נגישות
נגישות

פורום פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית ומחלות מעי דלקתיות

הפורום נועד לענות על שאלות ולספק מידע עדכני ומפורט בכל תת התחומים של כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה כולל: סרטן המעי הגס והרקטום, מחלות מעי דלקתיות - מחלת Crohn וקוליטיס כיבית, פוליפוזיס משפחתית (FAP), דיברטיקוליטיס, ניתוחים לפרוסקופיים של המעי הדק והגס כולל ניתוחי פאוץ', טחורים, פיסטולות של פי הטבעת, פיסורה, בעיות בתפקוד רצפת האגן ואי שליטה על סוגר פי הטבעת. לחלק מהנושאים, המודעות בציבור הרחב ובקהילה הרפואית היא נמוכה, וקיימים טיפולים חדשים וחדשניים שאינם מוכרים די הצורך. אחת המטרות של פורום זה היא להגדיל את החשיפה והמודעות לנושאים אלה.
3361 הודעות
3216 תשובות מומחה

מנהל פורום פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית ומחלות מעי דלקתיות

שלום רב. האם מוכרים בדוכני מזון מהיר (כגון פלאפל, סביח וכד') אשר מכינים את האוכל לאחר, במהלך ותוך כדי שהם לוקחים כסף מזומן מלקוחות, מסכנים על ידי כך את בריאותם של הלקוחות אשר אוכלים את האוכל "הנגוע" הזה לאחר מכן?

לדעתי האישית - לא...

13/07/2019 | 16:44 | מאת: אוהד

שלום, בחודש האחרון אני סובל מבעיות במערכת העיכול - שלשולים / צואה רכה ( לפעמים 4-5 פעמים ביום) והרבה גזים. לא מגרד לי בפי הטבעת. התופעות שציינתי למעלה לא קורים כל יום בחודש האחרון, היו ימים שהיה בסדר, אבל 80% מהחודש האחרון היו את התופעות הנ״ל. עשיתי בדיקות דם נרחבות לפני שבוע והכל נמצא תקין, אין דלקת, אין זיהום. כולסטרול תקין, סוכר מעט גבוה אבל עדיין בתקן הסביר, וכל שאר המדדים תקינים. עדיין לא עשיתי בדיקת צואה (אמור לעשות בשבוע הקרוב). יש לציין שאני כבר מעל שנה סובל מחרדות והתקפי חרדה (מטופל שנה תרופתית - ציפרלקס , בונדורמין ומירו). לפני כחודש וחצי התחלתי עבודה חדשה, ומאז אני לחוץ יותר. האם לפי מה שתיארתי מדובר ככל הנראה במעי רגיז? או יש אפשרות שמדובר גם בתולעי מעיים? יש אפשרות שמדובר גם בחיידק הליקובקטר פילורי? חוץ מבדיקת צואה יש עוד בדיקות שמומלץ לעשות? במידה ובדיקת הצואה תהיה תקינה ואין תולעים, אני צריך ללכת לרופא גסטרו ולעשות בדיקות נוספות? חוץ משינוי תזונה- פחות מוצרי חלב, פחות מתוקים, פחות לחם לבן.. יש עוד המלצות מה כדאי לקחת / לשנות ? יש כדורים/מוצרים טבעיים שאפשר לקחת בקביעות ועוזרים למעי רגיז? האם אני יכול לקחת בחודש הקרוב את הכדור ״סטופיט״ , עד אשר אעשה את כל הבדיקות שצריך ואדע מה הבעיה שיש לי ? אם כן, כמה כדורי ״סטופיט״ מותר לקחת ביום? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך בפורום אחר

13/07/2019 | 22:52 | מאת: אוהד

אני בן 30

15/07/2019 | 09:30 | מאת: אוהד

בהמשך להודעה הקודמת, ביום שבת האחרון (לפני יומיים) לקחתי 2 כדורי סטופיט, ומשבת בבוקר עד היום בבוקר לא היו לי יציאות בכלל. היום בבוקר הייתה לי יציאה תקינה (צואה מוצקה ולא רכה). ביומיים האחרונים אכלתי אוכל רגיל, לא משהו מיוחד. כולל מוצרי חלב. השאלה שלי- אם היום בבוקר היציאה הייתה תקינה, זה שולל באופן סופי שיש לי תולעים / טפילי מעיים? או שעל סמך יציאה אחת אי אפשר לקבוע ועדיין צריך לעשות בדיקת צואה?

כדי לאשר או לשלול אפשרות של תולעים או טפילים בצואה צריך לעשות בדיקת צואה בהתאם

12/07/2019 | 01:21 | מאת: *****

ערב טוב בן 18, סובל מדימום בעת "ישיבות קשות" וניגוב חזק מגיל 15 לפחות. פעמיים בשנים האחרונות בדק איתי רופא ואמר לי שיש שם פצע ואני יכול להגיע לטחורים העניין היא שאתיול הסתכלתי וראיתי (חוץ מהפיסורות) סוג של גוש שנמצא בקצה-פנימה וחוצה (בצד הקרוב לאיבר המין ולא לאגן) , הוא אינו כואב, והוא נפתח נראה יותר כאשר אני מאמץ את השרירים שם החשש שלי שמדובר בגידול, האם זה נפוץ בגיל זה ? אם הוא לדעתי כבר תקופה ארוכה, אך לא יחסתי לו חשיבות (יתכן שהרופא או אפילו שניהם ראו אותו) האם זה מקטין את הסיכוי שזה גידול חלילה ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

הסיכוי לגידול בגילך הוא מזערי במיוחד שנבדקת כבר פעמיים. פנה לבדיקה חוזרת והסב את תשומת לב הבודק למה שנראה לך כבעייה.

שלום לרופא, לפני כחודשיים עברתי ניתוח הוצאת גידול סרטני במעי הגס הימני. אין צורך בטיפול רק במעקב. לפני 4 שנים עברתי ניתוח זהה במעי גס שמאלי, לאחריו טיפול בקסלודה. הצואה יוצאת במרקם נוזלי, נוטלת לופרמיד לפי הצורך. הבעיה שהצואה יוצאת חומצית ויש לי כאבי תופת וצריבה בכניסה לפי הטבעת. אםציש שעות שהלופרמיד משפיע לגמרי אז אין דליפה ואין כאבים. אני שוטפת במים רתוחים, נוטלת דקסמול או אופטלגין. כבר גם לא משפיע. הייתי בביקורת אצל המנתח שאמר שהדליפה יכולה לקחת זמן ורשם לי משחה דזיטין לתינוקות. אשמח אם תייעץ לי מה לעשות. אגב- לפני ניתוח רופא עור נתן לי משחות למריחה כי גם היה צורב לי. רשם לי אפלומיצין יחד עם בטאקרוטן ןנגד כוייה. רשם דרמטיטיס כרונית. מאז לפני הניתוח השני הפסקתי למרוח אותם. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוחים שעברת יצרו אצלך מעי גס מאד קצר וזו הסיבה לשלשולים. השלשולים גורמים לגירוי בעור על כל התופעות שתיארת. הטיפול בבעיה צריך להיות ב2 זרועות: האחת-להביא לצואה מוצקה יותר והשניה-להגן על העור מפני שהשלשולים מגרים אותו כימית. נסי כלכלה עם אורז, בננות וסיבים והגני על העור עם משחה שמנונית שתיצור חייץ בין התוכן הנוזלי של השלשול לעור.

לד"ר אלון רפאל תודה על ההסבר המקצועי והמהיר. ישר כח.

07/07/2019 | 16:14 | מאת: אפרת

ליפני 6 ימים עברתי ניתוח סטאר כדי לפתור בעייה של קושי י בהתרוקנות. נאמר שיהייו לחצים אבל הכאבים חזקים עם כל יציאה. האם זה נורמאלי וכמה זמן צפויי ריפוי.

אין לי ניסיון אישי בניתוח כזה. פני לרופא המנתח

שלום דוקטור יש לי שאלה מזה יכול להיות בישיבה רגילה לוחץ לי כול הבטן התחתונה יותר משמאול לחץ אדיר עם תחושת כאב בהליכה פחות מרגיש את זה ששוכב ישר פחות מרריש את זה עשו לי סיטי בטן לא ראו שם מעי רחב אבל בשיקוף כן היתי אצל כירוג אמר ללכת לאורולוג ולאורופוד ועם זה לא בעיב כזאת לחזור אליו שהכירוג עשה שיקוף אמר מצד ימין זה נרא לו יםה ומשמאול לא ואמר מעי גס רחב סיטי יותר אבחנתי משיקוף איך.ב3 הסיטי שעשו לי לא ראו הרחבת מעי ממש לוחץ לי המעעים בישיבה כמו שריר שלוחץ ונפוח עם כאב חזק מזה ממש מתסוכל מחכה לאוראלוג ואוטרופוד אבל מימה יכול ליגרם הדבר המלחיץ הזה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה מבולבלת ולא ברורה. אתה מרבה לשאול אותי שאלות מורכבות שמי שיכול לענות לך הוא רופא שבדק אותך ואת ממצאי הבדיקות שלך. לי אין תשובות למקרה שלך.

04/07/2019 | 18:56 | מאת: לנה

ברקטום יש לי חומר סמיך בצבע לבנבן שיצא במהלך יחסי מין כשבעלי בשיא התהליך טעה ב"חור". במה מדובר? הוא בטוח שזה זרע של מישהו (שזה לא נכון בעליל), אני חוששת ממחלה כלשהי...במה מדובר? האם אני אמורה לרוץ דחוף לרופא?

איני יודע

04/07/2019 | 14:01 | מאת: מאי

שלום, עשיתי ניתוח pns לפני שלושה שבועות והפצע מההתחלה פתוח. ההחלמה מהירה יותר משציפו והעומק כרגע הוא חצי ס"מ אורך 3 ס"מ. יש הפרשות חיצוניות שאני מוציאה כל פעם. האם אוכל להכנס לבריכה עם הפצע? הבנתי שבריכה זה קצת בעייתי. ארצה לדעת למה בריכה זה בעייתי? יכול לגרום לפצע להתדרדר ולגדול?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מניח שאת מתכוונת לניתוח של סינוס פילונידלי. אחרי 3 שבועות את יכולה לעשות כרצונך כולל ים או בריכה.

אני מחפשת פרוקטולוגית, רופאה אישה, מאזור חיפה והסביבה שמקבלת גם חברי כללית או בפרטי.

הפורום אינו ממליץ על רופא או מוסד כלשהם. חפשי באינטרנט

עברתי ניתוח תוספתן לפני כמעט חודשיים אני עדיין מרגישה מידי פעם כאבים באותו מקום ואותם סוג של כאבים ( דקירות) אני עברתי ניתוח לפרסקופי השאלה עם זה יכול להיות קשור לתוספתן שהיה לי

לקריאה נוספת והעמקה

התוספתן שלך הורחק בניתוח. כך שהוא אינו מקור הכאב. פני לרופא לבדיקה ואבחון סיבת הכאב

02/07/2019 | 12:47 | מאת: אני

בבדיקת אולטרסאונד גניקולוגית נמצא שיש לי אגן מלא לולאות מעי מלאות עם פריסטלטיקה ערה ????? מה זה אומר ?? ואיך אני אמורה לטפל בזה??

לקריאה נוספת והעמקה

אין לזה שום משמעות ואין שום צורך בטיפול

שלום, בת 28 עם שילשולים ועצירויות לסירוגין לאורך שנים. גסטרוסקופיה הראתה דלקת בקיבה ובקע סרעפתי והוצע לבצע קולונוסקופיה. אני מתלבטת לגבי ביצוע הבדיקה. לאחרונה מידי מספר ימים יש גרד חזק בפי הטבעת, האם ייתכן שכל הסיפור מוסבר בפרזיטים אל אף בדיקות צואה תקינות? האם כדאי לבצא קולונוסקופיה? חוששת מההכנה. אני רזה מאוד, 45 קילו, ונתנו לי מינון רגיל של הכנה. האם אפשר להימנע מנטילת הכדורים ולקחת רק פיקולקס?

לקריאה נוספת והעמקה

אנא הפני את השאלות לגסטרואנרולוג המטפל שלך שמכיר אותך ואת מצבך הגופני והרפואי

01/07/2019 | 01:57 | מאת: עידן

שלום יש לי שאלה כבר כתבתי לך כאן כמה פעמים רוצה לבין משו סובל מכאבים חזקים בבטן התחתונה מימין ושמאול יותר משמאל התחיל לי לחץ בבטן בתחתונה משמאול תחושת לחץ ובישיבה ממש לוחץ וכואב המעעים לקפל רגלים בככל לא יכול זה לא מצריך אישפוז המצב הזה?איך יכול להיות שבסיטי רגיל שעשו לי לא ראו מעי גס רחב ב2018 חודש 5 ןבחודש 11 2018 שהיה אנטוגרפיה בחודש 11 שתיהם תקינים ואחר כך כירוג בסורקה עשה לי שיקוף בלי חומר בלי כלום שכבתי על המיטה וצילם אותי מהר ואמר שהמעי הגס שלי חלק ממנו רחב וחלק ממנו צר מדי סיטי יותר אבחנתי ויותר אמין משיקוף לא מוזר שבסיטי לא ראו הרחבת מעי אשמח לדעת את זה תודה

השאלה לא ממש ברורה. בדיקות שונות שלא נעשו באותו זמן יכולות להראות תוצאות שונות. אתה צריך להפנות את השאלות לרופא/ים שמטפל/ים בך, מכיר את בעייתך וראה את הצילומים במו עיניו.

30/06/2019 | 05:13 | מאת: נתן

שקלתי לעשות קולונוסקופיה בח''ול, במדינה בה אני עובד. ההסבר על התהליך, שקבלתי, היה אודות שטיפת מעי מקדימה ולא תמיסות משלשלות וכדומה. חיפשתי חומר אודות הפרוצדורה בארץ והופתעתי שאין איזכור לשטיפת מעי, רק תמיסות משלשלות, צום מיצים וכו. אני תמה, אם לעשות שטיפת מעי, כי זה נשמע דווקא יותר מתקדם ויותר קל.

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול "שטיפת מעיים ע"י מכונה" לא מוכר לי. ייתכן ומדובר בסדרת חוקנים לניקוי המעי הגס.

27/06/2019 | 17:31 | מאת: קובי

שלום רציתי לדעת עם סיטי בלי חומר ניגוד מגלה עם יש בעיה של הרחבת מעיים דברקולטיס ודברים יוצאי דופן תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כל בדיקה מכוונת לאבחן דברים מסוימים. CT בלי חומר ניגוד יכול לגלות הרחבת מעי. פחות טוב לאבחון סעיפים ותהליכים דלקתיים.

היום קמתי ויורד לי הרבה יותר דם משם אפילו מאשר ירד לי אתמול, מחר אני אמורה ללכת לביקורת והוצאה של הנקז האם כדאי ללכת היום? זה מסוכן שיורד דם או טבעי? ורציתי לדעת האם זה כואב להוציא את הנקז הזה? ירד לי המון דם בהוצאה?

לקריאה נוספת והעמקה

בעיות חניכיים אינם כלולות בנושא של פורום זה. פני לרופא השיניים המטפל שלך

21/06/2019 | 18:32 | מאת: אנונימי

שלום ד"ר, בגלל החום יש לי בעיה של זיעה מתוך פי הטבעת ובין העכוזים.. אני מתקלח ואחרי חצי שעה שוה רטוב שם.. זה עושה לי גרד, ותחושה לא נעימה של רטיבות וריח באצבעות לא טוב (כי אני מגרד).. כאם יש פתרון לזה? מה הפתרון?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מציע להתייעץ עם רופא עור. במידה ולא יעזור לפנות למומחה כירורג העוסק בהזעת יתר

23/06/2019 | 10:14 | מאת: אנונימי

אני מתבייש ללכת לרופא..

פנה לייעוץ אצל רופא עור

24/06/2019 | 12:55 | מאת: אנונימי

האם הרופא עור יבקש להסתכל? כלומר מה יש בכלל לראות שם? כשאני חושב על זה אין לי משהו מיוחד שרואים..

הרופא יבקש להסתכל. אם לא יבדוק אותך-הוא מועל בתפקידו ולא הייתי סומך עליו....

25/06/2019 | 18:44 | מאת: אנונימי

אבל מה יש לראות

שלום רב ד"ר יקר ותודה מראש על זמנך ועל העזרה! בן 37, סובל מטחורים הרבה שנים, בביקור אצל פרוטטולוג בקופת חולים מכבי אחרי בדיקה מעמיקה קבע שיש לי טחורים דרגה 4 וניתוח זאת הדרך היחידה לפתור את הבעיה מתעקש, לרוב המצב נסבל ואני יכול להיות עם זה, אני עושה הכל לפי הספר מבחינת לא להחמיר את המצב, אבל כמובן אחרי יציאות הטחורים מתנפחים וזה מציק עד שחוזרים למצבם הטבעי, הגוף שלי מאוד רגיש ולא מגיב טוב לניתוחים, אני לא יכול לעבור את הניתוח של כריתת טחורים, גם ככה הניתוח מאוד קשה לגוף ולגוף שלי יהיה קשה פי כמה עקב הרגישות שלו, אין שיטת אחרת חוץ מניתוח שניתן לטפל בטחורים דרגה 4? קראתי על שיטות טיפול שניתן לעשות חוץ מניתוח, למה הוא לא מציע לי את השיטות האלה? קבעתי תור לפרוטטולוג אחר לחוות דעת נוספת לעוד שבוע, אני צריך לקחת חופש מהעבודה כי זה באמצע היום, הא יש טעם בכלל ללכת לעוד פרוטטולוג? אין איזה טיפול חוץ מניתוח שניתן לעשות לפחות כדי להקל אם לא לפתור? תודה שוב! מאוד מעריך את הזערה שלך.

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי על שאלתך בפורום אחר. תעלה את כל השאלות בבדיקתך העתידית אצל הפרוקטולוג

20/06/2019 | 02:29 | מאת: קובי

שלום מה הבדל בין צילום שיקוף לבין צילום רנטגן רגיל ??תודה

לקריאה נוספת והעמקה

צילום הוא צילום חד פעמי. בשיקוף מדובר על צילום מתמשך להדגמת תנועה של משהו. או בסדרת צילומים ברצף. כמובן שכמות הקרינה בשיקוף גדולה יותר מאשר בצילום בודד.

19/06/2019 | 00:50 | מאת: אופירה

שלום רציתי לדעת עם יש קשר בין תחושת לחץ במעיים למעי גס רחב תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה אינה ברורה. הרחבה של המעי הגס יכולה לגרום לתחושת לחץ בבטן

18/06/2019 | 18:05 | מאת: אלי

זה קורה לי כבר זמן רב התחושה שלי לתופעה, ההרגשה היא סוג של התכווצויות באזור התחתון של המעיים לקראת פי הטבעת שם לב לחזרה בעת שכיבה על הבטן (כמעט תמיד תורגש ההרגשה הלא נעימה) ישיבה לא רוצה לפסול בעיות של אלרגייה אבל צמתי יום שלם לבדוק ם עדיין התופעה קיימת והיא אכןחזרה לאחר צום של יום, האם יש שם לתופעה? אני אפילו לא יכול לחפש עלייה

לקריאה נוספת והעמקה

Proctalgia fugax

18/06/2019 | 11:41 | מאת: משה

בדף הבדיקה של הפרוטולוג צוין שבבדיקות נמצא פיסולה עם נוקשות ..מה המשמעות של נוקשות? והאם מדובר בדבר שכיח בפיסולה?

ייתכן והנוקשות מצביעה על כך שיש עדיין תהליך דלקתי באזור.

18/06/2019 | 01:52 | מאת: שי

שלום מזה כשבוע תחושת שריפה בפי הטבעת ללא קשר ליציאות. אין דימום. נא עזרתך במה מדובר ודרכי טיפול. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית (ובוודאי לא ניתן להציע טיפול בלי בדיקה).

16/06/2019 | 10:39 | מאת: אנונימית

שלום, בת 23, בריאה בד"כ. התגלה אצלי קפל עור קטן בקצהו החיצוני פי הטבעת (שעי 3). נכון להיום הדבר היחיד שהוא ששינה מאז שהופיע הוא כיוון יציאת הצואה. עדיין לא קיימתי יחסים ולכן רציתי לשאול האם יש לכך השלכות מיוחדות? האם הוא מתנפח בעת קיום יחסים וגינאלים?

לקפל העור שתיארת אין שום השפעה, לא על כיוון יציאת הצואה ולא על קיום יחסי מין

15/06/2019 | 17:55 | מאת: ממצ וק

אולי תוכל לסייע אני מזריקה humira עקב פסוריאטיק ארטריטיס. רוצה לדעת האם מותר לי להזריק בוטוקס לפנים, או שמא עשויה להתעורר תגובה לא רצויה נוכח נוכחות humira? מקוה שיש בידך לסייע תודה מעיין

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע. אנא פני לרופא שנתן לך את הטיפול ב "יומירה"

14/06/2019 | 21:05 | מאת: לאה

שלום! אתמול הייתי בבית חולים אצל פרוקטולוג. יש לי כאבים ברקטום כבר חמישה ימים הוא בדק אותי באנדוסקופ ובעצבא. בסיכום הרופא כתב שיש לי טחורים חיצוניים דרגה שלוש וגם פנימיים. וגם כתב שהסיבה לכאבים אינה ברורה ורשם לי משחה רקטוג'סיק אשר אננה עוזרת. הוא לא המליץ על ניתוח. במיוחד אני מרגישה כאב אחה"צ. המקום של טחורים חיצוניים כואב וכואב לי בזמן הישיבה. האם הטחורים יכולים לתת כאב מתמיד כל כך? (לפני 19 שנה עברתי כבר כריתת טחורים).

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית

שלום! יש לי עצירות ספאסטי עם מעי רגיז. לאחרונה התברר שהופיעו אצלי טחורים פנימיים (ללא דימום קבוע). האם במרה של טחורים אפשר לעבור טיפול של ביופידבר נגד עצירות? הרי בזמן הטיפול מכניסים ברקטום בלון ומנפחים אותו כדי שאדם יתעמץ להוציא את הבלון. האם הטיפול הנ"ל מומלץ כשיש טחורים פנימיים? תודה מראש, לאה

לקריאה נוספת והעמקה

הטחורים לא אמורים להפריע או להפגע בטיפול ביופידבק

14/06/2019 | 01:14 | מאת: אלמונית

שלום לפני שבוע וחצי הופיעו לי כאבים והרופא איבחן את זה כאבצס.הוא נתן לי טיפול אנטיביוטי.לאחר שבוע של שתיית הכדורים התנקז האבסס ויצאה לי המוגלה .היום שוב הלכתי לכירורג מומחה בנושא הוא ניקה לי את המוגלה שהמשיכה לצאת ואצר כי עליי לנקות את האיזןר 3 פעמים ביום בסבון ומים על מנת למנוע זיהום חוזר ושאם חלילה זה יחזור איאלץ לעשות ניתוח.רציתי לשאול מה הניתוח כמה זמן והאח אפשר לעשות אןתו בהרדמה מקומית?האם זה הניתוח שעושים גם כדי להוציא שיערה הפוכה?קצת מבולבלת מכל המונחים.האבצס שלי הופיע בצד שמאל של הישבן על השריר של הישבן למטה.

לקריאה נוספת והעמקה

המהלך הרגיל של מורסה בפי הטבעת מסתיים ברוב המכריע של המקרים בהיווצרות פיסטולה - תעלה המחברת את חלל פי הטבעת אל העור בנקודה בה התנקזה המורסה. פיסטולה כזו צריך לנתח. לפני ניתוח כדאי לעבור בדיקת TRUS שהיא בדיקת אולטרא-סאונד המדגימה את מהלך הפיסטולה ביחס לשרירי הסוגר. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית בבי"ח.

14/06/2019 | 12:04 | מאת: אלמונית

האם זה ניתוח מסובך,וכמה זמן הוא אורך?

14/06/2019 | 12:06 | מאת: אלמונית

המורסה לא בפי הטבעת אלא בצד שמאל של הישבן על הלחי השמאליץ

אחרי שהדלקת תעבור פני לבדיקת פרוקטולוג

13/06/2019 | 08:08 | מאת: משה לוי

ד"ר אלון שלום רב. בן 54. בריא בד"כ. שבועיים פלוס סובל מכאבים חזקים בבטן תחתונה בהתקפים. לא יכול להרים את הנכדים שלי מרוב כאב חזק שלא הכרתי. הכאב לא תמיד. אני כותב כאן כי יחד עם זה לפני כחמישה חודשים התחילה לי תופעה של דם מפי הטבעת. לפעמים גושים של דם. בפעם הראשונה של הדם הצואה היתה שחורה ועליה דם טרי. כל שאר הפעמים גושים של דם אדום חזק. לפני שבוע וחצי פניתי לרופא משפחה בגלל כאבי הבטן והוא שלח אותי לבדיקות מעבדה שלא עשיתי 15 שנה והפניות לבדיקות שצריך לעשות מעל גיל 50..... ומסתבר שיש לי אנמיה חמורה ואני צריך עירויים. לא סיפרתי לרופא על הדם. האם יש קשר בין הסימפטומים. אני בריא בדרך כלל ולא הולך לרופאים כמעט. יש לי חרדה גדולה מהקולוסקופיה שנשלחתי במיוחד מההשפלה הלא נורמלית שקשה לי לעכל. החשיפה והעירום בבדיקה כזו קשים לי. ותוצאות הבדיקה מפחידות גם. רציתי לשאול מה האפשרויות חוץ מגידול לא עלינו. אין לי קרובי משפחה עם סרטן מעי גס. אחותי הבריאה מסרטן שד אחרי כריתה של השד.

לקריאה נוספת והעמקה

עליך להבדק בהקדם אצל רופא כירורג וגם לעבור בדיקת קולונוסקופיה (ואולי גם גסטרוסקופיה) אצל גסטרואנטרולוג

14/06/2019 | 16:26 | מאת: משה לוי

ד"ר תודה רבה מדוע גסטרוסקופיה? חושש מסרטן- האם החשש מוצדק?

אתה מתאר דימום ממערכת העיכול. שתי הבדיקות הראשונות שיש לבצע זה גסטרוסקופיה לבדיקת מערכת העיכול העליונה וקולונוסקופיה לבדיקת המעי הגס. אין בהן שום השפלה או בושה. לך להיבדק בהקדם!

14/06/2019 | 18:53 | מאת: מאיר לוי

שלום רב, אם הבנתי נכון והתערערתי אחרי תשובתך האחרונה, קולונסקופיה זה מצלמה שמכניסים דרך הישבן, כלומר דורש חשיפה מסוימת, לא כך? נא תגובתך על הסיכוי לסרטן מעי גס. תודה רבה שבת שלום

אכן כך מתבצעת הבדיקה. באשר לסיכוי לסרטן מעי גס: זו אחת האבחנות שיכולות להיות. לכן יש צורך בבירור כדי לאבחן את הבעיה ולטפל בה

15/06/2019 | 21:39 | מאת: מאיר לוי

ד"ר אלון תודה רבה בזכחתך תשובותיך הזמנתי תורים לכירורג בתאריך 8.7 ולגסטרואנטרולוג בתאריך 18.9 בשורות טובות

בהצלחה

11/07/2019 | 07:56 | מאת: מאיר לוי

ד"ר אלון שלום רב, בהמשך להודעות מעלה. יום שני נבדקתי אצל כירורג. התור לגסטרואנטרולוג היה צריך להיות בספטמבר אך הקדימו לסוף יולי בגלל דחיפות. הכירורג מודאג.. הבדיקה עם הצינור הראתה פוליפים. כבר ליום ראשון נקבעה לי בדיקות קולונסקופיה+ גסטרוסקופיה. בנוסף, הו רוצה בדיקת ערמונית- שלא עשיתי בחיים. אני חושש ממצבי הבריאותי. לראשונה בחיי חושש מאוד. חושש שמא יש סרטן מתקדם. הדם ישנו בכל יציאה וכאבי הבטן חזקים בהתקפים. הפכתי אנמי וירדתי במשקל 5.5 ק"ג בחודש וחצי בלי דיאטה. בדיקות רפואיות לא עשיתי 15 שנים למרות סימפטומים קלים פה ושם. איני אדם של רופאים. הלכתי לבדיקות רק בגלל ההחמרה החדה במצב. אני לא שקט בכלל. כל עניין הבדיקות חדש לי. קולונסקופיה זה דרך הישבן כמו בדיקת הכירורג? גסטרוסקופיה זה דרך הגרון? האם הגסטרואנטרולוג יקבע את מצבי אחרי בדיקות אלו? בבדיקת הכירורג הייתי מכווץ מאוד והצינור, האצבע אפילו כאבו לי. הגוף כווץ מפחד וממבוכה. כיווץ בלתי נשלט.. איך אצליח לעבור את הבדיקות ביום ראשון?

בדיקות הקולונוסקופיה והגסטרוסקופיה נעשות תחת טשטוש/הרדמה קלה כך שלא תרגיש שום דבר. חשוב שתיבדק בהקדם

12/07/2019 | 00:59 | מאת: מאיר לוי

ד"ר אלון שלום רב, הבדיקות יתקיימו כבר ביום ראשון הקרוב. אני בחרדות גדולות מהתוצאות. יש לי תחושה רעה ואני לא מוצא מנוחה. לא רוצה לחשוב על הגרוע מכל אבל אני מרגיש שנזכרתי מידי מאוחר. אני חושש מאוד. החיים הם כאלו שברירים.. בשניה עולמך יכול להתהפך. כבר שלושה ימים לא ישן. גופי עייף ורוצה לנוח אבל הראש לא נותן. במידה וזה סרטן מעי מתקדם, מה הסטיסטיקה אומרת? כמה אחוזים מבריאים ממנו והיכן ניתן למצא נתונים סטטיסטיים על מחלה זו?

אני מציע שתנסה להירגע ואל תריץ "סרטים שחורים" בראשך. יש צורך להגיע לאיבחון מדויק ובהתאם להחליט על הטיפול. לא בהכרח מדובר במחלה קשה או מסוכנת. עבור את הבדיקות תחילה

שלום היה לי בסיטי התשפלות במעי דק בלי חסימה בוצע אחר כך mri ששם לא ראו את זה מצד שני הכאבי בטן ממשכים כול יום וחזקים ללא הפסקה עם גזים מרובים האם התשפלות הזו גורמת נזק למעי ואיזה נזק?האם זה גורם נזק למעי הדק שאמור לראות סימנים בmri אנטוגרפיה??היה רשום גם צקום בעמדה נמוכה מזה צקום גם?אני ממשיך לתלונן על כאבי בטן תחתונה ממושכים למרות mri תקין לאחר מכן האם יש פספסוס של התשפלות הזאת שהיא לסיגורגין האם עש מצב שיש לי גידול שגורם להתפשלות הזו תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אתה פונה עם שאלות שונות הקשורות למחלות או מצבים של המעיים. אתה צריך רופא שינהל את בירור כאבי הבטן שלך. בCT רואים לעיתים תמונה המוגדרת כהתפשלות שאינה קיימת במציאות. זוהי תופעה ידועה. התפשלות החולפת תוך זמן קצר אינה גורמת נזק למעי.

10/06/2019 | 00:47 | מאת: אמיר

אובחנתי ע"י פרוקטולוג שיש לי פיסטולה אחורית שטחית עם הפרשות..כמה שאלות א.)מה המשמעות של פיסטולה שטחית? ב.)האם חיב ניתוח או אפשר בדרך אחרת? ג.) וגם נניח שחיבים ניתוח האם זה אמור לפגוע בסוגרים או בשרירים של פי הטבעת?

לקריאה נוספת והעמקה

פיסטולה שטחית משמעותה פיסטולה שאינה מערבת את שרירי הסוגר. יש צורך בניתוח ואין טיפול מחליף. בניתוח של פיסטולה כזו הסיכוי לפגיעה בשרירי הסוגר שואף לאפס

07/06/2019 | 16:43 | מאת: אילנה

שלום לדר יש לי צניחת רקטום בינונית סובלת מאד מצריבה באזור אין פתרון לא יכולה לנתח כי בובלת מבעיות עיכול חמורןת מעי רגיז צרבות דיספפסיה סותריי חומצה לא עוזרים יד לי לחץ לושט העליונה כאביי תופת גזים אינסופיים בעיות ניורולוגיות בעיות בליעה האוכל והשתיה לא יורדים בעיות הליכה כך שלא יכולה להנתח האם יש לך פתרון לרקטום שצנח בינוני מלבד ניתוח כי לא יכולה לעשות אותו

לקריאה נוספת והעמקה

את מתארת מצב מאד מורכב. מקרה כזה מחייב בדיקה גופנית, עיון בכל הבדיקות והבנה לעומק של מצבך הרפואי לפני המלצה כזו או אחרת. לא ניתן לעשות זאת בפורום

06/06/2019 | 14:14 | מאת: שרון

שלום, אני בת 31, סובלת מבעיית טחורים כבר מספר שנים, היה בעבר טחור טרומבוטי שנוקז בבית חולים, טחורים פנימיים היו גדושים ומוגדלים, המליצו לי על ניתוח כריתת טחורים ואני לא הסכמתי, כיום בעזרת תזונה נכונה והרבה טיפולים טבעיים הטחורים הפנימיים בסדר וכבר לא גדושים, נשארה בעיה אחת והיא האיזור בו היה לי טחור טרומבוטי שנוקז, נשאר לי מן כיס עור שבכל מאמץ קטן מתנפח ונהיה גדוש וכואב, זה כנראה טחור חיצוני, הרופאה אומרת שהוא מושך איתו גם טחור פנימי והמליצה על ניתוח להסרת הטחור החיצוני והפנימי, אמרה לי שהיא תחתוך עד עומק של 3 סנטימטרים פנימה. אני לא רוצה לחתוך ולהוציא את הטחור הפנימי, רוצה להוציא אך ורק את מה שמפריע לי הבליטה החיצונית שלדעתי בגלל שנותחה לא מצליחה להירפא. במנוחה לא כואב לי, קיימת אי נוחות בגלל עור עודף שקיים שם, אני מתעקשת לא לנתח גם טחור פנימי אבל הרופאה אומרת אי אפשר. אני אובדת עצות, סובלת נורא ומפחדת מאוד מאוד מניתוח טחורים שהוא ניתוח קשה עם החלמה קשה וסיבוכים רבים, האם אפשר להוציא רק את מה שמפריע לי בצורה מינימלית? ולמה הרופאה לא מסכימה? אני מבינה שזה כדי למנוע בעיות בעתיד, אבל אני לא חושבת שזה נכון לכרות איבר חיוני, ועל אחד כמה וכמה שאני הצלחתי לרפא את הטחורים בעצמי ונשאר רק אחד בעייתי שנשאר ככה מהניקוז שעברתי והוא חיצוני, אני מרגישה שברגע שהוא ייעלם האיזור יתרפא. מה אפשר לעשות? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לכרות את הטחור החיצוני בניתוח פשוט בהרדמה מקומית. צפויים כאבים במשך שבוע עד שבועיים אחרי הניתוח

05/06/2019 | 19:10 | מאת: לילך

שלום. אני סובלת מזה 4 שנים מפיסורה כרונית, אני מטפלת בה באמצעות ג'ל ניפדיפין 0.2% + ISDN 0.2% שמאוד עוזר (תרופות אחרות לא עזרו בכלל). אני סובלת ממעי רגיז, ואף על פי שטיפלתי כמיטב יכולתי במעי הרגיז (תזונה ועוד...) עדיין הפיסורה נוכחת. ניסיתי המון טיפולים לפיסורה, כולל רפואה משלימה, ללא ריפוי... המצב של הפיסורה משתנה ב"גלים" - לפעמים המצב ממש טוב ולפעמים יש החמרה שפוגעת בתפקוד (קושי לשבת, קושי לעשות פעילות גופנית וכו'). לאחרונה, במקביל לכאב של הפיסורה, אני סובלת מגרד באיזור. רציתי לשאול: א. כיצד ניתן לטפל בגרד? ב. האם יש תופעות לוואי לשימוש כל כך ארוך ויומיומי בג'ל? האם זה בסדר מידי פעם למרוח יותר מ-4 פעמים ביום? ג. האם זריקת בוטוקס יכולה לעזור במצב כזה? ד. האם המצב צפוי להחמיר כאשר אכנס להריון? איך זה ישפיע על הלידה? תודה מראש, לילך

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי על שאלתך בפורום אחר. הטיפול המומלץ במצבך הוא ניתוח שיפתור את הבעיה במהירות

05/06/2019 | 10:33 | מאת: איציק

לאחר בדיקת כואבת של אנוסוקפיה דרך הישבן מרגיש כבר שבוע כאבים חזקים בבטן התחתונה האם יכול להיות שנפגעתי באיברים פניימים בעקבות הכנסת הצינור?

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה שעברת אינה אמורה לגרום לכאב או לפגיעה באברי הבטן

שלום קראתי באיטרנא שהתפשלות מעי במבוגרים צריך לנתח באופן מידי בגגל הסיכון לנמק של המעי??האם זה נכון?האם התפשלות גורמת נזק למעיי באיזה צורה ??צודה

לקריאה נוספת והעמקה

התפשלות המעי יכולה לגרום להפרעה באספקת הדם למעי עד נמק של הרקמה ולכן יש צורך בניתוח דחוף.

02/06/2019 | 10:41 | מאת: דניאל

שלום, הרגשתי משהו שיוצא בנוסף לצואה בזמן ישיבה, אין כאב או דמם. הפרוקטולוג אבחן טחור שלב 2. נתן לי נרות לריכוך היציאות ואמר לא ללחוץ ולהרבות במזון מרכך. עכשיו אני תוהה, עד מתי לא ללחוץ בשירותים, הפעולה די טבעית.. הטחור אמור לחזור פנימה? נשאר ככה? מה ההנחיות להמשך החיים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

כוונת הרופא שלא תפעיל לחץ מוגבר ביציאה או בנסיון "לכפות" יציאה. ההנחיות להמשך הן לדאוג שתהיינה יציאות רכות ללא מאמץ

02/06/2019 | 08:47 | מאת: נחמה

אשתי סובלת מעצירות שנובעת משריר תפוס בפי הטבעת מה אפשר לעשות בנדון.

לקריאה נוספת והעמקה

עליה להיבדק ע"י מומחה בתחום

28/05/2019 | 19:10 | מאת: עדן

שלום . מזה מספר שבועות אני חשה כאבים בשרירים ובעיקר ברגליים . התחלתי טיפול אנטיביוטי לפני יומיים להליקובקטור ומאז יש לי רירית שקופה בזמן הצואה . האם זה קשור לאנטיביוטיקה או שיש צורך לדאוג ?

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן וזו תופעת לוואי של האנטיביוטיקה. פני לרופא שרשם לך אותה

28/05/2019 | 16:25 | מאת: שלומי

שלום רציצי לדעת עם בעיה בתפקוד שרירי המעיין יכול לגרום לכאבי מעיים ושינוים ביציאות תודה

השאלה לא ברורה

15/05/2019 | 06:22 | מאת: ר

בוקר טוב אני מתבייש להבדק אצל רופא הלכתי פעם אחת ולא נבדקתי בדיקה.. אני לא מעוניין ללכ שוב.. בבקשה שאלה האם יש עוד משחה ללא מרשם שצטפלת בטחורים חוץ מפרוקטוגליבנול שלא עוזרת לי?

לקריאה נוספת והעמקה
15/05/2019 | 06:23 | מאת: ר

ניסיתי גם את הנרות שלא השפיעו

פנה לבדיקת רופא. טיפול ללא בדיקה הוא שגיאה גסה...

15/05/2019 | 22:08 | מאת: ר

ביקשתי משחה או נרות בלי מרשם. זה יעזור לי אני זקוק לעזרה אני לא יכול לעשות בדיקה

תודה לעונים

אענה פעם נוספת ו א ח ר ו נ ה בנושא זה: לא ברור כלל שאתה סובל מטחורים. יש צורך בבדיקה כדי להגיע לאבחנה ובהתאם לה להמליץ על טיפול. לך להיבדק!

16/05/2019 | 23:01 | מאת: ר

ד"ר אלון תאמין לי.. זה בטוח טחורים.. התיאור שיש בגוגל זה בדיוק מה שיש אצלי.. אני לא יכול להבדק.. מתבייש עד עמקי נשמתי! ניסיתי!!! הייתי אצל רופא.. לא מבין מה הבעיה לתת טיפול שלא דורש מרשם...? לא ביקשתי משהו לא מוסרי

תוכל לפרט קצת על הבדיקה? האם יש סדין שמכסה או שזה ממש עירום או שיש דרך לצמצם את החשיפה וכמה זמן זה החלק המביך? ראיתי שאתה מקבל מבוטחי מכבי... האם פנים מול פנים כשתשאל את השאלות הנכונות ואענה על הכל יכולים להיות במקום בדיקה? יש מצב שאם אגיע אליך תבוא לקראתי בקטע הזה?

אתה יכול להשתמש בכל משחה לטיפול בטחורים שנמכרת ללא מרשם. יש הרבה תכשירים כאלה בבתי המרקחת. הבדיקה נעשית בשכיבה על צד שמאל כשרק אזור הישבן מגולה. ולא, שיחה אינה מחליפה את הבדיקה הגופנית...

שלום ר, כתבת שהשתמשת בנרות פרוקטוגליבנול שלא הועילו כך שבכלל לא בטוח שהבעיה היא טחורים. תלך לרופא שיסתכל זה הבריאות שלך והיא חשובה. הבדיקה לוקחת דקות ספורות שאולי רק השניה הראשונה מביכה ואז אתה קולט שהעירום לא מעניין את הרופא בכלל ושהרופא מתייחס לזה במקצועיות ובענייניות. אל תדמיין דברים פשוט תיגש להבדק. אם אתה חושב שהרופא מגיע הביתה בסוף יום וצוחק על זה שהוא ראה תחת היום אתה טועה בגדול.. ברגע שאתה יוצא מהדלת מישהו אחר נכנס עם בעיה דומה ותחשוב שזה עשרות ביום, מאות בשבוע, אלפים בחודש.. תדמיין רופא עם עשרות שנות ניסיון.. קיצר הבנת. זו העבודה שהם בחרו והם לגמרי התרגלו לכל חלקי גוף האדם. תשחרר ותגש להבדק. בהצלחה ורפואה שלמה.

11/05/2019 | 13:42 | מאת: עידן

שלום עם עברתי קולנסקפיה קצרה עד גובה 35 מטר והיה תקין האם יכול להיות שאחרי 35 מטר שנבדק יש בעיה של איסכמיה שם רשום שהבדיקה יצא תקין עד גובה 35 והיתה תקינה אשמח לדעת תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הבדיקה בוצעה עד עומק של 35 ס"מ (ולא 35 מטר...) והממצאים מתייחסים רק לקטע המעי שנבדק.

09/05/2019 | 21:21 | מאת: ניק

שלום אשמח לדעת עם בארץ נותנים את התרופה exparel לשיכוח כאבים לאחר ניתוח כריתת טחורים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תרופה זו (או בשם זה) אינה מוכרת לי

09/05/2019 | 21:19 | מאת: עמי

היי שלום ד"ר כאמור הייתי אצל הפרוקטולוג והרי ממצאי הבדיקה : טחור גדוש חיצוני טחורים פנימיים שקטים . הטיפול : הרטבות מגנזיום + פרקוטגליבנול שאלותיי 1. מה הכוונה טחורים פנימיים שקטים והאם הם עלולים להתעורר " ולהרעיש " ואם כן . האם יש דרך למנוע זאת ? 2. הרטבות מגנזיום = נתנו לי מלח אנגלי ולא קבלתי הסבר מה לעשות איתו וכיצד להשתמש ? ואיך זה משתלב עם מריחת משחת הפרקוטגליבנול ? בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

טחורים אינם שקטים ואינם מרעישים. כוונתו כנראה היתה לטחורים קטנים שאינם גורמים לתסמינים ואינם דורשים טיפול. באשר לטחור החיצוני - הייתי מסתפק במריחת המשחה מס פעמים ביום ולא משתמש ב"מלח אנגלי" שתועלתו קטנה ויכול לגרום להרגשת כאב וצריבה..

08/05/2019 | 21:30 | מאת: עידו

שלום עשיתי סיגמסקופיה קצרה והיה תקין כי הכירוג אמר שהוא רואה מעי גס רחב האם הבדיקה זאת בודקת עם המעי רחב גם ?תודה

השאלה אינה מובנת

שלום, אני מטופלת שלך ! לפני כמעט 4 חודשים הגעתי אליך עם ציפורן חודרנית, ביצעת את החיתוך בשתי הבהונות . בוהן בצד ימין עברה מהר ובקלית בוהן בצד שמאל לקח לה הרבה זמן אך בסופו של דבר הכל החלים . לפני שבוע חזר לי כאב וכשאני שמה נעליים סגורות כואב לי באותו האיזור. מה עלי לעשות? אם הייתי יכולה הייתי שולחת תמונת מצב.

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש כאב צריך להיבדק במרפאה. תמונה אינה מספיקה

06/05/2019 | 11:04 | מאת: עמי

שלום ד"ר מחר יש לי בדיקת רופא פרוקטולוג עקב טחור חיצוני / בליטה בפי הטבעת מזה חודש האם עלי לעשות הכנה כלשהיא בטרם לכתי לרופא ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בשום הכנה

לפני כמה ימים ביצעתי בדיקת mre להדמיית מעי דק כיון שנמצאו אצלי אפויות באליום סופי, בתוצאות: דיסטנציה לא טובה של קולון. ללא עיבוי דופן או האדרה פתולוגית. ללא לימפאדנופתיה. ללא מיימת. איברי הבטן העליונה ללא ממצא ראוי לציון. עצמות ללא ממצא. האם יכול להיות שלא ״עולים״ על דלקת מעיים?? אולי כדאי ללכת לחוות דעת נוספת, כי אני ממש סובלת מכל התסמינים לדעת הרופא שלי, ברקע משפחתי ישנן מחלות מעי דלקתיות.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת הMRE לא העלתה שום ממצא המרמז על מחלת מעי דלקתית במעי הדק. מכאן שהסיכוי שיש לך מחלה כזו הוא אפסי. עלייך לברר את התסמינים שלך אצל גסטרואנטרולוג

שלום אני בן 58 סובל מכאבי בטן חזקים במשך היום זה התחיל לי עם בעיות בלב דופק מהיר הפרעות קצב ולאחר כך בעיות במעים וכאבים בכול הבטן כולה אני חושש לבעיה רצינית בבטן לא מקיא בטן כואבת מאוד כולה יותר במעי כאבים עמומים סיטי בטן רגיל עם שתית חומר תקין בעיה של הפרעה כרונית בזרימת דם לא חסמתית?סיטי הרגיל תקין ממשיך לסבול במשך 3 חודשים זה התחיל מבעיות בלב דופק מהיר ולאחר כך דופק בבטן חש סביב הטבור והמעיים אמרו לי לבדוק עם כירוג תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה קצת לא ברורה. יש צורך במפגש ובדיקה גופנית אצל כירורג כדי לנסות להגיע לאבחנה.

05/05/2019 | 20:56 | מאת: קובי

שלום רציתי לדעת עם קולנסקופניה קצרה תקינה שבודקת את המעי הגס השמאלי רק שוללת בעיה של איסכמיה בצד השמאלי ועם שוללת קוליטיס איסכמית תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה היא כן לשתי השאלות- שוללת את שתי הבעיות הללו