כאבים אחרי טיפול שורש: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

רפואת שיניים: שימור הצלחת הטיפולים

בעיות לאחר טיפול שיניים עלולות להיגרם כתוצאה מכך שהמטופל לא הקפיד על היגיינה טובה או לא הגיע לביקור תקופתי, אך גם לרופא יכול להיות חלק בכישלון הטיפול לעיתים קרובות הרופא אינו "אשם" בכישלון המוקדם של טיפול שיניים, אך לפעמים ישנה בהחלט אפשרות שהרופא טעה בשיקול הדעת ולאו דווקא התרשל וזו הסיבה שבגינה הטיפול לא החזיק מעמד בפה זמן סביר. במקרים רבים לא ניתן להוכיח התרשלות של מי מהצדדים, אבל עצם העובדה, שבמבחן התוצאה הטיפול לא עמד בסטנדרטים של הרופא הסביר, מחייבת את הרופא להסברים. אחוזי הצלחהרופאים רבים, בצדק, לא אוהבים את השאלה המקדימה: "איזו אחריות אתה נותן על הטיפול דוקטור?" ראשית, כיוון שזו שאלה שמוזילה את המקצוע והופכת את הרופאים לטכנאים המתקנים איזה שהוא מוצר פגום, כשלמעשה אנו עובדים בתוך סביבה ביולוגית דינאמית, שנמצאת בתוך אדם חי, דבר המקשה מאוד לנבא את עתיד העבודה לאורך שנים. שנית, זה הופך את...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לכאבים אחרי טיפול שורש

כאבי פה ושיניים - תמונת המחשה
כאבי פה ושיניים השן כואבת, אבל אתם נמנעים מביקור אצל רופא השיניים - בגלל הפחד מ"המזרק המאיים" בפתיחת הט...
עקירת שן - תמונת המחשה
עקירת שן בשנים האחרונות יש עלייה משמעותית בשיעור ההישרדות של חולי סרטן. כיצד תוכלו לחזק את הגוף...
כאבי שיניים - תמונת המחשה
כאבי שיניים שום, אלכוהול, לימון ומלח לא באמת פותרים בעיות שיניים. עדיף להשתמש במשככי כאבים רגילים מ...
טיפול שורש - תמונת המחשה
טיפול שורש שתלים דנטליים פותרים בעיות רבות בשן ,אך מתי, בכל זאת, מומלץ לטפל בשן חולה באמצעות טיפול...
ללמוד עוד על כאבים אחרי טיפול שורש
רפואת שיניים: שימור הצלחת הטיפולים-תמונה

בעיות לאחר טיפול שיניים עלולות להיגרם כתוצאה מכך שהמטופל לא...

מאת: ד"ר יוסי...
14/07/2010
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לכאבים אחרי טיפול שורש?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

כאבים אחרי טיפול שורש: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לפני שבוע עשו לי טיפול שורש בשן עם 3 תעלות וסגרו עם סתימה זמנית. בתחילה לא כאב כלום, כעבור כמה ימים, כל פעם שאני סוגרת את השיניים או מניחה יד על השן שעברה טיפול שורש, אני מרגישה ממש כאב. יכול להיות שזה מראה שיש בעיה בטיפול שורש?

סביר להניח שאין שום בעיה לקיחת ADVIL שלוש פעמים ביום משך יומיים או שלושה תפתור את הבעיה

שלום, לפני שבוע עשיתי טיפול שורש בשן טוחנת אחרונה למטה. היו לי כאבים חזקים והרופא אמר שיש סדקים בכותרת ושאולי מזה הכאבים. הוא המליץ לעשות טיפול שורש בטענה שהסדקים יכולים להמשיך ולהיכנס פנימה לשורשים. חודש לפני עשיתי טיפול שורש בשן מעל כי היה בה נמק. יכול להיות שהכאבים למטה הקרינו מהשן למעלה שעוד כאבה? הרופא טען שאין קשר וכל שן זה בנפרד. יש לי עדיין כאבים מאוד חזקים מהשן למטה אחרי הטיפול שורש, כואב לי במיוחד בשכיבה כשאני ישן, אני מרגיש את הכאבים ולא מצליח לישון וגם בלי קשר זה כואב. מה עושים? רופא אחר הציע לי לעשות צילום cbct ולראות אם התפספס שם משהו. האם לעשות? אם יחלפו שבועיים ועדיין יכאב לי מה לעשות?

הי דן שבוע של כאבים אחרי טיפול זה לא דבר נדיר. בדרך כלל משככי כאבים פותרים את הבעיה. מה שמטריד בסיפור שלך זה שהכאב מתאפיין בשכיבה ומונע ממך שינה. הייתי מחכה עוד כמה ימים ואם אין הטבה מתיעצת עם מומחה. הבדיקה צריכה לתת תשובה לשאלה האם ה סדק העמיק ויש לעקור את השן, האם יש בעיה בטיפול עצמו, האם ישנה שן נוספת שדורשת טיפול. כחלק מהבירור בהחלט הייתי שוקלת cbct הרבה בריאות ד"ר אילנה דבורקין קינן

שלום, עשיתי cbct רק לשן הזאת והרופא אמר שהוא לא רואה דבר והטיפול בסדר. הוא הציע אם ארצה שהוא יעשה חידוש אבל הוא לא יודע אם זה יפתור את הכאבים. האם לעשות חידוש? מבחינתו זה לעשות את אותו טיפול מחדש ויכול להיות שהכאבים יחזרו. האם לעשות את החידוש אצל רופא אחר? אולי הוא פספס משהו? כמה זמן אני אמור לחכות עם הכאבים? יש רגעים שבא לי לעקור אותה מרוב כאבים אבל אני לא רוצה לאבד שן אבל קשה לי גם לחיות עם כאבים הרבה זמן עם הרבה משככים שגם לא בריאים. מה עושים?

שלום, כמה זמן אמור לכאוב אחרי טיפול שורש? עבר שבוע ויש לי עדיין כאבים מאוד חזקים. מרוב כאבים בא לי לעקור את השן. חזרתי לרופא והוא לא יודע למה זה כואב ואמר שמבחינתו סיים את הטיפול ולא פותח שוב. אני חושש שאם ימשיך לא תהיה לי ברירה אלא לעקור את השן באופן עצמאי. לא יודע מה לעשות.

דורון שחום בדרך כלל הכאב נמשך כשבוע, אבל יש מקרים עקשים שלוקח להם יותר זמן עד להעלמות מוחלטת של הסימפטומים. כאב כמו שיש לך, עוצמה גבוהה שבא לך לעקור את השן, דורש בירור. כדאי להתייעץ עם מומחה לטיפולי שורש ולשקול cbct בכל מקרה מקווה שזה דזה מאחוריך רק בריאות ד"ר אילנה דבורקין קינן

עשיתי טיפול שורש . במפגש השני שהוא אמור להכניס לי לתוך התעלות משהו הרופא הסתבך. והיה חסר לו משהו בגלל שתעלה אחת שלי דקה מאוד (הוא ביקש מהעוזרת שלו סגול וכחול היא אמרה לו שנגמר הסגול והכחולים פגי תוקף בכלל )הוא יתעסק אם זה המון זמן עד שנישבר משהו בפנים בשורש לא הבנתי מה בידיוק אבל הרופא אמר שזה בסדר וששבוע הבא הוא יסיים את הטיפול וסגר לי את השן אחרי זה לא כאב לי . לאחר שבוע חזרתי אליו שייסים הוא סיים את הטיפול ביום רביעי ועד עכשיו אני אם כאבים שלא יכול לעמוד על הרגליים הוא אומר שזה דלקת אני מרגיש את השן עוד שניה מתפוצצת . אני חושש מאוד . עברתי טעפול שורש פעם לא כאב לי ככה אחריו .

יכול להיות שיש כשל בטיפול השורש בגלל שנשבר מכשיר בתעלה גש לבדיקה למומחה לטיפולי שורש