תסמונת ראיית מחשב: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת ראיית המחשב: מה עושים?

העיניים שורפות לכם? אתם לא מרוכזים? הצוואר תפוס? כנראה שאתם יושבים יותר מדי שעות מול המחשב. אחרי שתקראו את הכתבה הבאה, תדעו כיצד לטפל בתופעה הטכנולוגיה מתקדמת והשימוש במסכים דיגיטליים נעשה תכוף עם השנים. רובנו מבלים זמן רב מול המסכים השונים: מחשב, טלוויזיה, טלפונים סלולריים, משחקי תלת מימד ועוד. בקרב תושבי מדינות המערב, מסתמנת עלייה מתמדת בזמן המסך - בעיקר של ילדים ונוער. היא עומדת על שבע שעות ביום בממוצע!לצד המודעות הקיימת בציבור לנזקי הקרינה האלקטרו מגנטית, שנפלטת מהמכשירים השונים, מחקרים רבים שנעשו בשנים האחרונות קושרים בין חשיפה ממושכת למדיה, לבין בעיות בריאותיות נוספות אחרות, כמו פגיעה במערכת ההורמונלית, פגיעה במערכת הלב וכלי הדם, השפעות נוירולוגיות, קשיי יציבה; ובעיקר: פגיעה בתפקוד הראייה ("תסמונת ראיית המחשב"). ריצוד המסך מגרה את עצב הראייה וגורם לעצבנות ולעייפות. צילום: שאטרסטוק ...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לתסמונת ראיית מחשב

בדיקות ראייה - תמונת המחשה
בדיקות ראייה עובדים מול מחשב וחווים יובש בעיניים, ראיה מטושטשת, עייפות כללית וצריבה? אתם לא לבד. ילד...
ירידה ברגישות לניגודיות - תמונת המחשה
ירידה ברגישות לניגודיות משקפיים אלקטרוניים שפותחו בישראל מאפשרים טיפול בעין עצלה - ומונעים את הצורך בשימוש ברטי...
יובש בעיניים - תמונת המחשה
יובש בעיניים תסמונת העין היבשה פוגעת בכ-15% מהאוכלוסייה. ניתן לטפל בה באמצעים יחסית פשוטים, דמעות מל...
טשטוש ראייה - תמונת המחשה
טשטוש ראייה עובדים מול מחשב וחווים יובש בעיניים, ראיה מטושטשת, עייפות כללית וצריבה? אתם לא לבד. ילד...
בעיית מיקוד ראייה - תמונת המחשה
בעיית מיקוד ראייה מרגישים טשטוש בקריאה אך בדיקת הראייה תקינה? ייתכן שאתם סובלים מחולשה במיקוד הראייה. הור...
בדיקת מיקוד ראייה - תמונת המחשה
בדיקת מיקוד ראייה עובדים מול מחשב וחווים יובש בעיניים, ראיה מטושטשת, עייפות כללית וצריבה? אתם לא לבד. ילד...
ללמוד עוד על תסמונת ראיית מחשב
תסמונת ראיית המחשב: התסמונת של דור המסכים-תמונה

יושבים רוב שעות היום מול מסך מחשב או סמארטפון? סביר להניח...

מאת: אופטיקה צדקי...
27/02/2019
עיניים: זהירות, שימוש ממושך במסכים-תמונה

הטכנולוגיה הפכה את חיינו לקלים ומעניינים יותר, אך שימוש...

מאת: המרכז הרפואי...
11/12/2018
השלכות הסגר: כך תצילו את עיניי הילדים מנזקי המסכים-תמונה

הסגר הממושך, השעות הרבות בזום והשעמום ההולך וגובר גורמים...

מאת: ד"ר עורואה...
21/10/2020
ראייה: להסתכל בעיניים פקוחות על המציאות-תמונה

סבתא סיפרה לכם כי יש למרוח שום על שעורה בעין? אתם מאמינים...

מאת: המרכז הרפואי...
28/05/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לתסמונת ראיית מחשב?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

תסמונת ראיית מחשב: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שבוע 21. בתוצאות סקירת מערכות מאוחרת נאמר שכלל הבדיקה תקינה, אך הרופא כתב הערה: CCנצפה בגודל ומבנה תקין נוזל מועט ב CVS ביקורת עוד חודש יש לציין שבדיקת מי שפיר תקינה וכן גם שאר הבדיקות שנעשו עד שלב זה. הרופא הסביר שבמידה והנוזל לא מספיק אז בהמשך ההריון ישלח לבדיקת MRI. האם תוכל לתת את דעתך בנושא כמה חמור או לא חמור ממצא זה? בנוסף תוכל לפרט מהן ההשלכות של ממצא לא תקין כזה? קובץ בדיקה מצורף. תודה מראש.

האם יש לי סיבה להילחץ? נשארתי באוויר

לא קבלתי שום קובץ בדיקה מצורף ולכן אינני יכול להתייחס

צירפתי את הקובץ עכשיו שוב וכתוב שצורף בהצלחה. במידה ולא האם תוכל להתייחס לשאלתי בפניה הראשונה, שם ציטטתי במדוייק את ההערה של הרופא. תודה רבה

שלום רב, אני עובד במשרד עורכי דין בו העובדים מבלים שעות רבות בקריאה וצפייה במסמכים על גבי צגי המחשב. רציתי לשאול האם שינוי של רקע המסמכים, כך שהטקסט יופיע בלבן על גבי שחור (הגברת הניגודיות), וכן הגדלת הטקסט, יסייעו למנוע עייפות עיניים וכל התופעות הנלוות לכך. תודה מראש!

שינוי הקונטרסט לא יעזור. הבעיה היא היעדר המצמוץ התקין בצפיה ממושכת במחשב - הפסקות בעבדוה או הזלפת טיפות לחות ללא חומר משמר יעזרו לצריבה. לגבי כאבי ראש - ממליץ אחת לחצי שעה להביט למרחק בכדי לשחרר את שרירי הפוקוס של העין (אקומודציה).

אני עובד במקצוע שלי מול מחשב כל היום, וגם בשעות הפנאי משוטט הרבה באייפון. זה גורם לי לכאבים בעיניים, וגם לתחושה של יובש וצריבה בעיניים. כעת, מכיוון שזה רק מחמיר עם הזמן.. שאלתי האם צריך להיות מוטרד מנזק שעלול להיגרם? או שזו רק תסמונת חולפת ותו לא? תודה!

שלום רב, הצפיה המרובה במחשב ומול מסך גורמת ליובש בעיניים מאחר ואנו פחות ממצמצים. אני ממליץ על ביצוע הפסקות עד כמה שניתן ולשקול שימוש בתחליפי דמעות.

כשאני משתמש במחשב זמן ממושך חש סחרחורות, וסינוור. רופא שבדק המליץ על משקפיים במספר נמוך יותר בעבודה מול מחשב ואמר ששריר העיניים שלי חלש. קניתי משקפיים במספר נמוך יותר אך עדיין סובל מכך מאוד והדבר פוגע בלימודיי ועבודתי. מה ניתן לעשות? הבנתי שיש בדיקה של CVS-תסמונת ראיית מחשב, היכן ניתן לבצע אותה?

שלום טל, ראשית אתה צריך בדיקה מדוייקת של אופטומטריסט טוב. אחרי שרופא עיניים שלל פתולוגיות כנראה הבעיה היא אופטומטרית. ישנם סוגי פתרונות שונים לבעיות שונות. בברכה, אייל ברקו אופטומטריסט מוסמך - B.SC ======================================= 50% הנחה למשקפי ראייה ושמש לחברי הפורום ======================================= http://www.dr-optica.co.il -- ד"ר אופטיקה -- כצנלסון 40 גבעתיים 03-5733111 התאמת כל סוגי עדשות-המגע, משקפי-ראייה במספרים גבוהים ומולטיפוקלים מתקדמים =======================================