עקירת שן בהרדמה מקומית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לעקירת שן בהרדמה מקומית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

עקירת שן בהרדמה מקומית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום, אני בן 24 וצריך לעקור כירורגית שתי שיני בינה בעייתיות בלסת התחתונה (ואת הנגדיות שלהן בלסת העליונה בעקירה לא כירורגית). אני חושש לגשת לטיפול שיניים עקב בעיות בעברי עם הרדמה מקומית. פעמיים בחיי פתחו לי סינוס בגב תחת הרדמה מקומית, בשני הפעמים סבלתי מכאבי תופת תוך כדי, בפעם האחרונה הרופא הכירורג באמצע הפעולה לא ידע מה לעשות לאחר שהזריק לי את הכמות המקסימלית של לידוקאין. לבסוף הוא סיים את הפרוצדורה ואני נשאר עם הכאבים והחוויה הלא נעימה בפעם השניה בחיי. סיפור דומה היה לי גם בפעם הראשונה (אז הכירורג אפילו לא טרח להזריק לי עוד הרדמה). וסיפור דומה נוסף היה לי עם רפואת שיניים כאשר עשיתי סתימה די פשוטה בשן טוחנת, הרופאה נזדקקה לפלטת מתכת קטנה כדי להרחיב את המרווח בין השיניים, פעולה שפתאום גרמה לכאבים שוב והרופאה שראתה שאני סובל הזריקה לי עוד מספר זריקות במקום, ללא הועיל, איני יודע מה הכילו אותן זריקות אצל הרופאת שיניים כי זה היה למעלה מ3 שנים אבל אני מאמין שגם אז היה מדובר בלידוקאין. בקצרה אבקש על המלצה מה לעשות בנידון, אני פוחד לעשות פרוצדורה די ארוכה (הפרוצדורות הקודמות לא התארכו יותר מעשר דקות) בידיעה שאני עלול לסבול נורא במהלכה. כמו כן אני חושש שהרופא שיניים יזלזל במצבי ולא יקח את זה ברצינות.

שלום,רועי, אני מבין את החשש. קיימת אופציה של הרדמה כללית.החסרונות הם : עלות גבוהה,התאוששות קשה אחרי עקירת שתי שיניים יחד.סיכון של הרדמה כללית. לגבי עקירה בהרדמה מקומית-לדעתי עדיף.הייתי פונה לכירורג עדין ומתחשב,שידאג שלא תרגיש כאב במהלך הטיפול. אם תרצה המלצה לכירורג,באפשרותך לכתוב לי ל dr_zvika_r@walla.com בהצלחה ! דר. צביקה רוזנבלום

שלום. אני בת 36 וצריכה לעבור עקירה כרורגית לשם הוצאת שן בינה חצי כלואה. זריקות פשוט לא משפיעות עלי+חרדה גדולה שנלווית לכך. י שלי תור לעקירה בבית חולים מאיר עם הרדמה מלאה האם יש דרך נוספת לעשות זאת עם המגבלות שלי אך ללא הרדמה מלאה?

שלום ענבל במידה ויש צורך בעקירת שן הבינה ואכן זריקות לא משפיעות. יש צורך בהרדמה כללית. שאלתי - האם מומחה לכירורגיה פה ולסת ניסה לבצע הרדמה מקומית ולא הצליח? שאם לא כך הדבר, אני ממליץ לך לפנות למומחה לכירורגיה פה ולסת ולבקש ממנו עקירה בהרדמה מקומית. רק במידה והדבר לא צלח, יש לפנות להרדמה כללית. בהצלחה תודה שפנית אלינו

תודה על תשובתך רק רופא שיניים פרטי ניסה לבצע לי הרדמה מקומית ולא הצליח בשלב מסויים אף הזריקה פגעה לי כנראה בעצב וקבלתי ממש זרם. האם יש שוני בין זריקה שרופא שיניים עושה לזריקה שעושה מומחה לכירורגיה פה ולסת?

האם יש קשר בין עקירת שן בהרדמה מקומית למחלת בלס פאלסי והאם יש סיכוי כל שהוא שפגעו לי עם המחט בעצם הפנים? תודה רבה לעונים..!

שלום רב, אין קשר בין זריקה להרדמה לבין פאציאליס, יתכן שהיה החלשות של מערכת החיסון מכל הסטרס מסביב או סתם צירוף מקרים מצער. תרגיש טוב, מארק רובין BPT מנהל פורום בלס פאלסי ופאציאליס Bells palsy AND facialis

האם יכולה לנבוע בעיה כלשהיא בין הרדמה ,ועקירת שן לבין העובדה אני משתמש בכדורי הרגעה כגון וליום

אילן שלום . אין שום קשר בין עקירה בהרדמה מקומית לבין התרופה ווליום אך לגבי תרופות אחרות כגון תרופות נוגדות דיכאון ממשפחת הטריציקלים ותרופות אנטיכולינרגיות וכן תרופות הרגעה ממשפחת הפנותיאזינים חוסמי ביטא רצפטורים מעכבי מונואמין אוקסידז חוסמי ניורונים אדרנרגיים וגם הורמונים של התירואיד עשויות להתנגש במכווץ כלי הדם המוסף לחמרי אלחוש מסויימים . חובה עליך להראות לרופא השיניים את התרופות שאותן הינ מקבל כדי שיוכל לנקוט באמצעי הזהירות המתאימים .