דלקת בעפעף העליון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת בעפעף העליון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת בעפעף העליון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
02/11/2016 | 09:32 | מאת: דן
מתוך פורום בריאות העין

שלום מה יכול להיות כאב בנגיה בעין מתחת לגבה ורק בנגיעה תודה

דן שלום רב, דלקת בעפעף העליון, כגון כלזיון מודלק פנימי באיזור הבסיס של העפעף, עלולה להביא לכאב במישוש מתחת לגבה. דלקת בשריר המרים את העפעף או השריר העליון של גלגל העין עלולה גם היא לגרום לכאב בנגיעה בעפעף עליון. בברכה, פרופ' ישראל קרמר.

שלום, אני בת 28. לפני מספר ימים, התעוררתי בבוקר עם עפעף עליון אדום ונפוח... בשעות הבוקר העפעף נפוח מאד , ולאחר כמה זמן הנפיחות יורדת אך עדיין קיימת. לפני כחודש אובחנתי כסובלת מסבוראיה של העור, ולפי מה קראיתי באינטרנט ייתכן שהמצב של העפעף קשור לזה. מחר יש לי תור לרופא עיניים... רציתי לשאול האם אני יכולה להמשיך להרכיב עדשות מדע רכות יומיות? או האם הדבר עלול להחמיר את מצב העין והעפעף? אשמח גם לשמוע האם ייתכן שאכן המצב של העפעף קשור לסבוריאה? ומה כדאי לי לעשות עד לתור שיש לי לרופא... תודה.

שלום יעל, לפי תיאורך סביר כי את סובלת מ"שעורה", דהיינו דלקת הנובעת מסתימה במוצא אחת מבלוטות החלב הנמצאות בעפעפיים. בהחלט יתכן קשר לסבוריאה של העור. לגבי הרכבת העדשות- מומלץ להימנע מלהרכיב עדשות מגע, עד לבדיקת רופא עיניים, כל עוד יש דלקת מסוג כלשהו בעין. בברכת בריאות שלמה, ד"ר אסף קרץ i.doctor@walla.co.il