פטוזיס מולד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צנח לו עפעף: מה עושים?

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף או מניתוק של השריר המרים את העפעף. זו לא רק פגיעה אסתטית, אלא פגיעה גם באיכות החיים צניחת עפעפיים (במבוגרים) מהווה תופעה נפוצה אשר עלולה לנבוע מעור עודף, אך גם מניתוק של השריר המרים את העפעף. לעפעף צנוח יש לא רק השלכות אסתטיות ופגיעה במראה, אלא הוא עשוי להוביל - בוודאי אם מדובר בשריר שלא מתפקד - גם להפרעה תפקודית ופגיעה בראיה. הדרך היחידה לטפל בעפעף צנוח היא בניתוח עפעפיים. ממה נובעת התופעה הנפוצה של צניחת עפעפיים במבוגרים? ברבים מהמקרים, מדובר בתהליך הכרוך בהזדקנות - ומתרחש עם הגיל. במהלך השנים, העור נחלש, מתקמט וצונח, עודפי עור ושומן נוצרים בעפעף - וגולשים אל מעבר לקו העפעף, מה שמשווה לפנים מראה עייף, רוטן ומבוגר יותר. בחלק מהמקרים, העפעף הצנוח אף מפריע לראיה. במקרים אחרים, העפעף צונח משום שהשריר האוחז אותו מתנתק - ולעתים העפעף צונח עד כדי כיסוי האישון. זוהי...
ללמוד עוד על פטוזיס מולד
צנח לו עפעף: מה עושים?-תמונה

צניחת עפעפיים במבוגרים: תופעה נפוצה, העלולה לנבוע מעור עודף...

מאת: ד"ר בנימין...
11/02/2015
מחלות עיניים בילדים ותינוקות-תמונה

תינוקות וילדים עלולים לסבול ממגוון בעיות בראייה: פזילה, עין...

מאת: ד"ר...
27/05/2015
צניחת עפעפיים בילדים-תמונה

בעיה מולדת בשריר המרים את העפעף גוררת תופעה של עפעף צנוח...

מאת: ד"ר בנימין...
08/02/2016
צניחת עפעפיים בילדים: מדוע חשוב לנתח?-תמונה

צניחת עפעפיים חמורה עלולה לפגוע קשות ביכולת הראייה של הילד....

מאת: ד"ר בנימין...
04/02/2015
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לפטוזיס מולד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

פטוזיס מולד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

מה הסיכונים והחסרונות בניתוח הרמת עפעף בגיל 6 חודשים לתינוק עם פטוזיס מולד ? אפה מומלץ לבצע את הניתוח? כמה זמן יחזיק מעמד העפעף מורם אחרי הניתוח? האם יש אפשרות שלא יהיה צורך הניתוח חוזר?

שרה שלום, אם יש חשש לעין עצלה אז כדאי לנתח עכשיו. בדר"כ בגיל הזה הניתוח מחזיק בין 1-3 שנים אבל לפעמים אין צורך בניתוח המשך/תיקום עתידי. בהצלחה!

הניתוח שיבוצע בגיל 6 חודשים יכול להחזיק מעמד לכל החיים? במה זה תלוי ? באזה מקרים זה יחזיק יותר? האם עדיף לדחות את הניתוח כמה שיותר כדי לקבל תוצאה אסטיתית יותר טובה?

שרה שלום, אנא ראי תשובה מיום 10/12/18. בהצלחה!

שלום, אני בת 33, יש לי עין עצלה ופזילה בגלל צניחת עפעף מולדת. בזמן האחרון אני מרגישה ירידה בראיה בעין הטובה, אחרי בדיקה של רפואת עניים היא אבחנה אותי עם צניחת עפעף בשתי העיניים ושלחה אותי לעשות בדיקת שדה ראיה ממחשבת, בגלל שיש לי תור חוזר רק בעוד חודש חיפשתי באינטרנט הסבר לתדפיס מהבדיקה כמעט הכל התצאות הובילו אותי להסבר של גלאוקומה, האם יכול להיות שהריבועים השחורים בבדיקה מראים הפרעה בשדה הראיה בגלל הצניחת עפעף? האם ניתוח להרמת עפעף יחזיר לי את הראיה בעין בטובה?

צניחת עפעף יכולה לגרום להפרעה בשדה ראיה. כדי לבדוק את מקור הבעיה בשדה, יש לגשת לרופא המטפל עם הבדיקה.

בתי עברה ניתוח להרמת עפעף בעין ימין בגיל שלוש ועוד ניתוח מתקן בגיל 17 , עכשיו היא בגיל 26 ועדיין רואים הבדל בין שתי העיניים ! האם יש מה לעשות עוד ?

רו אן היקר/ה שלום! ניתוח תיקון פטוזיס מולד הוא ניתוח מאתגר, ולא פשוט. בחירת תיזמון וסוג הניתוח תלויים בגיל המטופל, דרגת הפטוזיס ופעילות הלבטור. מטרות הניתוח הן להשיג רמה טובה של העפעף, קונטור יפה ועגול וסימטרייה. גם תוצאות טובות באופן אובייקטיווי של ניתוח יכולות להיות מלוות בלאגופתלמוס (הפרעה בסגירת העין) ובפיגור של תנועת העפעף בהסתכלות מטה, בהשוואה לעין השנייה. מובן שיש צורך בהערכה ובדיקה של המטופל בכדי לבחון אם ניתן לשפר התוצאה הכירורגית. בברכת בריאות, ד"ר זיידר. www.oculoplatics.co.il

תודה רבה

היי אני בת 20 ויש לי פטוזיס מולד בעין שמאל רציתי לדעת האם יש אפשרות לעשות ניתוח נוסף להרמת העפעף ושלא יהיו לי הבדלים בין העיניים כאשר אני מרימה את הראש ומורידה. אשמח בבקשה לתשובה זה ממש חשוב לי תודה

בתאל שלום, יש אפשרות לנתח רק עין אחת, ושלא יהיו הבדלים בין העיניים אך אי אפשר לדעת בוודאות עד לבדיקה מלאה של העיניים. בנוסף, יש לקחת בחשבון שלפעמים עקב הרמת עין אחת, העין שניה צונחת מאליה וזה דורש תיקון ניתוחי לעין השניהלפגישת יעוץ אצלינו ניתן להתקשר למספר 09-9592555.