נגישות
נגישות

עקירת שן טוחנת: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סיבות אפשריות ומצבים דומים לעקירת שן טוחנת

עקירת שן - תמונת המחשה
עקירת שן השתלת שיניים בהליך מיידי ("הכול ביום אחד") היא הליך עם יתרונות רבים. עם זאת, חשוב לזכור...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעקירת שן טוחנת?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עקירת שן טוחנת: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

אני בת 70. נדרשת לעבור עקירת שן טוחנת בלסת תחתונה. נודע לי על הצורך בעקירה לאחר שנטלתי אקטונל במשך שלושה חודשים (שלושה כדורים). לא הצלחתי לקבל הנחיות חד משמעיות ועל בסיס מה שקראתי באינטרנט החלטתי להפסיק נטילת האקטונל למשך שלושה חודשים. חלפו חודשיים מאז שהפסקתי והחלו לי כאבים בשן. אני מתלבטת באשר לסיכון בביצוע העקירה עתה. אודה על עצתך. תודה

שלום נורית, אם בריאותך תקינה, יש לשקול צורך רפואי בעקירה חושב שיש לשקול עקירה. נטילת שלושה חודשים אקטונל היא תקופה קצרה יחסית. אפשר לעשות בדיקה במחלקה אנדוקרינולוגית בבית חולים הנקראת CTX המראה את השפעת האקטונל על העצם אצלך ולפיה לקבל החלטה. רופא השיניים שלך או רופא המשפחה יכול להפנותך. העלות של הבדיקה יחסית זולה. בברכה, ד"ר ראובן שפירא www.implant.co.il השתלות עצם, הרמות סינוס, שתלים ושיקום

שלום בוצע עקירת שן טוחנת תחתונה מימין אחרי שן בינה.נימצא ציסטה מתחת לשן ובוצעה כריתה. נימרח חומר לבן בתוך הפצע. מה זה יכול להיות? כרגע 4 ימים אחרי אנטביוטיקה עדיין כואב ומודלק בצבע לבן ואפור. בוצע תפרים במקום. עשיתי שטיפה 2 שעות לאחר עקירה ויריקה. מדוע דלקת וכאבים עדיין נמשכים ומה החומר הלבן שנימרח לפני התפירה בתוך מקום העקירה?

יש לשאול את הרופא איזה חומר לבן הוא מרח. להבא אסור לשטוף את הפה אחרי עקירה

לפני כשבועיים הלסת התחתונה התנפחה, בוצע צילום ונמצא שיש דלקת שמקורה בשן 47 - טוחנת. קיבלתי טיפול למשך 7-8 ימים אוגמנטין 875 מ"ג פעמיים ביום. ביום ה 10 - בוצעה עקירה כירורגית של השן וגם בוצע תפר. לאחר מכן הלסת שוב קיבלה נפיחות, דלקת ושוב קיבלתי אוגמנטין פעמיים ביום למשך 5 ימים. היום כשאני מסתכל לתוך הפה אני רואה שהאזור הפנימי של החניכיים (הכיס מתחת לשן 46 ) נראה כאילו הלחיים חוברו לחניכיים. בסופו של דבר אין סימטריה בין צד ימין לצד שמאל בתוך הפה בכל מה שקשור למרווח בין הלחיים הפנימיים לחניכיים. האם זה מצב תקין או שמא יש כאן "תקלה" שבה נתפר הלחיים אל החניכיים?... היש מה לעשות? האם זו הייתה הסיבה להתנפחות לאחר העקירה. נכון להיום ניתן למשש את הלסת מבחוץ ומורגש כאילו יש "גוש".

ללא בדיקה לא ניתן להבין את המצב בעכשווי בגלל הספק ובגלל הנפיחות, רצוי ללכת לביקורת

שלום, עשו לי עקירה של שן טוחנת אחרונה למעלה. עבר חודש ועדיין יש לי כאבים משם ובור. כמה זמן זה עוד יכול לכאוב? מה אפשר לעשות?

כאבים שנמשכים כחודש אחרי העקירה דורשים בדיקה כדי לברר את הסיבה בד"כ תוך שבוע בכל היה אמור להסתדר