פטוזיס מולד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צנח לו עפעף: מה עושים?

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף או מניתוק של השריר המרים את העפעף. זו לא רק פגיעה אסתטית, אלא פגיעה גם באיכות החיים צניחת עפעפיים (במבוגרים) מהווה תופעה נפוצה אשר עלולה לנבוע מעור עודף, אך גם מניתוק של השריר המרים את העפעף. לעפעף צנוח יש לא רק השלכות אסתטיות ופגיעה במראה, אלא הוא עשוי להוביל - בוודאי אם מדובר בשריר שלא מתפקד - גם להפרעה תפקודית ופגיעה בראיה. הדרך היחידה לטפל בעפעף צנוח היא בניתוח עפעפיים. ממה נובעת התופעה הנפוצה של צניחת עפעפיים במבוגרים? ברבים מהמקרים, מדובר בתהליך הכרוך בהזדקנות - ומתרחש עם הגיל. במהלך השנים, העור נחלש, מתקמט וצונח, עודפי עור ושומן נוצרים בעפעף - וגולשים אל מעבר לקו העפעף, מה שמשווה לפנים מראה עייף, רוטן ומבוגר יותר. בחלק מהמקרים, העפעף הצנוח אף מפריע לראיה. במקרים אחרים, העפעף צונח משום שהשריר האוחז אותו מתנתק - ולעתים העפעף צונח עד כדי כיסוי האישון. זוהי...
ללמוד עוד על פטוזיס מולד
צנח לו עפעף: מה עושים?-תמונה

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף...

מאת: ד"ר בנימין...
11/02/2015
מחלות עיניים בילדים ותינוקות-תמונה

תינוקות וילדים עלולים לסבול ממגוון בעיות בראייה: פזילה, עין...

מאת: ד"ר...
27/05/2015
צניחת עפעפיים בילדים-תמונה

בעיה מולדת בשריר המרים את העפעף גוררת תופעה של עפעף צנוח...

מאת: ד"ר בנימין...
08/02/2016
צניחת עפעפיים בילדים: מדוע חשוב לנתח?-תמונה

צניחת עפעפיים חמורה עלולה לפגוע קשות ביכולת הראייה של הילד....

מאת: ד"ר בנימין...
04/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפטוזיס מולד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פטוזיס מולד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מה הסיכונים והחסרונות בניתוח הרמת עפעף בגיל 6 חודשים לתינוק עם פטוזיס מולד ? אפה מומלץ לבצע את הניתוח? כמה זמן יחזיק מעמד העפעף מורם אחרי הניתוח? האם יש אפשרות שלא יהיה צורך הניתוח חוזר?

שרה שלום, אם יש חשש לעין עצלה אז כדאי לנתח עכשיו. בדר"כ בגיל הזה הניתוח מחזיק בין 1-3 שנים אבל לפעמים אין צורך בניתוח המשך/תיקום עתידי. בהצלחה!

הניתוח שיבוצע בגיל 6 חודשים יכול להחזיק מעמד לכל החיים? במה זה תלוי ? באזה מקרים זה יחזיק יותר? האם עדיף לדחות את הניתוח כמה שיותר כדי לקבל תוצאה אסטיתית יותר טובה?

שרה שלום, אנא ראי תשובה מיום 10/12/18. בהצלחה!

בתי עברה ניתוח להרמת עפעף בעין ימין בגיל שלוש ועוד ניתוח מתקן בגיל 17 , עכשיו היא בגיל 26 ועדיין רואים הבדל בין שתי העיניים ! האם יש מה לעשות עוד ?

רו אן היקר/ה שלום! ניתוח תיקון פטוזיס מולד הוא ניתוח מאתגר, ולא פשוט. בחירת תיזמון וסוג הניתוח תלויים בגיל המטופל, דרגת הפטוזיס ופעילות הלבטור. מטרות הניתוח הן להשיג רמה טובה של העפעף, קונטור יפה ועגול וסימטרייה. גם תוצאות טובות באופן אובייקטיווי של ניתוח יכולות להיות מלוות בלאגופתלמוס (הפרעה בסגירת העין) ובפיגור של תנועת העפעף בהסתכלות מטה, בהשוואה לעין השנייה. מובן שיש צורך בהערכה ובדיקה של המטופל בכדי לבחון אם ניתן לשפר התוצאה הכירורגית. בברכת בריאות, ד"ר זיידר. www.oculoplatics.co.il

תודה רבה

היי אני בת 20 ויש לי פטוזיס מולד בעין שמאל רציתי לדעת האם יש אפשרות לעשות ניתוח נוסף להרמת העפעף ושלא יהיו לי הבדלים בין העיניים כאשר אני מרימה את הראש ומורידה. אשמח בבקשה לתשובה זה ממש חשוב לי תודה

בתאל שלום, יש אפשרות לנתח רק עין אחת, ושלא יהיו הבדלים בין העיניים אך אי אפשר לדעת בוודאות עד לבדיקה מלאה של העיניים. בנוסף, יש לקחת בחשבון שלפעמים עקב הרמת עין אחת, העין שניה צונחת מאליה וזה דורש תיקון ניתוחי לעין השניהלפגישת יעוץ אצלינו ניתן להתקשר למספר 09-9592555.

שלום שאלתי לד. איילת הלוי יש לי בת 10 שנים נולדה עם ptosis בעין ימין עברה שלוש נתוחים נולדה לי בת לפני 4 שבועות היא גם עם אותו מצב ptosis עין ימין האם יש פתרון נוירולוגי ? האם דרך צילום אמריי לעפעף או לשרירים יכולים להגיע לגילוי איזי בעיה בשרירים ?

עדנאן שלום, פטוזיס מולד הוא בדרך כלל בעיה אסתטית בלבד, ולא נגרם ע"י בעיה נוירולוגית. אם רופא עיניים מומחה בילדים חושב שיש מחלה נוירולוגית שגורמת לפטוזיס, אז כמובן יתכן שיש טיפול ספציפי. אבל אם זו רק בעיה אסתטית, אז למיטב ידיעתי הטיפול הוא ניתוחי. חשוב להתיעץ עם רופא עיניים מומחה בילדים לגבי אופציות טיפוליות אחרות - אולי בוטוקס? פלסטיקה? אחר? בהצלחה לשתי הבנות! בברכה