עקירת שן בהריון: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעקירת שן בהריון?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עקירת שן בהריון: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב, שן הבינה החלה לעשות לי בעיות קטנות לפני כשלוש שנים הייתי בתוכנית לעקור אבל אז גיליתי שאני בהריון וזה נדחה. השן היתה רגועה תקופה ארוכה. בשבוע האחרון שוב התחיל לכאוב אני בהריון שבוע 21 האם שוב לדחות את העקירה או שאפשר לעשות בהריון? תודה!!

אין מניעה לעקור בזמן ההריון בקשי מהרופא שישתמש בהרדמה ללא אדרנלין

שלום, אני בשבוע 27, סובלת מכאבים בשן בינה תחתונה, רופא השיניים אבחן שצריך עקירה, אך לא רוצה לבצע אותה במהלך ההריון ומעדיף שנדחה לאחרי הלידה. משבוע לשבוע אני סובלת יותר ומפחדת למשך את הטיפול בנושא כ-3.5 חודשים. האם יש באמת בעיה לעקור שן בינה במהלך ההריון? בהריונות הקודמים שלי ילדתי בשבועות מתקדמים: 41, 42. וההריון תקין לגמרי, ללא שום סיבוכים. אודה לעזרתך, רננה.

שלום. פוחדים מהזיהום שיכול לקרוא לאחר העקירה אשר יכול לגרום לזיהום ברחם, לידה מוקדמת, ירידת מים, זיהום לעובר. רופא שיניים צריך להחליט האם מדובר בפעולה ההכרחית או לא, אם כן אז צריך לעשות במהלך ההריון. בהצלחה.

היי, אני בשבוע 19 ואני סובלת מכאבים בשן בינה כתוצאה מחור. אני נוטלת קלקסן 60 מיליגרם פעמיים ביום והמליצו לי לעשות עקירה בבית חולים. רציתי לדעת האם זה נכון לעשות בשבוע זה של ההריון? האם בבית חולים? האם הטיפול לא מסכן את העובר? והאם אחרי העקירה יש כאבים? תודה.

במצבך הכולל מומלץ שהעקירה תתבצע בבית החולים העקירה אינה מסכנת את העובר מתן אדוויל או משככי כאבים פותר בדרך כלל את בעית הכאב

שלום רב, אני בהריון שבוע 24, הייתי אצל הרופא שיניים עקב כאבים שבאים והולכים בצד שמאל (גם למעלה וגם למטה) עם רגישות לקור. הרופא אמר שעליי לעבור עקירת שן בינה עקב חור. האם מומלץ לעבור עקירת שן בינה בהריון? הרופא אומר שלא כדאי לחכות עוד קצת אחרת הכאבים יהיו בלתי נסבלים ואז כבר יהיה מאוחר מידי. אני יודעת שכדי לעבור עקירה יש לעשות הרדמה מקומית, האם זה בטוח לעובר? האם יש הרדמה שאינה פוגעת בעובר? ובנוסף נאמר לי שיש סיכוי רב שאצטרך לקבל אנטיביוטיקה לאחר העקירה, איזו אנטיביוטיקה מותרת לנשים בהריון? תודה מראש, נירית.

רופא שיניים מנוסה ומיומן יעשה זאת מבלי לסכן את ההריון שלך יש להשתמש בחומר הרדמה ללא אדרנלין את יכולה לקחת במידת הצורך מוקסיפן ללא חשש ככלל, לפני כניסה להריון מומלץ לבצע בדיקה + שני צילומי נשך ולטפל בנידרש טיפול

תודה על התשובה המהירה. הרופא לא צילם את השן היות ואני בהריון. האם ניתן לדעת רק על בסיס בדיקה חיצונית שיש לי חור בשן בינה. יש לי כאבים בצד שמאל גם למעלה וגם למטה. הרופא אמר שזהו כאב שמקרין על כל הצד השמאלי ויש לי רגישות למאכלים קרים ושתיה קרה רק למעלה. האם אפשרי ובטוח לעשות צילום לשיניים בהריון? תודה מראש, נירית.