פעילות גופנית לאחר לידה

דיון מתוך פורום  פעילות גופנית בהריון ולאחר לידה

07/09/2017 | 12:37 | מאת: חופית

שלום רב, ילדתי בשעה טובה ב3/9 את בתי הבכורה! (שבוע 40+6) ..עד היום האחרון של ההריון עסקתי בפעילות גופנית, שגרת עבודה רגילה ושגרה לא ״יושבנית״... הייתי מרימה משקלים מכובדים בחדר כושר, ריצות על הליכים ומשלבת עם מכשיר אליפטיק.. הלידה הייתה לידה טובה ברוך השם ובלי תפרים . השאלה שלי היא מתי אוכל לחזור לשגרת אימונים ? שמעתי על המושג משכב לידה.. אך האם יש באמת חוקיות לזה? כי באמת קשה לי לא להתאמן.. תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

כיף לשמוע שהתאמנת כל תקופת ההריון. משכב הלידה זו תקופה של שנה בה הגוף מתאושש וחוזר לעצמו. קחי בחשבון ש9 חודשים יצרת חיים חדשים + טראומת הלידה ולכן לגוף לוקח זמן התאוששות. זמן ההתאוששות בין אחת לשנייה הוא שונה מכמה סיבות ואחת מהן היא באמת עניין הפעילות, האם היית פעילה גופנית בהריון? וכיצד עברה הלידה? אני בעד לחזור לשגרת אימונים אך כמובן לעבור בדיקת רופא, עד אז ניתן לבצע פעילות מתונה כגון הליכה ותרגילים לחיזוק רצפת אגן. את בהחלט יכולה לבצע אליפטיקל בקצב קל / בינוני לגבי ריצות לא הייתי מתחילה עדיין, קודם כל לחזק רצפת אגן לתת לגוף עוד קצת להתאושש ולאחר חודש וחצי הייתי חוזרת לריצת כל אחד יכול ( ריצה קלה במקטעים) + אימוני כוח! חשוב מאוד לתת דגש על חיזוק של שרירי ליבה, שרירי היציבה ושרירי השלד. יש לקחת בחשבון את הטרימסטר הרביעי, כלומר 3 חודשים לאחר הלידה את עדיין עם הורמונים משתוללים ולכן יש להתייחס כאילו את בהריון עם הפלוסים והמינוסים שיש לקחת. ריצות לא בשלב הזה! בהצלחה :)

08/09/2017 | 08:02 | מאת: חופית

תודה על המענה האם לדעתך אוכל לחזור בשבוע שבועיים הקרובים לאימוני כוח במשקלים מתונים ? הלידה וההריון עברו באופן תקין ברוך השם.. תודה

אנחנו מדברים על 3 ימים אחרי הלידה, תתני לעצמך מעט מנוחה בבקשה. מנוחה חשובה לא פחות מהאימון עצמו עבור ההתאוששות. מהם משקלים מתונים? הייתי ממתינה במינימום שבועיים.

08/09/2017 | 11:49 | מאת: חופית

מנוחה כללית כוללת אליפטיק והליכות שאת לא ממליצה בימים האלה ? אני מרגישה שהמנוחה מנוונת אותי, כאילו הגוף כבר שכח הכל ואם זה אימוני כוח בלי משקל? רק משקל גוף? או דדליפט עם מוט קצר? העיקר משהו לזוז מה כן אפשר ומתי?

הליכות ואליפטיקל את יכולה לחזור ולבצע באופן מתון דרגה קלה ולאחר שבועיים במידה והכל תקין להעלות את קצב העבודה. לגבי עבודת כוח כגון משקל גוף / משקוליות עדיין לא! תתני לגוף זמן התאוששות אחרת תגרמי לנזק יותר מאשר תועלת. גם הליכות ואליפטיקל יש לבצע אימון קל של עד 20 דקות דרגת מאמץ קלה, עד 2-3 אימונים בשבוע ולהכניס תרגילי חיזוק לרצפת אגן.

מנהל פורום פעילות גופנית בהריון ולאחר לידה