נגישות
נגישות

פורום פרקינסון, הפרעות בתנועה ורעד

מטרת הפורום היא לספק מידע עדכני על אופני האבחון, הטיפול והמחקר במחלת פרקינסון ובמגוון מחלות אחרות הגורמות להפרעות בתנועה. אתם מוזמנים להפנות שאלות בתחומים אלו ונשתדל לענות עליהן בהקדם. לתשומת לבכם: הפורום נועד לתת מידע כללי ולא ייעוץ רפואי אישי פרטני, ועל כן אנא הימנעו מלהפנות שאלות לגבי מקרים ספציפיים. .
268 הודעות
228 תשובות מומחה

מנהל פורום פרקינסון, הפרעות בתנועה ורעד

25/08/2019 | 06:24 | מאת: דוד

באחרונה כל מיני מכונים פרטיים מציעים את הבדיקה הזו. האם יש לה ערך?

21/08/2019 | 19:47 | מאת: תניתה גלמור

אני בת 82 ועתה התגלה אצלי כי אני חולה במחלת פרקינסון.לא קבלתי שום הדרכה לגבי מזונות שאסור לאכול. אני אוהבת מאד מוצרי חלב ושמעתי שזה לא טוב בשבילי.

19/08/2019 | 15:57 | מאת: דואגת

בת 26 עקה התקווצות ברגל ימין הרופא הפנה אותי לעשות שתי בדיקות emg רגל שזה יצא תקין ו eeg בערנות עדות לגלים חדים וגבוהים חורגים מהנורמה ללא שינוי בעט גירוי אור !? מז זה אומר אני דואגת מאוד !?

06/08/2019 | 14:29 | מאת: מירב

היי אבא בן 77 סובל מפרקינסון כרגע הוא בבית חולים כבר שבועיים מכיוון שהיה לו חום לא מוסבר . הוא התחיל בעיות בבליעה וקשה לבלוע את ההפרשות המצב מאוד מחמיר בנושא הבליעה . חוץ מסאקשנים שהורסים לו את הבריאות איך עוזרים לו נה אני עושה? כרגע הוא ללא חום ומתקשר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. בעיות בליעה הם שכיחות במחלת פרקינסון ביחוד בשלבים מתקדמים. אני סמוך ובטוח שאם אביך מאושפז עקב בעיות אלו הרופאים המטפלים יוכלו להציע לכם טיפולים ופתרונות לבעיה.

01/08/2019 | 23:21 | מאת: ליאת

אבי הוא בן 70 ומשהו ולאחרונה הוא חווה סחרחורות והיום כשהתיישב בכסא היה לו מעין התקף של רעד רק לאחר מספר דקות אמשיך לציין שאבי נוטל תרופות ללב יש לו חוסר תאבון והוא מעט חיוור אני חוששת. היה לו בעבר ירידה דרסטית בהמוגלובין עד כדי אישפוז בבי"ח לכן ממש אודה ואשמח לקבל דעה רפואית

לקריאה נוספת והעמקה

תוכלי לקבל דעה רפואית על ידי פנייה לרופא המשפחה או לנוירולג.

28/07/2019 | 11:19 | מאת: לאה

שלום. האם ההשפעה המקסימלית של הכדור הנ"ל היא אחריי 12 שעות ? או שההשפעה אחריי שעה או 12 שעות היא אותה השפעה ? אני מעוניינית שהאפקטיביות תהיה ביןם ( משעה 8 בבוקר עד 8 בערב ) מתי עליי לקחת את הכדור ?. שאלה נוספת האם הטיפול אמור לבטל לגמרי את הרעידות ? חוסר הטילטול בידים אמור להיעלם לגמרי? הנוקשות תעלם לגמרי ? איך אני יודעת שהכדור " עובד " ויעיל לי ?. תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

לכדור רסגילין השפעה סימפטומטית להקלה בסימפטומים של מחלת פרקינסון (כולל רעד). כמו כן יש עדיות שיתכן והוא יכול להשפיע על מהלך המחלה (האטה). מומלץ לקחת את הכדור בבוקר על מנת שישפיע בשעות הערות.

24/07/2019 | 12:48 | מאת: אייל

לידיעתך אחרי פגישה עם רופא משפחה קרדיולג ונירוכירוג קיבלתי אישור להוריד את חוסם הבטא 1 (קריולוק -ביספרולול) קניתי מודד לחץ דם ועשיתי רשימה של 10 ימים לפני ההורדה של חצי כדור ורשימה של 10 ימים עם חצי כדור ואחרי זה רשימה ללא כדור בכלל . התוצאות מדהימות כבר בשבוע של החצי כדור הכוח של אבא שלי חזר ב40 אחוז פניו נראים רעננים ויפים יש לו כוח לקום לבד ללא מטפל ומיום ליום זה רק משתפר כמו ניסים מול העייניים!!! אנילא מאמין שאבא שלי לקח 20 שנה את הכדור שגרם לו לתסמינים כמו חולה פרקינסון אמיתי כבר 7 שנים! .. אין המצלה להפסיק מיידיתי את חוסמי בטא לאחר שנים של שימוש חייב ביקורת של רופא ומעקב לחץ דם בוקר צהריים וערב ... רק 20 יום מתחילת התהליך של ההורדה של חוסמי בטא 1 אמשיך לעדכן עוד חודש ממצאים מכל המצב הזה.

לקריאה נוספת והעמקה

21/07/2019 | 18:05 | מאת: רוית

שלום האם יש דיסטוניה של בית הבליעה והענבל בנוסף ללשון? האם יכולה להיות הימרה פתאומית ומה הטריגרים. האם דיסטוניה כזו יכולה לגרום לקשיים בנשימה- מרגישה שבית הבליעה נסגר לי הענבל יורד ךמטה והלשון הולכת קדימה ולגובה

לקריאה נוספת והעמקה

באופן עקרוני דיסטוניה יכולה לערב כל שריר משורטט כולל שרירי הבליעה. מומלץ שתפנה להערכה אצל נוירולוג

ראיתי סרטון מדהים שחולה פרקינסון פשוט חזר לעצמו תוך ארבע דקות לאחר שנטל סוג של שמן קאנביס ( נטילת שמן CBD) .. האם זה ייתכן באמת או הגזמה של הסרטון ??? https://www.youtube.com/watch?v=xZVkp_Pi2is

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לא ראיתי את הסרטון אבל צריך להביא בחשבון שבכל הנושא של קנביס יש הרבה מאד גורמים אינטרסנטים והמידע באינטרנט הוא ברובו מגמתי ולא מדויק אם אתה מעוניין בטיפול בקנביס רפואי ממליץ שתעלה את האפשרות בפני הנוירולוג המטפל אשר מכיר אותך ועוקב אחריך

11/07/2019 | 09:43 | מאת: הלה

בעלי אובחן לאחרונה כחולה פרקינסון. התסמינים עדיין קלים ואינם מגבילים את פעולותיו. אנחנו מחכים לחוו"ד שניה שתהייה רק בעוד כשלושה חודשים. האם השתהות בקבלת התרופה שהומלצה רקוויפ מודוטאב יכולה להשפיע על הידרדרות והתקדמות המחלה (לא הסימפטומים). אנחנו עדיין מקווים לאפשרות של כניסה לקבלת תרופה נסיונית והבנו שלעיתים תנאי קבלה למחקר הוא אי קבלת תרופות בעבר.

לקריאה נוספת והעמקה

התרופה רקוויפ מהווה טיפול סימפטומטי ואינה משנה את המלך המחלה כך שאין כל מניעה לדחות את התחלת הטיפול בה.

17/07/2019 | 09:57 | מאת: הלה

האם הדבר נכון גם לגבי אזילקט שהוצע ע"י הרופא בקופה?

09/07/2019 | 16:39 | מאת: מיה

שלום רב דר בת 27 כבר מעל שבועיים מרגישה קפיצות שרירים בכל הגוף כל היום השרירים רועדים ואפשר לראות את התזוזות מעל פני העור לפי מה שקראתי תופעה זאת נקראת פסיקולציות . הקפיצות הם מפושטות בכל הגוף , בטן ירך ידיים רגליים עפעפיים ועוד . אני עובדת כגננת ומרימה את הילדים רק בצד שמאל של גופי וכרגע יש לי מין כבדות ברגל שמאל ויד שמאל מתעייפת יותר מהר מיד ימין אבל אני מבצעת את כל הדברים והפעילויות היום יומיות כרגיל . רופא משפחה בדק אותי בתחילת הופעת הקפיצות שרירים הוא בדק כוח התנגדות של הרגליים והידיים ואמר שאין שום חולשה וההתנגדות שלי טובה . אני בלחץ נוראי כל היום בוכה כיוון שקראתי שזהו תסמין למחלת ניוון שרירים . רופא המשפחה אמר לי שזה לחץ נפשי ולא הסכים להפנות אותי לנוירולוג . האם יכול להיות שהתחילה אצלי מחלה ניוונית ?? האם ניוון שרירים מתחיל בדרך כלל בפסיקולציות או שהפסיקולציות הם במצב יותר מתקדם של המחלה ? אני אמא לשני ילדים והקפיצות האלו גורמות לי לחרדה עמוקה וחוסר תפקוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. פורום זה נועד למענה על שאלות כלליות בתחום פרקינסון והפרעות תנועה ולא להתייעצות על מקרים פרטניים. אנא פני לרופא המטפל או לנוירולוג במסגרת קופת החולים בה אתה חבר.

04/07/2019 | 10:49 | מאת: לאה

האם ניתן לקחת את 2 התרופות ביחד ? בהפרש של שעות ? מה לקחת ראשון רימוטיב ? רסגלין ? מה טווח ההשפעה בשעות של רסגלין כלומר אם אני רוצה שיהיה אפקטיבי במשך היום מתי עליי לקחת באיזו שעה ? תודה רבה

אין מניעה לקחת את שתי התרופות יחד. את הרסגילין לוקחים פעם ביום בד"כ בבוקר. לרמוטיב השפעה ארוכת טווח לכן לא ממש משנה מתי לוקחים אבל כדאי ליטול לפי הוראות היצרן בעלון התרופה.

שלום כנראה יש לי פרקינזון יד לי בעיות הליכה הליכת ברווז וזה גורם לי לכאהים במותן באגן בברך שום נעל או מרל לא עוזרים מה ניתן לעשות ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב פורום זה נועד למענה על שאלות כלליות בתחום פרקינסון והפרעות תנועה ולא להתייעצות על מקרים פרטניים. אנא פנה לרופא המטפל או לנוירולוג במסגרת קופת החולים בה אתה חבר.

שלום דר איפה נחתן לבדוק אם חליתי בפרקינזון ? מהן שיטות הבדיקה סובלת מזה כ3 חודשים מהליכה לא יציבה ברווזית אי יציבות קושי לצאת מרכב סחרור עלי לציין שלוקחת מירו לשינה 15 מג בלילה אחרת לא ישנה כי יש לי רפלוקס הפוך לושט העליונה מלווה בכאביי תופת לקראת הירב גם קשיי בליעה בעיות עיכול מעי רגיז צרבות חולשות ירידה בלחץ הדם היו לי גם סימפטומים מקדימים עצירות קשה דכאון וחרדה שפרצו ללא סיבה לפני 4 שנים בעיות עיכול בעיות שרירים איבוד משקל דרסטי כעת יש גם דליפת שתן צניחת רקטום יובש איום בעור בעיקר קשיי הליכה לוקחת כם חצי לוריבן 0.5 מג אולי שתי התרופות פגעו בי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב פורום זה נועד למענה על שאלות כלליות בתחום פרקינסון והפרעות תנועה ולא להתייעצות על מקרים פרטניים. אנא פנה לרופא המטפל או לנוירולוג במסגרת קופת החולים בה אתה חבר.

27/06/2019 | 11:46 | מאת: שמואל

שלום ד'ר . אני מתחיל לקחת את התרופה הנ"ל . תוך כמה זמן מינימום אני אתחיל להרגיש השפעה\שינוי והקלה בסימפטומים ( פרקינסון ) ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שיפור סימפטומטי תחת טיפול ברסגילין צפוי תוך מספר ימים-שבועות

בן 20, בשבוע האחרון מרגיש מאיין תחושה מוזרה של כמאיין חולשה / ריפיון / דגדוגים (לא יודע כל כך להסביר) בעיקר בידיים וברגלים , היו לי גם קפיצות שרירים בזמן האחרון (פעם בשבוע למשך יום כל פעם שריר אחר) , לפני כשנתיים ביצעתי בדיקת emg בעקבות תחושות נימלולים והבדיקה יצאה תקינה והניורולג אמר כי הכול בסדר. לפני כשבועים הפסקתי טיפול של תרופות אנטי דיכאוניות 1- האם יכול להיות קשר בין הפסקת התרופות לתופעות הללו? 2- האם הבדיקת emg יצאה תקינה לפני שנתיים זה אומר שגם הכול תקין עכשיו? 3- האם יש סיבה לדאגה וצריך לבדוק את העניין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב פורום זה נועד למענה על שאלות כלליות בתחום פרקינסון והפרעות תנועה ולא להתייעצות על מקרים פרטניים. אנא פנה לרופא המטפל או לנוירולוג במסגרת קופת החולים בה אתה חבר.

23/06/2019 | 00:07 | מאת: שחר

שלום פרופ כהן! במשך השבועות האחרונים אני מרגיש חולשה ועייפות שרירים בידיים בליווי קפיצות שריר קלות וירידה בתפקוד מוטורי של יד שמאל,בעיקר באצבעות כף היד, תופעול אלו מלוות בכאב עמום וחלש/הרגשה של שריר מתוח. מרוב לחץ וחרדה מתופעות אלו בדקנו (באינטרנט)אשתי ואני אודות תחושות אלו ובמקרים רבים עולה שתסמינים אלו מאפיינים מחלה נוראית ALS,האם יש כיוונים נוספים שמתקבלות תופעות אלו? לאן עלינו לפנות? משתגעים מדאגה. בן 37,בריא. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מומלץ פנות לבדיקה אצל נוירולוג.

23/06/2019 | 15:12 | מאת: שחר

תודה פרופ, הופנתי לבדיקת EMG שתתבצע מחר. תודה על המענה

16/06/2019 | 22:32 | מאת: בת 23

לאחרונה יש לי רעד ביד שמאל והוא בא והולך. מגיע פעם בכמה ימים. כשאני מחזיקה משהו היד ממשיכה לרעוד. כשאני עושה תנועה בזמן התנועה היא לא רועדת טך ישר אחרי היא שוב רועדת. האם יש צורך לפנות לנירולוג(יש לי ניאולוג קבוע עקב בעיות קשב ריכוז והיפראקטיביות והפרעת טיקים)?

לקריאה נוספת והעמקה

בהחלט. מומלץ לגשת ולהבדק אצל הנוירולוג המטפל.

16/06/2019 | 12:29 | מאת: מאיה

שלום אימא שלי אובחנה לאחרונה בפרקינסון. נתנו לה כדור בשם אזילקט. היא אמורה לקחת סימבלטה (לפברונאלגיה). קיבלנו דעות שונות מרופאים שונים לגבי שילוב הכדורים הללו. האם אפשר לשלבם? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עקרונית ניתן לשלב בין התרופות אולם מומלץ לקבל את אישורם של הנוירולוג והפסיכיאטר המטפלים

12/05/2019 | 21:01 | מאת: יובל

הבנתי מהרוקח שלי שהכדור קסנזין הפסיק להיות משווק בארץ ע"י בעל הרישום שלו. האם יש תחליף גנרי רשום בארץ או תרופה חלופית שמטפלת בהפרעות כוריאה באותה יעילות?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי על הפסקת שיווק הטטרבנזין (קסנזין) בכל מקרה יש תרופות אחרות שניתן לתת במקום תרופה זו ועליך לפנות לנוירולוג המטפל על מנת שיחליט מה לעשות

02/05/2019 | 08:14 | מאת: פנרגן

שלום אבא שלי בטיפול נמרץ בהכרה מלאה עד יום שני בבוקר דיבר רגיל לאחר כמה שעות שהוא קיבל את כדור הפנרגן נגד אלרגיה שיצאה לו בגוף הפסיק לדבר הוא מבין אותנו אבל לא יכול לדבר ונראה כאילו הפה תפוס לו מה נראה לך שאנחנו צריכים לעשות או שזה עובר לבד?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להתייעץ עם הרופאים המטפלים בטפ"נ

12/04/2019 | 21:58 | מאת: שרי

האם זו בדיקה לאשש שאמנם מדובר במחלת פרקינסון. בנוסף לבדיקה הקלינית האם אין סכנה בחומר הרדיואקטיבי שמזריקים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. בדיקה זו אכן יכולה לעזור לאבחון מחלת הפרקינסון באותם מקרים שקיים ספק קליני. כמות החומר הרדיואקטיבי המוזרקת הינה מזערית ואין בה כשלעצמה סיכון

25/03/2019 | 19:01 | מאת: גלית

שלום רב, בני בן 18 אובחן לאחרונה עם essential tremor. הרעד בידיו מופיע בעת ביצוע פעולות עדינות. בדיקת mri וeeg תקינות. מבקשת לדעת האם מוריד פרופיל לפרופיל שאינו קרבי. לצערי לא הצלחתי למצוא מידע . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב רעד ראשוני יכול להביא להורדת פרופיל אולם הדבר תלוי בחומרת הרעד והמוגבלות התפקודית. מומלץ שהנוירולוג המטפל יכתוב מכתב לרשיות הצבא שיזמנו אותו לוע"ר לצורך התאמת פרופיל

15/03/2019 | 22:37 | מאת: ניר

שלום פרופסור ב3 ימים האחרונים אני חש רעידות בראש רק בצד אחד של הראש, צד שמאל מאחורה. הרעידות חלשות ומופיעות למשך כמה דקות. אני בן 28, בריא בד״כ (בדיקות דם וויטמינים תקינות בלי מחלות גנטיות). מה יכולה להיות הבעיה? ומהו הפתרון? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

.

שלום רב. עליך לפנות לבדיקה אצל רופא נוירולוג.

שלום רב. עליך לפנות לבדיקה אצל רופא נוירולוג.

שלום רב האם הכדור קסנזין /טטרבנזין יכולה לפתח דיסטוניה לאחר לקיחתו?רשום בתופעות הלוואי דיסטוניה/תופעות דמי פרקיניזם האם לאחר לקיחת 14 כדורים במשך שבועיים והפסקת הכדור שהחלו תסמינים דסטוניים זה יכול להיום כתופעת לוואי מהתרופה תופעת לוואי שנמשכת כקבועה או שחולפת שהכדור מתנקה מהגוף אודה על תשובה זה חשוב לי מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

כפי שנכתב הכדור טטרבנזין יכול לגרום לרעד ונוקשות שרירים ותסמינים אחרים דמויי פרקינסון. בד"כ האפקט חולף לאחר הפסקת התרופה אולם השיפור יכול לקחת מספר שבועות עד חודשים

כבר כמעט 3 חודשים הכדור נקי מהגוף וישנם עדיין תסמינים מה עושים?זה יכול להישאר כקבוע ?או יחלוף מעצמו בהמשך?

27/02/2019 | 16:35 | מאת: פרח

שלום, לבני בן ה 22 יש רעד בידיים דבר שאינו מפריע לו בפעולות היומיומיות אלא אם כן מדובר בפעולות עדינות. לציין שגם לאחיינית שלי יש אותה בעיה. שניהם צעירים ובריאים. האם יש קשר תורשתי ? וממה זה נובע? וכיצד ניתן לטפל?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן ומדובר במחלה הנקראית רעד משפחתי ראשוני. לצורך אבחנה וטיפול יש לפנות ליעוץ אצל נוירולוג

23/02/2019 | 00:10 | מאת: יוסי

הייתה לי תאונה שנשברו לי עצמות בגוף ווכן היה לי אבדן הכרה . עכשיו בבדיקה נוירולוגית פשוטה אני לא מסוגל לקפוץ על רגל ימין כמו שאני קופץ על רגל שמאל . האם עניין זה ניתן לריפוי ? האם זה מעיד על נכות מ נוירולוגית סויימת? תודה רבה .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. פורום זה נועד למתן אינפורמציה בנושא מחלת פרקינסון והפרעות תנועוה ולא ליעוץ פרטני בבעיות נוירולוגיות למינהן. אנא פנה לבדיקה אצל הרופא המטפל. תודה

15/02/2019 | 15:26 | מאת: אברהם

נכבדי עשיתי בדיקת דם עבור כדור נגד רעידות בידיים בשם פריזולין טבליות , חייבים לעשות בדיקות דם לאחר זמן ,רשום הנורמה הוא בן 15,00 לבין 40,00, לי יצא 2,6 האם הבדיקה בסדר, או שהבדיקה לא טובה תודה אברהם

לקריאה נוספת והעמקה

אברהם שלום. עליך לפנות בשאלה זו לרופא המטפל

22/12/2018 | 23:12 | מאת: נופר ברכה

מ7.3 (תישעה חודשים ו16) שהרגשתי כאבי בטן שהקרינו לגב פתאום הראתי הכל שחור התחילו לי רעידות בגוף השניים והלעסתות ניתפסו לי לי לשון יצא לי בחוץ הכניסו לי עם מקלות בזבולון ואז עוד פעם יצא עלינו לרמבם הבחנו כהתקן חרדה מאז נתנו לי כדורים שהחמירו את המצב לורוון-עשה לשון מתגלגלת בפנים אציטלופרם וואבן-וואבן עשה לי לדיון יוצא ניכנסת ורעשים ציפרלקס וקסנס-קסנקס עשה לי קילופים בעור ואז נתנו ציפרלקס וקלונס-קלונקס עשה לי את הלשון מתגלגלת בחוץ מאז הלשון מתגלגל לי בפה בלי שליטה כל היום ויוצאת ניכנסת השניים והלעתסתות תפוסות וכואב לי ממש עכשיו מאושפזת בבית לבירור ניירולוגי עשו לי דיקור מותני looks מעמוד השידרה ראו תאי דלקת אמרו אולי יתחילו סטרואידים לבנתיים ממשיכים לבדוק צריכה לעשות גם mri נתנו לי קסנזין עכשיו מאז היו לי דפיקות לב מהירות כאבים בעניים ותרדמה ממש עייפות וקראתי על הכדור שיכול לעשות עיוורון פגיעה בראייה לעשות תסמונת ממאירה נוירופלטית רעד ברגליים תנועות לא אתניות יכול לעשות דיסקנזיה שזה תנועות בלשון ובאזור הפה יכול לעשות סכיזופרניה איזה מחלה נפשית כל מיני תגובות שפוחדת לקחת את הרס זמן ורשום שזה רק מקל לא מרפא זה כדור שצריך לקחת לתמיד בקביעות זה כדור שיכול להעלים את הבעייה או באמת רק להקל????אם לוקחים את התרופה ויש תופעת לוואי שמפסיקים את התרופה זה עובר כדאי לקחת את התרופה מה לעשות?????זה ממש דחוף אני כבר ממש סובלת ן אחד לא יודע להגיד מה יש לי תודה רבה ולילה טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. פורום זה נועד למתן מידע בנושא מחלת פרקינסון והפרעות תנועה ולא ליעוץ פרטני בבעיות נוירולוגיות למינהן. אנא פנה לבדיקה אצל הרופא המטפל. תודה

05/12/2018 | 20:24 | מאת: לי

האם יש תרופה שמאזנת את שיווי המשקל או שעל חולי פרקינסון נגזר לחיות כך בסיכון נפילה לעד? מתוסכלת.

לקריאה נוספת והעמקה

פגיעה בשיווי משקל ובהחזרי ייציבה הינה חלק ממחלת פרקינסון והטיפול המשולב: תרופתי ופיזיקלי מסייע בד"כ לשיפור היציבות ומניעת נפילות

03/12/2018 | 12:36 | מאת: עידן

שלום רב, רציתי להתייעץ לגבי פתרון לבעיה הנפוצה אצל חולי פרקינסון קשיון שרירים ( ההרגשה ששרירי הרגליים "קופאים" ) ראיתי שיש מוצר שהוא שרוול המולבש על רגלי החולה ומזרים פולסים חשמליים לשרירי הרגליים ובכך מעודד את השרירים להמשיך לנוע. רציתי לדעת בכמה וולטים מומלץ להשתמש ובאיזה עצמה על מנת לגרות את השריר מבלי להזיק. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

הטיפול הנ"ל אינו מוכר לי. אנא שלח קישור לאתר המתאים או ציין את שם המכשיר.

24/11/2018 | 16:59 | מאת: אריאלה

בעלי אובחן כחולה פרקינסון דרגה 2. נרשם לו ראסג'ילין 1 מ"ג פעם ביום. האם תוספת מניטול 10 מ"ג ביום עלולה להזיק או עשויה לעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

היעילות של רסגילין נבדקה במחקר גדול כפול סמיות והתוצאה שהתקבלה אינה חד משמעית. עם זאת התרופה הינה יחסית בטוחה ולא ידוע על נזק קבוע כתוצאה משימוש ממושך בתרופה. מניטול הינו סוכר כהלי המשמש כתחליף לגלוקוז בתעשיית המזון. קיים קושי מתודולוגי לבדוק את יעילותו אך כמו עבור רסגילין לא ידוע על נזק בשימוש לטווח ארוך

11/12/2018 | 15:57 | מאת: אריאלה כהן

סליחה על ההטרדה אבל שאלתי היא אם נטילת מניטול וראסגילין עלולה להזיק למטופל או שאולי אחד מפריע לפעילות השני.

אמא שלי חולת אלצהיימר, סכרת, פרקינסון. מקבלת תרופות לכל המחלות. לא ישנה כמעט בכלל בלילה. קיבלנו סרוקואל 25 מ"ג שלושה כדורים בלילה שעזרו להוריד את הדיכאון אבל לא ממש עוזרים לה לישון. האם ניתן להחליפם או לתת כתוספת ואבן? תודה מראש סיגל.

לקריאה נוספת והעמקה

סיגל שלום שאלות במקרים פרטיים יש להפנות לרופא המטפל המכיר את המטופל. תודה

23/10/2018 | 21:55 | מאת: מיה

שלום דר , בזמן שלימדתי ילד שיעור פרטי השתמשתי בידיים וחשתי חולשה שאני לא מצליחה לשלוט בידיים כמו שצריך והחולשה המשיכה כל היום ביד שמאל וגם קצת ברגל באותו צד לא נפלו לי דברים מהיד אבל חשתי שאיני שולטת ביד שמאל כמו יד ימין ושהיא כבדה למיטב זכרוני זאת לא פעם ראשונה שיש לי חולשה ביד הזו . האם יכול להיות שזה תסמין התחלתי למחלת ה als ? ניוון שרירים !? הנני בת 27 . אתמול הרמתי את בני ביד שמאל וביד ימין הרמתי כמה חפצים האם יום למחרת עלולה להיווצר כבדות ביד ?

לקריאה נוספת והעמקה

מיה שלום רב. התסמינים שאת מתארת יכולים להתאים למגוון גדול של מבצים ומחלות ולכן עליך לפנות לרופאך לבדיקה.

07/10/2018 | 19:38 | מאת: פלמוני

שלום האם רעד בידיים שמוגבר מאוד בעת מתח נפשי אבל קיים במידה מועטה לעיתים גם בהעדר מתח או סביבה מלחיצה, יכול להיות מוסבר על רקע נפשי בלבד (הפרעת חרדה)? האם מצב כזה מוכר והאם הוא נפרד מ-essential tremor? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

לכל אחד מאיתנו יש רעד פזיולוגי שבד"כ אינו נראה לעין אלא אם קיים מצב שגורם להגברתו כגון מתח, עצבנות, חשיפה לקור, שתיית קפאין או תרופות מסוימות. עם זאת גם הרעד הקיים בET יכול להתגבר במצבי חרדה ועל כן מומלץ לגשת להתייעצות עם נוירולוג המומחה בהפרעות בתנועה.

האם חולה פרקינסון שיש לו גם סטנדים בלב וחולה פרקינסון ניתן לבצע טיפול בתא לחץ ? כיצד ניתן להגיע אליך להתייעצות מקצועית

לקריאה נוספת והעמקה

שאלות לגבי התאמה לטיפול בתא לחץ יש להפנות לפרופסור שי אפרתי מנהל המכון לרפואה היפרברית (תא לחץ) בבית החולים אסף הרופא

בעלי מזה שנה סובל מפרקינסון עם רעד ביד ותחילת רעד ברגל. טרם התחלנו טיפול תרופתי מחשש לתופעות לוואי בלתי הפיכות מהתרופות. אשמח לקבל מידע לגבי טיפול בתא לחץ באיזה שלב של מחלה רצוי ואיך ניתן להגיע באופן פרטי .כמו כן מה לגבי קנביס רפואי אני מודעת שרק לאחר כשנה של טיפול קונבנציונאלי יש אפשרות לרישיון.אשמח לקבל מידע. מודאגת מאד ומבולבלת בקבלת החלטה לגבי סוג הטיפול האולטמטיבי . תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. הטיפול בתא לחץ לא הוכח עדיין כיעיל במחלת פרקינסון, הוא אינו מכוסה על ידי המבטחים ועלותו יקרה. קנביס היא אופציה לטיפול בכאבים על רקע דיסטוניה או רעד בלתי נשלט וזאת לאחר הליך רישוי של משרד הבריאות

22/07/2018 | 15:59 | מאת: בתיה ג

אני חולת פרקינססון מזה כששנה וחצי בת67 מקבלת סינמאט, כמו כן אפילפסיה יל" ד סכרת גבולית בלוטת התריס רופא יעץ לי לקחת ויטמין b6 להרגעה ובבעיות שינה אך שמעתי שזה נוגד את הסינמאט האם זה נכון

לקריאה נוספת והעמקה

ויטמינם מקבוצת B אינם נוגדים את פעילות הסינמט

19/07/2018 | 12:31 | מאת: פרקינסון

מדוע הופסק ייצור ושיווק התרופה לבופר 125 פלוס?

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי כל מושג

שלום שלום רב, לאחרונה ראיתי שאושרה עלידי הFDA תרופה חדשה של חברת אדמס התרופה ניקראת GOCOVRI התרופה מטפלת בדיסקנזיות ומקצרת את זמן ה OFF שאלתי היא מה ידוע על כך והיכן ניתן לרכוש אותה מצורף לינק לאתר החברה. https://www.gocovri.com/ בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אין מדובר בתרופה חדשה אלא רק בפורמולציה של שחרור מושהה של התרופה אמנטדין המשווקת בארץ שנים רבות (בעבר שווקה תחת השם פ"ק מרץ)

10/05/2018 | 15:16 | מאת: מתתיהו

שלום, סובל מרעד ראשוני מזה עשור, היו מספר טיפולים תרופותיים עם תופעות לוואי. כעת נודע לי על טיפול משולב של MRI+US הנעשה באיכילוב. מי יכול לכוון אותי בוודאות ליצירת קשר למקום הנכון ? המון תודה למושיע .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. למיטב ידיעתי הטיפול באולטרסאונד ממוקד ניתן בשני מקומות: בית החולים רמב"ם (אשת הקשר: ד"ר אילנה שלזינגר) או בית החולים שיבא (איש הקשר: ד"ר סיימון ישראלי קורן)

14/05/2018 | 22:58 | מאת: מתתיהו

תודה רבה למשיב, תשובה מספקת בהחלט.

10/02/2019 | 20:07 | מאת: שלמה

מחפש אנשים שעברו טיפול באולטרסנד

09/05/2018 | 17:42 | מאת: דינה

לאחרונה בלילה רגל שמאל תנועתית.בבוקר והמשך היום פועלת כרגיל. מרגישה נימולים הזרמים ברגל. מה יכולה להיות הסיבה. האם יכול להיגרם מכליאת עצב ברגל?

לקריאה נוספת והעמקה

הסימפטום שאת מתארת יכול להגרם עקב גורמים רבים ועל כן מומלץ שתפני לבדיקת נוירולוג

06/05/2018 | 21:06 | מאת: יהודית

מאוד רוצה לדעת ולהבין את משמעות התפתחות המחלה. בעלי אובחן כחולה פרקינסון ובשנתיים האחרונות בלוי בודיס. מתקדם מאוד בלתי אפשרי לשתף אותו כדי שלא יהיה חרד. מאוד רוצה הסבר יותר מעמיק תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מחלת גופיפי לוי מפושטים הינה מחלה ניוונית השייכת לתסמונות הפרקינסון פלוס שבהן בנוסף לסימנים של פרקינסון (נוקשות איטיות רעד וכו) יש גם סימנים נוספים. במחלת גופיפי לוי הסימן הנוסף הינו ירידה קוגניטיבית (בכישורים השכליים). הטיפול דומה לטיפול במחלת פרקינסון אם כי לעיתים יש להוסיף גם תרופות היכולות לסייע בשיפור הזכרון.

26/04/2018 | 19:57 | מאת: יעל

בת 66. הובחנתי עם רעד ראשוני. (כנראה גנטי שהחמיר לאחר טיפול כימוטרפי בשל סרטן שד). ניסיתי טיפול בפריזולין ובפרלול - לא הועיל. האם יש אפשרויות טיפול נוספות? האם טיפול בתא הלחץ ב"אסף הרופא" יכול להועיל? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. קיימות תרופות רבות לטיפול ברעד ראשוני ומומלץ שתפני לנוירולוג המטפל. במידה ותרופות אינן עוזרות ניתן לבצע ניתוח להשתלת אלקטרודות לגירוי מוחי עמוק (DBS) או צריבה באמצעות אולטרסאונד ממוקד (FUS)

06/05/2018 | 14:39 | מאת: יעל

תודה רבה. אני מבינה מתשובתך שתא לחץ אינו רלוונטי. ה- DBS , FUS מטפלים רק ברעד במיקום אחד - יד לדוגמה, ואינם מטפלים ברעד בקול ובצוואר.

20/04/2018 | 11:00 | מאת: ציפי

בעלי אובחן כחולה פרקינסון לפני כ12 שנים.כמה שנים קודם איבד את חוש הריח שאף רופא לא קישר את זה לפרקינסון.הסימפטומים העיקריים הם נוקשות קשה וחוסר שיווי משקל.מעולם לא היה לו רעד האם מוכר דבר כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

מחלת פרקינסון אכן יכולה לבוא לידי ביטוי בנוקשות ואיטיות ללא רעד.

17/04/2018 | 00:24 | מאת: נוגה פרץ

האים כאבי בטן, גזים,ופחד מזוחלים(נמלים עכבישים תולעים) הם חלק מתופעות הלוואי של הכדורים( דופמין) או של המחלה?

לקריאה נוספת והעמקה

תלוי באלו כדורים את מטופלת. יש להפנות את השאלה לרופא המטפל שמכיר אותך

בעלי הוא החולה. אנחנו גרים בצרפת. הרופ אים פה אומרים שזה לא שייך לתרופות.( 3 dopamin 250 x + 2x 125 dopamin dispersibl Patch Neupro 2x 3mg Apokinon 3mn x2 ib תודה על תשובתך...מה מראים הסימנים האילו?

16/04/2018 | 15:16 | מאת: NOT_FOUND

האם לחולה פרקינגון מותר שתית אלכוהול מה המינון המותר גיל 67 נזה 8 חודשים חולה מלבד דופיקר חצי כדור ליום 3פעמים ביום ויפקס כדור1 ליום רמפיל1 ליום דילול דם מיקרופירין 1 ליום בלילה לפני השינה 1 סירקדין רבע כדור מירו האם יין בירה ערק מותרים במינון קטן תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ללא קרש לפרקינסון באופן עקרוני צריכת אלכוהול אינה מומלצת עקב תופעות הלוואי והנזקים הבריאותיים הכרוכים בה

19/04/2018 | 12:13 | מאת: NOT_FOUND

ומינון קטן?

12/04/2018 | 21:53 | מאת: יואל

האם ניתוחי המוח (שקראנו עליהם שמבוצעים בארה״ב ) שבהם צורבים את מרכז ההפרעה במוח זה בעצם לא פותר את הבעיה באופן סופי?

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור לי לאיזה ניתוח כוונתך אבל טיפולים ניתוחיים אינם מרפאים את המחלה אלא רק משפרים את הסימפטומים שלה

23/03/2018 | 00:08 | מאת: שמואל

ערב טוב לאימי בת 72 התגלה פרקינסון לפני מספר חודשים.נכון להיום אובחן קטרקט בעין.האם יש קשר בין הקטרקט לפרקינסון ? האם ניתן לנתח (רעד)?במידה ויש קשר בין המחלה לקטרקט האם ניתוח יעזור או שהקטרקט יחזור בגלל המחלה ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אין קשר בין מחלת פרקינסון ורעד והמחלה כשלעצמה אינה מהווה הוריית נגד לניתוח

17/03/2018 | 15:26 | מאת: רעד בכל הגוף

איך מטפלים ברעד ראשוני, ישלי רעדים כמעט בכל הגוף שגורמים לי לאי נוחות ליד חברים ובכללי איך מטפלים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב ברעד ראשוני יש מגוון טיפולים. להתאמה אישית של הטיפול עליך לפנות לנוירולוג.