פורום ביטוח לאומי

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - תביעות ביטוח
פורום זה ייתן מענה על הסוגיות בנושא ביטוח לאומי כגון: קצבאות ביטוח לאומי, קצבת נכות כללית, קצבה לשירותים מיוחדים, קצבת ניידות, הלוואה עומדת ( פטור ממכס ), גמלת ילד נכה, נפגעי עבודה, דמי פגיעה, קצבת נכות מעבודה, מענק חד פעמי, פטור מס הכנסה, קצבה מיוחדת, שיקום, פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות, תוספת תלויים, נפגעי פעולות איבה, נפגעי תאונות, סיעוד , פיצוי לנפגעי גזזת, פיצוי לנפגעי פוליו, ועדות רפואיות, ועדות ערר, זכויות חולי פרקינסון, זכויות חולי טרשת נפוצה, זכויות חולי אירוע מוחי ועוד. למעבר לפורום לחצו כאן.
33 הודעות
30 תשובות מומחה

מנהל פורום ביטוח לאומי

15/01/2017 | 00:51 | מאת: לילי

שלום רב לפני כשנתיים הפסקתי לעבוד עקב צירוף של מספר בעיות רפואיות. אחת מהן היתה החמרה של מצב קודם לפני שהצטרפתי לקרן הפנסיה (לא הסתיימה תקופת האכשרה של 5 שנים לפי התקנון) ואחת חדשה. ביטוח לאומי קבל 100% אבדן כושר. קרן הפנסיה שילמה לי קצבה מלאה במשך כשנה. לאחר שנה הפסיקו לשלם על אחת הבעיות בטענה שהיתה מצב קודם והורידו את הקצבה לחצי. הייתי ביעוץ אצל מספר עו"ד. מספר עורכי דין שגובים שכר באחוזים מהקצבה שתתקבל אמרו לי שכנראה לא יהיה ניתן לערער על קביעה דו כיוון שמדובר בתקנון של קרן הפנסיה וזה עיניין משפטי ולא רפואי. לעומת זאת היה עו"ד אחד שאמר שלדעתו יש סיכוי גדול לנצח בתביעה כזו אך הוא רוצה תשלום גבוה מאוד מראש ולא באחוזים מן הקצבה. אני מצד אחד אני מכירה כמה לקוחות שייצג אותן בהצלחה גם במקרים מורכבים. מצד שני העובדה שהוא היחיד שאמר שניתן לערער על סעיף בתקנון בעוד הוא היחיד שרוצה תשלום מראש העלה אצלי מעט פקפוק בקשר לתקפות האסטרטגיה שלו, אם קיימת. אני מאוד מתלבטת מה לעשות בנידון. האם לדעתך אכן יש משהו בדבר וישנה אפשרות לערער על סעיף כזה בקנון הקרן ויש היגיון בתשלום גבוה מראש במצב כזה או שזה לא אפשרי ושכנראה הוא מתעקש על תשלום מראש כי יודע שאין סיכוי לזכות בתביעה כזו?תודה

האם קיצבת שירותים מיוחדים לנכים קשים, כגון סרטן אומחלות קשות בקשה שמואשרת עי רופא הועדה בבטוח הלאומי - היא קבצה שניתנת בכסף לנכה עצמו? או שזה רק מותנה להעסקת מטפל? סיעוד? או שזה שני דברים נפרדים. כלומר הבקשה לקצבת זיעוד היא למהעסקת מטפל- ושירולתים מיוחדים זה למי שחולה במחלה קשה או זקוק להשגחה 24 שעות עקב סכנה לעצמו? תודה מדובר באדם בגיל מבוגר קרוב ל80, עם מחלה קשה ומסכנת חיים שאינו מקבל קצבת נכות כלל. האם גם צריך לבקש הכרה בנכות לפני בקשה לקצבת שירוים מיוחדים?

שלום רב, הגשתי תביעה לקבלת קצבת נכות כללית בגלל בעיות נפשיות קשות. (סובל כל החיים מדיכאון שעמיד לתרופות, חרדה חברתית ואי מסוגלות לעבוד) וכן כאבי תופת כרוניים באשכים הנמשכים כבר 3 שנים ללא סיבה פיזיולגית. אתמול קיבלתי מכתב זימון לועדה רפואית לרופא "פנימאי". מה זה רופא פנימאי ולמה הבדיקה היא על ידו ולא ע"י פסיכיאטר? הרי הגשתי תביעה על בעיות נפשיות והייתי מצפה להבדק ע"י פסיכיאטר. אשמח להסבר בנושא. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום יעקב, יכול להיות שצירפת לתביעה של נכות כללית מסמכים רפואיים שמעידים על מחלות נוספות (חוץ מהעניין הנפשי). בכל מקרה אנו נשמח לייצג אותך בכל וועדה רפואית ובכל עניין שקשור למימוש זכויות רפואיות. 0544331614

30/12/2016 | 19:41 | מאת: אא

שלום, עד לפני שלושה חודשים עבדתי בתפקיד בכיר תחת בוס מתעמר שפיטר אותי במבוכה והשפלה בינהם מיילים פוגעניים מילולית והודעות סמס. הבוס יש לו היסטורה של התעמרות בעובדים. לאחר חודשיים וחצי במהלך חיפוש עבודה במודעות דרושים ראיתי מודעה פרסום של החברה בו מחפשים לתפקיד שלי מעומד מייד צפה תחושת מעוקה וכעס דבר שגרם לי לאחר שעתיים להתקף לב חמור עם פגיעה בלב. צילמתי את מודעת הדרושים ותיעדתי אותה כמו כן תיעוד של מיילים פוגעניים והאשמות שווא. שאלתי אני מעוניין לתבוע את מקום עבודתי וביטוח לאומי שמדובר בתאונת עבודה. התדלוק והתחמושת הוזנו בי במהלך הפיטורים הקשים ההשפלות וכו והטריגר הייתה אותה מודעת דרושים שפיצצה הכל. האם אני יכול לתבוע את ביטוח לאומי ואת המעסיק הפוגעני? גם עם עברו חודשיים וחצי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, משרדנו מומחה בטיפול בזכויות ובתביעות של חולים ונכים מול המוסד לביטוח לאומי. על כן, תשובתי תתמקד בעיקר בנושא של ביטוח לאומי. כפי שתיארת בשאלתך, עברת התקף לב כתוצאה מאותה מודעה. ייתכן ומדובר בתאונת עבודה כמשמעותה בחוק הביטוח הלאומי. בכדי להכיר באוטם הלבבי (התקף הלב) כפגיעה לעבודה, חובה שייתקיימו אחד מהתנאים; אירוע חריג או מאמץ בלתי רגיל (העניין ייקבע באופן סובייקטיבי). לאחר שנעבור את התנאי לעיל; עוברים לבחון את עניין קשר הסיבתי בין האירוע החריג (המודעה במקרה שלך) לבין התוצאה (התקף הלב). לא מיותר לציין כי כל זה, בתנאי שעברת את השלבים הראשונים של: הגשת "טופס התביעה על פגיעה בעבודה" לביטוח לאומי ועברת כל השלבים כנפגע עבודה. אנו נשמח לעוד שאלות. מאחלים לך בריאות שלמה.

05/12/2016 | 12:08 | מאת: תמר

שלום, ברצוני לדעת האם חולים במחלת סוכרת סוג 2 יש להם קיצבה מביטוח לאומי

לקריאה נוספת והעמקה

תמר שלום, על אף ששאלתך כללית ביותר, אשתדל לענות לך בהתאם; חולי סוכרת זכאים להגיש תביעה לקצבת נכות כללית ולאחר מכן יישלחו זימון לוועדה רפואית שתקבע לך את דרגת הנכות והדבר מועבר לטיפולו של פקיד תביעות לשם קביעת דרגת אי כושר (בתנאי שאת מקבל מעל אחוזים מסוימים).

29/11/2016 | 21:25 | מאת: מוראד

אבא שלי בן 78 זקוק לעזרה רבה בפעולות היום יום והגשנו תביעה לקבלת גמלת סיעוד. אפשר לקבל את הגמלה בכסף ? או זה אך ורק עם מטפל צמוד ? יש מצב שקרובי משפחה יעזרו לו ובמקביל לקבל תשלום מסוים מביטוח לאומי ?

שלום מוראד, למי שמעסיק מטפל צמוד, זכאי בתנאים מסויימים לקבל את גמלת הסיעוד בכסף לחשבון הבנק שלו. קרובי המשפחה של הקשיש אינם יכולים לטפל בו ולקבל תשלום על כף מהביטוח לאומי/ חברת סיעוד.

היי. יש לי שני ילדים שלומדים בבית ספר לחינוך מיוחד. רק לאחרונה ידעתי שמגיע לי כהורה זכויות בסיסיות מהמוסד לביטוח לאומי. אשמח לקבל מידע - אילו זכויות מגיעות לי.. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום עינת. שאלה כללית ביותר ולא מפורטת. אך ההטבות מטעם המל"ל לילדים בעלי צרכים מיוחדים זכאים לקבל (תביעה שבאמצעות הוריו); קצבת נכות; שירותים מיוחדים - זקוקים לערה/ השגחה; ניידות; וכו'.. העניין הוא - ילד בעל צרכים מיוחדים זקוק לרוב לטיפולים ואביזרים מיוחדים אשר לרוב עולים כסף רב.

15/11/2016 | 20:48 | מאת: מאור

שלום.. הנני עובד שכיר אשר נכנס בי רכב בדרכי למקום העבודה. בנוסף אני עובד כעצמאי. רציתי לברר לגבי דמי הפגיעה שאני אמור לקבל, כמה ?, ובגין מה ? כעובד שכיר או כעובד עצמאי ? ומה אמור אני אמור להגיש למוסד ביטוח לאומי. תודה מראש.

שלום מאור, דמי הפגיעה נועדו לפצות את הנפגע בגין אובדן הכנסותו בין אם כעובד שכיר ובין אם כעובד עצמאי. דמי הפגיעה משולמים בעד הזמן שבו העובד לא עבד עקב פגיעתו – ממחרת יום הפגיעה ועד 91 ימים. כעובד שכיר- דמי הפגיעה ייחשבו לפי השכר החייב בדמי ביטוח ב- 3 החודשים שקדמו לפגיעה. כעובד עצמאי – דמי הפגיעה יישלמו לפי ההכנסות בשנת המס השוטפת – בתנאי שהנפגע רשום במל"ל כעובד עצמאי ושולמו דמי ביטוח. אם מדובר בעובד שכיר שגם עובד עצמאי – דמי הפגיעה יישלמו לפי השכר משני המקורות ביחד. הנפגע אמור להגיש למל"ל טופס תביעה בצירוף המסמכים הרלוונטים לתביעה כגון; תעודה רפואית ראשונה לנפגעי עבודה/ דו"ח מין, וס"ר

29/10/2016 | 18:00 | מאת: יוסי

שלום רב, עברתי תאונת עבודה וקיבלתי חבלה . הייתי בקופת החולים וקיבלתי תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה וימי מחלה. הייתי בחופשת מחלה בבית במשך שבוע ימים. המעסיק שילם לי בגין ימי מחלה אלו ( כחלק מן המכסה של ימי המחלה שמגיעים לי לפי תנאי העבודה). אני מקבל שכר מלא בגין חופשת מחלה החל מיום המחלה הראשון. האם אני צריך להגיש את הטופס בל/202 לביטוח לאומי? כפי שהבנתי דמי הפגיעה אינם משולמים מן היום הראשון וכן מהווים רק 75% מן השכר. מכיוון שהמעסיק שילם לי שכר מלא בגין כל ימי המחלה איני רוצה להחזירו בתמורה לקבלת דמי הפגיעה מביטוח הלאומי שהם נמוכים יותר . מצד שני איני יודע מה יכולים להיות ההשלכות של החבלה שלי. אולי בעתיד יוחמר מצבי עקב תאונת עבודה זו ולכן אני רוצה להודיע לביטוח הלאומי על תאונת העבודה שעברתי. שאלותיי הם: 1. האם אני צריך להודיע לביטוח הלאומי שעברתי תאונת עבודה או שמספיק שקיים תיעוד רפואי של התאונה? 2. כיצד להודיע לביטוח לאומי על התאונה מבלי לדרוש תשלום דמי פגיעה ( איני רוצה לגרום לכך שהמעסיק ינכה ממני את התשלום בגין הימים הללו בציפייה שאקבל את התשלום עבורם מביטוח הלאומי, תשלום שהוא כאמור נמוך יותר ממה שקיבלתי ולא חל החל מן היום הראשון). תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

יוסי שלום רב, יש צורך לפנות לביטוח לאומי על מנת שיכירו בתאונתך כתאונת עבודה. אין חובה לקבל דמי פגיעה. דמי פגיעה משולמים על היעדרות של עד 91 ימים הראשונים מיום הפגיעה בהנחה שלא קיבלת תשלום מהמעסיק.

שלום, בגיל 45 ו-4 חודשים עברתי ניתוח למפקטומי (כריתה חלקית) בשד אחד. ע"פ אחוזי הנכות של ביטוח לאומי (לא לקצבה אלא לקביעת אחוזי נכות רפואית למס הכנסה) עד גיל 45 נקבעים 25% ומעל גיל 45 נקבעים 15%. כמה אחוזי נכות יקבעו לי בביטוח לאומי, לאור העובדה שביום הניתוח הייתי בת 45 ו-4 חודשים ? כנ"ל שאלה לגבי כריתת שחלות מניעתית. רשום שכריתת שתי השחלות עד גיל 50 מזכה ב-40% ואחרי גיל 50 ב-20%. אם עברתי את ניתוח הכריתה בגיל 50 ו-6 חודשים, לכמה אחוזי נכות אני זכאית - 20% או 40%. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך כללית למדי. יש להבחין בין ועדות רפואיות מטעם מס הכנסה לבין ועדות רפואיות מטעם המוסד לביטוח לאומי. יש שוני בינהם על אף שהן נערכות באותו מקום

שלום, במהלך ניתוח לב פתוח, נפגעה מערכת ההולכה החשמלית בלב, כך שכעת אני תלוי לחלוטין בקוצב לב לשמירה על דופק תקין. האם מצב כזה יכול לזכות בזכויות כלשהן בביטוח הלאומי?

לקריאה נוספת והעמקה

הינך זכאי לקביעת אחוזי נכות רפואית אך כדאי לבדוק מה תשיג מבחינה כספית בגין קביעה שכזו.

24/09/2016 | 21:54 | מאת: בני

אני סובל מתסמונת דום נשימה בשינה ברמה חמורה, (77 הפסקות נשימה בשעה) (בדרך אולי לטיפול במכשיר CPAP) ברצוני לדעת האם יש טעם בפניה לביטוח לאומי, לצורך הגדרת אחוזי נכות ו/או קבלת קצבת נכות. או שמדובר באחוזי נכות נמוכים שלא מצדיקים את המאמץ. (אני משמש בתפקיד הוראה). בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית יש לבדוק האם הכנסתך עוברת את התקרה הקבועה בחוק, וזאת מאחר ולא ניתן לקבל קצבת נכות כללית יחד עם משכורת מעל לגובה מסוים. בגין דום נשימה בשינה מקבלים נכות רפואית בדרגות שונות, תלוי בחומרת הליקוי.

האם אפשר לתבוע תאונת עבודה?

כן בהנחה שיש קשר סיבתי בין העבודה לפגיעתך

18/09/2016 | 10:38 | מאת: שירלי

אימי עברה אירוע מוחי לפני חצי שנה עם חולשה בצד ימין. ביטוח לאומי לא נותן לה קצבה. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך כללית למדי. צריך להבין מהי הסיבה לדחיית התביעה ומה מצבך הרפואי של אמך

18/09/2016 | 09:09 | מאת: תמיר

אני עובד מזה 25 שנים בחקלאות. לאחרונה גילו לי מחלת ריאות כרונית. האם ניתן להגיש תביעה לתאונת עבודה?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט ניתן להגיש תביעה לפגיעה בעבודה ולנסות להוכיח קשר בין המחלה לעבודתך

18/09/2016 | 08:41 | מאת: מתי

האם אני זכאית לקצבאות מביטוח לאומי

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך כללית ולא מכילה יותר מדי פרטים. על פניו יכול להיות שתהיי זכאית לקצבה מביטוח לאומי אך העניין לא נמדד רק לפי מצבך הרפואי

19/08/2016 | 11:37 | מאת: ענת

בתי בת 24 אובחנה לאחרונה כחולת נרקולפסיה. בעבר הייתה עם הפרעת אכילה וקשב וריכז וקיבלה קיצבה מהביטוח הלאומי. נכון להיום יש לה 40% נכות בלי הנרקולפסיה. האם מכירים בביטוח הלאומי בבעיות אשר יוצרת המחלה אשר מונעת ממנה לעבוד בצורה מסודרת? ואם כן כמה אחוזים נוספים תוכל לקבל? ומה צריך לעשות בשביל זה?

לקריאה נוספת והעמקה

הזכאות לקצבה נמדדת בדרגת האי כושר שנקבעה לבתך. יכול להיות שבתך א איבדה מכושרה להשתכר ולכן היא אינה מקבלת קצבה

16/08/2016 | 21:39 | מאת: נרי

ביתי היום בת 18, כבדת שמיעה ומרכיבה מכשירי שמיעה על שתי האוזניים, התגייסה לצהל למרות המצב.אתמול היינו בועדה רפואית ופגשנו רופא אאג ורופא פנימי שאמר שהילדה לא זכאית לקיצבה עד לשיחרורה מצהל, האם אינה שייכת לביטוח לאומי כי התגייסה לצהל?

לקריאה נוספת והעמקה

עדיף להמתין לתשובה רשמית מהמוסד לביטוח לאומי ולא להסתמך על הערות שנאמרות במהלך ועדה רפואית

16/08/2016 | 19:32 | מאת: MAJER

שלום כמה חודשים לפני פרישה עברתי ניתוח לב פתוח הכוונתי לקבל נכות בביטוח לאומי ואכן עברתי וועדות ונקבע לי 100 אחוז אבל רק ל 3 חודשים תמוהה הדבר : האם לאחר תקופה זו אני אדם שלא עבר ניתוח והשתלת קוצב ומסתם מיטרלי וגם קיטוע שריר הלב בנתיים יצאתי לגימלאות האם גימלאת נכות כללית גבוהה משמעותית מגימלאת זיקנה ואו מקבלים את שניהם האם שווה להתמודד מולם שוב (נדרש להציג מסמכים עדכניים ) אשמח למידע בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

אכן לפעמים המוסד לביטוח לאומי קובע אחוזי נכות זמניים בהנחה שמצבו של המבוטח ישתפר בעתיד. בביטוח לאומי אין כפל קצבאות לכן בוחרים את הגבוה מבין הקצבאות

אני חולה במחלת קרוהן כבר 10 שנים , לפני כחצי שנה (בעקבות החרפה של המחלה) עברתי ניתח מעיים (מעי דק+מעי גס) 1. האם מגיע לי נכות כלשהי מבטוח לאומי 2.האם מגיע לי תו נכה

לקריאה נוספת והעמקה

יכול להיו בהחלט שהנך זכאי לקצבאות בביטוח לאומי ולתג נכה

אני בת 47 עיקר עבודתי היא עבודת מחשב, סובלת מזה זמן רב בכאבים בצוואר ובכתף מלווה בכאבים נוראים ובקושי תפקוד ביד ימין. לאחר בדיקת CT ו- EMG התגלה בחוליות C4-C5 בלט דיסק אחורי ומרכזי קל בחוליות C5-C6 בלט דיסק דיפוזי גורם לחץ על חוט השדרה עם היצרות משנית קלה של תעלת השדרה בחוליות C+-C7 מודגם בקע דיסק אחורי ומרכזי שאלתי האם אני זכאית לנכות מעבודה או לכל אחוזי נכות עקב בעיה זו. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

על מנת להיות זכאית לנכות מעבודה יש להראות קשר סיבתי בין פגיעתך לעבודתך או להראות אירוע תאונתי שבו נפגעת

15/08/2016 | 12:12 | מאת: מרים גרדנויץ

אני עובדת למעלה מ30 שנה בבי"ח מהן כ20 שנה בפנימית והשער בעור ומין.משך השנים עקב הרמת חולים לצורך רחיצה או סידור המיטה או במקרה פטירה עטיפה הסחוסים בכפות ידי נשחקו וקבלתי זריקות עקב טניס אלבואום.עברתי ניתוח לא מזמן בכף יד ימין בו עקב שחיקת הסחוס ניסרו לי את שתי העצמות שהתחככו זו בזו. האם יש לי case?כיצד מגישים בקשה לוועדה רפואית? אשמח לקבל תשובות. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שאלתך כללית למדי. יש צורך לבחון את נסיבות האירוע ומצבך הרפואי ולבחון האם יש קשר סיבתי בין פציעתך לעבודתך

10/08/2016 | 19:01 | מאת: אתיע

בעלי נכה 100 אחוז כללי ו- 82 רפוא. מקבל קצבת נכות ושרותים מיוחדים. לאחרונה התדרדר מצבו והוא הובהל לבית החולים עקב שבירת רגל הוא סובל מסכרת קשה ומקבל אינסולין בזריקות. הוא כמעט ולא רואה ולא שומע עקב החמרה בסכרת. בעלי בן 62.50 ולא מגיע לו סיוע מביטוח לאומי. אני עצמי חולה COPD משתמשת בחמצן 24 שעות. לקחתי מטפל פרטי שיקלח וינקה אותו ויוציא אותו קצת החוצה לטייל כי הוא לא יכול לעשות שום דבר בלי עזרה. האם אפשר להקדים את הזכאות מביטוח לאומי. כי הבנתי שמגיע לו רק בגיל 67.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבחון את מצבו התפקודי של בעלך על מנת לבדוק זכאותו לקצבאות נוספות בביטוח לאומי

שלום רב.אני נכה נפשית 50% ואי כושר 75 % לצמיתות. עוד מחלה מאד חמורה.מחלת קרוהן אחרי 2 ניתוחים ומעי קצר.אני מוגדר חולה קרוהן סופני!!מרותק למיטה.אבל פוחד לתבוע על המחלה הנ"ל.בגלל החרדה.שיקחו לי אחוזים מהנפשי.מה לדעתך עלי לעשות.מגיע לי ניידות.ואני זקוק לעזרה,אפילו בתנועה.וסובל כאבי תופת למרות הרבה מתאדון וקנאביס רפואי.אנה יעץ לי.אני חש אבוד.נ.ב אני בן 52.

לקריאה נוספת והעמקה

יגאל שלום אם הנך מרותק למיטה עליך לבדוק זכאותך בביטוח לאומי לקצבאות נוספות

מהביטוח הלאומי לא הודיעו לי על חוב במשך יותר מ-7 שנים, לא עבדתי במשך הזמן הזה עקב אי כושר ולא הגשתי תביעה למיצוי זכויותיי. לכשהגשתי תביעה, והוכרה זכאותי לקצבת נכות, הביטוח הלאומי קיזז את החוב מהקצבה לאחר פנייה אליי והגענו להסדר של ביטול קנסות ריבית והצמדה וניכוי תקופת הזכאות לקצבה מהחוב. אך עדיין מדובר בחוב של מעל 10,000 שקלים שנוכה מהקצבה הרטרואקטיבית. האם ניתן לתבוע פיצוי על שיהוי מנהלי? (רצוי לציין כי מבצע שמיטת חובות הגיע רק לאחר ששילמתי את החוב) כרגע הנושא בהמתנה לקביעה של בית דין אזורי לעבודה (המתנה לדיון) בנוסף לערעור על גובה אחוזי הנכות שנקבעו.

לקריאה נוספת והעמקה

המוסד לביטוח לאומי אכן נוטה "להיזכר" בחובות לאחר תקופה ממושכת שחלפה שעמה החוב גדל. במקרה שלך החוב נוצר כתוצאה מאי תשלום דמי ביטוח. אין דרך לתבוע פיצוי על שיהוי מנהלי אך פעלת בצורה נכונה כאשר הגעת להסדר לעניין פריסת החוב וביטול התוספות והפיגורים. לגבי הערעור על אחוזי הנכות שאלתך כללית ויש צורך בפירוט לרבות כמה אחוזים קיבלת? על אילו ליקויים? ומה מצבך הרפואי הנוכחי?

03/07/2016 | 16:37 | מאת: שלמה

לפני 5 שנים הגשתי תביעה לנכות כללית וקיבלתי 20%. כיום אני סובל בנוסף מכאבי גב. מה אני צריך לעשות כדי שביטוח לאומי יעלה לי את האחוזים ואוכל לקבל קצבה?

ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי בתביעה להחמרת מצב אך על מנת לקבל קצבה תחילה יהיה עליך לעבור סף רפואי ולאחר מכן המוסד לביטוח לאומי יצטרך לבחון האם הבעיות הרפואיות מהן אתה סובל מגבילות אותך באופן מלא/ חלקי מלעבוד.

03/07/2016 | 15:50 | מאת: יעל

שלום אימי בת 86 נמצאת במצב סיעודי ומקבלת קצבת זקנה. הבנתי שמגיע לה שעות של מטפלת ועזרה בבית. איך ניתן לקבל זאת מביטוח לאומי?

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן לפנות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל שעות שבועיות של מטפלת בהתאם לבדיקה הבוחנת את מצבה התפקודי של אמך.

03/07/2016 | 14:32 | מאת: איתן

היי אבא שלי, חולה פרקינסון בן 62 קיבל 70% ניידות. אנו רוצים לקבל פטור מלא ממכס ברכישת רכב כיצד ניתן לקבל אחוזי ניידות גבוהים יותר

לקריאה נוספת והעמקה

ניתן להגיש ערר על החלטת הועדה המחוזית ולהמתין לועדה שתתקיים בתל השומר.

03/07/2016 | 12:44 | מאת: אבי

שלום רב, אני חולה במחלת פרקים וקרוהן. רציתי לברר האם אני יכול לקבל תג נכה ואם ניתן לרשום כמה רכבים על התג נכה

תו חניה לנכה ניתן על ידי משרד התחבורה שבד"כ מעניק תו נכה לנכה המוגבל בניידותו. על תו נכה ניתן לרשום עד 2 רכבים.

03/07/2016 | 11:19 | מאת: שירה

לפני שבועיים נכנסו ברכב שלי מאחורה כשנסעתי לעבודה. האם מדובר בתאונת עבודה?

תאונת עבודה מוגדרת בחוק כתאונה שארעה בזמן העבודה, תאונה שארעה בדרך לעבודה ותאונה שארעה בדרך מהעבודה. אף על פי זאת, המוסד לביטוח לאומי הוא שקובע האם להכיר בתאונה מסוימת כתאונת עבודה.

03/07/2016 | 10:01 | מאת: שלומי

אשתי חולת סכרת ויש לה יתר לחץ דם.האם זכאית לקצבה בביטוח לאומי?

לקריאה נוספת והעמקה

הזכאות לקצבאות שמעניק המוסד לביטוח לאומי נבחנת על ידי מספר קריטריונים ובהתאם להחלטה של ועדה רפואית. בין הקריטריונים שנבחנים- גיל, מצב רפואי לרבות חומרת המחלה (מהי דרגת הסכרת ממנה אשתך סובלת) מצב תעסוקתי, שכר וכו'.

23/06/2016 | 19:02 | מאת: טייה

סבא וסבתא שלי מאוד חולים סבתא שלי לא רואה טוב בעין שמאל ולסבא דשלי גילו אבנים בכליות. הילדים שלהם כבר גדולים עם משפחה .. והקטנים מחכים לגיוס. אין כלכך מי שיעזור בבית , והבית לא ניראה טוב (בלשון המעטה) רציתי לדעת לא מגיעה להם עובדת מלשכת הסעד? מישהי שתעזור בבית ?

לקריאה נוספת והעמקה

טייה שלום רב, הזכאות נמדדת על פי מספר קריטריונים לרבות גיל, מצב רפואי ומצב תפקודי של הורייך. יכול להיות שהורייך אכן עשויים להיות זכאים לעזרה בכסף או בשעות שבועיות של מטפלת.

29/05/2016 | 10:02 | מאת: צוות האתר

גולשים יקרים, צוות האתר שמח לבשר לכם על פתיחתו של פורום חדש - פורום ביטוח לאומי. גלישה פורייה, צוות האתר