פורום התפתחות הילד

כהורים, חשוב לנו להיות בטוחים שאנו מעניקים לילדינו את הטוב ביותר כדי שיוכלו לגדול ולהתפתח בכיף ובבטחה. לכן, קיימת חשיבות מיוחדת לגורמים המקצועיים עמם מתייעצים. .
283 הודעות
270 תשובות מומחה

מנהל פורום התפתחות הילד

22/05/2019 | 19:47 | מאת: רעות

שלום רציתי לדעת האם בזחילה על 6 כפות הידיים אמורות לפנות החוצה? הבן שלי זוחל על 6 כאשר כפות ידייו טיפה מופנות פנימה האם זה בעיייתי?

שלום הילד שלי בן שנה ו9 כבר תקופה ארוכה מושך לילדים בגן בשיער ונושך. עכשיו הוא התחיל לנשוך את עצמו. מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל זה תופעת הנשיכות די אופיינית חשוב לבדוק במעון אם מודעים לתופעה ולדרכי ההתייחסות. מומלץ להתייעץ עם פסיכולוג המתמחה בגיל הרך לתגובתך הנאותה וכן לבדוק אם יש לפעוט קושי בויסות החושי.

שלום, בני בן 8, ילד נבון סקרן וחברותי. נוטה להשתמש בתנועתיות יתר בידיים והרגליים. בעקבות תוצאות אבחון והמלצות נוירולוג לא הופננו להמשך טיפול כלשהו מלבד חוג לתנועה. כיצד ניתן למתן ולטובת את התנועות? תודה

סיבות רבות יש לתנועתיות יתר ולכל גורם הטיפול המתאים. האם נבדקה גם אפשרות של ליקוי בויסות החושי? כדאי לבקש אבחון של פיזיותרפיסטית לילדים או מרפאה בעיסוק.

06/05/2019 | 23:14 | מאת: אורין

שלום, תינוק בן 11 חודשים זוחל גחון, עובר מישיבה לזחילה ויושב זקוף.. לא זוחל על 6 לא נעמד לבד ולא מתיישב לבד. זה עיכוב בהתפתחות? מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל זה התינוק עובר לשש ומתנדנד קדימה ואחורה במנח זה ומתחיל לזחול. ממנח שש עובר לברכיים מול שולחן נמוך ומושך לעמידה. אם נראה לך שעדיין לא בכיוון ניתן להתייעץ עם פיזיותרפיסטית לתינוקות שתבדוק ותציע מס תרגילים לעידוד הזחילה.

16/04/2019 | 21:49 | מאת: אבי

היי, הילד שלי אוטוטו בן חודשיים. רק לאחרונה התחלנו לשים לב שהוא לא כל כך מתקשר. הוא כן לפעמים עוקב על העיניים אחרי פרצופים מוכרים אבל לא מגיב לחפצים, לא מסובב את הראש אם שמים לו צעצוע רועש ליד, לא מחייך או בכללי מגיב. בכללי, גם בוכה פשוט המון, לא רגוע כמעט כל הזמן שהוא ער ומתנשם בכבדות. יש לציין שהוא סובל מגזים ומריפלוקס. האם יש סיבה לדאגה? לחכות עוד קצת לבדיקת ההתפתחות? קצת מלחיץ כי קראתי שבגיל הזה הוא אמור ממש לתקשר, ולעקוב אחרי חפצים וכו'. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל צייר זה של התינוק מתחילה תקשורת התינוק מתחיל לעקוב ולייצר קשר עין. נסי לשבת כשרגלייך כפופות ולשים אותו על הירכיים שלך כשהפנים שלכם קרובים ולחייך אליו להשמיע קולות ולראות תגובות ממנו. כמובן חשוב להבין שבשל גילו הצעיר זמן התגובה איטי יותר. אם עדיין מתקשה ניתן לפנות לבדיקה אצל רופא הילדים.

בני בן ה5 חודשים לא מכניס צעצועים לפה בכלל, הוא פשוט מחזיק אותם, מסתכל עליה, מצליח להעביר מיד ימין ליד שמאל, אך לא מכניס אותם לפה. מכניס המון את ידיו לפה או את האצבע שלי... אבל צעצועים כלל לא. האם יש ממה לדאוג? ושאלה שנייה, באיזה גיל הם שולטים בצורה חלקה בידיים שלהם?

הכנסת משחק לפה תפקידה לחקור המשחק ואופיינית עד גיל 8 ח'. נראה שבנך חוקר בידיו. ועסוק עם פיו בחקירת הגוף. חכי עוד קצת תראי אם מתחיל לאחוז אוכל ולהכניס לפה. מרשים שעדיין לא הגיע לשלב התפתחותי זה.

07/04/2019 | 17:20 | מאת: נופר

היי. בתי בת החמישה וחצי חודשים עדיין לא התהפכה מהגב לבטן. כמו כן, מה שיותר מדאיג אותי הוא שבגיל חודשיים היא התחילה להתהפך מהבטן לגב, וכך נמשך חודש בערך. לאחר מכן ניראה שחלה נסיגה ןהיא הפסיקה להתהפך מהבטן לגב. כלומר כבר קרוב לחודשיים וחצי היא לא ביצעה זו.. האם מצב שבו תינוקות מפסיקים להתהפך לחלוטין, ברמה שכאשר היא על הבטן יותר מידי זמן היא בוכה כדי שאהפוך אותה ולא מתהפכת בעצמה. חשוב לציין שהיא מבלה זמן ממושך על הבטן ואך מתנועעת מעט במרחב - מסתובבת על ציר ואף מזיזה את עצמה כמה סמ. תודה,נופר

לקריאה נוספת והעמקה

תינוק צריך להתהפך מבטן לגב וההפך עד גיל חצי שנה. כמובן, שיתכן לפני וחשוב לראות שמתחיל לזוז, להתהפך לצד וכולי.. לעיתים בגיל חודשיים יש עליה במתח הכללי וכשהתינוק שוכב על הבטן מתהפך בשל המתח המוגבר לגב. אם התינוקת לא זזה כלל היום או מעט מאוד מומלצת בדיקה אצל רופא הילדים שיתרשם מהתנועה במרחב של בתך.

17/03/2019 | 14:20 | מאת: מיקה

מדובר על יציאה לשעתיים - שלוש (לצרכי בדיקות) שבה היא תישאר עם הסבתא שאותה היא מכירה מצוין. קשה לי לשחרר ואני מפחדת שתתפתח בפרק הזמן הזה חרדת נטישה מאחר והיא רגילה להיות אתי במהלך כל היום והלילה (לינה משותפת).

ראי תשובתי מטה רוגע ובהצלחה.

17/03/2019 | 13:56 | מאת: מיקה

שלום, בתי בת ה 1.4 מעולם לא נשארה עם בייביסיטר או אפילו עם קרוב משפחה, רק אתי. אינני יודעת כיצד יש להתנהג בזמן הפרידה? הבנתי שמומלץ להיפרד ולא להיעלם פתאום. להגיד שלום או לצאת ללא אמירת שלום? ובכלל, מה מומלץ? מה הכי פחות מעורר חרדה?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להרגע ולא לשדר פחד וחשש . השאירי את בתך כמובן עם מישהי מהימנה וטובה לפרק זמן קצר. בביתך יהיה טוב יותר כי זו הסביבה הטבעית לה. מומלץ לאמר משפט פשוט אמא הולכת ועוד מעט חוזרת ו.... תשמור עליך עד שאחזור. נשיקה ולצאת.

14/03/2019 | 16:18 | מאת: איה

היי היקף ראש 37 ס"מ ביום הלידה (שבוע 39+6) לידה טבעית ב- 26.12 ההיקף 39 ב- 9.1 ההיקף 40.2 ב- 6.2 ההיקף 42.8 ב- 8.3 ההיקף 45 הגוף של הילד באחוזון הגבוה אבל יש קפיצה של הראש יחסית לגוף אולטראסאונד בוצע ב- 9.2 ונמצא תקין עם ריבוי נוזל בחלל העכווישי בטווח הנורמה, הילד מתפתח יפה אבל בטיפת חלב מכניסים אותי ללחץ כל הזמן...רק אציין שאבא גדול וכולם במשפחה של האבא גבוהים וגדולים יחסית...אפשר חוות דעתך...תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

אינני עוסקת בעקומות גדילה ולכן מציעה שאם בטיפת חלב חושבים שיש סיבה לברור שיפרטו במכתב לרופא של תינוקך הוא יבדוק התינוק ויחליט אם יש צורך בבדיקות נוספות.

שלום, רציתי לדעת מאיזה גיל תינוק יוצר קשר עין. אני שמה לב שבני הקטן לא ממקד מבט ויוצר קשר עין. זכור לי שעם בני הבכור יצירת קשר העין הייתה מוקדמת.אני מרגישה שמדברת אליו, שרה, נוגעת אבל הוא לא ממש מתקשר... האם זה תקין לגיל הזה? תודה

קשר עין הינו מתפתח ומיקוד המבט גם. מומלץ לשים התינוק מולך במרחק קרוב לפנייך כ40 סמ לחייך אליו לדבר עימו ולראות אם יוצר קשר עין. להמשיך להתאמן על כך. אם נראה לך שלא משתפר קשר העין. פני לרופא הילדים לבדיקה

26/02/2019 | 09:14 | מאת: אפרת

נכדתי בת 3 שבועות. כפות ידיה פתוחות רוב הזמן. כששים אצבע בכף ידה רוב הפעמים אינה לופתת ואם כן לפיתתה חלשה. האם יש סיבה לדאגה?

אם נראה שהאיגרוף חלש מומלץ להבדק אצל רופא הילדים של התינוקת.

19/02/2019 | 00:17 | מאת: אמא דואגת

שלום. בני בן 4 ו 9 חודשים. הולך לגן רגיל. חברותי מאוד. יש לו עיכוב שפתי של כ 8 חודשים. היה בטיפול קלינאית תקשורת. כרגע בהפסקה. אמור לחדש טיפולים. מאוד רוצה להצליח. ואני בזמן אחרון רואה שיפור משמעותי. אך עדיין בעיכוב יחסית לילדים בני גילו בעיקר באוצר מילים ויכולת הבנת הנקראה . גם כנראה בעיית זיכרון למרות שגם רואה שיפור. יש לי שני אופציות גן שפתי או רגיל עם שילוב גננת. אני לא רוצה שפתי . לדעתך האם גן חובה רגיל עם שילוב גננת יכולה לצמצם פערים כאשר מדובר באיחור של כ 8 חודשים ?ומה אינדיקציות לגן שפתי?הבעיה שלו היא עיכוב שפתי כללי . אשמח לשמוע דעתך בנושא. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

אם הומלץ גן שפתי כדאי לשקול כי בגן יקבל טיפול של קלינאית תקשורת בקבוצה קטנה. הצוות מיומן לתרגל עם הילדים. בגן רגיל השילוב הוא עם תגבור של גננת.

12/02/2019 | 12:20 | מאת: ירדן

שלום, תינוקת בת שנה ושלושה חודשים עדיין לא מצביעה ולא הולכת. האם יש מקום לדאגה?

דאגה אף פעם לא לא מועילה היום מוגדר שניתן ללכת עצמאית עד גיל שנה וחצי. בינתיים חשוב שתלך עם דחיפה של עגלה. הצבעה אמורה להיות בגיל זה. ניתן ללכת לבדיקה לרופא הילדים.

10/02/2019 | 19:35 | מאת: עינב

היי,יש לי בן בן שנה ו4 חודשים,מדברים איתו בעברית ואנגלית...בתקופה האחרונה הוא נושך המון בועט וצורח,בנוסף הוא גם זורק את עצמו(כמו שמתארים בגיל שנתיים הנורא)...אני מנסה להתעלם אבל זה די קשה כשהוא צורח באוזן וחזק..הוא נמצא אצל מטפלת עם ילדים שקטנים ממנו.מה אפשר לעשות עם האלימות והצרחות?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לברר מדוע בנך מגיב כך לעיתים זו דרך להשיג תשומת לב כי עם התנהגות זו מתייחסים אליו, לעיתים יש קושי בויסות החושי ולכן התינוק מחפש תחושה בתוך הפה ונושך. לעיתים משעמום וחוסר הפעלה. יש לתצפת עליו בגן ובבית ולראות מה הגורמים להתנהגות זו.

10/02/2019 | 19:28 | מאת: אורית

שלום רב, בתי בת 9 חודשים עדיין לא יושבת בכוחות עצמה ולא זוחלת. היא כן מתהפכת מהבטן לגב ומהגב לבן וזזה לצדדים בסיבובים באותו הציר. נשענת על כפות הידיים ומתרוצצת, האם זה נורמלי שעדיין אינה יושבת וזוחלת? מה אפשר לעשות כדי לעזור לה. הרבה שעות נמצאת על משטח הפעילות

בגיל 9 חודשים על התינוק להתהפך מבטן לגב וההפך להסתובב סביב צירו. לשמור על מנח ישיבה . יכולה להושיבה בכסא אוכל לשם אכילה. אם נראה לך שמתעכבת דרושה בדיקה אצל רופא הילדים שיתרשם מהתפתחותה המוטורית של בתך.

אמרו לנו להוסיף קורנפלור לאוכל השאלה שלי היא אם אנחנו כבר מביאים לי קורנפלור ומאכילים אותה אפילו בתור דייסה סמיכה אפשרי כבר נגיד לתת לה טעימה קטנה? למשל כמה כפיות בודדות של תפוח אדמה או גזר או אפילו מהמחיות של מטרנה? והאם צריך מים

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה לפנות לטיפת חלב בנודא טעימות או דיאטנית. אני פיזיותרפיסטית עונה על שאלות התפתחות מוטורית

שלום, אני שמה לב כי בני לעיתים מאגרף את ידיו. למשל כשאני מחתלת אותו לעיתים הוא שוכב על השידת החתלה עם ידיים מאוגרפות. מעבר לזה הכל נראה תקין - הוא אומר מספר מילים, הוא מתקשר, מצביע, משחק, מבין מה שאנחנו אומרים לו... האם ידיים מאוגרפות זה משהו תקין עדיין לגילו או שצריך לבדוק את זה?

חשוב לראות אם פעיל עם ידיו במוטוריקה עדינה . מרכיב פאזל מרים חלקים קטנים. ולהתרשם מהמתח הכללי שלו יתכן וקצת מוגבר בכל הגוף ולכן מאגרף. רופא ילדים יכול להתרשם.

פשוט לא יודעת למי לפנות ומי יכל לענות על שאלותי לגבי הילד הוא ילד מאוד בוגר חכם מדבר מגיל שנה + בשפה גבוהה אוהב את השפה האנגלית ויודע לשיר שירים יודע צבעים גם באנגלית ובעברית ועוד כבר מזמן מרכיב פזלים היום של 200 חלקים ויודע לכתוב בעברית ובאנגלית וגם באותיות הקטנות של האנגלית ללא העתקה בעל פה מזהה גם ללא הסדר יש לו שאיפות ללמוד עוד כולל חיסור חיבור וחוץ מכל זה חברותי מאוד מצייר ממש יפה ואוהב לשחק בכדור ובמכוניות ולרקוד כמובן שבגן הוא עושה עבודות של הבוגרים ויש לו זיכרון מעולה השאלה שלי להשאיר אותו עוד שנה בטרום חובה או מה? להעלות אותו לגן חובה לא נראה לי ..למי אני יכולה לפנות שיאבחן ייתן איזשהו דעה מה לעשות? והאם הוא מחונן או רק חכם איך מזהים?

כדי לעלות לגן חשוב גם בשלות רגשית ולא רק אינטלגנציה . אם לא בטוחה אפדר להתייעץ עם פסיכולוגית התפתחותית

23/01/2019 | 08:58 | מאת: אמא מודאגת

שלום רב בני בן שנה וחצי, נולד פג בשבוע 30. בעל גמישות יתר, עוד לא הולך לבד, אך הולך הרבה עם כיסא שסוחב/הליכון, עובר בעמידה בין חפצים שונים, במעקב התפתחות הילד טוענים שזה רק עניין של זמן ונראה שהכל תקין. עוד קצת רקע: עושה ג׳סטות (שלום, לא, ״אוי אוי אוי״...), עושה תנועות של שירים שונים.. נכנס למעון בגיל שנה וחודשיים והייתה לו הסתגלות מאוד קשה, בכה המון. והסתגל רק אחרי חודשיים:חודש חגים+חודש נוסף. עד היום המטפלת טוענת שיש לו רתיעה מהילדים סביבו. בוכה כשנמצא לידם לבדו. כשיושב לבד הכל רגוע. אני יודעת שהייתה לו רתיעה גם מאחיינית שלי בת גילו, לא יכל לשבת איתה באותו הלול, אך עם הזמן זה עבר לו וכיום היא כבר לא ״מפריעה״ לו. יחד עם זאת, עם ילדים גדולים יותר בני 3-5 הוא מאוד נהנה, מבסוט, אוהב לראות אותם ולשחק איתם וצוחק כשהם מצחיקים אותו.. וכנ״ל עם המבוגרים שהוא מכיר. האם יש סיבה לדאגה? אני מאוד בלחץ מהנושא. תודה רבה וסליחה על האורך.

לקריאה נוספת והעמקה
23/01/2019 | 10:27 | מאת: אמא מודאגת

שמתי לב שמדובר בהתפתחות פיזית. הועבר לפורום אחר. תודה.....

חשוב לבדוק אם נרתע מאוד דברים אולי רגישות תחושתית ולכן לא רוצה מגע קרוב עם ילדים.

14/01/2019 | 17:24 | מאת: אדלה

היי, בתי נולדה במשקל 3600, איבדה 8% ממשקל הלידה וכרגע שוקלת 4100 היא ישנה בערך 22-23 שעות ביום בזמן ערוך היא לא מגיבה לרעשים חזקים ולא ממצמצת לתאורה חזקה. על מה הדבר עלול להעיד?

חשוב לציין שהיא כן ממקדת מבט ומחייכת חיוך רצוני למראה פנים מוכרות.

האם עברה סינון שמיעה בביח? כל התנהלות שנראית לך שונה מומלץ לפנות לרופא הילדים לבדיקה. נסי לאחר הארוחה לשיר שיר רגוע לשים אותה מולך על רגלייך ולנסות ליזום תקשורת בהשמעת קולות.

13/01/2019 | 01:58 | מאת: מירב

שלום יש לי שאלה על תופעה מדאיגה בני בן השנה מזה כמה חודשים מתעסק באובססיביות במשחק משונה, הוא לוקח משחק או כל חפץ אפילו ללא חפץ ביד ודופק איתם בריצפה במשך המון זמן לעיתים חצי שעה ברצף וכמעט אי אפשר אז להפסיק אותו פשוט יושב ודופק עם החפץ בריצפה, זה קורה גם עם ידיים ריקות מנענע את הידיים לכיוון הריצפה המון זמן אני מודאגת מאוד חוששת מאיזה תסמונת או משו יש לציין התפתחות רגילה למעט שהוא לא זוחל יושב טוב ואפילו מתחיל להעמד אבל מדלג על הזחילה, וכן בישיבה הוא יושב עם רגליים שטוחות קדימה כמעט צמודות, לא מפוסקות כרגיל האם 2 התופעות הדפיקות והישיבה מדאיגות? אני לחוצה מאוד ומחכה לתשוב

לקריאה נוספת והעמקה

בכל תופעה שמדאיגה אותך מומלץ לפנות לרופא הילדים לבדיקה. מומלץ להסריט בבית סרטון ולהראות לרופא כי לעיתים הילד לא מראה בבדיקה מה שאת רואה בבית בינתיים נסי לשחק עם התינוק משחק מותאם גיל כמו הכנסת קוביות לדלי , השחלת טבעות על מוט. מחיאות כפיים, שירי ידיים.

שלום וברכה, ביתי בת 10 חודשים, לא מתיישבת לבד ולא נעמדת, זוחלת גחון מגיל 8 חודשים כאשר משתמשת באלכסון אחד בלבד. בירידה מישיבה (כשאני מושיבה) מתקשה להפעיל את רגל שמאל כדי להשתחרר מהישיבה. כשאני מנסה להפעיל לה את רגל שמאל- היא מורידה את הראש וזה מדאיג אותי.. ברקע הריון תקין עם לידה קיסרית בחירום בשל האטות דופק ומצוקה עוברית. אפגר 4 ולאחר מכן 6.. ההתפתחות הקוגניטיבית תקינה. נראה שמוטורית משהו מעכב אותה. נבדקה במכון להתפתחות הילד בגיל 7 חודשים ולא נמצאה כל בעיה ולכן שחררו אותנו מהמשך טיפול. האם בשל האפגר הנמוך בלידה יש בעיה שיכולה להתעורר בשלב כזה?

לקריאה נוספת והעמקה

ממליצה להבדק אצל רופא הילדים בזמן שפנוי לבדיקת התפתחות מקיפה הפני תשומת ליבו על האסימטריה שרואה מומלץ גם להסריט סרטון בבית כי לפעמים בבדיקה התינוק פחות משתף פעולה. אם היה בהתפתחות הילד יכולה לבקש בדיקה חוזרת .

תינוק בן חצי שנה, בזמן ישיבה בעגלה מידי פעם מזיז את שתי הכתפיים כלפיי בקפיצה מס פעמים... חא קצוני כזה. ולפעמים לפני הירדמות קפיצות של החלק העליון של הדוף, בעיקר ידיים כמו קפיצות כאלה (ממש לפני ההירדמות עם עיניים פקוחות). יש ממה לדאוג? מזה יכול להיות? האם יכול לעבור לבד?

לקריאה נוספת והעמקה

מציעה להתייעץ עם רופא הילדים להסריט הסיטואציה ולהראות זאת לרופא של הילד.

23/12/2018 | 08:13 | מאת: רעות

היי, בני בן 10 חודשים (נולד חודש לפני הזמן), מבחינה מוטורית לקח לו קצת להתפתח אבל הוא סך הכל בסדר (כרגע זוחל גחון, עומד על שש, מתיישב כשיש לו במה להישען ומנסה לטפס ולעמוד), אני ובעלי שמנו לב שמבחינת שימוש באצבעות הידיים, הוא עושה שימוש בעיקר באמה (בשתי הידיים)- כשהוא מסובב גלגל במשחק, לוחץ על כפתורים, ברוב המקרים הוא משתמש באמה. הוא מזיז את האצבע בשתי הידיים אך לעיתים רחוקות עושה בה שימוש כאצבע העיקרית. הדבר יכול להעיד על משהו? האם כדאי לבדוק את זה? תודה

חשוב לראות איך אוחז חפצים קטנים כמובן בהשגחה מלאה שלא יכניס לפה ניתן להושיבו בכסא אוכל ולשים על המגש פסטה מסולסלת ולראות אם יש שימוש ב3 אצבעות לאחיזת פנצטה.

22/12/2018 | 09:25 | מאת: חגית

שלום, הבן שלי בן 11 חודשים ולא זוחל על שש. עד גיל 9 חודשים לא זחל בכלל, אז התחלנו ללכת למלווה התפתחותית ועגשיו הוא זוחל גחון בכל הבית. הוא נעמד על שש ומתנדנד אבל זהו... אין הבנה שאפשר לזחול ככה. המצב דיי תקוע כבר חודש. אני צריכה לדאוג?

אין צורך לדאוג את רואה שבנך רוכש כל הזמן מיומנויות חדשות וזוהי התפתחות. מציעה לנבדק אצל רופא הילדים ואם יש צורך לפנות לפיזיותרפיסטית התפתחותית לאבחון מקצועי והדרכה מתאימה.

27/11/2018 | 13:31 | מאת: יעל

שלום, התינוקת שלי בת שבועיים. כשאני משעינה אותה על הכתף בצורה אנכית כדי שתעשה גרעפס היא באופן קבוע מטה את הראש בחוזקה לאחור ומנסה להתיישב עם הטוסיק. האם זה מעיד על בעיה כלשהי ?

קשה לדעת הגורם לתנועה חוזרת זו. ברור שאם רואה תנועה סטראוטיפית שחוזרת על עצמה , כדאי להסריט ולהראות לרופא הילדים. כמו כן בגיל שבועיים יציבות הראש עדיין לא מלאה ויש לתמוך ראש התינוק בכל מנח ורטיקאלי כשהראש צריך להתייצב מול כח הכובד.

15/11/2018 | 13:48 | מאת: מיכל

שלום יש לי תינוק בן חודשיים וחצי. הוא התחיל להתהפך מהגב לבטן לפני כשלושה שבועות . 1.נראה שהוא תמיד מתהפך רק לצד אחד האם זה בעייתי בשלב זה ? 2. הרבה פעמים הוא נתקע אחרי ההיפוך עם יד אחת מתחת לבן וקשה לו לשחרר אותה או להרים את הראש ואז הוא נכנס לתסכול ולבכי- מה אפשר לעשות עם זה ואיך לעזור לו תודה !

בהיפוך מגב לבטן היד פחות נוטה להישאר מתחת לגב . כשמסיים ההיפוך נסי להגיש לו משחק לכיוון היד התקועה אולי יוציא אותה בכוחות עצמו כשירצה לתפוס המשחק. מומלץ לעשות ההיפוך לשני הצדדים יתכן וכעת בגלל שרק התחיל להתהפך עושה זאת על צד יותר חזק ובהמשך יעשה גם על הצד השני. חשוב לעכוב שיש תפקוד סימטרי לשני הצדדים אם עוד כשבועיים לא יעשה גם לצד השני ההיפוך. הפני תשומת לב הרופא המטפל.

01/11/2018 | 20:13 | מאת: אמא

שלום הבן שלי בן שבעה חודשים. זוחל על שש, נעמד בתמיכה ומנסה להתיישב, אך לא מצליח לשבת זקוף מעבר לכמה שניות, והתחושה היא שמעדיף לעמוד על פני לשבת. האם יש צורך להתערב או שעוד מוקדם? תודה רבה

נשמע שבנך מתפתח בצורה טובה תחילת כל ישיבה עם השענות קדימה עם הידיים והגו נראה כפוף עם הזמן יושבים זקוף יותר. המתיני כשבועיים ונסי לראות אם יש שינוי בישיבה.

שלום, בני בן ה3 נוגע לא מעט באיבר המין שלו ובמקלחת היום שאלתי אותו מדוע הוא מחזיק ומסתיר אותו. הוא ענה לי שהוא לא אוהב את איבר המין והוא לא רוצה אותו. איך עליי להתייחס לנושא זה?

הנני פיזיותרפיסטית התפתחותית אך בגיל זה שכיחה אוננות. דחיית האיבר פחות שמעתי אולי להתייעץ עם פסיכולוג

11/10/2018 | 15:23 | מאת: סבתא

הי נכדתי בת עמעט 8 חודשים יושבת יציבה ואף עוברת לשינה על בטן מישיבה וכשהיא יושבת בעריסה או המיטה היא אוחזת בדפנות ומנסה להתרומם.היא שמנה לא מתהפכת מגב לבטן כשאני מקפלת לה את הרגל ועוזרת לה היא מתהפכת אבל בוכה ..כשמשאירים אותה על הריצפה על הבטן היא עושה סיבובים וזוחלת גחנון לאחור..האם התפתחותה תקינה משכיבים אותה על הבטן יותר מהגב .מה עם ההתהפכות מה ניתן לעשות והאם מאוחר?

תינוק אמור להתהפך עד גיל חצי שנה. אם עדיין לא עושה זאת מומלץ לפנות לרופא הילדים לבדיקה ושישקול הפניה לפיזיותרפיסטית התפתחותית.

שלום בתי בת 4 חודשים. כמעט לא משמיעה קולות כשמשוחחים איתה אולם נוהגת להשמיע קולות "אהההההה" ממושכים בעיקר כשקמה בבוקר או כשרוטנת. לר משמיכה קולות אחרים. האם זה תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להקשיב האם מתייחסת לקוחות סביבה? האם צוחקת בקול? האם עברה בדיקת סינון שמיעה שנולדה.

30/09/2018 | 23:25 | מאת: מאי

שלום, יש לי תינוק בן 8 חודשים. לאחרונה נתקלתי בכמה שינויים אצלו ורציתי לדעת איך להגיב ולהתייחס- א. אוכל- הוא אף פעם לא היה אכלו גדול אבל היה אוכל גם במקרה אפילו שאולי האוכל לא היה ממש לטעמו. בימים האחרונים מאז שמלאו לו 8 חודשים בערך הוא ממש מסרב לאוכל בכפית כשמביאים לו אוכל בכפית הוא סוגר את הפה פותח קצת בשביל לטעום ואז טועם כמה פעמים וסוגר את הפה שוב ואם מנסים לתת לו בכוח מתחיל לבכות. ברגע שאני למשל נותנת לו דייסת מטרנה מבקבוק הוא אוכל, או כל דבר מבקבוק. הבעיה שיש דברים שאי אפשר לתת בבקבוק. למה זה קורה התופעה הזו? זה מאוד מרגיז ואיך להתייחס לזה? מה לעשות כדי לעודד אותו לאכול אוכל בכפית והאם לוותר ופשוט לתת לו מבקבוק? ב. צעקות- הוא התחיל לצעוק צעקות מאוד חזקות בעיקר כשאני מדברת בטלפון עם בעלי שלבעלי יש קול חזק ועצבני. לפעמים אני שמה את בעלי ברמקול. לפעמים הוא גם צועק בלי קשר , בלי סיבה אמיתית, לקבל תשומת לב או פשוט נהנה מהקול. איך רצוי להתייחס לזה כשהוא צועק? לעודד עם חיוך או פשוט להישאר רצינית? ג. ישיבה- הוא עדיין לא יושב לבד ללא תמיכה. יש כמובן התקדמות מבחינת ישיבה אבל כשמתיישב הוא מצליח לשבת לבד לממש כמה שניות ואז נופל לצדדים. כשאני למשל מאכילה אותו פתאום הוא זז הצידה וגם למעלה לצורת ישיבה מצורת שכיבה כשהוא בידיים שלי ,אז יש לי תחושה שהוא כן מסוגל. הםא אם זה נורמלי לשלב התפתחותי כזה? כי הבנתי שאם תינוק לא מתיישב עד גיל 8 חודשים נדרשת התערבות. הוא מתהפך לכל הכיוונים ואני מושיבה אותו 3 פעמים ביום למשל כ-10 דקות. ד. בקבוק- האם זה שיש לו את אותו הבקבוק כבר כמה חודשים זה טוב? כי למשל אני מנסה לתת לו מים והוא רוצה לשתות רק מהבקבוק ומהכוס שקניתי לו הוא ממש בקושי שותה, אם בכלל. מה לעשות כדי להרגיל לשתייה בכוס והאם יש לזה השלכות שיהיה קשור לבקבוק? ה. מבחינת כיסא אוכל- כשאני מושיבה אותו הוא ישב לכמה דקות ואז מתחיל לזוז ויש תחושה שמפחד מהגובה. האם זה מתאים להושיב אותו על כסא אוכל כשהוא עדיין לא מתיישב לבד? ו. זחילה- הוא עדיין לא זוחל וברגע שאני שמה אותו על משטח פעילות הוא מתחיל להתהפך כדי להשיג צעצוע. המשטח פעילות הוא לא גדול וסגור מהצדדים. האם לקנות ממש שטיח גדול על כל החדר וזה יעודד אותו לזחול? מה כדאי לעשות כדי לעודד זחילה? כי במקום לזחול הוא מתהפך. ו. כשאני מאכילה אותו אני לא נותנת לו לגעת באוכל ולאכול בעצמו. קניתי לחלופין ביסקוויטים לתיונוקת בגילו. האם זח גם אופציה? ז. הוא התחיל לסובב את הראש לצדדים. האם זה תקין? ח. הוא סובל לפעמים משינויי מצב רוח- רק בכה ופתאום מחייך ולהפך בלי באמת ממש סיבה. יש לפעמים תחושה של חוסר החלטיות בתגובה שלו. האם זה תקין? גם יש פעמים שהוא מאוד רגוע ופתאום כשמגיעים אנשים או שומע אנשים בטלפון הוא ממש קופץ ומתחיל להיות פעלתן לכל היום, עם תגובות מאוד עוצמתית- צעקות לא מצליח להירגע. הוא נראה כמו מאושר אבל מעל ומעבר. האם מדובר בתגובות תקינות לגילו? ט. איך מרגילים תינוק להתרגל לדברים חדשים מהר? אני שומרת לו על ממש שגרה קפדנית ויש תחושה שהוא לא אוהב ממש שינויים לפעמים. אגב- מדובר בתינוק שנולד במשקל 4200 וכעת שוקל בסביבות ה-9 ק''ג. בקושי הנקתי. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
30/09/2018 | 23:32 | מאת: מאי

ועוד משהו- פעם הוא היה ישן ממש טוב בלילה, עכשיו בזמן האחרון פחות. לפעמים רעשים קטנים יכולים ממש להעיר אותו, והוא גם זז בלילה הרבה. יש תחושה שהשינה שלו לא חזקה. הבית שקט ומשתדלים לשמור על שקט. האם זה טוב? האם יש דרך לגרום לו לישון בלילה גם כשיש קצת רעש? כי זה יכול להפריע לו אולי בהמשך חייו גם לבעלי אגב יש בעיות שינה כבר שנים. ואגב גם אני לא אהבתי לאכול כשהייתי קטנה ולא זחלתי. האם יש בזה פן גנטי בכל זה? תודה

פנייתך מאוד ארוכה ומפורטת ומציינת קשיים במס תחומים. בתחום המוטורי תינוק מתחיל לשבת בגיל 8 ח. ניתן לתרגל איתו הושבה בכסא אוכל ועל שטיח לשם משחק כמו השחלות קוביות לדלי. תינוק זוחל עד גיל 10 ח. מציעה שלתחומים הנוספים תתייעצי עם רופא הילדים נשמע שחלק מתגובות התינוק הינן התנהגותיות או חושיות.

תשובה בהודעה הבאה

08/10/2018 | 23:00 | מאת: מאי

שלום לך קרו כמה שינויים ורציתי לשמוע את דעתך- התינק מצליח לשבת לבד לא תמיכה למשך כ2 דקות, יןתר מבעבר שבעבר זה היה כמה שניות. רןאים שהןא מצליח להחזיק את עצמו יןתר, אבל הוא לא יוזם בעצמו ישיבה. האם זה נורמלי לגילו? הןא בן 8 חודשים ושבועיים. בנוסף מבחינת זחילה- קניתי לו שטיח ממש גדול והןא זןחל לאחור וסביב ציר,כלומר תנועות סיבוביות סביב הצעצוע. כמובן שיש שיפןר. הוא מבלה הרבה על השטיח. האם תקין לגילו? האם המצב יכול לנבוע ממחסור בסידן? תודה.

08/10/2018 | 23:03 | מאת: זה המשך לשאלתי

ה

28/09/2018 | 22:02 | מאת: פנינה

שלום וחג שמח התינוקת שלי בת 5 חודשים עדיין לא מראה סימני התהפכות לשום כוון. היא יכולה לשכב,על הבטן הרבה, זמן אך לא מושיטה יד לחפץ כשהיא על הבטן. לעיתים מנסה להרים מרפקים ולנטות קצת הצידה. ניסיתי תרגילים בהתהפכות מהבטן,לגב והפוך אך זה לא מעודד אותה לנסות להתהפך. מה עוד ניתן לעשות? כיצד ניתן לגרות אותה כשהיא על הבטן על מנת שתושיט יד ותנסה להתהפך? תודה מראש פנינה

לקריאה נוספת והעמקה

תינוק צריך להתהפך עד גיל חצי שנה. אם התינוקת שלך שוכבת על הבטן ומרימה ראש לאורך זמן ונשענת על כפות הידיים עם מרפקים ישרים מצויין. תנסי לגרות אותה להושיט יד למשחק וכך תלמד להעביר משקל מצד אחד לשני עד התהפכות מהבטן לגב. אם נראה לך איזה קושי תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים.

09/09/2018 | 08:17 | מאת: ויקטוריה

שלופ רב הבת שלי בת 8 שבועות, כשהיא שוכבת על הגב הראש שלה נוטה הצידה. גם כשאני מנסה למרכז לה את הראש כדי שתסתכל למעלה, הראש שלה תוך כמה שניות גולש הצידה (גם אם מעניין אותה משהו במרכז הראש שלה גולש והיא מנסה עם העיניים להמשיך להסתכל למרכז) האם זה תקין בגיל הזה? האם אפשר לעשות תרגילים לחיזוק שרירי הצוואר? שאלה נוספת, היא יוצרת קשר עין מאד ארוך של כמה דקות, מחייכת אבל לא ממלמלת בכלל. האם תקין? תודה ושנה טובה

מנח הראש צריך להיות סימטרי ז"א כמו שמטה לצד אחד או מסובבת צריכה גם לצד השני. אם רואה תפקוד אסימטרי מומלץ להבדק אצל רופא הילדים ולבקש הפניה לפיזיותרפיסטית התפתחותית ומהיר ככל שניתן . לגבי המלצות המשיכי לעקוב בגיל זה צריך לשמוע קולות. האם עברה סינון שמיעה לאחר הלידה?

שלום. בנע בן שנתיים וחצי ואני חושדת שאינו עולה בעקומת הגובה מספיק במרוצת הזמן. נולד בגובה 50 סמ. בגיל חצי שנה היה בגובה 67 סמ. בגיל שנה וחמישה חודשים היה 78 סמ. ומפה החלה ירידה.. בגיל שנה ושמונה חודשים היה בגובה 84 ובשנתיים ו 3 חודשים היה בגובה 88.8 והיום בן שנתיים וחצי בגובה 90 כלומר בשנה האחרונה בין גיל שנה וחצי לשנתיים וחצי גבה ב6 סמ בלבד מה המשמעויות והאם דורש בדיקה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מומלץ להעלות על עקומות גדילה וכמובן יש גם פרמטר המשקל להכיל והיקף ראש להכיל. אם יש שבירת עקומות בקשי מהרופאים הילדים הסבר.

02/09/2018 | 17:07 | מאת: מירי

שלום, ביתי בת חמישה חודשים ואני מרגישה שיש שינוי בהתנהגות שלה לפני שחזרתי לעבוד היא היתה חייכנית מאוד ואף "דיברה" יש הסרטון.. מאז היא נראית לי עצובה יותר פחות מחייכת בשבועיים האחרונים היה לה וירוס ובכלל היא לא חייכה כמעט ולעיתיםאני מרגישה שהיא מסיתה את המבט יכול להיות רגרסיה בדברים הללו?

03/09/2018 | 09:13 | מאת: מירי

אני רק אוסיף לבעלי היא כן מחייכת די כרגיל אתמול שהוא חזר היה נראה בבירור שהיא מזהה אותו האם יש מצב שהיא פשוט לא אוהבת אותי?

המשיכי לעקוב ואם נראה לך בשבועות הקרובים פחות חיוך גשי עם התינוקת לבדיקת רופא הילדים.

תשובה מטה

שלום, אני בן 20 כרגע, 1.66, אני ממש רזה ורק לאחרונה התחלתי להיכנס לכושר ולאכול יותר. גבהתי אולי 2 סנטימטר מאז אפריל 2015. רק עכשיו באמת מתחיל לצמוח לי זקנקן וקו זקן מפאות השיער. רק עכשיו מתחיל לצמוח לי גם שיער באזור החזה. אני נראה כאילו אני בן 15+-, זה מאוד מדכא אותי. אני יודע כנראה שהתשובה תהיה שלילית, אבל חשבתי בכל מקרה, אולי יש קמצוץ של תקווה שתוכלי לתת לי- האם יש אפשרות להתפתחות מאוחרת? האם אני רק עכשיו מגיע לשיא ההתפתחות ואולי אצליח לגבוה כמה סנטימטרים יותר והפרצוף שלי ישתנה קצת יותר? יש עוד תקווה לגדילה? או שאין סיכוי?

לקריאה נוספת והעמקה

זהו פורום התפתחות תינוקות וילדים. מציעה לפנות לרופא המשפחה ולהתייעץ איתו על הפנייתך לרופא המתאים אנדוקרינולוג או גסטרו אנטרולוג.

23/07/2018 | 14:40 | מאת: טליה

שלום, בתי בת חודש וחצי ובזמן ההרמה לגרפס, מנידה בחוזקה את ראשה (לעיתים מטיחה את ראשה בכתף שלי או בראש שלי) עד שמוצאת תנוחה אופטימלית עבורה. האם הדבר תקין? בנוסף, היא יוצרת קשר עין כמעט רק בזמן האכלה וגם אז הוא אינו רצוף...מה דעתך? תודה!

לפי דברייך נשמע ששליטת הראש של התינוקת שלך תואמת לגיל. הראש מתייצב עד גיל 4 ח ' כאשר מחזיקה אותה צריך בגיל זה לתמיך הראש של התינוקת. אם קיים לך ספק על היציבות וקשר העין מומלץ לפנות לרופא הילדים לבדיקה

שלום רב, בני בן ה 8 חודשים נולד במשקל 2100, אחרי רעלת הריון בשבוע 37. מגיל 5 חודשים לערך מנסה להתרומם לישיבה כשמחזיקים אותו. כיום זוחל על הגחון. אך טרם יושב בכוחות עצמו. אם אני מושיבה אותו על המשטח פעילות בין רגליי הוא יושב עם גב כפוף. לאחרונה התחלתי להושיבו לזמנים קצרים בטיולון בזוית של 90 מעלות וגם בכיסא אוכל. האם זה מוגדר עיכוב התפתחותי? האם לפנות לפיזיותרפיה? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל 8 ח' תינוק צריך לשמור על ישיבה( לא חייב להתיישב) יכולה לאמן אותו לפרקי זמן קצרים בכסא אוכל- לשם אכילה. בעגלה כ80-90 מעלות ישיבה חגור בבטחה ןישיבה על מזרון דק כשאת משגיחה היטב עם משחק תואם גיל למס' דקות כשלוש פעמים ביום. לזכור שהמנח המועדף שיהיה על הבטן בזמן ערות.

אני מושיבה ונותנת משחק והוא מתכופף אליו. זה בסדר? כי הוא עכשיו בשלב שכל דבר מכניס לפה. או לתת לו משחק קל לאחיזה שיכניס לפה כשהגב זקוף? אשמח להבהרה. תודה

13/07/2018 | 01:18 | מאת: דניאל

שלום חגית ' הצילו!!!! אני אמא לילד בן שנתיים שלא מדבר עדיין אומר אולי חמש מילים אפילו לא אומר אמא. חוץ מהדיבור הכל בסדר ,הוא הולך ,יש לו קשר עיין ,הוא משחק ,אבל רוב היום צורח הוא כל היום והלילה צורח בצורה מטורפת שאי אפשר להרגיע אותו, לא בוכה צורח ממש אני חסרת אונים לא יודעת מה לעשות למה הוא צורח , ולאן ליפנות.בבקשה עזרתך... תודה מראש על היעוץ

ראשית חשוב להרגע. הבכי של הילד רוצה לאמר לך משהו. רק שאינו יודע להתבטא. ממליצה לפנות לרופא הילדים שיתרשם מבריאותו של בנך. ואם הכל תקין יתכן סיבות שונות כמו ליקוי בויסות החושי, משהו רגשי שיפנה למכון להתפתחות הילד.

08/07/2018 | 13:38 | מאת: רונה

שלום רב בתי בת שנה וחצי. התחילה ללכת בגיל שנה וארבעה חודשים. כרגע הולכת עם רגליים מפושקות מעט, פתוחות לצדדים. האם תקין בשלב הזה? בדיקת ירכיים אצל אורתופד לאחר הלידה היתה תקינה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לפי תאורך התינוקת הולכת בבסיס רחב כנראה שעדיין לא חשה מספיק ייציבות. לרב ההליכה מתעצבת כשלושה חודשים מההליכה העצמאית. חשוב לראות שיש התפתחות בהליכה זא האם רואה שינוי מחודש לחודש? לדוג' בתחילה הלכה גם עם ידיים מורמות למעלה וצעדים איטיים ובסיס רחב . וכעת הידיים ליד הגוף ונשאר הפיסוק הקל. אם קשה לך לראות פרטים הסריטי אותה ברווח זמן של שבועיים וצפי בשינוי.

08/07/2018 | 09:22 | מאת: מיכל

שלום חגית, יש לי בן ובת תאומים בני שנה. הבן נולד 1.700 עקב בעיה בזרימות. התפתחות פיזית תקינה, עבר את כל השלבים וכעת הוא עומד והולך עם תמיכה בחפצים. שאלתי היא כזאת: חוץ מתנועת הביי ביי אותה הוא עושה לעצמו במראה הוא לא עושה כלום.. לא כפיים, ידיים למעלה וכו'.. בנוסף הוא מרבה להכות בבטנו עם אגרופים קפוצים, לצבות אותי, לנשוך ולדחוף את אחותו. כמו כן, הוא אומר רק אמא. האם עליי לפנות לייעוץ בהתפתחות הילד? או שמא זה מוקדם מדי?

לקריאה נוספת והעמקה

בתחום המוטורי נראה שמתפקד בתחום האופייני. כמובן חסר לי כדי לענות לך באיזה שבוע נולד לצפות בו בהתפתחותו בתחומים השונים. לכן עם כל חשש מומלץ לפנות לרופא הילדים של תינוקך ולבקש התרשמותו.

30/06/2018 | 12:00 | מאת: עדי

שלום.ביתי בת 6.5 חודשים ושקטה מאד.איננה ממלמלת כמעט כלל..מחייכת המון וצוחקת בקול רם לעיתים..וגם בוכה כשרוצה את תשומת ליבנו או כשמפריע לה משו..תקשורתית מאוד ומגיבה על ידי נענוע רגליים וידיים , מראה התלהבות, בוחנת, מסתכלת בעיניים,עוקבת, מחייכת כל הזמן וצוחקת לעיתים אך שקטה..מבחינה מוטורית מתהפכת ל2 צדדים , אוחזת ומעבירה מיד ליד, מתגלגלת, זוחלת ברחבי הבית. יש לציין כי בגיל 3 חודשים החלה ממש ממש קצת למלמל ולאחר חיסון ראשון שקיבלה בגיל 4 חודשים( קיבלה בגיל 4 חודשים את חיסון גיל חודשיים) הפסיקה למלמל..ואז לאחר חודש שבה למלמל טיפה שוב ..עדיין לא הרבה..בעיקר את הצליל ehh ehhh..ולאחר חיסון שני בגיל חצי שנה( למעשה החיסון של 4 חודשים) שוב חדלה למלמל אפילו את המעט שמלמלה לפני. רופא התפתחות בטיפת חלב טוען שהיא מאד תקשורתית ומגיבה אך כנראה זה האופי שלה- להיות שקטה.. נשמע שאין כאן בעית שמיעה כי היא שומעת כל צליל אפילו קטן ורחוק ומגיבה אליו בתנועות גופה.. אני לא רגועה..מה מומלץ לעשות? האם נשמע סביר כי זה המצב? האם מדאיג? הריון ולידה תקינים

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית אקדים שאני פיזיותרפיסטית התפתחותית ובתחום המוטורי את מציינת תינוקת פעלתנית. בקשר המלמול ממליצה לפנות לרופא הילדים של התינוקת ולבדוק איתו את התגובה שאת מציינת לחיסונים. וכן לעיתים בדיקת שמיעה פורמאלית חשובה . איננו טוענים שלא שומעת אך גם ירידה קלה בשמיעה יכולה להשפיע על הדיבור.

23/06/2018 | 14:29 | מאת: יוליה

שלום, התינוקת שלי בת 4 חודשים, מהלך ההריון תקין ולידה בזמן. יש לי תחושה שיצירת קשר העין שלה לא כמצופה. היא יוצרת קשר עין, מחייכת ואז מסתכלת למקום אחר. חשוב לציין שההתפתחות שלה תקינה- אוחזת בחפצים, התהפכה מהגב לבטן לשני הכיוונים, מחייכת, מפיקה צלילים, עוקבת אחרינו ואחרי חפצים. היום, לאחר עבודה קשה איתה, דיברתי אליה ובמשך כשתי דקות מבטה היה ממוקד בי בעיניים. אני מרגישה שאני ממש צריכה להתאמץ כדי שתישאר ממוקדת בי ולא תברח ותחזור כל כמה שניות. השאלה שלי, בגיל הזה כמה זמן היא אמורה להתמקד בי? האם מה שאני מתארת תקין או דורש אבחון??? תודה

שבוע טוב. אין זמן למיקוד מבט. צריך לראות האם ממקדת וגם עוקבת. לעיתים בגיל זה התינוקת תעדיף מיקוד לפני אדם קרוב בדקי זאת ואם קיים חשש פני לרופא הילדים להתייעצות.

הילדה שלי בת עשרה חודשים כמעט, יושבת ומתיישבת זוחלת עדיין על הגחון אבל כשהיא זוחלת היא משתמשת ברגל אחת כדי לדחוף את עצמה והשנייה יותר נגררת זה בעייתי? מצריך טיפול כלשהו?

לקריאה נוספת והעמקה

זחילה על הגחון אינה קבועה יש הנשענים על צד אחד הנושא משקל וצד שני מושך ודוחף. ויש המשתמשים בשתי ידיים סימטרי ודוחפים עם הרגליים. אם מתקדם קדימה בקו ישר ובקצב טוב משמע הזחילה אפקטיבית.

16/06/2018 | 11:09 | מאת: נורית

נכדי בן שנה ו-5 עדיין לא הולך! נעמד ליד חפצים כבר כמה חדשים, הולך לידם (הליכה לצדדים) מטפס. כשמנסים להוליך אותו באחיזת 2 הידיים או יד אחת הוא מייד מתיישב! מה ניתן לעשות? האם יש לקחת אותו לפיזיוטרפיה?

לקריאה נוספת והעמקה

בגיל זה לרב תינוק הולך באופן עצמאי. מומלץ לבדוק ראיה ושמיעה - בבדיקה פורמלית. להתייעץ עם רופא הילדים על הפניה לפיזיותרפיסטית התפתחותית , לעיתים מס' תרגילים מותאמים לאחר אבחון פיזיו' עוזרים לתינוק להשיג ההליכה.

ביתי בת 10 חודשים זוחלת רק על הגחון. היא יושבת לבד ומתהפכת לשני הכיוונים. יש בעיה בזחילה כזו ומה עלי לעשות? תודה

מומלץ לפנות לאבחון לפיזיותרפיסטית התפתחותית שתתן הדרכה וטיפול לפי ממצאי האבחון.

בגיל זה התינוק מתחיל לזחול על שש , לרב מתחיל לעבור לעמידת שש ולהתנדנד, המשיכי לעקוב צפוי שבמהלך החודש הקרוב תתחיל לעשות זאת.

שלום. ביתי בת 4 חודשים ושלושה שבועות. מגיל חודשיים וחצי-שלושה החלה למלמל ולצחוק בקול רם בנוסף לחיוכים. מתפתחת בהתאם לגילה..מגיבה מחייכת בוכה אוחזת צעצועים מרימה ראש שוכבת על הבטן ומתהפכת מידי פעם..בשבועיים האחרונים הפסיקה למלמל ולצחוק בקול..היא רק מחייכת כתגובה. אני מנסה להצחיקה בכל מאודי..לדסר טיתה ולחכות לתגובה, ומניפה אותה באויר וכל מה שנהגה לצחוק ממנו או למלמל..אבל כלום..יש לציין שחוסנה בגיל 4 חודשים בפעם הראשונה( קיבלה את חיסון של גיל חודשיים באיחור). אשמח לחוות דעתך..תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב לראות אם חל שינוי בקשר עין מעקב לצדדים. התייחסות לסביבה. ובכל לשד לפעילות שהייתה ונעלמה מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים

13/04/2018 | 21:04 | מאת: יעל

היי. בני בן השנה וחודשיים מפותח מצייין ליגלו. מטפס, הולך על 6 וכעת התחיל ללכת לבד על הרגליים. מאד פעיל ושובב. בחודשים האחרונים גילה את הבימבה ומאד אוהב לנסוע עליה. בכל הזדמנות הוא רק עליה ונוסע מאד יפה. מה שקרה לדעתי בעקבות כך, שבזמן הנסיעה הוא מרים את הכתפיים למעלה ונשאר ככה כל הנסיעה. לאט לאט אני רואה שזה משפיע על הכתם פיים שלו גם ללא נסיעה על הבימבה ואני די מודאגת. רציתי לדעת מה לעשות בעניין והאם זה עלול להישאר ככה . תודה רבה

03/05/2018 | 14:24 | מאת: יעל

אשמח לתשובה.

נסי להוריד הבימבה לכחודש ותראי אם יש שיפור ביציבה שלו אם אין שיפור פני לרופא הילדים לייעוץ