עקירת שן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

ממש לא גימיק: זו הסיבה שהשתלת שיניים ביום אחד היא הפתרון המתקדם והטוב ביותר

השתלת שיניים יכולה להיות עניין מורכב, הדורש זמן ומאמץ מצד המטופל - לעיתים רבות היא כרוכה בכאב ובאי נוחות רבה. החדשות הטובות: כיום ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד, מבלי להתפשר על איכות ועל אפקט מקסימלי ככל שהזמן חולף, עולם הרפואה והאסתטיקה פורץ גבולות, וטכנולוגיות חדשות מאפשרות למטופלים ליהנות מאופציות טיפוליות זמינות ומהירות יותר, במינימום טרחה וכאב, לצד תוצאה מקסימלית. גם תחום השתלות השיניים צבר תאוצה, וכיום אפשר לעבור הליך כזה ביום אחד בלבד, באמצעות טכנולוגיה מהדור החדש.                              תכנון ממוחשב ומתקדם. צילום: שאטרסטוק באילו מצבים נדרשת השתלת שיניים? הרס דנטלי בעקבות עששת מחלות חניכיים מתקדמות והרגלי הגיינה לקויים - כל אלה עלולים להוביל לשלב שבו יהיה צורך בעקירות השיניים ובהשתלת שיניים מלאכותיות חדשות.   מהן האופציות העומדות לרשות המבקשים לעבור הליך מסוג זה? באופן כללי, קיימות שתי דרכים המאפשרות לבצע השתלת שיניים:   הדרך הקלאסית הארוכה:   מדובר...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לעקירת שן

עזרה ראשונה שיניים - תמונת המחשה
עזרה ראשונה שיניים טיפול שורש נחשב טיפול בלתי נעים ורבים חוששים ממנו. כדי לברר מהשורש במה מדובר, פנינו למו...
שן מתנדנדת - תמונת המחשה
שן מתנדנדת כיום, פה חסר שיניים אינו קביל בשום גיל. טכנולוגיות דנטליות חדישות לצד שמירה מתמדת על בר...
טיפול שורש - תמונת המחשה
טיפול שורש שתלים דנטליים פותרים בעיות רבות בשן ,אך מתי, בכל זאת, מומלץ לטפל בשן חולה באמצעות טיפול...
טיפולים כירורגיים בפה ובלסת - תמונת המחשה
טיפולים כירורגיים בפה ובלסת רוצים חיוך הוליוודי מושלם? אמצעים שונים ליישור שיניים אמנם משפרים את תפקוד מערכת הלעיסה...
השתלת עצם - תמונת המחשה
השתלת עצם כיצד ניתן לבצע השתלת שיניים, במצב חוסר עצם בפה? בשנים האחרונות, פותחו מספר פתרונות. נא...
שיוף שיניים - תמונת המחשה
שיוף שיניים שיניים צפופות אינן רק מטרד אסתטי, אלא עלולות לגרום לבעיות חניכיים. כיצד מטפלים? ניתן לע...
ללמוד עוד על עקירת שן
שיני בינה כלואות: עקירה חכמה-תמונה

שיני בינה כלואות עלולות לגרום לכאב כרוני בחלל הפה - ובמקרים...

מאת: ד"ר שלמה...
13/01/2015
מחלות חניכיים: גם בריאות הלב בסכנה!-תמונה

כולם יודעים כי הגיינת פה לקויה עלולה לגרום למחלת חניכיים....

מאת: ד"ר יניב...
28/10/2018
המדריך לטיפול בשיניים כלואות-תמונה

שן כלואה היא שן שלא בקעה uעלולה להסב נזק לשיניים הסמוכות...

מאת: פרופ' בקר...
01/05/2016
חסרה לך שן? מדובר בעיה בריאותית ולא רק אסתטית -תמונה

נפלה לכם שן אחורית ואתם מתנחמים בכך שאף אחד אינו יכול...

מאת: ד"ר אנה...
14/02/2019

עקירת שן: רופאים מומלצים

הפי- מרפאות שיניים לבריאות הפה

טיפולי שיניים
(0 דירוג ממוצע)
(0 חוות דעת)
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעקירת שן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עקירת שן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בני בן השנתיים וחצי נופל הרבה ונפצע לעיתים קרובות , כנראה שבאחת הנפילות נפגעה השן העליונה הקידמית שלו,והופכת לאט לאט לאפורה. מה עושים? האם יכול להיות שזה לא מנפילה? הילד שותה מטרנה לפני השינה , קשה לי לגמול אותו מכך. תודה מראש מירי

מירי שלום. כנראה שבאחת או ביותר מהנפילות של בנך בן השנתיים וחצי נחבלה השן והשחירה מתוצרי הפירוק של שטפי הדם שנוצרו בתוכה .תץוצרי פירוק אלה של ההמוגלובין בשן הם כהים בגוון אפור עד שחור .זה איננו אומר כלום לגבי חיות השן הפגועה .זאת יוכל לומר לך רופא שיניים שייבדוק אותו וימליץ על טיפול או מעקב לאורך כל זמן שהותה בפה ועד להתחלפותה בגיל 7-8 שנים .במידה ובשן מתפתחת דלקת -יהיהצורך לשקול טיפול שורש ואפילו עקירה .

שלום, סובלת ממעי רגיז/סיבו. לקחתי פעם אחת לורימקס והיה שיפור קל שעבר מהר. כל הבדיקות תקינות. תזונת של פודמאפ ואין שיפור מבחינת גזים ויציאות מרובות ורכות. כעת, לקחתי כמה ימים מוקסיפן פורטה בגלל עקירת שן ומצב הבטן השתפר להפליא. איך זה יכול להיות? זה לא מיועד לקיבה/מעי. אם זה כ"כ עזר לי האם אפשר לקחת את זה במקום לורימקס כשיעלה הצורך? אם אקח פרוביוטיקה בסיום האנטיביוטיקה - האם זה לא יגביר שוב את רמת פעילות החיידקים ושוב יגרום לגזים?

שלום כל אנטיביוטיקה משנה את הרכב החיידיקם במעי לורמיקס יעיל מכיון שאינו נספג ולכן אין לו השפעות ססטמיות ( בניגוד למוקספן) יחד עם זאת נהוג במקרה של SIBO לתת קורסים מתחלפים של אנטיביוטיקה, לאו דוקא מוקספן

שלום כיצד מקובל כיום לטפל במכתשית יבשה? הרופא שיניים הציע לבצע גרוד ולגרום לחידוש הדם במקום והווסיף חומר כמו עצם וכך לדברעו האיזור יתרפא חרחר העקירה הרגילה שבוצעה לפני שבוע. אודה לדעתך בנקדם בנושא.

ישנן שתי שיטות: 1 להרדים את המקום ולבצע גרידה של המקום ויצירת דימום 2 לשים במכתשית יודופורם גאזה על אלוואוג"יל אני משתמש בשיטה השניה. מדובר בעקירה בלסת תחתונה?

העקירה היתה בלסת עליונה צד ימין שן שלישית לפני הסוף..

אני בת 29,אני צריכה לעקור 4 שיניי בינה עקב עששת וחורים ענקיים . בתחתונות יש לי חורים עמוקים ושן שמאל תחתונה מתפוררת .. ובעליוניות חורים לא עמוקים. הייתי ייעוץ בבית חולים אמרו לי לעקור שיניי שיניים עליוניות עקירה רגילה לא בבית חולים ואת התחתונות בבית חולים קרוב לעצב וכו'.. בכדי לעשות בבית חולים ולקבל החזר מהביטוח מושלם פלטינום אמרו לי לבקש הפנייה מכללית סמייל הרופא כירוג לא רוצה לתת לי.. הסתכל על הסיטי והפנורמי בדק פיזית וראה סיכום מבית חולים. מה אני צריכ. לעשות? אני אוכל לבקש את ההחזר שמגיע לי?

איך הכירורג מנמק את סירובו?

שזה לא מבובך ובבית חולים סתם רוצים לקחת לי כסף .אמרתי שאני מעדיפה ללכת על פי מה שמומחה לפה ולסת אומר לי לעשות ופחות לפיו. יש לי גם ככה בעיה בלסת התחתונה כמו קליקים שלא יודעחם להגיד סיבה.