תסמונת קלמן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

הפרעות בתפקוד מיני: המדריך המלא

30% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מהפרעה בתפקוד המיני, אולם רק מעטים פונים לעזרה. כיצד תדע האם אתה סובל מהבעיה? ואיזה טיפולים מציעים הרופאים?   מילון זה נועד לעזור למטופלים להבין את המונחים הרפואיים הקשורים בתפקוד המיני; להקל עליהם להבין את השאלות והתשובות שהם מקבלים מהצוות הרפואי; ולעזור לצוות הרפואי, לפסיכו-סקסולוגים ולמטפלים מיניים להשתמש במונחים אחידים המקובלים על כולם. 1. הגדרות התפקוד המיני זקפה מצב בו איבר המין הזכרי מתקשח בעקבות גירוי מיני או בכל דרך אחרת (מכאנית, חזותית). באופן נורמלי, הזקפה בדרך כלל מלאה. אך במצב פתולוגי הזקפה יכולה להיות נעדרת, חלקית, ממושכת מדי או מלווה בכאבים.חשק מיני רצון לקיים יחסי מין. אצל גברים, רמת ההורמון טסטוסטרון קובעת את החשק המיני. במצב תקין משיכה קיימת תמיד, אך הגבר שולט בה. במצב חולני גבר מרגיש מגורה תמיד, קיימת ירידה בחשק המיני או אין גירוי כלל. אורגזמה (סיפוק מיני) תחושת...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתסמונת קלמן

טיפול הורמונלי - תמונת המחשה
טיפול הורמונלי דלקת בדרכי השתן היא תופעה שכיחה, המביאה לחוסר נוחות על כל המשתמע מכך, כאבים, דליפת שתן...
MRI מוח - תמונת המחשה
MRI מוח טיפול קרינתי מהווה את אחד המרכיבים המרכזיים בטיפול בגידולים מוחיים, שפירים וממאירים כאח...
לקות שמיעה מלאה - תמונת המחשה
לקות שמיעה מלאה ארגון הבריאות העולמי: איבוד שמיעה שאינו מטופל הוא בעל משמעויות כספיות גבוהות יותר מעלות...
איבוד חוש הריח - תמונת המחשה
איבוד חוש הריח כידוע, אחד התסמינים שעלולים להופיע עקב מחלת הקורונה הוא איבוד חוש הריח. אלא שמצב זה עלו...
היפוגונדיזם - תמונת המחשה
היפוגונדיזם על המחלה שנחשבת מחלה "נשית" ועל חשיבות המודעות להופעתה אצל גברים - טיפים ומניעה
ללמוד עוד על תסמונת קלמן
הפרעות בתפקוד מיני: המדריך המלא-תמונה

30% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מהפרעה בתפקוד המיני, אולם רק...

מאת: פרופ' יוזה...
12/02/2012
התבגרות מינית מאוחרת: מדריך-תמונה

התבגרות מינית מאוחרת היא תופעה נפוצה, בעיקר אצל בנים, שלרוב...

מאת: פרופ'...
14/05/2018
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת קלמן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת קלמן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

היי, שמתי לב שלזרע שלי אין ריח מיוחד... האם הדבר יכול להצביע על משהו?

העדר חוש ריח ?,תסמונת קלמן?,פליטת שתן...

אני מריח נורמלי.. מתפתח נורמלי (שיערות, שרירים וכו') אין פליטת שתן אגב, בן 17

הא עיין בתשובתי שנתנה להלן

שלום פרופסור אני מבקש מאוד לדעת מה דעתך על התוצאות? [הבדיקות בוצעו לפני מספר ימים]. מה ניתן וצריך לעשות? האם ניתוח ויריקוצל יכול לעזור? 10 ימי נזירות ערכי בדיקה הערך הנבדק מראה כללי N נפח זירמה 3.5 ML ריכוז תאי זרע במליונים 0 סך הכל תאי זרע במליונים 0 תנועתיות (%) 0 חומציות 7.9 צמיגות N בדיקה מורפולוגית-על פי שיטת קרוגר – trict Criteria תאים לא תקינים (%) נוגדנים בזרע [ spermMar ] מוקפא לא תיפוש זרע חיפוש זרע לאחר סרכוז במקלר לא נמצאו תאי זרע חיפוש זרע לאחר סרכוז ב ESP לא נמצאו תאי זרע סיכום קצר מכל הבדיקות שתי בדיקות זרע תוצאות - אזוספרמיה [0 תאי זרע] בדיקות דם LH (9.90 IU/L) FSH (20.40 IU/L) testosterone total (35.80 nmol/L) אולטרה סאונד דופלר אשכים וריקוצל קל דרגה 2 משמאל גנטיקה תקין Y-deletion תקין Karyotype בכבוד רב ובתודה מראש .

הנתונים מצביעים על אזוספרמיה(העדר זרע בנוזל השפכה)על רקע שאינו חסימתי-הסיבות למצב זה מתחלקות לסיבות על רקע מולד,או על רקע נרכש-להלן הסיבות: סיבות מולדות 1. אברציות כרומוזומליות (לדוגמה: תסמונת קליינפלטר) 2. חסרים בכרומוזום Y 3. הפרעות אנדוקריניות כגון היפוגונדוטרופיק היפוגונדיזם (Hypogonadotropic Hypogonadism), תסמונת קלמן (Kallman syndrome) וגידול בבלוטת יותרת המוח (היפופיזה), לרוב פרולקטינומה 4. מוטציות בקולטן לאנדרוגנים 5. אשכים טמירים 6. לא מוסבר (אידיופטי) סיבות נרכשות 1. גורמים הרעילים לאשכים (גונדוטוקסינים) - כימוטרפיה וטיפולים ציטוטוקסיים אחרים - טיפול בטסטוסטרון - סטרואידים לבניית הגוף (Anabolic steroids) 2. הקרנות 3. וריקוצלה 4. זיהום קשה באשכים, לדוגמה לאחר חזרת (Postpubertal mumps orchitis) 5. טראומה -כפי שניתן לראות במקרה הנדון -לא מדובר ברקע מולד,ובחלט יתכן שהמצב הינו נרכש בעקבות קיומם של ורידי אשך מורחבים -וריקוצל

תודה רבה על תשובתך המהירה והמפורטת. רציתי לציין שאני בן 35 ובחור בריא כל חיי ללא טיפולים כל שהם. האם תוכל לומר לי מה עלי לעשות? מהו הטיפול אותו אתה ממליץ? כיצד אפשר לפתור את הבעיה? ושוב תודה מעומק ליבי.

שלום. אני בן 22 ויש לי פיטמות בולטות קראתי על המושג גינוקומסטיה ואצלי זה בדרגה נמוכה כי אין לי שומן רק פיטמות בולטות ( כאשר אני נוגע בפיטמות הם נהיים קשיים ומיצתטמקים וניראים נורמלים) אבל השאלה שלי היא שחוץ מהגושים בפיטמות יש לי עוד תופעות הורמונליות אשכים קטנים כולל איבר מין משהו מאוד מאפיין תסמונת קלמן בחלק ממאפיינים שלה. 1.איך אדע אם אני לוקה בתסמונת הזאת? והאם יש דרך לטפל? 2.אם אעשה בדיקות דם ותוצאות יראו שאין חוסר בטוסטסטרון ושאין בעיה בהורמוני מין, מה יכול להיות הגורם לבעיה זאת ואם יש טיפול?

עליך לפנות לאנדוקרינולוג מבוגרים לבדיקה

אני חושב שיש לי תסמונת קלמן או קליינר רצית לדעת לאיזה רופא לפנות ואם אפשרי להגידל את איבר המין בגיל 24 עקב חוסר טוסטרון

פנה לאנדוקרינולוג