נגישות
נגישות

פורום מיגרנה וכאבי ראש

3638 הודעות
3391 תשובות מומחה

מנהל פורום מיגרנה וכאבי ראש

שלום רב דר בהמשך לפסיקולציות התור שלי לנוירולוג הוא רק בשבוע הבא לכן אני רוצה לשאול פה כי אהי בלחץ נפשי נוראי בהמשך לפסיקולציות בכל הגוף שעדיין נמשכות מזה חודש , היום בזמן שישבתי על כורסא בבית פתאום האצבע ברגל שמאל שליד האגודל התחילה לזוז תזוזות לא רצוניות מעצמה מין קפיצות כאלו לשניות בודדות , נלחצתי מאוד . אציין שהתחלתי טיפול בכדורי הרגעה ודיכאון מלפני 3 ימים עקב הפסיקולציות ועדיין לא מרגישה הטבה . האם התנועה הלא רצונית של האצבע וגם הפסיקולציות עלולות להעיד על מילה ניוונית ?

שלום, בת 25 בריאה בדרכ, בערך פחות מיממה שיש לי מעין דקירות בראש מעל אוזן ימין בעצם מה זה יכול להיות?

13/07/2019 | 16:39 | מאת: נועה

שלום אני בת 36, סובלת ממיגרנות עם אאורה ראייתית. נוטלת אספירין 100 יום יום. רציתי לדעת האם יש קשר בין טיסות למיגרנות עם אאורה? אודה לתשובה

היי, מזה תקופה ארוכה, זה לא קורה בכל יום, בעיקר כשאני עייף ומאוחר יחסית. אם אני אתכופף ואז אקום מהר/לחלופין אקום מהכיסא מהר, אני ארגיש לחץ מעיק בראש למס' שניות ואז זה עובר. אני תוהה אם זה סימפטום של לחץ דם נמוך/דווקא לחץ דם גבוה או משהו אחר? אשמח למענה :) תודה מראש!

10/07/2019 | 16:42 | מאת: ולדי

שלום דר, יש לי כאב ראש במשך יותר משבוע המלווה בתקירות בערך כל 6 שניות בצד ימני אחורי של הראש.היתי אצל ראפה משפחה והוא נתן לי לעשות בדיקת דם שקיעת דם וקראטין ויעוץ לניורולוג. אני בחרדה מזה יכול להיות האם זה מסוכן תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הדקירות ולדי לרוב אינן מבשרות משהו מסוכן, טוב עשה רופא המשפחה שהחליט על בירור כללי באם הכאבים לא יחלפו כדאי לבצע גם הדמייה.

אם היה סינוסיטיס חריפה לפני? הייתי מצוננת ומקוררת לפני .ואז התחילו הכאבים בפנים והכאבי ראש. אבל לפני חצי שנה לדוגמא שגם ביצעתי את הצילום הנל.גם בשל חשד לסינוסיטיס שבאמת היה. לא היה ממצא של הצללה בכלל. אלא רק של פלס נוזל.

לקריאה נוספת והעמקה

פלס נוזל הילה הוא סימן מהימן לסינוסיטיס.

10/07/2019 | 08:57 | מאת: יפעת

בוקר טוב, בת 41 סובלת בשבועות האחרונים מכאב לוחץ בצד ימין מעל הגבה באופן כמעט יומי החל מסביבות 10 בבוקר ועד 15 לרב. בזמן הכאב האזור כואב גם בעת מגע ולחיצה ומרגיש שהעור גם מעט שורף ורגיש למגע. הכאב הרמה בינונית 5-7 בעבר לא סבלתי מכאבי ראש ממושכים אודה מאוד לאבחנתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יפעת, כעקרון כאב ראש חדש מצריך בירור, פני לרופא המשפחה לצורך בירור והדמיה בהתאם.

13/07/2019 | 08:14 | מאת: יפעת

תודה רבה דר. כמובן שפניתי לראש משפחה. הוא המליץ על הדמיה ופניה לנוירולוג. כמו כן ביצעתי בדיקות דם לאבחון דלקות שיצאו תקינות. בדיקה נוירולוגית של רופא המשפחה היתה תקינה. אני ממתינה להגיע את הרופאה הנוירולוגית השאלה מה להערכת עשוי להיות הדבר והאם הדמיה נחוצה בכל מקרה. האם העובדה שבעת כאב אדוויל עוזר אמורה להרגיע אותי לגבי הסיבות לכאב? אני מנסה להבין את חומרת המצב ומאוד מוטרדת מכך. האם במקרה של כאב מסיבות חמורות הכאב הוא קבוע או שעשוי להעלם ליום יומיים ואז לחזור? תודה רבה!

שלום דר אז בדרך כלל לפי הספרות הרפואית מה קודם למה במחלת ניוון שרירים האם פסיקולציות מופיעות קודם או חולשה ואחרכל פסיקולציות אני כל היום בודקת כוחות שריר אני ממש בלחץ . הפסיקולציות כבר שבועיים ברצף בכל הגוף אפילו בפנים ובעפעפיים . האם פסיקולציות בדרך כלל הם תסמין נלווה או עיקרי במחלה הזו ??

לקריאה נוספת והעמקה

מיה, חבל על התחושות כבר נאמר לך שאין סימני ניוון שרירי, לשאלתך קודם החולשה.

שלום ד"ר לאחרונה יש לי כאב ראש פועם בצד ימין האחורי של הראש הכאב הוא בינוני המלווה ללא חום במשך שבועיים ברציפות האם זו מיגרנה או משהו אחר שצריך יהיה לעשות בדיקות כמו mri,ct או שזה יכול לעבור לבד אשמח להבחנה תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

כאב רציף במשך שבועיים אינו מתאים למיגרנה טוני, התיעצי ע רופא המשפחה כיצד לאבחן ביתר דיוק.

08/07/2019 | 12:30 | מאת: תמי

הרגשתי שמאחורי האוזן וחלק מהראש העור מתחיל להירדם כזה ולהתחמם, זה הלחיץ מאוד זה בא והולך לפעמים.. מה זה יכול להיות זה ממש מדאיג אותי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום תמי, כנראה גרוי מקומי של ענף של עצב שטחי, פני לרופא אאג לא נראה דבר דחוף.

05/07/2019 | 18:15 | מאת: הילה

תודה ד"ר. רק שאלה אחרונה. כתבת לא ברור אם זה סינוסיטיס. למה התכוונת? אז על מה יכולה להעיד ההצללה?אני מודאגת ונכנסת לסרטים.

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה עם היה סינוסיטיס חריף או הצללה כביטוי לשהו קודם שאין לו משמעות עתה.

04/07/2019 | 23:36 | מאת: חגית

שלום לאחרונה יש לי כאבי בקרקפת בצד ימין. סוג של כאב כמו אחרי שאספתי שעות את השיער( מה שאני לא נוהגת לעשות) ההרגשה היא כמו לחיצה בלתי פוסקת על שטף דם כחול בגוף. מפריע נורא וכואב נורא ממה זה יכול לנבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב חגית תחושה כזאת נובעת מרגישות עצבית מקומית. ככל הנראה ללא גורם מסכן, התיעצי בשלב ראשון עם רופא המשפחה.

04/07/2019 | 15:10 | מאת: נוי

שלום שוב דר אני לא מרגישה חולשה ברגל אלא כבדות האם חולשה וכבדות הם אותו דבר ? רופא המשפחה בדק עוצמת התנגדות של הרגל ואמר שאין שום חולשה ואני מתנגדת מצוין . הכבדות שאני חשה היא במיוחד כשאני משווה עם רגל ימין כשאני מרימה באוויר רגל שמאל מתעייפת יותר מהר . האם עליי לדאוג כיוון שבנוסף לתחושה הזו יש לי קפיצות שרירים בכל הגוף ? יש סיכוי שזה תסמין ל als ? אני בת 27 , התור לנוירולוג הוא בעד 10 ימים עד אז אני אתייבש מחרדה .

לקריאה נוספת והעמקה

אין בסיס של ממש לחרדה גם בהסתמך על רופא המשפחה נראה בעיקר תופעות של מתח נפשי המתיני בסבלנות למפגש עם הנוירולוג.

תודה. הסינוסיטיס אובחן בצילום רנטגן רגיל לאחר שהייתי מנוזלת.הנזלת פסקה והתחילו הכאבי ראש. בצילום ראו הצללה בסינוס מקסילרי מימין והצללה עגולה 8 מ"מ צמוד לדופן מדיאלי של סינוס מקסילרי משמאל- יתכן פוליפ. בעקבות זה התחילו איתי אנטיביוטיקה. אשמח לדעת מה הכוונה גם כאב ראש תעוקתי

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור הילה אם אכן סינוסיטיס כאב ראש תעוקתי הוא השם העברי לכאב ראש הקשור למתח שרירי. כאב שכיח למדי לעתים קשור למתח נפשי ולעתים ללא קשר כזה.

שלום בת 29 אובחנתי עם סינוסיטיס .לאחר שבועיים של כאבי ראש וכאבי פנים. בדיקה ניורולוגית תקינה. מקבלת טיפול בציפרודקס לסינוסיטיס. ביומיים האחרונים לחץ בראש בכל הראש. יותר למעלה בראש .האם זה קשור לסינוסיטיס? האם זה קשור לעצם היותי טיפוס מאד לחוץ הצוואר השכמות הכל תפוס ונוקשה.אשצח לחוות דעת.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת הילה, האם הסינוסיטיס לווה בהפרשות וממצא בCT למשל או שאובחן קלינית בלבד כדאי לברר אם יש ממצאים מתאימים בהדמיה, מאידך תתכן תוספת של כאב ראש תעוקתי. התיעצי עם רופא המשפחה.

01/07/2019 | 17:11 | מאת: נוי

שלום דר אני גננת אני מרימה ילדים בצד השמאלי של גופי כלומר ביד שמאל וכל המשקל של הילדים נופל על הצד הזה הבחנתי שיש לי מין כבדות ביד ורגל שמאל שבהם אני מרימה את הילדים זה בא לידי ביטוי כשניסיתי להרים את רגל שמאל באוויר אחורה והשוויתי אותה לרגל ימין אז רגל שמאל היתה יותר כבדה והרגשתי צורך להוריד אותה יותר מהר מרגל ימין למשל . אבל אני רצה והולכת כרגיל ומבצעת את כל הפעולות כרגיל . רופא משפחה בדק לחיצות והתנגדות ואמר שאינו רואה חולשה . וכנראה הכבדות נובעת מעצם אימוץ השרירים באותו צד . מה דעתך ? האם כשמאמצים אזור בגוף הוא נהיה יותר כבד ? האם הכבדות הזו עלולה להעיד על מחלה במערכת העצבים ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מי, מאמץ בפלג גוף אחד לא מסביר חולשה באם אכן את חשה בכבדות פני לנוירולוג.

30/06/2019 | 21:37 | מאת: מיה

שלום דר קפיצות השריר ממשיכים בכל הגוף היום הייתי בקניון ובזמן שהתכתבתי בטלפון כשראשי מוטה מטה הרגשתי ויברציה פתאומית בתוך הראש מין רטט כזה כמו הרטט שבפלאפון אבל הרטט הזה היה בתוך הראש ולא מבחוץ כלומר הראש לא זהה אלא התזוזה היתה פנימית , ההרגשה הזו נמשכה לשניות ספורות או דקה בודדה ועברה האם גם תופעה זו יכולה להיות עכב לחץ נפשי ? האם היא מסוכנת ויש לפנות לרופא בהקדם ? אני אמורה לטוס לחול מחרתיים יש סכנה ? יש לציין שההרגשה עברה וכרגע לא מרגישה כלום

לקריאה נוספת והעמקה

רעד פנימי מיה הוא כמעט תמיד ממקור של מתח נפשי.

30/06/2019 | 15:09 | מאת: מיכל

היי בת28 בריאה.בימים האחרונים כאבי ראש מצחיים באמצע מעל הגבות ומעל האף. גם תחושה של לחץ. כאבים שמקרינים לכל הראש.ממה זה יכול להיות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל יש לשלול סינוסיטיס אבל ככל הנראה סוג של כאב ראש תעוקתי. אם ממשיך התיעצי עם רופא המשפחה.

29/06/2019 | 16:41 | מאת: מיה

שלום דר בהמשך לקפיצות שרירים אצלי הם עדיין לא נעלמו הקפיצות נראות על פני העור כלומר כהשריר קופץ אני רואה תזוזה מתחת לפני העור האם דבר הזה אמור להוסיף דאגה שזה als ? או שגם קפיצות הקשורות ללחץ נפשי הן גם נראות על פני העור ?! חוץ מקפיצות השרירים אין לי תסמינים נוספים אני מתפקדת דיי טוב אבל הפחד גדול . ואם הקפיצות אכן קשורות לחרדה איך בדיוק החרדה משפיעה שהשרירים יקפצו ? חומר שהמוח מפריש גורם לשרירים לקפוץ ? זה פשוט ללא הפסקה ומפושט

לקריאה נוספת והעמקה

כן מיה הקפיצות בשריר נראות אותו הדבר רק שבALS הן מלוות דלדול של השרירים וחולשה מוטורית מתקדמת. קפיצות על רקע מתח נפשי הן די נפוצות.

שלום מה הבדיקה מבדיקות המוח ראש שיכולה לדמות לתת את תמונת המצב הכי טובה לראש למוח ? Mri Ct Eeg רנטגן או בדיקות אחרות של המוח שאני מניח שיש בדיקות אחרות... מה הבדיקה הכי יעילה שנותנת הכי הרבה אינפורמציה ממבט פנימי של המוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

MRI דור

27/06/2019 | 10:18 | מאת: קובי

אני בן 31 עקב לחצים בראש ופרולקטין גבוה עשיתי mri מכוון לאוכף הטורקי להלן הממצאים: סיבת ההפניה: חום, כאבי ראש, פרולקטין גבוה. הבדיקה נעשתה בסדרות משוקללות T2, T1,DWI. מודגם אוכף בגודל תקין. גבעול הבלוטה אמצעי. הבלוטה בגודל תקין. אין עדות לתהליך תופס מקום. לאחר הזרקת גדוליניום מודגמת האדרה תקינה של הגבעול והבלוטה. היפותלמוס, כיאזמה, ציסטרנה סופרה-סלרית וסינוסים קברנוזים תקינים. במח- חדרי המח תקינים. רקמת המח תקינה. לסיכום: אין עדות להפרעה מבנית. האם הבדיקה תקינה ? האם יסתכלו כאן על כול הראש מוח ? מערכת עצבים ועוד דברים ?

לקריאה נוספת והעמקה

כן קובי הכל תקין

27/06/2019 | 07:30 | מאת: רבקה

הכאב מקרין לכל הצד השמאלי מהאגן ועד כל הרגל

לקריאה נוספת והעמקה

מה השאלה רבקה??

השאלה שלי הכאב הוא מצד שמאל בראש מאחורי האוזן והוא מקרין לכל הצד השמאלי כולל האגן עד כף הרגל לכן אני שואלת על מה זה יכול להצביע אולי חלילה גידול או אירוע מוחי אשמח לקבל את תשובתך תודה!

27/06/2019 | 01:55 | מאת: בני

שלום בדיקות סיטי מוח תקין בדיקת סיטי מוח אם חומר ניגוד תקין אמאריי מוח אם גדוליניום ובלי תקין Eeg תקין. בדיקות דם תקינות תריסיות לב ועוד הרבה בדיקות כלליות תקינות. ואני עדיין חש מידי פעם לחץ בראש זרמים נימול לא משהו כואב אלא כבדות כזאת מה זה יכול ליהות משהו שלא היה לי אף פעם ? כנוירולוג מה זה יכול ליהות לדעתך ? אני בן 31

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה בני סוג של כאב ראש תעוקתי, במקרים אלו על אף תחושת הכאב או הלחץ והכבדות בראש כל הבדיקות תקינות.

שלום אני בת 27 אמא לשניים אני סובלת מחרדה כ 8 שנים אך לא מטופלת החרדה שלי היא תקופתית כל פעם בעוצמה שונה . בתקופה האחרונה היה לי שבוע כאב ראש בקודקוד צד שמאל לא ממש כאב אלא לחץ ואי נוחות את ההרגשה הזו חוויתי לפני 8 חודשים והיא עברה וכיום גם עברה מעצמה . כרגע כבר כמה ימים עם קפיצות שריר מין רעידות באזורים שונים בגוף למשל אתמול הייתי במסעדה ופתאום מרגישה שריר רועד בצוואר אחרל בזרוע שמאל ואני מסתכלת ובאמת רואה שהשריר זז ,, היום היה לי קפיצות בבטן וגם ברגל ימין . ככל שאני חושבת על זה זה רק מתגבר ומופיע שוב . יש לציין שיש לי גם חולשה ברגל ויד שמאל וזכור לי שזו לא פעם ראשונה שיש לי את התסמין הזה אך הקפיצות שריר הן חדשות . אני בלחץ נוראי ממחלת ה als כל דבר שקראתי ביחס לקפיצות זה ניוון שרירים . האם בגילי זה נפוץ ?? האם להיכנס לזה ולהתחיל בדיקות רציניות יש לציין שנבדקתי בשנה האחרונה פעמיים אצל נוירולוג (לפני שהופיעו קפיצות שריר) וחוץ מחרדה הוא לא נתן אבחנה . רופא משפחה בדק אותי בדיקה כללית נתן לי ללחוץ לו חזק את היד ובדק את הרגליים והתנגדותן ואמר שאין שום חולשה . אני מבוהלת ומתוסכלת ובעיקר מפחדת מ als . האם קפיצות שריר מופיעות בתחילת המחלה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיה אכן יש קפיצות שריר בALS אבל באנשים חרדתיים קיימות קפיצות שריר כאלו ללא כל ליקוי קליני,צדק רופא המשפחה שלא מצא חולשה נסי טיפות להרגעת החרדה ככל הנראה גם קפיצות השריר יפחתו או יעלמו.

שלום בת 29 בריאה . 4 ימים סובלת מכאבי ראש פרונטלי. מצחי. נשלל סינוסיטיס. נבדקו אוזניים. הצוואר מאד נוקשה וכואב. ברקע אובחנה מיגרנה עם אאורה שהחלה בתקופה האחרונה אחת לחודש חודשיים. האבחנה הייתה לפני כחודש אצל ניורולוג. בדיקה שלו תקינה לחלוטין. לא יודעת לאבחן אם כרגע הכאב הוא מיגרנה או מהצוואר שכואב מאד. תנוחות מסויימות מעוררות את הכאב בצוואר ובשכמות.האם יתכן כאב מצחי ולחץ מקדימה שמוקרן מהצוואר? אציין גם שאני טיפוס מאד לחוץ וחרדתי ביומיום תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הצוואר הילה עשוי להשתתף באירועי המיגרנה ואינו הגורם,באם התופעה בצוואר נמשכת התיעצי עם נוירולוג.

28/05/2019 | 23:00 | מאת: פרידה

הי ישלי לפחות 4 פעמים ביום כאב חד (שמרגיש כמו ציר) בצד הימיני של הראש זה התחיל לי לא מזמן אשמח לדעת מה לעשות אם זה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פרידה כאבים קצרים אלו מוכרים ואינם מצביעים על גורם סיכון, באם מאד תכופים ניתנים לטיפול. לרוב חולפים מוך זמן לא ארוך.

26/05/2019 | 18:50 | מאת: שיר

דר יקר שלום רב , אני בת 35 לפני 5 שנים סבלתי מכאב ראש לוחץ במשך חודש ,רופא משפחה ונוירולוג טענו שזה ממתח אבל כיוון שאני סובלת מחרדת בריאות קשה דרשתי סיטי והבדיקה יצאה תקינה. בשנתיים האחרונות אני סובלת מכאב ראש לוחץ שמתחיל מאיזור הצוואר ועולה עד מעל הגבה ויש לי רגישות עזה בשרירי הצוואר בקרקפת ובלסת, ויש לי נקןדה שמרגישה תפוסה בשכמה כבר כמעט שנה . נורופן מקל מאד את הכאב. רופא פה ולסת טוען שזה ממקור שרירי ונוירולוג שביקרתי אצלו החודש טוען שזה כאב ראש מתחי. השבוע היתה לי תופעה שקרתה לי פעמיים במהלך החיים ואף פעם לא בדקתיפעם אחרונה שזה קרה היה לפני מס שנים. זה מתחיל לי במין טשטוש ראייה כאילו מסביב התמונה נהיית מרוחה והראיה נהיית צרה. זה נמשך רבע שעה בערך ועובר כלא היה ולאחר מכן כאב ראש. קראתי שזה בדכ קורה במיגרנות אבל אני סובלת מכאב ראש מתחי. האם גם בסוג כאב ראש כזה התופעה הזאת מוכרת? אני ממש חוששת ומתביישת כבר לפנות לנוירולוגים ( הייתי אצל 3 בשנה האחרונה) .אגב בדיקת עיניים שעשיתי בשנה האחרונה תקינה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום שיר, התופעה אכן מתאימה למיגרנה עם אאורה ללא קשר ישיר לכאב הראש התעוקתי. יש לך גם הגן למיגרנה מצבי מתח הם גורם מזרז למיגרנה התופעה לא קורית בכאב ראש ממתח.הגורם אינו בעיניים אלא באזור שאחראי על הראיה במוח.

23/05/2019 | 22:14 | מאת: איתן

שלום האם כדורי קלונקס שנוטלים ומקבלים מהרופא.. יכול לפגוע בראש או במוח באיזשהו אופן ? נטילה שלו נניח 3 כדורים של 0.5 ביום למשך חודש ומשהו? יש לזה תופעות לוואי שיכולות לגרום לבעיות בראש מבחינה מסויימת ?

לקריאה נוספת והעמקה

הקלונקס לא פוגע במוח איתן אך מינון כזה עשוי לגרום לעייפות ולעתים לסוג של התמכרות וקושי להפסיק נטילת התרופה.

23/05/2019 | 21:44 | מאת: יובל

אהלן מזה כתקופה של כמה חודשים אני חש מן אי נוחות בראש לא כואב משהו המום כזה לפעמים נימול תחושה מוזרה שאף פעם לא הייתה לי עשיתי מלא בדיקות דם תריסיות לב ועוד מלא בדיקות סיטי מוח אמריי מוח ולא מצאו כלום הכול תקין ואני עדיין חש את זה . זה לא תמיד אבל זה בא הרבה השתמשתי בקלונקס תקופה של חודש 0.5 עד 3 פעמים ביום זה קצת עזר אבל זה לא הפיתרון אני עדיין חש מה שאני חש כבדות אי נוחות לא כואב לא כאב ראש או משהו כזה ..מה עושים יש לך תשובה יצירתית משהו כניורולוג? זה לא היה מעולם זה איתי כבר כמה חודשים לא כול יום אבל הרבה פעמים בחודשים האלו מה עצתך.. ניסיתי כבר הכול כמעט.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יובל, ככל הנראה סוג של כאב ראש תעוקתי. לא בהכרח קשור למתח נפשי אם כי לעתים כן קשור. ישנם טיפולים מונעים שונים העשויים להקל,פנה למומחה לכאבי ראש.

23/05/2019 | 17:48 | מאת: גלית

שלום דר' האם לחץ קל בראש בזמן שיעול אגב לא כל שיעול כבר חמישה חודשים ....האם זה יכול לנבוע ממערכת עצבים רגישה או חרדה או משהו מסוכן ?

לקריאה נוספת והעמקה

כאב חדש יחסית כזה גלית מצריך היוועצות עם נוירולוג לאבחון מדויק יותר ברוב המקרים המקור לא ידוע אך צריך לברר.

23/05/2019 | 00:23 | מאת: דביר

היי מזה שבוע אני סובל מדקירות רגעיות בצד הימני של הראש מעל האוזן, הדקירות הן פתאומיות ולשבריר שניה. משהו כמו 4/5 פעמים ביום

כאב קצר משך זה מוכר כמעט תמיד אינו מבשר בעיה משמעותית לעתים חולף ספונטנית במידה ולא ניתן לטפל תרופתית.

21/05/2019 | 17:51 | מאת: לי

שלום דר כתבתי פה בעבר לגבי לחץ בראש בצד שמאל בקודקוד שעבר . אתמול התחלתי להרגיש לחץ ממש במרכז הראש למעלה באמצע . זה לא כאב ופשוט קשה לי לתאר את התחושה זה מין לחץ פנימי אבל לא כאב הדבר גרם לי אתמול לאי שקט הסתובבתי בבית חסרת אונים שפשפתי את הראש ודפקתי אותו במיטה לא הצלחתי לשלוט בעצמי לאחר כשעה וחצי התופעה חלפה . היום שוב אחרי שחזרתי מהעובדה " עובדת עוזרת גננת " הרגשתי שוב לחץ במרכז הראש למעלה וזה מלחיץ אותי וגורם לי להיות לא מרוכזת . מה זה יכול להיות האם גידול מתנהג כך ?! יש לציין שלאחרונה הבחנתי שאני רואה צבעים שונים בכל עין , למשל בעין ימין צבעים יותר בהירים עין שמאל מעט כהים נוירואופטלמולוג ורופאי עיניים שבדקו אמרו שאינם רואים דבר והכל תקין . חרדה אולי ?? אני בת 27

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה לי כאב ראש תעוקתי יתכן וקשור למצבי מתח, פני לרופא המשפחה לאבחון וטיפול ראשוני.

22/05/2019 | 15:00 | מאת: נועה

היי לי אני חשה אותה תחושה כבר ארבעה חודשים מן לחץ קל ועמום מציק בראש למעלה גם אותי זה מטריד ושאלתי פה בפורומים אינספור שאלות זה לא כאב שמצריך כדור סתם מעצבן ומלחיץ כל כך מבינה אותך האם עדיין חשה כך או עבר

22/05/2019 | 22:05 | מאת: לי

היי נעה כן עדיין מרגישה זה היה לי לפני חצי שנה תפס אותי חודשיים ועבר כרגע חזר שוב מיום ראשון . בדיוק מה שתיארת לא כאב שעובר בכדור כי זה בעצם לא כאב אלא ממש כאילו משהו לחוץ ותפוס בפנים . הייתי אצל נוירולוג לפני כמה חודשים שאיבחן זאת כלחץ נפשי וחרדה לכן נמנעתי ללכת שוב לבדוק . האם נבדקת ?? אם כן מה היתה האבחנה ? בת כמה את ?? לא אכחיש שאכן מתח נפשי מעורר אצלי יותר את התחושות הללו אבל כשזה מופיע זה שוב גורם לי להעמיק במחשבות שליליות ולדאוג מקווה שיעבור שוב לפני שאתחיל להתרכז אך ורק בתחושה הזו שתעיק עליי את חיי . אני בת 27 ויש לי שני ילדים .

22/05/2019 | 23:21 | מאת: נועה

שוב שלום לי אני בת 44 עם שלושה ילדים ודי חרדתית ורגישה לכל דבר שונה שקורה בתחילה הרופא שייך זאת לסינוסיטיס עברתי בדיקת סיטי של ארובות עיניים אבל לאחר בדיקה אצל רופא אאג אמר שיש סימנים לסינוסיטיס אבל לא רואה קשר בין השניים. כרגע ממתינה לתור חודש הבא לנוירולוג אכן הרגשה מוזרה שלא עוזבת את הראש ושוב אין צורך בכדור כי הכדור לא מעביר את התחושה וגם לא כאב חזק שצריך לשתות עבורו כדור גם אני ככל הנראה כמוך מתעסקת בזה יתר על המידה ואולי זה טריגר מקווה בכל אופן שזו הבעיה אצלי כבר מס' חודשים על בסיס יומיומי יש שעות ביום פחות ויש שעות ביום יותר אצלי גם בשיעול אגב לא כל שיעול יש את אותו לחץ באזור הזה כולל במצח האם פעם שעברה זה עבר כשהתעסקת בזה פחות?

אכן כן זה עבר כשהייתי פחות לחוצה וכשהבנתי שזה נפשי ולא משהו מסוכן . כרגע אני יודעת שאני בתקופת לחץ לכן פחות מתעסקת עם זה שזה הופיע מחדש אבל מפחדת שזה ישאר הרבה זנן ואז שוב יעסיק אותי דרך אגב יש תרופות הרגעה שמטפלות בסימפטום הזה . אם את כלכך סובלת הנוירולוג יכול לתת לך מכירה חברה שעם התרופה נגד חרדה המון דברים עברו לה אני בחרתי לא ליטול תרופות כיוון שאני נרתעת גם מתרופות אבל למה לסבול אם אפשר לטפל הנה אני כותבת לך ומרגישה ליץ בצד שמאל בראש עם שרפה מקווה שאעבור את זה גם הפעם

האמת שאני נוטלת כדורים לחרדה אבל המון זמן וכנראה זה כבר לא משפיע אני כל הזמן מרגישה את הלחץ והאמת מתעסקת בזה כל הזמן מקווה שזה סתם מלחץ האמת שאני לא בתקופה לחוצה אז לא יודעת למה לשייך את זה עדכני כשזה יעבור אשמח לדעת

היי נועה יעבור יעבור לי קרו המון דברים מהשפעה של חרדה סבלתי קשות היו תקופות שהייתי רק במיטה ופיתחתי מחשבות של מחלות שבעצם לא קיימות גם אם את לא לחוצה תלמדי שזה בתת מודע זה משהו במוח שלנו שמתעורר פתאום ואז אנו נדבקים לזה ועקב זה נוצר קביעות למצב . למשל פעם סבלתי מחרדה שנה שלמה עם דפיקות לב מואצות וראיתי מטושטש =בסוף עבר פעם גררתי את הרגל כי הרגשתי שהיא כבדה לי אחרי חודשיים עבר לאחרונה היה לי כאב בשד שמאלי והיה לי חרדות איומות 5 חודשים מיששתי את עצמי בלי הפסקה הכאב רק הלך וגבר הלכתי להמון בדיקות ואפילו שילמתי עבור בדיקות פרטיות ובסוף גם עבר . הכל בראש אבל זה לא בידינו כיום בגלל שאני מודעת למצב שלי אז אני יותר בשליטה אני מאוד מבינה את הסבל שלך ואת הלילות הקשים אבל בואי לא נשכח אנחנו במדינה לחוצה עבודה ילדים בעיות צרות וכו.. אז אנחנו לא רובוטים ואנו נתונים לשינויים הורמונליים כי אנחנו נשים (דרך אגב נשים סובלות מתנודות במצבי הרוח פי שתיים מגברים ) נכון שאולי לנו הסרטונין במוח שקשור למצב הרוח לא כלכך מאוזן וזה מתיש נפשית אבל נתמודד . הסירי דאגה מליבך הכל יעבור בקשר לתרופה את יכולה להעלות מינון או לשנות אותה את יכולה גם ללכת לטיפול פסיכולוגי זה מרגיע וזה משחרר . האם בעלך מודע למצבך ? אם כן האם הוא תומך בך או שאת בודדה ?? למשל בעלי לא מודע למצב שאני סובלת מחרדות כי הוא בן אדם מאוד חזק וכל נפילה שלי תוריד לו מההערצה אליי אז אני סובלת בשקט , יש לי תמיכה מאמא שמכירה את המצב ומאחותי שגם סובלת מחרדות זה מאוד עוזר תנסי למצוא מישהו שיש לך אמון בו שיתן לך ביטחון שוב , אני מבינה אותך ואת לא לבד תכנסי לפורום חרדה ודיכאון חצי מדינה נמצאת שם .

חחח השתלטנו פה על הפורום אין ספק שאת צודקת גם לי היו המון מחלות שלא היו קיימות חולשת שרירים קפיצות שרירים ככל שחשבתי על זה הכל התגבר אבל עבר הכאב ראש זה משהו חדש אומנם גם כבר מס חודשים הבעיה כשאני משתעלת גם יש לחץ בראש זה מה שמלחיץ מדפיקות לב ודופק מואץ סובלת כבר שנים יודעת שהיום אנשים סובלים מירידה לבעלי כבר נמאס מכל התופעות אז כבר לא מתייחס מכירה את זאב זאב בסוף באמת יהיה משהו ולא יאמינו לנו חחחח אולי באמת אשנה כדור נמאס כבר מהמחשבות מה יקרה מה יהיה מקווה כפי שרשמתי קודם שבאמת הכאב הוא סתם חרדה ולחץ בתת מודע מאחלת לנו בריאות

היי נועה הלוואי שאת עדיין מתעדכנת נכנסתי לפה לכתוב על קפיצות שרירים שיש לי כבר 5 ימים ברצף בפוקס נתקלתי בהתכתבות שלנו מלפני חודש וראיתי שרשמת שהיה קפיצות שירירים כאילו אלוהים כיוון אותי להיכנס לפה שוב חחחחח תקשיבי יש ליק קפיצות שרירים בכל הגוף ידיים רגליים צוואר פנים ראש ירכיים , מין תזוזות מתחת לעור אני אפילו יכולה לראות אותם זה ממש מלחיץ וכשקראתי חומר על זה עוד יותר נלחצתי היום פניתי לרופא משפחה ואמרתי לו שאני בנוסף מרגישה חולשה הוא נתן לי ללחוץ לו על היד וגם להתנגד ואמר שאין שום חולשה וסירב להפנות אותי לנוירולוג . בבקשה תספרי לי האם את עדיין סובלת מקפיצות שרירים ? מה האופי שלהם והאם עשית אבחנה ??? אני בלחץ נוראי

21/05/2019 | 12:13 | מאת: הזריקה נגד מיגרנות

שלום רב, האם הזריקה יעילה במיגרנות. אילו רופאים יכולים לתת מרשם לזריקה זו?

לקריאה נוספת והעמקה

כן יעילה ב40-50% מהחולים. הטבה בדרגות שונות . בשלב זה בעיקר נוירולוגים נותנים מרשם.

22/05/2019 | 08:28 | מאת: aimovig

האם כל נוירולוג יכול לתת מרשם או נדרשת התמחות מסוימת?

19/05/2019 | 21:02 | מאת: אורי

שלום ד"ר כחצי שנה יש לי כאב ראש שמתחיל בבוקר ומתגבר בהמשך היום , עשו לי ct mri ויצא תקין , בשבוע האחרון שמתי לב שיש לי בלוטה בקרקפת שמקרינה כאב לכל הראש , ההיתי אצל הרופאת משפחה והיא הפנתה אותי לעשות צילום רנטגן , עוד לא עשיתי צילום מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לדעת אורי , אבל עם ההדמיות שלCT ו MRI תקינים אין סיבה להיות מודאג.

שלום דר קוריצקי, רופאת המשפחה רשמה לי כדורי אימיטרקס 50 מ"ג למיגרנה ויש אזהרה לגבי חולים עם עבר של מחלות לב במשפחה. לא ידוע לי על בעיות לב אצלי אבל יש רקע במשפחה של בעיות לב. האם יש צורך בבדיקת מאמץ אקג לפני נטילת אימיטרקס? תודה, ימית

לקריאה נוספת והעמקה

לא ימית אין צורך. בעיות לב במשפחה אינן מגבילות אותך.

שלום רב, אני בת 45, סובלת ממיגרנות כבר קרוב ל 30 שנה. לפני כשלושה חודשים עשיתי ניתוח מסוג אינטראלאסיק להסרת משקפיים. כשבועיים לאחר הניתוח קיבלתי טיפות מסוג טילאופטיק להורדת לחץ תוך עיני. אני חוששת שהטיפות מחמירות את תופעת המיגרנות. האם יתכן? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מיכל, לא נראה לי שכן הרכב הטיפות חומר שדווקא משומש למניעת מיגרנה. אולי הגרוי העיני? כדאי להמתין ולעקוב יתכן ויחזור ספונטנית למצב הקודם.

שלום רב, מזה תקופה של 7 חודשים אני סובלת מכאבי ראש/מגרנות. המיגרנה מופיעה פעם בשבוע, או בשישי או בשבת, ובדרך כלל מחזיק עד יום א׳ בבוקר. ניסיתי לא לשנות את שעות השינה שלי בסופש ולהישאר במתכונת כמו בשאר ימות השבוע אך הדבר לא עזר.עשיתי סי טי עם חומר ניגודי , הבדיקה יצאה תקינה לחלוטין. בנוסף לכך, לפני שנה התחלתי ליטול גלולות למניעת הריון, מכיוון שסבלתי מאקנה.האקנה עבר, אך אני חוששת כי המיגרנות קשורות לגלולות. מה ניתן לעשות במקרה כזה? לא יכולה ולא רוצה להיות מושבתת כל סופש בגלל מיגרנות איומות מצד שני גם לא רוצה לחזור לאקנה. בת 37 בריאה בד״כ תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלכסנדרה, לא בהכרח קשר לגלולות אם כי לא ניתן לשלול. ניתן ליטול טיפול מונע שכן מדובר על כ4 התקפים בחודש כמו כן ניתן לתאם טיפול מתאים במידה ומופיע התקף. פני למומחה לכאבי ראש.

אני חצי שנה לאחר דימום בחלק הימני של הראש + וארבע חודשים לאחר אוטם חדש ...ללא סימנים נוירולוגים ועדיין לא ידוע סיבה...לא נוטלת תרופות ...מזה יום מופיע דקירות בצד ימני של הראש ותחושת עיפות באזור העיניים ולא מעיפות ...אשמח שתכוון אותי מה עושים ..ובכלל מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ורד, דקירות קצרות משך מוכרות ולרוב אין להן משמעות קלינית . באם הכאב מטריד ולא רק המשמעות של הדקירות ניתן לטפל. פני לנוירולוג או למומחה לכאבי ראש.

שלום עשיתי סיטי מוח אם ובלי חומר ניגוד עשיתי גם mri אם ובלי חומר ניגוד שתי התוצאות תקינות ללא ממצא חריג כמו גם בדיקות דם במעבדה תקינות תריסיות תקינה, בדיקות לב תקינות אז למה אני חש עדיין מן משהו מוזר בראש צמרמורות לפעמים נימול זרמים סחרחורת כאב ראש. אציין שאני בן 31 אתה ממליץ לי על בדיקת eeg גם ? שלפי הבנתי בודקת תחשמל במוח? ואשמח לדעתך למה אני מרגיש מה שאני מרגיש גם אחרי כול הבדיקות שציינתי מה זה יכול ליהות תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן מאד ניר ואתה סובל מכאב ראש תעוקתי מלווה סימני חרדה תופעות אלו יכולות להיות מטרידות וקשות וכל הבדיקות תקינות. נסה טיפול תואם אצל נוירולוג או מומחה לכאבי ראש.

07/05/2019 | 17:23 | מאת: דום לב ונזק מוחי

היי. אבי עבר אירוע מוחי ב2009, כתוצאה מכך הוא היה משותק חלקית בצד ימין ולא דיבר. לפני כשבוע עבר דום לב, ומאז בתרדמת. הרופאים אומרים כי יש נזק מוחי. האם יש סיכוי להחלמה/התעוררות במצב כזה? אבי עדיין בקומה

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה קשה, מספר דקות בלבד ללא אספקת חמצן למוח עקב דום לב גורמות לנזק מוחי בלתי הפיך, שבוע בתרדמת הוא לצערי סימן לא טוב.

12/04/2019 | 22:11 | מאת: אבי

אהלן האם ct מוח אם חומר ניגוד נותן תמונה הרבה יותר ברורה למוח לראש ? מאשר ct ללא חומר ניגוד ? מה בעצם החומר ניגוד נותן לct מוח....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אבי, במרבית המקרים כן. החומר מאדיר ממצאים שלעתים לא נראים בלעדיו.

09/04/2019 | 21:45 | מאת: יעל

לפני כ-10 שנים התחלתי לסבול ממיגרנות עם אאורה. המיגרנות התחילו ישר אחרי סגירת PFO. האם יש קשר בין הדברים? הקושי המרכזי שלי הוא האאורה מאחר וכאבי הראש נסבלים.התדירות היא אחת לחודש וחצי בממוצע. האם יש מה לעשות כדי למנוע את האאורה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעל, קיים קשר מסוים בין PFO לבין מיגרנה עם אאורה לרוב מתלבטים באם לסגור, ראיתי כבר מקרה פרדוקסלי כמו שלך שהכל החל לאחר הסגירה. באשר לטיפןל באאורה יש מה לעשות פני למומחה לכאבי ראש.

שלום . בת 38 בריאה בד"כ . בחצי שנה האחרונה נתקפת בכאבי ראש ממרכז הגולגולת שמשפיע על צד שמאל עם לחץ בגלגל העיניים בעצם האף . יש לי גרד בגולגולת באזור שכואב . הייתי אצל נוירולוג עשה לי CT ראש והכל יצא תקין . נתן לי טיפול למיגרנה אקסודיל לא עזר לי. אני חזרתי לרופא משפחה שלפי התיאור שלי אמר שיש לי דלקת בעצב ונתן לי אטופן אני נוטלת זאת כבר 5 ימים ללא שיפור משמעותי. חייבת לציין שיש לי עייפות קיצונית כאבי שרירים ולפעמים טישטוש בראיה ולחץ בעיניים . הכאב ראש לא עוצמתי אך הוא נמצא כל הזמן מתחזק ומתחלש. זקוקה לעזרה מיואשת . יש לי גם כאבים בשכמות ובצוואר זה מקרין לי בעיקר ירידה באיכות החיים אשמח להכוונה מה לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

נראה ככאב ראש תעוקתי עם תגובה נפשית לעובדה שאינו מוקל, פני למומחה לכאבי ראש או למרפאה לכאבי ראש באחד מבתי החולים.

שלום רב מזה חודשיים יש לי לחץ במצח במיוחד כאשר אני לוחצת על האזור גם סביב העיניים יש נזלת מימית לא הרבה וטשטוש ראייה לקחתי פעמיים אנטיביוטיקה לסינוסיטיס הלחץ הוא רוב היום אבל לסירוגין איזה בדיקות עליי לעשות מה זה יכול להיות ?

לקריאה נוספת והעמקה

אם זה כאב חדש שלא מגיב כדאי לעשות CT של הראש.

05/04/2019 | 11:35 | מאת: שירה

כן והמינון כל הזמן יורד ויורד עד התור עוד שבועיים בערך לא צריך לדאוג ויכול להיות שמינון אחר יעזור כולל כל התופעות של כאבי ראש , חולשה , קפיצות בעיניים ומין זבובים עפים אבל נראה לי יותר כהבזקי אור כי זה מן שקוף /לבן ולא שחור כמו שיש למישהוא בעיות בעיניים שרואה זבובים שחורים וגם עייפות חזקה. רק הפחד שהמינון יורד ויורד אין לו השפעה בכלל בגוף.

לקריאה נוספת והעמקה

שירה התיעצי עם הרופא באם יש צורך השינוי מינון והאם את נוטלת הכדורים כפי שצריך.

10/04/2019 | 19:06 | מאת: שירה

קודם כל תודה ומחכה לתור. טדבר שני באופן כללי יכול להיות מצב שהתרופה מפסיקה להשפיע בגוף ובכלח צריכיל החלפתה?

04/04/2019 | 23:33 | מאת: יהודה

שלום רב. בן 43.. סובל מזה כשנתיים וקצת ממגרנה שמלווה בצידי העיניים מראות של ברקים ותזיזות בצבעים שונים. לאחר מכן כאב ראש חזק שלעיתים מלווה בחילות תחושות של חוסר יציבות בזמן עמידה . ההתקף מתרחש לפעמים פעמיים שלושה בחודש ולפעמים אף יותר . אין שינוי כלשהו בתזונה. האם מיגרנה זו מסוכנת יותר מהמגרנה הרגילה והאם יש לזה תרופה . צורך בתחחילת ההתקף אקמול פוקוס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יהודה, תדירות כזאת מתאימה לטיפול מונע היוועץ במומחה לכאבי ראש לשם נסיון טיפולי כזה. מיגרנה עם אאורה לעתים קשורה לקרישיות יתר אך במידה מאד קלה.

04/04/2019 | 20:30 | מאת: שירה

בקשר לתשובתך יש לי שאלה נוספת אמרת שלא צריך לעשות כלום אבל יש עוד תוספת שהכדור שלי לאפילפסיה כל הזמן יורד ויורד בדם האם מצב כזה אין השפעה כמעט מגיע למצב שיגיע לכלום השפעה לא צריך לדאוג במצב כזה .

לקריאה נוספת והעמקה

צריך לשמור שהרמה תהיה בתחום הטיפולי לעתים יש צורך בשינוי מינון בהתאם.

02/04/2019 | 12:13 | מאת: סטטוס מיגנוזוס

שלום רב, בת 49, סובלת ממיגנה מגיל בגרות. לפני מספר שבועות מאובחנת בסטטוס מיגנוזוס ע"י רופא מומחה לפני חדשייםהתחלתי בטיפול מונע בטופיתרים כרגע 75מ"ג ואמורה לעלות עד 100 בעליה של 12.5 מ"ג לשבוע לפני כשבועיים הוסיף לי הרופא המומחה אספירין 300 מ"ג יומיומי מרגישה הקלה מסויימת בכאבי הראש אולם חשה בחילות קשות ואי נוחות בקיבה ובנשימה עד כדי שמתקשה לתפקד ונאלצתי לקחת חופשת מחלה (פראמין לא מקל בכלל. אציין שלוקחת גם נקסיום לקיבה). שאלתי: האם הבחילה שאני חשה נגרמת כתופעת לואי מהאספירין? מהטופיתרים? או אולי מהמיגרנה בכלל?האם במקרה שהבחילה היא מהאספירין כדאי לנסות להפסיק או להוריד מינון? תודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

ככל הנראה הטןפיטרים אבל קל יותר להפסיק האספירין, הפסיקי לשבוע ןתקבלי תשובה באם נגרם ע"י האספירין, התיעצי שוב עם הרופא שלך.

03/04/2019 | 11:26 | מאת: סטטוס מיגנוזוס

תודה רבה על המענה

01/04/2019 | 14:54 | מאת: בינו

שלום מה דעתך על קלונקס כמתן לחרדות כאבי ראש סחרוחורות וכו'?.

לקריאה נוספת והעמקה

תרופה טובה לחרדה לעתים קרובות עייפות מלווה, כדאי לא לקחת בהחלטה עצמית אלא להתיעץ עם רופא המשפחה או נוירולוג.

31/03/2019 | 19:15 | מאת: שירלי

אנחנו חושבים אם לעלות את מינון התרופה שלצערי פתאום היה נמוך או לעלות את מינון התרופה. הופניתי לeeg עוד שבועיים וחצי יש לי תור לנירולוג אבל לפני זה מתייעצת איתך הסוף רשום ככה : תרשים החורג מגדר התקין בהכילו האטה של פעילות הרקע , האם יכול להיות קשר לאפילפסיה או שכדאי להפסיק וגם בנרבה סיטואציות אבל הכי בתאורה ובמקומות שיש אפילו תאורההקטנה מין הבזקים של כמו זבובים עפים וגם כאבי ראש שמופיעים כמעט כל יום לא באותו זמן מה נראה לך כדאי ברור שסופי אחליט רק אחרי התור אצל הנירולוגהשמכיר אותי ואת הסיפור שלי.

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך שאין דחיפות בתוצאה כזאת.

03/04/2019 | 17:09 | מאת: שירלי

ובכל זאת זה אומר שמשהוא לא תקין ?