פורום פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית ומחלות מעי דלקתיות

הפורום נועד לענות על שאלות ולספק מידע עדכני ומפורט בכל תת התחומים של כירורגיה קולורקטלית ופרוקטולוגיה כולל: סרטן המעי הגס והרקטום, מחלות מעי דלקתיות - מחלת Crohn וקוליטיס כיבית, פוליפוזיס משפחתית (FAP), דיברטיקוליטיס, ניתוחים לפרוסקופיים של המעי הדק והגס כולל ניתוחי פאוץ', טחורים, פיסטולות של פי הטבעת, פיסורה, בעיות בתפקוד רצפת האגן ואי שליטה על סוגר פי הטבעת. לחלק מהנושאים, המודעות בציבור הרחב ובקהילה הרפואית היא נמוכה, וקיימים טיפולים חדשים וחדשניים שאינם מוכרים די הצורך. אחת המטרות של פורום זה היא להגדיל את החשיפה והמודעות לנושאים אלה.
3012 הודעות
2870 תשובות מומחה

מנהל פורום פרוקטולוגיה, כירורגיה קולורקטלית ומחלות מעי דלקתיות

15/08/2018 | 11:10 | מאת: גילה

שלום רב הרופא אבחן פיסורה אנאלית ברורה. טיפול כולל מריחת משחת נפידיפין ושינוי תזוונה כולל שתיה שמן פרפין. מרגישה שיפור קל ביציאה. הבעיה היא אחרי היציאה . סבל נוראי בישיבה על כסא שנשמך מספר שעות . הרופא המליץ על משככי כאבים. האם זה נורמלי. לקראת סוף היום הכאב פוחת. אני מורחת ניפידין בלילה ומרגישה תחושה שכל האזור מתרחב . לא רואה שיפור ניכר בטיפול במשחה. האם ישנן משחות אחרות ? מתי מומלץ למרוח ניפידין ?

עלייך למרוח ניפדיפין אחת ל6 שעות. אם לאחר מספר שבועות אין הטבה יהיה צורך בניתוח לפיסורה.

15/08/2018 | 10:50 | מאת: שלמה

התרופה לא משווקת יותר בארץ, ואילו ה - proctofoam' שכן משווקת, היא בריכוז מאוד נמוך, ולא שיפרה את מצבי. האם יש תרופה מתאימה אחרת לטיפול ב - pruritus ani? תודה

שתי התרופות שציינת אינן מתאימות לטפול בפרוריטוס. יש צורך בבדיקת רופא שיתאים טיפול תרופתי

16/08/2018 | 00:47 | מאת: שלמה

התרופה הנ"ל, הקורטיפואם, נרשמה לי על ידי שני רופאים העוסקים בפרוקטולוגיה ובכירורגיה קולורקטלית! ציין, בבקשה, תרופה העשויה להתאים לפרוריטוס. תודה

15/08/2018 | 10:41 | מאת: שלמה

האם משחת נפידיפין עשויה לגרום לירידה בלחץ הדם, שכן אני משתמש בקביעות בתרופות לאיזון לחץ הדם? תודה

המשחה פועלת רק באופן מקומי ואינה אמורה להשפיע על לחץ הדם

שלום דוקטור היום בבוקר היה לי גזים קצת רטוב אז ניגבתי והיה קצת דם ומשהו שנראה כמו נזלת ... עשיתי שירותים אחרי שעתיים ולא היה שום דבר מיוחד מה לעשות?

כרגע כלום. לשים לב אם התופעה חוזרת על עצמנ

מטפלת בעצמי בטיפול שמרני. תזונה עשירה בסיבים תזונתיים והמון מים. (התזונה שלי היא בעיקר מנגו, אבטיח, ירקות מבושלים היטב כמו דלעת, בטטה, גזר, טופו מידי פעם, לעיתיים רחוקות לחמניה מקמח מלא, שעועית מושרת ומבושלת היטב) והמון מים כ 12 כוסות ביום. השתמשתי לאחרונה גם במיץ מיצוי שזיפים. הבעיה היא. שתחילת היציאה תמיד מתחילה בכמה גושים קצת קשים (צבעם בהיר יותר) ורק לאחריהם ומיד ממשיכה צואה רכה מאוד (חום כה) ולכן ההרגשה היא שתחילת היציאה מכאיבה נורא ופוצעת. וכך לא אצליח להיפטר מהפיסורה, אם מתחילת היציאה תהיה צואה רכה הסיכויים להחלים יהיו טובים יותר. כמה שחיפשתי תיאור כזה ברשת לא מצאתי. וזאת שאלתי: 1. מה הסיבה שתחילת הצואה בגושים קשים ובהירים יותר ורק לאחריהם ממשיכה צואה רכה כמו משחה סמיכה.

איני יודע להשיב על שאלה זו

08/08/2018 | 21:25 | מאת: ליאת

יש אצלי תחושה של צורך ביציאה וכשאני הולכת לשרותים לא יוצא כלום. כמו עצירות רק כן יש תחושה שיוצא משהו אבל חוזר חזרה לבפנים. ככה כבר חודשים! מידי פעם אחרי כמה ימים בלי יציאה הבטן נפוחה ויוצאת צואה קשה וגדולה וצבע חום חזק עם מאמץ וכאב גדול והרבה דם. מקפידה על ירקות ומים. היום פניתי לכירורג שלא ראה שום בעיה וממליץ ברור גסטרואונטרולוג שיכלול קולונסקופ- אני מעדיפה להפסיק את הברור הפולשני אבל כן רוצה לפתור את הבעיה! מה יחפשו בדיוק בקולונסקופיה ומה לדעתך זה יכול להיות? גם אם תכתוב מספר אופציות אפשריות זה מעולה בשבילי! תודה!

מה שתיארת דורש בדיקת קולונוסקופיה. לכל היותר ניתן להפנות אותך לבדיקת קולונוסקופיה וירטואלית שהיא בעצם CT בפרוטוקול המתאים לבדיקת המעי הגס

15/08/2018 | 19:40 | מאת: ליאת

1. האם קולונסקופיה וירטואלית דורשת הכנת ניקוי מעי כמו קולונסקופיה רגילה? 2. האם הבדיקה עם בגדים? 3. מה אתה חושב שהבעיה? יעזור אפילו כמה השערות מה לדעתך.

קולונוסקופיה וירטואלית דורשת הכנה דומה לקולונוסקופיה רגילה. גם בבדיקה זו מחדירים קצה של צנור לפי הטבעת ומזרימים דרכו אויר כדי לנפח מעט את המעי כך שאפשר יהיה לזהות אם יש משהו בדופן המעי. הבדיקה עם ביגוד חלקי, כנראה חלוק כדי שתתאפשר גישה לפי הטבעת (גם בקולונוסקופיה רגילה זה כך. אין לי השערות - את צריכה את הבדיקה כדי להתקדם באיבחון.

שלום ד"ר. אני בת 23 בריאה לרוב. לאחרונה (למרות שהיו תקופות בעבר שחלפו) יוצא לי ריר בצואה. יש לי רעשים מהבטן התחתונה ותחושת נפיחות ואי נוחות בבטן. יש ימים שאין לי יציאות ואז הבטן נפוחה וכואבת מאד ויש ימים שיוצא לי ממש שלשול מיימי. אשמח לדעת מה אפשר לעשות והאם נדרשת בדיקה מסויימת

יש צורך בבדיקת רופא כירורג או גסטרואנטרולוג. קרוב לודאי שיהיה צורך בבדיקת רקטוסקופיה או קולונוסקופיה בשלב ראשון

היי, מצאו לי פוליפ 1 סמ״ על גבעול והתפרק בשאיבה, תוצאות הביופסיה: Fragments of villotubular adenoma כתבו בסיכום - פוליפ TVA יש לי תור לרופא המטפל רק בעוד שבועיים, אשמח אם תוכל להסביר לי מעט על התוצאה. לפי מה שהבנתי זה גידול סרטני, מה המשך טיפול?

אין מדובר בגידול סרטני לא בפוליפ שאם אינו מוסר בזמן יכול לעבור שינוי סרטני. אם הפוליפ הוסר בשלמותו, ונבדק ולא נמצאו תאי גידול הרי שהכל תקין

05/08/2018 | 20:28 | מאת: יואב

ד"ר שלום בן 52 סובל מ GERD שנים רבות מטופל באומפרדקס קבוע. בד"כ בריא ומרגיש טוב.עברתי גסטרוסקופיה לאחר עשר שנים והרופא כתב ושט תקין לכל האורך, רירית קיבה מעט היפרפלסטית נלקחו ביופסיות. מה זה אומר? האם יש מקום לדאגה?תודה.

ממה שכתבת איני רואה שום סיבה לדאגה. צריך להתעדכן בתשובת הביופסיות

ד"ר שאלה נוספת: לאחר הבדיקה הרופא אמר לי ש 99% הבדיקה תקינה אז למה הוא לקח 3 דגימות אם מלכתחילה הוא לא התכוון לקחת?

זו גישה מקובלת. הביופסיות נלקחות בקלות, אינן גורמות לשום נזק ומאפשרות להגיע לאבחון של 100% דיוק.

05/08/2018 | 10:57 | מאת: פיסטולה

שלום דוקטור עברתי ניתוח פיסטולה בפי הטבעת לפני כ 4 שבועות אני מרגיש מצוין הפתח נסגר בהדרגה יש הפרשות מעטות שאלתי היא האם אני יכול לחזור לפעילות רגילה והאם לאחר כל יציאה אני חייב להמשיך בשטיפות או ש מגבונים מספיק אשמח לתשובה תודה רבה

08/08/2018 | 15:21 | מאת: פיסטולה

והאם מותר גם להתאמץ פיזי ולהרים משקלים סבירים תודה

מותר להתאמץ ללא מגבלה

ניתן לחזור לפעילות רגילה. רצוי לשמור על הגיינה מקומית. אם אין ברירה אחרת ניתן להתשמש במגבונים לחים

04/08/2018 | 22:06 | מאת: אריק

שלום רב עשיתי כבר 2 קשירות מאז יש לי פחדים לעבור את זה שוב .כרגע חייב לעבור קשירה נוספת ולא מעוניין לעשות ניתוח .האם יש בארץ מקום שעושים קשירות עם טישטוש כמו בדיקת קולונסקופיה גם בפרטי מוכן

לקריאה נוספת והעמקה

קשירה מבוצעת ללא הרדמה כי זו פעולה שבעיקרון אינה כואבת. לא ידוע לי איפה ניתן לעשות זאת בהרדמה. בדוק במכון גסטרו של קופת החולים אליה אתה שייך

04/08/2018 | 20:48 | מאת: ימית

שבוע טוב. אתמול באחת היציאות כאב לי מאוד הצואה הראשונה היתה קשה לאחר מכן היו שלשולים ודם (היה לחץ בבטן). מאז היציאה הזו כל שעתיים אני מרגישה צורך ללכת לשרותים וכל פעם יוצאת צואה. כואב לי מאוד בלי קשר ליציאה ממש תחושת שריפה בתוך פי הטבעת... ובישיבה בשרותים זה מחמיר... אני הולכת כמו צפרדע מרוב כאב. אודה לעצה למשחה או משהו שיכול להועיל. בינתיים שמה מגבונים שמקררים את המקום שקצת עוזרים. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

תעשי אמבטיות ישיבה במים פושרים-חמימים. שימי כל משחה לטחורים שיש ברשותך וקחי משהו נגד כאבים. אם לא יחלוף-פני לבדיקת רופא

04/08/2018 | 18:32 | מאת: ג.ג

שלום אני בן 17 וכבר כ שבוע וחצי אני מבחין בדם בצואה וצואה רירית,מה עלי לעשות ?והאם ממצאים אלו מדאיגים/מסוכנים? יש לציין שבעבר הופיעה צואה רירית בלבד מידי פעם אך בכמות קטנה מאוד .

תלונתך מחייבת בדיקת פרוקטולוג. יש סיכוי שמדובר במחלה דלקתית של הרירית הדורשת אבחון וטפול תרופתי

03/08/2018 | 08:18 | מאת: חן

שלום דוקטור. יצא מין בליטה בפי הטבעת.היא לא כואבת.יש טיפה אי נוחות.ואני לוחץ היא כואבת.מזה יכול להיות?....................

כנראה התקף קל של טחור חיצוני.

06/08/2018 | 01:20 | מאת: חן

בהתאם לאיבחון שלך הלכתי להבדק.אכן יש טחור שיצא החוצה.דרגה 4.(הוא איננו חוזר אם אני מנסה לדחוף אותו פנימה)קבלתי מישחה ונרות וקצף.השאלה שלי אם יש מצב שהוא יחזור פנימה לבד עם הטיפול?או שזה מחייב ניתוח או פעולה אחרת?

02/08/2018 | 17:09 | מאת: המלצה לרופא מומחה לפיסטולה ליד פי הטבעת

התגלתה אצלי פיסטולה ליד פי הטבעת. הזהירו אותי, כי האזור הזה מאד רגיש. ניתוח או טיפול לא מתאים יכול לגרום נזק לסוגרים של פי הטבעת. אני מחפש רופא שיש לו נסיון בנושא זה.

לקריאה נוספת והעמקה

הפורום אינו ממליץ על רופא או מוסד רפואי כזה או אחר...

כבר שנים אני סובלת מבעיות במתן צואה.עברתי בדיקת קולונסרופיה ולא מצאו כלום.לאחרונה כאבים חזקים כאילו בתוך פי הטבעת לא כאבים של פצע אלא לחץ נוראי.לא מסוגלת ללכת לשרותים אלה רק בעזרת נרות גליצרין או כדור לקסדין בלילה. וגם כאשר יוצאת צואה היא רכה או דקה מאוד וגם לא יוצא הכל.כך שחיי הפכו להיות בלתי נסבלים פשוט כל היום בשרותים.אני סובלת משועת לעזרה נראה לי שהרופאים שפניתי אליהם ממש לא מתיחסים ברצינות.תור לפרוקטולוג יש לי רק עוד חודש.מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להציע טפול או עזרה בלי בדיקה גופנית. התלונות שלך לא מכוונות לאבחנה מסוימת והן מחייבות! בדיקה בהקדם

31/07/2018 | 07:40 | מאת: ******

איך מתגברים על הביישנות והולכים לבדיקת פרוקטולוג? יש לי בעיה כבר שלושה חודשים אם לא יותר! והבעיה מצריכה בדיקה רקטלית בטוח... קשה לי לחשוף את הטוסיק גם אם זו בדיקה רפואית... ויותר יפריע לי להיות עם הגב לרופא ושאין לי מושג מה הוא עושה שם... מה עושיםם יש אנשים פה שהצליחו להתגבר או לכולם זה בא טבעי?? פסיכולוג יעזור? יש טיפים??

לקריאה נוספת והעמקה

פשוט הולכים ונבדקים

01/08/2018 | 13:08 | מאת: ****

לי זה לא פשוט

29/07/2018 | 14:23 | מאת: שיר

צהריים טובים דר רפאל, אודה לתשובתך בהקדם. אני 19 יום אחרי לידה, סובלת מטחור טרומבוטי חיצוני עם שני קרישים, זה טחור שנכנס פנימה בקלות ולפעמים בעצמו. טיפלתי בשבועות האחרונים במשחת היקומיצין. והיום בערב אסיים עשרה ימים של אוגמנטין. מיום ליום אני שמה לב שהקרישים נראים שונה. בהתחלה הם היו מתחת לעור ונראו כמו שני סימנים מעט כהים מהעור הרגיל. בימים האחרונים אני מרגישה שהגושים קטנים יותר אבל היום מבחינת מראה הם נראים כמו שתי נקודות כהות כמעט שחורות על העור והן מוקפות במעגלים לבנים.. כמובן שאני עם משככים והאיזור מאוד כואב. שני המעגלים מאוד הפחידו אותי הבוקר.. האם כך נראים הקרישים לפני ספיגה מלאה? האם הסתבכתי עם זיהום? נקבע לי תור לפרוקטולוג ליום רביעי הקרוב? האם זה לא עלול להחמיר עד אז? להמשיך עם ההיקומצין? אמבטיות? מה עלי לעשות כדי לא להסתבך? ממש מודאגת, כאובה ועוד צריכה לטפל בתינוק בן ימים ספורים. אנא התיחסותך הדחופה, מודה מאוד מראש..

לקריאה נוספת והעמקה
29/07/2018 | 16:06 | מאת: שיר

אני מנסה לעלות תמונה אבל אני לא מצליחה. אשמח לשלוח לכתובת אפשרית לצורך המחשה וקבלת חוות דעתך.. תודה רבה מראש שיר

התיאור אינו מובן. טחור חיצוני אינו מדאיג ומטופל לפי הצורך במשחה לטחורים. אין צורך באוגמנטין או משחת היקומיצין. אני מציע לא לדאוג ולכת לבדיקה שנקבעה אצל הפרוקטולוג

טחור טרומבוטי יסתדר בטפול תרופתי מקומי + משככי כאב ואמבטיות. אם יש בו זיהום יש צורך בניקוז + כיסוי אנטיביוטי. לפי התיאור לא נראה לי שמדובר בזיהום

28/07/2018 | 15:43 | מאת: אנונימי

חבר שלי הזמין איזה צעצוע מין באינטרנט והוא הכניס משהו מגומי בגודל של זרת כזה(קצת פחות) לפי הטבעת שלי.. מה עושים ??

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה לא ברורה. האם החפץ נשאר בתוך פי הטבעת? אם הוא קטן אני מניח שהוא יצא עם פעולת מעיים. אם הוא יוצא יש צורך להיבדק אצל מומחה בתחום

החפץ נשאר שם, הלכתי למיון וברנטגן לא ראו כלום.. אך מצד שני אמרו שברנטגן לא רואים חומר גומי החפץ בגודל של זרת באורך ובעובי של מצית רגילה (פחות או יותר)

החפץ יצא באופן טבעי עם היציאה

28/07/2018 | 13:57 | מאת: האמריקאי

לאחר בדיקת קולונוסקופיה כשבוע לאחר אין לי תאבון.בבדיקות דם שנעשו לי רמת הסוכר קפצה ל130ולדוגמה רמת אחוזים של LYM ירדה ל 2.1 שהמינימום בטווח הוא 20 האם יש חשש לנקב או שחטפתי זיהום או דלקת.כמו כן אני מרגיש תחושת מלאות.בבית חולים עשו צילום בטן וחזה ואמרו שהכל בסדר.גם את בדיקות הדם עשיתי בבית חולים.נשלחתי לעשות את בדיקת הקולונוסקופיה עקב דימום והרופא רצה לשלול משהו במעי הגס ראוי לציין שאני סובל מטחורים.בכבוד רב

לקריאה נוספת והעמקה

נקב במעי כתוצאה מהבדיקה מתבטא לרוב במצב חמור יותר. ייתכן ויש לך מחלה אחרת שהתפתחה במקביל לבדיקה. פנה לרופא המשפחה לבדיקה

28/07/2018 | 05:44 | מאת: רונה

שלום רב, בתי בת ה18 מטופלת כ 4 ימים בפרוקטוצורין וקומפרסיפ של מגנזיום סולפטה. הטחור הוא מחוץ לפי הטבעת ויש הטבה עם הטיפול. נבדקה ע״י רופא והטחור לא בצקתי, לא דלקתי ולא מדמם. זה פעם ראשונה שזה קורה ולכן עכשיו השאלה שלי - האם הטחור בסופו של דבר יכנס מעצמו חזרה לפי הטבעת ? מה השלב הבא? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התיאור מדובר בהתקף של טחור חיצוני שהוא בעצם שטף דם תתעורי. עם הזמן והטיפול הדם ייספג והמצב יחזור לקדמותו

29/07/2018 | 16:24 | מאת: פעילות גופנית כשיש טחור חיצוני

שלום רב, תודה רבה על תשובתך. האם פעילות גופנית אירובית מותרת כשיש טחור שאינו מדמם ואינו בצקתי ?

כדאי להמנע ממאמצים המעלים את הלחץ התוך בטני

עברתי ניתוח פיסורה (חתך צד שמאל) לפני חודש עדיין מרגישה כאבים וצריבה קלים במהלך כל היום מאזור הפיסורה (פיסורה אחורית) נפגשתי עם המנתח לפני יומיים והוא אמר שהחתך עדיין לא החלים וזה יקח זמן ולא רצה להגיד מהו טווח הזמן המומצע. אמר שלא רואה שום פיסורה מהו טווח הזמן הממוצע להחלמה מניתוח מסוג הזה חוששת שהניתוח לא הצליח תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בד"כ הריפוי של פיסורה אחרי ניתוח הוא מהיר מאד (פרט למקרים בהם הפיסורה הייתה מאד "ותיקה"). אם המנתח בדק ולא מצא פיסורה הרי שהיא נרפאה... לעתים יש מיחושים קלים לתקופת זמן (לא ניתן להעריך בדיוק לכמה זמן). עלייך להמתין בסבלנות עוד מספר שבועות ולחזור לבדיקה אם הבעיה לא תיפתר

24/07/2018 | 22:40 | מאת: רן

שלום ד"ר רפאל. לפני כחצי שנה פניתי בפעם הראשונה לפרוקטולוג עם תלונות על מעט דם בניגוב לאחר צרכים, המלווה בצריבה בפי הטבעת. התופעה הזו קורית בדרך כלל בתקופות שיש לי צרכים יותר מפעם אחת ביום. באופן כללי ההרגשה היא שמשהו לא תקין באזור, כאילו "יצא בורג" והמקום נוטה לרגישות יתר. בבדיקה הראשונה הוא שלל טחורים אבל אמר שיש אדמומיות באזור, ונתן לי משחת "דרמקומביין". המשחה עזרה רק לתקופת הטיפול, כשבועיים, ולאחר מכן המצב חזר בהדרגה למה שהיה. כנ"ל בפעם השנייה, לפני כחודשיים, כאשר נתן לי משחה אחרת - "טרידרם", ואותו הסיפור - המשחה עזרה רק לתקופת הטיפול, כשבועיים, ולאחר מכן המצב חזר בהדרגה למה שהיה. מתיאור כללי זה, מה דעתך? בנוסף, רציתי לשאול - האם ייתכן שיש קשר למיצי הקיבה / חומציות הצואה? אני שואל זאת מאחר שמזה חודשים רבים אני סובל מכמות גדולה יחסית של צרבות (לא נמצאה הליקובקטר בבדיקת נשיפה). אודה לעזרתך, תודה. רן

לקריאה נוספת והעמקה

אם יש לך דימום הרי שהבעיה היא ברירית פי הטבעת ולא בעור סביב פי הטבעת. המשחות בהן טופלת משמשות לטיפול בגירוי העור ואינן מתאימות לטיפול ברירית פי הטבעת. כדאי להיבדק שוב כדי לנסות להגיע לאבחון מדויק יותר. בעיקרון ייתכן קשר למרכיבים בצואה (חומציות, רגישות לחלב ועוד) לבין גירוי בעור סביב פי הטבעת. מומלץ גם להימנע משימוש במגבונים.

מהם טיפולי קו שני אפשריים לחולה באדנוקרצינומה רקטלית בשלב T3 N0 M0? הוא קיבל כבר קרינה וכימותרפיה.

שאלה זו צריך להפנות לאונקולוג המטפל בגידולי מערכת העיכול

19/07/2018 | 23:51 | מאת: מטופל חושש

האם אפשרי לעשות בדיקה רקטלית לאדם שמוגדר שמן והאם באמת במצב כזה הבדיקה פחות אמינה (כך ענו בפורום אחר)? משקל 90. מה הפתרון חוץ מדיאטה כלומר מה עושים אם זה עובדה. חושש מאוד.

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לעשות בדיקה רקטלית גם לאדם שמן. יכול להיות שיהיה לבודק קצת יותר קשה אך בהחלט אין בעיה עם זה

20/07/2018 | 09:06 | מאת: מטופל חושש

האם רופא יכול לזרוק לי הערה של המשקל שלי תוך כדי בדיקה? צריך בדיקה ואני חושש מהחשיפה בבדיקה ויותר מההערות של הרופא שיבדוק. אני בעל בטחון עצמי נמוך כפי שאפשר להבין. האם יש בדיקה אחרת שלא דורשת חשיפה אלא היא חיצונית? אני בן 39 והבעיה דימום רקטלי.

אין בדיקה אחרת, חיצונית. אין סיבה שהרופא יעיר לך על המשקל העודף

22/07/2018 | 10:20 | מאת: מטופל חושש

הצואה בצבע חום רגיל אולי חתיכה אחת קצת כהה יותר. ורק יש איזה פס אדום טרי עליה ובניגוב יש דם. אני מרגיש שדם נוזל ואני יכול להבדיל בלי להסתכל אם יש דם או אין דם רק מהרגשה. בלי כאבים. אחרי היציאה יש לי דופק בפי הטבעת ועקצוצים (לא גרד). העקצוצים יכולים להמשך אפילו כמה שעות. תוכל לאמר לי האם זה מתאים לטחורים? ואם לא, מה זה כן? ידוע לי שהתשובה לא מחליפה בדיקה.

קשה לאבחן את בעייתך על סמך התלונות. ייתכן שזה טחורים

19/07/2018 | 13:26 | מאת: דן

שלום, אני בן 22 ללא עבר עם בעיות בכל מה שקשור לפרוקטולוגטה אך בזמן האחרון אחרי שאני כושה את צרכי מופיע כתמי דם בניגוב, כתמים טריים ולא כאלה שנראים שהיום בבטן. איך אני מבדיל אם זה כתוצאה מבעיה בפנים או שאולי פצעתי את איזור הרקטום בעת ניגוב?

עליך לפנות לבדיקת פרוקטולוג

18/07/2018 | 23:57 | מאת: יוני

אחרי שעשיתי כפיפות בטן שמתי לב שיש לי גוש מאד קשה לא גדול מדי באזור עצם הזנב כבר די הרבה זמן - כמה חודשים. הגוש אינו כואב בכלל ולא אדום בכלל ולא כואב גם כשיושבים. מה זה? יש סיבה לדאוג? אני מתגייס בקרוב ולא רוצה בעיות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית. ייתכן וזה פשוט מבנה העצם שלך

19/07/2018 | 22:15 | מאת: יוני

יש לי כאן תמונה. אשמח אם תסתכל.

התמונה לא צורפה. בכל מקרה היא אינה יכולה להחליף בדיקה

19/07/2018 | 22:56 | מאת: יוני

הנה https://preview.ibb.co/hDPeTd/IMG_20180719_221141188.jpg

התמונה אינה מאפשרת להציע אבחנה

16/07/2018 | 03:49 | מאת: אביב שיין

שלום רב לפני כמה ימים בזמן המחזור החודשי התחלתי להרגיש תחושה של דחיפות לשירותים ןכאבי בטן תחתונה. בשירותים יוצאים רק גזים שמשאירים מין נוזל צהוב על פי הטבעת. לאחר כמה ימים חוויתי יום של כאבי בטן ושלשולים וזה חלף. כבר יומיים סובלת מעצירות, למרות שיש תחושה שיש לי צורך בהטלת צואה. כמו כן, יש רק יציאת גזים רבים ונוזל צהבהב שאני מנגבת עם נייר. בעבר אחד הרופאים זרק את האבחנה מעי רגיז אבל אף אחד לא דבר עם זה, הוא נתן לי קלבטן. האם זה יעזור למצב? מה עליי לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

עלייך לפנות לבדיקת מומחה בתחום. לא ניתן לאבחן ולהציע טיפול על סמך הכתוב בפנייתך. אבחנה של מעי רגיז (שהיא מאד סבירה) נעשית רק לאחר בדיקה/ות השוללות אפשרויות אחרות. טפול תרופתי במעי רגיז ניתן ע"י רופא משפחה או גסטרואנטרולוג

15/07/2018 | 19:13 | מאת: ליאור

מתי עושים את הבדיקה הזו? מה זה שונה מסגימואודסקופיה ואנוסקופיה? והאם אפשר לעשות אותה בלי חוקן לפני?

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר לעשות בלי חוקן אנוסקופיה זו בדיקה הבודקת את החלק הסופי של הרקטום (עד עומק מס סנטימטרים). רקטוסקופיה בודקת עד עומק של 20-25 ס"מ. סיגמואידוסקופיה בודקת עד מס עשרות ס"מ. אנוסקופיה ורקטוסקופיה מבוצעות עם מכשירים קשיחים ואילו סיגמואידוסקופיה וקולונוסקופיה מבוצעות עם מכשירים גמישים

15/07/2018 | 22:38 | מאת: ליאור

עשיתי אנוסקופיה ולא כאב לי האם זה אותה תחושה?

הבדיקה אינה כואבת

14/07/2018 | 16:01 | מאת: אלעד

אני קיימתי בסוף שבוע הקודם יחסים אנאליים בהם אני המקבל וגם שטפתי בחוקן את החלחולת.מאז כבר כמה ימים שיש לי לחץ תכוף לעשיית צרכים. כשהולך לשירותים יוצא לי מעט ריר, גזים ולעיתים כמויות קטנות של צואה (ולפעמים צואה רגילה), בזמן עשיית הצרכים, פי הטבעת בולט מאוד. מה זה יכול להיות, ממה שקראתי, האם יתכן שזו חולשה של הסוגר הפנימי? צניחת חלחולת? אני מודאג.

לקריאה נוספת והעמקה

עליך לפנות לבדיקת רופא מומחה בתחום. לא ניתן לענות בלי בדיקה

12/07/2018 | 15:19 | מאת: עדי

שלום ד"ר, בשבועיים האחרונים יורד לי דם ביציאות וכואב ביציאות. לא נבדקתי אצל רופא אבל לפי מה שקראתי זה טחורים. האם זה נשמע טחורים ואמבטיות יעזרו? אני מתביישת לגשת לרופא לבדיקה! לא לענות לי "צריך בדיקה" אין סרט.

לקריאה נוספת והעמקה

הספור שלך מתאים יותר לפיסורה מאשר לטחורים. פני לבדיקה

12/07/2018 | 22:55 | מאת: עדי

יש משהו ביתי או משהו בלי מרשם שעוזר לפיסורה? חייבת עזרה. כתבתי שאני לא מעוניינת לפנות לבדיקת רופא...

אמבטיות ישיבה במים חמימים/פושרים. אין טיפול רפואי בלי בדיקה.....

11/07/2018 | 17:44 | מאת: אתי

שלום רב, קיבלתי תשובה של ביופסיה מעי דק. FRAGMENTS OF GASTRIC MUCOSA SHOWING A FEW REACTIVE LYMPHOID NODULES T63000 T63000 אשמח לפענוח... תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

תשובה תקינה

11/07/2018 | 07:22 | מאת: מיכל

שלום איפה אפשר לקנות משחת ניפדיפין הכי מהר? האם יש מעבדות שאפשר לרכוש מהן ישירות? תודה רבה זה ממש דחוף

משחה זו נרקחת בבית המרקחת. תתענייני בבתי המרקחת באזור מגורייך

10/07/2018 | 10:09 | מאת: נעמי

בת 32 ,3 ימים לפני קולונוסקופיה, סובלת מטחורים פנימיים ופי טבעת מכווץ מאד(לא ניתן לבדיקה אנדוסקופית אצל כירורג) אמורה ליטול משלשלים לפני הקולונו ופוחדת שהכל יוחמר. כרגע מטופלת בפרוקטוגליבנול וב רקטוג'סיק מה תוכל להמליץ והאם אוכל לעבור את הבדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע לענות על שאלתך. הרקטוג'סיק אמור לטפל בלחץ המוגבר של פי הטבעת

08/07/2018 | 08:10 | מאת: דנה

עברתי ניתוח פיסורה לפני כשבועיים אין כאבים בכלל אך לאחר יציאה יש צריבה שנמשכת כמה שעות היציאות רכות האם הצריבה היא חלק המחלמה של הניתוח? וכמה זמן היא אמורה להמשך?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על השאלה בלי בדיקה גופנית

07/07/2018 | 16:59 | מאת: סטיין

שלום דוקטור, איבחנו אצלי פילונידל סינוס מזוהם, אך אחרי שקראתי קצת על זה ראיתי שזה מתרחש רק באזור הגב התחתון, או ממש בקצה העליון של הישבן. אצלי זה התרחש עמוק מאוד באמצע לחי הישבן. עברתי תקופה ארוכה שלא ממש שמרתי על היגיינה טובה והזעתי הרבה, אז חשבתי שאולי פשוט נוצרה שם מוגלה רגילה, או שזה משהו אחר לחלוטין? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סינוס פילונידלי הוא לרוב בעל מראה אופייני ומספיק מבט כדי לאבחן. לעיתים יכולה להיות לו שלוחה לכיוון אחד העכוזים. אפשרות נוספת היא שהיתה לך מורסה בעכוז שאינה קשורה לסינוס פילונידלי. בדיקה אצל כירורג יכולה לפזר את ה"ערפל" בסוגיה זו

08/07/2018 | 21:02 | מאת: סטיין

https://preview.ibb.co/gHjDE8/q_389371_146870_894257_5b3e28619db12_whatsapp_image_2018_07_02_at_17_49_29.jpg זו תמונה של האזור לקראת סוף ההחלמה, כמו מה זה נראה לך? תודה

המראה בתמונה מחשיד מאד לפתח של שלוחה של סינוס פילונידלי

08/07/2018 | 21:15 | מאת: סטיין

שכחתי לציין שהתמונה צולמה שבועיים אחרי שעברתי ניקוז. יש דרך לדעת מתי המורסה באזור תחזור? האם יש מצב שהיא לעולם לא תחזור, ושהניקוז הספיק?

אם מדובר בפילונידל רוב הסיכויים שתהיינה התלקחויות חוזרות בעתיד ולכן מומלץ ניתוח להסרתו

08/07/2018 | 21:21 | מאת: סטיין

הבנתי, אז אין שום סיכוי שזו סתם מורסה שנוצרה מחוסר היגיינה בישבן, זה בטוח פילונידל? אני פשוט בתקופה כרגע שיהיה לי מאד קשה לעשות ניתוח..

אין דחיפות לביצוע הניתוח

שלום, גילו אצלי שערה הפוכה בזמן שהייתי בגרמניה, אמנם לא בעצם הזנב, אלא בין לחיי הישבן, בלחי שמאל, ב13 ליוני. באותו היום, הרופא עשה לי "incision and drainge" ככה שכבר לא כואב לי האזור, גם היום. מאז שהרופא עשה את זה הפצע החלים טוב מאוד וכבר אין לי שם שום כאבים. הרופא בכל זאת המליץ מאד על ניתוח. השאלות שלי הן ככה: האם יש מצב שאחרי מה שהוא כבר עשה, הכאב לא יחזור לכמה שנים לפחות? ואם כן, אפשר לדעת בערך מתי הוא יחזור? האם זה ממש הכרחי לעשות ניתוח כדי שלא יחזור הכאב? כל עוד אין כאב אני יכול לחיות עם זה. יכול להיות שהזיהום הזה הוא משהו חד פעמי, שלא יחזור? אני אצרף תמונה של ההרפאה שלי מה"incision and drainage" . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

עברת ניקוז של סינוס פילונידלי שהזדהם. בעיקרון מומלץ לנתח ולכרות את הסינוס (חלל תתעורי שלרוב מכיל שיער ולכן הכינוי העממי "שערה הפוכה"). לא חייבים לעשות זאת במחיר של אפשרות להתלקחות דלקתית נוספת או יותר. אם אינך מעוניין בניתוח אתה יכול להמתין ולראות מה יקרה בעתיד. אין בכך סיכון מיוחד..

עברתי ניתוח סיטון, פקק קלוגן וכלום לא עוזר כל רופא טוען שהפיסטולה בגודל שונה . יש רופאים שממליצים על כריתת רקטום וסטומה לתקופה. יש רופאים שממליצים על סטומה קבועה לבצע עיקוף אני בת 48 אישה צעירה לא מתאים לי לחיות עם סטומה. מה הפרמטרים ולמה כל רופא אומר משהו אחר. היכן יש חומר לקרוא. האם יש דרך ריפוי טבעית? שכחתי לציין שאני אחרי רדיותרפיה,עימו והקרנות

לקריאה נוספת והעמקה

המקרה שלך מורכב ומסרת מעט נתונים. ממה שניתן להבין מדובר בפיסטולה שהתפתחה בעקבות טיפול קרינתי וכימוטרפי. לא ברור אם עברת ניתוח באזור. במקרה כזה לא ניתן לתת ייעוץ בפורום אלא לאחר בדיקה גופנית, קבלת כל הנתונים הרפואיים, סקירה של כל בדיקות ההדמייה שבוצעו. קרוב לוודאי שיש צורך בכריתה של הרקטום עם סטומה זמנית ל2-3 חודשים.

05/07/2018 | 14:10 | מאת: ד

שלום. לצערי אני צריכה לפנות לפרוקטולוג ואני מחפשת באתר של משרד הבריאות רופאות לפי מומחיות. ואין ברשימה מומחיות "פרוקטולוגיה" או "כירורגיה קולורקטלית". יש רק כירורגיה כללית ועוד כירורגיות אחרות שלא נשמעות קשורות. איך קוראים למומחיות? האם כל כירורג כללי הוא גם פרוקטולוג? איך קוראים למומחיות שנתקלת בהכי הרבה צרות של האיבר הזה? תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

פרוקטולוגיה היא אחד מתחומי הכירורגיה הכללית. נסי לחפש בין הכירורגים מי שמעיד על עצמו גם כפרוקטולוג

04/07/2018 | 15:07 | מאת: אמנון

שלום דוקטור. אני7 שבועות אחרי ניתוח פיסורה, המנתח טוען שהסדק נסגר והתפרים תקינים, אמנם יש שיפור בעוצמת הכאבים, אבל הכאבים אחרי יציאה, בעיקר הרכות והדביקות, קשה ונמשך מספר שעות, אני לא מסוגל לשבת כרגע והמצב רחוק מהחלמה, אלו סיבות יכולות להיות לכאבים? אם הפיסורה נסגרה, אילו עוד מפגעים יכולים להיות באזור החלחולת? תודה אמנון

לקריאה נוספת והעמקה

למיטב ידיעתי בניתוח פיסורה אין תפרים...הכאב אמור היה לחלוף או לפחות להיות מוקל בצורה משמעותית מיד אחר הניתוח (ובוודאי אם כבר חלפו כחודשיים מהניתוח). עליך לפנות לבדיקה חוזרת או לחוות דעת נוספת

04/07/2018 | 14:46 | מאת: שלמה

יש לי בכתף מורסה 3 ס"מ אורך ורוחב 14 . סמ קיבלתי איכטמול מהרוקח שגורם לנזילה אך המוגלה הפנימי לא ממש יוצא יש רק חור קטן שממנו יש יציאה למוגלה. המורסה היא נפיחות קטנה מעל העור אך היא מושרשת מתחת לעור חצי סמ לערך מה לעשות האם להמשיך עם איכטמול או למרוח אנטיביטויקה קרם שנראה שהוא מיבש את הנוזל ויוצר שכבת עור חדשה מעל המורסה. או משהו אחר .? מה לצפות מהמורסה כמה זמן להמשיך עם טיפול זה עד לסיומו?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלה זו אינה קשורה לפורום זה. כנראה שיש לך ציסטה של העור שעברה התלקחות דלקתית. יש צורך בניתוח זעיר בהרדמה מקומית לכריתת הציסטה

הי דוקטור אתה תמיד עוזר לי אני מקווה שהפעם גם אני לאחר פיסורה לפני 3 חודשים. כיום יש לי טחורים פנימיים שיוצאים ממש מעט לפעמים. לפני 3 ימים קיימתי יחסי מין והיו לי כאבים קצת ודיממתי מעט. כמובן שהפסקתי. השאלה היא כזו : 1-האם הטחורים שלי יכולים להתפוצץ /להיפגע בזמן יחסי מין ? אני לא קשר אחר מדוע לדמם? 2-יש לי מכשייר המורייט המקרר נ.ב- אכן זה היה אגרסיבי קצת אבל בחיים לא דיממתי. חיי המין שלי נהרסו מאז הפיסורה שחלפה. וישנם כיום טחורים פנימים.

לקריאה נוספת והעמקה

בקיום יחסי מין אנליים יכולה להיגרם פציעה קלה של הטחורים שתגרום לדימום. אין סיבה להיות בדאגה/חרדה. פנה לקבלת טיפול אצל פרוקטולוג

ד"ר רפאל שלום רב, אני בן 36. במשך שבוע הבחנתי בדימום טרי בצואה, בניגוב ובאסלה (דם בצבע אדום), ללא שילשולים או תסמינים נוספים (ללא רקע משפחתי של מחלות מעי). לעיתים אי נוחות מסוימת בקיבה, אך ללא כאבים. אציין כי אני גם נמצא בדיאטה. בבדיקת פרוקטולוג: * בדיקה רקטלית - תקינה. * אנוסקופיה - טחורים קטנים, אך לא מדממים. הפרוקטולוג ממליץ על קולונוסקופיה. מספר שאלות, ברשותך: האם כדאי לבצע את הבדיקה למרות הגיל הצעיר, יחסית? האם ישנה סבירות לגידול סרטני? והאם כדאי לקבל חוות דעת נוספת? בכל מקרה, אם אחליט לבצע את הבדיקה רק בחודש הבא - האם זה בסדר, או שזה בזבוז זמן יקר ויש לבצעה במיידי? תודה רבה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

א. אין שום דחיפות ב, הסיכוי למחלה "מסוכנת" אצלך הוא קלוש ביותר ג.אתה תמיד יכול לפנות לקבל דעה נוספת

03/07/2018 | 14:27 | מאת: דלי

עברתי אתמול גסטרוסקופיה עקב דלקת קשה של הושט לפני כחודשיים בגסטרוסקופחה מלפני חודשיים מצא שיש לי ארוזיות רבות באנטרום.מאז עבר ולא היו כאבים. אתמול בבדיקה מצאו שיש לי פוליפ כהראה היםרפלסטי באנטרום בגודל 1 ס״מהיצכן שתול חודשיים צמח פוליפ?מדוע לא הוציאו לי אותו אצמול?׳נשלח לביופסיה. קצת נלחצתי..מה דעתך?׳יש למיין שלפני 3 חודשים עברתי 6 טיפולי כימוטרפיה וביולוגיים. יש קשר?

לקריאה נוספת והעמקה

פוליפ היפרפלסטי אינו נושא עימו שום סיכון ולכן מספיקה ביופסיה ואין צורך להסירו

שלום רב מזה חודשיים אני סובל מנפיחות וגזים , עברתי תבחין נשיפה והיה תקין , עברתי בדיקת גסטרוקופיה והתוצאה הייתה דלקת קלה בקיבה והומלץ על טיפול עם ppi s כדור אחד ליום עד לתשובת הביופסיה , האם הדלקת היא זאת שגרמה לי תחושות נפיחות וגזים ועוויתות בבטן ? האם הטיפול שהומלץ אמור להקל עליי ?

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מתאר איזו שהיא הפרעה בתפקוד. נסה את הטיפול התרופתי. אם לא יחלוף-פנה להמשך בירור וטיפול אצל גסטרואנטרולוג

03/07/2018 | 09:31 | מאת: עדי

גם באסלה וגם מטפטף לרצפה. חובה ללכת להבדק? יכול להיות טחורים? האם כולם נבדקים במקרה כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש צורך בבדיקה. סיכוי גדול שזה רק טחורים

03/07/2018 | 19:50 | מאת: עדי

אני שואלת ברצינות... מעניין אותי איך אתם עושים את זה ומשנים חשיבה...

כל אחד ועיסוקו

עברתי ניתוח פיסורה לפני 10 ימים לאחר חמישה ימים החלו הפרשות דמיות מועטות לפני זה לא היה (יציאות היו כבר מהיום השני) יש כאב וצריבה קלה שבאה והולכת במהלך היום-לא מצריך משכך כאבים 1) האם אמור להיות הפרשות בשלב הזה וכמה זמן זה בסדר? 2) כמה זמן אחרי הניתוח מומלץ להמשיך עם אמבטיות ישיבה? 3) שמן פרפין ונורמלקס כמה זמן לקחת כרגע לוקחת כף שמן בערב וכוסית מלאה נורמלקס בצוהריים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההפרשה הדמית במתאר שתיארת היא כנראה שטף דם קטן באיזור הניתוח שמתנקז עכשו. זה יפסיק מעצמו. אין צורך באמבטיות ישיבה אחרי נתוח פיסורה. ממלץ לדאוג לכך שלא תהיה עצירות/צואה קשה. במקום תכשירים תרופתיים כדאי לדבוק בכלכלה עשירה בסיבים יחד עם שתיה מרובה (ולהשתמש במרככי צואה רק אם ישנה עצירות)

30/06/2018 | 04:48 | מאת: ירדן

היי דוקטור , אני נמצאת בחול ויצא לי פצע מוזר ליד פי הטבעת לא כואב , די קטן .אשמח לדעת את דעתך .. זה די קטנטן אבל חשבתי אולי שה עקיצת יצוש יש כאן המון יתושים

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית

28/06/2018 | 13:29 | מאת: טלי

שלום עברתי כריתה חלקית של המעי הגס בעקבות דיברטירוליטיס. 3 חדשים הייתי עם סטומה ונותחתי שוב להשקת המעי. בגלל הדבקויות מרובות במעי הדק בוצעה פתיחת בטן כם בניתוח ההשקה. אני 3 שבועות אחרי ניתוח ההשקה. עיכול עובד יותר טוב מאי פעם (!) הצלקות מהחתך ומהחור של הסטומה מחלימות יפה. אז מה השאלה... הייתה לי בטן שטוחה למדי לפני האירוע. כרגע יש לי גבשושים/גושים בבטן העליונה מעל הצלקת האורכית וכן מעל החור המחלים של הסטומה. אני מבינה שיש ענין של זמן עד שהצלקות תגענה למצב האופטימלי מבחינת הנראות אבל... מה קורה עם כל העיוותים? האם הם ייעלמו? אודה לתגובתכם. יום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי ניתוח בטן ובוודאי אם היו יותר מאחד, יכול להיות שינוי בצורת הבטן. הזמן יראה אם זה זמני או לא

29/06/2018 | 07:40 | מאת: טלי

תודה. הענין כרגע מעבר לנראות שהגבשושיות הללו מקשות בישיבה לאורך זמן...

26/06/2018 | 09:26 | מאת: אוסנת

שלום, כבר כחודש שהבן שלי בן השנתיים עושה קיבה תקינה בבוקר ו2 קיבות מימיות במשך היום (לרוב בצהריים) . האם מדובר בוירוס מדבק? תודה מראש

יש לפנות לרופא ילדים בבעיה זו