דלקת הצפק: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

אבנים בכליות

אבנים בכליותעווית כליתית וכאבים באזור המותן תתכן הקרנה לאשך או לביה מגו'רה. באבן בשופכן התחתון תלונות דומות ל- U.T.I לפעמים מדמה בטן חריפה. ייתכן המטוריה (אם או בלי כאב), ייתכן גילוי מיקרי בהדמייה או עקב תלונות על זיהום. אזורים שכיחים: אבן במוצא אגן הכליה, מעבר השופכן על פני כלי דם גדולים ואזור כניסה לכיס השתן. תלונות לפני מיקום האבן. תלונות נוצרות כשעימדון שתן יוצר התנפחות היוצרת הפעלת רצפטורי מתח המייצרים כאב. אין קשר בין גודל אבן לעוצמת כאב. RENAL COLIC דיברטיקוליטיס, אפנדציטיס, IBD . (דורשות הדמייה דחופה לברור פריטוניטיסRENAL COLICאנמנזה בבדיקה פיסיקאלית: בטן רכה או רשה בגלל הקשחה רצונית. רגישות במותן. בדיקת שתן: המטוריה, C.T : ללא חומר ניגוד יראו אבנים מכליה ועד כיס שתן,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לדלקת הצפק

הלם זיהומי - תמונת המחשה
הלם זיהומי כידוע, חולים במחלות רקע וביניהן סוכרת, מועדים יותר לסבול מסיבוכי מחלת הקורונה. מהן ההמל...
אבצס בבטן - תמונת המחשה
אבצס בבטן חוקרים ישראלים פיתחו עבור חולי קרוהן כלי אבחוני, פשוט ולא חודרני, המבוסס על בדיקות מעבד...
מחלת מעי דלקתית - תמונת המחשה
מחלת מעי דלקתית סרטן המעי הגס עלול להיגרם על רקע גנטי וכן על רקע אורח חיים לא בריא. אבחון מוקדם מעלה את...
קדחת ים תיכונית - תמונת המחשה
קדחת ים תיכונית רוב האנשים חושבים שמחלות ראומטיות הן נחלן של מבוגרים בלבד, אבל למעשה גם ילדים עלולים לס...
פרפורציה במערכת העיכול - תמונת המחשה
פרפורציה במערכת העיכול נטילת לוסק, בקרב חולים המטופלים בפלויקס ואספירין גם יחד, מגנה מפני סיבוכים ודימומים ממע...
ללמוד עוד על דלקת הצפק
צפק - peritoneum-תמונה
מאת:
30/06/2011
אבנים בכליות-תמונה
מאת: ישנם סוגים...
07/02/2002
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת הצפק?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת הצפק: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום! ביום שני הכלבה שלי עברה עיקור אתמול היא הקיאה מספר פעמים רב (מעל 7 בודאות), הייתה חלשה ולא אכלה את האוכל שלה. נתתי לה מים ואוכל בכמויות מאוד קטנות והייתה גם כמה שעות בצום. למחר ניגשתי לווטרינריה הקרובה לביתי (שם לא בוצע העיקור) כי אני לא נייד עם רכב. בדקו לגורה שלי חום ואמרו שהוא 40.5 וזה גבוה. עשו צילום אולטרסאונד, ספירת דם, וקיבלה גם טיפול אנטי וביטוי ואוכל וטרינרי. במרפאה אמרו שראו מין ״בלוטות דלקתיות״ באזור הרחם והסיקו שהעיקור שבוצע במרפאה אחרת לא בוצע באופן סטרילי במלואו, לא רק הפרוצדורה עצמה אלא גם הגילוח שלפני. הטיפול כמובן יצא מאוד יקר, רציתי לשאול במידה ואקבל מהמרפאה מסמך סיכום טיפול עם מסקנות הווטרינר ואגש למרפאה שבה בוצע העיקור, האם הווטרינר המנתח אמור לקחת אחריות על המקרה הזה? במיוחד כשהתעקשתי אתמוך בלילה למרפאה שביצעה את העיקור ואמרו לי חד משמעית שאין קשר לעיקור. תודה!

חשוב לי לחדד כמה דברים: 1. התיקון האוטומטי מקלקל פה את הכתב - התכוונתי שניתן טיפול אנטיביוטי. 2. הכלבה נכנסה לעיקור בריאה לחלוטין! 3. בבטן של הכלבה יש סימני שטפי דם של מכונת גילוח, גילחו את האזור לפני הפרוצדורה. אותי מדאיג שהמכונה עצמה לא הייתה סטרילית לפני שהשתמשו בה וגדר בה איזה חיידק מכלב אחר

צר לי אך קשה לי להתייחס לסוגייה שהעלית שיש בה מוטיביים משפטיים יותר מרפואיים. לענינו של דבר אכן ייתכן שיש קשר לעיקור ולמצב הכלבה אולם יש להוכיח זאת. איני מבין את המושג: ״בלוטות דלקתיות״ באזור הרחם כשלמעשה הרחם הוצא. אם יש חשד למוגלה בבטן "פריטוניטיס" עם חיידקים אסור להפסיד זמן ויש להכנס לניתוח חירום על מנת לנקות את הבטן ולטפל במקור הבעיה. אני מציע לפנות למרפאה וטרינרית זאת או אחרת לטפל קודם כל בבעיה להציל את הכלבה ולאחר מכן להתעסק בהיבטים הכספיים שכמובן איני מזלזל בהם.

הכלבה טופלה בראש ובראשונה. חד משמעית זה הכי חשוב.

בתשובת הסיטי רשום שיש רושם לעכירות השומן הפריטוניאלי שלפוחית שתן מכווצת תוכן רב בקולון אפשר להסביר לי מה אומר כל אחד ומה זה שומן פריטוניאלי התחלתי לקרות בנט והתבלבלתי מה זה דלקת בצפק?! ומה זה קשור להריון חוץ רחמי אם אהי מקבלת מחזור רגיל ואין לי כאבים בבטן תחתונה וגודל שלהרחם והשחלות תקין אז זה לא קשור להריון חוץ רחמי בצפק נכון?

שלום רואן, ממליץ לך להפנות את שאלתך לפורום של רופא/ה מומחה/ית בדימות ("רנטגנולוג/ית"). הרבה בריאות אפי

שאלה קצת כללית מקווה שיש תשובה: 1. מה הסיכוי לשרוד תוספתן שהתפוצץ (התנקב) וזיהם את חלל הבטן ללא שום טיפול, לא אנטיביוטי וללא ניתוח ? כמה ימים ניתן לשרוד במצב כזה אם בכלל ? 2. האם ישנם מקרים בהם התוספתן מתפוצץ והטיפול הינו תרופתי בלבד ללא ניתוח ? האם במקרה כזה לא נותר במקום נקב ממנו עשוי לצאת החוצה מזון שעובר במעי, אל תוך חלל הבטן ? תודה.

שלום לך יש הרבה משתנים במצב זה . באיזה גיל ? מה המצב הכללי ? מחלות נוספות ? אזור מגורים ? . באופן כללי דלקת של הצפק היא דלקת קשה דלקת סביב התוספתן לאחר שהתפוצץ אף היא קשה אך אפשר להחילים ללא ניתוח . מבחינתת אחוזים אינני יודע .

שלום, אני בת 27. סובלת מכאבים בבטן. הכאבים מתחזקים אחרי אוכל, אחרי תזוזה, או להיפך אחרי ישיבה ממושכת. בשכיבה בהתחלה הכאבים מתחזקים ואחר כך עוזבים, עד שאני מנסה לקום או לזוז לצד. לא יכולה לישון על הצד, בגלל הכאבים. לפני שנה היה ניתוח במעיים בגלל פריטוניטיס, היתה דלקת במעיים, לקחו ביופסיה - לא מצאו סיבה לדלקת, הוציאו חלק ממעיים כולל תוספתן. אחרי הניתוח כל הזמן יש כאבים באיזור הניתוח בצד ימין בבטן, לפעמים יש כאבים גם בכל הבטן. לפני הניתוח אכלתי הכל כשר ונקי. לא מעשנת. אחרי הניתוח לא יכולה לאכול כמעט הכל, כי הכאבים מתחזקים אחרי אוכל, ויש אוכל שגורם להקאה או לשלשולים. הכאבים מתחזקים בעיקר אחרי אוכל מוצק ואחרי ירקות ופירות. כל הזמן יש כאבים, גם ביום וגם במשך הלילה. עשיתי הרבה בדיקות שונות - לא מצאו סיבה לכאבים. אני מנסה להתרגל לכאבים, אבל לא יכולה. לעתים קרובות הכאבים בבטן מחריפים ואי אפשר לעשות אפילו צעד קטן בלי כאב חד בבטן. שאלתי הרבה רופאים שונים איזה סיבה יכולה להיות לכאבים, אף אחד לא יודע להגיד תשובה, ואני נשארת בלי טיפול ועם כאבים. אולי יש פה רופא גסטרואנטרולוג, שיש לו השערה איזו מחלה זה יכול להיות, איזה טיפול צריך?

אולי יש לך קדחת ימתיכונית ? אולי הידבקויות ? כל השערה טובה וניראה לי ששכדאי לקחת את כל החומר שלך ולגשת לחוות דעת נוספת

שלום, אני שאלתי רופאים מקצועיים במרפאה ובבתי חולים ולאף אחד אין תשובה לשאלה שלי איזה טיפול צריך ומה זה יכול להיות. כתבתי פה חלק מהסימפטומים, יש עוד הרבה סבל שאני סובלת כמו: עצירות, לא יכולה לישון בגלל הכאבים, מפחדת לזוז, כי הכאבים מתחזקים אחרי שינוי תנוחה. כאבי ראש וסחרחורת, הרגשה שיש כמו אבן שנשרפת בפנים, בטן נכנסת פנימה. אולי יש רופא שיודע מניסיון מקצועי, לפי הסימפטומים איזו מחלה זו יכולה להיות, למה היתה דלקת, איך לטפל בכאבים ובקשיים שאחרי ניתוח, איך אפשר למנוע הידבקויות? אם יש רופא שיכול לעזור לי, בבקשה יכתוב פה איך לפנות אליו.

פורומים בנושא דלקת הצפק
פורום שפעת
ד"ר הלפרין ישיב לשאלות בנושא שפעת
פורום רפואת מטיילים
ד"ר אבי יצחקי יענה על שאלות הגולשים בכל הנושאים הנוגעים לרפואת מטיילים,...