פורום כירורגיה פלסטית, כוויות, רפואה אסתטית

הפורום יכול לענות על מגוון של שאלות בנושאים הנמצאים בטיפול המחלקה והכוללים: • טיפול במומים מולדים: חיך ושפה שסועים (המחלקה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מרפאת חיך שסוע בבית החולים), היפוספדיאס, המאנגיומות ומומים אחרים של כלי הדם ביילודים, היפוספדיאס. • כוויות - הן בשלב החריף והן בשלב השיקומי הכולל טיפול בצלקות בעייתיות. • הסרת גידולי עור שונים: ממאירים (כולל שיטת MOH'S) ושחזור. • טיפול ושחזור אחר טראומה של הרקמות הרכות בגפיים, כולל מיקרוכירורגיה. • שחזורי שד הן בשילוב עם המנתחים הכירורגים, כך שהשחזור הינו במקביל לכריתת הגידול בשד, והן שחזורים מאוחרים תוך שימוש במשתלים שונים, ורקמות עצמוניות, לרבות העזרות בטכניקות מיקרוכירורגיות במטרה לשמר את תפקוד שרירי הבטן. • עיצוב אוזניים ליילודים כדי למנוע צורך בניתוח עתידי. • ניתוחים אחר ירידה ניכרת במשקל. • טיפולים אסתטיים: ניתוחי שד (הגדלה, הקטנה, הרמה), מתיחת בטן, שאיבת שומן, ניתוחי פנים וצוואר, עפעפיים, מצח, אוזניים, טיפולי לייזר, וכן הזרקות של חומרים מאושרים לרבות שומן עצמי.
1381 הודעות
1058 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה פלסטית, כוויות, רפואה אסתטית

23/04/2019 | 00:56 | מאת: שלומי

נכוותי לפני שבוע וחצי משמן רותח באזור הירח בגודל 20 סנטימטר על 30. התחלתי טיפול עם מריחת סילברול וכדורי אנטיביוטיקה.. לאחר שהדלפוחיות התפוצצו והמשכתי בטיפול יש אזור גדול בצבע צהוב.. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להמשיך את הטפול ולשטוף היטב פעמיים ביום, עד שמגדלים יישרו. ולאחר מכן שימון/לחות.

שלום לפני שבוע עברתי ניתוח להסרת פפילומה גדולה ובולטת בירך קרוב לקו הביקיני. נעשו לי 4 תפרים והחתך נראה עדין אך כבר ביום הראשון בתחילת התפר הראשון נוצרה לי מין גולה בגודל טיפה. האם זה נפיחות או תוצאה של התפירה? האם זה עבור לעבור ולהעלם? תודה חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

קשה קצת להבין מהתאור. בכל מקרה, תופעות כאלה ואחרות הן חלק מהחלמה תקינה. אם אין חם, אודם מקומי שמתפשט והולך, יש רק לדאוג לרחצה ונקיון הולם של המקום.

תוך כמה זמן אפשר לחזור להליכה בהליכון?

21/04/2019 | 20:17 | מאת: אבא

שלום, הבן שלי, בן שנתיים וחצי, נחתך ונפתח לו פצע יחסית עמוק מעל האף - בין העיניים. הפצע נתפר בתפרים רגילים (לא מדבקה). אני מודאג מאוד מכך שתישאר צלקת. הרופא אמר להוריד את התפרים אחרי שבוע, אבל בשישי שבת לא יהיה היכן להוריד אותם. הבנתי שאם מחכים עם תפרים יותר מדי - התפרים עצמם משאירים צלקת בצורת נקודות לבנות. האם ניתן להוריד תפרים לאחר 5 ימים? האם יש משהו שכדאי לעשות באופן מידי כדי למנוע צילוק? איזו משחה כדי למרוח לאחר מכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עדיף להסיר מאוחר מאשר מוקדם מדי. ספנים נדיר מאד שהתפרים גורמים להצטלקות נוספת בגין התפרים. הבשורה הטובה שהפנים מרפאות לרב היטב, וחסל להשקיע בתכשירים שפרט להרגעת המצפון של ההורים, לא עושים דבר. לדאוג לשמירה מחשיפה לשמש, ותו לא.

20/04/2019 | 13:34 | מאת: ואסקו

אשתי כעשר שנים לאחר סרטן שד מטופלת בטמוקסיפן והמעקב שוטף . שיחזור ב2 הצדדים. משום מה מידי פעם נתקפת בגירודים חזקים ומציקים ב2 הצדדים , אין עדות לפטריה או כל סימן אחר. היתה אצל רופא עור שנתן משחה שלא כל כך עוזרת. האם יש עדויות למקרים כאלו במטופלות אחרות . שאלה נוספת לאור הגילויים האחרונים על שתלי הסיליקון האם יש צעדים שעליה לקחת או פשוט להמשיך במעקב ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

במיגבלה שאינני בודק את אשתך, קשה לשייך גירודים למשתלים. אין חדש ביחס למשתלים, יש רק כתבות שאינן מבוססות על מחקרים רציניים, סוג של פופוליזם. עליה להמשיך במעקב ככל אשה שיש ברקע שלה סרטן שד.

18/04/2019 | 15:22 | מאת: נטלי

שלום, הילד שלי נכווה לפני כחודש. הכוויה הוגדרה כדרגה 2. הכוויה מחלימה אך אתמול הופיעה שלפוחית. מה צריך לעשות? הבנתי ששלפוחיות הן תופעות שכיחות בהחלמת כוויות.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן תופעה ידועה. יחלוף מאליו. אין צורך בטפול, שמירה על נקיון, ולהימנע מחיכוך של הצלקת הטרייה

18/04/2019 | 10:56 | מאת: קורל

רציתי לשאול מדוע אזור החזה הצלקות קשות לריפוי ומכוערות האם זה נכון? האם בכל מקרה זה מה שיווצר? יש לי ציסטה חלבית בגודל 2 ס"מ נפוחה לא מודלקת המון שנים מפריעה אסטתית וברצוני להסירה האם כדאי הדבר לאור מיקומה ולאור זה שלא מודלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה בגוף השאלה. אכן מרכז בית החזה נוטה ליצור צלקות הנקראות "קלואידיות" הן אדומות מגרדות ומתנהגות כגידול שפיר, ולרב אין גם טפול אפקטיבי בהן. ועל כן, אם אין דלקות חוזרות במקום, יש מקום המנע מהתערבות כירורגית מיותרת במקום זה.

שלום רב, בגופי יש שתלים של חברת סבין משנת 2001. לאחרונה אני מרגישה רע מאוד, חולשות, סחרחורות, קושי בנשימה ועוד.קראתי שדלף בשתל יכול לעשות תופעות אלה. האם זה נכון? כמו כן אשמח לדעת מה ידוע לך על חברת שתלים זו ועל השתלים שלהם משנת 2001? האם הסילקון נוזלי או לא? ומה הסיכונים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, למרות הכתבות, תופעות הלוואי מהשתליםהינן נדירות ביותר. מציע לבצע MRI ואם השתלים שלמים אין צורך להוציאם. עדות לדלף או גדילה פתאומית של אחד השיים הם התויות להרחקה/החלפה.

תודה על התשובה. מה ידוע לך על שתלי סבין מהדור הישן? מכילים סיליקון בטוח לשימוש? או שאין לדעת? תודה וחג שמח

בסקירה מאורחת נראה לעובר אפרכסת מקופלת. אם זהו סימן לבעיה גנטית מורכבת יותר? או רק משהו אסתטי? קיבלתי הפנייה לבדיקות גנטיות נוספות (על אף שעשיתי בדיקות מורחבות). האם יש בכך צורך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אוזן מקופלת לכשעצמה, הינה שכיחה למדי ואיננה קשורה למומים נוספים, עיוותים באוזניים, שאינם קיפולים עלולים להיות קשורים, עניין של מינוחים, ואני מניח שהרופא שלח אותך לבדיקות בשל מה שראה, ואני במקומך, הייתי מבצען.

תודה על המענה המהיר. בסקירה נכתב cupped ear אפרכסתשמאל מקופלת. אפרכסת ימין תקינה אין עוד ממצאים חריגים אחרים זו בסקירה בשבוע 24. כמו כן נעשו מי שפיר, בדיקות גנטיות וציפ שכולם יצאו תקינים

14/04/2019 | 13:14 | מאת: וולייט

היי שלום ניסיתי שלוש פעמים בוטוקס אבל לא אוהבת את המראה עושה אותי רשעית ומראה מופתע שמעתי על ולייט למצח ולצידי העיניים מה הבדל בין סקין בוסטר ולוייט והאם כדרי וולייט על בוטוקס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חומרי המילוי (ואין לי נסיוןן עם וויליט) אינם מתאימים לציגי העניים והמצח, הבוטוקס אם מוזרק נכון יכול לעזור יותר מכל החומרים שהוזכרו.

08/04/2019 | 12:26 | מאת: רעות

שלום לפני כשבועיים וחצי נפלתי על הפנים. 3 תפרים באיזור הסנטר הגלוי שכבר הוסרו.הגלד נפל וקיבלתי המלצה מהאחיות ומהרופאה להשתמש בקלו-קוט. התחלתי להשתמש במשחת הקלו-קוט יומיים לאחר הסרת התפרים על מנת לתת לאיזור להרגע. השאלה שלי היא: איך אני אמורה לנקות באמת את הצלקת עם המשחה? גם כאשר אני מנקה עם מים וסבון אני משתדלת לא לשפשף באופן רציני אלא רק להניח את האצבעות כדי שהצלקת לא תפגע. אני פשוט מפחדת ל"שפשף" אותה ולפגוע בה. ותמיד שאני שמה את הקלו-קט ורוצה להוריד על מנת לשים שכבה נוספת,אני מרגישה שהסיליקיון לא באמת יורד והאיזור נשאר סוג של "דביק" .ועל ההוראות של המשחה רשום להניח על איזור יבש ונקי. לכן אני מבולבלת מה אני עושה לא בסדר. מקווה שהשאלה לגיטימית. מצד אחד אני מבינה שחשוב שהאיזור יישאר נקי מצד שני אני לא רוצה לפגוע בצלקת עם ניקוי מוגזם. כמו כן קיבלתי המלצה על שמן לבנדר,ויום לפני ששמתי את הקלו-קוט השתמשתי בו והרגשתי שהוא גם לא באמת ירד לי עם מים וסבון. תודה!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך להסיר בכח את התכשיר, אחר רחצה וייבוש, למרוח שכבה נוספת, אם לא יועיל, לא יזיק..

לפני שבועיים בפורים מרחתי לק שיש בו אקריל מסביב לאזור העין תחילה האזור שרף מאוד ואיפה ששרף הורדתי את האבנים לאחר 5 שעות כל האזור המרוח נהיה אדום ולאחר יומיים פיתח שלפוחיות לאחר שבוע שמרחתי סינטומצין ובפנטן האזור התנפח ונוצרה פריחה דלקתית רופאת המשפחה הביאה לי פרדינזון שנלקח כבר במשך שבוע ומרחתי אולוקום פעמיים ביום לאחר שבוע ללא שינוי דרסטי ..הנפח ירד אך צבע העור נשאר אדום ולא נראה משתפר אתמול הלכתי לרופא עור שנתן לי משחה קלובטאזול פרופיונאט למריחה פעם ביום המשך סטרואידים לעוד 4 ימים וקומפרסים של מי מלח סטריליים האם עלי לקבל טיפול מורכב יותר? מה עלי לעשות כדי לנסות לזרז את ההחלמה? אני מרגישה אבודה בעוד שבועיים אני טסה לתאילנד ומאוד רוצה להחלים כמה שיותר מהר ומאוד מפחדת שתהיה לי צלקת מדובר באזור גדול בפנים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הטפול מצויין. סעי וחזרי בשלום.

04/04/2019 | 10:14 | מאת: יניב

שלום עשיתי טיפול ipl נגד אקנה (לא הייתי מוכך לכל התהליך וקיבלתי כוויות) נוצר לי כוויות בפנים אני כבר ככה 50 יום הרופא אומר שזה צלקות אבל אולי זה תיהיא צלקת אסטית האם יש ניתוח לטשטש צלקות מכוויה או להעלים אותם

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להמתין עד סיום התהליך, לפחות שנה ואז לשקול אופציות טפוליות שונות שקיימות, למרות, שאם זו ממש צלקת קשה יהיה להעלימה, בינתיים איפור הינה האופצייה היעילה ביותר.

03/04/2019 | 13:18 | מאת: מיה

שלום רב דר כתבתי פה בעבר לגבי קו ריק במצח שכנראה נוצר בגלל תנועות יתר (שריפה של השומן) זה לא קמט אלא ממש נקודה ריקה במצח . הייתי אצל קוסמטיקאית שטענה את אותה הטענה של רופא פלסטי שנשקף השומן באזור ויש סדרת טיפולים לבניית תאי שומן מחדש באזור וכך לתת נפח למקום הריק במצח ,, כמובן שהיא הראתה לי תמונות של נשים מבוגרות שעברו לייזר וטיטשה להם כל מיני קמטוטים ומקומות נפולים. השאלה עד כמה זה אמין ? האם באמת אפשר לעודד בניית תאי שומן דרך טיפולים קוסמטיים ? כמובן שאני מודעת לעובדה שהזרקה תפתור את הבעיה מיידית אך החשש מפגיעה בראיה ומהשתעבדות להזרקות בגיל כלכך צעיר (27) עוצרת אותי לחשוב על פתרון ארוך טווח כמו בניית שומן .

02/04/2019 | 16:11 | מאת: משה

שלום דר האם ניתן לטפל בצלקת ישנה שמאוד מפריעה לי בין העיניים האם קיים היום טיפול כלשהו שלא היה פעם שמעתי על לייזר ופעולות שונות אפילו לשפר אותה במעט ואיך מקדמים זאת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במיגבלה שאינני רואה את הצלקת, אשיב באופן כללי. היכולת שלנו להשפיע על מראה הצלקות הינה מוגבלת, גם ההבטחות לשפור באמצעות לייזר הינה מוגבלת ביותר. ככל הנראה אפור, בשלב זה, הינו הפתרון האפקטיבי היחיד.

08/04/2019 | 11:18 | מאת: משה

אם הנך מטפל בצלקות אני מוכן להתייעץ איתך ולשלוח לך אולי איזה תמונה כדי לבדוק אפשרות לטיפול אבל איפור זה הצעה לא רלוונטית אני רוצה פתרון יותר קבוע מאשר לשים איפור זה מגוחך אשמח לתגובתך תודה קראתי על טיפולים חדשניים

01/04/2019 | 03:45 | מאת: ניצ

אתמול בשבת נכוותי ביד ימים משפריץ של שמן חם ממחבת שקפץ עלי ושרף מאוד וגם התנפח לי חצי יד, עכשיו שקמתי בבוקר קמתי עם שלפוחית מאוד גדולה וגם קטנה בלילה לפני שמתי משחה מיוחדת עם אטיביוטיקה השאלה שלי זה מה הדרך לטפל בזה מה אני אמורה לעשות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לגשת לרופא המבין בכויות (פלסטיקה), אני בדר,כ נוהג לנקז את השלפוחית ולאחר מכן טפול בסילברול פעמיים ביום או לחילופין חבישה המכילה יוני כסף שמותירים במקום למספר ימים. אך כל הנ"ל צריך להיות בהדרכה ובהשגחה של רופא.

01/04/2019 | 10:31 | מאת: נימ

איך מנקזים את השלפוחית? מה עושים? אני נימצאת כרגע בארהב אז בעייתי ללכת לרופא אני יכולה לעשות משהו בעצמי? או לחכות שזה יתפוצץ לבד? תודה רבה לך על תשובתך

30/03/2019 | 12:41 | מאת: מיה

שלום רב דר יש טיפול חדש לעפעפיים נפולות שנקרא פלזמה , שורפים את העור המיותר וכך מרימים אץ העפעף וגורמים למראה צעיר ורענן , אני בת 27 צעירה אך הנפילה אצלנו גנטית ואני רוצה לטפל לפני שיהיה יותר גרוע ,,, האם הטיפול הנ"ל יעיל ?! האם קוסמטיקאיות רשאיות לעשות את הפעולה ?

לקריאה נוספת והעמקה

את צעירה לניתוח כזה, אך אם יש בעייה אמיתית היא ככל הנראה לא תפתר בשום צורה למעט ניתוח, ועל כן יש להתייעץ עם מי שבידו כל הכלים האפשריים לתיקון המצב, ולא די בהתייעצות וירטואלית בפורום.

29/03/2019 | 03:46 | מאת: שיר

לחצתי על הגוש שומן ויצא מלא מלאשומן מה זה אומר? כמו לידה ממש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה מדובר בציסטה של בלוטת חלב. הטפול במקרים אלה הינו כירורגי וכולל כריתה של הציסטה, כדי למנוע מילוי חוזר לשה, ויותר מכך, דלקת משנית.

יש לי שנים בירך ימין למעלה מין שומה ענקית הלכתי לרופא כירורג להסירה. ובדף של ביצוע הפעולה עבור בית החולים מקום שם יערך הניתוח להסרה רשום אבחנה: פפילומה. לא הבנתי מה הקשר? ידוע לי שפפילומה זה נגיף בתודה על ההסבר

לקריאה נוספת והעמקה

פפפילומה לכשעצמו הינו כינוי לגדול שפיר עם גיבעול שהוא ככל הנראה מה שאמור להיות מנותח. שונה מושג זה מ"פפילומה וירוס" שהוא אכן נגיף.

25/03/2019 | 05:30 | מאת: זוהרה

בוקר טוב, אתמול עברתי ניתוח לכריתת 2 ציסטות בקרקפת, יש לי כאבים חזקים באזורים בהם בוצעו הכריתות, לא יכולה להשעין את הראש אחורה ולא ישנתי כל הלילה בשל הכאבים. האם זה נורמלי ? האם לא צריך ליטול אנטיביוטיקה אחרי הליך כזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבים אחר ניתוח הינם שכיחים, אם אין סימני דלקת, וזו מאד נדירה יום אחר ניתוח, אין צורך בטפול אנטיביוטי, אלא במשככי כאב בלבד.

25/03/2019 | 04:46 | מאת: לי

שלום, לפני יומיים נכוותי משמן רותח שהשפריץ לי לפנים. יש לי כוויות עם סימנים חומים ופצע אחד פתוח מכוויה. מרחתי בפנטן פלוס לפי הוראת רופא. מה אפשר לעשות כדי למנוע צלקות משני סוגי הכוויות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לשמור מפני זיהום, די בשמון עם וזלין או משחה אחרת. רחצה פעמיים ביום. ושמירה משמש עם מסנן קרינה 50 בשנתיים הקרובות.

24/03/2019 | 12:35 | מאת: רלי

שלום רב, אשמח לקבל המלצות, דעות בעד ונגד בנושא בודי טייט. אם יש תמונות לפני ואחרי ההבדל בין שאיבה לבודי טייט? מעוניינת לעשות ביריכיים מעט חוששת.

22/03/2019 | 07:35 | מאת: טל

היי הבת שלי בת 21 קיבלה פציאליס פעמיים. בגיל 12 ובגיל 15 נשאר לה ריפיון בפה. כשהיא מדברת הפה קצת מתעקם.זה די מורגש כשהיא צוחקת העין נסגרת לגמרי האם יש מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התאור שלך הפגיעה הינה מינמאלית ואינני בטוח שניתן להתערב ניתוחית ולהגיע לתוצאה טובה יותר. בכל מקרה, במחלקה לכירורגיה פלסטית בבי"ח איכלוב התמקצעו בעניין, וכדאי לפנות אליהם לקבלת חוו"ד מוסמכת.

19/03/2019 | 20:43 | מאת: אנוניימית

אני יספר בקצרה ..לפני חצי שנה היה לי באגודל (ליד הציפורן) מוגלה נפוח וכואב שהרופא אורתופד שאב והוציא תמוגלה .. מאז נהיו לי בעיות בציפורן (זה התחיל שהיא התחילה להיות שחורה ועם הזמן היא פשוט התנתקה מהציפורן , (הלכתי לפודיאטר והוא הסיר תציפורן כי מתחת גדל ציפורן חדשה ) הבעיה שהציפורן גדלה לא טוב כמו שאתה רואה היא גם מאוד מאוד עבה וגם לא בצבע רגיל (צירפתי תמונה רגילה וגם מהצד ) יש מה לעשות? אתה ממליץ להסיר את הציפורן ולקוות שתגדל ציפורן יפה? אני צריכה לפנות לכירוג פלסטי או פודיאטר שוב ?תודה

כבר חודשיים אחרי הניתוח צד אחד התרפא לגמרי צלקות ממש יפות. בצד השני תפרים שנפתחו טופלתי בפלמינל כרגע מטופלת באקווסל שום שינוי לטובה אלא נראה להפך מה אני אמורה לעשות?

19/03/2019 | 14:13 | מאת: אייל

שלום, לפני 9 ימים נכוותי בחלק מהחזה והבטן (עד לפופיק) בכוויה דרגה 2 ממים רותחים. מאז אני מורח סילברול וחובש בבוקר ובערב. השלפוחיות כבר נעלמו והעור הפך מאדום חום לורוד. כמה זמן אני צריך להמשיך למרוח סילברול?

לקריאה נוספת והעמקה
19/03/2019 | 14:34 | מאת: אייל

וכמעט כל השטח התקלף

לפי התאור שלך נראה שהכל נרפא אין צורך עוד בטפול, קרם לחות, ותו-לא.

16/03/2019 | 19:02 | מאת: דנה

שלום ב24 לבפרואר נתפס לי הגב תחתון ברמה שלא יכלתי לקום מהמיטה. מה24.2 התחלתי לשים כרית חימום על הגב תחתון בלי הבד של החולצה במשך 7 ימים בסוף 7 הימים התחלתי לראות סימנים על הגב תחתון בדיוק כמו של הכרית נשארו לי סימנים ב3.3 הלכתי למכון שיזוף. חזרתי וראיתי את הסימנים עדין קיימים ועד היום. אשמח ליעוץ מה אפשר לעשות עם הסימנים הם ממש בולטים ואני מפחדת שישארו, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינני בטוח שמדובר בכוייה, בכל מקרה, גם אם היתה כזו היא כנראה היתה שטחית. לעניות דעתי הסימנים יחלפו מעצמם, בכל מקרה הפעולה הבלתי נכונה בעליל הינה שיזוף. ההיפך-יש להגן על העור מפני חשיפה לשמש או ל-UV לפחות בשנה הראשונה.

18/03/2019 | 20:04 | מאת: דנה

אני מנסה לשלוח תמונה ללא הצלחה, אבל זה סימנים שנראה שלא יעבור... יש לך מייל שאוכל לצרף קובץ?

14/03/2019 | 13:22 | מאת: shlomi100

שלום, מה התהליך של הוצאת השומה מהראש? האם נשאר סימן? והאם יש דרך אחרת להוצאתה ללא סימן צלקת על הראש. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בניתוח בהרדמה מקומית, נותרת צלקת. אין כל דרך חלופית.

05/03/2019 | 18:53 | מאת: נואשת בת 19

עשיתי עגיל באףלפני שנה וחצי ואפילו יותר, ונהיה לי אפקציה שנראית כמו פצעון כזה באף כבר מעל שנה שיש לי את זה זה פשוט לא עובר וזה אדום ותמיד אני מכסה את זה במייקאפ וזה גם לא עוזר והלכתי לרופא כמה פעמים והוא הביא לי משחות והכל לא עזר.. וזה אדום ובולט וגם עם מייקאפ רואים את זה . מה עוד אפשר לעשות? חוץ ממשחות.. כמה אופציות יש לי?

לקריאה נוספת והעמקה

קשהלתת אבחנה מבלי לראות, אך, על סמך הרשום ייתכן ויש שם צמיחה של "רקמת פרא: גרנולומה. והטפול הינו על כן צריבה בלייזר או במכשור דומה. אך כאמור, יש להבדק ולקבל בהתאם חוות דעת.

האם מכשיר למיצוק עור הפנים הפועל על גלי רדיו בטיפול בייתי הוא אכן אפקטיבי ולא מסוכן? ללא תופעות לוואי?

אין לי נסיון במכשיר זה, ויש להתייחס בבקורת למכשור ביתי בפעולות שגם בידי רופא מנוסה בעלות יכולות מוגבלות.

27/02/2019 | 16:38 | מאת: אתי

שלום, האם הטיפולים בגלי רדיו משפרים את מרקם האור והאם הם מטשטשים קמטים קלים?והאם גם מכשירים ביתיים יש להם אפקט?והאם יש תופעות לוואי?

25/02/2019 | 16:05 | מאת: בת 26

שלום ד"ר, יש לי נקודת חן בין האף לעין. לפני כשנה וחצי הופיע לידה משהו שנראה כמו פצעון. הייתה אדמומיות, מעט נוזל, כאב במגע. עם הזמן הדלקת עברה, אך חזרה כ3 פעמים. הקוסמטיקאית אמרה שאסור לנקז והפנתה אותי לרופא עור. רופא העור אמר שיש שם גם ציסטה, שומן שמזדהם, וגם נבוס, לכן אסור לנקז את הציסטה, והפנתה אותי לפלסטיקאי. הפלסטיקאי אמר שיבצע את ההסרה עם סכין וזה ישאיר סימן קטן. אני משרתת בצבא וההסרה פה מתבצעת בסכין בלבד. שאלתי אותו אם לא עדיף לי לגשת אליו במסגרת בית חולים, ולבצע את ההסרה עם לייזר? הרופא (שהוא מומחה פלסטיקאי) אמר שאין הבדל וגם לייזר משאיר סימן קטן. מכיוון שמדובר בפנים אני דואגת וחוששת. ברור שתישאר נקודה לבנה קטנה, אך השאלה אם זה לא ייראה כצלקת תלת מימדית וגדולה? נקודת החן עצמה בגודל של כ-6*4 מ"מ והבליטה האדמומית בגודל 2*3 מ"מ נמצאת לידה. לרופא כאמור אין עניין כלכלי כי זה במסגרת הצבא אז אני מאמינה שמומחה כמוהו אומר את ההמלצה הכי טובה, אבל אני חוששת למראה החיצוני. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

קשה מאד לייעץ מבלי לראות. בכל מקרה, הרחקת ציסטה לא מבוצעת בלייזר. צלקת קטנה תשאר בכל מקרה, אך השארת הציסטה תגרום להופעת זיהום בעתיד, ואז יהיה צורך לנקז התוצאה עלולה להיות צלקת מכערת יותר.

22/02/2019 | 14:59 | מאת: יובל

שלום, אני בן 23 ויש לי כתמי פיגמנטציה (כמעין נמשים) בעורף, כתפיים, גב וצוואר. האם קיימים טיפולים להעלימם באיזורים אלו? המון תודה

20/02/2019 | 18:01 | מאת: שואלת

המלצות או אי המלצות על החומצה aliaxin?

אין לי מושג ואין לי נסיון.

16/02/2019 | 16:59 | מאת: רם

שלום רב מזה חודשיים אני עם סוג של נפיחות מעט אדומה,מעט ורודה מעל העור בכל נגיעה במקום אקראית מיד יוצרת צריבה לא נעימה או גירוי עז ולא נעים.רופא עור טען שיש חשד לסוג של כוויה כימית ממגע לא צפוי עם חומר אלכוהול רווי בחומרים משמרים לתעשיית המזון.לעיתים בימים קרים מאד יש תחושת גרד לא נעימה העור ממש מגרד שם אלא אם אני שם כפפות להגנה,האם תחושת גרד בעור אופיינית לאחר כוויה בעור? שנוגעים באזור הוא מעט חם מדוע? האם מומלץ ללכת לבדיקה אצל רופא עור או כירוג פלסטי?

לקריאה נוספת והעמקה

על פי התארו קשה לי מאש להתרשם, נראה לי שזו בעייה הקשורה לרופא העור, ואת מוזמנת להתייעץ איתו.

לבתי בת 8 צלקת בלחי (מצורפת תמונה) שנגרמה לפני כשלוש שנים. מה השיטה המתאימה ביותר במצב וסוג כזה של צלקת לטשטוש? לייזר, גלי רדיו, אחר? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לא הצלחתי לראות את התמונה, בכל מקרה, היכולות שלנו להתמודד עם צלקות בכל השיטות שהזכרת וברבות אחרות מוגבלות, למרות ההבטחות..

שלום רב האם תתכן רגישות של חום,קור,עקב כוויה כימית או חומר חיטוי?נגעתי בטעות בחומר חיטוי רווי אלכוהול מאז המקום צורב,מגרד,יש סוג של שלפוחית בינונית מעל העור,המקום לעיתים מאד מגרד צורב וגם חם.הייתי אצל מס רופאי עור וציינו חשד לארימתיה קלה ללא סימני אקזמה למה הכוונה? האם מומלץ ללכת לרופא כירוג פלסטי?אין במקום יובש אבל בלילות קרים או חמים התחושה לא נעימה בכלל.מה ניתן לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

ום רב, אין כל אינפורמציה לגבי מועד הכוייה. בכל מקרה, ככל שאני מבין אין כויה של ממ שאלא רק אדמומיות. רגישות במקום בכל צורה שהיא, יכולה להמשך מספר חודשים. אל דאגה. אין טעם ללכת לרופאים, הזמן ירפא הכל.

לכבוד פרופ' יהודה אולמן שלום רב המגע עם חומר חיטוי היה לפני חודשים בערך בדצמבר 2018 מיד נוצרה צריבה עזה במקום רופא עור שהייתי אצלו טען סוג של כוויה כימית\רגישות.בימים קרים מאד או מזגנים יש אי נוחות?האם מומלץ ללכת ליעוץ אצל כירוג פלסטי? יש סוג של צלקת מעט נפוחה\שלפוחית בצבע וורוד והמקום עדיין חם לפעמים או רגיש למגע האם זאת חלק מהרגישות?

09/02/2019 | 21:31 | מאת: ענת

שלום, לביתי כואב בבית השחי ויש תחושה של משהו קשה לאחר אולטראסאונד לא ברור עדיין מה יש. הציעו ct האם באזור רקמות רכות עושים ct או שעדיף mri? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

חסרה לי בדיקת רופא וחוות דעתו בעניין. US ובדיקת כירורג עשויים לתת את רב האבחנות מבלי להזדקק לבדיקה נוספת.

10/02/2019 | 11:38 | מאת: ענת

א.ס רקמות רכות לא אוטופדי גוש תת עורי בית שחי שמאל בממצאים במיקום הנל במישור שומן תת עורי איזור הסננתי כ 1.2 סמ בקוטר מירבי עם היפרמיה קלושה בהפעלת דופלר צבע מתאים לשינויים דלקתיים/צלוליטיס מקומית

בעשרים ושמונה בינואר עשיתי טיפול לייזר במקום ידוע בעורף וזה לא פעם ראשונה. האחות הורידה לי שיער מראש הקרקפת ועשתה לי על זה לייזר. מאוד כאב לי המקום -האם פעם אחת של לייזר בטעות עושה נזק לראש? איך פועלת פעולת הלייזר מתי יצמח השיער ויפול מה הנזק האסתטי ? תודה מירב

ככל שאני מבין הלייזר היה למטרת הסרת זיער, מדוע אם כן את מצפה לעוד גדילה? מדוע את חושבת שנעשה נזק, כי כאב? הפעולה אכן "לא נעימה" אך לפי התאור שלך לא נראה שנגרם נזק כלשהו, בוודאי פעולה אחת איננה גורמת להסרת השיער במלואו, ונדשים עוד טפולים שגם בסופם עלול להמשיך חלק מהשיער לצמוח.

08/02/2019 | 05:09 | מאת: מיכל

שלום. 1. איך אפשר לדעת מי מועד לפתח צלקות קלואידיות? 2. ציסטה חלבית לא מזוהמת כבר 13 שנה האם יש מצב שתזדהם בעתיד? 3. האם ממליץ להוציא אותה בכל זאת גודל 2 סמ בבית החזה?

05/02/2019 | 17:21 | מאת: אורלי

אני מעוניינת לעשות פילינג עמוק לצלקות אקנה וממש מתלבטת אצל מי לעשות. הייתי אצל דר מיכאל שוחט ואצל דר מרינה לנדאו שהיתה יותר יקרה. אשמח להמלצה אצל מי כדאי לעשות ולהתייעץ עם מי שעשתה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככלל, אינני מאמין גדול בפילינג כטפול בצלקות אחר אקנה, אם כי אין לי גם משהו אחר להוסיף. אין המדובר ממליץ על מומחה זה או אחר, אך אם ההחלטה בעינה עומדת הייתי פונה למומחה באחד ממקצועות אלה: פלסטיקה או עור (ניתן לבדוק באתר משרד הבריאות מי מוכר כמומחה בתחום זה או אחר).

05/02/2019 | 06:40 | מאת: לורן

שלום לפני חצי שנה שרפו לי נגע בעור ברגל ימין מעל הברך. נוצרה שלפוחית דם שמתי בטאקורטן תקופה ותקופה משחה אנטיביוטית. לצערי נוצר במקום צלקת מכוערת ואדומה . למרות שחודשיים שמתי גל סיליקון לא עזר. האם זה אמור עוד להטשטש או שזה ישאר כך? והאם זה נוצר עקב שריפת יתר בחנקן? לפני כן שרפו לי במספר מקומות וזה היבריא לגמרי

לקריאה נוספת והעמקה

טיפול יעיל אכן עלול להותיר צלקת, בכל אופן, יש להמתין בסבלנות עד חלוף כשנה וחצי מהאירוע כדי לאמוד את חומרת הצלקת.

05/02/2019 | 06:33 | מאת: לורן

בת 58 מזה למעלה מעשור יש לי ציסטה בבית החזה מעל שד שמאל 3 אצבעות מתחת לעצם הבריח. הציסטה נפוחה 4 סמ אורכה על גובה 2 סמ. לא מודלקת מפריעה לי רק אסטתית במחשוף. האם לדעתך כדאי לי להסירה? האם אני מסתכנת בצלקת יותר מכוערת מהקיים? מאשר הציסטה. ? זה ניראה כמו ציצי קטן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסיבה העקרית להרחקת ציסטות שמקורן בבלוטת חלב הינה האפשרות לזיהום משני שעלול להתפתח במקום. אכן, המיקום של הציסטה אצלך הינו בעייתי בשל הנטייה המוגברת לפתח במקום צלקות אדומות בולטות ומגרדות (קלואיד), ויש לקחת בחשבון סיכון זה.

06/02/2019 | 10:59 | מאת: לורן

תודה 1. מי מועד לפתח צלקות כאלו? 2. באם הציסטה קיימת למעלה מעשור בלי זיהום האם יכול להיתפתח זיהום בעתיד? ואם כן מה עושים במקרה זה?

הבן שלי נשרט לפני כחודשיים שריטה צלקת שטחית. נשאר קו חריץ קצת אדום. האם זה בד" כ נעלם מתרפא הרופא אמר לא לשים קלוטקוט תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

האדמומיות עשוייה לחלוף בהדרגה תוך שנה, אין מקום לשום טפול פרט לשמוש קפדני במסנני קרינה.

האם קו השריטה מטשטש יתרפא זה קו מאד דק תודה

ישלי ראש צר וארוך, ארוך לכיוון האחורי, ומעלה העורף הגולגולת שלי בולטת כזה, יש דרך ליישר את הגולגולת מאחור? לשסף או משהו?

תחום עיצוב הגולגולת שייך יותר לנוירוכירורגים, הייתי מציע לפנות אליהם. כשיש צורך בניתוח לרב זוהי קבוצה רב ציוותית שעשוייה לכלול כירורג פלסטי.

01/02/2019 | 14:23 | מאת: מירה

חודשיים אחרי ניתוח קיסרי אלקטיבי.צלקת מתרפאת יפה. הבטן עדיין בולטת כמו בחודש רביעי ונפולה. קראתי שישנם טיפולים להעלמת הבטן - כמו אולטרא סאונד ועוד. השאלה - האם יש אמת בטיפולים הללו ..האם הם באמת משפרים את מראה הבטן ..או שזה גימיק פירסומי בלבד ? ומה כן יכול לעזור להוריד את הבטן ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ראשית, יש להמתין, במידה והעור אלסטי דיו המצב עשוי להשתפר מאליו. חיזוק שרירי הבטן אף הוא חשוב. ואם אחר זאת יישאר עודפף עור, ככל הנראה רק ניתוח יועיל, האמצעים האחרים שהזכרת ואלה שלא הזכרת לא יעילו לעודפי עור משמעותיים.

28/01/2019 | 16:22 | מאת: ניצה

שלום רב. רציתי לדעת האם יש פתרון מושלם עבור קמטי עישון שפה עליונה. ואם יש כמה אופציות או שילוב אשמח למענה. בתודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רבף למיטב נסיוני פילינג עמוק (כימיף לייזר, שיוף) הוא הפתרון הטוב ביותר. חסרונו: השארת האזור בהיר מיתר הפנים מה שמחייב לרב שמוש באמצעי הסוואה. להזרקות יש אפקט מופחת בהרבה.

28/01/2019 | 12:55 | מאת: יואב

היי, אני בן 20 ויש לי נקודת חן בפין בגודל של 0.5 ס"מ. נבדקתי אצל רופאת עור, והיא אמרה שהיא שפירה ואין צורך להוריד אותה. אבל, מטעמים אסתטיים אני מעוניין להסיר באופן בפרטי. רציתי לשאול מה התוצאה הצפוייה מבחינת צלקת באזור זה? איזה שיטה מתאימה להסרה? כמה זמן החלמה? חשוב לי שהתוצאה הסופית תהיה טובה. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. קשה לענות מבלי להתרשם אישית. בכל מקרה ניתן להסיר בחיתוך ותפירה, בגילוח וצריבה (באמצעים שונים), בכל מקרה ישאר סימן כלשהו תלוי בדרך ההסרה ובנטייה האישית לרפוי פצעים.

28/01/2019 | 00:15 | מאת: לין

שלום! בני בן 23 קיבל לפני 3 שבועת מכה חזקה בראש.במיון הדביקו לו את הקצוות של הפצה.חלק מפצע בראש איפה שיש שיער וחלק במצח.מה אפשר למרוח למניית צלקת ומתי? מהפציע אברו 3 שבועת...תודה

לקריאה נוספת והעמקה

ההצטלקות מפציעות בקרקפת ובמצח היא בדר"כ טובה, ואיננה דורשת טפול פרט לשמוש במסנני קרינה.

26/01/2019 | 23:15 | מאת: יוליה

ילד בן 13 נכווה ממים רותחים,נראה כמודרגה2 בעומק, בקוטר כ-5 ס"מ. מצרפת תמונה. מטופל בפלמינל. 1. האם צריך לסלק את שאריות העור שהתקלף סביב הכוויה באופן אקטיבי או רק באמצעות שטיפה במים זורמים או בכלל לא לגעת? 2. האם צריך לפוצץ את השפוחיות שבולטות 3. למשך כמה זמן בערך סביר שיסבול מכאבים? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במסגרת הבית לא הייתי מנקז את השלפוחיות, ולא מסיר שאירות עור, יש מקום לפנות למרפאה מסודרת, והצוות הסיעודי/רפואי יעשה זאת. פלמינל הינו טפול מצויין. יש לתת משככי כאב באופן מסודר ועקבי והרפוי צפוי להיות תוך כשבועיים ימים, כולל הכאב שיפחת בהתאם.

השתמשתי בקרם נגד פיגמנטציה ולמחרת כל הפנים בלחיים נהיו אדומים שמתי בפנטן פלוס עזר אבל קצת רופא עור המליץ לי סילברול לפנים ? האם זה טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הטפול באדמומיות איננו בסילברול, או לתת למקום להחלים, או סטרואיד מקומי.