פורום מיגרנה וכאבי ראש

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
3598 הודעות
3354 תשובות מומחה

מנהל פורום מיגרנה וכאבי ראש

הפורום יחדש את פעילותו ב- 07.05.19
12/04/2019 | 22:11 | מאת: אבי

אהלן האם ct מוח אם חומר ניגוד נותן תמונה הרבה יותר ברורה למוח לראש ? מאשר ct ללא חומר ניגוד ? מה בעצם החומר ניגוד נותן לct מוח....

09/04/2019 | 21:45 | מאת: יעל

לפני כ-10 שנים התחלתי לסבול ממיגרנות עם אאורה. המיגרנות התחילו ישר אחרי סגירת PFO. האם יש קשר בין הדברים? הקושי המרכזי שלי הוא האאורה מאחר וכאבי הראש נסבלים.התדירות היא אחת לחודש וחצי בממוצע. האם יש מה לעשות כדי למנוע את האאורה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, קיים קשר מסוים בין PFO לבין מיגרנה עם אאורה לרוב מתלבטים באם לסגור, ראיתי כבר מקרה פרדוקסלי כמו שלך שהכל החל לאחר הסגירה. באשר לטיפןל באאורה יש מה לעשות פני למומחה לכאבי ראש.

שלום . בת 38 בריאה בד"כ . בחצי שנה האחרונה נתקפת בכאבי ראש ממרכז הגולגולת שמשפיע על צד שמאל עם לחץ בגלגל העיניים בעצם האף . יש לי גרד בגולגולת באזור שכואב . הייתי אצל נוירולוג עשה לי CT ראש והכל יצא תקין . נתן לי טיפול למיגרנה אקסודיל לא עזר לי. אני חזרתי לרופא משפחה שלפי התיאור שלי אמר שיש לי דלקת בעצב ונתן לי אטופן אני נוטלת זאת כבר 5 ימים ללא שיפור משמעותי. חייבת לציין שיש לי עייפות קיצונית כאבי שרירים ולפעמים טישטוש בראיה ולחץ בעיניים . הכאב ראש לא עוצמתי אך הוא נמצא כל הזמן מתחזק ומתחלש. זקוקה לעזרה מיואשת . יש לי גם כאבים בשכמות ובצוואר זה מקרין לי בעיקר ירידה באיכות החיים אשמח להכוונה מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה ככאב ראש תעוקתי עם תגובה נפשית לעובדה שאינו מוקל, פני למומחה לכאבי ראש או למרפאה לכאבי ראש באחד מבתי החולים.

שלום רב מזה חודשיים יש לי לחץ במצח במיוחד כאשר אני לוחצת על האזור גם סביב העיניים יש נזלת מימית לא הרבה וטשטוש ראייה לקחתי פעמיים אנטיביוטיקה לסינוסיטיס הלחץ הוא רוב היום אבל לסירוגין איזה בדיקות עליי לעשות מה זה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם זה כאב חדש שלא מגיב כדאי לעשות CT של הראש.

05/04/2019 | 11:35 | מאת: שירה

כן והמינון כל הזמן יורד ויורד עד התור עוד שבועיים בערך לא צריך לדאוג ויכול להיות שמינון אחר יעזור כולל כל התופעות של כאבי ראש , חולשה , קפיצות בעיניים ומין זבובים עפים אבל נראה לי יותר כהבזקי אור כי זה מן שקוף /לבן ולא שחור כמו שיש למישהוא בעיות בעיניים שרואה זבובים שחורים וגם עייפות חזקה. רק הפחד שהמינון יורד ויורד אין לו השפעה בכלל בגוף.

לקריאה נוספת והעמקה

שירה התיעצי עם הרופא באם יש צורך השינוי מינון והאם את נוטלת הכדורים כפי שצריך.

10/04/2019 | 19:06 | מאת: שירה

קודם כל תודה ומחכה לתור. טדבר שני באופן כללי יכול להיות מצב שהתרופה מפסיקה להשפיע בגוף ובכלח צריכיל החלפתה?

04/04/2019 | 23:33 | מאת: יהודה

שלום רב. בן 43.. סובל מזה כשנתיים וקצת ממגרנה שמלווה בצידי העיניים מראות של ברקים ותזיזות בצבעים שונים. לאחר מכן כאב ראש חזק שלעיתים מלווה בחילות תחושות של חוסר יציבות בזמן עמידה . ההתקף מתרחש לפעמים פעמיים שלושה בחודש ולפעמים אף יותר . אין שינוי כלשהו בתזונה. האם מיגרנה זו מסוכנת יותר מהמגרנה הרגילה והאם יש לזה תרופה . צורך בתחחילת ההתקף אקמול פוקוס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יהודה, תדירות כזאת מתאימה לטיפול מונע היוועץ במומחה לכאבי ראש לשם נסיון טיפולי כזה. מיגרנה עם אאורה לעתים קשורה לקרישיות יתר אך במידה מאד קלה.

04/04/2019 | 20:30 | מאת: שירה

בקשר לתשובתך יש לי שאלה נוספת אמרת שלא צריך לעשות כלום אבל יש עוד תוספת שהכדור שלי לאפילפסיה כל הזמן יורד ויורד בדם האם מצב כזה אין השפעה כמעט מגיע למצב שיגיע לכלום השפעה לא צריך לדאוג במצב כזה .

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לשמור שהרמה תהיה בתחום הטיפולי לעתים יש צורך בשינוי מינון בהתאם.

02/04/2019 | 12:13 | מאת: סטטוס מיגנוזוס

שלום רב, בת 49, סובלת ממיגנה מגיל בגרות. לפני מספר שבועות מאובחנת בסטטוס מיגנוזוס ע"י רופא מומחה לפני חדשייםהתחלתי בטיפול מונע בטופיתרים כרגע 75מ"ג ואמורה לעלות עד 100 בעליה של 12.5 מ"ג לשבוע לפני כשבועיים הוסיף לי הרופא המומחה אספירין 300 מ"ג יומיומי מרגישה הקלה מסויימת בכאבי הראש אולם חשה בחילות קשות ואי נוחות בקיבה ובנשימה עד כדי שמתקשה לתפקד ונאלצתי לקחת חופשת מחלה (פראמין לא מקל בכלל. אציין שלוקחת גם נקסיום לקיבה). שאלתי: האם הבחילה שאני חשה נגרמת כתופעת לואי מהאספירין? מהטופיתרים? או אולי מהמיגרנה בכלל?האם במקרה שהבחילה היא מהאספירין כדאי לנסות להפסיק או להוריד מינון? תודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה הטןפיטרים אבל קל יותר להפסיק האספירין, הפסיקי לשבוע ןתקבלי תשובה באם נגרם ע"י האספירין, התיעצי שוב עם הרופא שלך.

03/04/2019 | 11:26 | מאת: סטטוס מיגנוזוס

תודה רבה על המענה

01/04/2019 | 14:54 | מאת: בינו

שלום מה דעתך על קלונקס כמתן לחרדות כאבי ראש סחרוחורות וכו'?.

לקריאה נוספת והעמקה

תרופה טובה לחרדה לעתים קרובות עייפות מלווה, כדאי לא לקחת בהחלטה עצמית אלא להתיעץ עם רופא המשפחה או נוירולוג.

31/03/2019 | 19:15 | מאת: שירלי

אנחנו חושבים אם לעלות את מינון התרופה שלצערי פתאום היה נמוך או לעלות את מינון התרופה. הופניתי לeeg עוד שבועיים וחצי יש לי תור לנירולוג אבל לפני זה מתייעצת איתך הסוף רשום ככה : תרשים החורג מגדר התקין בהכילו האטה של פעילות הרקע , האם יכול להיות קשר לאפילפסיה או שכדאי להפסיק וגם בנרבה סיטואציות אבל הכי בתאורה ובמקומות שיש אפילו תאורההקטנה מין הבזקים של כמו זבובים עפים וגם כאבי ראש שמופיעים כמעט כל יום לא באותו זמן מה נראה לך כדאי ברור שסופי אחליט רק אחרי התור אצל הנירולוגהשמכיר אותי ואת הסיפור שלי.

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך שאין דחיפות בתוצאה כזאת.

03/04/2019 | 17:09 | מאת: שירלי

ובכל זאת זה אומר שמשהוא לא תקין ?

שלום לכולם כמובן לא רופאה ולא מאבחנת....מזה כחודשיים סבלתי מכאבי ראש אחוריים עם בחילות וסחרחורות קלות שבדיעבד הובחנו על רקע מתחי. שתיתי משככי כאבים נטלתי כדורי הרגעה וכלום לא עזר. עד שיום אחד חברה ייעצה לי למרוח מעט שמן אתרי מנטה בצוואר ובקו השיער (לכאב ראש אחורי)מדובר בשמן פלא שמרגיעאת כל האזור ומשחרר פלאים כיום אני מרגישה הררה יותר טוב וללא שום תרופות. ממליצה להתחיל בזה לפני שנוטלים משככי כאבים למינהם. ובהזדמנות זאת תודה רבה לד"ר גוריצקי שנותן מענה מהיר ואדיב.

לקריאה נוספת והעמקה

יותר מזל טל מגורם אחר לעתים עוזר לרוב לצערי לא.

28/03/2019 | 18:51 | מאת: שירה

הנני סובלת מאפילפסיה ולאחרונה עקב רמה בדם נמוכה וכאבי ראש וסחרחורות גדולים וגם הסתכלות באורות ולפעמים לא רק רואה מעופםים הוחלט אצל הנירולוג לעשות בדיקת eegואז נחשוב מה לעשות עשיתי את הבדיקה ועד התור אצל הנירולוג מה אומרת התוצאה הנ"ל: תרשים ערנות בעת שיתוף פעולה. פעילות הרקע מכילה אלפא אחורית בתדר 7-8 הרץ ותטא בתדר 5-6 הרץ. ללא הפרעה נוספת בעת גירוי אור או נישום יתר. תרשים החורג מגדר התקין בהכילו האטה של פעילות הרקע.

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה שירה אינה חד משמעית ולא מצריכה פעולה כלשהי המתיני לפגישה עם הנוירולוג שיקשור כל הנתונים.

03/04/2019 | 17:08 | מאת: שירה

אבל יכול להיות שיש בעיה וזה שעדיין יש השפעה קצת של הכדור עושה שלא נגרמת בעיה יותר גדולה . אבל יש איזה בעיה בכל זאת בגלל האטה שרשום בסוף. וברור שאחכה לתורנואשמע מה דעתו וגם לאור כל תחושותיי.

שלום עשיתי ct מוח ללא חומר ניגוד בגלל תלונות של סחרחורת לא סיבובית כאב ראש נימול ועוד דברים מוזרים בראש בלי קשר לתוצאות הנ"ל הומלץ לי להשלים עוד צילום mri לראש הייתי שמח לתשובתך לאור הממצאים של הct ראש להלן הממצאים: המעבר הקרניו-צרביקלי והמבנים בגומה האחורית תקינים.המוח מעל הטנטוריום תקין. ללא דימום גוש או אפקט מסה. ההיפופיזה לא מוגדלת לסיכום בדיקת מוח תקינה תראה בגדול מה שמנסים לברר עקב קורטיזול ופרולקטין גבוהים שנמצאו אצלי זה שאולי אין לי בעיה בהיפופיזה משהו הורמנלי שבעקבות זה יש הפרשה גדולה..

לקריאה נוספת והעמקה

לעתים יוני כאבי ראש מעלים הפרולקטין, בכל אופן כדאי לעשות בירור אנדוקריני שעשוי לכלול MRI של ההיפופחזה.

דר שלום, יש לי הערב הדמיה מוח mri אני ממש מעדיפה לעשות בלי חומר ניגוד האם ניתן לראות את רוב הדברים גם בלי החומר? אני עם כאבי ראש מזה שבוע לא ספציפיים , עוברים בין מקומות. בדירה ניורולוגית ועיניים תקינה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום גלי יתכן באיחור אך לשם הערכה ראשונית אין צורך בחומר ניגודי בMRI

דר שלום, אני 8 שבועות לאחר לידה. בחודש האחרון היה לי כאבי ראש קצרים של כמה שניות אחת לכמה ימים. מזה שבוע כאבי ראש מתמיד בעיקר בגומה האחורית של הראש. ולפעמים הכאב עובר בין מקומות בראש אבל בעיקר בחלק האחורי עליון אמצעי. כמו כן בלילה יש כאב ראש רגיל במצח וברקות. הכאב אינו מעיר משינה אבל כשאני מתעוררת הרבה באמצע הלילה לתינוק מרגישה אותו. הייתי אצל ניורולוגית והבדיקה הייתה תקינה אמרה שאין לדעתה טעם להדמיות שנראה מתח נפשי. כרגע לא יכולה ליטול תרופות בגלל הנקה. מתי אתם מחליטים לשלוח להדמיה למרות בדיקה ניורולוגית תקינה? תודה טל

לקריאה נוספת והעמקה

הכאבים הקצרים טל מוכרים אינם על רקע נפשי אך כמעט תמיד אינם מייצגים גורם מסוכן כלשהו על כן אין אינדיקציה כעת להדמיה.

25/03/2019 | 20:51 | מאת: אנונימית

שלום ד"ר, אני בת 20 מזה 5 שנים אני סובלת מכאב ראש בצד ימים שמקרינים גם לעיין ,והעיין נשארת טיפה סגורה בזמן הכאבים .כשזה כואב זה כואב מאוד וזה נמשך כחצי שעה ,ואחר זה מתחיל הכאב להיחלש .שמתי לב שהכאבים מופעים בעיקר בתקופות מעבר וזה נמשך כמה ימים ואז נעלם .(יש לציין שהכאבים מעוררים אותי משינה וזה בא בפיתאומיות )בעבר נבדקתי על ידי רופאת משפחה לטענתה זה לא סינוסיטיס ושזה מיגרנה .אבל לפי מה שקראתי שמי שסובל ממיגרנה אינו סובל לא אור ולא קולות חזקים(ויש סימפטומים שאינם מופיעים אצלי) .לפני כ 5 ימים התחיל לי הכאבים שוב (וזה נורא כואב זה מרגיש כמו סכינים שנכנסים לעיין) אז השאלה שלי ממה זה יכול להיות ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יש כאן אלמנטים של כאב ראש מקובץ cluster headache פני למומחה לכאבי ראש לאבחון מדויק וטיפול בהתאם

שלום אני בן 31 בריא בזמן האחרון כול מיני בעיות שהיי לי אז עשיתי בדיקות דם תריסיות אקג ועוד והיה תקין, אבל לאחרונה אני חש דברים מוזרים בראש לא כאב אלא נימול זרמים ריחוף מה אני צריך לזה לדעתך ? Eeg ct ? לא נראה לי שיש לי אוטן או אירוע מוחי מה יותר אפקטיבי לתלונות שלי ct eeg ? זה או זה חש מן סחרחורת לא סיבובית לפעמים לחץ בראש נימול זרמים ריחוף אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

אוראל שלום, נראה לי שעניתי לך קודם לדעתי תופעות של מתח נפשי .

22/03/2019 | 22:52 | מאת: חני

שלום רב, בת49 נשואה +2 יש לי טלסמיה מיינור וחוסר באנזים g6pd. ותת פעילות בלוטת התריס - לוקחת כל בוקר אלטרוקסין. הבעיה היא כזו - בערך מגיל 20 ישלי מיגרנה שעוברת רק בהקאה.(לאבי היה מיגרנה בצעירותו) אני נחשפת לשמש שותה המון חובשת כובע (לא מסתובבת הרבה שעות- לעיתים רק לשעה ומיד לאחר מכן כשאני חוזרת הביתה אני מרגישה רע ומקיאה כל הלילה ונהיית חולה. דבר זה מאוד מאוד מגביל אותי ואני מפחדת להיחשף לשמש. דבר נוסף ששמתי לב אליו הוא שאני בקושי מזיעה. גם אם לא אשים דאורדורנט אני ממש אזיע. אני אובדת עצות מה לדעתך זה יכול להיות אילו בדיקות עליי לעבור? כאילו יש לי הרגשה שהגוף לא מצליח לקרר את עצמו. אודה לתשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום חני, יתכן וזו הרגישות לאור לאו דווקא לחום, כדאי לנסות טיפול מונע למיגרנה שיעלה את הסף לגרוי.

20/03/2019 | 16:27 | מאת: גיל

שלום מרגיש משהו מה זה מוזר לא כול יום יכול לקרות גם פעם בכמה זמן מן תחושה בראש שאין לי הסבר אליה לא כואב אלא נימול משהו זורם משהו מוזר משהו שלא היה לי לא יודע איך להתמודד אם זה בטח משהו הורמנלי דמי אשמח שתתן כיוון לא יודע מה לעשות ולא אני לא מדמיין או משהו זה פתאום בא ויכול לא לעזוב אותי הרבה זמן

לקריאה נוספת והעמקה

תחושות מוזרות כאלו גיל לרוב ביטויים גופניים של חרדה, פנה לרופא המשפחה שינסה לאבחן במדויק.

20/03/2019 | 13:16 | מאת: גלעד

שלום נמצא לי קורטיזול גבוה בשתן 1100 שדוכא במבחן דקסמטזון נשלל קושינג כמו כן נמצא פרולקטין גבוה 1185 מועמד לבדיקה חוזרת של הפרולקטין עכשיו אני מרגיש סחרחורת תחושת ריחוף ותחושה לא טובה בראש האם שני ההורמונים האלו יכולים וקשורים לתחושה שלי בראש?

לקריאה נוספת והעמקה

לא בהכרח גלעד, העלה העניין בפני האנדוקרינולוג שערך הבדיקות.

שלום ממה יכול להיגרם סחרחורת לא סיבובית? והרגשה מוזרה בראש? זה קשור ללחץ דם ? משהו בראש? מרגיש מן תחושה לא טובה

לקריאה נוספת והעמקה

לעתים מתן פשוט קשור למתח, אבל כדאי לפנות לרופא המשפחה שישקול כיצד להגיע לאבחנה יותר מדויקת.

19/03/2019 | 23:03 | מאת: בינו

שלום עד כמה לכדורים ממשפחת אופטלגין דקסמול נורופן וכו' יש השפעה אם בכלל .. שיש כאבי ראש או דברים מהסוג הזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להם השפעה על כאב לסוגיו השונים כולל כאבי ראש.

19/03/2019 | 21:58 | מאת: יואב

שלום יש לי מן כאב ראש ממושך כבר הרבה זמן הולך ובא מה זה יכול ליהות

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב סוג של כאב ראש תעוקתי אולם כדאי להתיעץ עם רופא המשפחה לשם אבחון מדויק יותר.

18/03/2019 | 19:33 | מאת: איציק

שלום אני בן 31 בימים האחרונים יש לי חום 39.2 האם יש קשר בין זה לכאבי הראש הפתאומיים ?

כן בהחלט, במחלות וירליות או חידקיות מופרשים חומרים שונים ועולה קצב הלב ואופיני לסבול מכאב ראש בסיטואציה כזאת.

שלום האם כאבי ראש חזקים יכולים לעשות מצב שהדופק יהיה ממש מהיר נניח מעל 100 יש קשר ?

לקריאה נוספת והעמקה

כאב ראש חזק רון מעלה מתח ועשוי להביא לעליה בדופק.

שלום כבר יומיים מרגיש את שתי הרגליים כאילו מתחתי אותם תשרירים שבפועל לא עשיתי איזשהי פעילות גופנית או משהו בסגנון, זה ממש לא עוזב אותי יומיים רצוף חש תתחושה הזאת מה זה יכול ליהות ? אני בן 30, גם בלי קשר ביומיים האלו מרגיש קצת חולה חום וקור גוף ועוד כאבים בכול הגוף, לא בדקתי את זה יכול שאני מפתח משהו ויראלי או שפעת.. מה יכולה ליהות התחושה שלי שכאילו השרירים ברגליים תפוסים מהמפשעה עד כמעט הכפות רגליים האם לדעתך זה נוירולוגי? משהו שקשור לתחום

לקריאה נוספת והעמקה

אכן דני מחלה וירלית עשויה לגרום לתחושות כאלו, באם לא חולף התיעץ עם רופא המשפחה

שלום אני בן 30 בדיקות דם,תריסיות, אקג,צילום חזה ועוד תקין. לפעמים אני חש בסחרחורת לא סיבובית מן תחושת נימול בראש ועוד תופעות מוזרות האם להערכתך זה עניין הורמונלי? או לחץ דם ? או שזה נראה כמו משהו נוירולוגי? אוטם חסימה או דברים כאלו?

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לודאי אלעד שמדובר על תופעות הקשורות למתח ולא לגורם כמו אוטם,היוועץ ברופא המשפחה.

14/03/2019 | 13:36 | מאת: רחל עמר

שלום האם לתרופה ריזלט יכולה להיות השפעה על הזיכרון? האם לחילופין מי שסובל ממגרנה יכול להיפגע מבחינת הזיכרון?

לקריאה נוספת והעמקה

לריזלט רחל אין שום השפעה על הזכרון!

13/03/2019 | 17:54 | מאת: שירה

שלום הנני סובלת מאפילפסיה. כרגע לוקחת כדור אולם בבדיקת דם האחרונה מינון הכדור בדם נמוך ממה שאמור להיות. ולאחרונה התווספו גם תחושות של כאבי ראש וסחרחורות ויותר לא אופייני למגרנה כי כל פעם מקום אחר כולל הרבה בחלק האחורי של הראש וגם בימים האחרונים גם נימול בחלקים של הגוף הרבה גם בראש ולפעמים גם תחושת חום של כמה שניות בגפיים האם זה הגיוני שזה קשור לאפילפסיה שלחו אותי לבדיקההשל הeeg שיראו מה המצב אבל יכול להיות שגל התופעות הנ"ל קשורות לאפילפסיה ויכול להגיע התקף והאם גם שיש כדור במינון מועט שלוקחת הבדיקה עדיין יכולה לראות אם יש בעיה ואם זה נובע מזה או מה הבעיה שיש את כאבי הראש וגם שמסתכלת בעיקר בתאורה והכי הרבה בתאורה ליד המיטה למרות שלא חסר גם במקומות אחרים כמו זבובים עפים שזו תופעה שפעמים קודמות התריאה על בעיית האפילפסיה שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שירה התופעות אותן את מתארת אינן קשורות לדעתי לאפילפסיה.

11/03/2019 | 16:20 | מאת: דניאל

שלום רב לך בתקופה האחרונה אני מרגיש מן ריחוף לפעמים נימול וזרמים בראש לא כואב עשיתי בדיקות כלליות דם תריסיות אקג ועוד וזה היה תקין. שאלתי אליך האם הורמונים יכולים לגרום לתחושה שאני מרגיש ? הורמוני סטרס פרולקטין קורטיזול ודברים מהמשפחה הזאת ? או הורמונים אחרים? כי לא נראה לי שיש לי אוטם אירוע או דבר נוירולוגי אלא דבר יותר אנדוקריני... כרופא ראש אתה נתקלת וידוע לך הקשר שההורומנים יכולים לגרום לי לתחושה שאני מרגיש ? אני בן 32

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה דניאל תופעות של סטרס במידה ומתמיד פנה לרופא המשפחה.

10/03/2019 | 22:04 | מאת: נתן

שלום אני בן 30 לאחרונה מידי פעם יש לי כאבי ראש שחולפים פעם בכמה זמן זה קורה לא הרבה .. אבל עדיין ממה זה יכול לנבוע ? בכללי עשיתי בדיקות בזמן האחרון בלי קשר לתסמין של הכאבי ראש דם,שתן,תריסיות ועוד והכול היה תקין, ממה יכול לנבוע מה שאני חש.

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן סוג של מיגרנה נתן היוועץ ברופא המשפחה.

10/03/2019 | 21:52 | מאת: מאיה כהן

יש לי כאב ראש נקודתי שאני נוגעת בכאב אני מרגישה שאני נוגעת במכה כחולה או עצב חשוף זה ממש מפריע לי מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מאיה, מוכרת תופעה כזאת מן כאב ראש ממוקד בצורת מטבע התיעצי עם נוילוג באשר לטיפול, לרוב אינו מעיד על גורם מסוכן.

הנני מטופלת בתרופה לאפילפסיה. לאחרונה גם הכדורים בדם נמוכים וגם מרגישה נימול בכל מיני מקומות בגוף :ידיים , רגליים , גב והיום גם בראש האם יש לזה קשר לאפילפסיה להחמרהה ואם לא אז ממה זה יכול לנבוע חוץ מזה יש גםמחולשות סחרחטרות וכאבי ראש וחולשה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש תרופות נוגדות אפילפסיה כמו טופמקס (טופיטרים) שעשויות לגרום לנימול כזה במידה ואת לא נוטלת תרופה זו הגורם אחר, נשמע כמו לחץ אולם יש לפנות לנוירולוג שלך ליעוץ.

10/03/2019 | 15:32 | מאת: אנה

שלום, כבר תקופה של חודש ימים שאני מרגישה כאבי ראש לקראת שעות הערב. כאבי הראש מתבטאים בעיקר בצורת לחיצות וברוב המקרים אני אף מרגישה דופק חזק במקביל בראש. היום, קמתי בבוקר בצורה יחסית מהירה והתחילו לי הלחיצות ובמקביל לדופק היה לי רעש באוזניים של צלצול אחיד מחריש כזה. במקביל לכל אלה, ראיתי קצת שחור בעיניים, וסחרחורת. קבעתי תור לנוירולוג בחודש אפריל. אשמח לדעת במה מדובר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אנה, על פניו נשמע ככאב ראש תעוקתי אולי על רקע של מתח, סחרחורת אחרי שינויי תנוחה מהירים די שכיחה בכל אופן כדאי להמתין לנוירולוג לאיבחון מדויק יותר.

09/03/2019 | 13:55 | מאת: Shnyanos

היי כבר הרבה זמן שיש לי פתאום לחץ מטורף כאילו קיבלתי מכה באמצע הראש , אני יציין שלפני שלוש שנים פתחתי באזור הזה את הראש היה לי פתח של 4 סמ' ולא עשיתי שום בדיקות לגבי זה רק הדביקו לי את המקום רק לפני חצי שנה התחילו הכאבים כאילו משכו לי בשיער ,אשמח לדעת ממה יכול להיות כאב כזה חזק בקרקפת בראש תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן גרוי מהצלקת אם כי לא נראה לי שזו הסיבה, כדאי לפנות לנוירולוג לאיבחון מדויק ובהתאם לכך לטפל.

שלום רב לך האם בדיקת ct -מוח,ראש זה בדיקה שמאבחנת גם את איזור ההיפופיזה במוח ? האם כחלק מהבדיקה במידה ויש בעיות הורמנליות וכיוצא בזה בבדיקה רואים את זה מתמקדים בזה? והאם הבדיקה בוחנת ויכולה לזהות בעיות בשרירים אם יש ניוון וכו'? או שלצורך זה צריך mri ראש? או בכלל בדיקות אחרות?

לקריאה נוספת והעמקה

MRI היא אכן בדיקת הבחירה לאזור ההיפופיזה

שלום רב הנה סובלת מאפילפסיה כבר שנים לא היה התקף שאז היה בצורת התעלפות. מקבלת 100 מ"ג למיקיטל ובבדיקות דם הראה שהלמיקטל נמוך בדם ולא טוב כמעט חצי מהפעם הקודמת שלקחתי. לאחרונה התחילו לי גם כאבי ראש שהרבה גם לא במקום כמו כאב ראש כמו במיגרנה גם בחלק אחורי וקדמי , סחרחורות וחולשה אחרי שעושה פעילות אם טיפה מעמץ צריכה לשבת ולאנאופייני , גם לפעמים טדטוש , גם הרבה פעמים כמו אורות / תחושה של דברים עפים וזה יותר בחדר קטן שיש תאורה וגם בערב ששוכבת והדלקתי את מנורה ליד המיטה ממש רואה עפים הרבה ולאחרונה גם הרגשת נימול ואף סוג של חום באיזור ברגל שקורה בערך פעם מקסימום פעמיים האל לכל התופעות האלה יכול להיות קשר לאפילפסיה שהחמיר בינתיחם שלחו אותי גם לבדיקת eeg שלאחריה נחליט אם הבעיה משם אבל זה הגיוני שהתופעות מאפליפסיה ושאלה של זמן עד ששוב יקרה לי משהוא שקשור לזה ? במקביל מצאו לי אנמיה והמגלובין נמוך ולוקחת כבר מעל שבועיים ברזל ולא משפיע בהרגשה אלא אם התופעות שאמרתי לא קשורות לאנמיה בכלל אשמח רק אם זה יכול להיות מחוסר הברזל או שלא.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שירנה, התופעות אותו את מתארת אינן אופיניות לאפילפסיה בוודאי שלא כאבי ראש, פני לנוירולוג לאבחון התופעות.

גם בפעמים קודמות באפילסיה הרגשתי חולשה וגם מצבים של הבזקים עפים.

07/03/2019 | 16:13 | מאת: אלה

מגיל 45 סבלתי ממיגרנה מאובחנת. כל ההתקפים היו זהים בתסמינים. מגיל 49 התקפים פסקו לחלוטין. עכשיו, לאחר שנה ללא התקפים, אני חובה כאב ראש לא מוכר וללא תופעות נלוות מוכרות. האם יתכן שזאת מיגרנה ששינתה את צורתה? האם מוכרת תופעת השתנות תמונת התקף אצל אותו אדם?

לקריאה נוספת והעמקה

כן אלה מיגרנה יכולה לשנות צורתה, אולם היות וזהו כאב ראש חדש על אף המיגרנה בעבר יש לאבחן מחדש ולשקול הדמייה בהתאם.

04/03/2019 | 19:09 | מאת: מוני

שלום רב, אני אובחנתי עם פציאליס לפני שבועיים כרגע זה כמעט הסתדר.. שאלתי היא האם תחושה של טיקים קטנים כאלה בעין ובשפה זה כתוצאה מהמקום שמתעורר? יש לי גם קצת קפיצה בעין בצד התקין, האם אלו סמפטומים תקינים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מוני, זהו גרוי של העצב בשלב זה לא ניתן לומר עדיין באם ימשיך, לעתים קרובות חולף.

06/03/2019 | 09:26 | מאת: מוני

עוד שאלה קטנה, האם יש בעיה לטוס אחרי פציאליס , יש לי בדכ לחץ באזניים וכאבים.

04/03/2019 | 15:44 | מאת: אמיר פרו

היי דוקטור, אני לקוח שלי - אמיר פרו. קראתי על מכשיר הספיראלי להורדת כאב ראש. האם אתה ממליץ עליו? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אמיר, לא ראיתי ברכה במכשירים כאלו בצורות שונות במשך השנים. הטיפול אינו מזיק על כן לשיקולך.

04/03/2019 | 14:50 | מאת: מורן

שלום אני סובלת ממגרנה בכל חודש בתקופת הווסת. לעיתים ההתקף הגדול עובר ואני נותרת עם מגרנות גם שבועיים לאחר מכן שבאות וחולפות. מה מומלץ לעשות במצב כזה? האם ניתן לבצע אבחון וודאי למגרנה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מורן, ניתן להתאים טיפול מונע רק לתקופת המחזור שעשוי במקרים רבים למנוע הופעת המיגרנה

02/03/2019 | 22:45 | מאת: אסף

שלום דוקטור פעילות גופנית ריצה הליכה מתקני כוח וכו' איך היא תורמת למוח ? איך היא מונעת מחלות נוירולוגיות ? כי ידוע שפעילות גופנית טובה לבריאות בכללי לשאר מערכות הגוף..

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקר הפרשת אנדורפינים אסף וכן כמובן סיבולת לב ריאה .

02/03/2019 | 18:57 | מאת: NOT_FOUND

הי דוקטור, סובל מזה 20 שנה מטיולים לגהינום, ככה אני מכנה Cluster , חייב לציין שאם השנים הכאב עובר טרנספורמציה ואכזרי יותר ויותר , כמה שאלות ., אחרי כל סוגי הטיפולים האפשריים נגד ההתקפים עוזר לי ריזלט , יש לי 5-6 התקפים ביום אפיזודה ארוכה ביותר זה היה 45 יום , לשאלה- יוצא שאני צורך כ5 כדורי 10 מל'ג ריזלט ביום זה בסדר ? (גם אם לא אני מוכן לקחת 20 ביום גם ככה אין טעם לחיות רמת הכאב על סף עילפון:) , אני יכול לקחת נגיד 4 ריזלט ו2 כדורי נרמיג באותו יום ? כי פשוט קשה מאוד לקבל מרשם לכמויות כאלה של ריזלט , מה להגיד לרופא כדי לקבל מרשם ליותר ריזלט ? כמה אפשר בכלל במקסימום ?

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בריזלט אינו טיפול טוב יש טיפול מונע יעיל בהרבה שעשוי להקל עליך לעבור את תקופת הקלסטר הקשה במינימום סבל. פנה למומחה לכאבי ראש כדי לטפל בהתאם. כמויות הריזלט שלך חריגות.

01/03/2019 | 08:09 | מאת: לובה

חיי הם סיוט מתמשך , כאבי הראש הכרוניים הם כבר שנים, ולפני 4 חודשים עברתי בדיקת גסטרוסקופייה והרופאה נקבה לי את התרסריון ועברתי ניתוח בטן, אינני יודעת אם יש קשר אבל עוצמת הכאב התעצמה, ואני בסחרור של כאב מתיש ולא נותן מנוח, יום יומי , דפיקןת ברקות , הקרקפת כואבת העורף לוחץ ויש תנועתיות בכאב , יש תחושה של מנוע מטרטר בגוגולת , אני במלכוד ענקי בין המרץ הטבעי שלי והפעילות , אוספת כוחות להתמודד , אבל מרגישה מותשת ו, בודדה למרות המשפחה התומכת, מפחיתה פעיליות ובעיקר מתרחקת מאנשים, לא יכולה לתרום בשיחה, עברתי טיפולים אין ספור במרפאות כאב מאינפוזיה של מגנזיום לוריד, זריקות תוך שיקוף , זריקות לראש , דיקור יבש אינספור כדורים שהנרולוגים המליצו , שהגוף מתנגד לעכל, והוסיפו לתחושות קשות, עברתי פיזוטרפיה , שיחות עפ פסיכולוג רפואי , ומרפאות אלטרנטיביות דקור סיני שיאצו , ועוד. לא מתים מכאבי ראש , אבל איך חיים ככה ומה הטעם?

לקריאה נוספת והעמקה

אכן בעיה קשה לובה, בביה"ח איכילוב יש מרפאת העצמה במסגרת המרפאות הנוירולוגיות העוסקת בסוג זה של כאבים כרוניים כדאי לנסות.

01/03/2019 | 03:49 | מאת: יוסי

מזה 4 ימים מתעורר בלילה מכאב ראש במרכז המצח. הכאב חזק ונמשך כשעתיים. בימים האחרונים אני מנוזל, משתעל ועם כאב גרון, האם יש קשר בין הדברים?

לקריאה נוספת והעמקה

קרוב לוודאי יוסי.

28/02/2019 | 17:36 | מאת: רונן

קרוב לשנה אני הולך להיתלונן לרופא עיניים על כאבים בעין שמאל( כאבים קטנים שהולכים ובאים). הרופא עיניים אינו מוצא בעיה בעיניים. לפני שבועיים הכאבים בעין שמאל הפכו לאיומים ואינם עוברים לרגע ואפילו מתגברים בצפיה במסך פלאפון/ טלוויזיה / מחשב, הרופא עיניים שוב אינו מצא בעיה בעין שמאל, איני מאמין שזה סינוסיטיס כי אין לי נזלת עכשיו או נפיחות או גודש,הוא הפנה אותי לנוירולוג. כי זה נשמע לו מיגרנה של העיניים. מקריאה באינטרנט זה דומה אבל במיגרנה יש התקף וזה עובר ואצלי זה קבוע... השאלה עם לחכות לתור של נוירולוג חודש, או ללכת למיון אולי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רונן, כאבים ממוקדים קשים במשך שבועיים מצריכים בירור, חדר מיון זהו פתרון סביר.

28/02/2019 | 15:30 | מאת: רותם

דוקטור שלום הייתי בבדיקה אצל נוירולוג אשר שלח אותי לצילום ראש מוח ct ראש עקב תלונות שלי על סחרחורות כאבי ראש לחץ בראש ועוד דברים בסגנון, אציין שהתלונות האלו הולכות ובאות זה לא משהו שיש תמיד... יש ימים כן יש ימים לא, שאלתי אליך עד כמה מסוכנת קרינת הct? אני ממש חושש מרמת הקרינה!!! זה משהו מסוכן שיכול לעשות גידולים סרטנים ודברים כאלו ? אף פעם לא עשיתי ct בגוף אציין שאני בן 31 אני יודע שיש את עניין הmri אבל הקופות חוסכות כי זה יקר למרות שאנחנו האזרחים משלמים מס בריאות וכו'... אציין עוד שבדיקות דם הורמונים ושאר הבדיקות הכלליות היו תקינות..... אודה על תשובתך בהקשר לקרינה של הct

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רותם, יש קרינה בCT לא בסיכון של גידולים אבל צריך לשקול אם יש התוויה חד משמעית לביצוע הבדיקה או שניתן לעקוב ולהמתין התיעף עם הנוירולוג.

27/02/2019 | 17:24 | מאת: נועה

שלום רב מזה שבוע אני משתעלת וכל פעם יש לי לחץ בראש בזמן השיעול עצמו יומיים אחרי השיעול פיתחתי גם שפעת ולטענת הרופא סינוסיטיס קיבלתי זינת אך שבוע כבר עבר ללא שינוי בכאב האם זה יכול להיות משהו מסוכן כתוצאה מלחץ תת גולגולת או שזה קשור לשיעול הרב ולסינוסיטיס זה לא קרה לי אף פעם בעבר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה שילוב של השיעול והמחלה הוירליתויתכן זיהום משני. לרוב יחלוף עם שוך המחלה.

27/02/2019 | 13:57 | מאת: מיגרנה איומה

שלום דוקטור שמעתי שיש זריקה נגד מיגרנה האם זה יעיל? האם אתה מזריק?

לקריאה נוספת והעמקה

יעיל בסביבות ה40% לערך זוהי הזרקה עצמית עדיין לא מאושר לכן יש למלא טפסים בהתאם עלות זריקה כ2300 שח

27/02/2019 | 10:22 | מאת: שלומית

היי, מזה כשנתיים-שלוש אני מתעוררת כל בוקר עם כאבי ראש נוראיים. פעם זה בקרקפת כאילו קיבלתי מכה חזקה. פעם זה בצד ימין שמקרין לי למאחורי האוזן עד למטה בצוואר. פעם זה בצד שמאל אותו דבר כמו במד ימין מבחינת מיקום הכאב והעוצמה. לפעמים הכאב עובר אחרי שקמה ועושה מס' דברים. לפעמים זה מלווה אותי כל היום. לכאבי הראש מצטרף גם כאבי בטן. הנוירולוג נתן לי כדורים שלא עוזרים ואני דותה אקמול פוקוס כמו גרעינים. הוא מסרב לעדות לי בדיקות. אני בת 59. מה לדעתך?