נמק בשן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנמק בשן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נמק בשן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לאחר ניקוי העששת וביצוע סתימה. מדובר בעששת שכמעט והגיעה למוך השן. הקרבה לטיפול שורש הייתה רצינית. איך אני כמטופלת אוכל לדעת ש"הכול בסדר" - מה אמור להדליק לי נורה אדומה ? איזה מעקב רצוי לעשות. היות וכאב איננו הסיבה לצורך בטיפול שורש, מהם עוד הסימנים?

הילה שלום, האם נבדקה חיות השן? המבחן הראשוני לצורך בטיפול שרש הינו האם השן חיה או לא, כל שן שאיבדה את החיות חייבת טיפול שרש, ניתן לגעת בשן עם חתיכה קטנה של קרח , אם תרגישי את הקור - השן חיה, אם לא תרגישי - יש צורך בבדיקת חיות מקצועית יותר, איבוד חיות הדן יכול להתרחש כמובן גם בשלבים עתידיים, סימנים נוספים הם שינוי צבע השן עם הזמן , ממצא רנטגני בקצה השרש, נפיחות, כאבים בלעיסה או פצע קטן ההולך ובא בחניכיים באזור קצה השרש ( פיסטולה)

חיות השן נבדקה עם ספריי מיוחד וצמר גפן השן הגיבה בכאב אם חלילה השן תגיע בסופו של דבר לטיפול שורש, יש סיכוי שזה יפגע בפרוגנוזה שלה? פיסטולה ניתנת לטיפול ?

פרוגנוזת שן שעברה טיפול שרש פחות טובה משן ויטאלית לכן גם במקרים גבוליים רצוי להמנע מטיפול שרש , הטיפול בפיסטולה הנובעת כתוצאה מנמק בשן הוא עי טיפול שרש , כל נמק בשן חייב להיות מטופל עי טיפול שרש ( גם אם לא נוצרה פיסטולה) לכן בשן גבולית כדאי לעקוב ולבדוק חיות מדי פעם

שלום דוקטור. עברתי תהליך יישור שיניים כאשר הייתי בן 16 כיום אני בן 23. במהלך יישור השיניים נוצר לי נמק בשן הקידמית העליונה שדרש טיפול שורש. לאחר טיפול השורש הקיבוע כבר לא התאים ואחרי כמה שנים נוצרו לי רווחים חדשים בשיניים הקידמיות. השנה החלפתי את הכתר הזמני שהיה לי בכתר זירקוניה קבוע. השאלה שלי היא: האם ניתן לבצע יישור שיניים שקוף בשיטה כלשהי גם כאשר על אחת השיניים יש כתר (הכתר יושב על מבנה יצוק)?

שלום יוסף ניתן לעשות טיפול אורתודונטי תוך שימוש בקשתיות שקופותגם לשן שיש עליה כתר. לא משנה מהו סוג החומר ממנו עשוי הכתר. השן כולה זזה, השורש והכותרת. בסיום הטיפול תצטרך לעשות שומר מצב שימנע את חזרת הרווח. בברכה ד"ר צור

יש לי כתר קבוע היו לי כאבים קלים בשן שיש בה כתר קבוע פתאום כן ופתאום לא ופתאום התחילו מאתמול כאבים חזקים כבר ומטרידים עדיין לא בשינה ומשתדלת ללא משכחים אם אין ברירה אבל ממש לוחץ וכואב . אני גם שוחקת שיניים והכתר הזה כבר כמה זמן קצת שחוק/החרסינה משופשפת/שבורה לא ברור לי בדיוק אבל נראה לא חלק כמו שכתר צריך להיות. האם במצב של כתר קיים יש עוד סיכוי להציל את השן או רק עקירה ושתל והאם יש מצב של עקירה ושתל שבר/סדק בשן שעדיין הכאבים הם לא הגיעו למצב בלתי נסבל שאפשר לראות בצילום?

הי שרית לא ציינת אם השן עברה טיפול שורש. אם לא עברה טיפול שורש, יכול להיות נמק של השן והטיפול יהיה, טיפול שורש, עם או בלי הורדת הכתר. אם השן עברה טיפול שורש, יכולים להיות לכאב מספר סיבות: דלקת מתחת לקצה השורש-הטיפול יהיה חידוש טיפול שורש סדק-הטיפול יהיה עקירה ושתל. כמו כן צריך לקחת בחשבון שאולי מדובר בדלקת חניכים, והטיפול בהתאם האבחנה מתבצעת ע"י קבלת אינפורמציה מפורטת ממך, בדיקה קלינית וצילום,שאמורים לבדל את הבעיה שלך משלל האופציות שהצעתי פה. הרבה בריאות ד"ר אילנה דבורקין קינן

08/04/2016 | 11:53 | מאת: מרים
מתוך פורום רפואת שיניים

שלום עשיתי עקירת שן בינה בלסת התחתונה והשן ליד העקירה יש בה נמק כתוצאה מגרגורי ערק יש לי כאבי תופת מה עושים? הרופא נתן מוקסיפן זה יעזור?

מוקסיפן לא יעזור צריך לפתוח כת השן ולהתחיל טיפול שורש