נקב בקיבה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

גסטרוסקופיה

מדריך בדיקות רפואיות: גסטרוסקופיה היא בדיקה פנימית לאבחון בעיות ומחלות של מערכת העיכול. למי מתאימה הבדיקה? כיצד היא נעשית והאם יש בה סיכון? גסטרוסקופיה או EGD (Esophagogastroduodenoscopy) הינה בדיקה להערכת הוושט, הקיבה והחלק הראשון של המעי הדק. הבדיקה מבוצעת באמצעות מצלמה קטנה (אנדוסקופ גמיש), המוחדרת דרך הגרון. אופן ביצוע הבדיקה הבדיקה מבוצעת לאחר מתן חומר מטשטש ומשכך כאבים, כך שהמטופל אינו חש בכאב ואינו זוכר את הפרוצדורה. לעיתים נעשה שימוש בתרסיס חומר הרדמה לחלל הפה למניעת שיעול או השתנקות כאשר מחדירים את האנדוסקופ. חומר ההרדמה עשוי להקשות על הבליעה, אך השפעתו פגעה זמן קצר לאחר הפרוצדורה. מגן פה יוחדר להגנה על השיניים ועל האנדוסקופ. יש לוודא כי שיניים תותבות הוסרו לפני הבדיקה. במרבית המקרים, יורכב עירוי לוריד בזרוע, על-מנת לאפשר מתן תרופות דרך הוריד במהלך הפרוצדורה. המטופל יתבקש לשכב על צד שמאל...
ללמוד עוד על נקב בקיבה
גסטרוסקופיה-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: גסטרוסקופיה היא בדיקה פנימית לאבחון...

מאת: ד"ר עמית...
02/06/2014
צילום בטן-תמונה

מדריך בדיקות רפואיות: מהו צילום בטן? איך מתכוננים לבדיקה,...

מאת: ד"ר עמית...
13/07/2014
אולי יענין אותך לדעת...
צילום בטן - תמונה
צילום בטן
מדריך בדיקות רפואיות: מהו צילום בטן? איך...
גסטרוסקופיה - תמונה
גסטרוסקופיה
מדריך בדיקות רפואיות: גסטרוסקופיה היא בדיקה...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנקב בקיבה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נקב בקיבה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

האם מבליעת קל בטן באופן קבוע בגלל בחילות וכאבי בטן יכול להיות לי חור בקיבה ?

קל בטן לא גורם לחור בקיבה

שלום רב, עברתי לפני כחודש ניתוח מיני מעקף. אני משתדלת לאכול 6 ארוחות קטנות ביום לעיתים לא מצליחה להגיע לכמו הזאת. מאז הניתוח הרבה מזונות גורמים לי לבחילה אפילו ריחות ומתקשה לאכול הרבה חלבונים בבשר או בביצים. עיקר החלבונים הם במוצרי חלב. הבעיה שזמן לא רב לאחר שאני אוכלת יש לי תחושת רעב חזקה מה שנקרא בסלנג חור בקיבה שלעיתים מגיעה אפילו עם בחילה. מה ניתן לעשות?

דסי שלום. 1. רעב לאחר הניתוח הוא תופעה נורמלית. אם את רעבה זמן קצר לאחר הארוחה סימן שאת אוכלת מהר מדי או מעט מדי או הרכב לא נכון של סוג האוכל (למשל רק ירק או רק קרקר ללא חלבון). 2. לגבי בחילות חלק משתפר עם הזמן, אם זה ממשיך או מחמיר להתייעץ עם הרופא לגבי נטילת אומרפדקס\לוסק\נקסיום או העלאת מינון במידה ואת כבר לוקחת. 3. עליך להיות במעקב אצל דיאטנית בריאטרית שתעזור לך להתאים את התזונה לניתוח. את לא אמורה לסבול מכאבים ומבחילות וחבל שתפספסי את חלון ההזדמנויות להצלחה.

שלום, סביב אמצע ספטמבר נטלתי על פני שבוע קפסולות של שמן אורגנו ושמן שום על בטן ריקה מס' פעמים ביום בשילוב עם פרוביוטיקה. בתום אותו שבוע התחלתי להרגיש כאבים עזים בקיבה (כמו אלו שקורים כשנוטלים יותר מדי NSAIDS) שלא נעלמו אפילו לאחר נטילת ארוכת טווח של PPI. בחודשיים האחרונים התחילו אצלי גם כאבים חזקים מאד, התקפיים לעתים, בבטן התחתונה. לאחר שהכאבים התחילו חציתי כמוסת אורגנו כזאת ונדהמתי לגלות שהשמן הגלום בה חזק כחומצה ושורף בעור חזק יותר מכל פלפל. האם ייתכן כי נטילת כמוסות שמן האורגנו כפי שנטלתי (על בטן ריקה, מס' פעמים ביום על פני שבוע) יצרו אצלי פצע, או אף נקב, בקיבה שיכול להסביר את הכאבים? תבחין נשיפה שלילי להליקובקטר. רופא המשפחה שלי מסרב לשלוח אותי לגסטרוסקופיה משום שעשיתי אחת לפני שנה עקב כאבים שמקורם היה בנוגדי דלקת (ונרפאו עד מועד הגסטרוסקופיה). אני נוטל כמויות גדולות של אומפראזול ונקסיום (בהוראת רופא המשפחה) כבר כמה חודשים ואין שום שיפור. מה אני אמור לעשות? תודה רבה דן

תעשה בדיקת צואה הרבה כאבים בבטן יכולים לנבוע מיזה

שלום לך, אתה מתאר מהלך כרוני שכבר נמשך לתקופה ארוכה. ממליץ לפנות לבירור אצל רופא גסטרו

שלום ד"ר סקרן, אני חצי שנה אחרי ניתוח שרוול. האם יש עדיין סכנת דליפה?

שלום גם לבן אדם עם קיבה שלמה יכול לפתח דלף = נקב = חור בקיבה בעקבות כיב כרוני. אין 100% אבל נדיר ביותר לדלוף אחרי חצי שנה מהניתוח.