השתלת שן 37 לסט תחתונה צד שמאל

דיון מתוך פורום  שיקום הפה ושתלים דנטליים

08/10/2019 | 09:00 | מאת: יגאל

לפני כ- 8 חודשים עברתי השתלת שן טוחנת לסט תחתונה צד שמאל, לאחר דלקת בשן שעברה טיפול שורש לפני הרבה שנים ונהיה בה דלקת חזקה שהביאה צורך של עקירה של השן והשתלה.הטיפול והדיאגנוזה של הטיפול היא השתלת שתל מסוג אלפא ביו ICE קוטר 4.2 על אורך 13 אזור 37 אפקט גרמי נרחב באזור המכתשית מילוי עצם עצם סורבון בשילוב עצם ממקור אדם LITE MUT (לא סגור לגבי השם המדוייק)לאחר מכאן כתר זירקוניה מוברג. לאחרונה אני מרגיש באזור כאב עמום חלש מאוד שקצת מקרין לי לשן חותכת באותה לסט תחתונה שיש בה כתר ושעברה טיפול שורש. הכאב הוא חלש מאוד אבל אני מרגיש שיש באזור "פעילות לא בריאה", שמזכירה לי קצת את התהליך של אותה שן שנעקרה, שהתחיל בכאב עמום וכידוע דלקת שגרמה לכאב עצום עד לתהליך של עקירה וההשתלה הנ"ל.(כדרך אגב אני סכרתי 20 שנה בן 38 A1C 7.2.והגיינת הפה שלי ברמה גבוהה בכללי ובאזור השתל. השאלות שלי הם 1.מה אומר הכאב הזה האים זה מבשר רעות לגבי השתל וההצלחה שלו? 2.מהנסיון שלך לפי המצב האים אני יכול להיות רגוע יחסית ? 3.מה הדבר הקל ביותר שיכול להיות במצב זה? 4.מה תהליך הבדיקה של המקום כדי לראות את המצב כמו למשל האים ישנו הצורך בהוצאת השתל? והאים ניתן אחרי הבדיקה להחזירו(הכתר הוא מוברג) 5.עד כמה יש קשר לסכרת הכאב הזה? אשמח אים תענה לי על כול השאלות תודה מראש ד"ר מתן אביטל.

לקריאה נוספת והעמקה

ליגאל שלום רב, להלן: 1. לא ניתן לתת תשובה לגבי מצב השתל, ללא בדיקה קלינית וצילום. 2. לא ניתן לתת אבחון וצפי לעתיד ללא אבחון מקצועי. 3. תתכן דלקת חניכיים מקומית. 4. בדיקה קלינית הכוללת צילום. אלו יתנו תשובה לגבי מקור הכאב, יאפשרו אבחון נאות וטיפול מתאים. בהצלחה, ד"ר אביטל מתן

08/10/2019 | 11:56 | מאת: יגאל

יש מצב שהרופא יצתרך להוציא את הכתר המוברג כדי לבדוק יותר טוב? אים כן האים איפשר אהיה להחזירו בלי פגיעה ובלי כתר חדש, או שצילום ובדיקת אזור ההשתלה יספיקו לגילוי הבעיה?

מנהל פורום שיקום הפה ושתלים דנטליים