בדיקת סינון שמיעה לילודים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

עישון אימהי במהלך ההיריון והינקות מלווה בסיכון מוגבר לאובדן שמיעה בצאצאים

מעשנות במהלך ההיריון? מחקר חדש מגלה כי בילדים שנחשפו לעישון סיגריות בתוך הרחם או בשלב מוקדם לאחר הלידה ייתכן סיכוי גבוה כפליים להתפתחות ירידה בשמיעה, בהשוואה לילדים שלא נחשפו כלל לעישון. בקרב ילדים שנחשפו לעישון סיגריות בתוך הרחם או בשלב מוקדם לאחר הלידה ייתכן סיכוי גבוה כפליים להתפתחות ירידה בשמיעה, בהשוואה לילדים שלא נחשפו כלל לעישון, כך עולה מתוצאות מחקר חדש מיפן, שפורסמו בכתב העת Paediatric and Perinatal Epidemiology.  במסגרת המחקר בחנו החוקרים נתונים אודות 50,734 ילדים שנולדו בין 2004-2010, כאשר 4% מהם נחשפו לעישון במהלך ההיריון או הינקות וכ-1% נחשפו לעישון במהלך שתי התקופות.    חשיפה לעישון במהלך ההיריון לוותה בעליה של 68% בסיכוי לירידה בשמיעה. צילום: שאטרסטוק בדיקות שמיעה בוצעו כאשר הילדים היו בני שלוש שנים והדגימו כי 4.6% מהילדים סבלו מירידה בשמיעה. החוקרים מדווחים כי חשיפה לעישון במהלך ההיריון לוותה בעליה של 68% בסיכוי לירידה בשמיעה וחשיפה לעישון...
ללמוד עוד על בדיקת סינון שמיעה לילודים
עישון אימהי במהלך ההיריון והינקות מלווה בסיכון מוגבר לאובדן שמיעה בצאצאים-תמונה

מעשנות במהלך ההיריון? מחקר חדש מגלה כי בילדים שנחשפו לעישון...

מאת: מערכת zap...
19/08/2018
בדיקות סקר לאיתור ליקויים בשמיעה ובתקשורת-תמונה

אחד הגורמים המכריעים בהתפתחותם התקינה של ילדים היא היכולת...

מאת: תלמה הרצנו
01/05/2013
מעתה: בדיקות שמיעה לכל היילודים-תמונה

1-3 תינוקות מתוך 1,000 נולדים עם בעיית שמיעה. החל מה-1.1...

מאת: מערכת zap...
30/12/2009
ליקויי שמיעה בילדים: אבחון מוקדם-תמונה

איתור מוקדם של ליקוי שמיעה תורם באופן משמעותי לתוצאת שיקום...

מאת: נגוהה...
07/07/2011
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לבדיקת סינון שמיעה לילודים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

בדיקת סינון שמיעה לילודים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום בני נולד לפני 10 ימים במהלך ההריון נתגלתה הדבקת cmv אצל האם שתוארכה לשבועות 16-19 להריון במי שפיר בשבוע 30 התגלה שהעובר נדבק ב-cmv כעת בבדיקת שתן של התינוק תוצאת ה-cmv היא חיובי חזק מאוד בדיקת סינון שמיעה תקינה בדיקת עיניים (פונדוס) תקינה באולטראסאונד מוח יש ממצא שיכול להעיד על זיהום תוך רחמי ב-TORCH היום בוצעה בדיקת BERA, לא ברור מתי יהיו תוצאות (בגלל החגים) לפי מה שהסבירו לנו במהלך הלידה, במקרה כזה כנראה שצריך להתחיל בדחיפות טיפול תרופתי, והדגישו את הדחיפות שבעניין. הבעייה היא שעברו כבר 10 ימים, ועוד לא הצלחנו לראות רופא בתחום של מחלות זיהומיות. (התינוקייה בבילינסון מטפלת בעניין מול שניידר, אך ככל הנראה בגלל החגים הדברים מתעכבים). ברצוני לראות רופא שמתמחה בעניין באופן פרטי. האם תוכלו להמליץ לי על רופאים מומחים בנושא? האם באמת כל יום שעובר יכול להיות קריטי? האם במקרה זה אכן מתחילים טיפול תרופתי? מה משמעות טיפול זה? איך גורמים למערכת להבין את הדחיפות שבעניין? ושדברים לא יידחו בגלל החגים? תודה

שלום רביד, זיהומולוג ילדים שמוכר לי כעוסק בנושא הוא ד"ר יחיאל שלזינגר מבית החולים 'שערי צדק' בירושלים. הרבה בריאות אפי

שלום, הבת שלי (בת 7) עברה בדיקת שמיעה במסגרת בית הספר (כיתה א) והיא לא תקינה: בשתי האוזנים תוצאות זהות : תדר 500Hz , עוצמה 25 db - לא תקין תדר 1000Hz , עוצמה 20 db - לא תקין תדר 2000Hz , עוצמה 20 db - תקין תדר 4000Hz , עוצמה 20 db - לא תקין אשמח להבין : 1. מה המשמעות של התוצאות הנ"ל 2. כמה מדויקות הבדיקות הנ"ל? 3. במידה ויש בעיה, מה הפתרונות? 4. האם המצב יכול להדרדר במידה ולא מטפלים? תודה, יוסי.

שלום זאת בדיקת סקר והיא בהחלט לא תמיד מדויקת. לכן הדבר הראשון שיש לעשות זאת בדיקת שמיעה מלאה במכון שמיעה במדיה ויוצאת תקינה כל אר השאלות לא רלוונטיות. דר גורדין

שלום ד"ר בני לא עבר בדיקת סינון שמיעה בתינוקיה של בית החולים 3 ימים לאחר הלידה. הבדיקה בוצעה פעמיים. לאחר שבועיים בדיוק מהלידה שוב פעם ביצענו בדיקת סינון שמיעה והוא עבר בשתי האוזניים. האם זה מספיק כדי לקבוע שאין לילד בעיית שמיעה או שצריך לבצע בדיקה נוספת? איזו בדיקה נוספת ?

שלום קרוב לודאי שמספיק. יש תוכניות סקר שמיעה בבתי חולים שבכל זאת מזמינים למעקב שמיעתי את התינוקות שנכשלו ראשונית ובבדיקה החוזרת יצא תקין .

שלום רב. התינוק שלי עשה בבית החולים בדיקת סינון שמיעה יום לאחר הלידה ושוב בגיל 3 ימים ולא עבר אותה. הופננו למכון שמיעה ואנחנו חרדים מאוד. 1- מה הסיכוי שזה נובע ממים באזניים ? ואיך אפשר לבדוק את זה ? 2-האם זה שכיח שתינוקות לא עוברים סינון שמיעה אבל הכל בסדר בסוף ? 3- האם ירידה של מי שפיר במשך כמה שעות לפני הלידה יכלה לגרום לזה ? אודה לכל מידה בנושא, תודה רבה .

החרדה ברןרה אך כעת לא ניתן לדעת בודאות ויש להמתין לבדיקה החוזרת. חלק לא מבוטל מהילדים שלא עוברים את הסקר בסוף מקבלים תשובה שהשמיעה תקינה . מן הסתם תוזמנו למכון השמיעה לבדיקות נוספות ולפיהם התשובה תהיה ברורה יותר.