שחזור שד: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

שחזור שד: מומלץ לאחר כריתה

מחקרים מראים כי נשים שעברו שחזור שד לאחר כריתה - חזרו לתפקוד טוב יותר. מהם סוגי טכניקות השחזור הקיימות? ומהם הטיפים שחשוב לזכור כיום, שחזור השד הוא חלק בלתי נפרד מהטיפול בסרטן השד, מחלה שהטיפול בה הוא רב תחומי ומשלב: כירורגיה כללית, אונקולוגיה, פלסטיקה והקרנות. אם בעבר שחזור השד היה נחשב כפעולה לא חשובה, משום שהשד אינו "איבר חיוני" לגוף, הרי שהוכח במספר רב של מחקרים כי נשים שחלו בסרטן השד ועברו שחזור לאחר כריתת שד, מתמודדות טוב יותר עם המחלה, מתאוששות מהר יותר וחוזרות לתפקוד מלא במשפחה ובעבודה בצורה טובה יותר, ממי שבחרו לוותר על השחזור. בהתאם לתפיסה זו, כבר למעלה מ-20 שנה קיים חוק בארה"ב, לפיו שחזור השד (לרבות כלל הפעולות הקשורות בהתאמתו של השד השני, להשגת סימטריה בין השדיים) - חייב להיות מכוסה על ידי חברות הביטוח וקופות החולים.קיימים מספר אתגרים בשחזור השד, הקשורים למצב הבריאותי של המטופלת, לשלב המחלה,...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לשחזור שד

עיצוב חזה וניתוחי שדיים - תמונת המחשה
עיצוב חזה וניתוחי שדיים חולמת על הגדלת חזה, אבל חוששת כיצד תיראה התוצאה? יש לנו חדשת מצוינות בשבילך: החידוש הטכ...
כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית - תמונת המחשה
כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית השנים חולפות ואותות הזמן ניכרים בעור הפנים, עור הצוואר, אזור המחשוף וכפות הידיים. החדשו...
ללמוד עוד על שחזור שד
סרטן השד: אבחון וטיפול-תמונה

האם כל גוש בשד הוא סיבה ללכת להיבדק? מי נמצאת בקבוצת סיכון?...

מאת: איה מדיקל -...
23/10/2018
שחזור אונקופלסטי-תמונה

נשים רבות המתמודדות עם סרטן השד ונאלצות לעבור כריתה חלקית,...

מאת: ד"ר עד-אל דין
11/11/2018
שחזור שד: מומלץ לאחר כריתה-תמונה

מחקרים מראים כי נשים שעברו שחזור שד לאחר כריתה - חזרו...

מאת: אסיא מדיקל
23/10/2018
נפלאות המיקרו כירורגיה משחזרת-תמונה

עברתם תאונה - ונפצעתם קשה בגפיים? יש לכם גידול בלשון? מיקרו...

מאת: ד"ר עד-אל דין
02/08/2018
אולי יענין אותך לדעת...
הגדלת חזה - תמונה
הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה זהו הניתוח האסתטי הנפוץ...
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לשחזור שד?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

שחזור שד: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות
01/11/2017 | 09:23 | מאת: זקוקה להכוונה

אני נמצאת באמצע טיפולים כימותרפים. עד כמה חשוב, נכון, רצוי, כדאי ... לעשות בדיקת הדמייה כגון אולטרסאונד (שאינה מסכנת מבחינת קרינה, או חומרים מוזרקים)  בשלב זה ? אני מעוניינת לבדוק כמה הטיפול "עובד". האם העובדה כי יש לי הסתיידויות גורמת לבדיקה זו להיות ל "לא מועילה" ??? למה הכוונה הסתיידויות ?  אודה מאד להתייחסותכם. 

שלום רב, בדיקות הדמייה כגון אולטרסאונד, MRI , PET CT לרוב מבצעים בסוף הטיפולים הכימותרפיים להעריך תגובה, עד כמה הטיפול יעיל ויותר חשוב- לתכנן את היקף הניתוח על ידי כירורג שד ובמידת הצורך שחזור שד ע"י פלסטיקאי. עדיף לחכות בסבלנות ולהמתין לסוף כדי לא לבצע את הבדיקות האלה פעם נוספת (אין ערך מוסף לבצען באמצע הטיפול, ההחלטות מתקבלות ע"ס הבדיקה בסוף הטיפול). לגבי ההסתיידויות שציינת- הדבר לא משפיע על יעילותה של הבדיקה. בכדי לתת הסבר על המשמעות- צריך להבין את כלל הפענוח של הבדיקה, מציע לדבר עם מומחה לרנטגן בתחום השד. בברכה, פרופ' הלר

04/11/2017 | 12:26 | מאת: זקוקה להכוונה

תודה על תשובתך. אני מבינה כי ההערכה תתבצע ע"פ סוף הטיפול בעיקר לגבי היקף הניתוח. אך קורה לעיתים שהגידול אינו מגיב טוב לטיפול הנוכחי ואינו מצטמק וגרוע מכך, לעיתים אף מתפשט וגדל. ואולי ניתן לשנות את הטיפול הנוכחי.. האם בכל זאת לא כדאי לבצע בדיקת ביניים ??? כמו כן, האם תוכל בבקשה לפרט קצת מהן אותן הסתיידויות ? המון תודה.

הי, הסתיידויות לרוב משקפות גידול טרום-ממאיר, שנהוג להוציא אותן בניתוח, ולרוב לא מגיבות לטיפול כימי. הסיכוי שגידול יתקדם תחת טיפול כימי הוא פחות מ-3%, וההערכה לגבי תגובה נעשית ע"י אונקולוג בבדיקה ידנית (אם הגוש נמוש לפני תחילת הטיפול, כי לרוב אם המחלה קטנה ולא נמושה, לא נותנים טיפול כימי לפני ניתוח). אם האונקולוג מתרשם שהגידול לא מגיב, אמור ליזום בעצמו בדיקת הדמיה כמו סונר ולשקול שינוי בטיפול.

07/09/2017 | 11:51 | מאת: נתי

עברתי כריתה מלאה ולאחר מכן הקרנות, רציתי לדעת כמה זמן מקובל לחכות בין ההקרנות לבין הניתוח, דעות שונות לקיבלתי מרופאים נעו בין 4 חודשים לבין שנה ומעלה

היי, סליחה על העיכוב במענה, פספסתי את ההודעה במקרים אלו צריך לקחת בחשבון את המחלה הבסיסית, הניתוח המתוכנן ואת השפעות הקרינה, כמובן רצון המטופלת תמציד עומד לנגד עינינו.. ידוע כי השפעות הקרינה באות לידי ביטוי עד שנתיים מהניתוח, ובמקרים של מחלה מתקדמת אני רוצה לדעת שיש שקט באזור המנותח לתקופת מה ולכן לעתים ממליצה עד כשנתיים מהניתוח, אבל, שוב, כל מקרה לגופו, וככל שתפני לעוד חוות דעת יהיו לך עוד תשובות.. בהצלחה!

19/07/2017 | 07:40 | מאת: צ'יגרה

שלום. אני חודש וחצי אחרי קריתת השדיים + שיחזור עם ADM ושימור פתמות דו"צ. מתחילה טיפולי קרינה. כבר עכשיו רואים הבדל בין השדיים ו,בין היתר, אסימטרה בולטת במיקום הפתמות. האם קרינה יכולה לשנות/להחמיר את המצב? האם יהיה צורך/אפשרות לתיקון בהמשך? הייתי רוצה לקבל את החוות דעת הנוספת ע"י כירורג פלסטי, שלא היה מעורב בניתוח שלי. יש המלצות? תודה.

היי, קרינה יכולה בהחלט לגרום לשינויים נוספים שיבואו לידי ביטוי בשנתיים הקרובות. ממליצה להמתין בסבלנות את התקופה הזו ובהמשך לפי הצורך תוכלי לעבור ניתוחים קוסמטיים לשיפור המראה. בריאות שלמה!

23/04/2017 | 19:18 | מאת: זיוה

שלום רב, אני בת 47.עברתי ביופסיה תחת MRI בשד שמאל. התוצאות: cores of lt breast mammotomy biopsy showing fatty fibrotic tissue, fibrotic tissue,fibrocystic changes with foci of florid ductal hyperplasia,and columnar cell changes. foci of microcalcifications are present. deep serial sections were performed. calponin and ck5/6 also were performed. מה התוצאות אומרות?

ממצאים אלו שפירים. לא נצפתה ממאירות. להמשך בשורות טובות!

תודה רבה על תשובתך המהירה

29/08/2017 | 21:27 | מאת: אווה

שלום אני עברתי שחזור שד לפני 4 שנים משריר מהגב , השריר בשד מתכווץ בתדירות גבוהה השד ממש קופץ ואף זה נראה ובולט מאוד וזה גם מאוד מלחיץ האם זה נורמלי?

29/08/2017 | 23:40 | מאת: דר' פקר ניר

נשמע שזה קשור לשריר ולא ממצא שמסכן אותך. כמובן שכדאי להיבדק עי הכירורג המטפל ולוודא שכך הדבר שבוע טוב!