הגדלת חזה

(0)
לדרג

ניתוח הגדלת חזה זהו הניתוח האסתטי הנפוץ ביותר בעולם, שמבוצע זה עשרות שנים. מדובר בניתוח שבו מוכנסים שתלי סיליקון תחת השד הנשי, לצורך הגדלה שלו.

מאת: מומחה

מדריך ניתוחים: ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הנפוצים שעוברות מיליוני נשים בעולם. איך מתבצע הניתוח, האם זה מסוכן וכיצד להיערך ליום שאחרי?

מאת: ד"ר טלי פרידמן

השימוש כיום בשתל הסיליקון מתבסס על העובדה שהסיליקון הוא חומר שאינו מגיב עם גופנו והוכח שאינו מזיק לו. השתלים החדשים הנם בדרגת צמיגות גבוהה ובטוחים לשימוש.

סיבת הניתוח: לרוב מדובר בצעירות רזות החשות שהנשיות שלהן נפגמת בשל החזה הקטן, ואשר מרגישות שלמות ונשיות יותר בממדי החזה המוגדל. סיבה נוספת לניתוח זה היא תיקון אסמטריה מולדת בחזה, כחלק מהליך שחזור שד, ולאחר התרוקנות השדיים בתום הלידות.

ההליך הניתוחי: לרוב מדובר בטיפול ניתוחי בהרדמה כללית, אורכו קצר יחסית, לרוב עד שעה. ניתן לבצע ניתוח זה בהרדמה מקומית, במטופלות המתאימות.

דרך חתך באורך מספר ס"מ, אשר ממוקם לרוב בקפל התת שדי, יוצרת המנתחת כיס עבור השתל מתחת לבלוטת השד או חלקו מתחת לשד וחלקו מתחת לשריר החזה. ההחלטה באשר להרמת השריר נובעת לרוב ממידת הרקמה הרכה של האשה בקוטב העליון של השד, בהתאמה לגודל השתלים המתוכנן.

הרמת השריר מאפשרת עבוי במספר מ"מ של הכסוי בקוטב העליון של השד. עם זאת, יש להבין שאין שיטה ניתוחית אופטימלית, ובחירת סוג הכיס חייבת להיות מבוססת על נתוני המטופלת כפי שמתרשם מהם המנתח. החתכים הנוספים דרכם ניתן להכניס שתלים הנם סביב העטרה ובבית השחי, אולם קיימות אינדיקציות מוגבלות לגישות אלו והגישה המקובלת הנה לרוב באמצעות חתך בקפל התת שדי.

סיכונים: מדובר בניתוח בטוח, שכיח ביותר ונשים רבות חיות רוב שנותיהן בשלום עם שתלים. הסיכונים המלווים ניתוח זה אופייניים לכל ניתוחו אסתטי, אך במקרה זה נכנסים סיכונים נוספים הקשורים לנוכחות השתל, כמו בלאי של השתל, התקשות לא תקינה של הקופסית סביבו ותופעות נוספות.

זמן ההחלמה: קשור לקצב הריפוי האישי של המטופלת, אולם גם למרכיבי הניתוח כמו הצורך בהרמת השריר; כאשר מיקום שתל מעל השריר משך ההחלמה קצר לרוב קצר יותר,לרוב החלמה בת מספר ימים מספקת עד חזרה לפעילויות שגרתיות כמו נהיגה ועבודה משרדית. ההחלמה מניתוח שבו מרימים את השריר אורכת יותר, כשבוע, עד חזרה לנהיגה ולעבודה משרדית. מספר שעות אחרי הניתוח המטופלת משתחררת לביתה, והיא חופשיה להתנייד כאוות נפשה. תנועות ידיים עשויות להיות מוגבלות בשבוע הראשון לאחר הניתוח, אך מומלץ לחזור לטווח תנועה מלא מהמר ככל שניתן.

הטיפול לאחר ניתוח כולל לבישת חזיית ספורט כחודש, וחזרה לחזייה עם ברזלים מספר חודשים לאחר מכן.

ד"ר טלי פרידמן היא מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית.

בואו לדבר על זה בפורום מתיחות בטן ושאיבות שומן.

רוצה לדרג?
זה יעזור לכל מי שייחפש מידע רפואי על התחום

עוד בתחום