שינוי צבע שן: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כל הדרכים לשיניים לבנות

ישנן דרכים רבות להלבנת שיניים. אולם כדאי לבדוק מה גורם לשינוי בצבע ובהתאם לכך להחליט על סוג ההלבנה שינייך אינן לבנות כבעבר? תופעה זו יכולה לקרות לכל אחד מאיתנו וסיבותיה רבות. הבשורה הטובה היא שאין צורך להתפשר על חיוך שאינך מרוצה ממנו. הלבנה יכולה להחזיר את השיניים לצבען הבהיר המקורי.הגורמים לשיניים כהותקיימות למעשה שתי סיבות לצביעת השיניים: כתמים חיצוניים, כתוצאה משתיית קפה, תה, עישון וכדומה. שיניים כהות - צביעה פנימית של חומר השיניים, מכיוון שהן לא אטומות לחלוטין. שן בנויה משתי שכבות: שכבה פנימית הנקראת דנטין, או שנהב ושכבה חיצונית דקה הנקראת אמייל, או זגוגית. במרכז הדנטין עוברים כלי הדם והעצבים של השן. הצבע של הדנטין כהה יותר ולכן בגיל מבוגר, כשהזגוגית נשחקת, הדנטין משתקף וגורם לשיניים להראות כהות יותר. הדנטין והזגוגית יכולים לספוח חלקיקים מגורמים חיצוניים, כמו מזון ושתיה,...
ללמוד עוד על שינוי צבע שן
כיצד להלבין שיניים שהצהיבו?-תמונה

האם ניתן יהיה להתהדר בשיניים צחורות בעלות מזערית? ולמה יש...

מאת: ד"ר גיא...
11/10/2005
כל הדרכים לשיניים לבנות-תמונה

ישנן דרכים רבות להלבנת שיניים. אולם כדאי לבדוק מה גורם...

מאת: ד"ר מ.א....
03/07/2007
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשינוי צבע שן?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שינוי צבע שן: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

לאחר ניקוי העששת וביצוע סתימה. מדובר בעששת שכמעט והגיעה למוך השן. הקרבה לטיפול שורש הייתה רצינית. איך אני כמטופלת אוכל לדעת ש"הכול בסדר" - מה אמור להדליק לי נורה אדומה ? איזה מעקב רצוי לעשות. היות וכאב איננו הסיבה לצורך בטיפול שורש, מהם עוד הסימנים?

הילה שלום, האם נבדקה חיות השן? המבחן הראשוני לצורך בטיפול שרש הינו האם השן חיה או לא, כל שן שאיבדה את החיות חייבת טיפול שרש, ניתן לגעת בשן עם חתיכה קטנה של קרח , אם תרגישי את הקור - השן חיה, אם לא תרגישי - יש צורך בבדיקת חיות מקצועית יותר, איבוד חיות הדן יכול להתרחש כמובן גם בשלבים עתידיים, סימנים נוספים הם שינוי צבע השן עם הזמן , ממצא רנטגני בקצה השרש, נפיחות, כאבים בלעיסה או פצע קטן ההולך ובא בחניכיים באזור קצה השרש ( פיסטולה)

חיות השן נבדקה עם ספריי מיוחד וצמר גפן השן הגיבה בכאב אם חלילה השן תגיע בסופו של דבר לטיפול שורש, יש סיכוי שזה יפגע בפרוגנוזה שלה? פיסטולה ניתנת לטיפול ?

פרוגנוזת שן שעברה טיפול שרש פחות טובה משן ויטאלית לכן גם במקרים גבוליים רצוי להמנע מטיפול שרש , הטיפול בפיסטולה הנובעת כתוצאה מנמק בשן הוא עי טיפול שרש , כל נמק בשן חייב להיות מטופל עי טיפול שרש ( גם אם לא נוצרה פיסטולה) לכן בשן גבולית כדאי לעקוב ולבדוק חיות מדי פעם

שלום רב האם שימוש יום יומי במי פה יכול לגרום לכתמים או שינוי צבע השן ? האם מומלץ להשתמש במי פה בערב ובבוקר ? על איזה חברה אתה ממליץ ?

לאיתי שלום רב, קיבלת תשובות במענה הקודם. איננו ממליצים על חברות מסחריות בפורום זה. בברכה, ד״ר אביטל מתן

שלום רב האם שימוש יום יומי במי פה יכול לגרום לכתמים או שינוי צבע השן ? האם מומלץ להשתמש במי פה בערב ובבוקר ?

מי פה שמכילים כלור הקסידין גלוקונט יכולים לצבוע את השיניים

רתציתי לשאול תוך כמהזמן מתפתחת עששת נראה שמתפתחת עששת שהיתה לפני הרבה מאוד חודשים ואיך מבדילים אבל מה הסימנים בדרך כלל המעיד על טיפול שורש?

אופק שלום, עששת מתפתחת בדרך כלל בצורה איטית אך יתכנו גורמים מסייעים (תזונה , כמות רוק, הגיינה) שיגרמו להתקדמות מהירה יותר,סימנים לטיפול שרש יכולים להיות -כאב, שינוי צבע השן, נפיחות בחניכיים בקצה שורש השן, הפפרשת מוגלה ועוד, ישנן מספר מצבים המצריכים טיפול שרש והסמפטומים שונים בין מצב למצב