פורום טחורים

טחורים הם ורידים בולטים בפי הטבעת (טחורים חיצוניים) או בחלק התחתון של החלחולת (טחורים פנימיים). טחורים הופכים לבעיה של ממש כאשר כלי הדם משתנים ומתפתחת דלקת. בשלב הזה מתחילים סימפטומים ראשונים של כאבים, גירוד ורגישות. בשלב מאוחר יותר עלול להיות גם דימום. בפורום זה ניתן לקבל מענה לשאלות הנוגעות לטיפול בטחורים.
880 הודעות
819 תשובות מומחה

מנהל פורום טחורים

15/10/2019 | 13:00 | מאת: דניאל

שלום,יש לי טחורים ודימום מפי הטבעת לאחר יציאה. הכירורגית נתנה לי להשתמש בנר ומשחה של חברת רקטוזורין אני לא מצליח להחדיר את הנר לתוך פי הטבעת מהלחץ/פחד כנראה שאני סוגר את פי הטבעת וגם כשאני מכניס את היד אז הנר נשאר תקוע. מצד אחד הוא לא נכנס לבפנים ומצד שני אני גם לא יכול להוציא אותו החוצה. האם הנר עושה את פעולתו באופן כזה? שאלה נוספת: האם זה משנה אם קודם למרוח את המשחה ואח"כ להכניס את הנר או ההיפך או שזה לא משנה?

לקריאה נוספת והעמקה

לא צריכה להיות בעיה בהחדרת הנר. ניתן להשתמש במשחה קודם, אולי זה יקל על החדרת הנר

14/10/2019 | 14:55 | מאת: א

שלום דר אשמח לדעת האם באמת ניתוח טחורים נחשב לאחד הניתוחים הכואבים שיש בכלל,ולמה הוא נחשב כואב האם בגלל זה שחותכים עצבים בזמן הכריתה של הטחורים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הניתוח מתבצע באזור עם עיצבוב רב ומכאן הכאב שלאחר הניתוח

תודה רבה על המענה הקודם ד"ר. לא הייתי בטוחה היכן לרשום זאת והאן עשיתי זאת נכון, אז רשמתי זאת כשאלה חדשה. ניגשתי לבדיקה פרוקטולוגית נוספת להתבוננות ואכן נאמר שאין צורך בניתוח או בקשירה נוספת. רשמו לי נרות פרוקטו-גליבנול לחודש. עדיין ישנו כאב לאחר יציאה קשה ותחושה של צריבה. נותרתי רק עם החשש, טחור שהיה עליו גומיה פעמיים ליום ויומיים ולא נשר, האם זה מביא אותו למצב מנוון שעלול להסתבך בעתיד? רציתי לדעת האם במצב שמתואר ניתן להשאיר as is . הוא זמן מה לא קיבל אספקת דם ואני פוחדת האם הוא מועד לפורענות או לסיבוך. אני שואלת זאת שוב מאחר וזה טחור פנימי.המון תודה על הסבלנות ועל חוות דעתך

02/10/2019 | 22:55 | מאת: סאן

כמה פעמים ביום שמים נרות ומשחת פרוקטוגליבנול?

לקריאה נוספת והעמקה

נר פעם עד פעמיים ביום. משחה עד מספר פעמים ביום. לפי הוראות הרופא שהמליץ על הטיפול

03/10/2019 | 06:40 | מאת: סאן

מה זה עד מספר פעמים? יש כמות שכבר מסוכנת?

02/10/2019 | 20:32 | מאת: מאיה

שלום רב, יש לי טחורים פנימיים. בוצע לי לאחרונה קשירה באמצעות גומייה אך היא נפלה לאחר יום. שמו גומיה פעם שנייה אבל גם היא נפלה לאחר יומיים. המצב כיום הוא שהטחור ירד כלפי מטה לכיוון פי הטבעת והוא מפריע. הוא לא נשר. רציתי בבקשה לשאול האם המצב שנוצר, בו הטחור לא נשר אלא רק נהיה קטן יותר וירד כלפי מטה, האם זה מצב שמסכן אותי ומחייב המשך טיפול כלשהו אחר במהירות או שניתן להמתין עם זה זמן נוסף עד שהמקום יחלים (חודש או יותר). לאחר מספר ניתוחי בקע וכריתת רחם בשל צניחה, אני חווה קשיים תמידיים במתן יציאות שמאלצות אותי להשתמש תמיד בנר ו/או חוקן מים. שימוש זה הפריע לגומיה ששמו. האם יש פתרון נוסף לטחור שנותר ככה מפריע ותלוי לאחר 2 גומיות? האם מקובל לשים גומיה בפעם השלישית. אני פוחדת מאותו הגורל של בעיה שלא נפתרת. אהיה אסירת תודה לעצתך מה עוד ניתן לעשות עם הטחור שקיים לאחר הטיפול. המון תודה

לקריאה נוספת והעמקה

קודם כל במצב המתואר אין שום סכנה. קשה לתת המלצה לטיפול בלי בדיקה גופנית. ניתן לחזור על קשירה או לבצע כריתה כירורגית של הטחור.

12/10/2019 | 13:17 | מאת: מאיה

תודה רבה על המענה ד"ר. ניגשתי לבדיקה פרוקטולוגית נוספת להתבוננות ואכן נאמר שאין צורך בניתוח או בקשירה נוספת. רשמו לי נרות פרוקטו-גליבנול לחודש. עדיין ישנו כאב לאחר יציאה קשה ותחושה של צריבה. נותרתי רק עם החשש, טחור שהיה עליו גומיה פעמיים ליום ויומיים ולא נשר, האם זה מביא אותו למצב מנוון שעלול להסתבך בעתיד? רציתי לדעת האם במצב שמתואר ניתן להשאיר as is . הוא זמן מה לא קיבל אספקת דם ואני פוחדת האם הוא מועד לפורענות או לסיבוך. אני שואלת זאת שוב מאחר וזה טחור פנימי.המון תודה על הסבלנות ועל חוות דעתך

אין שום סיכון במצב המתואר. אם תמשיכי לסבול מהטחור פני לבדיקה חוזרת.

02/10/2019 | 00:06 | מאת: ליני

ערב טוב, אני סובלת מאוד מגרד אנלי וכאבים מטחורים. המליצו לי צינקוד-משחה להחתלה. קצת מקל. האם זה מסוכן? מה באמת עוצר את הגירוד?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית

01/10/2019 | 09:15 | מאת: לזר

אני נוטל 75 מג פלויקס וכן אספירין 100 מג, עקב צינתור עורק LAD והכנסת סטנט מצופה תרופה לפני חמישה חודשים. לפני כן מידי כמה חודשים היה דימום מטחורים ועכשיו בתדירות גבוהה. ד"ר אלון, מה המלצתך ?

לקריאה נוספת והעמקה

כל דימום מצריך טיפול להפסקתו. דימום כרוני מטחורים יכול להביא לאנמיה ולפגוע בתפקוד הלב. עליך להיבדק אצל פרוקטולוג שימליץ, בהתאם לממצאים, על המשך טיפול. זה יכול להיות טיפול תרופתי, טיפול במרפאה כמו קשירה או צריבה, או טיפול ניתוחי (גם כאן יש מספר אפשרויות).

27/09/2019 | 09:44 | מאת: ערן

אני 3 שבועות לאחר ניתוח של כריתת טחורים. רציתי לדעת לגבי פעילות גופנית אם זה נכון לעשות או מותר בכלל? אני מדבר על שכיבות שמיכה וכפיפות בטן, לא משהו קיצוני.

לקריאה נוספת והעמקה

אין מניעה מפעילות גופנית שתוארה בפניה

28/09/2019 | 02:14 | מאת: ערן

מצטער אבל לא הבנתי כל כך את התשובה

אתה יכול לחזור לפעילות גופנית ללא הגבלה

מזה כשבוע וחצי שאני סובל ממשהו שעדיין לא בטוח כיצד לאפיין או להגדיר אותו.. משהו שפתאום יצא ופשוט תקוע כמו קוץ בתחת :) חשבתי תחילה שזה יעבור תוך יומיים שלושה,אך לא. הוא לא נכנס חזרה והתווסף לזה משהו שנראה כמו פקק ואני לא יודע מה זה הדבר הזה. יוצר כמובן תחושה של אי נוחות במשך היום. האם מדובר בטחורים? במידה וכן (וגם אם לא..) ,אשמח לדעת מה עליי לעשות. מצרף תמונה,מקווה שהיא ברורה (סליחה מראש על חוסר האסתטיות שבצילום..)

התמונה לא הועלתה. מצרף לינק לתמונה http://www.siz.co.il/my.php?i=f4ytmnmjazdn.jpeg

מזה כשבוע וחצי שאני סובל ממשהו שעדיין לא בטוח כיצד לאפיין או להגדיר אותו.. משהו שפתאום יצא ופשוט תקוע כמו קוץ בתחת :) חשבתי תחילה שזה יעבור תוך יומיים שלושה,אך לא. הוא לא נכנס חזרה והתווסף לזה משהו שנראה כמו פקק ואני לא יודע מה זה הדבר הזה. יוצר כמובן תחושה של אי נוחות במשך היום. האם מדובר בטחורים? במידה וכן (וגם אם לא..) ,אשמח לדעת מה עליי לעשות. מצרף תמונה,מקווה שהיא ברורה (סליחה מראש על חוסר האסתטיות שבצילום..)

לקריאה נוספת והעמקה

גם הפעם לא צורפה תמונה

מזה כשבוע וחצי שאני סובל ממשהו שעדיין לא בטוח כיצד לאפיין או להגדיר אותו.. משהו שכאילו תקוע והגיע משום מקום.. האם מדובר בטחורים? מצרף תמונה...

לא צורפה תמונה. פנה לבדיקת פרוקטולוג.

ניסיון נוסף לצרף תמונה.. האם רואה אותה כעת?

לא צורפה תמונה

21/09/2019 | 19:13 | מאת: אנונימית

דר' שלום, אני בשבוע 30 להריון ומזה 5 ימים שסובלת מאוד מטחורים חיצוניים עד כדי כך שלא יכולה לישון בלילה וכוח הסבל שלי גדול. בחמישי האחרון הייתי אצל פרוקטולוג שאמר לי לעשות כמה שיותר קומפרסים של מלח אנגלי וכך עשיתי בשילוב של נרות פרוקטו-אובלפיכה, אלא שהכאב נשאר אותו כאב חזק והנפיחות יורדת ועולה שוב. בבקשה את עזרתך מה אתה ממליץ לי לעשות כי אני כבר מיואשת מאוד. תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה להמליץ על טיפול בלי בדיקה גופנית. ניתן להחליף את המלח האנגלי שהוא צורב בסוכר לבן ביתי פשוט. אמבטיות ישיבה במים חמימים ושימוש במשחה כלשהי לטיפול בטחורים.

21/09/2019 | 21:21 | מאת: אנונימית

תודה דוקטור על המענה, אנסה את המלצותיך כי כבר אין לי מה להפסיד והלוואי שיעזרו לי.

18/09/2019 | 23:27 | מאת: מתלבטת

אני מדממת מספר חודשים טובים, ולא חשבתי להיבדק כי הדימומים באים והולכים. בעקבות הליך רפואי שעברתי (לא קשור לפי הטבעת) קיבלתי הפניה לבדוק את עניין הדימומים. אני מחכה המון זמן לתור מעל חודש ועכשיו קיים חשש שאני אקבל את הוסת החודשית בדיוק בימים של התור. מה לעשות? האם לדחות את התור?

לקריאה נוספת והעמקה

מחזור חודשי אינו מפריע לבדיקה פרוקטולוגית

13/09/2019 | 11:51 | מאת: ערן

אני בדיוק 5 ימים לאחר הניתוח, כריתת 2 טחורים ותפירה של השלישי ובנוסף פיסורה. אני כל היום במיטה, חום לסירוגין, שותה נורמלקס ופרפין אבל הצואה לא יוצאת לכן נאלצתי לשתות סירופ משלשל בכדי לרוקן את הקיבה. יש המלצות כלשיהן לתזונה נכונה, למשל לשתות מים לפני הארוחה וכדומה.

לקריאה נוספת והעמקה

פנה לרופא המנתח

09/09/2019 | 12:49 | מאת: מתי

שלום, יש לי בליטה בפי הטבעת וכאב מזה שבועיים. הכאב בא והולך ולפעמים יש תחושת צריבה(אולי קשור למשחת טחורים). הגוש הוא קשה ולא ברור לי אם זה טחורים או משהו אחר(קראתי שיש משהו שנקרא אבצסט בפי הטבעת). בבדיקה אצל םרוקטולוג הוא אמר שמדובר בטחורים אבל גם אמר שיש זיהום. האם יש דרך לדעת אם זה טחורים או אבסצט?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לאבחן רק בבדיקה גופנית

08/09/2019 | 08:27 | מאת: ביישן

יש דבר כזה שטחורים יעברו לבד? או יש דבר כזה שרופא יסתפק בתיאור של המצב ויוותר על בדיקה? ביישן מאד

לקריאה נוספת והעמקה

א. טחורים יכולים לעבור ללא טיפול ב. רופא שאינו בודק מטופל אינו עושה עבודתו נאמנה...

לפני חודשיים התחיל לי כאבים נוראים מפיסורה וטחורים שקצת דיממו בהתחלה. כאב הטחורים קצת יותר טוב מאמבטיות ומשחות טבעיות ומשלשלים. אך הפיסורה יותר כואבת והרופא נתן לי רקטוג'סיק ומאז הרבה יותר כואב לי ביציאות וכל פעם דימום מאוד חזק. האם המשחה גורמת לדימום שהתחדש. ובגלל שזה עובד על הזרמת דם למקום האם זה גורם לטחורים שירדו ברמת הכאב לכאוב שוב?

לקריאה נוספת והעמקה

המשחה אינה גורמת להחמרה בכאב ו/או הדימום אלא הם נגרמים מהפיסורה. אם תוך 3-4 שבועות אין שיפור כדאי לשקול טיפול כירורגי

01/09/2019 | 08:59 | מאת: ליאת ר

שלום רב. בעקבות דימום של דם אדום לאחר יציאה, הגעתי לפרוקטולוג שרשם לי משחה ונרות של פרוקטוגליבנול. לאחר השימוש הייתה הטבה, אך מספר ימים לאחר מכן שוב הופיע מידי פעם דם אדום לאחר יציאות קשות. שאלתי האם אני יכולה להמשיך להשתמש במשחה, וגם לקנות נרות ולהשתמש שוב, גם ללא התויה מרופא? האם יש מקסימום זמן שמותר להשתמש ברצף בתרופות אלה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להמשיך ולהשתמש בתרופות שציינת. בנוסף עלייך לדאוג שהיציאות לא תהיינה קשות וזאת ע"י כלכלה עשירה בסיבים + שתיה מרובה. במידת הצורך לבקש מהרופא גם תכשיר מרכך צואה כמו פגלקס/נורמלקס.

30/08/2019 | 23:47 | מאת: חנן

שלום רב אני 5 ימים אחרי ניתוח פיסורה, סבלתי לפני זה שלושה חודשים מכאבים נוראיים ופיסורה כרונית . שאלתי היא: בזמן הצואה כרגע לא מרגישה כאב , אבל אחרי כמה דקות מתחיל לכאוב כמו שהיה למספר שעות... האם זה טבעי אחרי ניתוח? והאם צריך להשתמש במשחות

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להיות. לוקח לפיסורה כרונית זמן להחלים. תקפידי שלא תהיה עצירות וקחי משככי כאב. תוך מספר ימים צריך להיות שיפור. אם לא-פני לרופא שלך

25/08/2019 | 07:34 | מאת: מימי

שלום, עברתי קשירת 2 טחורים ביום חמישי בבוקר. ביום שישי ושבת הרגשתי כבר יותר טוב. מאתמול בלילה אני מרגישה תחושת לחץ חזקה ורצון לפעולת מעיים שלא מגיעה..אולי יש לי עצירות? (יש לציין שמאז הקשירה היו לי כבר פעולות מעיים רבות ללא עצירות) וגורמת לי לדימומים מהטחור שעדיין לא נקשר... האם זה נורמלי? יש דרכים להקל על התחושה?תודה רבה!!

לקריאה נוספת והעמקה

קשירת טחורים יכולה לגרום לגירוי ליציאות וגם לעצירות. כל ההפרעות הללו חולפות תוך זמן קצר

26/08/2019 | 05:23 | מאת: מימי

תודה על המענה, אם תחושת הלחץ לא עוברת האם זה אומר שהקשירה נכשלה? נראה שככל שהזמן עובר אין הטבה ואף התחושות מציקות יותר ואף גורמות לכאב בטן. האם נורמלי? תודה!

התלונות אינן מעידות על כישלון של הקשירה, אלה תופעות לוואי שתחלופנה

27/08/2019 | 01:15 | מאת: מימי

שאלה אחרונה.. כאבים בבטן התחתונה יכולים להעיד על דלקת בדרכי השתן? או שזה תופעת לוואי?אולי גזים,? אין חום. המון תודה!

לא ניתן לענות על השאלה בלי בדיקה גופנית

17/08/2019 | 22:28 | מאת: משה

האם ישנן יתרונות לטיפול בלייזר בטחורים על פני שאר השיטות? במה? בפרסום שלהם הם כותבים חזרה לשגרה מיידית! האם זה חוזר בהמשך?

לייזר הוא מכשיר כירורגי בו מבצעים חיתוך של הטחורים עם קרן לייזר. בכל מצב נותר פצע ניתוח באזור רגיש מאד שכואב עד שהפצע מחלים

14/08/2019 | 19:50 | מאת: לי

שלום ד"ר, מזה כ-4 ימים סובלת מאוד מכאבים מטחור שמומחה אמר שמדובר בקריש דם. הבנתי שחלון ההזדמנות לניקוז עבר ולדברי אותו מומחה אין מה לעשות חוץ ממשחה שהוא רשם וקניתי וכתוב עליה שמדובר באלחוש בלבד ואמבטיות. משתדלת לא להתלונן על הכאב ולהמתין בסבלנות אך לצערי זה קרה ממש לפני שאני אמורה לטוס לחופשה לה חיכיתי זמן רב. לשאלותיי - האם יש משהו שניתן לעשות בשלב זה כדי לזרז את התהליך? גם אם מדובר מרופא פרטי לא אכפת לי...אני חייבת חייבת לסיים עם העניין כמה שיותר מהר כדי שאוכל להנות בחופשתי. במידה והתשובה היא שאין עוד טיפול, תוך כמה זמן זה עובר?

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן וניתן עדיין לנקז את הקריש. את זה אפשר לאבחן רק בבדיקה גופנית. תהליך ספיגה של קריש/שטף דם הוא די ממושך והזמן הדרוש משתנה מאדם לאדם

09/09/2019 | 12:51 | מאת: נתי

המשך לשאלה, האם יתכן שמשך העלמות הקריש תיקח יותר משבועיים?

לא ניתן להעריך את משך הזמן לספיגת שטף הדם

08/08/2019 | 10:36 | מאת: gary

שלום רב, לפני חודש ביצעתי קשירת טחור כתוצאה מדימומים רבים ובחודש לאחר הקשירה הפסקתי לדמם. אתמול ביצעתי בדיקת קולונסקופיה ולמחרת עם היציאה התחלתי לדמם שוב שאלתי היא מה הסיבה לדימום? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית. ייתכן ויש לך טחור נוסף או שהקשירה לא "חסלה" את הטחור שטופל

02/08/2019 | 12:23 | מאת: חיים

שלום אתמול (יום חמישי ערב) עברתי טיפול של קשירת טחורים (קשירה אחת). האם אני יכול לשחק "טניס" ביום למחרת הקשירה? האם אני מוגבל לפעליות גופנית כלשהיא? ואם יש הגבלה- עד מתי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בעיקרון אין הגבלה על פעילות גופנית אחרי קשירה

01/08/2019 | 19:07 | מאת: שם לתצוגה

שלום ד"ר. כבר כמה שנים שיש לי טחורים חיצוניים (לפחות ככה נראה) אך ללא הפרעה ולא סובל מכאבים או דימום או יציאות או עצירות תוכל לכוון אותי לאיזה סוג רופא לפנות בשביל בדיקה? פרוקטולוג או דרמטולוג? או אולי כדאי רופא מסוג אחר או בדיקה שונה?

לקריאה נוספת והעמקה

עליך לפנות לייעוץ אצל כירורג/פרוקטולוג

31/07/2019 | 18:52 | מאת: אלון

שלום מבקשת לברר טיפול באינפרא אדום לטחורים . היכן מבצעים את הטיפול הזה ? תודה רבה אשמח למענה

לקריאה נוספת והעמקה

אני מבצע הטיפול במרפאתי ברח וייצמן 14 ת"א

31/07/2019 | 00:45 | מאת: חדש

שלום פרופסור. אני אישה בהריון - שבוע 26. היום יצא לי טחור עם קריש דם לפי אבחנת מומחה (פעם ראשונה שלי)-והוא גורם לי לכאב ואי נוחות רבה. האם מומלץ לנקז אותו על מנת להקל מיידית או שעדיף לחכות וקריש הדם יעלם מעצמו? האם מחכים שהוא יתפוצץ לבד? לא ברור לי מהן הסיבות לבחירה בטיפול או בהמתנה... אודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

א. אני ד"ר ולא פרופסור :) ב. ההחלטה על ניקוז תלויה בממצאי הבדיקה הגופנית. אם יש שם קריש דם בלחץ - מנקזים. אם זה שטף דם שהוא יחסית רך - מטפלים שמרנית. לעין המנוסה קל מאד להחליט במה מדובר ואיך לטפל...

31/07/2019 | 10:01 | מאת: חדש

תודה רבה על התגובה הזריזה. הרופא השאיר את ההחלטה אצלי - אמר שזה יעבור תוך שבוע אם לא אעשה כלום ושהוא יכול לנקז אם אני רוצה רק שהוא אמר שזה יהיה לא נעים ומלווה בדימום רב של כמה שעות. מטון הדיבור שלו התרשמתי שלכאורה לא כדאי לנקז אבל זה לא מה שאמר. עכשיו מאוד לא נוח לי ואם ניקוז יכול להקל יחסית מהר על התהליך הייתי רוצה לעשות זאת, רק שלא הצלחתי להבין האם ולמה כדאי להמנע מניקוז...?

לאחר ניקוז קריש ישנה הפרשה דמית מעטה במשך יום-יומיים. לרוב יש הקלה מיידית בכאב. רק צריך להיות בטוחים שאכן מדובר במצב המתאים לניקוז קריש.

30/07/2019 | 14:05 | מאת: מודאגת

שלום, אני יומיים לאחר קשירת טחור פנימי. היו לי כאבים עזים שפוחתים בהדרגה. הבעיה היא שמתן השתן אינו רגיל בשני מובנים: ההשתנה קצת קשה לי יותר, ופעמיים גם יצא מעט שתן ללא שליטה, כאילו פתאום יש בעיה בסוגרים. הייתכן שבמהלך הקשירה נפגע סוגר השלפוחית? אם כן, האם זה תהליך הפיך? אשמח מאוד לתשובה. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

הקשירה עצמה אינה יכולה לפגוע בסוגרים. זה כנראה איזשהו רפלקס עצבי שיחלוף במהרה

28/07/2019 | 12:37 | מאת: מרינה

שלום סבתא שלי בת 70 פלוס ביומיים האחרונים היא סובלת מכאבים בזמן יציאות המלווה בדימום קל וקשה לה אפילו לשבת. מרגישה ששורף לה במקום. יש לציין כי גם כשבוע גם שורף לה בזמן מתן שתן ויש לה דחיפות במתן שתן. מה זה יכול להיות ולאיזה רופא צריך לפנות ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

עליה להיבדק אצל רופא כירורג/פרוקטולוג

27/07/2019 | 13:13 | מאת: נדב

שלום רב, אתחיל מהסוף, אני בן 34 ובשבועיים-שלושה האחרונים אני סובל מטחורים חיצוניים. בימים האחרונים יש החמרה הבאה לידי ביטוי בעיקר בכאבים עזים מאוד, גם בעת פעולת התרוקנות (ללא דימום כלל), אבל גם מספר שעות ממושך לאחר מכן. יש לציין שגם בעת מנוחה מוחלטת (ישיבה או שכיבה) הכאבים לא פוחתים. בהמלצת רופא משפחה מלפני כשבועיים אני מטפל בעצמי בעזרת אמבטיות ממושכות שמקלות מעט, פרוקטו גליבנול ואופטלגין נוזלי. אציין שמעולם לא אובחנתי על ידי רופא מומחה כסובל מטחורים, על אף שאני זוכר תחושות וסימפטומים דומים שבאים והולכים מהשנים האחרונים, אם כי לא ברמת החומרה שאני סובל בסבב הנוכחי. אני ממתין כעת לתור לכירורג שנקבע רק לעוד 3 שבועות, אבל חושש שהזנחה של הטחורים למשך הזה עלולה להיות מסוכנת, שכן לדעתי הטחורים נעשו מודלקים (אבחנה שלי) והכאבים עזים ומשתקים עד כדי הימנעות מלככת לעבודה בימים האחרונים. שאלתי היא האם תיתכן החמרה כתוצאה מהזנחה ומחוייב טיפול ברפואת חירום? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

התיאור אינו אופייני לבעיית טחורים. אין גם מצב הנקרא דלקת בטחורים. עליך לפנות לבדיקת כירורג/פרוקטולוג לאיבחון בהקדם ולקבלת טפול מתאים.

27/07/2019 | 14:15 | מאת: נדב

ראשית, תודה על התגובה המהירה. אמנם פירטתי בשאלה בעיקר על הכאבים שאני חש, אבל להנחתי, הם נגרמים כתוצאה מבליטות נראות לעין סביב הרקטום. 3-4 גבשושיות יחסית קטנות, שנראה כי בימים האחרונים קיבלו גוון כחלחל כמעין שטף דם. מכאן הסקתי שאלו טחורים "מודלקים". לגופו של עניין, האם הכאבים העזים והממושכים לא אופייניים לטחורים? כלומר כדאי לגשת לבדיקת כירורג בהקדם ולא להמתין לתור? שוב, תודה מראש.

מכיון שאתה סובל אני מציע שתקדים את מועד בדיקתך

26/07/2019 | 18:12 | מאת: עמי

שלום רב, אני סובל מזה שנה וחצי מטחורים מדממים דרגה 3 בנוסף אני נוטל קומדין על בסיס יומי עקב החלפת מסתם אורטלי לאחר בחינה של 2 פרופ' כירוגים ידועים קיבלתי 2 חוות דעת האחד ממליץ על ניתוח PPH והשני על הניתוח המסורתי של כריתה אני אובד עצות מה לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי לך במייל

שלום לד"ר רפאל ותודה על העזרה הרבה שאתה מעניק לאנשים באמצעות הפורום לפני כשבוע התחילו לי טחורים, זה כאב אבל עכשיו כמעט ואין תחושת כאב. עם זאת, ישנה עדיין נפיחות באזור פי הטבעת. שאלתי היא, האם אני יכול לחזור להתאמן אימוני כוח בחדר כושר? או שעלי להמתין עד שהנפיחות תרד לחלוטין?

לקריאה נוספת והעמקה

אני מציע שתמתין עוד מספר ימים ואח"כ תחזור לאימונים בהדרגה

תודה רבה רבה ד"ר :)

23/07/2019 | 06:57 | מאת: מור

כבר כמה שנים שיש לי טחורים חיצוניים (לפחות ככה נראה) אך ללא הפרעה ולא סובלת מכאבים או יציאות או עצירות, יתכן מצב כזה לטחורים? יש טיפול במצב כזה? (בת 30)

לקריאה נוספת והעמקה
23/07/2019 | 07:07 | מאת: מור

אגב יש לציין שזה נראה כמו חתיכת עור כזאת ולא כמו וריד או משהו כזה

לא ניתן לענות בלי בדיקה גופנית. בעיקרון אם בליטות העור אינן מפריעות איני ממליץ על ניתוח

24/07/2019 | 00:25 | מאת: מור

האמת שלפי תמונות נראה שזה skin tag ולא טחורים יש דרכים לטפל ללא ניתוח?

לא

21/07/2019 | 10:35 | מאת: גארי

ביצעתי קשירת טחור פנימי לפני 12 ימים. יש לציין שביצוע הקשירה היה מלווה בכאבים עזים וחזקים!! הסיבה לקשירה היתה דימום מסיבי ורציני לאחר כל יציאה במשך מספר שבועות. במשך 12 הימים לאחר הקשירה הופיעו לי דימומים פעמיים בניגוב. הדימום האחרון היה היום לאחר 12 יום מהקשירה. שאלותי: 1)האם הגיוני שאדמם בניגוב לאחר 12 יום? 2)במהלך 12 הימים לא ראיתי גומיה בעת היציאות. האם הגומיה בגודל גדול שחייבים לראות אותה או שיש סיכוי שהיא "התחבאה" בתוך הצואה? 3) או שאולי הקשירה לא "הצליחה" או לא "בוצעה" תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא תמיד ניתן להבחין בגומיה בתוך הצואה. ייתכנו דימומים בימים שלאחר הקשירה. בד"כ ממתינים כ3 שב על מנת להעריך נכון את תוצאות הטיפול. מפנייתך משתמע שהדימומים פחתו משמעותית כך שקרוב לודאי הקשירה היתה מוצלחת

09/07/2019 | 23:28 | מאת: עמי

דר שלום, עברתי ב- 2011 ניתוח להחלפת מסתם מכני ומאז אני נוטל קומדין על בסיס יומי בשנה האחרונה החלו להופיע לי טחורים מדממים והברזל שלי החל לרדת לאחר בדיקה נאמר לי שיש לי טחורים דרגה 3- 4 ולכן הומלץ לי על ניתוח ppr האם זהו הפתרון היעיל למצבי והאם אין כאן סיכון לדימום יתר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן להמליץ על סוג ניתוח בלי בדיקה גופנית. שם הניתוח הוא PPH ולא PPR... יש מגוון של ניתוחים ופעולות לטיפול בטחורים וצריך להתאים את הטיפול למצב המטופל, בהתאם לממצאי הבדיקה הגופנית, מצבו הרפואי ועוד.

09/07/2019 | 17:05 | מאת: דנה

שלום דר יש לי דליפת שתן וזה גורם לי לכאבים עזים בפיסורה וברקטום שצנח בינוני מניתן לעשות על מנת להפסיק את הצריבה משתן?

לקריאה נוספת והעמקה

דליפת שתן מטופלת ע"י אורולוג או גניקו-אורולוג. לטפול בבעיית הפיסורה פני לפרוקטולוג

08/07/2019 | 15:22 | מאת: סיוון

עברתי ניתוח טחורים לפני חודש: פנימיים, חיצוניים ופיסורה. חודש אחרי, אין כאבים אבל עדיין יש הפרשות ותחושה שיש שאריות מהם "בחוץ", האם זה תופעות מוכרות וידועות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול לקרות. יש צורך בבדיקה גופנית כדי להבין אם מדובר בתהליך ריפוי תקין או שיש איזו שהיא בעיה בריפוי. פנה לביקורת אצל המנתח שלך

תודה רבה ה לתשובתך החלקית המהירה אפשר תשובות גם : 1)שהמקום ירגע ולא אראה דם אחזור על הדגימה זה בסדר?. 1)האם קוראים לזה טחורים פנימיים? 2)מה המרחק מפתח פי הטבעת לטחורים? 3)האם גדול ? היש טעם למרוח משחה שהרי לא אגיע למקום? 4)ששמתי הממליס של דר פישר עם אלווורה שרף בתעלה. וגם פרסטוגל שרף אומר לך משהו? תודה מראש לכל התשובות

לקריאה נוספת והעמקה

הצריבה אינה אומרת כלום. ייתכן ואתה רגיש לאחד המרכיבים במשחות. כדי לאבחן טחורים, הנמצאים ממש בגבול הפנימי של פי הטבעת יש מורך בהסתכלות עם מכשיר שנקרא אנוסקופ. יש לחזור על הבדיקה כשאין דם גלוי - בנוכחות דם גלוי תמיד תהיה תשובה חיובית ולא זו כוונת הבדיקה

30/06/2019 | 17:03 | מאת: דן

שלום רב לפעמים שיש לי יציאה (פעם ביומיים) קשה ועבה מאד יש טיפונת כתם דם על נייר הטואלט .רק באותו יום. (פעם בכמה חודשים).עשרות שנים כבר . כדי לקחת (כמו כל שנה )לבדיקת דם סמוי .לפני שבוע ראיתי בתחילת צואה קשה ועבה : ריר עם טבעת של דם סביב הצואה .כמובן שאחכה עם הדגימה עד שהמקום ירגע ואחזור על הדגימה . 1)האם מתאים לטחורים פנימיים? 2)מה המרחק מפתח פי הטבעת לטחורים? 3)האם גדול ? היש טעם למרוח משחה שהרי לא אגיע למקום? 4)ששמתי הממליס של דר פישר עם אלווורה שרף בתעלה. וגם פרסטוגל שרף אומר לך משהו? 5)בדרך כלל לא כואב , לא מרגיש כלום , יכול לשבת ,רק אחרי יציאות קשות ועבות , מרגיש כמה זמן תחושות שמשהו מושך למטה באזור . מציק מדי פעם ביום .. מתאים לטחורים פנימיים? תודה מראש לכל התשובות

לקריאה נוספת והעמקה

מה שקורה אצלך הוא (כמו אצל רבים אחרים) שכאשר יש לך צואה קשה "וגדולה" מהרגיל היא פוצעת את הרירית ומופיעים סימני דם קלים.

28/06/2019 | 08:44 | מאת: ישראל

שלום ד"ר לפני שבוע הייתי אצל פרוקטולוג שביצע אצלי קשירה של טחור 1 מתוך 3. לא חשתי בכאבים מיוחדים במשך שלושת הימים הראשונים. ביום הרביעי שלאחר הקשירה הבחנתי בשתי גומיות שחורות תוך כדי הניגוב. מאותו רגע, בכל יציאה אני מדמם (טפטוף של דם אדום בוהק) על אף שאני מקפיד על כלכלה עשירה בסיבים והרבה מים (לוקח גם פרפין ונורמלקס לעזרה). שתי שאלות ברשותך: 1. האם הדימום הוא עניין סביר? עד מתי? 2. אני ספורטאי. האם על אף הדימום (שקורה רק ביציאות) אני יכול להתאמן (עדיפות להליכות מהירות מבחינתי, אם אוכל גם להרים משקולות מה טוב...). אשמח לתשובתך, התור שלי לפרוקטולוג הוא רק לעוד 3 שבועות ואני חייב להתייעץ על מנת להיות רגוע. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

א. תהיה רגוע ב. אתה יכול לעסוק בפעילות ספורטיבית ג. הדימום הוא מה"פצע" שנוצר בבסיס הטחור הקשור כאשר הוא "נושר" והוא צפוי להחלים תוך זמן קצר יחסית

28/06/2019 | 10:09 | מאת: ישראל

תודה רבה לך. רק לוודא - הדימום ביציאות הוא בקצב של טיפה לשנייה. אין חשש שפעילות ספורטיבית תפריע כביכול להחלמה\סגירה של 'הפצע'?

הפעילות לא תפריע

28/06/2019 | 16:13 | מאת: ישראל

תודה רבה לך!!!

30/09/2019 | 16:51 | מאת: ישראל

שלום. הקשר לא הצליח ולכן פניתי לניתוח hal. הניתוח בוצע לפני 5 ימים, אין לי כאבים כלל, הכול כשורה למעט בליטה מינורית של טחור אחד בעת יציאה. א. האם זה אמור לחלוף עם הזמן? ב. לגבי ספורט, כאמור אני ספורטאי...האם אני יכול לחזור לאימונים כבר עכשיו או שמא להמתין שבועיים? תודה מראש

30/09/2019 | 17:33 | מאת: ישראל

פעילות ספורטיבית מבחינתי גם אסתפק בהליכה מהירה על הליכון ...

הבליטה אמורה לסגת עם הזמן ניתן לחזור בהדרגה לפעילות

01/10/2019 | 07:24 | מאת: ישראל

תודה לך

24/06/2019 | 09:04 | מאת: אילן

לפני שבוע עברתי ניתוח טחורים להבנתי קשירה וכריתת הטחורים,כשמנקה מרגיש כאילו כמו לפני שבולט לי החוצה,זה נפיחות או אולי הניתוח לא הצליח?

לקריאה נוספת והעמקה

עניתי על שאלתך בפורום אחר

18/06/2019 | 14:38 | מאת: יוסי

שלום דר סליחה על השאלה קצת לא נעימה..אבל זה דבר טיבעי שלפעמים אחרי יציאה מנגבים ונתלשות שערות מאיזור...מה עושה במצב זה ??האם זה מסוכן ...זה קורה בעיקר שהצואה קצת קשה ונדבקת אז זה פשוט מדביק תשערות..האם למרטח משחה לטחורים אחרי זה וזה יעבור או שזה מסוכן סובל גם מטחורים פנימים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אין בכך שום סיכון. בעיקרון כדאי לדאוג ליציאות רכות יחסית וללא מאמץ ע"י כלכלה עשירה בסיבים יחד עם שתיה מרובה

תודה על תשובתך..זה לא יכול לגרום לאבצס שערה הפוכה משבו כזה ועם אפשר לשים משחה לטחורים ? תודה

זה לא גורם ל"שערה הפוכה" וניתן למרוח משחה לטחורים...

17/06/2019 | 12:28 | מאת: עידן

אני סובל מטורים במשך תקופה מאוד ארוכה, הטחורים הם חיצוניים. ניסיתי כל משחה אפשרית כולל נרות אך לא עזר. מה אפשר לעשות? לאחר קריאה באינטרנט הבנתי שלא בהכרח מומלצת השיטה של קשירת טחורים ורופא יפנה אותי לזה או למרשם של משחה אחרת. אני באמת אבוד עצות. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

השאלה לא ברורה. קשירה ניתן לבצע רק על טחורים פנימיים. בטחורים חיצונים מטפלים עם משחות (כאשר הם כואבים). במקרים מיוחדים מבצעים ניתוח להסרתם. פנה לייעוץ אצל פרוקטולוג

17/06/2019 | 20:37 | מאת: עידן

אז לא הבנתי נכון לגבי הקשירה שהיא מיועדת רק לטחורים פנימיים. איזו משחה מומלצת לטחורים חיצונים? ניסיתי פרסטו ג'ל ופרוקטוגליבונל

יש הרבה תכשירים ואלה 2 מהם

16/06/2019 | 19:59 | מאת: איציק

שלום היתי אצל דר אילן בן זאב ואמר שיש לי קריש דם בטחור הבולט השאלה האם זה קשור לקרישיות יתר בדם או לבעיה בדם כי אני בריא בדרכ ולא סובל משום בעיה ..תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

זה משהו שיכול לקרות לכל אחד ואחת, בלי קשר לבעיות קרישה..

16/06/2019 | 10:33 | מאת: שאלונת

היי, פעם ראשונה שאני סובלת מטחור חיצוני. אני עם זה כבר שבוע. מטפלת במשחות של פרוקטו גליבנול ופרסטו ג'ל. הטחור לא ככ כואב. הוא כואב רק כשאני יושבת הרבה זמן. חוץ מזה הכל בסדר. בהתחלה הג'ולה הייתה גדולה אבל עם המשחות הוא נהיה קטן משמעותי אבל עדיין נמצא. אני מאוד חוששת מבחינה אסטטית. בחיים לא היה לי דבר כזה ואני חוששת שיישאר לתמיד. זה לא היה אמור לעבור כבר? זה בכלל יכול להכנס למקום חזרה? יש משחה אולי אנטיביוטית יותר מהירה בתוצאות? אשמח לתשובה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול בו נקטת הוא מתאים. הטחור ייסוג מעצמו וכנראה ייעלם (תלוי במידת האלסטיות של העור).

15/06/2019 | 20:20 | מאת: נעה

שלום דר', אני נמצאת בהריון, שבוע 17 ולפני כארבע ימים הופיעו טחורים גדולים מאד חיצונית. זו הפעם הראשונה שמופיעים לי טחורים ולאחר 48 שעות קומפרסים עם מלח אנגלי, וגלוביטרול, זה הצטמצם מעט אבל לא חוזר לקדמותו. אני מתחתנת עוד שלושה ימים וארצה לרקוד בחתונה שלי וכרגע, אני לא יודעת מה לעשות. הכירורג שראיתי ציין כי מדובר בטחורים טרומבוסיטיים. האם יש משהו שניתן לעשות לסייע בהחלמה של זה? הם גדולים מאד ולא חוזרים לפי הטבעת בשלב זה ואני מודה שאני מודאגת. אשמח לדעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

טחורים חיצונים זה בעצם גודש של דם מתחת לעור על שפת פי הטבעת. אם נוצר שם קריש דם בלחץ - יש צורך בניקוז כירורגי להקל על הכאבים. בשאר המקרים הטיפול הוא ע"י אמבטיות פושרות, משחה לטיפול בטחורים ןמשככי כאב לפי הצורך. אין כאן עניין של חזרה לתוך פי הטבעת אלא עניין של ספיגה של שטף דם ובמקביל ירידה בגודל ה"בלון" המכיל את הדם. זהו תהליך ביולוגי הלוקח זמן...

16/06/2019 | 07:30 | מאת: נעה

תודה רבה על ההסבר ועל המענה המהיר! שבוע טוב!

14/06/2019 | 17:27 | מאת: איציק

יש לי כבר 4 ימים טחור חיצוני כואב ולא מדמם..שמתי כבר משחות וניסיתי להכניס ולא עוזר ..האם עובר לבד?או מה עוד אפשר לעשות תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סבלנות + משחה לטיפול בטחורים + משככי כאב יעשו את שלהם

16/06/2019 | 14:20 | מאת: איציק

תודה רבה לא חסר לנו צרות בחיים רק הטחורים האלה?(-:

19/05/2019 | 13:31 | מאת: יוסי

שלום סובל מטחורים פנימים וצריבה בפי הטבעת יש לי שני שאלה בבקשה הא זה הגיוני שאחרי קולנוסקפיה רשום שנצפו טחורים אבל לא רשום גדולים או קטנים זה יכול להיות טחורים גדולים?(יש לציין שהייתי אצל פרוקטולוג לפני ונאמר לאחר בדיקה טחורים פנימים נצפו) שאלה שניה זה האם הצריבה שיש לי בשתן לאחר יציאה זה הגיוני?כי בדיקות שתן יצאו תקינות חוץ ממעט ממש דם בפעם הראשונה ונאמר לי מכמה רופאים שגם חלקם במיון אמרו שבעקיפין יכול הדם של הטחור להגיע מעט לשתן אשמח להסבר תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קולונוסקופיה אינה בדיקה מדויקת לאבחון טחורים. גם לא מקובל לרשום גודל בדו"ח בדיקה כזו. דם של הטחור אינו יכול להגיע לשתן ואין לי הסבר מוצלח לתופעת צריבה בשתן לאחר יציאה.

19/05/2019 | 02:33 | מאת: ז

אודה לשאלה: שבוע שהקקי בקושי יוצא לי. זה או שהקקי גדל או שהחור בתחת הצטמצם. לא שיניתי כלום באוכל. הקקי לא יוצא קשה אלא רגיל. באסלה הוא נראה רגיל. אחרי מאמץ אני מצליח בסוף להוציא אבל עם דם כנראה פוצע את עצמי. היום כשלחצתי הרגשתי שמשהו יוצא וחוזר יוצא וחוזר.. חשבתי טחורים אבל כשלחצתי חזק יצא לי קקי רגיל.. עברו שלוש שעות ועד עכשיו שורף לי בחור שממנו יוצא הקקי. אודה לעצה! מה זה בכלל

לקריאה נוספת והעמקה

איני יודע

20/05/2019 | 00:27 | מאת: זיו

מי כן יכול לדעת?

פנה לבדיקת רופא

20/05/2019 | 22:37 | מאת: זיו

אתה רופא

התכתבות בפורום אינה בדיקה. עליך להיבדק בדיקה גופנית אצל מומחה בתחום

21/05/2019 | 04:00 | מאת: זיו

תודה ד"ר אני יילך

06/05/2019 | 22:01 | מאת: קרן

שלום יש לי כאב בבטן בנקודה מסוימת והבטן כל הזמן נפוחה במוזרות כזו לא נפיחות רגילה ... מומחה לאנדומטריוזיס אמר שמדובר בבעיה עצבית ובנוסף אבחן אנדומיטריוזיס כרגע יש לי לחץ לכוון פי הטבעת ולחץ להשתחרר ובבטן כמו מעין צביטה זה כבר הרבה זמן ככה. אשמח לקבל תשובה לאיזו רופא לפנות ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות על שאלתך בלי מפגש ובדיקה גופנית. מציע שתתייעצי עם רופא כירורג