צניחת חלחולת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

צניחה של הרקטום – ניתוח

כאשר מופיעה צניחה של הרקטום, הטיפול היעיל ברוב המקרים הינו ניתוחי. ישנן מספר אפשרויות ניתוחיות לטיפול במצב זה, ויש להתאים את הניתוח המוצע לצרכי כל מטופל באופן פרטני. הניתוחים מתחלקים לאלה המבוצעים מהבטן, ואלה המבוצעים דרך פי הטבעת, כשלכל גישה יתרונותיה וחסרונותיה. סוג הטיפול יכול להיות תלוי במספר גורמים, כגון גיל, מצב בריאותי, גודל הצניחה ותוצאות הבדיקות השונות. מומלץ לדון עם הרופא המנתח על האפשרויות ולהשתתף בבחירת הניתוח המתאים ביותר. ניתוחים דרך הבטן בדרך כלל כוללים קיבוע של הרקטום לעצם הזנב. הניתוח ניתן לביצוע בפתיחת הבטן או בלפרוסקופיה. ניתוחים דרך פי הטבעת כוללים הוצאת הרקטום מחוץ לפי הטבעת וכריתת עודף הרקמה הצונחת וחיבור מחדש. ניתוחים דרך פי הטבעת לעיתים קשורים עם שיעור חזרה של צניחה מעט גבוה יותר, אך הסיכון הניתוחי נמוך יותר, לכן ניתוחים אלה מועדפים בדרך כלל בקשישים ו/או כשיש מחלות רקע קשות המגבירות את הסיכון הניתוחי. כמה זמן נמשך הניתוח? ניתוחים לתיקון צניחת רקטום נמשכים בין שעה לשעתיים בהתאם לסוג הניתוח. זמן אשפוז 3-4 ימים לניתוחים דרך פי הטבעת, ו 5-7 ימים לניתוחים דרך הבטן. התאוששות מלאה מהניתוח נמשכת שבועות אחדים. החלמה והגבלות לאחר הניתוח בדרך כלל אין הגבלות בתזונה ומומלץ שימוש במרככי...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לצניחת חלחולת

צניחת רחם - תמונת המחשה
צניחת רחם ריבוי לידות עלול לגרום לצניחת איברי האגן, סביב גיל המעבר. נבוכה - וחוששת לטפל בבעיה? כד...
כירורגיה כללית - תמונת המחשה
כירורגיה כללית דליות הן לא רק בעיה אסתטית, אלא בעיה רפואית העלולה לגרום לכאבים, בצקות וכיבים. החדשות ה...
גסטרואנטרולוגיה ופרוקטולוגיה - תמונת המחשה
גסטרואנטרולוגיה ופרוקטולוגיה מתמודדים עם קרוהן או קוליטיס? לתזונה מותאמת אישית יש תפקיד חשוב בטיפול. מומלץ לאמץ אסטר...
טחורים - תמונת המחשה
טחורים רופאים מתקשים להבדיל בין טחורים לפיסורה, למרות השוני. על דבר אחד כולם מסכימים: שתי התופ...
ניתוח פיסורה - תמונת המחשה
ניתוח פיסורה רופאים מתקשים להבדיל בין טחורים לפיסורה, למרות השוני. על דבר אחד כולם מסכימים: שתי התופ...
סרטן הרקטום - תמונת המחשה
סרטן הרקטום מכורות למסך הגדול? נשים, שימו לב: מחקר חדש שנערך לאחרונה בדק את הקשר בין צפייה בטלוויזי...
ללמוד עוד על צניחת חלחולת
בריאות האישה: כריתת רחם-תמונה

ההשלכות של ניתוח לכריתת רחם תלויות בגיל האישה, בשאלה האם...

מאת: ד"ר...
23/05/2010
אורוגינקולוגיה - מילון מונחים-תמונה

רוצות לדעת יותר על הפרעות תפקודיות ואנטומיות של אברי רצפת...

מאת: דר' חיים...
24/10/2007
צניחה של הרקטום – ניתוח-תמונה

כאשר מופיעה צניחה של הרקטום, הטיפול היעיל ברוב המקרים הינו...

מאת: ד"ר ארי פלטא
11/08/2014
אולי יענין אותך לדעת...
צניחה של הרקטום – ניתוח - תמונה
צניחה של הרקטום – ניתוח
כאשר מופיעה צניחה של הרקטום, הטיפול היעיל...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לצניחת חלחולת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

צניחת חלחולת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בת 32. אחרי 2 לידות. הראשונה עם חתך יזום ומשקל נמוך 2360 הרופא נשים היה איתי בלידב ולחץ לי המון על הבטן בערך 40 דק. היה פשוט נורא. נכנסתי שוב להריון שני אחרי 7 חודשים. אחרי לידה ראשונה היו לי בריחות שתן. עכשיו אני 3 וחצי חודשים אחרי לידה שנייה . הבחנתי בגוש גלילי בתוך הנרתיק. הלכתי לאירוגניקולוג. פרופ אברהמוב הוא אבחן צניחת קירות נרתיק ורקטום דרגה2 הפנה אותי לפיזיותרפיה,, התחלתי דרך הקופה ונורא התאכזבתי.ע השאלה שלי היא האם בדרגה כזו אפשר להימנע מניתוח ולעשות פיזיותרפיה ? שאלה נוספת, האם פיזיותרפיה יכולה לעלות חזרה את הגוש?. מה הטיפול שאתה ממליץ? האם אוסטיאופטיה יכול לעזור? מכיר את יעל שוראקי דנן? הבנתי שהיא פיזיותרפיסטית מקום 1 בארץ

הפזיותרפיסטית שהצגת טובה מאד לרוב צניחות נרתיק דורשות ניתוח פלסטי וגינלי ללא פתיחת בטן וללא רשתות סינטטיות לתיקון מיטבי הדבר מאפשר לידה חוזרת בעתיד אפשר לנסות פזיותרפיה - הפזיותרפיזטית תחליט אם לא גדול מידי לטיפול לרוב פזיותרפיה לא מחזירה צניחה למקום אלא מטפלת בתסמיני מתן שתן וצאיה

בהמשך לשאלה צניחה דרגה 2 דפנות נרתיק ורקטום. פיזיותרפיה בשילוב אוסתיאופטיה יכולה לסייע לצניחה ולמנוע ניתוח? והאם ילודה עתידית מחמירה בוודאות את הצניחה? אם חלילה ניתוח בסיום הילודה או לפני?

יד לי צניחת רקטום בינןנית לא מעונינתבניתוח כי יש לי מעי רגיז עם שלשולים רציתי לשאול האם אפשר לקחת אקמול לסבל הזה גורם לצריבה לאי נוחות האם ניתן למרוח משחה ולקחת אקמול נגד הצריבה זה אמורלצרוב?

אני לא בטוח שאקמול יעזור לצריבה. כאשר יש צניחה של הרקטום אזי יש רירית של הרקטום חשופה מחוץ לפי הטבעת, ואז יש הפרשות וזה גורם לצריבה ואי נוחות בעור. להקלה סימפטומטית אפשר להיעזר במשחות להרגעה מקומית על העור כגון בייבי פסטה, או עזרקאין.

יש לי צריבה חזקה בפי הטבעת לאחר כל יציאה גם בלי יציאות יש תחושה של עיגול קשה באזור יש טחורים פנימיים פיסורה צניחת רקטום בינןנית ניסיתי הטרשה לא הרגשתי טוב אחריו כם זריקת לידוקאין נהיה לי רע יש לי מעי רגיז שלשולים ועצירות הרבה גזים לוקחת נורמלקס צורב לי גם בפי הטבעת ולא תמיד עוזר אחרי כל אכילה יש דליפת חומציות שצורבת גם יש לי דיספפסיה פונקציונלית צרבות סותריי חומצה לא עוזרות הגוף חומצי ומגרה גם את האזור אין טעם בניתוח כי יחזור בשל בעיות העיכול מה ניתן לעשות מיואשת וסובלת מצריבה חזקה עד עכדיו עזרקאין 5% עזר כעת הפסיק לעזור שוםמשחה לא עוזרת מגבירה הצריבה אין לי חיים מבעיות העיכול שגורמות לכאביי גב וקיבה ומבעיות הצריבה בפי הטבעת רזה מאד האוכל לא נספג היטב יש רפלוקס בשל לחץ לושט העליונה בעית תנועתיות יש לי חרדה ודכאון מהמצב

שלום קלרה, את מתארת מגוון רחב מאוד של בעיות וזה יהיה מאוד שטחי ולא אפשרי לתת תשובה מסודרת כאן. בקצרה,במידה ואכן יש פיסורה אזי הטיפול המקובל הוא במשחות כגון ניפדיפין, אנטרולין או רקטוגסיק והסדרת יציאות רכות. הטיפול בצניחת רקטום הינו ניתוח בלבד. אני מממליץ שתיבדקי באופן מסודר ע״י כירורג קולורקטלי וגסטרואנטרולוג כדי שיבדקו אותך וייתנו מענה לבעיות אלו.

שלום יש לי צניחת רקטום בינונית לא מעונינת בניתוח מה נחתן לעשות על מנת להקל על האי נוחות מהאקטום כגון גזים לא נעימים רבים צריבה בעור לחץ משחות לא עוזאות אחרי כל אכילה יש צריבהבעור הרקטום אולי יש משחה שיכולה לעזור יש לי בעיות עכול קשות ירדתי 40 קג לא מרצון מעונינת לטפל בהפרעה ללא ניתוח האם אפשר?

שלום, אם אכן מדובר בצניחת רקטום אזי הטיפול היחידי הוא ניתוחי. שאר הטיפולים הקיימים כגון אלה שציינת מטרתם הקלה סימפטומטית זמנית.

פורומים בנושא צניחת חלחולת
פורום גסטרואנטרולוגיה - הלל יפה
מנהלי הפורום ישיבו על שאלות הגולשים בנושאים הקשורים למחלות דרכי העיכול ו...
פורום מחלות דרכי העיכול - רפואה משולבת
ד"ר יוסף דיין ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לשילוב בין רפואה קונ...
פורום מעי רגיש
מנהלי הפורום יענו על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לבעיות של תנועתיות מע...