התלבטות לגבי פעילות גופנית

דיון מתוך פורום  אימון, כושר גופני ותזונה

09/11/2020 | 11:26 | מאת: שואלת

שלום אורי, בדרך כלל אני עושה הליכה\ריצה של כ12-14 ק"מ מחולקים לפעמיים, בוקר ואחה"צ\ערב. לאחרונה מחשיך מאוד מוקדם וביצוע הפעילות המאוחרת הפך למסובך יותר. רציתי לדעת האם ביצוע כל הפעילות בבת אחת (לוקח לי כשעה ו-40 דקות עד שעתיים, תלוי בקצב) יכול להיות שווה ערך או שבכל זאת כדאי לחלק. שאלה שנייה, שמתי לב שאם אני רצה יותר בשטח הררי (רוב הפעילות שלי היא בשדות\יער) כואבים לי קצת שרירי הרגליים. זה לא נורא, אבל רציתי לדעת אם זה מעיד על חולשה. שאלה אחרונה, האם נורא לרוץ גם כשהנעליים רטובות? זה יכול להזיק לכפות הרגליים? כמובן שמיד בסיום הריצה אני מייבשת את הנעליים והגרביים על ההסקה, בחום לא גבוה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. תלוי במטרתך. אין לכך תשובה חד משמעית. במידה והחלטת לפצל ממליץ לבצע בחלק אחד אימון עצים ( מהיר יותר) וגם קצר יותר בזמן ובחלק השני אימון מתון יותר וארוך . 2. הגיוני - עלייה מקשה. רוצה לשפר זאת - תרגלי יותר עליות. 3. לא, כל עוד הרגל אינה "מטיילת" מדי בתוך הנעל. בהצלחה אורי

11/11/2020 | 12:08 | מאת: שואלת

תודה על המענה. פיצלתי כי זה יותר הסתדר לי עם הלו"ז. בעקבות מגבלות הקורונה עברתי לאזור מבודד בו אין תאורה, ככה שאני מחוייבת לבצע את כל הפעילות בשעות בהן יש אור. מהבחינה הזו, דווקא עכשיו יותר קל לי לקום מוקדם ולבצע פעילות כפולה מבחינת זמן. אופציה שניה (באם כן עדיף פיצול), היא לצאת להפסקת ריצה באמצע יום העבודה. אין לי מטרה בפעילות הגופנית, זה פשוט כיף לי וגורם לי להרגיש טוב עם עצמי. מה דעתך?

שלום, הפיצול לא מאד משמעותי ולכן ממליץ ללכת עם מה שנוח לך - שניהם בסדר. בהצלחה אורי

מנהלי פורום אימון, כושר גופני ותזונה