דלקת מתחת לשן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לדלקת מתחת לשן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

דלקת מתחת לשן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני כשלושה חודשים בוצע לי מתחת לשן טוחנת טיפול שורש + מבנה וכתר אשר כללה שני מפגשים דיי ארוכים, שמתי לב לנקודה קטנה באיזור החנייכים ליד הכתר בחננייכים למעלה, הלכתי לרופא לבצע צילום לבדיקה האם יש דלקת.. הרופא צילם ואמר לי שיש דלקת והיא קטנה לאט לאט הדלקת לא נמצאת בשן עצמה ממה שאני הבנתי, האם זה נכון שלאחר טיפול שורש הדלקת לא נעלמת לחלוטין? או שיש זמן ריפוי מסוייים.. יש לציין שלא כואב לי בכלל, והנקודה הזאת ששמצי לב אלייה קטנה מממה שהייתה אח עוד קיימת.. לפעמים בציחצוח יורד ממנה דם..

הנקודה מרמזת על כישלון בטיפול השורש, על דלקת בקצה של אחד השורשים, ועל התנקזות מוגלה מהדלקת דרך הנקודה הלבנה

הרופא אמר שעל פי הצילום הכל נראה תקין.. יש מצב שמנסים לסבן אותי? כי כן הנקודה הולכת ונעלמת.. לי הרופא אמר שזה כנראה לחץ מהחנייכים כי האמת שהם לא היו נראות טוב והתחלתי טיפול..

האם מורסה יכולה להתפתח במקום בו אין דלקת? בצילום נראה שאין דלקת מתחת לשן אבל שאר התסמינים מראים שיש מורסה.

מורסה היא פועל יוצא של דלקת, או ממקור חניכי או מדלקת בקצה השורש של השן

ניתן לראות את זה בצילום?

מנסה לבדוק האם מוצא אחרון של שן שיש מתחת למבנה ולכתר דלקת בחניכיים,האם ניתן לימנע משתל? כל רופא שאני שואלת ישר רוצה שאעקור את השן ויעשה שתל,והשתלת עצם. מה דעתך? האם לא ניתן לטפל בדלקת ללא עקירה? זאת שן שלפני 8 שנים גם הרופא הציע לי לעשות שתל,ולא רציתי. הדלקת עברה עם הזמן לפני 3 שנים בצילום,ועכשיו שוב חזרה. מ דעתך? האם אין מנוס מלהציל את השן? האם לא ניתן לקלב אנטיביוטיקה שתטפל בדלקת?

דלקת בקצה השורש מקורה בכשל בטיפול השורש מסיבה כל שהיא או מסדק בשורש. בדרך כלל אנטיביוטיקה אינה מרפאת את הדלקת ללא צילום קשה לי להגיד לך מה סיכויי השן

אוכל לשלוח

שלום רב ד"ר, אני בחורה בת 29, בריאה בדר"כ. לפני כ-6 שנים בערך עברתי טיפול שורש בשן מספר 36. מאז אותו טיפול שורש, נאמר לי ע"י הרופאה שעדיין קיימת דלקת מתחת לשן עם הכתר. ושעלי להיות במעקב (צילומים). לפני מספר חודשים הרופאה אמרה שעלי לעבור צילום סי טי בשן, על מנת שיוכלו לעשות לי ניתוחון קטן בשן- לעשות חתך מתחת לשן, בבשר, ולנקות את הדלקת(מבלי לפתוח את הכתר). לאחר הסי טי, הרופאה שינתה את דעתה ואמרה שעלי לעקור את השן. מצרפת לך צילומי סי טי של שן מספר 36- אשמח בבקשה ד"ר יקר שתסתכל ותתן לי את חוות דעתך המקצועית- האם לפי מה שנראה לך יש דרך להציל את השן? כמובן שהתשובה שלך איננה מחייבת... אלא בגדר יעוץ.. חשוב לציין שאין לי כאבים בשן. תודה רבה וסליחה על כל המלל :-) https://www.youtube.com/watch?v=RS88KWOEf-k

נא שלחי לי רק את הצילום של השן, בלי הCT