נפיחות בעפעף העליון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

נופל וקם: כל מה שרציתם לדעת על ניתוח להרמת עפעפיים

עם השנים, אזור העפעפיים הופך לנפול וגורם למראה עייף וחסר חיוניות. החדשות הטובות: ניתוח להרמת עפעפיים מאפשר לתקן את נזקי הזמן, ומשיב לפנים את המראה החיוני שאבד. למי זה מתאים וכיצד מתבצעת הפרוצדורה? הנה כל מה שכדאי לדעת בנושא עם הגיל, חלים שינויים במראה העור ובמבנה הפנים. הזדקנות העור היא בין היתר תוצאה של שינויים סביבתיים, גנטיקה וחשיפה לשמש. כל אלה עשויים לגרום בסופו של דבר לקמטים ולמראה פנים נפול וחסר חיוניות. העפעפיים העליונים, מהווים חלק חשוב ממראה הפנים, משום שהם מהווים מסגרת לעיניים. גם העור באזור זה הופך לרפוי ונפול עם הזמן, ואף השרירים האחראים לתזוזת העפעפיים הולכים ונחלשים. עפעפיים נפולים מובילים לפגיעה אסתטית או תפקודית באזור העפעף ומשפיעים על מראה הפנים הכללי. למי מיועד ניתוח להרמת עפעפיים? כאמור, עם הגיל, העור של העפעפיים מאבד מהאלסטיות שלו, מה שגורם לפגיעה אסתטית המתבטאת במראה עייף. בחלק קטן מהמקרים, נגרמת פגיעה תפקודית של העיניים: כך למשל, הרכבה ממושכת של עדשות מגע, בעיה מבנית מולדת או...
ללמוד עוד על נפיחות בעפעף העליון
נופל וקם: כל מה שרציתם לדעת על ניתוח להרמת עפעפיים-תמונה

עם השנים, אזור העפעפיים הופך לנפול וגורם למראה עייף וחסר...

מאת: ד"ר יפימוב ...
27/04/2020
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנפיחות בעפעף העליון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נפיחות בעפעף העליון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, כבר יותר מחודש שהעפעף העליון בעין שמאל קצת נפוח, זה כבר קרה לי בעבר והלכנו לרופאה והיא בדקה לי את העין ואמרה שאין לי כלום, היא הביאה לי טיפות ומין גל שקוף למרוח על העפעף בשביל לנקות אותו, לפני חודש וחצי חודשיים זה קרה לי שוב, הנפיחות ירדה לאחר ששמתי את אותם טיפות אבל מאז נשארה נפחיות שלא יורדת, לא מגרדת לי העין, היא לא אדומה, הכול רגיל רק שהיא נפוחה ובגלל שהיא נפוחה אני מרגישה את העפעף, מישהו יודע אולי למה זה קורה? ואיך אני יכולה לטפל בזה?

חשוב לי לציין שמה שהיא הביאה לי לא עזר והלכנו אלייה שוב והיא אמרה שאין מה לעשות, אחרי חודש זה עבר לבד. למה זה קורה?

אבחנה מבדלת לנפיחות בעפעף היא ארוכה מדברים שכיחים יותר כמו שעורה אלרגיה בלפריטיס ועוד … כדי לאבחן את זה צריך לעשות בדיקה קלינית ואם אין פתרון כדאי לפנות לחוות דעת נוספת

אני בן 22 ומרגיש גרד בעין תמידי בעין אחת בלבד בתוספת נפיחות של העפעף העליון כבר תקופה של חמישה חודשים . בעין השנייה לא מרגיש כלום . הייתי אצל רופא עיניים והוא אבחן לי את המקרה כאלרגיה . נתן לי טיפות "אופטליסט " שעוזרות לי רק בשעה הראשונה . אני חסר אונים ומרגיש שאני צריך לשטוף את העין כל שעה בשביל לקבל קצת "נחת" מהעין .האם אם כדאי ללכת לרופא מומחה לאלרגיות כדי לגלות ממה אני אלרגי ? אציין שהייתי מרכיב עדשות מגע כחמש שנים ועכשיו אני בהפסקה של כחמישה חודשים בגלל שאני לא מצליח לשים את העדשה בעין המגרדת . אשמח לעזרה תודה רבה

אפשר לשטוף העיניים או לשים תחליפי דמעות במידה והן עוזרות. בדיקה אצל רופא אלרגיה יכולה לעיתים לעזור בזיהוי הגורם אך לא תמיד. מומלץ לגשת שוב לבדיקת עיניים לשקול טיפול אחר. בכבוד רב ד"ר מיכאל היימס

אני בן 57 שנה. אני לוקח סיאליס 5 מ"ג כבר מספ' חודשים לסירוגין, כלומר שבוע שבועיים לוקח ואחרי זה שבוע שבועיים לא לוקח, לאחרונה שמתי לב, כי כשאני לוקח סיאליס 5 מ"ג כל יום אחד, לאחר כ 4 ימים אני מקבל נפיחות מעל העין בעפעפיים ולפני חודש גם נגרם לי דלקת בעין שהייתי צריך לקחת מישחה לריפוי העין, ולאחר שהפסקתי כמה ימים לקחת את הסיאליס ירד הנפיחות. גם השבוע התחלתי לקחת את הסיאליס ביום ראשון וביום רביעי כבר התנפחו לי העיניים בעיקר עין שמאלית, האם באמת יש לזה קשר, האם יש משהו לעשות שזה לא יקרא והאם זה מסוכן בשבילי לקחת את התרופה הזאת. גם ברצוני לשאול האם מותר לי לקחת יותר מכדור אחד של 5 מ"ג בבת אחד, כלומר אפילו 3 או 4 בשביל להגיע ל כמות של 20 מ"ג בבת אחת. יצוין, אלו התרופות שאני לוקח קבוע.: לוסרדקס, גלוקומין, נובונורם, גארדיאנס, אלוריל, ליפיטור, לנטון, מירו אודה על תשובה מהירה מושלמת ולא לשלוח אותי לרופא בלבד

לכול התרופות יש תופעות לוואי כאלה ואחרות. כל תרופה משפיעה על אדם בצורה אחרת. הפתק שתמיד מתווסף לכול תרופה הוא לא סתם נייר. לעתים אנשים חווים חלק התופעות הלוואי לגבי המינונים שאתה לוקח צר לי אבל כן צריך לפנות לרופא המשפחה שמכיר את הפרופיל הרפואי שלך ושייתן לך את הטיפול הנכון והמדויק.

אני בן 57 שנה. אני לוקח סיאליס 5 מ"ג כבר מספ' חודשים לסירוגין, כלומר שבוע שבועיים לוקח ואחרי זה שבוע שבועיים לא לוקח, לאחרונה שמתי לב, כי כשאני לוקח סיאליס 5 מ"ג כל יום אחד, לאחר כ 4 ימים אני מקבל נפיחות מעל העין בעפעפיים ולפני חודש גם נגרם לי דלקת בעין שהייתי צריך לקחת מישחה לריפוי העין, ולאחר שהפסקתי כמה ימים לקחת את הסיאליס ירד הנפיחות. גם השבוע התחלתי לקחת את הסיאליס ביום ראשון וביום רביעי כבר התנפחו לי העיניים בעיקר עין שמאלית, האם באמת יש לזה קשר, האם יש משהו לעשות שזה לא יקרא והאם זה מסוכן בשבילי לקחת את התרופה הזאת. גם ברצוני לשאול האם מותר לי לקחת יותר מכדור אחד של 5 מ"ג בבת אחד, כלומר אפילו 3 או 4 בשביל להגיע ל כמות של 20 מ"ג בבת אחת. יצוין, אלו התרופות שאני לוקח קבוע.: לוסרדקס, גלוקומין, נובונורם, גארדיאנס, אלוריל, ליפיטור, לנטון, מירו אודה על תשובה מהירה מושלמת ולא לשלוח אותי לרופא בלבד.

רצוי להיוועץ עם פרמקולוג קליני