פורום רפואה ומשפט

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות.
3732 הודעות
2019 תשובות מומחה

מנהל פורום רפואה ומשפט

30/01/2013 | 09:22 | מאת: Matt Hughes

Www.pain.co.il I went to Dr. BRILL's to help me fight my pain due to a lethal car accident. I got the worst treatment ever.

18/01/2010 | 16:41 | מאת: שולה

שלום רב אני רוצה לשאול אני עובדת בתור פקידת קבלה באחד מקופות החולים שעבותי היא עבודה עם טלפון ומחשב לפני כן עבדתי בהקלדות שלפעמים הייתי מקלידה 12 שעות ביום, כיום מיזה חודשני בית עקב פריצת דיסק בחוליה של הצוואר אם כאבי תופת עם זריקות כדורים למינהם פיזיוטרפיה מנוחה הרופא המטפל ממליץ לי לגשת לרופא תעסוקתי כדי אולי להוריד ממני עומס מבחינת עבודה אולי פחות שעות לתקופה מסוימת , הייתי רוצה לדעת מה המשמעות במחינת הזכויות שלי אם זה יכול להפגוע לי במשכורת אניכיום עובדת משרה מלאה אשתח מאוד לקבל תשובה תודה שולה

13/01/2010 | 17:42 | מאת: עלמה

שלום, האם תביעה על רשלנות רפואית שהתחילה ע"י הנפגע עצמו יכולה להמשיך ולהתבצע ע"י בני משפחתו של הנפגע גם בוועדת מקצועות הרפואה וגם בבית משפט אזרחי אע"פ שהנפגע כבר איננו? ואם כן איך מתייחסת המערכת הרפואית והמשפטית לכך מבחינת חומרת העונש והפיצוי? האם מקלים ראש יותר כאשר מדובר בנפגע שאיננו בין החיים?

11/01/2010 | 13:35 | מאת: רונה

שלום רב, הינני מועמדת לעבודה בפעל כימי גדול של חברה ידועה. החברה שולחת אותי לבדיקות במרפאה תעסוקתית שבין היתר הבנתי שיבדקו דם ושתן. האם בודקים הימצאות של שרידים של סמים קלים? אינני מעשנת באופן קבוע אך בסופ"ש חגגתי יומולדת ועישנתי מעט. אני חוששת שבגלל שטות קטנה של יומולדת אפסיד מקום עבודה פוטנציטלי.. אשמח לקבל תשובה בהקדם, יום טוב, רונה.

09/01/2010 | 09:31 | מאת: אמה

שלום אני מתחילה עבודה חדשה כעובדת סוציאלית, וניתן לי טופס ממשאבי אנוש שישלח לרופא תעסוקתי. אני מטופלת בכדור אחד לוסטרל לטיפול בחרדות, ומצבי תקין. לא ציינתי את זה בטופס, ורציתי לשאול האם במקרה כזה , יש סיכון שהרופא יקבע אי התאמה לתפקיד ? תודה

04/01/2010 | 00:14 | מאת: ניב

לפני מספר חודשים הגשתי תביעה נגד מכבי בבית הדין האזורי לעבודה. אני חולה כרוני שזקוק לטיפול משמר לכל החיים. בהמלצת רופאים מהבכירים בישראל. פרופ' בס אריה, פרופ' מוטי רביד דר' לוברמן זאב. ועוד... לאחר פניות בכתב ובעל פה לקבלת אישור להמשך טיפול (ניקוז לימפאטי ידני MLD) מאחר וכמותת הטיפולים שאושרה לי הסתימה ב 14/12/09. תשובת מכבי שאין בכוונת הקופה לאשר או להתיחס לבקשתי עד שהדיון בבית המשפט לא יסתיים. האם מכבי רשאית להפסיק ולא לאשר המשך טיפול עד לסיום תביעה בבית הדין לעבודה?

12/01/2010 | 04:38 | מאת: אלי רפלין

מניסיוני בהתנהלות מול מכבי אציין כי "וועדת החריגים" של מכבי תשלח לך תשובה שלילית טרם התכנסותה.

03/01/2010 | 20:42 | מאת: אמא

שלום בני בן 23, חולה בסכרת נעורים. הגשנו תביעה לנכות עקב מחלת הסכרת והחבור למשאבה, בנוסף יש לו ליקויי למידה (הגשנו אבחון), עקמת, מעי רגיז. כעת הסתבר שיש לו גם מיוטוניה דיסטרופי. האם התגלות המחלה, מוסיפה עוד סכויים ו/או אחוזים לתביעת נכות כללית מבטוח לאומי?

01/01/2010 | 19:14 | מאת: סיביל

לצערי הרב הבאתי את בני שעד היום במהלך כשנתיים+ היה בטיפול על ידי תרופות בגלל בעיות פסיכוטיות כהגדרת הרופאים, ולדעתי בעקבות טראומה או הלם קרב שעבר בשירות הצבאי.לשם טיפול בלבד,אך הרופאים החליטו לאשפזו במחלקה פתוחה על מנת לתת לו טיפול .הסכמתי וחתמתי על כך,אך למחרת בבוקר התברר לי כי העבירו אותו למחלקה הסגורה, במחלקה זו הוא שוהה כיומיים ולפחות כ4 פעמים שמעתי כי הכניסו אותו לחדר סגור,הם אומרים כי החדר מרופד אך בני מרגיש גם כך מחנק לאחר שהיה תמיד חופשי, פקד בצבא,עובדבכבןד,לומד ובקיצור ילד טוב ללא עבר או סמים.אינני יודעת מה לעשות עם זה מצד אחד הרופאים אומרים כי הם חייבים להשאירו שם כדי לטפל בו,ומיצד שני אני רואה כי בני רק סובל ומדרדר.לאחר שבנוסף לכך גם עכשיו בערב שבת אין אנו יכולים לראותו כי שוב הכניסו אותו לחדר הסגור. אנא סייעו לי להמשיך לטפל בו לפי הצורך אך בבית ,במקום אוהב ותומך,בין אוהבים ולא במקום מנוקר שחושבים כל הזמן שהוא לא בסדר.לדעתי בעדינות אמר כי מתעללים בו שם,גורמים לו יותר לטראומות נוספות ולא להאמין ברופאים.ואין לו כבר כח.אנא סייעו לי ,יעצו לי מה לעשות.

05/01/2010 | 07:05 | מאת: סיביל

התקשרו אלי ממרכז טו,אך לצערי הרב לא הצלחתי לקבל את מספר הפקס או הטלפון שאני אוכל לשוחח עמכם,לכן אנא חיזרו אלי או רשמו לי זאת במייל, אני מוד בלחץ וזקוקה לסיוע שלכם.

30/12/2009 | 16:34 | מאת: -*-

מה משמעות של מעט דימום בעת קבלת חיסון ? [דימום מספר שניות ללא סימנים של חולשה/סחרחורת, ללא סימני שטף דם חיצוניים] ? האם זה מסוכן ?

20/12/2009 | 20:23 | מאת: זיו

במקום עבודתי מבקשים כל פעם שהעובדים יוצאים לחופשת מחלה להביא טופס מחלה מהרופא שזה דבר נהוג והגיוני. ושנית הם מבקשים שנפרט מה המחלה במדיוק שבגללה ישבתי בבית לעומק המחלה כגון: שילשול.סחרחורת כאביי בטן.וכו' וכל זאת על טופס שהמפעל בעצמו המציא ולשאלתי האם זה מותר קביל ושמה אני מחויב לכך תוד וחג שמח.

אתה צודק לחלוטין - ואסור לחלוטין אלא מכתב לקוני מהרופא

האם המצב נחשב לרשלנות רופאית ( מבחינת רופא המשפחה ) ? *-* ב- 19.08.09 הייתי אצל רופא המשפחה בגלל כאבי בטן עליונה ושמאלית , הקאות , חולשה כללית , סחרחורת , בקשתי הפניה למיון והוא סרב ... ( נתן לי פראמין + ומשהו לכאבים ) . *-* ב- 22.08.09 שוב פעם נוספת בגלל אותן תלונות ושהתרופות לא עוזרות , ומרגישה שהמצב מדרדר ומדרדר וגם הפעם בקשתי הפניה למיון והוא סרב ונתן לי רשימה לבדיקות דם ) . *-* ב- 25.08.09עברתי בדיקות דם . ( ביום הזה רופא המשפחה צלצל אילי ואמר שיש כנראה טעות בבדיקות הדם לכן צריך לחזור עליהן ביום א' ). הוא ההתייחס לתוצאת הבדיקות (כפי הנראה אנמיה חריגה העלולה להעיד על דמם אקוטי) כאל טעות שמחייבת חזרה על הבדיקה ולא כאל תוצאת אמת חריגה המצריכה התחייבת והתיחסות מיידית. *-* ב-26.08.09 הלכתי לעשות את בדיקות הדם אבל האחות והרופא לא הצליחו לקחת לי בדיקות דם ולכן בקש לחזור ביום שני לעשות עוד פעם . ולכן שלחו אותי הביתה לאחר שלא הצליחו לקחת דם. *-* ב9.09.09 עשיתי את הבדיקות . ( שהראו שהבדיקות בכלל לא טובות , יותר קרועות מהבדיקות שלפני כמה ימים ) אבל אחרי הבדיקות התעלפתי בקופת החולים , ולכן לקחו אותי באמבולנס לבה"ח מחוסרת הקרה . שמה כמובן עשיתי בדיקות דם , CT בטן ו-CTראש - בדיקות הדם הראו בעיות רבות מאנימיה חדשה (HB=5.7 ) חוסר במלחים והרבה דברים , מחסני ברזל כמעט אפסים ... וגם כן בצילום ובגסטרוסקופיה היה דימום בקיבה ובתריסריון ... עברתי ניתוח דחוף , אושפזתי בטיפול נמרץ 5 ימים ואח"כ בכירורגיה , קיבלתי 8 מנות דם ... *-* בקיצור עברתי ועוברת ימים קשים , סובלתי הרבה , עדיין מחוברת לזונדה , קטטר וגסטרומה (אוכלת דרך צינור מהבטן) ... *-* משהבנתי מהרופאים שהיה אמור רופא המשפחה לאתר את הבעיה(שיש דימום אקוטי) ומהבדיקות הראשונות היה חייב לשלוח אותי דחוף למיון ואעשה שמה בדיקות נוספות ולא לחכות למחורת ובמיוחד שהתלונות שלי מצדיקות את התשובה הראשונה של הבדיקות ... תודה ושבת שלום ,

לקריאה נוספת והעמקה

ההחלטה אם זה רשלנות או לא - תלוייה בחוות דעת ממצה של רופא מומחה בתחום שיעמוד על טיב הטיפול ויקבע אם יש בטיפםול רשלנות

16/12/2009 | 01:23 | מאת: מישהו

מתאים לי בידיוק לחיבור שאני צריך לעשות למגן בחיבור על המתות חסד (:

.

14/12/2009 | 08:46 | מאת: מוטי

שלום וחג שמח, מקרה אשר נתקלתי בו ואני לא מוצא לו תשובה. בחור הלוקה בנפשו ביקש לעבודה במפעל, כחלק מתהליך הקבלה ביקש המנהל שימציא לו אישורים שביכולתו לעבוד- אישור רופאי. הלך הבחור לרופא וביקש ממנו אישור, הבעיה נוצרה כאשר אותו רופא הסכים להביא לבחור אישור עבודה אך כזה הכולל את כל בעיותיו הנפשיות ואת פירוט התרופות שהוא לוקח. האישור הרפואי, כאמור, מפורט יתר על המידה. האם זה מחובתו של הרופא או שרשאי הוא להסתפק רק באישור אשר לא חושף את מצבו הפרטי של מבקש האישור? כמובן שהבחור המדובר צריך ורוצה את האישור אשר לא חושף את פירוט מחלותיו ותרופותיו. תודה מראש

בעייתי הבעייה מתחילה בזה שאם הרופא אינו פסיכיאטר - איך בוא בכלל הוציא אישור כזה ללא אישור של פסיכיאטר לעצם העניין - זה לכאן ולכאן - אם החולה הסכים שיחשפו את בעיותיו בפני המעסיק - זה בסדר

07/12/2009 | 13:02 | מאת: מינה

אני צריכה בקרוב לעבור ניתוח, פניתי לחברת הביטוח לבירור בקשר לפיצוי והתבקשתי לחתום על ויתור סודיות. האם נכון לחתום? האם הם חובה לחתום על ויתור סודיות בכל בקשה לפיצוי?

צריכים לקרוא את המסמך יכול מאוד להיות שישנם חלקים במסמך שאינם תקינים

05/12/2009 | 20:20 | מאת: חגית

אבא שלי נפטר לפני כמה חודשים, הוא לא השאיר צוואה. אמא שלי הגישה בקשה לצו ירושה, להורים שלי יש דירה ומאחר ואין צוואה אנחנו יורשים על פי דין. לאמא שלי 50% לאחי 25% ולי יש 25% אך לאחר שאח שלי ויתר על חלקו לטובת אמא שלי, נשאר לי 25% לאמא שלי 75% .השאלה לי מה קורה בזמן החלוקה, האם יש לי זכות לדרוש לממש את החלק שלי של 25% ולקבל אותו בכסף מאמא שלי, או שהדירה תימכר וכול אחד יקח את חלקו. ומה קורה אם אין לאמא שלי מקום מגורים, איך אני יכולה לקבל את החלק שלי בדירה מלבד תשלום באמצעות שכירות שאמא שלי צריכה לשלם לי. רציתי לדעת האם ניתן לחייב אותה לתת לי את החלק של 25% שלי בכסף מזומן.

לא קשור לפורום

04/12/2009 | 16:05 | מאת: רומן

שלום, ב-25.01.09 עברתי תאונת עבודה. תחילה הכירו בביטוח לאומי בתקופה של מ26.01 עד 06.02 כתקופה עליה אני זכאי לקבל תשלום כעל ימי מחלה.היה עוד יום אחד שבו נעדרתי מעבודה עקב הורדת תפרים, אך הוא אינו ברצף שלאחר התאונה. עכשיו קיבלתי מכתב מביטוח לאומי בו הם טוענים כי עקב העובדה כי מספר הימי מחלה אינו עולה על אחד-עשר (דבר יהיה נכון במידה ולא לוקחים בחשבון את היום של הורדת תפרים ושבת) עלי להחזיר כסף שקיבלתי על 5+6.02.עם זאת דמי פגיעה שחושבו רק מ7.02 לא עודכנו. שאלות שלי הן: 1.האם החישוב של ביטוח לאומי נכון? 2.האם עליהם לעדכן את התקופה של דמי פגיעה? תודה.

ממש לא שייך לפורום הזה

03/12/2009 | 00:47 | מאת: חן

שלום רב, שמי חן ואני אמא לילדה בת שנה וארבעה חודשים. שבוע שעבר ניגשתי לביקורופא בסניף של תל-אביב והרופא שהיה אמור לקבל את בתי ולטפל בה היה ב"לחץ בית" והמשמרת שלו הייתה אמורה להסתיים בשעה 00:30. התקבלנו אליו בשעה 00:20, כאשר התחלנו לספר מדוע הגענו אליו הוא עצר אותנו ואמר שהוא לא רופא ילדים ושממילא המשמרת שלו מסתיימת בעוד 10 דקות לכן לא כדאי שהוא יתחיל לטפל בתינוקת אלא שנמתין עד שיגיע הרופא הבא. חשוב לציין כי הילדה הייתה עם קוצר נשימה חריף, ושהרופא הבא, שקיבל אותנו בסופו של דבר, הפנה אותנו למיון מיד לאחר שראה את הילדה ועוד לפני שבדק אותה. אותו רופא מעל בשבועת הרופאים שנשבע לה, בזאת אין לי ספק. השאלה היא האם מבחינה משפטית הרופא עבר על החוק? אשמח לקבל תשובה בנושא. תודה רבה מראש, חן

לא ממש אבל הוא בהחלט לא התנהג כראוי ואפשר להתלונן עליו בפני הנהלת החברה

מחפש לקבל חוות דעת של מומחה על מנשך של בעל חיים

במשרדמ הבריאות בכל מחוז ישנן מומחים לנ"ל חלקם ישמחו לעזור לך

30/11/2009 | 09:16 | מאת: אייל

הורדתי מהאינטרנט מסמך שנקרא: "הנחיות רפואיות מקדימות לטיפול רפואי עתידי בחולה הנוטה למות" האם יש משהו כזה באנגלית ?

מאוד יכול להיות - בדוק באינטר נט

01/12/2009 | 09:02 | מאת: אייל

זה בדיוק מה ששאלתי אולי אתה מכיר כי אני לא מצאתי משהו כזה

תחפש באתר הכנסת באנגלית ותמצא ואם לא - הם ישמחו להעביר לך.

שלום,אני בת 42 גרושה בלי ילדים.קרוב ל-6 שנים אני חיה עם בן זוג ואנחנו מוגדרים כידועים בציבור.בן זוגי פרוד מאישתו.אבל עדיין נשוי בצורה הפורמלית (עקב סירבה של אישתו להתגרש).אנחנו נסינו להכנס להריון ולא הצלחנו.כשפנינו לעזרה לגבי טיפולים נאמר לנו שהחוק אוסר עלינו מפעילות כי הגבר -פורמלית נשוי.למרות זאת אני יכולה לבצע טיפול פריון מזרע של בינאדם האנונימי.וזה לפי חוק.האם אני יכולה לקבל תגובה והסבר על זכויות החופש ופרטויות האדם ולמה זה ניתן ומומלץ לעשות טיפול ולגדל ילד בלי אבא בכלל אפילו בלי דמות של אבא ומדינה ממליצה על דרך הזו ולא תומכת בדרך ש שני אנשים בוגרים מחליטים ורוצים להבא ילד ולתת לו את כל האהבה,תמיכה כלכלית,חינוך וכו'?איך אפשר להסביר את זה ובאיזה זכות מדינה מתערבת בזכיות הפרט?תודה מראש על תגובתך.מירי

עם כל הסימפטיה ברור שאם החבר שלך עדיין נשוי - ישנה בעייה באישור אבהות נוספת - בטח בישראל בחוקי איסור הביגמיה. הוא צריך לעשות את כל המאמצים ולהוכיח לבית הדין לענייני משפחה שאין לו שום דבר עם בת זוגו החוקית - קשה לי להאמין שבית המשפט יקנה את זה אם הוא עוד נשוי חוקית לה.

21/11/2009 | 20:26 | מאת: טלית

שלום.קבלתי זמנית לשנה נכות בשיעור כספי מלא .עכשיו,אחרי שנה קבלתי זימון לוועדה עם רופא פנימי.לציין שיש לי מחלות רבות,מדיספלינות רפואיות רבות-נפשי,אורתופדי,עור,עינים,אא"ג ועוד.. מה צפוי לי בוועדה?האם אכן יהיה רק רופא פנימי? אולי יהיו רופאים נוספים בהמשך?האם יהיה אפשר לערער במקרה שיבטלו לי את הנכות? לפני שנה עברתי 20 וועדות-חצי רגילות וחצי ערעור.10 ועדות היו כול אחד רופא מתחום אחר. אני חתומה(לצערי)על הסכם עם מישהו שמייצג אותי מולם ועובד בשיתוף עם עו"ד אך אינני מרוצה ממנו. שאלה נוספת-האם אוכל לבטל את ההסכם ביננו?(חתמתי איתו לפי אחוזים עבור 3 שנים-נשאר עוד שנתים) ושאלה אחרונה-מהי קצבת שרם?אני מתפקדת אבל מתקשה מאוד בעבודות הבית.זה קשור? סליחה על כול השאלות ושבוע טוב!

הועדה מורכבת מ-3 אנשים מהם לפחות אחד עם הנושא עליו את אמורה להדיין בו לגבי כל השאלות של הקצבאות - לא יודע מה לענות לך

17/11/2009 | 19:46 | מאת: אריק

שלום, אני התקבלתי לעבוד כעו"ד בעיריית חיפה. נאמר לי מן משאבי האנוש בעירייה כי עלי לשלוח לרופא תעסוקתי מכתב שימולא שלא בנוכחות המעסיק, לגבי פרטים ו/או תרופות קבע שאני לוקח. אחת מן השאלות היא האם סבלתי בעבר מאפילפסיה. הרקע שלי הוא שהיו לי 3 התקפים בודדים, אפילפסיה אידיופטית (הסיבה לא ידועה אין חבלה או מקור במוח לאחר בדיקות אם ריי איי)-התקפי גרנד מל שהאחרון בהם היה לפני 11 שנים בהיותי בן 19. היום וגם אז אני מתפקד כמו כל אדם אחר, למעט שאני מקפיד על 6 ש' שינה. החשש שלי הוא שהרופא תעסוקתי יקבע בשרירות כי אני לא כשיר, למרות שעבדתי בעבודה מסוג זה כבר זמן רב בלי שום בעיות ואינני סובל מהתקפים יותר מעשור ובטח שלחץ עבודה או כל לחץ נפשי אחר, מניסיון עשיר לא היווה מבחינתי טריגר. 1. האם ניתן לי מה התהליך? האם בסופו של דבר יש עילה של אי כשרות מבחינת הרופא התעסוקתי,לתפקיד אותו ביצעתי במשך שנים?קל וחומר הייתי בצבא, עבדתי שנים באבטחה, סטודנט וכ'ו. אשמח לדעת את דעתך עפי חוק ומניסיון. 2. האם מבחינת החוק אני יכול להצהיר שלא סבלתי מאפילפסיה, שכן עברו 10 שנים מאז(קרי אפילפסיה היסטורית)? 3. אני חייב לדווח שאני נוטל פניטואין. האם זה עילה לחוסר כשירות. הם לא גורמים לי לתופעות לוואי.4 האם הרופא התעסוקתי שולח למעסיק רק את השורה התחתונה בה הוא קובע כשיר או לא כשיר מבלי לפרט מהי המחלה שממנה סבלתי או מהי התרופה אותה נוטל היום? תודה אריק

לקריאה נוספת והעמקה

אתחיל מהשאלה השנייה - ודאי ודאי לגבי השלישית אין לי ספק שאתה צריך לדווח יחד עם תצהיר על מצבך העכשוי. למה? כי יכול להיות וזה אינני יודע בהחלטות משרד הבריאות על כשירות - שאפילו שאתה כשיר ב-100% אתה לא רשאי לעבוד. אינני מאמין בכך ולכן - אתה רשאי וזכאי להופיע בפני רופא התעסוקתי ולא רק לשלוח את המסמכים. מאחר וזה בחיפה - אשמח לסייע לך כמו גם בעירייה עצמה שיש לי עוד כמה זכויות עבר משפחתיות....

16/11/2009 | 20:08 | מאת: יואל אריאלי

דוקטור שלום, השאלה שלי האם מחלת אוסגוד סקאלטר יכולה להיגרם עקב תאונת דרכים. כלומר אם כהולך רגל בגיל 17 נפגעתי בברך ולאחר שעברו 4 שנים והברכיים והירכיים גדלו והתרחבו והתארכו והובחנתי כסובל מOSD , האם קיים סיכוי שהתאונה הזיזה את עצם הטיביאל ובגלל זה לאחר כמה שנים אני סובל מהבעיה הזאת.?

כנראה שלא אבל אני ממש לא אורטופד ואתה אמור להביא חוות דעת מרופא מומחה

15/11/2009 | 22:22 | מאת: אלון

היכן ניתן לבצע בדיקת רקמות? מהי הבדיקה בדיוק והאם היא נדרשת מזוג ההורים ומן הילד? מה עלות בדיקת רקמות?

על עלות אינני יודע הבדיקה במכונים במרכזים הרפואיים - ועל פי קביעת בית משפט או לצורך השתלה

12/11/2009 | 13:37 | מאת: איילת

בודאי שמוצדק, רק שבזמנו לא הגשתי בקשה לתביעה, האם אני יכולה לבקש היום על העבר כלומר, רטרואקטיבית?

ברור שיכולה מאוד יכול להיות שידימו לך רגל אבל זה לא צריך להשפיע

11/11/2009 | 12:26 | מאת: איילת

האם ניתן לתבוע את ביטוח לאןמי על אישפוז ארוך לפני שנתיים במחלקה להפרעות אכילה ועל הזמן שהייתי חולה למרות שמצבי היום בסדר? (בעיקרון מקבלים קיצבת נכות על הפרעות אכילה!)

לא מבין את הקונסטרוקציה של תביעת הביטוח הלאומי. האם הייתה הוראת חיוב לאישפוז והאישפוז נמצא מוצדק?

11/11/2009 | 11:35 | מאת: tktook

בן 19

אוקי בן 19 מה.

11/11/2009 | 11:35 | מאת: tktook

בן 19

???

11/11/2009 | 11:28 | מאת: יפה

אני עובדת במעבדה במפעל תרופות וחברי למעבדה כל הזמן מרגישים ריחות לא נעימים ולעיתים ישנם גירויים בעור וכתוצאה מכך גם אודם בעור,חלקם מרגישים יובש בפה ויובש בגרון(לאחת העובדות גילו בצקת בגרון). כל המנהלים הגדולים מודעים לנושא אבל הם טוענים שלא ניתן לפנות עובדי מעבדה למקום אחר וכל מי שמרגיש לא טוב או מריח ריחות לא טובים יכול לצאת לכמה שעות ולחזור. אני ספציפית לא מרגישה כלום ואין לי שום סימפטומים שזה לא אומר שאני לא חשופה לריחות האלו ולחומרים המסוימים שאנחנו לא יודעים מאין זה בא.רציתי לשאול מבחינת החוק מה עלי לעשות ומבחינה רפואית האם כדאי להיוועץ עם טוקסיקולוג,והאם הוא יכול לבצע איזשהם בדיקות לגבי החשיפה.(אני מודעת לזה שאני לא יודעת למה אני חשופה) אשמח מאוד לקבל תשובה תודה יפה

לקריאה נוספת והעמקה

יש מכון מיוחד במשרד העבודה איליו את אמורה לפנות - לבטיחות וגאות

ראי הנ"ל

10/11/2009 | 10:22 | מאת: שיר

ביום ד יש הפגנת ענק מנול הכנסת החל מ- 8 וחצי בבוקר תצלו את חולי הצליאק!! newceliac@gmail.com

05/11/2009 | 13:25 | מאת: מושיק

שלום אנו קבוצת מאבטחים במשרד ממשלתי גדול. בחדר הבקרה בו אנו שוהים מוצב ארון החשמל המרכזי של המבנה. למרות חששות המאבטחים-רמת הקרינה בחדר מעולם לא נבדקה. לאחרונה , בעקבות פנייתנו האישית נערכה בדיקה והתגלו שבחדר ישנם כ390 יחידות מיליגאוס (מותר שיהיו רק 4). ישנם אנשים שעבדו באותו החדר עד 6 שנים.. האם יש יכולת להתארגן להגשת תביעה כלשהי תודה

04/11/2009 | 11:07 | מאת: נירון

האם ידועה לך אסמכתא קבילה להגדרה של בדיקה פולשנית ? אני מחפש אמות מידה שתאפשרנה לקבוע אם בדיקת מעי דק בשיטת קפסולת וידיאו (קפסולה לא מסיסה שניטלת בבליעה ומצלמת את המעי הדק מבפנים) היא בדיקה פולשנית. תודה!

העיכוב במתן התשובה היה היה פוט כי חיפשתי הגדרה משפטית כזו ולא מצאתי זה ממשיך לעניין אותי ואני ממשיך לחפש

שלום ד"ר לין רופא בדק אותי וקבע לי ניתוח מסוים, חיכתי לקביעת התאריך (הניתוח לא בסל הבריאות) ולאחר חודש נאמר לי שהרופא בסוף החליט לא לנתח אותי וגם שהוא הפסיק לעבוד באותה מרפאה. האם מותר לי לדרוש רופא אחר על מנת לקבל את הניתוח המבוקש? או שברגע שהרופא עזב אז הקביעה הרפואית נמחקת?

הרופא קבע משיקוליו הוא כעת עליך לפנות לרופא הקיים או לחזור אליו אם הוא עדיין בקופה שלך

ידיד שלי שנחשד בהעמדת פנים לגבי מצבו, נבדק ע"י פסיכיאטר שטען כי בבדיקתו, היה נרגש והיתה עליה בדופק של הנ"ל ולכן החליט שהוא דובר אמת. אגב, ידידי הנו חולה לב, סכרת וסובל מלחץ דם גבוה. האם אכן עליה בדופק בזמן הבדיקה, מעידה שאדם דובר אמת?

זוהי גישה מאוד סובייקטיבית - ואני מניח שאפילו אם נעשתה בפוליגרף תהיה שנוייה במחלוקת

שלום רב לפני כשנתיים עברתי ניתוח רדיקאלי באוזן ימין עקב כולסטאטומה מאז כמעט ואיני שומע בה. אני עובד במשרד ממשלתי במקום הומה אדם משרה מלאה - הדבר מקשה עלי מאוד בחיי היום יום היות וכושר השמיעה שלי מאוד לקוי הן מבחינת עצבנות למשך כל היום ועייפות כרונית לחץ ועוד. מה גם שקשה לי מאז להיות מעורב בחברה היות וחצי מהנאמר לא מגיע לאזני. עד היום לא פניתי לאף גורם לעזרה- האם יש טעם לפנות לביטוח לאומי או לרופא תעסוקתי?

לקריאה נוספת והעמקה

קודם ביטוח לאומי אליו תבוא עם חוות דעת של רופא א א ג ותעסוקתי

26/10/2009 | 15:04 | מאת: אורני

כמה שאלות: 1. ראשית, היכן מוסדר העניין בחקיקה בארץ? 2. האם אפשר לבוא עם תורם מסוים לבנק הזרע? מהם התנאים לכך? תודה

אני יכול להעביר לך לינק של משרד הבריאות - תקיש הפריות מלאכותיות וקבל את הכל ברור שהכל מוסדר - והבקשה למשל לתורם מסויים לא חוקית

24/10/2009 | 23:23 | מאת: NoaRing

1. בכתבה הזו : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3788829,00.html נכתב כי מחקר מסויים מצא כי חיסון לשפעת חורף מכפיל סיכון לשפעת חזירים, מ כמו כן נמסר כי משרד הבריאות בודק את הנושא בישראל, מישהו יודע האם יש תוצאה לבדיקה הנ"ל ? 2. ע"פ חוק, כאשר מטופל בגיר בבית חולים נמצא בסכנת חיים מיידית, אך הוא מסרב לקבל טיפול, האם יש לכבד את בקשתו, או שיש לבצע את הפעילות הרפואית המחוייבת להצלת חייו ? (או שמא יש פעולות מותרות גם ללא הסכמה, ויש פעולות שאסורות ?) תודה !

לגבי השאלה הראשונה אין לי תשובה ואת זה צריך לשאול את משרד הבריאות לגבי השאלה השנייה התשובה היא בכל גיל ואין קשר לגיל מסויים מכבדים את רצונו של אדם - אלא אם הוא בסכנת חיים מיידית וניתן להציל את חייו - ואי אפשר ללכת לבית משפט וכו

22/10/2009 | 14:50 | מאת: לי

שלום רב רציתי לדעת אם עין עצלה מקנה לי זכויות כלשהן בביטוח לאומי?

לקריאה נוספת והעמקה

מותנה בחוות דעת של רופא מומחה

בני חולה קרוהן לאחר התנדבות בצהל . האם ביטוח לאומי משתתף בלימודים אקדמים לחולי מעי דלקתי? בתודה אביבהץ

אין לזה קשר לפורום הנוכחי

18/10/2009 | 10:27 | מאת: מ.ע

שלום; אני בן 21, אני משתחרר מהצבא בעוד שלושה חודשים בערך. התגייסתי לצבא עם פרופיל 72 על סעיפים אורטפדיים של ברכים. במהלך השירות (בתור לוחם) החמירו הכאבי ברכיים וכאבי גב, הרבה זמן לא ידעו מה זה בדיוק בנוסף לשני בלטי דיסק. לבסוף הופניתי למחלקה ראומטולוגית ואבחנתי שם כחולה בדלקת פרקים (לא ברור בדיוק איזה). כיום אני מטופל ע"י כדורים (SSZ) כבר עשרה חודשים ולפחות לעוד שנה, ובנוסף אני עושה פילאטיס ושוחה מיוזמת. עקב כל זה המצב שלי משתפר ומחמיר לסירוגין. אני שואל, האם ואיך לתבוע, לאור האבחנה הלא מדויקת והמצבא לא ברור. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

לא הייתי תובע כי אין נזק מזה שלא טפלו במועד - אבל טוב שהיגיעו לאבחנה כן - הייתי מגיש תביעה לנכות דרך משרד הביטחון

15/10/2009 | 19:32 | מאת: איילת

ד"ר לין, האם תוכל להשיב על שאלתי (למטה)? תודה

אני אחפש

15/10/2009 | 09:12 | מאת: מעסיק

אני מקבלים אישורי מחלה מעובדים עליהם רשום לעיתים כי"אינו מסוגל לעבוד" ולעיתים כי " מומלצת מנוחה" . מה משמעות שני הנוסחים הנ"ל והאם תוקפם של האישורים זהה?

כל דבר לגופו - לא תמיד אחד שייך לשני ודומה לשני

14/10/2009 | 20:30 | מאת: ת.ו

רק אתמול התברר לנו שביתנו חרשת באוזן אחת (בת 7 )בפורום זה ראיתי לראשונה שיתכן ויש קשר בין עבעבועות רוח לחרשות ואכן שהיתה בת 4 היו לה עבעבועות רוח כיצד יש קשר בין זה לחרשות והאם מישהו יכול לספר לי מה המגבלות שצפויות לה בעתיד והאם אין לזה שום פתרון רפואי? האם יכול להיות שזה פגם גנטי ויש לבדוק את שאר הילדים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

האם היית אצל רופא המשפחה וישבת ודיברת איתו על הנושאים האלה? האם נראה לך שרופא המשפחה לא אבחן נכון או משהו כזה?

12/10/2009 | 07:37 | מאת: רינת

שלום! מי זכאי לרשת את הכספים שדודתי הערירית הותירה בצוואתה לשתי אחיות שנפטרו בינתיים?

לא קשור לרפואה ומשפט

שלום רב לפני מספר חודשים השתמשתי בתרופה לפי מרשם רופא. להפתעתי, התרופה גרמה לי לעלייה קיצונית בלחץ הדם. תוך חודש אחד, עלה לחץ הדם שלי מל"ד נורמלי של 80/120 עלה לחץ הדם וטיפס עד ל- 180/120 (כן, זו לא טעות! סיסטולי מאה ושמונים!). אחרי שהפסקתי להשתמש בתרופה, לחץ הדם שלי חזר לנורמה תוך חודש. באותה תקופה סבלתי מכאבי ראש קשים ומהרגשה כללית רעה מאוד. בדקתי בעלון לצרכן של התרופה -- תופעת לוואי של כאב ראש מופיעה (כתוב לפנות לרופא), אבל תופעת לוואי של עלייה בלחץ דם לא מופיעה שם. דיברתי עם המנהל הרפואי של חברת התרופות בארץ, והוא אמר שהם מודעים לבעיה ויתקנו אותה בעלון. הגשתי תלונה גם באגף הרוקחות של משרד הבריאות. גם רוקח שסיפרתי לו על המקרה הגיש תלונה על "פגם חמור בתרופה" לאגף הרוקחות. בתגובה, קיבלתי התחייבות בכתב של אגף הרוקחות לעשות "החמרה בעלון". אבל מאז, עברה יותר מחצי שנה, ואין שום החמרה בעלון! עלייה כזו בלחץ דם עלולה לגרום להתקפי לב, שבץ מוח ועוד. מה ניתן לעשות על מנת שיפסיקו את שיווק התרופה המסוכנת הזו, או לפחות שיציינו את התופעה המסוכנת בעלון?

אגב, מדובר על תרופה די חדשה בארץ. היא נמצאת כאן לכל היותר חמש שנים, ומשווקת בצורה די נמרצת כתרופה עם תופעות לוואי מינימליות יחסית למתחרות הוותיקות שלה.

22/10/2009 | 19:23 | מאת: איילת

האם תוכל להשיב על שאלתי?

11/10/2009 | 22:08 | מאת: ח.ס

התגלה אצלי בעיתcopd שהיא בעיה נשימתית כרונית שנגרמת עקב עישון ועקב כך יש לי בעיות כגון קושי בעלית מדרגות, מהמץ פיזי, בעיות נשימה תוך כדי ריצה .ויש לי כרגע60% הפרעה חסימתית בראות. ורציתי לדעת אם אני יכול להגיש תביעת נכות בביטוח לאומי. ותביעה נגד דובק מודה לכם מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

על פניו נראה שכן אבל צריכים להוכיח את הקשר היסבתי - וזה בעזרת חוות דעת של רופא מומחה

בס"ד גולשים יקרים, רבים הם אשר חוו השפלה מכך שביטוח לאומי מגיש ערר על החלטת ועדת ניידות השייכת למשרד הבריאות.חובה להוציא מביטוח לאומי סמכות זו הגורמת עוול למוגבלים רבים.כיום אנו יודעים בוודאות כי משרד הבריאות עושה רצונו של ביטוח לאומי. פתחתי עצומה בגין כך,אנא חיתמו והעבירו בתפוצה לכל מכר ומכר כי בנפשנו הדבר. קישור לעצומה: http://www.atzuma.co.il/petition/levy1332/1/ ירון לוי סמנכ"ל ארגון אהב"ה ארגון הנכים בישראל,המיוחד למען נכים,ילדים נכים והוריהם

לקריאה נוספת והעמקה

ui

מחפש תובעים פוטנציאליים להגשת תביעה ייצוגית כנגד קופת חולים מאוחדת בעניין החזר הוצאות פינוי באמבולנס. על המעוניינים לפנות ליהונתן בטל': 0547787804 ולענות על התנאים להלן: 1. מבוטחים בקופת חולים מאוחדת. 2. פונו באמצעות אמבולנס ודרשו החזר הוצאות הפינוי.

/

05/10/2009 | 17:25 | מאת: א.א

שלום, בתי בת השלוש אלרגית לשומשום, ביצים, בוטנים, אגוזים, הנהלת המעון בו בתי לומדת מבקשים ממני לחתום על טופס בו הם וכל צוות המטפלות משוחררים מאחריות במידה וקורה משהו שקשור לאלרגיה של בתי כתוצאה מחוסר תשומת לב/רשלנות, והאחריות היא עליי באופן מוחלט, יש לציין ששהותה של בתי במעון מותנת בחתימה על טופס זה האם זה חוקי? מה עליי לעשות? האם זה חוקי?

לא חוקי אתה יכול לפנות במכתב להנהלת המוסד או המשרד