סוכרת סמויה: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

בחן את עצמך: האם אתה בסיכון לסוכרת?

מעל חצי מיליון חולי סוכרת חיים כיום בישראל ועוד רבים אחרים שאינם מאובחנים. לרגל יום הסוכרת הבינלאומי (14.11) בואו לבדוק את עצמכם ב-10 שאלות: האם יש לכם גורמי סיכון לסוכרת והאם אתם סובלים מטרום סוכרת? בישראל ובעולם ישנה עלייה חדה בהיארעות הסוכרת, וכיום חיים בארץ מעל לחצי מיליון חולי סוכרת ועוד רבים אחרים אשר אינם מאובחנים ולכן לא מטופלים. אבחון מוקדם של סוכרת יכול להביא לטיפול מתאים, אשר מסייע במניעת סיבוכי המחלה. בנוסף, זיהוי של טרום סוכרת יכול להביא להתערבות מתאימה ולמניעת סוכרת. הטיפול האופטימלי בטרום סוכרת הוא שמירה על משקל גוף תקין בעזרת הפחתת הצריכה הקלורית, פעילות גופנית אירובית ותנגודת משולבת – כל אלו יכולים למנוע הופעה של סוכרת במעל מחצית מהמקרים.   webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen     דר' מאיה איש שלום מומחית ברפואה פנימית אנדוקרינולוגיה וסוכרת, המכון האנדוקריני בית חולים איכילוב ומרכז DMC לטיפול בסוכרת.

סיבות אפשריות ומצבים דומים לסוכרת סמויה

סוכרת - תמונת המחשה
סוכרת מתמודדים עם סוכרת? אתם בוודאי יודעים שחשוב להקפיד על תזונה ופעילות גופנית. ובכל זאת: 5...
ללמוד עוד על סוכרת סמויה
סוכרת ולב: קשר מסוכן-תמונה

האתגר הגדול בטיפול בסוכרת מתחיל כבר לאחר האבחון. מלבד...

מאת: ד"ר דניאל...
23/01/2019
תסמונת מטבולית וסוכרת מסוג 2-תמונה

תסמונת מטבולית מתייחסת לרמות סוכר גבוהות, השמנה, יתר לחץ...

מאת: ד"ר הרשקוביץ...
17/07/2016
היפרגליקמיה: סכנה!-תמונה

סובלים מסוכרת או מטרום סוכרת - ורמות הסוכר ממשיכות לטפס? אל...

מאת: ד"ר נירית...
30/05/2018
עובדת הרבה? את בסיכון לסוכרת-תמונה

מחקר חדש שנערך בקנדה מצא כי נשים העבודות 45 שעות שבועיות...

מאת: ד''ר עמית...
14/10/2018
אולי יענין אותך לדעת...
בדיקת HbA1c - תמונה
בדיקת HbA1c
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת HbA1c היא בדיקה...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסוכרת סמויה?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סוכרת סמויה: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בבדיקת דם שגרתית נמצא 103 סוכם בדם ו-5.9 המוגלובין מסוכרר. האם זה מעיד על חריגה חמורה? על התחלת סכרת? תודה

שלום לך דבורה זהו ערך גבולי חד פעמי שכשלעצמו חסר משמעות אלא אם כן בבדיקות חוזרות בצום+שעתיים אחר ארוחה פחמימתית יהיו שוב ערכים גבוליים כאלה שמחשידים על מצב של קדם סוכרת.

שלום שמי אליס וביצעתי בדיקות דם כי אני עייפה מאוד למרות שאני ישנה מספיק.התוצאות של הקלוגוז היו 105 מה זה אומר?חשוב לציין שיש במשפחה סכרת

שלום לך אליס הערך שהוא בין 100 ל 126 מחשיד מאד שיש לך קדם סוכרת. יש לך גם סיפור משפחתי. על מנת לאשש את האבחנה מומלץ לחזור בהקדם על בדיק רמות הסוכר בצום+שעתיים אחר האוכל, וכן המוגלובין A1C בדם.

מה שאתה אומר שאני צריכה לעשות בדיקה חוזרת עם צום ושוב בדיקה שעתיים אחרי אוכל?

שלום ד"ר מחאג'נה השנה הופיעו אצלי כמה אירועים של דימומים בצואה. פעם אחת מאוד מסיבית במשך כמה ימים, שהסתיימה כמו שהופיעה. בימים האחרונים דם בצואה לסירוגין. התחיל לפני שלושה ימים. רחצתי את הכלב שלי בישיבה על כסא, במאמץ פיזי מתון. פשוט התכופפתי והרגשתי עומס על הבטן וכאבים. שעה לאחר מכן היתה יציאה דמית. אתמול בערב והלילה הופיעו פלפיטציות. כמו כן כבר זמן מה שיש לי סחרחורות. .קולונוסקופיה וירטואלית נמצאה תקינה שאלתי באופן קבוע בבדיקות מופיעים ערכים מוגברים מעט של fibrinogen calcu ו Aptt-sec כמו כן גם מוגבר מעט. בדיקות גזים בדםcrp ורידי חריגות, אבל מבינה שאי אפשר ממש להתייחס לסקאלה המקובלת כיוון שהיא של דם עורקי. האם יש בחריגות שציינתי כדי להסביר במשהו את הדימומים? כיוון שהרופאים לא יודעים את הסיבה. נשללו טחורים או פיסורה. האם עלי לבקש המשך בירור של הערכים החורגים הנ"ל. תודה.

מוסיפה סריקה של התוצאות אותן הזכרתי. תודה רבה.

לא ברור לי למה ה PDF שהעליתי לא נראה. קישור לקובץ תמונה ברשותך http://www.up2me.co.il/v.php?file=22427690.jpg

סמדר שלום, בת כמה את? האם יש מחלות רקע? מחלות "מיוחדות" במשפחה לרבות גידולים למיניהם? תרופות קבועות?

ד"ר מחאג'נה, יש די הרבה מחלות רקע. בינואר 2017 עברתי כריתת שחלות בשל קרצינומה בשתיהן, רחם נכרת לפני עשר שנים בשל מיומות. את הסרטן גילו מוקדם בשל התנפחות בלוטות לימפה במפשעה הימנית. עברתי ניתוח להסרתן. יש לי יתר לחץ דם, טרום סכרת, אסתמה, כבד שומני מאוד ( ללא כולסטרול גבוה או שומנים בדם) בקע טבורי, תת פעילות בלוטת התריס ופיברומיאלגיה. לדודתי היה סרטן בלוטת התריס, ואני היחידה עם סרטן שחלות במשפחה. מבקשת לציין שלצערי אני שמנה מאוד - 120 ק"ג. שמנתי אחרי כריתת הרחם. תודה רבה לך.

שכחתי להוסיף אני בת 60 תרופות קבועות אוקסאר יוטירוקס קלונקס רסיטל ריספונד

שלום סמדר, לגבי בדיקות המעבדה, קיימות חריגות קלות שלא מצריכות המשך בירור בפני עצמן. לגבי עניין הדימום, הייתי מציע בשלב הראשון בדיקה של רופא נשים ובדיקת קולונוסקופיה רגילה לא וירטואלית וממשיך משם.

תודה רבה ד"ר מחאג'נה.

בת 58 לוקחת 1 גלוקומין בערב כבר 4 שנים בדיקות סוכר אחרונות לפני 5 חודשים - סוכר בצום 103 - A1C 5.3 מלפני 3 ימים- סוכר בצום 95 - A1C 5.3 האם לדעתך כדאי לי לעבור לחצי גלוקומין ביום? תודה

מיכל שלום השאלה היא מדוע הותחל והאם ניתן להפסיק, מציעה לברר עם רופא המשפחה

התחלתי בגלל סוכר בצום 139 ולפני כן תקופה של טרום סוכרת. האם אפשר להפסיק. רופאת משפחה התחלפה ולא מכירה אותי

אפשר לנסות..חשוב לעקוב. חשוב להבין שמדובר בכדור שגם עשוי למנוע סוכרת