פורום ניתוח אף - כירורגיה פלסטית

הפורום עוסק בכל הנוגע לניתוחים פלסטיים של האף וכן בבעיות רפואיות של האף, כגון: סטייה של מחיצת האף או קונכיות מוגדלות הנלוות לעיתים לרצון לשפר את המראה האסתטי.

הפורום דן בתהליך הטרום ניתוחי: פגישת הייעוץ, הבדיקה הפיזית של האף, חשיבות של אמצעי המחשה כהדמיית מחשב ועוד.

כמו כן, נדון בנושאים הקשורים לשלבי הניתוח, בטכניקות השונות הקיימות היום, יתרונותיהם וחסרונותיהם.

לבסוף ניתן ללמוד במסגרת הפורום על כל תהליך ההחלמה שלאחר הניתוח.

מטרה נוספת של הפורום היא לענות על כל השאלות המטרידות מטופלים, אשר עתידים לעבור ניתוח אף או לחילופין לאלה שכבר אחריו.
3676 הודעות
3190 תשובות מומחה

מנהל פורום ניתוח אף - כירורגיה פלסטית

פורום זה נועד לתת מענה למתעניינים בניתוח אף פלסטי ו/או רפואי משולב. אם יש לכם שאלה בנוגע לניתוח אף שעברתם לאחרונה, נא לפנות לרופא המנתח.
22/03/2019 | 20:08 | מאת: יפעת

שלום דר קריכלי לפני המון שנים עברתי ניתוח אף שלא צלח .הרופא ניסה לתקן ולא הצליח , כיום אני מעונינת לעבור ניתוח שלישי בכדי לתקן את הנחיר שנמצא ימין למעלה שמאל למטה האם יש מישהו שיודע לבצע פעולה מורכבת שכזו ?מה אחוזי השיפור ?

היי עשיתי ניתוח פתוח לפני שלושה חודשים לשנות את החזית האף קטן טיפה מורם מהפרופיל הוא ירד המון ממה שהיה בגובהובנפיחות שכבר כמעט נעלמה ככה זה מרגיש אבל האף בחזית נראה אותו הדבר אולי טיפה יותר קטן אבל עדין נראה כמו אף של ליצן השאלה שלי אם אחרי שלושה חודשים והתוצאה היא כזאת הניפיחות תרד משמעותית בעוד שנה או שאצטרך לעבור ניתוח נוסף

לקריאה נוספת והעמקה

נא לא להילחץ. הדברים אמורים עוד להשתנות. התגבשות האף הסופי לוקחת שנה ואף מעבר לזה, תלוי במבנה התחלתי שלו. בהצלחה.

10/03/2019 | 00:15 | מאת: שירי

אני לאחר כ-4 חודשים מניתוח אף אסתתי+רפואי ונחשפתי לשמש בזמן שהיה בחוץ ויותר מאוחר ראיתי שנשרפתי בפנים וגם באף והוא נהיה נפוח קצת זה עלול ליצור בעיה? הנפיחות תרד?

07/03/2019 | 10:37 | מאת: אביטל

שלום, לפני חודש ושבוע עברתי ניתוח להצרת האף והקטנת נחיריים. השבוע נדבקתי בוירוס והייתי חולה עם חום ושיעול טורדני ביותר. היו לי תחושות מוזרות בסחוס בקצה והקצה עצמו נראה נפוח יותר משהיה לפני המחלה. בנוסף, בין כנף הנחיר לקצה האף נוצר מן בקע. השאלה שלי האם יש מצב כזה שחודש ושבוע אחרי ניתוח יש סיכוי למבנה הקדמי של האף להשתנות בעקבות שיעול? האם הנפיחות אמורה לרדת? האם כל זה משפיע על התוצאה הסופית של נראות קצה האף? תודה

03/03/2019 | 04:12 | מאת: לידר

שלום דר מה שלומך? עשיתי ניתוח לפני שנה וחצי ואני ממש לא מרוצה , עוברת עלי תקופה דיי קשה מאז הניתוח שאני לא מצליחה לקבל ולעכל את מנ שהמנתח עשה לי.שאלתי כאן אם אפשר להאריך את האף ולהוריד אותו לצורה ישרה (כשמסתכלים מפריל) כי הוא העלה לי את האף למעלה. הוא גם עשה לי את האף מאוד עגול אפשרי לעשות אותו ויפה יותר מחודד ? והטיפ של האף שלי מתחיל לצנוח ואני צמש לא מסוגלת לראות את זה. יש המון בעיות שהוא גרם לי לאף אשמח אם תענה לי ומה המספר טלפון של המרפאה שלך לתיאום פגישת יעוץ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לידר, שלומי טוב. קשה להביע דעה מושכלת ללא בדיקה, אך ברוב המקרים ניתן לשפר את המצב במידה זאת או אחרת, כל מקרה לגופו. את מס. הטלפון ניתן להשיג דרך האתר שלי או בבזק 144, לא דרך הפורום.

28/02/2019 | 05:10 | מאת: יהב

עשיתי ניתוח אף פתוח לפני חודשיים בגלל בעיה בחזית של האף ועדיין נפוח מאוד בפרונט של האף מפחד אם לא הורידו מספיק או שעדיין נפוח מאוד כי מרגישים שהבצקת שהייתה ירדה משמעותית ובביקור האחרון שלי לפני שבועיים הרופא דפק לי זריקה של סטרויידים באף חשוב לציין שהאף יפה חמוד ופצצה אבל הקדימה אותו דבר בשבילי אז השינוי לא משמעותי לי

לקריאה נוספת והעמקה

לא להילחץ, תהליך החלמה נמשך מספר חודשים.

21/02/2019 | 18:31 | מאת: שירה

קיבלתי מכה קלה באף, לא היה דם ולא כלום אבל שהסתכלתי במראה ראיתי בליטה רצינית על גשר האף. האם יכול שזה יעבור לבד? אם מה אפשר לעשות כדי לעזור לזה לעבור, ותוך כמה זמן רואים אם זה עובר לבד או שזה שבר קבוע?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והבליטה לא תעלם תוך מס. ימים פני לבדיקה אצל רופא מנתח.

שלום ד"ר קריכלי, אני כמעט חודש אחרי הניתוח ושמתי לב שחוזרים לי סימנים מתחת לעיניים. למה זה יכול להיות קשור? האם יש משהו שיכול לשפר את זה?

לקריאה נוספת והעמקה

ב"כ סימנים כאלה חולפים עד שבועיים מהניתוח. אצל חלק מאנשים ממוצא מזרחי לפעמים לוקח יותר שמן בגלל פיגמנטים כהים שהיו עוד לפני הניתוח

ערב טוב, אני עתיד לעבור ניתוח אף משולב - כריתת קונכיה, יישור מחיצה ואסתטי, ביררתי אצל כמה רופאים ונורא התרשמתי מד"ר אילן הוכמן, אשמח בבקשה להמלצות דיס המלצות, אשמח ליצור קשר עם מי שעבר אצלו ניתוח דומה, תודה רבה.

03/02/2019 | 14:44 | מאת: אביטל

שלום ד"ר קריכלי. אני 11 יום אחרי ניתוח ופתאום התחלתי להרגיש לחץ על האף באזור של העצם. תחושה דומה לשל הרכבת משקפיים שלוחצות הרבה זמן. זה משהו נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

על פניו לא מדובר בבעיה שצריכה להאדיג. ליתר ביטחון ממליץ להיבדק אצל רופא מנתח.

02/02/2019 | 09:41 | מאת: ייעוץ לפני ניתוח אף

1. מי מבטיח לי שגם לאחר שיוף מושלם העור יישב על העצם בצורה ישרה ומושלמת ? 2. האם הניתוח נשאר באותו מצב לכל החיים ? 3. והאם הזרקות יכולות להשטיח את האף אבל על חשבון של הגדלת האף למעשה ? 4. במידה והניתוח לא יהיה מוצלח זה נכון שכל ניתוח נוסף מסכן את האנטומיה של האף ואת חוזקת העצם 5. האם האף יהפוך להיות יותר רגיש מאשר לפני הניתוח ? 6. והאם קיימות פריצות דרך נוספות של יישור אף עם אותם תוצאות כמו ניתוח כירורגי אבל לא על ידי חיתוך עם סכין אלא לייזר וכו' ? 7. האם הניתוח משנה אפילו במקצת את הקול שלנו 8. האם יש השפעה גם על מערכת השמיעה לטובה או לרעה ? 9. והאם באמת אני יכול לשפר את מראה האף קלות מבלי לעשות שום שינוי לפנים אפילו לא באופן מינורי 10. האם חוש הריח עלול להפגע בעקבות הניתוח ?

לקריאה נוספת והעמקה

כמות השאלות מצריכה בדיקה יסודית. ממליץ להיבדק אצל מנתח מנוסה על מנת לקבל מבוססות.

30/01/2019 | 19:21 | מאת: נועה

האם סדק באף שאני משערת שקרה לי מפציעה יכול לשנות את מראה האף אני מוסיפה ומציינת שנחבלתי והכאבים חלפו לאחר מספר שעות עם דימום מאוד מינימלי וכעבור יום לא היה שום כאב. תודה !

לקריאה נוספת והעמקה

סדק באף נקבע על סמך צילום רנטגן ולא על פי תחושה

אך חלף לו חודש כבר האם סדק לא אמור להיות מלווה בכאבים עזים ?

30/01/2019 | 18:39 | מאת: אבירן. 25

ממש בקצה האף שלי אם אני מסתכל במראה ב"פרופיל" מצד שמאל אני מבחין במן בקע זעיר מאוד ממש לפני סוף האף. אך במבט מצד ימין הבקע איננו נראה וגם במבט ישר מאוד אל המראה האף נראה ישר. מעולם לא אמרו לי שום דבר חריג על האף מלבד היותו שהוא קצת גדול והשאלה שלי האם ניתן לעשות ניתוח כדי "לסדר" את הבקע הזה אבל פחד ענק יש לי שבעקבות הניתוח מראה האף שלי יהיה שונה לחלוטין ובכך ישנה את המראה הכללי שלי בפנים. האם ניתן לעשות תיקונים זעירים מאוד מאוד שכלל לא יהיו מורגשים במיוחד בשבילי ?

לקריאה נוספת והעמקה

בהנחה שמדובר בניתוח "זעיר" מדוע בכלל לבצע ניתוח שכזה? אם הדבר מאוד מפריע פנה לבדיקה ויעוץ מקצועי.

21/01/2019 | 07:28 | מאת: shlomi

לפני כ-שנה בערך בעבודה נפגעתי באף הפגיעה התרחשה כאשר עליתי עם הראש בפתח שאפשר להכניס את הראש רק מהצד. משום מה מבהלה סובבתי את הראש בחזרה והאף קיבל מכה יחסית חזקה הרגשתי זעזוע קל בראש לא ירד לי דם (אולי ממש ממש מעט) אך הייתה סחרחורת וכאב די חזק, אבל הכאב חלף לאחר שעה מה הסיכוי שהיה שבר או סדק כלשהו שגרם לשינוי בצורת האף ? במראה אינני מצליח להבחין במשהו חריג, אבל זה היה רגע טראומתי שכל פעם שאני נזכר בזה אני חושב שהיה שינוי כלשהו אפילו מינורי מה הסיכויים שקרה משהו גם ללא בדיקה ?

לקריאה נוספת והעמקה

אף הינו איבר רגיש לחבלות, אך לפי הסיפור אין סבירות לשבר ושינוי צורת האף.

30/01/2019 | 16:00 | מאת: shlomi

למרות שסובבתי את הראש 90 מעלות מצב שבו אי אפשר להכניס את הראש רגיל ?

01/01/2019 | 13:10 | מאת: שרון

שלום אני מתגייסת ללוחמה ב18.3.19 ואני מעוניינת לעשות ניתוח אף... רציתי לשאול אם זה אפשרי מבחינת הזמן החלמה לעשות חודש לפניי אולי קצת יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

שישה שבועות מהניתוח זמן בהחלט מספיק להחלמה. ברשותך עשרה שבועות מהיום.

24/12/2018 | 11:25 | מאת: מלי

שלום, אני מעוניינת לעשות ניתוח אף, מה המחיר של ד"ר קריכלי?יש אפשרות לשלוח תמונה?

04/12/2018 | 01:12 | מאת: Eden

תשובה מ CT לעצמות הפנים: הודגמה התעבות רירית בסינוס פרונטלי מצד שמאל, בתאי אטמואיד דו צדדי, בסינוסים מקסילרים דו צדדי. מחיצה גרמית של האף עם סטייה ימינה. OMC הודגם פטנטי מצד שמאל, מצד ימין חסום. מבנה גרמי ללא ממצא הרסני. הייתי אצל הרופא אחרי ה CT והוא אמר שצריך ניתוח. קודם כל מה אומרים הממצאים של ה CT בדיוק? ובנוגע לניתוח מה התהליך והאם הם גם מיישרים את האף?

לקריאה נוספת והעמקה

מבלי להיכנס לפרשנות מפורטת של CT, ניתוח יישור מחיצה אפשרי, תלוי בחומרת הסטייה שלה ומידת הפרעה לנשימה. ניתוח מחיצה לבד אינו גורם ליישור האף, לשם כך דרוש ניתוח משולב לתיקון שני הדברים.

03/12/2018 | 17:02 | מאת: אריאל

היי נדבקתי מאחותי בחום גבוה חודש לאחר ניתוח אף. האם אני צריכה לחשוש?

29/11/2018 | 01:38 | מאת: נועם

אשמח לדעת מה ההבדל בין השיטות? מה ההשלכות של כל שיטה? ועל איזה שיטה אתה ממליץ?

בשיטה סגורה החתכים אינם ניכרים לעין כאשר בשיטה פתוחה ישנו חתך נוסף בין הנחיריים שמאפשר הרמת מעטפת העור. אין המלצה חד משמעית איזה שיטה לבחור. כל ניתוח לגופו של עניין. כל רופא והרגליו. בסופו של דבר חשובה התוצאה ולא השיטה.

אני מסירה את התפרים ביום רביעי הקרוב והשאלה היא אחרי כמה זמן אוכל לחזור לשיגרה והאם לאחר הוצאת התפרים יכולה להשים טיפה מייקאפ על האיזור ? תודה מראש❤️

20/11/2018 | 18:05 | מאת: מיכל

שלום, עברתי ניתוח כולסטאומה (ניקוי גידול עור לא סרטני מהאוזן הפנימית)לפני שבועיים. האם יכולה לטוס מחר?

שלום דר', עברתי ניתוח להקדמת לסת עליונה לפני כ 5 שנים, כתוצאה מהניתוח האף שלי התרחב (במיוחד כשמחייכת), הפך להיות ארוך עם קצה מאוד נפול, אסימטרייה בנחריים שגורמת לכך שהאף יראה עקום. הלכתי להתייעצות עם רופאים לניתוח אף, וכל ההדמיות שנתנו לי לא היו משביעות רצון ולפי דעתי גרמו לפרופיל מכוער יותר! .. אחרי חיפוש שעשיתי ... נראה לי שדבר הכרחי על מנת לקבל פרופיל יפה הוא "למלא" את בסיס ה columella ... בבדיקה אחרת אצל רופא בשם ידוע.. אמר לי שמה שהצעתי לשיפור הפרופיל הוא אכן נכון.. אבל בשביל לעשות את זה הוא נתן לי אחוז הצלחה של 50% בניתוח, כי לפי דבריו, הוא לא יודע אם הסחוס באף שלי יספיקו למילוי הדרוש ובמידה והניתוח לא מצליח אז לעשות ניתוח משני ולקחת סחוס מהאוזן ... אני מודה לכנות של הרופא, אבל עדין מחפשת רמת הצלחה טובה בהרבה יותר.. חיפשתי הרבה באינטרנט ולא מצאתי תמונות של ניתוחים שמשנים זווית האף על ידי מילוי הבסיס ולא על ידי "קיצור והרמת" האף שלפי דעתי לא מתאימה לי .. שאלה שלי האם נתוחים כאלו מבוצעים בארץ ? מהנסיון הרב שלך דר' האם נתקלת במקרה דומה? והאם אפשר להגיע לרמת הצלחה מובטחת גדולה משמעותית ממה שהוצע לי? ... ניסיתי ליצור קשר עם המרפאה שלך לקבוע תור לייעוץ ולא היה מענה.

לקריאה נוספת והעמקה

מעלה תמונה שמצאתי ברשת שממחישה את כוונתי

אחוז נמוך של אנשים שעברו ניתוחים אורתוגנטיים נזקק לפתרון בעיה כשלך. מנתח מנוסה יידע להתמודד עם הבעיה. באשר לרמת הצלחה - קשה לענות ללא בדיקה.

17/11/2018 | 23:04 | מאת: מישל

אומרים שאחרי ניתוח אף יש נפיחות אחי עשה ניתוח ואז אחרי 3 חודשים הנפיחות ירדה וקצה האף היה ממש קטן ועכשיט אחרי שנה הקצה התרחב בחזרה למה הקצה שלו התכווץ? אני מפחדת שזה יקרה גם לי

שלום ד"ר, אני אחרי חודשיים של ניתוח אף,ואני מעוניין לחזור לשגרת הספורט (אימון משקולות ודברים כבדים),רציתי לדעת האם זה זמן מספיק טוב או שצריך לחכות עוד הרבה זמן לחזרה לספורט?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית תוך הגדלת עומסים הדרגתית.

תודה רבה ד"ר

שלום וברכה, אני אמור לעבור ניתוח לכריתת פוליפים ומעוניין גם לשלב ניתוח פלסטי באף. בניתוח הפלסטי אני מעוניין להשטיח גבנון בגשר האף העליון. האם הדבר אפשרי ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אפשרי בהחלט

ניתן לחזור לפעילות ספורטיבית תוך הגדלה הדרגתית של עומסים.

27/10/2018 | 10:31 | מאת: צחי

אני מנסה כמה ימים להתקשר אל המרפאה שלך ולא מצליח להשיג אתכם. באילו ימים ושעות יש מענה טלפוני?

כל המעוניין ישאיר הודעה ויחזרו אליו

24/10/2018 | 18:55 | מאת: אלעד

שלום דר, האם כיום משתמשים בשיטה lower lateral cartilage repositioning? או שזנחו אותה? האם תוצאותיה צפויות? בעלת סיכון גבוה?

לקריאה נוספת והעמקה

אתה מצטט טרמין מקצועי מבלי להסביר באיזה בעיה מדובר. בכול אופן כל טכניקה כירורגית נועדה לתיקון בעיה מסוימת ובידיים מיומנות ובשימוש מושכל משיג תוצאה.

שלום, לפני תקופה נשברה לי מחיצת האף באופן שבו יש לי חסם לא קטן באחד הנחירים. במידה ואני רוצה לבצע ניתוח רפואי או משולב - מה הצעדים הנחוצים..? האם מבצעים צילום בטרם הניתוח או שזה לפי הסתכלות חיצונית בלבד..?

ברוב הגדול של המקרים אין צורך בצילום, את הבעיה ניתן לראות בבדיקה רגילה. במקרים מעטים יש צורך בצילום. ממליץ להיבדק אצל רופא מומחה למחלות אף אוזן וגרון.

12/09/2018 | 17:29 | מאת: יותם

שלום. אני כעת 13 יום לאחר ניתוח הסרת שקדים ובעוד כשבוע וחצי חבר שלי מתחתן רציתי לדעת אם אוכל תשתות אלכהול או לחזור לעשן עד אז? כרגע הכאבים כבר לא נוראיים והם רק בזמן הבליעה וגם הם לא נוראיים כלל

09/09/2018 | 14:28 | מאת: שאלה

היי, כאשר יש גבנון בגשר האף שממקומם בחלק העליון, אם רוצים להוריד אותו לגמרי אז לכאורה חייבים גם להשטיח את כל שאר האף ולפעמים זה לא רצוי... מה עושים במקרה כזה? (אני מדבר על גבנון שעולה ולא יורד)

אין אפשרות לענות ללא בדיקה. ממליץ לפנות לבדיקה מקצועית.

31/08/2018 | 01:25 | מאת: אנונינמי

שלום אני בן 14 ויש לי גבנון בערך באמצע האף, להערכתי זה נגרם ממכה שקיבלתי בערך בגיל 9 אבל אני לא בטוח. אני רוצה להוריד את הגבנון ולגרום לכך שיהיה לי אף ישר ונורמלי. משהו שמאוד חשוב לי זה שתהיה כמה שפחות זמן תקופת החלמה. שמעתי על שיוף אף, האם זה מתאים למצב ואם לא אז יש אפשרות מתאימה?

27/08/2018 | 22:10 | מאת: מישהו

שלום וברכה, לפני כשנתיים ביצעתי ניתוח אף אסתטי דרך כללית אסתטיקה , שם נאמר לי גם שישלבו ניתוח רפואי , כמו תיקון מחיצות ושזה יועיל לי בנשימה.. במשך השנתיים האלה היו לי קשיי נשימה והרגשתי החמרה ממה שהיה מקודם (אמרו לי לי שריפוי של האף לוקח זמן , אז סבלתי את זה , לאחרונה זה כבר הפריע לי מאוד ופניתי לרופא אף אוזן גרון. נאמר לי שבנחיר הימני (שמרגיש לי ממש סתום) יש הדבקה ובנחיר השמאלי יש קונכייה. כמון כן אישש לי משהו ששמתי לב אחרי הניתוח שיש סטייה של האף לכיוון אחד (כבר בהדבקה של האף אחרי הניתוח , שמתי לב שהוא הודבק חזק יותר לכיוון אחד (לא יודע אם זה השפיע או היווה גורם) וגם לאחר שהורדנו את הדבר שמתי לב לסטייה .. כמובן שמה שהפריע לי הרבה יותר זה הקושי בנשימה... אני רוצה לציין שאני חושב שניתוח שהשקעתי בו כסף רב צריך היה צריך לשפר לי את הנשימה , או לפחות לא לגרוע ממנה.. כמו כן עצם זה שקיימת סטייה לכיוון אחד , גם מפיעה באופן עקרוני עקב ההשקעה.. הרופא המליץ לי לחזור למקום שבו נותחתי.. שם הצטרפו לדעת הרופא ואישרו את הקושי בנשימה אם זאת נאמר לי שעל תיקון אתה לא צריך לשלם אבל ההשכרה של החדר ניתוח אני צריך לשלם 3000 ש"ח. מה שנראה לי כאבסורד , מכיוון ששילמתי ממיטב כספי על הניתוח .. מודבר בטעות בניתוח , ואני מאמין שאני לא צריך לשלם עלות כלשהי.. על תיקון בנישמה. יש לי כמה שאלות , מופנים גם לגולשים האחרים. 1. האם ייתכן שפגיעה כזאת בנשימה כפי שתואר, פוגעת לי בכושר הגופני ובריכוז.. אני מרגיש חלש הן פיזית והן מנטלית כבר הרבה זמן , והתחלתי לקשר בן השתיים. 2. האם המקרה המתואר קרה לעוד אנשים , אשמח לייעוץ בנוגע כך . 3. האם מי מלח או משהו טבעי אחר יכול להקל על הנשימה לבינתים. לכל מקרה , אשמח לכל ייעוץ . כמו כן האם לדעת מישהו עלי לפנות לייעוץ משפטי?

האם מותר לטוס לביקורת שבוע אחרי ניתוח פלסטי באף?מאילת לתל אביב

לקריאה נוספת והעמקה

באופן עקרוני אפשר, עדיף להמתין עוד יומיים - שלושה.

20/08/2018 | 19:12 | מאת: טניה

היי ד"ר עברתי ניתוח אף לפני כחודש. יש שינוי ניכר אך לדעתי ולדעת רבים האף עדיין ארוך וקיימת חוסר סימטריה בפונפון. האם זה אמור להסתדר עם הזמן?

לקריאה נוספת והעמקה

במקרים מסוימים חוסר סימטריה נעלם עם הזמן ובאחרים לא. ממליץ להפנות את השאלה לרופא מנתח. הוא יודע מה בדיוק נעשה בניתוח וממה נובע חוסר סימטריה ומה הם סיכויי שיפור.

15/08/2018 | 00:40 | מאת: רונית

שלום רב, מאחר ואני חוששת לעבור ניתוח פלסטי חשבתי על פיסול אף. יש לי גבנון. באינטרנט אין מספיק פורומים שאנשים עברו אלא רק פרסום ואני שואלת את עצמי האם הפיסול אף בכלל עובד/פופולרי היום? יש לי מספר שאלות: 1. כמה זמן מחזיק הפיסול 2. מהי הכמות שבדרכ צריך 3. טווח מחירים. באינטרנט הטווח מחירים כ"כ גדול. אודה על עזרתך. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

איני עוסק בהזרקות, לכן לא אוכל לענות בצורה שתספק לך מידע מבוסס ניסיון.

שלום רב, לפני כשבועיים וחצי עברתי ניתוח אף. האף שלי מלא קרישי דם. ניסיתי בעזרת האצבע להוציא את אחד הקרישים אך לא הצלחתי. האם עקב כך נגרם נזק לצורת האף?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי הסיפור לא נגרם נזק, אך יש לנהוג במשנה זהירות.

08/08/2018 | 09:46 | מאת: אלינור

שלום וברכה ד"ר, ברצוני לבדוק האם בתור אחת שהיתה בעבר חולת אסטמה ניתן לבצע ניתוח אף פלסטי? זה לא מהווה בעיה חלילה לקושי בנשימה לאחר הניתוח? מציינת כי כיום בריאה ולעיתים רחוקות כשיש לי קוצר נשימה משתמשת במשאף ונטולין. אשמח לתשובתך, תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום אלינור. אסטמה אינה מהווה הוראת נגד לניתוח אף. מה גם שמדובר ברגיעה ממושכת. רצוי לשמור את משאף הונטולין סמוך אליך לאחר ניתוח לכול מקרה. ניתחתי לא מעט אנשים עם בעיה כשלך ומעולם לא היו בעיות. מאחל לך הצלחה.

עברתי ניתוח לפני כמעט שנה יש לי מגרנות איומות בראש ולחצים נפשיים קשים ביותר , אני מרגיש ברגע שאני נושם הצדדים של האף נדבקים פנימה ואני נשאר נעול בלי אויר ,זה עושה לי חרדות ומתחים לפני כן לא היה לי את כל הבעיה הזאת אני מרים את האמצע של האף עם היד קצת ועושה תרגילי נשימה וכל הלחץ נעלם . תעזרו לי זה הצלת חיים כפשוטו. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להיבדק אצל רופא אף. אוזן וגרון. לפי תיאור בעיה מדובר בפגיעה (חסימה) בשסתומי האף הפנימיים. ע"י הרמת קצה האף הם נפתחים ואויר זורם בחופשיות. לאשש הנחה זאת יש צורך אצל מומחה אאג.

20/07/2018 | 19:31 | מאת: נטוש

שלום ד"ר, אני עברתי לפני 11 שנים ניתוח אף כושל בו נותרתי עם קצה אף מרובע וקשה, עקום עם צד אחד בולט מעלה בעוד הפרופיל סולד. התייעצתי בעבר עם כירורג פלסטי והוא אמר שצריך לבצע השתלת סחוס בניתוח חוזר. ניתן להפוך את קצה האף לעגול בחזרה? מה העלות המשוערכת של ניתוח מסוג כזה? וסכנות עקב השתלת הסחוס . האם יצא לך לנתח מקרים כאלה?

לקריאה נוספת והעמקה

ברוב המקרים ניתן לתת צורה סבירה ולפעמים אף יפה לקצה האף, לעיתים ללא השתלת סחוס. תשובה יותר מבוססת נסמכת על הבדיקה. את סדרי גודל עלויות הניתוח אפשר לשאול את העוזרת שלי בטלפון.

שלום ד"ר האם נורמלי שעשרה ימים אחרי ניתוח אף נחיר שמאל עדיין סתום לחלוטין? נראה כי בפנים יש בצקת רצינית היות והנחיר חסום ויש רק סדק צר. אני מסוגלת להוציא אוויר דרך הנחיר אך לא מסוגלת להכניס פנימה. האם זה יכול להסתדר מעצמו? או שכנראה נגרם נזק לנחיר הזה? מה ניתן לעשות כדי להקל על הבצקת הפנימית? האם כדאי להזליף מים מאוד קרים עם מלח? הבנתי שקור טוב להפחתת בצקות. תודה, מאיה

לקריאה נוספת והעמקה

יש שלוש אפשרויות: 1. קיימת בצקת והיא תחלוף עם הזמן. 2. נשאר טמפון או חלק ממנו בתוך האף במידה והוכנס וגורם לחסימה. 3.קיימת סטיית המחיצה שלא יושרה וגורמת לחסימה. יש לפנות לרופא מנתח לבדיקה.

03/07/2018 | 09:39 | מאת: בר

היי:) האם ניתן ליישר אף עם נטייה קטנה לצד אחד? האם אחרי ניתוח האף יכול להיראות ישר?

לקריאה נוספת והעמקה

נתן ליישר. לרוב זה מצריך יישור מחיצה עקומה. ללא יישור המחיצה בצורה נכונה יש אפשרות שהאף יראה עוד יותר נוטה הצידה.

20/06/2018 | 12:13 | מאת: עמית

שלום, אני צריכה לעבור ניתוח רפואי ורוצה לשלב עם זה ניתוח קוסמטי. האף שלי בסך הכל יפה אבל יש לו נטייה קטנה ימינה (גם של גשר האף וגם של הפונפון) והנחיריים מאוד התרחבו לי כתוצאה מניתוח לסת עליונה ואני רוצה לסדר את הדברים האלו בנוסף להרמה טיפה של קצה האף (בתמונות לפעמים נראה קצת ארוך וזה מעצבן אותי) הייתי אצל שני רופאים ואחד המליץ לי לעשות ניתוח משולב (שי דובדבני) אבל אמר שיצטרך גם לעדן לי את הפונפון אם הוא מצר נחיריים ויישר את האף כדי שהוא יתאם (וזה מאוד מפחיד אותי כי לא רציתי לגעת בפונפון אלא רק לשנות את מה שרשמתי) ואחד המליץ לי לעשות רק רפואי (אייל סלע). השאלה היא האם מה שאני רוצה לעשות נחשב מסובך ויכול להרוס לי את האף? האם יש מצב שאני אכנס עם אף חמוד ואצא עם אף מכוער? מה הסיכונים ומה את הייתה ממליץ במקרה כזה?

לא אוכל לענות ללא בדיקה. יתכן ושתי האופציות אפשריות.

05/10/2018 | 10:05 | מאת: נטלי אטיה

היי דוקטור ראציתי לאסות ניטוח אף והשאלה אצל מי לאסות שלא יארסו לא כולם אמינים .ומה האלות של נתוח .והם שעובדים עם כללית יש רופים טובים .ואמלצה של רופים אשמח לשמות

20/06/2018 | 12:06 | מאת: עמית

אני צריכה לעשות ניתוח אף רפואי ורוצה לשלב עם זה קוסמטי. בנוסף אני צריכה לעשות השתלת עצם לשן שליד הקדמית למעלה ולכן רציתי לדעת כמה זמן אחרי ניתוח אף כדאי לעשות השתלת עצם למעלה בשיניים קידמיות? או כמה זמן אחרי השתלת עצם אפשר לעשות ניתוח אף? האם השתלת עצם אחרי הניתוח יכולה לפגוע בתוצאה של האף אני בודקת את שתי האפשרויות ולכן אני הודה אם תוכלו לענות לי על כל השאלות

לקריאה נוספת והעמקה

יש להמתין עד הקליטה הסופית של השתל ואז לבצע ניתוח אף.

22/06/2018 | 16:52 | מאת: עמית

תודה על המענה. האם חודש בין השתלת העצם לניתוח האף זה מספיק זמן? או שצריך לחכות יותר זמן... ושאלה נוספת- האם כדאי לעשות ניתוח אף כאשר יש גשר אורתודונטי בשיניים? האם הגשר יכול להשפיע על תוצאת הניתוח? תודה

17/06/2018 | 16:16 | מאת: שגיב

שלום רופא א.א.ג המליץ לי על ניתוח בגלל מחיצה עקומה ורציתי גם על הדרך לעשות פלסטי יש המלצה לרופא שעובד עם כללית?? תודה

13/06/2018 | 14:03 | מאת: אנ'

שלום אני 4 חודשים אחרי ניתוח אף והוא מאוד נפוח עדיין במיוחד רואים בתמונות . האם הנפיחות תרד??

לקריאה נוספת והעמקה

האף הסופי מתגבש במשך תקופה ארוכה ומה שנראה היום מאוד נפוח בעוד שנתיים-שלוש עלול לקבל צורה מושלמת. בנוסף, הדברים תלויים בעובי העור וכדומה.

11/06/2018 | 08:59 | מאת: ברק

לגבי קצה האף הנוקשה - אכן יש עיוות מסוים בקצה האף. כיצד זה גורם לקצה אף נוקשה?

כבר אמרתי שאין אפשרות לתשובה נחרצת ללא בדיקה. הרופא שניתח וליווה את התהליך כולו יידע לענות על שאלתך.

08/06/2018 | 17:32 | מאת: ברק

שלום, קצה האף שלי כל הזמן נוקשה עברו כבר שלוש שנים מניתוח אף פתוח שעשיתי האם הדבר עלול להעיד על משהו?

קשה להביע דעה ללא בדיקה, אך אם צורת האף תקינה, ללא עיוותים, אזי לא אמורה להיות בעיה. ליתר ביטחון ממליץ לפנות לבדקה אצל רופא מנתח.

26/05/2018 | 00:29 | מאת: מאיה

מחיצת האף שלי נוטה מעט לצד והדבר מאוד מפריע לי חיצונית(לא משהו שאנשים רואים זה יחסית עדין), קצה האף שלי קטן ויפה והבעיה שלי זה בעיקר העקימות של המחיצה. הייתי רואה ניתוח רק כדי ליישר את המחיצה שהאף לא יהיה עקום ואולי לתת לו ממש סלידה בגשר אבל שעדיין יראה טבעי ולא מנותח ולא לגעת בו יותר מדי, האם יש אפשרות כזאת לגעת רק במחיצה ובגשר האף אבל להשאיר את קצה האף כמו שהוא? מפחדת שהצורה שלו תהרס ושהנחיריים ישתנו וכו כי קצה האף שלי יפה.

לקריאה נוספת והעמקה

במקרים כשלך ניתן ואף מתבקש לבצע ניתוח ברוח הדברים שלך, חוות דעת פרטנית מצריכה בדיקה.

19/05/2018 | 00:27 | מאת: נועה

היי ד"ר, אשמח מאוד אם תוכל לעזור לי. עברתי ניתוח אף לפני מס' שנים, שכלל קיצור והקטנת נחיריים. לאחר שביקשתי מהמנתח אף ישר ולא סולד וגם בהדמייה הראה לי אף ישר, זה לא מה שקרה והאף כן סולד.. אני מבינה שהמנתח לא יכול להתחייב ב100% לתוצאות כמו בהדמיה, אבל זה מעצבן שאני רואה מלא בנות שאני יודעת שעשו ניתוח ויש להן אף ישר אולי סולד ממש ממש במקצת, לא בצורה בולטת כמו שלי, אי אפשר לפספס את העובדה שעברתי ניתוח (אלא אם כן אנשים ממש לא מבינים בזה) זה מוריד ביטחון ללכת ולהסתובב בידיעה שמסתכלים ויודעים...גם ככה הביטחון שלי לא היה בשמיים והניתוח רק הוריד לי במקום לעלות כמו שהיה אמור. אני רוצה לעבור ניתוח שני ליישר אותו.. אני לא צריכה ניתוח מעמיק שכולל השתלת סחוסים וכאלה כי האף כן יצא יפה . העניין של הסלידה רק מפריע. הלכתי למנתח שהציע לי סכום לא יקר במיוחד על הניתוח.. סביבות 20 אלף. שאלתי היא האם זה סכום מועט לניתוח מסוג כזה, ובכללי האם זה ניתוח מסובך שיכול להשתבש ? לא אעמוד בעוד אכזבה.. אשמח מאוד שתענה... תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

1. באופן עקרוני ניתן לתקן את בעיית הסלידה, אך הדבר לרוב כן מצריך השתלת סחוס, קל וחומר אם במקביל יש צורך בהוספת אורך לאף כי לא במעט מקרים סלידה מוגזמת מלווה בקיצור מוגזם של אורך האף. 2. באשר למחיר - לא אוכל להביע דעה. כל מנתח והמחיר שלו. 3. בכול מקרה ממליץ להיבדק אצל מספר מנחים המתמחים ולהשוות ביניהם.

11/07/2018 | 15:35 | מאת: נועה

תודה רבה! שאלתי את מי שהייתי אצלו אם יש צורך בעוד דבר כדי לתקן והוא אמר שהוא מבחינתו היה רק מיישר אותו ומוריד את העצם למטה בזווית שתהיה ישרה ולא סולדת, ולא נוגע חוץ מזה באף. הוא לא הזכיר הוספת סחוס.. אבל בכל מקרה אלך לעוד רופאים לייעוץ. ודבר נוסף, אני לא מכירה אנשים ולא שמעתי שעשו ניתוחים מהסוג הזה. הפחד הוא שהתוצאה תיראה מאוד לא טבעית עם הוספת סחוס באף שהוא לא של האף באופן טבעי.. האם התוצאה יכולה להיראות יפה ולא מנותחת מדי? תודה רבה על העזרה :)

03/05/2018 | 19:48 | מאת: ויקי

ד"ר קריכלי היקר שלום וברכה, עברתי ניתוח אף לפני 5 שנים. הפרופיל יצא יפה מאוד וכנ"ל קצה האף הבעיה היא שהאף עדיין נותר רחב בסחוסים שבצידי האף( בחלק החתחתון של האף, מעל הנחיריים, לא בעצם). זה מאוד מאוד מפריע לי, האם ניתוח תיקון זה הינו מסובך ומרוכב? ואם כן, למה? ברור לי שכל מקרה לגופו, אני רק רוצה לדעת באופן כללי. אציין שעור האף שלי אינו עבה. תודה מראש, אין כמוך!;)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום ויקי, ברוב המקרים ניתן לשפר, אך כדבריך, כל מקרה לגופו. כמובן, קשה לתת תשובה ממצא ללא בדיקה.