ברך נפוחה ופענוח תוצאות

דיון מתוך פורום  דלקות מפרקים

25/12/2018 | 19:59 | מאת: שרון

הי ד״ר אני בת 32 ובערך 4 חודשים הברך שלי מתנפחת ללא סיבה גם בזמן מאמץ ספורט וכו, וגם ללא פעילות. עשיתי מספר בדיקות דם,mri , ct שום בדיקה לא הראתה מממצאים חד משמעיים ואני לא יודעת מה עלי לעשות אני ממש אובדת עצות. אציין כי חשדנו שמדובר במחלה אוטואימונית אבל רופא המשפחה רק שלח אותי לעשות את הדברים השגרתיים. אשמח אם תוכל לכוון אותי ולתת את דעתך האם יכול להיות שע:פ התוצאות להלן מדובר בדלקת מפרקים כרונית או משהו אחר( בזמנו שלחתי את התוצאות לראמוטלוג שלא חשב שמודבר מחלה אוטואימונית) כמו כן ע״פ הבדיקות רואים שיש נוזל בברך האם ניתן לשאוב אותו או לטפל בו על מנת שאוכל לחזור לפעילות אשמח לעזרה בדיקות דם: ראה פרוט להלן הערות והסבר DNA (ds) Ab Borderline 5.0 RNP 1.5 Index 0.0 0.9 סמן - הערך מחוץ לטווח 1.5 Sm (anti Smith Ab) <0.2 RNP A 1.5 Index 0.0 0.9 סמן - הערך מחוץ לטווח 1.5 RNP 68 <0.2 SmRNP <0.2 SSA-60 <0.2 SSA-52 <0.2 CHROMATIN <0.2 Anti Jo-1 Ab <0.2 Scl-70 Ab <0.2 ANTICENTROMERE Ab <0.2 SSA (Ro) SINGLE <0.2 SSB (La) SINGLE <0.2 RIBOSOMAL P Ab <0.2 ANA PATTERN NEGATIVE ANA TITER NEGATIVE DNA Ab CONF Negative < לבדיקה הקודמת לבדיקה הבאה > הערות לבדיקות ANTINUCLEAR Ab_(ANA) Positive by Bioplex See IFA Confirm result ‎לרופא: הסבר באתר המעבדה DNA (ds) Ab ‎לרופא: הסבר באתר המעבדה DNA Ab CONF Confirm By IFA Crithidia כמו כן EOS % הוא 9.1. וESR היה 17 ואחרי בבדיקה אחרת היה 28 crp- בבדיקה אחת היה 0.1 ואז עלה 1.05 כל השאר הבדיקות תקינות: CREATININE LDH COMPLEMENT C4 RHEUMATOID FACTOR <12.50 בדיקת ct- נוזל בכמות בינונית בחלל המפרק מימין( בברך ימין) mri- נזול יתר תוך מפרקי עם התעבות קלה של הסינוביה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום נוזל המופיע ללא חבלה בברך מחייב ניקור כדי להגדיר אותו כדלקתי או לא דלקתי. מגילך ומהסיפור אני מניח שימצא כדלקתי ויצריך טיפול. מציע לפנות לראומטולוג לצורך תאום ניקור הנוזל.

27/12/2018 | 21:59 | מאת: שרון

קודם ד״ר תודה על המענה המהיר. שנית, אני ממש מבולבלת ומקווה שתעזור לי לעשות סדר בדברים. תראה פניתי לאורטופד שטען שיש לבצע ביופסיה שתוכל לאתר את מקום הבעיה. כמו כן יש לי תור לראטמטולוג האם ניקור הנוזלים תוכל לאבחן את הבעיה ?? אני חוששת שזה דלקת מפרקים אבל הראטומטולגו ששלחתי לו אונליין את הבעיה טוען שיש בעיה מקומית אבל זה לא בעיה אוטואימונית. אשמח לעזרה מה זה יכול להיות ומה כדאי לעשות? אציין כי רופא המשפחה בכלל הפנה אותי לרופא מומחה לאורטופד ירך וברך (החלפת מפרקים) שאלותיי: 1. האם ביופסיה תתן תשובה חד משמעיתו וכל בעצם תעלה על הבעיה? 2. האם ניקור יצביע ֿעל הבעיה והאם כדי לעשות זאת? 3. האם בעצם יכול להיות שזה בעצם רק דלקת בברך כתוצאה מהמים ושכן זה חוזר רק בברך ימין. תודה על העזרת!!!

שלום אין מקום בשלב ראשון לביופסיה. צריך להתחיל אצל הראומטולוג. בהחלט יתכן שמדובר בדלקת ולכך יש טיפול יעיל.

מנהל פורום דלקות מפרקים