פטוזיס: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

קפיצות בעין: מהן ואיך ניתן לטפל?

העין קופצת לכם? אל תבלבלו בין תופעה זו לבין טיקים בעיניים (שתי תופעות שונות)! מה ניתן לעשות? בקרו נוירואופטלמולוג ואמצו אורח חיים נינוח יותר רבים חווים מדי פעם את התחושה המטרידה והמלחיצה כי אחת העיניים "קופצת" ומרצדת ללא הפסקה, כתופעה בלתי רצונית. ה"קפיצות" הספונטניות הללו מטרידות מאוד בעת התרחשותן, אולם הן אינן מסכנות את העין או את הראייה וכלל אינן נראות על ידי הסובבים. מהו פשר הקפיצות בעין?מקור הרטט בעין הוא בהתכווצותם של שרירים קטנים, מבין אלו המכווצים את העפעפיים - תופעה הנקראת בשפה הרפואית myokymia של העפעף. מיוקימיה של העפעף אינה קשורה לחולשה או לרפיון של שרירי העפעף, אלא להתכווצויות בלתי רצוניות שלו (ספאזם).ברוב המקרים, התופעה מתרחשת רק בעין אחת, חולפת תוך זמן קצר ללא כל טיפול ואינה מסכנת את העיניים. חשוב לציין כי לעתים, המטופלים מבלבלים בין מיוקימיה לבין תופעה של טיקים - התכווצויות בלתי נשלטות של שרירים בפנים...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לפטוזיס

אוקולופלסטיקה - תמונת המחשה
אוקולופלסטיקה לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
הרמת עפעפיים - תמונת המחשה
הרמת עפעפיים תחום האוקולופלסטיקה כולל את כל ניתוחי הפלסטיקה באזור העין והעפעפיים. איזה ניתוחי עפעפיי...
מחלות ניווניות של העין - תמונת המחשה
מחלות ניווניות של העין הגעתם לגיל 40? כדאי לקיים בדיקת עיניים שגרתית בכל שנתיים, כדי לגלות בשלב מוקדם מחלות עי...
רפואת עיניים - תמונת המחשה
רפואת עיניים לפני עשרות שנים, עיניים תותבות נראו מלאכותיות ובלתי טבעיות. כיום, בזכות השימוש בטכנולוג...
כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית - תמונת המחשה
כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית השימוש שלנו במדיה החברתית הולך וגובר ואיתו גם התופעה של ההשוואה החברתית והמודעות הגבוהה...
מיגרנה - תמונת המחשה
מיגרנה גבר, כואב לך הראש? יכול מאוד להיות שמדובר במיגרנה, הנתפסת בטעות כמחלה נשית. מה גורם למי...
ללמוד עוד על פטוזיס
בדיקת שדה ראייה: להסתכל למחלה בעיניים-תמונה

הראייה כבר לא "כמו פעם"? רואים "כתמים עיוורים"? מספר מחלות...

מאת: ד"ר חנין...
26/09/2018
הרמת עפעפיים ללא ניתוח-תמונה

תווי הפנים שלכם נראים עייפים ועצובים? הרמת עפעפיים תחזיר את...

מאת: אמה אסתטיק...
08/07/2018
קטרקט: לראות רחוק, לראות שקוף-תמונה

קטרקט הינה עכירות של עדשת העין, המביאה לירידה בראייה ופגיעה...

מאת: ד"ר מיכאלי...
19/02/2017
קפיצות בעין: מהן ואיך ניתן לטפל?-תמונה

העין קופצת לכם? אל תבלבלו בין תופעה זו לבין טיקים בעיניים...

מאת: ד"ר דותן שלמה
19/12/2016
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפטוזיס?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פטוזיס: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, עברתי ניתוח פטוזיס עפעף עליון בעין אחת לפני שבועיים. מופיע שטף דם על העםעף העליון וגם מתחת לעפעף התחתון רציתי לדעת כמה זמן לוקח לשטף דם לעבור ומה מידת הזמן שצריך להתחיל לדאוג במידה וזה לא עובר?

מאוד אינדיודואלי. רק ענין של זמן

מה הסיכונים והחסרונות בניתוח הרמת עפעף בגיל 6 חודשים לתינוק עם פטוזיס מולד ? אפה מומלץ לבצע את הניתוח? כמה זמן יחזיק מעמד העפעף מורם אחרי הניתוח? האם יש אפשרות שלא יהיה צורך הניתוח חוזר?

שרה שלום, אם יש חשש לעין עצלה אז כדאי לנתח עכשיו. בדר"כ בגיל הזה הניתוח מחזיק בין 1-3 שנים אבל לפעמים אין צורך בניתוח המשך/תיקום עתידי. בהצלחה!

הניתוח שיבוצע בגיל 6 חודשים יכול להחזיק מעמד לכל החיים? במה זה תלוי ? באזה מקרים זה יחזיק יותר? האם עדיף לדחות את הניתוח כמה שיותר כדי לקבל תוצאה אסטיתית יותר טובה?

שרה שלום, אנא ראי תשובה מיום 10/12/18. בהצלחה!

שלום רב אני בת 29,מזה 5 חודשים יש לי פטוזיס של עפעף שמאל. התחלתי בבירור של רופא עינים שמצא שהכל תקין,המשכתי לנוירולוג שהפנה לנוירואופטלמולוג שעשתה בדיקת ice cube שיצאה חיובית. 1.האם זה בהכרח אומר שזה מיאסטניה גרביס? הייתי בהתחלה גם אצל רופאת משפחה ששלחה לבדיקות דם אך לא עשתה את הבדיקה הספציפית למיאסטניה- לא מצאה את הקוד שלה ברשימות של קופת החולים. 2. אשמח אם תוכל לכתוב לי בדיוק את שם הבדיקה שרופאת המשפחה צריכה לעשות בבדיקות הדם( קופת חולים כללית). 3. האם מיאסטניה גרביס שבאה לידי ביטוי רק בפטוזיס יכולה להחמיר לעוד איברים? מה קצב ההתקדמות של המחלה? 4. האם טיפול תרופתי עוצר את התקדמות המחלה? אם הפטוזיס לא מפריע לי בכל זאת כדאי לטפל? 5. אשמח להמלצה לנוירולוג מומחה במחלה בקופת חולים כללית אזור המרכז (גרה בפתח תקוה) תודה רבה על הפורום הזה ועל המקום לשאול שאלות שאין לי את מי לשאול..

שלום שלומית, תוצאת "בדיקת קרח" חיובית מראה שאת חולת מיאסטניה. 1. אין לך מה להתעסק עם רופאת משפחה על מיאסטניה, את צריכה לראות נוירולוג שמבין במיאסטניה עם נסיון בטיפול של חולי מיאסטניה. 2. שם הבדיקה : "בדיקת דם לנוגדנים כנגד קולטני אצטילכולין" 3. יכולה להישאר רק בעיניים (מיאסטניה אוקולרית) או לעבור לאיברים נוספים (מיאסטניה כללית). 4. לטפל, אחרת סביר שהמחלה תחריף. 5. שלחי לי מייל (כתובת הדוא"ל שלי באתר) אשלח לך דפי אינפורמציה על המחלה ואספק לך נוירולוג מתאים את יכולה גם ליצור איתי שיחת טלפון ואסביר לך את מה שאת צריכה לדעת.

שלום רב! האם יש בעיה כלשהי לבצע הרמת עפעף לאחר צניחה בעקבות נתוח גלאוקומה? (צניחה בעקבות שלפוחית ניקוז שנוצרה בעפעף העליון) שאלה שניה- מה זה אומר שכאשר פותחים ידנית את העפעף הצנוח העין השניה נסגרת אוטומטית? לחוצה! תודה רבה!

אפשר לנתח ולפעמים משפיע על עין השנייה