לחצים בראש אולי משריר

דיון מתוך פורום  שבץ מוח ומחלות כלי דם של המוח

07/12/2020 | 12:46 | מאת: ס

שלום בת 46, רזה, לא עישנתי מעולם. יש לי לחצים בצד ימין של הראש מחודש אפריל, סיטי מוח תקין.הלחצים מאחורי הגולגולת ליד אפרכת האוזן, יש גם לחץ ברקה, בגבה, בעין בלחיים וכל זה רק בצד ימין של הראש. נוירולוג אמר לי שכנראה נתפס לי משהו בצוואר, בשריר, אולי קרע בשריר, אולי עצב לחוץ ושרירים תפוסים יותר מידי יכולים לגרום ללחץ בעצב. שאין מה לעשות עם זה וגם לדיסקים ולניוונים אין מה לעשות, משהו שנתפס בין הגולגולת לצוואר, איזור אוקציפטל, בחיבור בין שרירי הצוואר לגוגלולת , בעיה צווארית או שרירית ואם זה חד צדדי זה צוואר. וזה באמת רק בצד ימין. ושאולי זה בעמוד השדרה הצווארי. אם לא כואב לי עמוד השדרה למעלה זה עדיין יכול להיות זה? שני נוירולגים לא שלחו לMRI ונוירולוג פרטי כן שלח אך עדיין לא עשיתי. הוא גם המליץ על מגנזיום להרפיית השרירים. ההתקפים באים בגלים,גם בלילה וגם בבוקר, יום כן יומיים לא. לאחרונה הם מופיעים כל יום, האם 9 חודשים לבעיה שלי זה הרבה זמן וזה כבר היה צריך לעבור?

לקריאה נוספת והעמקה

בהופעת כאבים חדשים ולא מוכרים מומלץ לבצע MRI מוח וצואר לשלילת מקור מבני לתלונות לרבות לחץ של כלי דם על עצב תחושתי של הפנים. בהמשך בהיעדר אחבנה אפשר לפנות לנוירולוג מומחה לכאבי ראש ופנים או רופא כאב להתאמת טיפול

09/12/2020 | 10:40 | מאת: ס

תודה. הייתי כאמור אצל נוירולוג מומחה לכאבי ראש ופנים אבל הוא החליט על MRI ראש ללא צוואר. הוא אמר שיש לי רגישות באיזור, התכווצות בראש, לעשות MRI , ולקחת מגנזיום משום שהוא מרפה שרירים, 400 מ"ג כל ערב לחודש חודשיים, שזה משהו בשריר בקרקפת,התכווצות שרירים, עצב שנדחק מידי פעם כשהשרירים מכווצים,ואז הוא לוחץ ומקרין לכל אורך המהלך של העצב וזה מקרין קדימה. גירוי על רקע לחץ. שאלתי אותו אתמול אם בכל זאת כדאי שאעשה כבר גם לצוואר ושלא אצטרך לעבור שוב MRI אולי בעתיד לצוואר, אז הוא השיב: "התחושות שלך מקומן בעיקר בראש, הצוואר לא נראה מקור הבעיה. אין הסבר טוב שמצדיק mri לצוואר". נורולוגית אחרת שהייתי אצלה חושבת שזה כן מהצוואר היא טענה שנתפס לי משהו בצוואר, בשריר, אולי קרע בשריר, אולי עצב שהוא יוצא שהוא לחוץ,אמרה גם ששרירים תפוסים יותר מידי זה יכול לגרום ללחץ בעצב. אין מה לעשות עם זה גם לדיסקים ולניוונים אין מה לעשות ועוד הוסיפה שמשהו שנתפס בין הגולגולת לצוואר, לא צריך לעשות צילום כי לא רואים את המקום ושאיזור אוקציפטל, חיבור של שרירי הצוואר לגוגלולת זו בעיה צווארית או שרירית אם זה חד צדדי זה צוואר. מה דעתך? ומדוע ההתקפים באים בגלים? יומיים הם מופיעים ואז נעלמים ליום יומיים ואז חוזרים שוב, אני לא מתנהגת שונה. מה הטריגר להתקפים האלה מה אני עושה שזה חוזר? איך ניתן למנוע? אני מתנהגת אותו הדבר כמו בכל יום אבל זה בא והולך.

מנהלי פורום שבץ מוח ומחלות כלי דם של המוח