עששת עמוקה ונרחבת

דיון מתוך פורום  אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה

12/10/2020 | 04:53 | מאת: הילה

לאחר ניקוי העששת וביצוע סתימה. מדובר בעששת שכמעט והגיעה למוך השן. הקרבה לטיפול שורש הייתה רצינית. איך אני כמטופלת אוכל לדעת ש"הכול בסדר" - מה אמור להדליק לי נורה אדומה ? איזה מעקב רצוי לעשות. היות וכאב איננו הסיבה לצורך בטיפול שורש, מהם עוד הסימנים?

לקריאה נוספת והעמקה

הילה שלום, האם נבדקה חיות השן? המבחן הראשוני לצורך בטיפול שרש הינו האם השן חיה או לא, כל שן שאיבדה את החיות חייבת טיפול שרש, ניתן לגעת בשן עם חתיכה קטנה של קרח , אם תרגישי את הקור - השן חיה, אם לא תרגישי - יש צורך בבדיקת חיות מקצועית יותר, איבוד חיות הדן יכול להתרחש כמובן גם בשלבים עתידיים, סימנים נוספים הם שינוי צבע השן עם הזמן , ממצא רנטגני בקצה השרש, נפיחות, כאבים בלעיסה או פצע קטן ההולך ובא בחניכיים באזור קצה השרש ( פיסטולה)

12/10/2020 | 20:24 | מאת: הילה

חיות השן נבדקה עם ספריי מיוחד וצמר גפן השן הגיבה בכאב אם חלילה השן תגיע בסופו של דבר לטיפול שורש, יש סיכוי שזה יפגע בפרוגנוזה שלה? פיסטולה ניתנת לטיפול ?

פרוגנוזת שן שעברה טיפול שרש פחות טובה משן ויטאלית לכן גם במקרים גבוליים רצוי להמנע מטיפול שרש , הטיפול בפיסטולה הנובעת כתוצאה מנמק בשן הוא עי טיפול שרש , כל נמק בשן חייב להיות מטופל עי טיפול שרש ( גם אם לא נוצרה פיסטולה) לכן בשן גבולית כדאי לעקוב ולבדוק חיות מדי פעם

מנהל פורום אסתטיקה דנטאלית ושיקום הפה