פורום כירורגיה פלסטית, כוויות, רפואה אסתטית

הפורום יכול לענות על מגוון של שאלות בנושאים הנמצאים בטיפול המחלקה והכוללים: • טיפול במומים מולדים: חיך ושפה שסועים (המחלקה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מרפאת חיך שסוע בבית החולים), היפוספדיאס, המאנגיומות ומומים אחרים של כלי הדם ביילודים, היפוספדיאס. • כוויות - הן בשלב החריף והן בשלב השיקומי הכולל טיפול בצלקות בעייתיות. • הסרת גידולי עור שונים: ממאירים (כולל שיטת MOH'S) ושחזור. • טיפול ושחזור אחר טראומה של הרקמות הרכות בגפיים, כולל מיקרוכירורגיה. • שחזורי שד הן בשילוב עם המנתחים הכירורגים, כך שהשחזור הינו במקביל לכריתת הגידול בשד, והן שחזורים מאוחרים תוך שימוש במשתלים שונים, ורקמות עצמוניות, לרבות העזרות בטכניקות מיקרוכירורגיות במטרה לשמר את תפקוד שרירי הבטן. • עיצוב אוזניים ליילודים כדי למנוע צורך בניתוח עתידי. • ניתוחים אחר ירידה ניכרת במשקל. • טיפולים אסתטיים: ניתוחי שד (הגדלה, הקטנה, הרמה), מתיחת בטן, שאיבת שומן, ניתוחי פנים וצוואר, עפעפיים, מצח, אוזניים, טיפולי לייזר, וכן הזרקות של חומרים מאושרים לרבות שומן עצמי.
1401 הודעות
1076 תשובות מומחה

מנהל פורום כירורגיה פלסטית, כוויות, רפואה אסתטית

16/06/2019 | 19:42 | מאת: נועם

שלום, לפני קצת פחות מחודש עברתי ניתוח אמבולטורי בהרדמה מקומית להסרת נגע בעורף שמאל (באולטרסאונד כסנטימטר), הניתוח עבר בהצלחה, ואני כבר אחרי הוצאת תפרים חיצוניים (סה״כ שמו לי 4/0 ניילון + 3/0 מונוקריל ויקריל) בקטע מוזר ביותר, אני עדיין מרגיש את הגוש באזור הניתוח. כבר קבעתי תור לאולטרסאונד כדי לבדוק את האזור שוב. חייב לציין שהרופאים שניתחו אותי הם מתמחים לפלסטיקה, והיה להם קושי בתמרון תנוחת הניתוח (האם לבצע את הניתוח בשכיבה או בישיבה) מה ניתן לעשות בנידון? אני כמובן לא ארצה לעבור שוב את הניתוח. תוכל לייעץ לי מה כדאי לעשות? תודה רבה

15/06/2019 | 13:56 | מאת: חן1201

נכוויתי ממים רותחים בזרוע ואמה שמאל. יש חלק מסויים שנשארה צלקת אדומה בולטת, ושאר היד ללא צלקת אך פגמנט העור נפגע וכעת הצבע של העור יותר בהיר. האם אסור לחשוף את כל היד לשמש במשך שנה או רק את הצלקת האדמומית?

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להשתמש במסנני קרינה עם הגנה של 50 בכל האזור שהיה פגוע. ובכלל בכל חשיפה לשמש, בלי קשר לפציעה. זה יותר בריא!

07/06/2019 | 20:13 | מאת: עופר

הסרתי נקודת חן בחלק עליון של הזרוע ואני אמור להוריד תפרים תוך 14 ימים. האם אני חייב לשים את הפד הסטרילי בכל התקופה כי כבר אחרי כמה ימים המקום נראה נקי והדבק של הפד קצת מפריע ?

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך בחבישה אחרי 24 שעות מהפעולה.

06/06/2019 | 21:13 | מאת: אלבינה

שלום דוקטור לפני כ10 ימים עברתי ניתוח להסרת גנגליון ביד. יש לי תפרים נמסים, הורידו לי את החבישות והמליצו להדביק מדבקות סטריליות על אזור החתך בתקופה הקרובה. האם יש איזו משחה שמומלץ למרוח על האזור להחלמה מהירה יותר? או להקטנת הסיכוי להצטלקות? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

אם אין בעייה מיוחדת של הצטלבות במקומות אחרים, אין צורך בפעילות כלשהי. צלקת תמיד תהיה, זה חלק מרפוי של חתך. אם התפרים עדיין לא נעלמו והם חיצוניים, כדאי בכל אופן להרחיקם.

03/06/2019 | 15:52 | מאת: אנונימית

היי, לפני יומיים הייתי כ3 שעות בים חשופה לשמש ישירה ונשרפתי באזור החזה כולו,גם מתחת לחזה,רגליים וידיים. אין שלפוחיות אבל יש מעין גוש בעור שמתנפח עם הזמן ונראה כמו גולה בגודל קצת יותר גדול מחצי שקל. כל האזורים שציינתי אדומים ושורפים, יש הגבלה בתנועה -לא מצליחה להרים את הידיים למעלה. בנוסף לא מצליחה להישען על הידיים או על בית החזה (לדוגמה שינה על הצד או שינה על הבטן- רק שינה על הגב מתאפשרת מאחר ובחלק האחורי של הגוף לא נשרפתי כלל. ראיתי רופא משפחה שנתן לי מרשם לסילברול לאחר שמרחתי פעם אחת בבית ביאפין. שאלתי היא האם מומלץ לקחת סילברול? הבנתי שהיא משחה לכוויות קשות יותר(ממים רותחים וכו׳) ובנוסף משאירה כתמים על האור, לעומת ביאפין שהיא פחות חזקה ומאיימת. בנוסף הנפיחות במקום מסויים בשתי הזרועות מלחיצה אותי, אין בפנים נוזל, אלא זה הכל עור פשוט שבולט כלפי חוצה בצורת גולה.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן לא נעים. למעשה אין צורך בטפול מקומי במשחות. די בלחות לעור, צפוי משך רפוי של כשבועיים, ולאחר מכן כדאי להשמר באופן קפדני מהחשיפה לשמש. כדאי להפעיל את הזרועות. כל זאת, בכפוף לכך שלא נבדקת על ידי.

01/06/2019 | 22:51 | מאת: בת אל

ערב טוב אתמול קפץ עלי שמן רותח לאזור בית החזה והיה לי ביד מגבת רטובה הנחתי אותה מיד על האזור ולאחר מספר שניות שהורדתי אותה ראיתי שחתיכת העור התקלפה לגמרי והכל לבן ומסביב אדום מרחתי משחה שנקראת Nכוויה והיום בבוקר זה כבר התחיל להפריש נוזלים צהובים אציין שזה לא גדול כלל זה עיגול בערך בגודל של חצי שקל מה כדאי לעשות כדי למנוע צלקת? זה ממש במרכז והאם צריך ללכת לרופא? והאם לדאוג שתמיד יהיה משחה באזור?ואם זה צריך להיום חבוש או פתוח?

לקריאה נוספת והעמקה

שמירה על נקיון המקום, ומריחת משחה אנטיביוטית כלשהי עד הרפוי. בהמשך-שמוש במסנני קרינה בחשיפת המקום לשמש. (הגנה של 50).

01/06/2019 | 22:39 | מאת: לימור

שלום, יש לי תינוקות בת 4 חודשים. שנולדה שמנו לב ששתי האוזניים בולטות (היא יצאה מהבטן עם האוזן ממש מקופלת אבל ששקלו אותה ומאז, האוזן לא הייתה מקופלת אלא רק בולטת). בבית החולים, רופאת ילדים וטיפת חלב אמרו לנו שזה יסתדר מעצמו. בינתיים אוזן אחת באמת פחות בולטת (כנראה בגלל שכיבת התינוקת על צד זה לרוב) ואילו האוזן השניה נשארה מאוד בולטת. כמו כן, שמנו לב שכאשר היא מסובבת את הראש לצדדים בשכיבה על הגב, האוזן הבולטת יותר לעיתים מתקפלת כלפי פנים וכך היא בעצם שוכבת עליה מקופלת. מה ניתן לעשות בגיל זה (לא כירורגי) כדי שהאוזניים לא יהיו בולטות? אחת האחיות אמרה שניתן להדביק את האוזן ובכך להצמיד אותה לראש, האם יש מדבקות מיוחדות? זה באמת עוזר? במידה ולא, מה ניתן לעשות? תודה

ב-6 השבועות הראשונים לחיים ניתן לעצב באמצעות הדבקה את האוזן. לאחר מכן, הסחוס כבר קשיח מדי, ועל כן, במקרים בהם הבעייה נמשכת לאחר גיל 6 ניתן לבצע ניתוח להצמדת האוזן.

30/05/2019 | 16:06 | מאת: מני

תודה על התשובה המהירה. בהמשך לשאלה קודמת, סתם מתוך סקרנות, רציתי לשאול מה פירוש המילה ״פונקטום״ ברפואה. בבדיקה של לפני הניתוח הרופא סיכם וכתב - ״נגע תת עורי כ1 ס״מ קוטר בכתף משמאל, נייד, אינו רגיש. לא זוהה פונקטום. US מכוון לאזור - טיב ממצא אינו ברור״ מה פירוש המשפט ״לא זוהה פונקטום״?

לקריאה נוספת והעמקה

הכוונה לפתח של המוצא של החלב מהבלוטה.

29/05/2019 | 18:52 | מאת: מני

שלום בשאלה הקודמת נשלח בטעות כשעדיין לא רשמתי הכל - סליחה אני עברתי ניתוח אמבולטורי לפני כשבועיים להוצאת נגע תת עורי (כסנטימטר) בעורף השמאלי הניתוח עבר בהצלחה והרופאים תפרו לי את האזור ע״י מונוקריל ויקריל 3/0 וניילון 4/0. מה שאני רואה בפצע זה רק 4 תפרים בצבע כחול כהה שעוטפים את הפצע. אני צריך להוריד אותם כבר במרפאת אחיות. איזה תפרים אלו? זה הניילון 4/0? ואיפה נמצאים התפרים האחרים 3/0? האם הם נמצאים מתחת לעור ולא רואים אותם? למה הם נועדו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

התפרים הנספגים נמצאים בתוך החתך והם נועדו לסגור את החלל, הם מתפרקים בשבועות הראשונים שאחר הפעולה. התפרים הכחולים בחוץ הם אלה שאינם מתפרקים (נמסים), והם יוצאו ע"י האחות בקהילה.

תודה על התשובה המהירה. בהמשך לשאלה קודמת, סתם מתוך סקרנות, רציתי לשאול מה פירוש המילה ״פונקטום״ ברפואה. בבדיקה של לפני הניתוח הרופא סיכם וכתב - ״נגע תת עורי כ1 ס״מ קוטר בכתף משמאל, נייד, אינו רגיש. לא זוהה פונקטום. US מכוון לאזור - טיב ממצא אינו ברור״ מה פירוש המשפט ״לא זוהה פונקטום״? תודה!

29/05/2019 | 18:46 | מאת: מני

שלוםתפרים לאחר ניתוח

19/05/2019 | 13:50 | מאת: עדי

שלום, לאחר ניתוח הקטנת חזה שנעשה ב17.2.19 וריוויזיה יום אחרי ב-18 בשד ימין. כעת נתנו לי קטעי סיליקון לטיפול החל מהיום. 1. רציתי לשאול למה אסור לי להיכנס לים? אמרו לי שלא, אבל שכחתי לשאול למה. האם זה בגלל החשיפה לשמש? אם כן, האם אני יכולה לשים פשוט בגד ים שלא חושף את הצלקות? אם זה קשור לרטיבות ולחות לצלקות, האם אני יכולה ישר אחרי כניסה למים פשוט להוריד חזרה לבגדים רגילים אחרי ייבוש? אשמח נורא להבין. 2. בנוסף מאיזה פעילויות ומאמצים גופניים מומלץ לי להימנע? הבנתי שהחמרת צלקות והאטה בהחלמה נגמרת כתוצאה ממאמץ עור ושרירים שעליהן הצלקות, האם ריצה זה משהו שלא כדאי לי לבינתיים? כמו כן כפיפות בטן? פעולות כאלו בהן יש מאמץ בחזה או שהשדיים נעים. כדאי בעצם כמה שפחות לגרום לזה? תודה רבה מראש ומקרב לב!

לקריאה נוספת והעמקה

אינני יודע מהיכן ההוראה להמנע מרחצה בים. אכן, בגד ים מתאים מגן מפני שמש. שמוש בחזייה תומכת מאפשר כל פעילות כ-6 שבעות מסיום הניתוח.

16/05/2019 | 18:22 | מאת: נועה

שלום ד״ר בעקבות כוויות מהשמש שכאבו מאוד הלכתי לרופאת עור בנוסף למשחה היא הביאה לי גם תרופה שנקראת טלפסט האם תרופה זה שמיועדת לאלרגיות עוזרת בהחלמה מכוויות שמש ? אני מניחה שהיא הביאה לי את זה כנגד הגירוד והאדמת .. האם זה באמת יעיל? או שקרם לחות מספיק ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

צר לי על האיחור בתשובה. כעקרון, די במשכחי כאב ולחות, אך לא מזיק ליטול גם טלפאסט כפי שהוצע לך.

14/05/2019 | 14:23 | מאת: שירה

שלום ד״ר הנני בעלת עור בהיר ורגיש מאוד עשיתי טעות חמורה והלכתי לים ביום שבת האחרון ללא מקדם הגנה ..נשרפתי בזרועות, בגב כף הרגל ובבטן במיוחד בנתיים לא הופיעו שלפוחיות מיום שבת אני משתמשת במשחת ביאפין 3-4 פעמים ביום הכוויות מפריעות לי וכואבות מאוד - צבען הפך מאדום לורוד האם זה תקין? מתי הכאבים אמורים לחלוף במצב כזה? אני מאוד מודאגת ומפחדת אשמח לתשובה מהירה

לקריאה נוספת והעמקה

יעבור. כל קרם לחות יהיה טוב. אין צורך בביאפין. כנגד כאבים: נורופן. וזהירות להבא!

15/05/2019 | 13:56 | מאת: שירה

תור רבה ד״ר על המענה המהיר ! מעריכה מאוד

13/05/2019 | 09:49 | מאת: בוטוקס

האם אפשר לעשו בוטוקס בלי שהגבות יעלו ? שהגבות ילכו לצדדים לא למעלה ? לא אוהבת את המראה המופתע וגבות למעלה מה אפשר לבקש מהרופא לא להגיע למצב כזה < אפשרי בכלל ?

לקריאה נוספת והעמקה

הדבר אפשרי עם מרחיבים את שטח ההזרקה גם לצידי המצח.

שלום ד"ר, אני בן 34. יש לי כבר כמה שנים כתמי פיגמנטציה לא כהים מדי אך מפריעים לי, בשני צדי הפנים (נגרמו ככה"נ משינוי הורמונלי זמני שהגביר חשיפה לשמש). בנוסף, אפרוריות מתחת לעיניים, ומעט צלקות מאקנה. האם טיפול פילינג יעלים את כל הבעיות האלה? האם מומלץ, ואם כן, איזו רמה של פילינג? תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, פילינג איננו הפתרון לפיגמנטציה, הוא גם לא עושה שינוי משמעותי לצלקות אקנה. אך, שום תשובה כתובה לא תהיה רצינית מבלי לבדוק ואתך ישירות.

שלום רב, עברתי ניתוח הגדלת חזה לפני 3 שבועות. שד ימין מחלים יפה ואסטתית נראה טוב. שד שמאל מחלים ורך, אבל השד נוטה לצד ומצד ימין למטה רואים את השתל מתחת לשד. חשוב לציין שאני לא מתכוונת למרגישים, אלה רואים את שתל לחוד מהשד. כשאמרתי את זה למנתח, הוא טען שהשד הזה גם מקודם הסתכל הצידה וזה שרואים את השתל זה בסדר... טען שיש לי שתל ושד וככה רואים את זה, זה לא הולך להשתנות. אומר שהתוצאה ''מושלמת'' ולא יכל לצאת יותר טוב מזה. שד שמאל היה קצת יותר קטן משד ימין והוא הכניס שם 40 מ''ל יותר משד שמאל. השאלה היא כזאת: האם המצב היה אחרת ולא היו רואים את השתל אם הוא היה משתמש בשתלים קטנים יותר בשני הצדדים (עם אותו ההבדל של 40 מ''ל)? האם זה משהו שאפשר לתקן בניתוח נוסף?

לקריאה נוספת והעמקה

שלןם רב, קשה לקבוע את התוצאה הסופית כעבור זמן קצר שכזה. יש להמתין בסבלנות. חזקה עלי שהמנתח שלך מומחה בכירורגיה פלסטית אני מקווה, ידע לנהל את המצב כראוי. כל דבר ניתן לתיקון, אם יהיה בכל צורך ובמועד המתאים.

05/05/2019 | 10:28 | מאת: מיכל

שלושה שבועות לאחר הניתוח ויש עדיין אודם מסביב ובתפרים. האם אפשר למרוח אופלומצין מאחר וקראתי שסטרואידים מעכבים ריפוי חתכים של ניתוח .האם זה נכון? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סבלנות, ולא להשתמש בתכשירים המחייבים מרשם רופא

02/05/2019 | 20:55 | מאת: מיכל

עקב פעולה כירורגית בירך קרוב לקו בביקיני שמתי פד סטרילי דביק לאחר מריחת סינטומצין. לאחר מס' ימים נהייתה לי פריחה קשה באזור הפלסטר בצורת ריבוע 7.5 ס''מ שמתי אופלומצין חמישה ימים כעת עשרה ימים אחרי יש לי במקום ריבוע כהה. מה לעשות,? האם זה אמור לחלוף ולהתבהר? האם יש ה לעשות? ולמה העור לא חזר לקדמותו? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

סבלנות ומניעת היחשפות המקום לשמש עשויים להעלים את הממצא.

29/04/2019 | 20:30 | מאת: מיכל

לפני שבועיים עברתי ניתוח להסרת פפילומה גדולה בירך למעלה לא כל התפרים ירדו נשארו עוד מי תפרים המקום אדום. מתי אני יכולה להתחיל למרוח גל סיליקון בכדי שהצלקת תתרפא בצורה יפה ולמה זמן מורחים את הגל וכמה פעמים ביום תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אי לא סבבור שפרט לסבלנות והקפדה על הגיינה יש להוסיף דבר.

03/05/2019 | 08:00 | מאת: מיכל

שבועיים וחצי אחרי הניתוח מסביב לחתך יש אדמומיות חזקה. האם זה מחייב טיפול? מה למרוח? תודה

שלום, לפני כשנה בתי (הייתה בת שנה) קיבלה מכה חזקה בלחי שמאל (ללא דימום, רק נפיחות וסימן כחול) ומאז נוצר עיוות בלחי שנראה בולט כשהיא צוחקת או מדברת, הדבר יוצר חוסר סימטריה בפניה. האם התופעה מוכרת? האם יש טיפול? או דרכים לא פולשניות לטפל? תודה וחג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

לרב הטפול הוא פולשני במידה כזו או אחרת. אך יש להתרשם באופן בלתי אמצעי.

23/04/2019 | 00:56 | מאת: שלומי

נכוותי לפני שבוע וחצי משמן רותח באזור הירח בגודל 20 סנטימטר על 30. התחלתי טיפול עם מריחת סילברול וכדורי אנטיביוטיקה.. לאחר שהדלפוחיות התפוצצו והמשכתי בטיפול יש אזור גדול בצבע צהוב.. מה זה?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להמשיך את הטפול ולשטוף היטב פעמיים ביום, עד שמגדלים יישרו. ולאחר מכן שימון/לחות.

שלום לפני שבוע עברתי ניתוח להסרת פפילומה גדולה ובולטת בירך קרוב לקו הביקיני. נעשו לי 4 תפרים והחתך נראה עדין אך כבר ביום הראשון בתחילת התפר הראשון נוצרה לי מין גולה בגודל טיפה. האם זה נפיחות או תוצאה של התפירה? האם זה עבור לעבור ולהעלם? תודה חג שמח

לקריאה נוספת והעמקה

קשה קצת להבין מהתאור. בכל מקרה, תופעות כאלה ואחרות הן חלק מהחלמה תקינה. אם אין חם, אודם מקומי שמתפשט והולך, יש רק לדאוג לרחצה ונקיון הולם של המקום.

תוך כמה זמן אפשר לחזור להליכה בהליכון?

21/04/2019 | 20:17 | מאת: אבא

שלום, הבן שלי, בן שנתיים וחצי, נחתך ונפתח לו פצע יחסית עמוק מעל האף - בין העיניים. הפצע נתפר בתפרים רגילים (לא מדבקה). אני מודאג מאוד מכך שתישאר צלקת. הרופא אמר להוריד את התפרים אחרי שבוע, אבל בשישי שבת לא יהיה היכן להוריד אותם. הבנתי שאם מחכים עם תפרים יותר מדי - התפרים עצמם משאירים צלקת בצורת נקודות לבנות. האם ניתן להוריד תפרים לאחר 5 ימים? האם יש משהו שכדאי לעשות באופן מידי כדי למנוע צילוק? איזו משחה כדי למרוח לאחר מכן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, עדיף להסיר מאוחר מאשר מוקדם מדי. ספנים נדיר מאד שהתפרים גורמים להצטלקות נוספת בגין התפרים. הבשורה הטובה שהפנים מרפאות לרב היטב, וחסל להשקיע בתכשירים שפרט להרגעת המצפון של ההורים, לא עושים דבר. לדאוג לשמירה מחשיפה לשמש, ותו לא.

20/04/2019 | 13:34 | מאת: ואסקו

אשתי כעשר שנים לאחר סרטן שד מטופלת בטמוקסיפן והמעקב שוטף . שיחזור ב2 הצדדים. משום מה מידי פעם נתקפת בגירודים חזקים ומציקים ב2 הצדדים , אין עדות לפטריה או כל סימן אחר. היתה אצל רופא עור שנתן משחה שלא כל כך עוזרת. האם יש עדויות למקרים כאלו במטופלות אחרות . שאלה נוספת לאור הגילויים האחרונים על שתלי הסיליקון האם יש צעדים שעליה לקחת או פשוט להמשיך במעקב ? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

במיגבלה שאינני בודק את אשתך, קשה לשייך גירודים למשתלים. אין חדש ביחס למשתלים, יש רק כתבות שאינן מבוססות על מחקרים רציניים, סוג של פופוליזם. עליה להמשיך במעקב ככל אשה שיש ברקע שלה סרטן שד.

18/04/2019 | 15:22 | מאת: נטלי

שלום, הילד שלי נכווה לפני כחודש. הכוויה הוגדרה כדרגה 2. הכוויה מחלימה אך אתמול הופיעה שלפוחית. מה צריך לעשות? הבנתי ששלפוחיות הן תופעות שכיחות בהחלמת כוויות.

לקריאה נוספת והעמקה

אכן תופעה ידועה. יחלוף מאליו. אין צורך בטפול, שמירה על נקיון, ולהימנע מחיכוך של הצלקת הטרייה

18/04/2019 | 10:56 | מאת: קורל

רציתי לשאול מדוע אזור החזה הצלקות קשות לריפוי ומכוערות האם זה נכון? האם בכל מקרה זה מה שיווצר? יש לי ציסטה חלבית בגודל 2 ס"מ נפוחה לא מודלקת המון שנים מפריעה אסטתית וברצוני להסירה האם כדאי הדבר לאור מיקומה ולאור זה שלא מודלקת?

לקריאה נוספת והעמקה

התשובה בגוף השאלה. אכן מרכז בית החזה נוטה ליצור צלקות הנקראות "קלואידיות" הן אדומות מגרדות ומתנהגות כגידול שפיר, ולרב אין גם טפול אפקטיבי בהן. ועל כן, אם אין דלקות חוזרות במקום, יש מקום המנע מהתערבות כירורגית מיותרת במקום זה.

שלום רב, בגופי יש שתלים של חברת סבין משנת 2001. לאחרונה אני מרגישה רע מאוד, חולשות, סחרחורות, קושי בנשימה ועוד.קראתי שדלף בשתל יכול לעשות תופעות אלה. האם זה נכון? כמו כן אשמח לדעת מה ידוע לך על חברת שתלים זו ועל השתלים שלהם משנת 2001? האם הסילקון נוזלי או לא? ומה הסיכונים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, למרות הכתבות, תופעות הלוואי מהשתליםהינן נדירות ביותר. מציע לבצע MRI ואם השתלים שלמים אין צורך להוציאם. עדות לדלף או גדילה פתאומית של אחד השיים הם התויות להרחקה/החלפה.

תודה על התשובה. מה ידוע לך על שתלי סבין מהדור הישן? מכילים סיליקון בטוח לשימוש? או שאין לדעת? תודה וחג שמח

בסקירה מאורחת נראה לעובר אפרכסת מקופלת. אם זהו סימן לבעיה גנטית מורכבת יותר? או רק משהו אסתטי? קיבלתי הפנייה לבדיקות גנטיות נוספות (על אף שעשיתי בדיקות מורחבות). האם יש בכך צורך?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אוזן מקופלת לכשעצמה, הינה שכיחה למדי ואיננה קשורה למומים נוספים, עיוותים באוזניים, שאינם קיפולים עלולים להיות קשורים, עניין של מינוחים, ואני מניח שהרופא שלח אותך לבדיקות בשל מה שראה, ואני במקומך, הייתי מבצען.

תודה על המענה המהיר. בסקירה נכתב cupped ear אפרכסתשמאל מקופלת. אפרכסת ימין תקינה אין עוד ממצאים חריגים אחרים זו בסקירה בשבוע 24. כמו כן נעשו מי שפיר, בדיקות גנטיות וציפ שכולם יצאו תקינים

14/04/2019 | 13:14 | מאת: וולייט

היי שלום ניסיתי שלוש פעמים בוטוקס אבל לא אוהבת את המראה עושה אותי רשעית ומראה מופתע שמעתי על ולייט למצח ולצידי העיניים מה הבדל בין סקין בוסטר ולוייט והאם כדרי וולייט על בוטוקס?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חומרי המילוי (ואין לי נסיוןן עם וויליט) אינם מתאימים לציגי העניים והמצח, הבוטוקס אם מוזרק נכון יכול לעזור יותר מכל החומרים שהוזכרו.

08/04/2019 | 12:26 | מאת: רעות

שלום לפני כשבועיים וחצי נפלתי על הפנים. 3 תפרים באיזור הסנטר הגלוי שכבר הוסרו.הגלד נפל וקיבלתי המלצה מהאחיות ומהרופאה להשתמש בקלו-קוט. התחלתי להשתמש במשחת הקלו-קוט יומיים לאחר הסרת התפרים על מנת לתת לאיזור להרגע. השאלה שלי היא: איך אני אמורה לנקות באמת את הצלקת עם המשחה? גם כאשר אני מנקה עם מים וסבון אני משתדלת לא לשפשף באופן רציני אלא רק להניח את האצבעות כדי שהצלקת לא תפגע. אני פשוט מפחדת ל"שפשף" אותה ולפגוע בה. ותמיד שאני שמה את הקלו-קט ורוצה להוריד על מנת לשים שכבה נוספת,אני מרגישה שהסיליקיון לא באמת יורד והאיזור נשאר סוג של "דביק" .ועל ההוראות של המשחה רשום להניח על איזור יבש ונקי. לכן אני מבולבלת מה אני עושה לא בסדר. מקווה שהשאלה לגיטימית. מצד אחד אני מבינה שחשוב שהאיזור יישאר נקי מצד שני אני לא רוצה לפגוע בצלקת עם ניקוי מוגזם. כמו כן קיבלתי המלצה על שמן לבנדר,ויום לפני ששמתי את הקלו-קוט השתמשתי בו והרגשתי שהוא גם לא באמת ירד לי עם מים וסבון. תודה!!!!

לקריאה נוספת והעמקה

אין צורך להסיר בכח את התכשיר, אחר רחצה וייבוש, למרוח שכבה נוספת, אם לא יועיל, לא יזיק..

לפני שבועיים בפורים מרחתי לק שיש בו אקריל מסביב לאזור העין תחילה האזור שרף מאוד ואיפה ששרף הורדתי את האבנים לאחר 5 שעות כל האזור המרוח נהיה אדום ולאחר יומיים פיתח שלפוחיות לאחר שבוע שמרחתי סינטומצין ובפנטן האזור התנפח ונוצרה פריחה דלקתית רופאת המשפחה הביאה לי פרדינזון שנלקח כבר במשך שבוע ומרחתי אולוקום פעמיים ביום לאחר שבוע ללא שינוי דרסטי ..הנפח ירד אך צבע העור נשאר אדום ולא נראה משתפר אתמול הלכתי לרופא עור שנתן לי משחה קלובטאזול פרופיונאט למריחה פעם ביום המשך סטרואידים לעוד 4 ימים וקומפרסים של מי מלח סטריליים האם עלי לקבל טיפול מורכב יותר? מה עלי לעשות כדי לנסות לזרז את ההחלמה? אני מרגישה אבודה בעוד שבועיים אני טסה לתאילנד ומאוד רוצה להחלים כמה שיותר מהר ומאוד מפחדת שתהיה לי צלקת מדובר באזור גדול בפנים תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

הטפול מצויין. סעי וחזרי בשלום.

04/04/2019 | 10:14 | מאת: יניב

שלום עשיתי טיפול ipl נגד אקנה (לא הייתי מוכך לכל התהליך וקיבלתי כוויות) נוצר לי כוויות בפנים אני כבר ככה 50 יום הרופא אומר שזה צלקות אבל אולי זה תיהיא צלקת אסטית האם יש ניתוח לטשטש צלקות מכוויה או להעלים אותם

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי להמתין עד סיום התהליך, לפחות שנה ואז לשקול אופציות טפוליות שונות שקיימות, למרות, שאם זו ממש צלקת קשה יהיה להעלימה, בינתיים איפור הינה האופצייה היעילה ביותר.

03/04/2019 | 13:18 | מאת: מיה

שלום רב דר כתבתי פה בעבר לגבי קו ריק במצח שכנראה נוצר בגלל תנועות יתר (שריפה של השומן) זה לא קמט אלא ממש נקודה ריקה במצח . הייתי אצל קוסמטיקאית שטענה את אותה הטענה של רופא פלסטי שנשקף השומן באזור ויש סדרת טיפולים לבניית תאי שומן מחדש באזור וכך לתת נפח למקום הריק במצח ,, כמובן שהיא הראתה לי תמונות של נשים מבוגרות שעברו לייזר וטיטשה להם כל מיני קמטוטים ומקומות נפולים. השאלה עד כמה זה אמין ? האם באמת אפשר לעודד בניית תאי שומן דרך טיפולים קוסמטיים ? כמובן שאני מודעת לעובדה שהזרקה תפתור את הבעיה מיידית אך החשש מפגיעה בראיה ומהשתעבדות להזרקות בגיל כלכך צעיר (27) עוצרת אותי לחשוב על פתרון ארוך טווח כמו בניית שומן .

02/04/2019 | 16:11 | מאת: משה

שלום דר האם ניתן לטפל בצלקת ישנה שמאוד מפריעה לי בין העיניים האם קיים היום טיפול כלשהו שלא היה פעם שמעתי על לייזר ופעולות שונות אפילו לשפר אותה במעט ואיך מקדמים זאת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, במיגבלה שאינני רואה את הצלקת, אשיב באופן כללי. היכולת שלנו להשפיע על מראה הצלקות הינה מוגבלת, גם ההבטחות לשפור באמצעות לייזר הינה מוגבלת ביותר. ככל הנראה אפור, בשלב זה, הינו הפתרון האפקטיבי היחיד.

08/04/2019 | 11:18 | מאת: משה

אם הנך מטפל בצלקות אני מוכן להתייעץ איתך ולשלוח לך אולי איזה תמונה כדי לבדוק אפשרות לטיפול אבל איפור זה הצעה לא רלוונטית אני רוצה פתרון יותר קבוע מאשר לשים איפור זה מגוחך אשמח לתגובתך תודה קראתי על טיפולים חדשניים

01/04/2019 | 03:45 | מאת: ניצ

אתמול בשבת נכוותי ביד ימים משפריץ של שמן חם ממחבת שקפץ עלי ושרף מאוד וגם התנפח לי חצי יד, עכשיו שקמתי בבוקר קמתי עם שלפוחית מאוד גדולה וגם קטנה בלילה לפני שמתי משחה מיוחדת עם אטיביוטיקה השאלה שלי זה מה הדרך לטפל בזה מה אני אמורה לעשות? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כדאי לגשת לרופא המבין בכויות (פלסטיקה), אני בדר,כ נוהג לנקז את השלפוחית ולאחר מכן טפול בסילברול פעמיים ביום או לחילופין חבישה המכילה יוני כסף שמותירים במקום למספר ימים. אך כל הנ"ל צריך להיות בהדרכה ובהשגחה של רופא.

01/04/2019 | 10:31 | מאת: נימ

איך מנקזים את השלפוחית? מה עושים? אני נימצאת כרגע בארהב אז בעייתי ללכת לרופא אני יכולה לעשות משהו בעצמי? או לחכות שזה יתפוצץ לבד? תודה רבה לך על תשובתך

30/03/2019 | 12:41 | מאת: מיה

שלום רב דר יש טיפול חדש לעפעפיים נפולות שנקרא פלזמה , שורפים את העור המיותר וכך מרימים אץ העפעף וגורמים למראה צעיר ורענן , אני בת 27 צעירה אך הנפילה אצלנו גנטית ואני רוצה לטפל לפני שיהיה יותר גרוע ,,, האם הטיפול הנ"ל יעיל ?! האם קוסמטיקאיות רשאיות לעשות את הפעולה ?

לקריאה נוספת והעמקה

את צעירה לניתוח כזה, אך אם יש בעייה אמיתית היא ככל הנראה לא תפתר בשום צורה למעט ניתוח, ועל כן יש להתייעץ עם מי שבידו כל הכלים האפשריים לתיקון המצב, ולא די בהתייעצות וירטואלית בפורום.

29/03/2019 | 03:46 | מאת: שיר

לחצתי על הגוש שומן ויצא מלא מלאשומן מה זה אומר? כמו לידה ממש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ככל הנראה מדובר בציסטה של בלוטת חלב. הטפול במקרים אלה הינו כירורגי וכולל כריתה של הציסטה, כדי למנוע מילוי חוזר לשה, ויותר מכך, דלקת משנית.

יש לי שנים בירך ימין למעלה מין שומה ענקית הלכתי לרופא כירורג להסירה. ובדף של ביצוע הפעולה עבור בית החולים מקום שם יערך הניתוח להסרה רשום אבחנה: פפילומה. לא הבנתי מה הקשר? ידוע לי שפפילומה זה נגיף בתודה על ההסבר

לקריאה נוספת והעמקה

פפפילומה לכשעצמו הינו כינוי לגדול שפיר עם גיבעול שהוא ככל הנראה מה שאמור להיות מנותח. שונה מושג זה מ"פפילומה וירוס" שהוא אכן נגיף.

25/03/2019 | 05:30 | מאת: זוהרה

בוקר טוב, אתמול עברתי ניתוח לכריתת 2 ציסטות בקרקפת, יש לי כאבים חזקים באזורים בהם בוצעו הכריתות, לא יכולה להשעין את הראש אחורה ולא ישנתי כל הלילה בשל הכאבים. האם זה נורמלי ? האם לא צריך ליטול אנטיביוטיקה אחרי הליך כזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

כאבים אחר ניתוח הינם שכיחים, אם אין סימני דלקת, וזו מאד נדירה יום אחר ניתוח, אין צורך בטפול אנטיביוטי, אלא במשככי כאב בלבד.

25/03/2019 | 04:46 | מאת: לי

שלום, לפני יומיים נכוותי משמן רותח שהשפריץ לי לפנים. יש לי כוויות עם סימנים חומים ופצע אחד פתוח מכוויה. מרחתי בפנטן פלוס לפי הוראת רופא. מה אפשר לעשות כדי למנוע צלקות משני סוגי הכוויות?

לקריאה נוספת והעמקה

יש לשמור מפני זיהום, די בשמון עם וזלין או משחה אחרת. רחצה פעמיים ביום. ושמירה משמש עם מסנן קרינה 50 בשנתיים הקרובות.

24/03/2019 | 12:35 | מאת: רלי

שלום רב, אשמח לקבל המלצות, דעות בעד ונגד בנושא בודי טייט. אם יש תמונות לפני ואחרי ההבדל בין שאיבה לבודי טייט? מעוניינת לעשות ביריכיים מעט חוששת.

22/03/2019 | 07:35 | מאת: טל

היי הבת שלי בת 21 קיבלה פציאליס פעמיים. בגיל 12 ובגיל 15 נשאר לה ריפיון בפה. כשהיא מדברת הפה קצת מתעקם.זה די מורגש כשהיא צוחקת העין נסגרת לגמרי האם יש מה לעשות?

לקריאה נוספת והעמקה

לפי התאור שלך הפגיעה הינה מינמאלית ואינני בטוח שניתן להתערב ניתוחית ולהגיע לתוצאה טובה יותר. בכל מקרה, במחלקה לכירורגיה פלסטית בבי"ח איכלוב התמקצעו בעניין, וכדאי לפנות אליהם לקבלת חוו"ד מוסמכת.

19/03/2019 | 20:43 | מאת: אנוניימית

אני יספר בקצרה ..לפני חצי שנה היה לי באגודל (ליד הציפורן) מוגלה נפוח וכואב שהרופא אורתופד שאב והוציא תמוגלה .. מאז נהיו לי בעיות בציפורן (זה התחיל שהיא התחילה להיות שחורה ועם הזמן היא פשוט התנתקה מהציפורן , (הלכתי לפודיאטר והוא הסיר תציפורן כי מתחת גדל ציפורן חדשה ) הבעיה שהציפורן גדלה לא טוב כמו שאתה רואה היא גם מאוד מאוד עבה וגם לא בצבע רגיל (צירפתי תמונה רגילה וגם מהצד ) יש מה לעשות? אתה ממליץ להסיר את הציפורן ולקוות שתגדל ציפורן יפה? אני צריכה לפנות לכירוג פלסטי או פודיאטר שוב ?תודה

כבר חודשיים אחרי הניתוח צד אחד התרפא לגמרי צלקות ממש יפות. בצד השני תפרים שנפתחו טופלתי בפלמינל כרגע מטופלת באקווסל שום שינוי לטובה אלא נראה להפך מה אני אמורה לעשות?

19/03/2019 | 14:13 | מאת: אייל

שלום, לפני 9 ימים נכוותי בחלק מהחזה והבטן (עד לפופיק) בכוויה דרגה 2 ממים רותחים. מאז אני מורח סילברול וחובש בבוקר ובערב. השלפוחיות כבר נעלמו והעור הפך מאדום חום לורוד. כמה זמן אני צריך להמשיך למרוח סילברול?

לקריאה נוספת והעמקה
19/03/2019 | 14:34 | מאת: אייל

וכמעט כל השטח התקלף

לפי התאור שלך נראה שהכל נרפא אין צורך עוד בטפול, קרם לחות, ותו-לא.

16/03/2019 | 19:02 | מאת: דנה

שלום ב24 לבפרואר נתפס לי הגב תחתון ברמה שלא יכלתי לקום מהמיטה. מה24.2 התחלתי לשים כרית חימום על הגב תחתון בלי הבד של החולצה במשך 7 ימים בסוף 7 הימים התחלתי לראות סימנים על הגב תחתון בדיוק כמו של הכרית נשארו לי סימנים ב3.3 הלכתי למכון שיזוף. חזרתי וראיתי את הסימנים עדין קיימים ועד היום. אשמח ליעוץ מה אפשר לעשות עם הסימנים הם ממש בולטים ואני מפחדת שישארו, תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אינני בטוח שמדובר בכוייה, בכל מקרה, גם אם היתה כזו היא כנראה היתה שטחית. לעניות דעתי הסימנים יחלפו מעצמם, בכל מקרה הפעולה הבלתי נכונה בעליל הינה שיזוף. ההיפך-יש להגן על העור מפני חשיפה לשמש או ל-UV לפחות בשנה הראשונה.

18/03/2019 | 20:04 | מאת: דנה

אני מנסה לשלוח תמונה ללא הצלחה, אבל זה סימנים שנראה שלא יעבור... יש לך מייל שאוכל לצרף קובץ?

14/03/2019 | 13:22 | מאת: shlomi100

שלום, מה התהליך של הוצאת השומה מהראש? האם נשאר סימן? והאם יש דרך אחרת להוצאתה ללא סימן צלקת על הראש. תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר בניתוח בהרדמה מקומית, נותרת צלקת. אין כל דרך חלופית.

05/03/2019 | 18:53 | מאת: נואשת בת 19

עשיתי עגיל באףלפני שנה וחצי ואפילו יותר, ונהיה לי אפקציה שנראית כמו פצעון כזה באף כבר מעל שנה שיש לי את זה זה פשוט לא עובר וזה אדום ותמיד אני מכסה את זה במייקאפ וזה גם לא עוזר והלכתי לרופא כמה פעמים והוא הביא לי משחות והכל לא עזר.. וזה אדום ובולט וגם עם מייקאפ רואים את זה . מה עוד אפשר לעשות? חוץ ממשחות.. כמה אופציות יש לי?

לקריאה נוספת והעמקה

קשהלתת אבחנה מבלי לראות, אך, על סמך הרשום ייתכן ויש שם צמיחה של "רקמת פרא: גרנולומה. והטפול הינו על כן צריבה בלייזר או במכשור דומה. אך כאמור, יש להבדק ולקבל בהתאם חוות דעת.

האם מכשיר למיצוק עור הפנים הפועל על גלי רדיו בטיפול בייתי הוא אכן אפקטיבי ולא מסוכן? ללא תופעות לוואי?

אין לי נסיון במכשיר זה, ויש להתייחס בבקורת למכשור ביתי בפעולות שגם בידי רופא מנוסה בעלות יכולות מוגבלות.

27/02/2019 | 16:38 | מאת: אתי

שלום, האם הטיפולים בגלי רדיו משפרים את מרקם האור והאם הם מטשטשים קמטים קלים?והאם גם מכשירים ביתיים יש להם אפקט?והאם יש תופעות לוואי?