו מוקפא e.d. בתאריך ה21/6 בוצע פיפל.הפיפל בוצע על רירית מעובה ביום ה12 להחזרת עוברים שלא צלחה( לאחר שווידאתי בטא שלילית. ב23/6 קיבלתי ווסת. ב25/6 נצפתה רירית של 4 מ״ מ וההורמונים התאפסו. התחלתי אסטרופם 3 פעמים ביוםב26/6. ב1/7 ניצפתה רירית תלת שכבתית סדירה 9 מ״ מ . לאור זה נתבקשתי לקחת עד ה4/7 אסטרופם ואז להוסיף השבת 3 נרות אנדומטרין וזריקת אוביטרל אחת. עם האנדומטרין ו אסטרופם להמשיך עד יום חמישי9/7 שאז בע״ ה ההחזרה. לשאלותי: 1- האם חשיפה של שמונה ימים לאסטרופם מיד לאחר טיפול שכשל בתוספת פיפל שבוצע לפני , מספיקה? או שעדיף חשיפה ארוכה יותר ומדוע? 2- אם הרירית הגיע אחרי 4 ימים של שימוש האסטרופם ל 9 ממ וניראה סדירה ו״ יפה״ האם זה מספק ואפשר לעבור כבר להוספת הפרוגסטרון להכנה לקליטת עובר? 3- האם הרירית של הרחם יכולה להשתקם ככ מהר? עשיתי פיפל ומיד אחכ מחזור ויומיים אחכ התחלתי טיפול... לא מהיר מידי? לא מהווה בעיה? 4 מה הסיכויי של בלסטו מוקפא דרגה bb להשתרש? 5-התבקשתי לקחת כדור אספירין החל מיום ראשון בתוספת זריקות פרונטוגסט ( ביום א ויום ג) . דעתך? 6 כדור ברקסין שעתיים לפני החזרה. דעתך. המון המון תודות לך. היה חשוב לי לפרט על מנת שאוכל לקבל ייעוץ הולם למצבי. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

1. לעתים מספיקה 2. בד"כ כן. 3. לא. 4. 30%. 5. פלצבו מצוין. 6. לא יודע מה המטרה של הברקסין. אולי סבלת בעבר מכאבים לאחר ההחזרה.

שלום, עברתי 2 הפלות חוזרות מתרומת ביצית מאותה תורמת. בשבוע 9 ובשבוע 6. עשיתי בירור לקרישיות יתר וכל הבדיקות יצאו תקינות. הרופא שלי חושב שמתן נוגדי קרישה בהחזרה הבאה יכול לפתור את הבעיה. האם יתכן שרק בזמן ההריון נוצרת קרישיות יתר? מה יכולה להיות הסיבה להפלות? האם זה לא מסוכן לקחת נוגדי קרישה כשאין בעית קרישיות יתר?

לקריאה נוספת והעמקה

אני לא מכיר קשר מוכח בין קרישיות יתר בהיריון להפלות, אבל מדללי דם נחשבים פלצבו נפוץ במצבים אלה.

02/07/2020 | 20:44 | מאת: יפעת גלילי

רציתי לשאול אם תרופות כמו קרינון דופסון ואסטרופם גורמים לעייפות מרובה לאחר החזרת עוברים?הכוונה לעייםות קיצונית...

לקריאה נוספת והעמקה

לא.

01/07/2020 | 18:03 | מאת: עדי יזהר

היי, לפניי מספר חודשים התגלה בבדיקת US פוליפ 7 מ"מ ללא מוביל כלי דם הופניתי להיסטורוסקופיה הרופא אמר שהכל תקין גם הפוליפ לא מפריע לו אך יסיר אותו בעקבות קשיי הפוריות והפלה שעברתי לפניי כחצי שנה. בבדיקה לפניי שבועיים התגלה פוליפ נוסף 5.5 מ"מ ללא כלי דם ... אני תוהה האם זה בעקבות שימוש בתכשירי פרוגסטרון? אני נוטלת אסטרופם, דופסטון וקרינון.. עד שימוש כשבוע וחצי מהתכשירים לא התגלה פוליפ ולאחר כן..הפחד שלי שכעת משבוצעה החזרת עובר שלשום הפוליפ הנוכחי יכול לפגוע בהקלטות או לאחר לגרום להפלה.....

לקריאה נוספת והעמקה

ספק גדול אם פוליפ זעיר מפריע לקליטת עובר.

שלום רב, ממה שידוע לך האם יש החזר מכללית על תרומת ביצית לילד 3. יש לי כללית פלטינום. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההחזר ניתן רק עבוד הילד הראשון והשני. https://www.clalit.co.il/he/medical/surgery/Pages/ivf_in_vitro_fertilization_patient_rights.aspx

תודה ומה לגבי טופס 17, להחזרות בלבד?

פרו' זיידמן שלום עברתי החזרה פעם ראשונה ולצערי הבטא יצאה שלילית. לא היה שום דימום במהלך הימים. למה עליי לצפות כעת? האם העובר עדיין ברחם? האם אצטרך להיבדק כדי לוודא שהרחם נקי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צריך להיות כמו ווסת רגילה.

15/06/2020 | 23:33 | מאת: אודי

האם כיום אפשרי כבר להעביר תרומת ביציות מחול לאור הפסקת הטיסות מחול?? האם יבדקו מעכשיו את התורמות אם חלו בקורונה??

לקריאה נוספת והעמקה

הטיסות עוד לא חודשו. מעכשיו יבדקו את התורמות שמא חלו בקורונה

16/06/2020 | 08:52 | מאת: אודי

אז עדיין אי אפשר לחדש את הליך תרומת ביציות מחול??מתי צפוי להתחדש??

13/06/2020 | 08:21 | מאת: מאיה

שלום פרופסור, האם אתה מלווה בהליך של תרומת ביצית? האם אתה עובד עם קופ"ח כללית? האם יש אפשרות לתרומת ביצית מתורמת בארץ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מלווה בהליך של תרומת ביצית. אני עובד עם קופ"ח כללית במסגרת הביטוח המשלים. יש אפשרות לתרומת ביצית מתורמת בארץ, אבל אין כמעט אפשרות של בחירה והתורים הם של שנה- שנתיים.

14/05/2020 | 00:00 | מאת: נטלי

רוצה לדעת איך בדיוק מתנהל המפגש עם דניאל וכל התהליך אצלו. מה נעשה בפגישה הראשונה ובהמשך הפגישות. עלויות לפגישה הראשונה ועלויות בכלל תודה רבה!

נשמח להתקשר אליך מחר להסביר.

20/04/2020 | 08:02 | מאת: יעל

אנחנו מעוניינים בתורמת יהודיה. לאן פונים? מדובר בישראליות בלבד? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בארה"ב אין בעיה למצוא תורמות יהודיות, ולפעמים מביאים תורמות ישראליות לקפריסין.

15/03/2020 | 16:18 | מאת: גל

שלום . אני כמעט שנה אחרי לידה . עם תסמינים של גיל המעבר . גלי חום. קושי להירדם. עצבנות. מצבי רוח וכו. הרופא המליץ לי על גלולות אביאנה . רציתי לדעת . האם יש צורך בתוספים כמו : ויטמין די. סידן. ועוד ? כי לא נאמר לי על זה כלום. ואם כן. מה המינון ? בנוסף כל כמה זמן יש צורך בביקורת אצל גניקלוג אם נמצכ לי ציסטה . אבל הרופא אמר לי שאין לי מה לדאוג. תודה .

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לעשות בדיקות על מנת להעריך את מצבך.

האם נכון הדבר שמי שמקבלת תרומת ביצית, אסור לה לקבל תרומת זרע מגבר ישראלי שהוא גם יהודי או תרומת זרע מחו"ל מגבר יהודי? שנית, האם יש תרומת ביציות מחו"ל לא אנונימיות כמו עם בנקי הזרע בארה"ב עם תורם פתוח? ומדוע יש שוק משגשג של תרומות ביצית מאוקראינה אבל לא מארה"ב למשל? מה ההבדל? או שרק בארץ שוק הביציות הוא מאוקראינה וממזרח אירופה, ואילו במדינות אחרות בעולם שוק תרומת הביציות כולל גם תרומת ביציות ממדינות כמו אנגליה, צרפת, איטליה וממדינות ארה"ב?

לקריאה נוספת והעמקה

לא נכון שמי שמקבלת תרומת ביצית, אסור לה לקבל תרומת זרע מגבר ישראלי שהוא גם יהודי או תרומת זרע מחו"ל מגבר יהודי. יש בארה"ב תרומת ביציות לא אנונימיות. אוקראינה מאד אטרקטיבית לתרומת ביציות מאחר שיש לה חוקים סדורים בנושא, רפואה מפותחת בתחום, ובעיקר כלכלה מקרטעת בגלל המלחמה עם רוסיה, שמושכת אוכלוסיית נשים משכילה ומגוונת לתרום ביציות בעלויות מאד סבירות בהשוואה לארה"ב למשל.

לפי חוזר של מינהל הרפואה במשרד הבריאות (מס. 46/2011) אם הפריית תרומת הביצית נעשית באמצעות תרומת זרע, יש להשתמש בתרומת זרע של תורם מחו"ל או מתורם שאינו יהודי (סעיף 11): https://www.kolzchut.org.il/he/קבלת_תרומת_ביצית אם המידע הזה כבר אינו עדכני ויצא חוזר חדש או שאין התייחסות בפועל לחוזר, מה טוב.

אני בת 42 כמעט, עוברים מתרומת ביצית.בהחזרה הראשונה נקלטתי אך הייתה לי הפלה בשבוע 5 בהחזרה השנייה כעת לא נקלטתי.רציתי לדעת האם בדרך כלל לוקח מספר החזרות עד להריון התקין?נאמר לי שהעוברים במצב מעולה,רירית הרחם שלי תמיד עבה וללא בעיות.

לקריאה נוספת והעמקה

כן. הסיכוי להצליח בכל החזרה טובה הוא 40-50%, אז צפוי שידרשו מספר החזרות להצלחה.

ראיתי שכתבת שכ 90‰ מהנשים יכנסו להריון לאחר ההחזרה השלישית מהתרומה.מה קורה עם כל העשרת האחוזים שנותרו?אני ממש פוחדת .....

היי, אני לפניי החזרת עובר בפעם השלישית מתרומה.הפחד שלי שלא ייקלט..האם bmi קצת למעלה מ 35 יהווה בעיה? אני ממש משתדלת לרדת במשקל.. הרופא שלי טוען שהמשקל כאן זה לא החלק הארי..מה דעתך?

22/02/2020 | 00:18 | מאת: החזרת עובר

האם אורגזמה בלתי רצונית מתוך שינה יום לאחר החזרת עובר עלולה לפגוע בהשתרשות העובר ובקליטה.

לא

20/01/2020 | 19:01 | מאת: יעל

נתקלתי בפורומים בדי הרבה נשים שהשתמשו בתרומת ביצית ועברו מספר סבבים, עם תורמות מנשים שונות, והן לא מצליחות להכנס להריון או עוברות הפלות. מה הסיבה לכך? האם יש קשר לגיל?

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית זה נדיר. כ- 90% מהנשים נכנסות להיריון לאחר שלוש החזרות של בלסטוציסטים מתרומה. שנית, ברור שיש סיבה. לעתים זה קשור לאיכות העוברים שהתקבלו, לעתים להכנה של רירית הרחם ולפעמים לרחם עצמו.

19/01/2020 | 03:19 | מאת: אא

שלום פרופ' זיידמן. בת 41, שני ילדים מהריונות ספונטניים ולאחריהם 4 שנים עם 7 הפלות מהריונות ספונטניים שבכולן למעט אחת הפסקת דופק. ברורים גנטיים, המטולוגיים, היסטרוסקופיה ועוד לא העלו דבר. בשתיים מההפלות האחרונות ההריון החזיק עד שבועות 15 ו-17, שקיפויות עורפיות תקינות וסקירת מערכות אחת נראתה תקינה . צ'יפ גנטי של אחד העוברים הראה על גנטיקה תקינה. יש לציין שילדיי סבלו שבועיים אחרי הלידה מאנמיות קשות שנעלמו אחרי 3 חודשים, ושיש לי מערך נוגדנים מעט יוצא דופן ללא ממצאים קליניים. אני אחרי שתי החזרות של הפריות חוץ גופיות שלא צלחו (שלושה עוברים), והרופאים טוענים שבהתחשב בגיל ובהורמונים (למיטב זכרוני fsh 12-13 וAMH בנורמה) כל ההפלות נבעו מגיל הביציות ושמומלץ ללכת על תרומת ביצית. האם סביר בעיניך שגם ההפלות המאוחרות עם המורפולוגיה והגנטיקה התקינה נבעו מגיל (דנ"א מטרנלי וכו)? אני חוששת להחזיר אלי עובר מתרומת בייצית שמערכת החיסון שלי תתקוף. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה
19/01/2020 | 03:39 | מאת: אא

שכחתי לציין טיפולים תרופתיים מגוונים במהלך ההריונות כולל נוגדי קרישה פרדניזון ופרוגסטרון. תודה

סביר שהרופאים צודקים והבעיה תיפתר עם תרומת ביצית. לא סביר שמערכת החיסון שלך תתקוף עובר מתרומת ביצית.

11/12/2019 | 22:52 | מאת: בת 48

שלום ד"ר, עברתי 4 החזרות עוברים מוקפאים מתרומת ביצית וזרע, 2 החזרות של עובר בודד לא נקלטו בכלל, בהחזרה שלישית של עובר בודד נקלטתי אבל ההריון נפל מהר מאוד (שבוע 6) וההחזרה האחרונה היתה של 2 עוברים יחד ולא צלחה. לפי כל הבדיקות הרופא שלי אמר שהכל תקין אצלי ואין שום סיבה שלא אצליח אבל בפועל אני לא מצליחה. רציתי לשמוע ממך מה היית ממליץ למישהי שזה ממש החלון האחרון שלה להיות אמא - האם להתעקש ולשקיע שוב את כל המשאבים בעוברים נוספים? האם להחליף תורמים? האם להחליף רופא? מה עלי לעשות לדעתך?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לפנות לחוות דעת שניה, להביא את כל המסמכים והבדיקות שלך ובהחלט יתכן שיציעו לך בדיקות נוספות כמו ERA TEST לשיפור ההצלחה.

09/12/2019 | 14:19 | מאת: יוצי

הי במהלך בדיקות דם לצורך תרומת ביצית יצא לי tsh 4.8 Ft4 10.8 השאלות שלי הן האם תוצאה חריגה? האם יכול לעכב תהליך ההחזרה שתוכנן לחודש הבא האם במידה ויש תת פעילות תריס נוטלים תרופה בזמן ההריון ושאלה אחרונה האם יש,מקום לדאגה או מצב שכיח? תודה רבה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

זו תוצאה גבולית גבוהה, שבד"כ לא דורשת טיפול, ובודאי שלא מעוררת דאגה. כאשר מתכננים היריון מקפידים יותר על איזון הבלוטה, ולכן אם בדיקה חוזרת תשוב בתוצאה דומה יש לשקול טיפול.

02/12/2019 | 15:08 | מאת: אורית

שלום רב, בת 36 אמא לשני ילדי pgd בשל נשאות של x שביר . בשל fsh גבוהה וסיכוי נמוך של הצלחה נוספת בתהליך ה pgd שוקלת תרומת ביצית . איך אני יודעת מה סיכויי ההצלחה שלי בתהליך כזה ? מה העלות המשוערת של תהליך עבור ילד שלישי (מניחה שאין השתתפות של הקופה) ? מה בעצם נדרש ממני להנעת התהליך ? המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סיכויי ההצלחה מצוינים. העלות כ- 30 אלף שקל. בד"כ יש החזר חלקי מהביטוח המשלים של הקופה. את צריכה לפנות ליעוץ אצל רופא מומחה שעוסק בבחירות התורמת עבורך והכנה שלך להחזרה. יש מסלול מומלץ בבית חולים אסותא.

26/11/2019 | 19:18 | מאת: יוצו

הי תודה מראש על ההתיחסות המהירה בהנחה שהיתה קליטת הריון 3 פעמים ואחד כימי ונגמר בהפלות והיסטרוסקופיה אבחנתית וניתוחית וusהכל תקין האם לפי דעתך סיבת ההפלות יכולה להיות קשורה לתקינות הרחם או מבנה לא תקין כרומוזומי של העובר?. הכוונה גיל הביצית:) בת 43 באפריל

לקריאה נוספת והעמקה

גיל הביצית אצלך הוא בהחלטהחשוד העיקרי. בגילך מעל שני שליש מההריונות מסתיימים בהפלה גם כאשר הרחם יעיל ופורה.

17/11/2019 | 15:18 | מאת: יוצו

הי אני אמורה לעבור קולונסקופיה עקב היסטןריה משפחתית ועומדת גם להתחיל בהליך תרומת ביצית כצה זמן הפסקה מומלץ מביצוע הבדיקה להתחלת ההליך? והאם יש מניעה לבצעה בהריון?

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף לעשות לפני ההיריון, אבל הבדיקה לא מפריעה להכנה.

הי ערב טוב. בת 42.5 בעברי 3 הפלות בשבוע 8 אחד כימי בדיקות הכל הכל תקין כולל קרישיות היסטרוסקופיה לפי דעת הרופאים הסיבה להפלות הן גיל הביצית ומומים כרומוזומיים הייתי בייעוץ והומלץ לי עוד כמה סבבים של ivf ההפלות חוץ מאחד טבעי היו מטיפולים עם גידול ליום 5 וpgd השאלה באיזה מקרה הסיכוי גדול יותר חהולדת תינוק בריא? והאם הסיבה להםלות בגילי כשהרחם תקינה היא אך ורק ביצית מזדקנת:) המטרה שלי היא לא רק להקלט אלא לעבור הריון שלם בריא שבסופו תינוקי בריא ושלם. השאלה מה נסבירות בגילי שיצליחן לגדל ליום 5, רזרוה שחלתית שלי גבוהה 3.8 אבל הבנתי שלא מראה על האיכות.אזמח להתייחסות מהירה כי אני ממש בפרשת דרכים תודה ולילה טוב:)

לקריאה נוספת והעמקה

ברור שתרומת ביציות תפתור את בעיית איכות הביציות, שכנראה מסבירה את ההפלות.

05/11/2019 | 11:30 | מאת: יעל

במידה ומתחילים תהליך תרומת ביצית באופן עצמאי ,לא דרך חברה בארץ אלא דרך חברה בחו"ל - האם צריך רופא פוריות בארץ שילווה את כל התהליך? מאיזה שלב?

לקריאה נוספת והעמקה

זה יקל עליך לעבור הכנה נכונה ויכול להוזיל משמעותית עלויות, אבל לא הכרחי.

11/11/2019 | 20:52 | מאת: יעל

פרופ' זיידמן תודה על המענה במה פניה במקביל גם לרופא הפוריות בארץ יכולה להוזיל עלויות ?