פורום בריאות הנפש

הפורום יחזור לפעילות בקרוב
דיכאון (דיפרסיה) הוא מצב נפשי מתמשך של ירידה במצב הרוח ושקיעה בתוך עצבות וייאוש עמוקים וממושכים, אשר מגיע לנקודה שמשבשת את התפקוד החברתי של היחיד, או את התפקוד היומיומי של החיים. הדיכאון הוא הפרעה נפשית הידועה מימי קדם. אנשים מדוכאים חווים רגשות שליליים לרוב, בין אם בתחושתם כלפי עצמם (מרגישים שאינם בני אדם בעלי ערך) ובין אם כלפי אחרים (סבורים שהזולת לא אוהב אותם ולא חפץ בקרבתם). מתוך אי הבנת מצוקת הסובלים מדיכאון עלול הצופה מהצד לחשוב כי הם "עצלנים" ופשוט "צריכים לקחת עצמם בידיים". עבור האדם המדוכא ביקורת זו היא עוד מקור לאכזבה ולמחשבות ביקורתיות כלפי עצמו. דיכאון קליני, שאינו דיכאון חולף או דיכאון קל, הוא הפרעה נפשית שההתמודדות עמה קשה ביותר. על פי המקובל, דרושים לפחות שבועיים של ירידה קשה במצב הרוח לצורך הגדרת דיכאון.
1766 הודעות
1687 תשובות מומחה

מנהל פורום בריאות הנפש

הפורום יחדש את פעילותו ב- 21.08.18
04/08/2018 | 19:14 | מאת: שחר

במשך 6 שנים קיבלתי ויפאקס במינון 75XR. לטיפול בדיכאון וחרדה. בתחילת מתן התרופה קיבלתי 2 לוריוון לגיבוי ולבסוף נשארתי עם לוריוון אחד שהצטרף לכדור האריוס שאני מקבלת ללילה. בשנה האחרונה החיים שלי עבורו מהפך, העסק המשפחתי ניסגר, איבדתי 2חברים למחלת הסרטן והאחיינית שלי חלתה בקרוהן. לפני כשלושה שבועות עברתי התקף חרדה לא קל. רופא המשפחה הציע לאחר שיחה עם הפסיכיאטרית שלי להעלות את המינון ל 150XR. הוא הוסיף לי שוב 2 לוריוון למצב חירום. מיום תחילת העלייה יש לי הרגשה שאני שומעת את הלב שלי באוזניים, יש לי עצירות, מדיי פעם בחילות וכאבי ראש. הרעב ירד למטה. רציתי לדעת מה ההבדל בין המינונים? האם השינויי במינון מלחיץ אותי עד צורך לפנות ללוריוון שגורם לי לעייפות? האם יש סיכוי שתופעות הלוואי יעלמו? יש סיכוי שהמינון לא מתאים או שצריך לתת צאנס לעליה? ומה לעשות עם כאבי הבטן? שמעתי שיש כאלו שהוסף להם פרולול לדופק, אתה חושב שיש לזה מקום גם אצלי? האם העייפות תיגמר, במינון הקודם לא היה?

03/08/2018 | 21:29 | מאת: במבי

לפני כשבועיים הועלה לי מינון הויפאקס xr ממינון 75 ל 150. הרופא רשם לי לוריוון עד שלושה כדורים ליום. יש לי עצירות, עייפות. למרות שאני יודעת שזה אותו כדור אני ככול הנראה מפחדת מהשינוי. לפני 3 ימים היה לי התקף חרדה, האם זה היה נורמלי? יש לי בחילות קלות, לפעמים זיעה. מתי לפני דעתך יפסיקו תופעות הלוואי? אני הכי פוחדת שאני אחזור להסתגר בבית.

האחיינית שלי התלוננה עכשיו שהלב שלי דופק חזק ומוזר, האם יש קשר?

ויש לי כאב ראש נוראי. האם להמתין עוד שבוע? הפסיכיאטרית שלי לא בארץ.

30/07/2018 | 21:14 | מאת: לי

שלום אני לוקחת כדור שינה חצי שנה וזה הפסיק להשפיע עליי. כעת אם אני רוצה לרדת מזה . האם תהיה בעיה להפסיק או שצריך בהדרגה לרדת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב נסי לקחת יום כן יום לא למשך שבוע ואז הפסיקי לגמרי תודה

לפני כשלושה חודשים איבחן אותי הפסיכיאטר עם הגדרות מסוימות והשבוע איבחן אותי עם הגדרות שונות (ככה הודפס במסמך שנתן לי) אשמח לדעת מה ההבדל ומה יותר חמור. לפני כשנה האבחנה היתה: Depressive disorder nos + schizoid personality, ועכשיו האבחנה היא: Schizophrenia residual uns with adjustment disorder + depressive disorder nos תודה מראש על תשובתכם!

לקריאה נוספת והעמקה

סכיזואיד מדובר בהפרעה אישיותית . סכזופרניה מדובר בהפרעה נפשית . תלוי בסמפטומים שסובלים כדי לענות על השאלה מה יותר חמור

כל השנים הייתי מוגדר בתור סכיזואיד ולפתע האבחנה סכיזופרניה, וזה אותו פסיכיאטר שמטפל בי כל השנים,

שלום אני בת 29 הייתי מטופלת בויפאקס 75 8 שנים ואז הרגשתי שהשפעתו מתפוגגת עם הזמן.. העלתי ל150 וגם עדיין לא הרגשתי ממש טוב.. לפי הפסיכיאטר אני צריכה להרגיש "וואו" עם התרופה. החלטתי להיגמל ממני ולנסות תרופה אחרת. במשך יותר מחצי שנה בהנחיית הפסיכיאטר ניסיתי תרופות אחרות אם זה פרוזק, סימבלטה, סורבון וסרנדה. עם אף אחת מהן לא הרגשתי טוב יותר מאשר עם הויפאקס.. לאחר מאבק ממושך וייאוש החלטתי שאין לי כוח יותר לחפש את התרופה המתאימה ולחזור לויפאקס... חזרתי לפני בערך חודש ל 75.. אחרי שבועיים וחצי העלתי ל150 כי לא הרגשתי ככ טוב.. אני עם ה150 כבר 6 ימים ועדיין לא מרגישה טוב.. המצב רוח בסדר ואולי קצת בחילות שזה לגיטימי להסתגלות לתרופה, אבל לצערי יש לי גם כל הזמן קשיי נשימה שמלווים אותי רוב היום.. (עוד ממזמן האמת כמעט כבר שנה שלמה).. השאלה היא האם זה כי הגוף עדיין לא הסתגל? זה תופעות לוואי או חרדה שעדיין לא ממש מטופלת כי הכדור לא נקלט עדיין? אין לי תכוחות להפסיק שוב ויפאקס ולנסות משהו אחר... יש אולי תרופה (לא ממכרת כמו קסאנקס או לוריוון) שניתן לשלב באופן קבוע עם הויפאקס בכדי להגביר יעילות או להשפיע על דברים שאולי הויפאקס לא ממש משפיע עליהם? ( יש לציין כי בעבר עליתי ל225 וזה לא עשה לי טוב בכלל, לכן לא מעוניינת לעלות מעל 150). *עושה ספורט 3 פעמים בשבוע *הייתי בטיפול פסיכולוגי מעל שנה. שוקלת nlp או הילינג... אם למישהו יש המלצות.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום את יכולהלבקש מהפסכאטר שלך תוספת לויאפקס כדור בשם אריפלי 5 מג שעוזר מאוד לדכאון .

בת 29.נשואה באושר לבת זוג . אני עצמי סובלת מחרדות שמקשות עליי לצאת החוצה ולתפקד בחוץ.הבעיה בעיקר היא מול אנשים. תחושת איום מאנשים. שיהיו רעים אליי. שיסתכלו עליי. מרוב שאני לא יוצאת החוצה אני לא מתמודדת עם הבחוץ. כבר שנתיים לא עובדת. לא מצליחה למצוא עבודה וכבר התאייאשתי מלחפש. הישיבה בבית מקשה עליי ממש ואני מעבירה את הימים בחוסר אונים ובחוסר עשייה. כל יציאה קטנה לרחוב שהיא לא עם בת זוגי אני מעדיפה להמנע. כל הזמן יש לי תחושת איום שיתנכלו אליי שיהיו אליי רעים. אני לא מרגישה את זה מעכשיו וזה לא תחושות חדשות. מגיל צעיר מאוד היו לי בעיות. אני הגעתי ממשפחה בסיכון ועברתי חיים קשים. חוץ מבת הזוג שלי שהיא הבית שלי והחיים שלי אין לי גם שום בנאדם אחר. ההורים שלי לא בקשר ככ. בגלל העבר הקשה שחוויתי איתם. חברים אין לי. אני מנותקת מהעולם אפשר לומר. אני במבוי סתום. וככ רוצה לצאת ולעשות דברים עם עצמי. יש לי הרבה חלומות ומטרות.החלום שלי זה ללמוד פסיכתרפיה הוליסטית. יש לי גם חלום לכתוב ספר ביוגרפי על החיים שלי. אבל הכל סתם .ובפועל. חוץ מלקום יום יום ולהיות בפייסבוק. אני לא עושה עם החיים כלום. כל יציאה קטנה לבחוץ מאיימת עליי שאנשים יפגעו בי. אני הולכת עם אוזניות אבל זה עדיין לא עוזר וכן הייתי בהמון טיפולים נפשיים בחיים. כרגע אני מחפשת טיפול פסיכולוגי. אך ללא תרופות. אני מאוד נגד תרופות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לך אני חושב שטיפול פסיכולוגי מסוג דינמי הקלאסי מאוד יעזור לך תומך בזה בהצלחה

23/07/2018 | 11:51 | מאת: פומיקי

לפני שש שנים הופיעו לי חרדות לאחר טיפול שיניים מורכב. עברתי את התרופות רמוטיב, ציפרלקס, סרוקסט ולסיום הגענו לויאפקס 75xr. במהלך השנה האחרונה איבדתי 2 חברים לסרטן ועוד אחד גוסס, לאחיינית שלי התגלה קרוהן, בעיקבות מחלה הורידו לי את השחלות והחצוצרות, העסק המשפחתי ניסגר. לצד הויפאקס קיבלתי 2 לוריוון שירד לאחד לצרכי שינה שמשולב עם ארוס נגד אלרגיות. לפני כשבוע קיבלתי התקף חרדה. פניתי לרופא המשפחה והוא העלה את המינון ל 150xr. האם יהיו תופעות לוואי, היחידה שמדאיגה אותי היא דופק מואץ. האם יש לזה פיתרון. תודה על התשובה.

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כל אין ת לוואי .אם יהיו חרדות ממליץ לקחת בעת הצורך אלפרליד 0.25 מג תודה

22/07/2018 | 01:12 | מאת: משה

שלום בעקבות חרדות קשות שנמשכות כבר כמה שנים הגעתי למצב של התמכרות לבנזודיאזפינים (קלונקס לוריוון בונדורמין ופנרגן). אני יודע שזה לא תקין ושצריך גמילה.. שאלתי עד כמה המצב חמור: מדובר בכ6 כדורי לוריוון ביום, לפעמים 4 קלונקס כתום, לפעמים גם 6 לוריוון לפני השינה.. זה משתנה לפי המצב.. האם זו התמכרות קשה יחסית? מהם הנזקים שהכדורים האלה עלולים לגרום? האם יש חשש לפגיעה בלתי הפיכה במוח או להתפתחות של דיכאון כתוצאה מהכדורים? לתשובתך אודה בתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום מתוך הכתוב עליך לפנות לפסכאטר כדי שינסה להתאים לך תרופה שונה מאלה שאתה מקבל , כמובן שיש לשקול ברצינות גמילה מתרופות אלה , הן יכולות להזיק לזמן הארוך לפגע בזכרון ועוד .

22/07/2018 | 01:10 | מאת: משה

שלום לד.ר, אני סובל כבר כ3 שנים (לאחר חזרה מטיול ארוך בהודו) מחרדות (בעיקר חרדה חברתית וחדה מוכללת) עם התקפי חרדה, חוסר שקט בלתי נסבל, תפקוד ירוד, שינויים במצבי רוח (הרבה עצב ודיכאון) קשיים במערכות יחסים והרבה סבל נפשי. יש לציין שהיו תקופות בחיי שתפקדתי בצורה נורמלית (למרות הקשיים) וכן היו תקופות שהרגשתי טוב ושמח (הו כמה שאני מתגעגע....), עם זאת היו משברים חברתיים ואחרים גם מגיל צעיר. בעקבות כך ובעקבות ההדרדרות במצב וזה שלא חל שום שיפור למרות השינויים, אני מתחיל להרגיש שהחרדות מוזרות, משתלטות על כל הגוף (ממש ברמה הפיסים והנויירולוגית), אני לא מצליח כמעט לחוות עונג והמחשבות נהיות מוזרות וטורדניות.. - שאלתי אליך: האם יש חשש להתפתחות סכיזופרניה פרנואידית? תחושת בטן מפחידה אותי שזה הולך לכיוון הזה, ורציתי לשאול אותך האם לפי המדע כיום התפתחות סכיזופרניה היא כתוצאה מפגמים גנטיים מוחיים בלבד, או שגם סבל נפשי מתמשך, חרדות קשות, וכו׳, עלול להביא לפרוץ המחלה? בחיפוש באינטרנט מצאתי שכולם שמים דגש על המרכיב התורשתי והפגמים המוחיים המולדים, אך ההרגשה שלי היא שהמחלות האלה נובעות גם מקונפליקטים רגשיים עזים בלתי ניתנים לפתירה וסבל מתמשך.. האם אני צודק? (אציין במוסגר שאימי הייתה חולה בעבר במשהו שדומה לסכיזופרניה לא ברור כל כך.. והיום היא בריאה ומתפקדת..) שאלה שניה: אני בן 33, עד איזה גיל הכי מאוחר עלולה לפרוץ המחלה? אודה לך מאוד על תשובה מפורטת מכיוון שאני מודאג בעניין.. תודה רבה!!

22/07/2018 | 07:42 | מאת: סיון פלג פסיכולוג

נשמע שאתה מקשר קשיים רגשיים משמעותיים שנחוו בילדות עם פריצה מאוחרת של הפרעה נפשית מסוג חרדה בעוצמות פסיכוטיות. אבל מדבריך אין עדות לקיומה של פסיכוזה פר סה. לכל היותר תחילתה של הפרעת חרדה קשה. אתה בהיפר קשב לכל התחושות הנפשיות והגופניות ואלו מתעצמות. לשאלתך אודות גיל פריצת המחלה - סכיזופרניה כמחלה באחוזים גבוהים "מתפרצת" בגיל מוקדם יותר, לא בהרבה, וזה לא סותר. צריך לקחת ממך באנמנזה מסודרת את מירב המידע הרלוונטי לפני שניתן יהיה לקבוע אבחנה. אין מנוס מלפנות לפסיכיאטר מנוסה. ללשתף בפתיחות את כל המידע (ילדות/ תורשה / סמים / טראומות / קונפליקטים) . אם נפגע התפקוד לתחושתך אתה מוזמן לפנות בכדי לקבל מידע נוסף על שירותי שיקום נפשיים. 0544506495

קרוב משפחתי הוא רווק ובעל תפקיד בכיר בעבודתו. סובל מחרדה גבוהה ועקב כך מטופל בבריאות הנפש בקופ"ח. הוא מתמוטט בעבודה ורחוב ומרגיש בודד מאוד\. נוטל תרופות שהומלצו לו ,אך במינון נמוך מהמומלץ ,בטענה שהמינון הגבוה מטשטש אותו. מסרב להתאשפז באשפוז יום בטענה שבמקרה זה הוא יאבד את מקום העבודה. בנוסף טוען שלא יכול להשתתף בטיפול קבוצתי כיוון שלא יכול לשמוע צרות של אחרים. מה ניתן לעשות במקרה כזה.

הייצתי ממליץ לו על טיפול מול פסכולוג אחד מול אחד בשיטת טיפול התנהגותי

21/07/2018 | 13:30 | מאת: אשה דואגת

מהי ההשפעה כאשר לוקחים וויפקס 225 עם טימוניל ?והאם אדם שאלו המינונים שלוקח יכול להחשב כבריא? האם אדם כזה יכול להרצות ולהיות צרכן נותן שרות לאדם אחר?תודה האם כמות כזאת של תרופות לאורך זמן מזיקה?האם האדם מודע לתופעות הלוואי ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב מינון כזה ניתן אני מניח עקב בעיות של דכאון , ניתן לתפקד ולנהל חיים מלאים עם תרופות אלה . א אתה מרגש טוב ומאוזן אין בעיה עם תרופות אלה . עליך להיות כמובן במעקב פסכאטרי

19/07/2018 | 18:22 | מאת: מינון 60 מ"ג פריזמה

האם מינון של 60 מ"ג יכול לפגוע (לעשות לי רע) בי, או יכול רק לשפר את המצב ?

18/07/2018 | 17:16 | מאת: פריזמה 40 מ"ג

עליתי מ- 40 מ"ג ל 60 מ"ג של פריזה. כמה זמן צריך לחכות עד שישפיע ? אם אחרי שבועיים אני מרגיש פחות טוב, האם לחזור למינון של 40 מ"ג ?

לקריאה נוספת והעמקה

לא לעלות למינון מעבר ל60 מג .לחכות חודש בערך . עליך להיות במעקב

15/07/2018 | 09:35 | מאת: Yaron

אין לי רצון להילחם יותר, אני וויתרתי ומחכה למות. איך הכי כדאי?

אנחנו עוזרים לאנשים להרגש יותר טוב ולהתגבר על המצוקות שלהם , מציע לפנות בדחיפול למטפל שלך לקבל טיפול יעיל .

שלום אני סובל מחרדות ובין היתר חושב מחשבות על מחלות לקרוביי מה עושים עם זה אני חרד

בדרך כל אלו מחשבות כפייתיות , ניתן לטפל בהן באמצעות טיפול פסיכולוגי אן תרופתי

יש לנו בת משפחה הסובלת מהפרעה חריגה הגורמת להרס משפחתי, היא מסתגרת שנים בבית, רוב היום צורחת, ומתלוננת תלונות שוא, לא מאפשרת לאם הבית לצאת לעבודה ו/או אירועים, מסרבת לקבל עזרה, לא עושה כלום, לא מגלה עניין בכלום ומסרבת לקבל טיפול מקצועי. החיים הפכו להיות מאוד קשים. נא ייעצו לנו מה ניתן לעשות

שלום רב ניתן להזמין לה איש טיפול הבייתה פסיכולוג או פסכאטר פרטי ולהתרשם ממצבה הנפשי

שלוםם אני ממליץ על אפקסור בבוקר וסרקאל בערב בדיוק מהטענה שכבתב

07/07/2018 | 01:35 | מאת: ירון

שלום ד"ר ברבר, אני מטופל באפקסור 150 מ"ג (XR) וסרוקוול 50 מ"ג (XR). האם נכון ליטול אפקסור בשעות הבוקר וסרוקוול לפני השינה? נאמר לי שלאפקסור השפעה יחסית מעוררת ולסרוקוול השפעה יחסית מרדימה. תודה.

04/07/2018 | 13:19 | מאת: שואל

אם התמודדתי בעבר עם דיכאון, חרדות וטיפול תרופתי. ואם אני עובר אבחון פסיכיאטרי/טיפול פסיכולוגי במסגרת קופ"ח ציבורית, שיופיע בתיק הרפואי שלי. האם הדבר יכול לפגוע בסיכויים שלי להתקבל למשרד החינוך? לעסוק בהוראה? מבקשים ויתור סודיות רפואית לפני שמקבלים אותך לעבודה כמורה ? והאם אפשר למחוק אבחנות/פרטים על טיפולים נפשיים מהתיק הרפואי?

לקריאה נוספת והעמקה

זה לא אמור להשפיע , לא ניתן למחוק אבחנות אלו הוראות של משרד בראות

01/07/2018 | 14:32 | מאת: הילה

בת 5 וחצי , בספטמבר תעלה לכיתה א, לפני חודש התחילה לומר שיש לה פיפי כל שנייה והייתה הולכת לשירותים, תרבית שתן תקינה אולטרסאונד כליות תקין. הרופאה אמרה אולי פסיכולוגי, לתת לזה זמן. אחרי שבועיים עניין הפיפי דעך והתחלף בשטיפת ידיים אובססיבית ( כל כמה דק) היא גם כל שנייה שואלת זה בסדר שנגעתי פה ( ספא , כיסא, אח שלה) לשאלה למה שוטפת למרות שהידיים נקיות היא עונה יש לי הרגשה שאני צריכה לשטוף או שהיא נגיע באף או בטוסיק. שאלתי היא האם זה ocd או שזה יכול להיות מתח או חרדה בגלל העלייה לכיתה א ואיך עליי להתנהג איתה? מה לענות? לאפשר לשטוף ידיים או לא? וכמה זמן לתת לזה לפני פנייה לרופא פסיכולוג/ פסיכיאטר?

לקריאה נוספת והעמקה

זה יכול להיות חלק מריטואל של הגיל . אם זה לא פוסק אנא התייעצי עם פסכולוג ילדים תודה

02/07/2018 | 13:23 | מאת: הילה

כמה זמן לתת זה ? לפני שפונים לפסיכולוג

לאחר כחודש לערך

שלום וברכה, ברצוני לדעת האם טיפול כימותרפי או/ו ביולוגי יכולות לגרום לחולה בעיות נפשיות. כמו נטייה לבזבז כספים באופן בלתי מבוקר, או ביצוע מהיר של החלטות בלי לחשוב מספיק. וכדומה.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ידוע לי

30/06/2018 | 20:04 | מאת: לוטם

F כמה זמן לוקח לגוף להתרגל למודיקט מבלי שיהיה תופעות לוואי ?

לקריאה נוספת והעמקה

בערך 3 שבועות שבועיים

30/06/2018 | 09:43 | מאת: ירין

איך אדם בן 43 שלא עובד עם סכיזופרניה ושמחזיק כרטיס אשראי+צ'קים צריך לשכנע פסיכיאטר לתת לו אישור שהוא יכול לקבל אליו את קצבת הנכות במקום אבא שלו שמקבל אותה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום בועדה ביטוח לאומי יש להגיש מכתב מפסכאטר שהאדם יודע יודע להשתמש בכספים וכו

21/06/2018 | 14:26 | מאת: רחלי

שלום רב, ברצוני לדעת איך יכולה לדעת אם בני מקבל ריטלין בבדיקת דם האם ניתן לראות זאת? חוששת שמקבל ריטלין, ומה עושים לגבי התפרצויות זעם אצל ילד בן 6.5 ואגרסיביות רבה שמתפרצת בלא שום סיבה, השאלה של הריטלין נובעת מכך ששמתי לב שבמהלך יום בשבוע הילד קצת אפתי ורגוע יתר על המידה וביום זה הילד לא נמצא איתי ודבר זה מעלה את החשד. תודה מראש. רחלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא ניתן לראות רמות רטלין בדם . אני ממליץ שהילד יפנה גם לטיפול פסכולוגי במקביל .

19/06/2018 | 10:26 | מאת: דן

שלום רב דוקטור. טסתי מספר פעמים . בטיסה האחרונה (הלוך וחזור) בזמן ההמראה חשתי לחץ באיזור המצח (אולי לחץ עצבי?) ,מעין תחושת כבדות וכאב קל אולי קצת גם תחושת דגדוג ..(כאילו המח נמעך אחורה) כך קרה גם בנחיתה ובסיבובי המטוס. במהלך הטיסה ובמהלך השינה בזמן כיס אוויר התעוררתי יחסית בבהלה כי חשתי תחושת נפילה ). ניתן לומר שאני במהלך טיסה הזו די חששתי ,הרגשתי לא בטוח ,לא רואה שום סיבה שעצם מתכתי שמתעופף לו באוויר לא יתרסק .גם זה סטטיסית 1 למיליון ,אז אני מרגיש שאני זה ה1 הזה . יכול להיות שמדובר בסיפטומים של חרדת טיסה ? אשמח לתשובה ותודה רבה.

שלום לך זה ניראה כחרדת טיסה , אני מציע לך לבוא לבדקה

19/06/2018 | 18:53 | מאת: דן

מעוניין להגיע לבדיקה.

17/06/2018 | 08:53 | מאת: ישראל

יש לי פרוזק בקפסולות [בשם אחר] פג תוקפו לפני כמה חודשים הרופאה אומרת שאין בעיה אבל אני חושש כי אולי בקפסולות זה בעיה

לקריאה נוספת והעמקה

כפי שכתבתי אני לא ממליץ להשתמש עם תרופות שהן פג תוקף

שמי אירה אני כנראה נכנסתי לגיל המעבר מעולם לא קרה לי דבר כזה אני אישה שמחה ומתפקדת אבל לוקחת תרופות פסיכיאטריות מיום חמישי האחרון לפני כמעט שבוע התחלתי להרגיש שאני כל הזמן רוצה לישון חוסר חשק לצאת מהבית מין תחושה של עייפות פיזית יותר מאשר נפשית אבל בין היתר זה מביא אותי למצב שאפילו אין לי חשק לדבר עם אף אחד נתנו לי תרופה חדשה ומאז שאני לוקחת את התרופה הזאת אני מרגישה ככה דיברתי עם הרופא והוא אמר שהוא משאיר לי את התרופה וזה לוקח קצת זמן עד שזה ישפיע אשמח עם תוכל לתת לי טיפ קטן איך בנוסף לתרופות אני יכולה להתחזק ולהיות יותר אנרגטית אני אשמח לעצתך המשך שבוע נפלא תודה

לקריאה נוספת והעמקה

בדרך כלל אם כתוב על הקופסא פג תוקף עדיף לא להשתמש

כיצד מתמודדים עם אדם שנראה כי סובל מהפרעת אישיות פרנואידית הגורמת לו לגרום הרבה סבל לסביבתו ועל אף ניתוק הקשר עימו אינו מרפה אך גבוליות מצבו לא מאפשרת לנקוט באמצעים כמו הרחקה וכו? התחושה הנה כי כאשר באים מולו בגישה טובה הוא שואב כל מה שהוא יכול אל תוך בור ללא תחתית תוך שהוא מתערב ומתערבב, חודר ואובססיבי וכאשר הגישה מולו מציבה לו גבולות הוא הופך תוקפני ואגרסיבי. קשה להבין באיזו גישה לנקוט, תחושה של אין מוצא.

קשה מאוד לענות כי כל מקרה שונה , אבל אני מציע לא להתעמת מולו כלל .

08/06/2018 | 19:59 | מאת: סביון

כמה זמן לוקח לגוף להתרגל למודיקט ? (עד שלא יהיו תופעות לוואי )

לוקח מס שבועות אם עדיין יש תופעות לואי ניתן לקבל כדור ארטאן בנוסף

שלום אני סובל מחרדות ובנוסף אני רואה מול עיני מקרים של מוות אסונות ודברים לא נעימים מה האבחנה של זה מה עושים טדי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב אלו התקפי חרדה עם טיפול זה נעלם

איזה טיפול איך אני מתפטר מהרבה לוריוואן

06/06/2018 | 17:49 | מאת: משה

שלום, אני לוקח 10 מ"ג ציפרלקס כל יום כבר 8 חודשים. הרופא אמר לי להתחיל להוריד את המינון, עד שאגיע למצב שבו אקח כדור אחד לשבוע. הרוקחת אמרה לי שרוב האנשים לוקחים ציפרלקס במשך שנה ורק אז מורידים את המינון. אני מתלבט למי להקשיב, אני נוטה להקשיב לרוקחת... הכדור הזה ממש פתר לי את בעית הדיכאון והחרדה שהייתה לי, אחרי שניסיתי טיפולים פסיכולוגיים ללא כדורים, והם לא פתרו את הבעיה. אני ממש לא רוצה לחזור למצב שהייתי בו... לפי ההבנה והניסיון שלך מה לדעתך עליי לעשות? אני בן 30 ואין לי בעיות בריאותיות נוספות אודה לעזרתך...

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להורד בהדרגה גם אחרי 8 חודשים , אין כלל אצבע כל מקרה לגופו , תשמע לעצת הרופא שלך .

03/06/2018 | 13:26 | מאת: יונה

דר אני מפחד למות אני לא חולה במחלה אולי הכוונה למוות נפשי מה עושים

לקריאה נוספת והעמקה

כניראה מדובר על התקפי חרדה מסוג פניקה ממליץ כי תפנה בהקדם לפסיכולוג

01/06/2018 | 19:51 | מאת: ירין

אני מטופל במודיקט 25 מ"ג כבר יותר משנה ומרגיש ירידה בזכרון מאז שהתחלתי את הטיפול ורוצה לדעת למה זה ככה ואיך זה קשור לזכרון ?

לקריאה נוספת והעמקה

מודקאט לא פוגע בזכרון , תנסה לבקש מרופא שלך ויטמינים לעזרה בריכוז כמו אומגה 3 תודה

25/05/2018 | 21:08 | מאת: ל

שלום אם ברצוני לחזור ללוסטרל מסימבלטה כיצד עושים זאת? האם המעבר ללוסטרל בעייתית פחות מאשר הורדת סימבלטה לחלוטין? תודנ

לקריאה נוספת והעמקה

אפשר להפסק הלוסטראל ולמחרת לקחת הצימבלטה

שלום אני סוחב בעיה כבר 25 שרק עכשיו אני מבין מהי אני כל הזמן מפחד שאמי שתהיי בריאה הולכת למות הפחד מלווה ביסורים קשים האם מצב כזה הוא מחלה אולי דכאון ואיזה תרופות מאיזה קב' מתאימות רב תודות

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר על חרדות כפיתיות מומלץ על טיפול בחרדות

אני לוקח כבר זמן מה רספרדל 3 מג אחד ביום פלוטין 20 מג 3 כדורים ביום ולוריוואן 3 כדורים ביום האם זה מספיק לחרדות מה היית נותן אתה רב תודות טוני

24/05/2018 | 16:16 | מאת: ישראל

או שיש הבדלים קטנים?

אותו כדור

22/05/2018 | 15:07 | מאת: חן

זה כבר שנה שאני לא עובדת חשה כל בוקר הרגשה של ריקנות חוסר מעש חוסר מוטיבציה חוץ מחוג פעם בשבוע אני יושבת בחדר מדוכדכת משועממת האם יש פיתרון?

בהחלט מציע טיפול פסיכולוגי ובמקביל עליך להפגש על ידי פסיכאטר.

21/05/2018 | 12:25 | מאת: אני

היי ד"ר. אני בת 28 ובשנים האחרונות מטופלת בציפרלקס 5 מ"ג. סובלת מהתקפי חרדה, הפרעת אכילה, פגיעה עצמית, מחשבות אובדניות ונדודי שינה. מעולם לא אובחנתי כחולה בדיכאון ולמען האמת אף אחד לא יודע על מצבי. אני בעלת חוג חברתי רחב, מתאמנת ובעלת משפחה מדהימה. ניסיתי להתאבד בעבר ובכללי זהו נושא שמעסיק אותי המון. האם ניתן לאבחן את זה כדיכאון? בנוסף, תופעה שהתחילה לפני כחודש.. אני מדמיינת חרקים ומעופפים. לפעמים רואה אותם הולכים עליי ולפעמים זזים בפינת החדר, אך בפועל אין כלום. יש לציין שאני לא רואה דמות ממשית של חרק אלא נקודות שחורות בגדלים שונים. חוץ מ"חרקים" אני לא מדמיינת דברים נוספים. האם זה משהו חריג? חשבתי שזה זמני אבל עושה רושם שזה לא עובר.. אודה לעזרתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לדעתי כדאי לך להבדק גם על ידי רופא עינים, בפסכאטריה יש תופעה של הזיות חרקים לאלקהליסטים כרוניים אני מבין שאת לא כזו , רצוי להמשיך בטיפול עלידי פסכאטר לגבי אובדנות .יכול להיות דכאון וגם חלק מהפרעה אישיותית ,

20/05/2018 | 20:06 | מאת: אהרון

יש איזה פתרון לחולה סכיזופרניה שמצד 1 לא רוצה לקחת טיפול פסיכיאטרי כי זה עושה לו רע אבל מצד שני הוא רוצה להיות מאוזן לא אימפולסיבי וצלול מבחינת המחשבה וההבנה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלון היום יש תרופות יעילות וחדשות שלא גורמות כמעט לתופעות לוואי .

20/05/2018 | 11:39 | מאת: יוסי

שלום איזה מייצב מצב רוח יותר חזק, אריפליי או ליתיום? למי יש פרופיל השמנה יותר גבוה? מה דעתך על שילוב של אריפליי 10 מ"ג ולמיקטל 200 מ"ג לטיפול בהפרעה דו קוטבית? האם למיקטל נחשב גם למייצב חזק? תודה מראש על המענה

לקריאה נוספת והעמקה

שילוב של אריפלי ולמיקטאל הינו שילוב טוב , לגבי ליתיום הינו מייצב מעולה אבל צריך מעקב רצוף של בדיקות דם , למיקטאל נחשב מיצב טוב וחזק

18/05/2018 | 18:03 | מאת: שי

אני מטופל במודיקט 25MG כבר מעל שנה והוא גורם לי לבעיות בשינה ופגע קצת בזכרון איזה תרופה אחרת יש שעושה את אותו אפקט של המודיקט רק בלי הבעיות הנ"ל ?

עניתי במיל קודם

17/05/2018 | 18:09 | מאת: יונתן

אני מטופל במודיקט ומרגיש קצת שהזכרון חלש לעומת התקופה שלא קיבלתי טיפול פסיכיאטרי ששם ההבנה+הזכירה ועיבוד הנתונים היה טוב יותר ויש גם הפרעות בשינה איך זה קשור למודיקט ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב לגבי בעיות בזכרון לא ידוע לי על בעיות . לגבי השינה עליך להתייעץ עם הרופא שלך והוא יתן לך משהו שיעזור תודה

17/05/2018 | 13:04 | מאת: אנה

עקב תופעות סומטיות כמו עייפות מוגברת , חולשה, דאגה לבריאות שלי , בהמלצת הרופא התחלתי טיפול בציפרלקס . כחודש ושבוע נטלתי רק 5 מ"ג (עקב תופעות לוואי ) וכבר 12 ימים התחלתי במינון של 10 מ"ג . עדין מרגישה לא טוב- אולי יש שיפור מאוד קטן לגבי החולשה ברגליים , אבל אני עדין לא יציבה . לדוגמא בעבודה אם אני עומדת וצריכה להסביר משהו או לקבל הסבר אני עדין מרגישה חולשה, הרגשה של סחרחורת קושי בלהתרכז, דופק פנימי (לא עקב התרגשות אלא תשישות ) . האם מומלץ להמתין עוד מספר ימים או לעבור לתרופה אחרת . האם כדאי לעבור לתרופה מסוג SNRI? תודה רבה וחג שמח !!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום לא כדאי להחחליף עדיף לחכות עוד כשבוע - שבועיים הכל יחלוף

15/05/2018 | 18:09 | מאת: אני

שלום וברכה האם התקף מאני פסיכוטי שקרה תחת טיפול של סרוקסט 60 מ"ג מספיק כקריטריון לאבחנה של הפרעה דו קוטבית או הפרעה סכיזואפקטיבית? איך ניתן לדעת אם האפיזודה הנ"ל שקרתה היא כתוצאה מהפרעת אישיות או מ"מחלה כרונית" (דו קוטבית\סכיזואפקטיב) ההתקף כלל מחשבות שווא של יחס וגדלות עם מאפיינים פרנואידים וארך כמספר ימים לאחר הפסקת הסרוקסט חלפה האפיזודה תודה מראש על העזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב , זה יכול להיות שיש התקף כזה לאחר קבלת כדור אנטי דכאוני . צריך לעשות הערכה כוללנית כולל תשאול המטופל עוד מהיותו ב גיל צעיר ואם יש עוד במשפחה אנשים עם בעיות כאלה דומות .

15/05/2018 | 09:01 | מאת: סימה

שלום רב, לפני כ-5 שנים התגרשתי מבעל פסיכופט. (לא היה מעולם גילויי חמלה או אמפטיה אפילו במצבים קשים, אין אצלו רגש חרטה כלל וכלל, מאשים תמיד את השני אפילו אם ישנן הוכחות חותכות, משקר, חסר אחריות, טפיל כלכלית וכו). נישואי אליו היו אלה נישואיו השניים כשתלונותיה של אשתו הראשונה היו דומות לשלי. הבנתי שכעת הוא מתחתן בפעם השלישית (לאחר שמירר את חיי וחיי ילדנו בתקופת הגירושין). שאלתי היא: האם אל האשה השלישית הוא יכול להתנהג אחרת כבר? האם אפשרי שהוא למד ממעשיו? ובקיצור האם פסיכופטיה יכולה להעילם או להנמיך מינון?

פסיכופטיה זה תוואי התנהגות אישיותית די עיקבי , ללא טיפול מתאים ( אם בכלל ) ההפרעה נשארת לצערי

13/05/2018 | 14:47 | מאת: אלמוני

האם הלידול 4 כדורים כחולים+טרוקטיל 300 יכולים לגרום לרעד?ואם כן איך אפשר להתמודד? ואולי הם מגבירים סוכר נמוך בדם? אני לוקח גלוקומין3×1

יכול לעשות רעד ניתן לבקש מהפסכאטר כדור דקינט שמונע רעד כזה לא קשור לסוכר

היי, אני נוטלת כדורי סרנדה/לוסטרול, מסוג SSRI (התחלתי ב-50 מ״ג והעלו אותי ל-100 מ״ג) ומאז שהתחלתי ליטול אותם, המשקל שלי לא מפסיק לעלות. אני אובדת עצות. אני עוד מלפני התרופה מתאמנת 5-6 פעמים בשבוע בחדר כושר ונראתי טוב. כבר חצי שנה שאני על הכדורים והמשקל לא מפסיק לעלות. לא משנה מה אני עושה, לא משנה כמה אני אתאמן או אם אאכל פחות, כלום לא יעזור. זה מתסכל נורא. ירדתי במינון מ-100 ל-50 מ״ג בתקווה שזה יעזור, עדיין לא ראיתי תוצאות ושוקלת להפסיק את נטילת הכדורים. לקחתי אותם לטיפול בחרדה, אבל זה כבר לא שווה את זה קשה לי להסתכל על עצמי במראה ולחייך. חשוב לי לציין שביקרתי את הפסיכיאטר שרשם לי את התרופה אך הוא לא היה בעד להחליף מרשם כי התרופה עזרה לטיפול בחרדות בסופו של דבר. אני ממשיכה לאכול מעט, זה לא משנה, כלום לא עוזר, אני אובדת עצות ובדיכאון. רציתי לדעת אם מישהו פה התמודד עם התופעה ויכול/ה להגיד אם הצליחו להיפטר מהמשקל שהצטבר עם הפסקת הכדורים או שזה משהו שישאר איתי לתמיד? שוקלת להפסיק ליטול את הכדורים, אם הירידה במינון לא תעזור. נואשת מאוד לכל עזרה אפשרית,כל עצה. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

יש לשקול עם הפסכאטר החלפת התרופה לויאפקס ואו לוולבוטרין למשל תודה

09/05/2018 | 16:11 | מאת: יוסי

האם אקג נדרש בגלל השילוב או בגלל שהמרוניל עצמו אחת מתופעות הלוואי שלו הגברת קצב לב?

לקריאה נוספת והעמקה

בגלל השילוב

08/05/2018 | 23:56 | מאת: אנונימית

שלום רב, אני מעוניינת לדעת במידה ובעבר קיבלתי מרשם של פריזמה דרך פסיכיאטר באופן פרטי (בערך ב2010-2011) לטיפול בסימפטומים של חרדה (יחד עם טיפול פסיכולוגי פרטי), האם הדבר כתוב לי בתיק הרפואי? האם ניתן לראות שנטלתי את התרופה? פרט נוסף - התקופה בה נטלתי את התרופה הייתה בזמן הצבא בה הייתי בקופת חולים אחרת שהצבא מייעד. אני שואלת כיוון שאני מתמיינת לתפקיד בבי"ח ובמסגרת הטפסים עליי לחתום על טופס ויתור על סודיות רפואית, ורוצה לדעת אם זה רשום בתיק ואם זה יכול לפגוע בקבלה. תודה רבה מראש, ולילה טוב.

לקריאה נוספת והעמקה

טיפולים פרטיים לא נרשמים באף מקום רק אצל הרופא הפרטי , לגבי תרופות כלשהן אם נילקחו דרך מרשמים של הקופה זה יופיע ברשומים שלהם , אם המרשמים היו פרטיים לגמרי לא יופיע דרך הקופה. מקווה שעניתי .

08/05/2018 | 17:48 | מאת: יוסי( שם בדוי)

שלום שמי יוסי ואני בן 18 . הימרתי למשך שנה באינטרנט ובתחנה בהימורי ספורט. לא יצאתי עם נזק כלכלי כבד. הפסדתי מאות בודדות אבל זה לא הבעיה. הרגשתי שזה שולט בי ואני מכור. אחרי נסיונות לא רציניים להפסקה החלטתי שהדבר הנכון לעשות זה לשתף את אימי. היא הגיבה יפה בהתחלה ששמעה והרגשתי מעולה. עבר כבר שבוע וחצי שלא הימרתי ואפילו לא חשבתי על זה. הבעיה שמאז אימי מגבילה אותי שואלת שאלות רוצה לשלוח אותי לטיפול. אני באמת מאמין שזה לא נצרך. רציתי לדעת האם הימורים תמיד ודגש על תמיד באים ממקום פגוע וחלש או שיש מצב שזה הרגל שנכנס אליי ואינו קשור לחסך ילדות או בעיה טראומטית ? אגב אני בן להורים גרושים ,זה קרה שהייתי נורא קטן ולא חשתי אף פעם פגוע מיזה. אשמח לעזרה!

אתה צריך להיות מטופל אצל פסיכולוג שעוסק בנושא הימורים לפעמים זה בא מבעיות שקשורות לחסך בגיל ילדות