מינון מקובל לתרופות אנטי פסיכוטיות

דיון מתוך פורום  בריאות הנפש

11/10/2020 | 18:29 | מאת: אבי

הבן שלי לאחר התקף פסיכוטי ראשון לאחר שימוש בקנאביס. התרופה היחידה שאיפסה אותו היא הלידול. שיחררו אותו מבית החולים עם זריקה של הלידול 100מ"ג+כדור הלידול 5 מג ביום. הבעיה היא שיש לו תופעות לוואי קשות מאוד,אז הורדנו לו את הכדור של ה-5 מג והוא נשאר רק עם הזריקה בגוף ולמעשה כשהוא הפסיק עם הכדור הוא הרגיש מצויין והפסיכוזה לא חזרה וגם תופעות הלוואי התמתנו ונעשו יותר קלות. הבעיה היא שהרופא שמטפל בבני כרגע אומר ש-100מג הלידול בזריקה לא מספיקים להחלמה אלא רק כדי "להחזיק" את הילד שלא תהיה לו פסיכוזה והוא טוען שצריך לפחות מינון של 200-250מ"ג הלידול בחודש כדי להביא למצב של החלמה. עקב כך שלילד יש תופעות לוואי קשות במינון הגבוה,הרופא ממליץ להחליף בשלב זה לריספרדל בזריקה של 25מג ולעלות במינון בהתאם...ניסוי וטעיה. השאלה שלי היא-האומנם אפשר לקבוע ש-100מג הלידול לא מספיקים להחלמה וחייבים מינון יותר גבוה גם אם לילד אין מחשבות שווא כרגע בכלל? שאלה שניה-כמה זמן טיפול תרופתי הילד צריך לקבל לאחר התקף פסיכוטי ראשון עד להחלמה ובעצם עד להורדת התרופה בהדרגה כדי לראות אם הפסיכוזה לא חוזרת ואולי שי לילד סכיזופרניה? תודה רבה אבא מודאג

לקריאה נוספת והעמקה
11/10/2020 | 21:43 | מאת: א

נראה שצריך להחליף רופא, הזריקה הלידול היא מאוד מיושנת, יש תרופות חדשות עם הרבה פחות תופעות לוואי, מה גם שפסיכיאטר צריך לתת מענה לתופעות לוואי שיכול להיות שינוי תרופה או הפחתת מינון. על איזו החלמה הוא מדבר אם ככה יכריחו אותו לקחת טיפול עם כאלה תופעות לוואי.

יש תרו]פות שונות היום בזרקות כגון רספרדאל ועוד עליך להתיעץ עם הפסכראטר

קשה מאוד לדעת לאחר התקף ראשו מה האבחנה , יש לבחון את הנער לאורך זמן שנה - שנתי לראות מה מצבו , המינון שמקבל הוא מתאים .

18/10/2020 | 21:39 | מאת: א

יותר טוב גם לשכנע אותו לקחת כדורים. הזריקות פחות טובות מהכדורים, כמעט ואין זריקות ללא תופעות לוואי אולי אביפלי אבל זהו. את הכדורים אפשר לקחת בערב כך שבבוקר פחות מרגישים את התופעות לוואי. גם חשוב לא ליצור לו טראומה מיותרת שנתנו לו זריקות כנגד רצונו הוא יכול לשנוא אתכם.

הזרקה יעילה לטיול מתמשך , לגבי סכיזופרניה צריך לבדק ולבחול את המטופל לאורך זמן מאז ההתקף הראשון

מנהל פורום בריאות הנפש