פורום מחלות עיניים במבוגרים

ד"ר אודי רייך ישיב על שאלות הגולשים בנושאי: קרנית והשתלת קרנית, רשתית, גלאוקומה, גידולים, מחלות עפעפיים ודרכי דמעות, קטרקט, אובאיטיס, ועוד. למעהר לפורום, לחצו כאן.
179 הודעות
146 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות עיניים במבוגרים

20/05/2019 | 14:16 | מאת: ענבל

צהריים טובים, לפני כשבוע עיניים אדומות, הפרשות, טשטוש ראייה וגרד. לאחר בדיקת רופא עיניים נאמר לי שיש לי וירוס מאוד מדבק בעיניים וניתנו לי טיפות אנטיביוטיקה ותחליף דמעות. כמו כן בעלת קורטקונוס. ניתנה לי חופשת מחלה של שבוע. שאלתי, עד מתי אני מדבקת? תודה

16/05/2019 | 01:23 | מאת: ליבי

שלום, בת 30 עם iris coloboma בעין ימין בלבד, יש לציין שלהוריי ואחיי אין קולובמה כלל. השאלה היא האם קולובומה יכולה לעבור בתורשה לילדיי? ואם כן האם זה יכול לעבור ברמה חמורה יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב לא. אם כי ידועים מקרים נדירים ביותר בהם המצב מורש. אז לרוב יש סיפור משפחתי מעבר לאדם אחד.

14/05/2019 | 16:54 | מאת: יהודית

שיתוק בפנים מסוג פצאליס שבו עין אחת לא נסגרת ועין שניה קשה לפתוח אותה בקצור חצי פנים מעוותות ,על העין שלא נסגרת רואים מעין קרום לבן. יש לי שלוש שאלות: האם שיתוק הפנים הזה יכול להיגרם גם לאחר 4 ימים מאירוע מוחי? מה זה הקרום הלבן שעל העין? מה לעשות לגבי העין שנשארה פתוחה שלא תתייבש האם לשים בתוך העין הפתוחה משחה אנטיביוטית מסוג סינטומיצין ?

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית עלייך להבדק בהקדם, המצב בו העין אינה נסגרת מסוכן. קשה לייעץ על מהות החלק הלבן אותו ציינת. תתכן הפרשה יבשה או קרטיניזציה של הלחמית עקב יובש.

14/05/2019 | 19:10 | מאת: יהודית

האם אפשר לשים משחה אנטיביוטית לתוך העין שלא נסגרת.

10/05/2019 | 18:29 | מאת: מיה

האם יכול להיות שהבדלי הבהירות קשורים לקרטקונוס שלא מאובחן , ?? כי קראתי שצילנדר קשור לקרטקונוס הראיה שלי 6/6 אבל יש צילנדר בעין שמאל ורואה בה קצת כהה מעין ימין . לפני 9 שנים בערך עשיתי בדיקת אולטראסאונד עיניים וצילום נאמר לי שהקרניות עבות אני זוכרת מספר כמו 523 או 423 לא זוכת בדיוק . במידה ואכן יש קרטקונוס האם אפסיק לראות בשלב מסויים ? אני בחרדה

לקריאה נוספת והעמקה

לכי להבדק.

10/05/2019 | 17:26 | מאת: מיה

שלום דר ,, כתבתי לך לגבי הבגל בהירות בין שתי העיניים בעין ימין רואה יותר מואר עם גוון כתום צהוב ובעין שמאל פחות מואר עם גוונים קרים אפור כחול . אז הלכתי לרופא אחר והוא אמר שיש לי צילנדר בעין שמאל וזו הסיבה שאני רואה בעין הזו צבעים שונים. האם צילנדר באמת משנה את הצבעים ? האם כדאי לבדוק שוב ? יש לציין שהראיה 6/6 בשתי העיניים.

זה ייתכן אך נדיר ביותר. ממליץ לבצע הערכה של נוירואופתלמולוג

שלום רב דר לפני יומיים הבחנתי שבעין ימין אני רואה יותר בהיר מעין שמאל ז"א אם אני רואה בעין ימין את הדשא ירוק בהיר בעין שמאל אני רואה אותו יותר כהה , אני מרגישה שעין ימין יותר מוארת מעין שמאל , אבל לא מרגישה כאילו כיבו את האור ממש לא אלא הבדל בכהות והבהירות , פשוט הבדל בצבעים ואין לי מושג ממתי זה עשיתי בדיקת ראיה אתמול הרופא אמר שאינו רואה שום בעיה והכל תקין בדיקת חדות ראיה 6/6 בשתי העיניים לפני 5 חודשים עשיתי בדיקה אצל נוירואופטלמולוג עם הרחבת אישונים והכל היה תקין . מה ההסבר לבעיה הזו ? האם זה נורמלי ? האם צריך לבדוק שוב ?? ההבדל מורגש יותר בשמש בבוקר כך שבעין ימין רואה ממש מואר עם גוןן כתמתם ובעין שמאל פחות מואר ובגוון הנוטה לאפור . האם זה מסוכן ???

שלום בת 30 בריאה בימים האחרונים כאבים בעיניים. כאב שמורגש מהרגע שאני פותחת עיניים.חיצונית אין בעיניים כלום. מגיע בגלים במהלך היום. אני מרכיבה משקפיים במספר שמתאים לי.כמו כן עברתי בדיקת עיניים יסודית מקיפה אצל רופא עיניים לפני 3 חודשים והכל היה תקין. האם יתכנו כאבי עיניים כתוצאה משינוי בעבודה? וחוסר שעות שינה? עבודה אינטנסיבית מול מחשב. פלורסנט חזק במשרד. לאחרונה התחלתי עבודה חדשה מול מחשב ובסביבת עבודה עם תאורה חדשה חזקה. אשמח לחוות דעת

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן מאוד שאת מתארת COMPUTER VISION SYNDROME המופיע אצל אנשים העובדים שעות רבות מול המחשב ובתאורה שציינת. ראשית בדקי שהמשקפיים מתאימים לך. ונסי לבצע מנוחות מדי פעם.

שלום ד"ר נכבד האם מדידת לחץ תוך עיני אמינה כשהמדידה מתבצעת עם אישונים מורחבים בשל טיפטוף טיפות להרחבה. כיצד יש להתייחס לתוצאה

לקריאה נוספת והעמקה

מדידה אמורה להתבצע באישונים מכווצים.

20/04/2019 | 10:22 | מאת: רבקה

שלום רב,בת 69, בבדיקח מעקב שנתית, ירידה בראיה . התקדמות הקטרקט . אין לי כרגע שום תלונות . מסתדרת היטב עם משקפי מולטיפוקל. הרופאה שהחלה בתקופה האחרונה גם לנתח אמרה שאני צריכה ניתוח . האם כאשר אין הפרעה ואין לי תלונות יש ללכת לניתוח? תודה להתייחסות

לקריאה נוספת והעמקה

חג שמח. החלטה על ניתוח קטרקט היא שילוב של תלונות המטופל,חדות הראיה, ורמת סמיכות הקטרקט. במידה ואין תלונות יש לדון לגופו על מצב העדשה שלך כדי לשקול את היתרונות בניתוח כעת או בדחייתו. ממליץ שתפני לבדיקה נוספת מאחר ולא ניתן לדון על כך בפורום כזה.

06/04/2019 | 22:35 | מאת: שאול.

שלום רב, בן 40, בשנתיים האחרונות מחלת הטייסים CSR, כנראה כרונית בעין אחת, ללא שינוי משמעותי כל השנים ולאחרונה עיוות משמעותי בראיה באותה העיין. מהו הטיפול היעיל ביותר לטיפול, ומניעת הידרדרות ו/או תיקון וחיסול סופי. שמעתי שישנו כעת טיפול ככל הנראה אנטיביוטי. תודה מראש שבוע מוצלח.

איןצחיסול סופי. המחלה לרוב מסתיימת מעצמה ניתן לבצע לייזר או הזרקה בהתאם למצב. ותמיד להשאר בבדיקה תקופתית

03/03/2019 | 19:43 | מאת: אביטל

הייתי היום אצל רופא עיניים רגיל בקופח. על מנת לבדוק לחץ תוך עיני. הסרתי את העדשות מגע קשות. הרופא שם טיפות ועוד חומר על פיסת נייר ששם בעין. לאחר שהחזרתי את העדשות צורב לי בעיניים. האם זה טבעי או יש לי ממה לחשוש? זה היה רופא עיניים רגיל (לא מומחה לקרטוקונוס) האם זה תהליך טבעי או שעליי לבדוק זאת? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

תתכן צריבה קלה לאחר מדידת לחץ. במידה ולא חולף תוך יממה יש לפנות לבדיקה.

27/02/2019 | 20:05 | מאת: יעל

שלום. האם דלקת עפעפיים מדבקת? אפשר ללכת לעבודה? מה לגבי ילדים קטנים איתי? היום התחלתי טיפול והרופא לא אמר על הדבקה. חייבת לדעת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש ויש. חלק מדלקות העיניים מאוד מדבקות וחלקן לחלוטין לא. אני ממליץ להתייעץ עם הרופא שבדק אותך ולשאול אותו או לגשת לבדיקה נוספת.

שלום רב, לפני כחודשיים-שלושה לערך התחיל "לצמוח" גוש על העפעף והוא גדל עם הזמן (מצ"ב תמונה). האם הגוש מסוכן? מה השיטות להסרת הגוש? אודה לתשובה.

עליך להבדק בהקדם לא ניתן לתת ייעוץ בנושא ללא בדיקה קלינית.

10/02/2019 | 09:49 | מאת: רן

שלום, האם ניתן להכין טיפות סרום לעיניים (AST או PRP) באחת ממרפאות הכללית או קופ"ח אחרות? אני זקוק להן וכרגע האפשרות היחידה שלי היא אצל רופא פרטי בעלות גבוהה מאוד... תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
13/02/2019 | 21:20 | מאת: אן

אתה יכול לעשות את הסרום בבית חולים ברזילי, לאותו רופא פרטי (אני יודעת מי זה) אין אישור משרד הבריאות לייצר מוצרי דם

כיום קיימת בעיה של ייצור טיפות סרום מאחר למשרד הבריאות דורש כי הייצור יעשה תחת תנאים מחמירים כמו אלה הנהוגים במפעל לייצור תרופות. אין בארץ כזאת אפשרות לצערי.

לצערנו בשלב זה לא ידוע לי על מרכז המאפשר את זה - הדבר נובע מרגולציה קפדנית של משרד הבריאות לגבי תנאי הסטריליזציה של הכנה מסוג זה.

05/04/2019 | 18:46 | מאת: רן

שלום ד"ר רייך, לאחר בירור, יש אפשרות לעשות בבית חולים ברזילי.. האם זה אכן נכון?

09/02/2019 | 15:30 | מאת: אורטל

העין צד שמואל שלי נפוחה כבר במשך שנה היא לא כואבת לי ואני רואה בה רגיל אין ליהפרשות מהעין והיא לא אדומה ממה זה יכול להיות? ומה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

הפניות כזאת לאורך זמן מחייבת בדיקה של מומחה עפעפיים וארובה. ייתכן שיהיה צורך בהדמייה על מנת לוודא כי כל חלקי הארובה תקינים. ממליץ להבדק בהקדם!

31/01/2019 | 11:47 | מאת: רחל ר

שלום רב רציתי לשאול לגבי אמי בת 87. נמצא שיש לה גידול bcc על עפעף תחתון בעין.אנחנו אחרי ביופסיה עם התוצאה הנ"ל.הומלץ לה לעבור כריתה של הגידול בשיטת מוס,האם בבלינסון הכריתה נעשית בשיטת מוס.?והאם עושה זאת רופא מומחה לאקולופלסטיקה ,?? מודה מראש לתשובה מהירה הבת רחל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הניתוח מבוצע על ידי אוקולופלסטיקאי. מנסיוננו הרב שיטת מוס אינה מתאימה לעפעפיים ולצערנו ראינו לא מעט הישנויות בשיטה זאת באזור העפעף. אנו ממליצים לבצע את הניתוח עם בקרת שוליים בחתך קפוא.

30/01/2019 | 21:15 | מאת: לוברבום

שלום וברכה אני בת 26 עם קוצר ראיה גבוה מאוד בשנה /שעברה המספר עלה כפליים וכרגע הוא מצב לא טוב גלל שהיה לי חורים ברשתית מפגות זה עוד יותר כמובן מסוכן מכל הבעיות האלה יש לי קרום על הרשתית שמזה יש לי קעור בעצב הראיה אם תעזרו לי אני אפפילו מעוניינת לשלשם לכם על זה כסף כשזה בעיה כשאני מגיע מהקופה אני מאוד אשמח תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מחלות עיניים מפלגות לרוב לא מפסיקות לצערנו עם התבגרות האדם. עלייך לפנות למערך עיניים שיכיל את הטיפול הכוללני בך. את מוזמנת לפנות למרפאה נו לקביעת תור למרפאה רשתית וקרנית.

10/01/2019 | 17:22 | מאת: נאיה

שלום רב. אבא שלי (בן 64) היה מורדם מיום חמישי שעבר ועד יום שני בוקר (כ-4.5 ימים). אתמול (יום חמישי) סוף-סוף פתח כמה פעמים עיניים. להפתעתי גיליתי שצבע עיניים השתנה מחום-שחור לאפור-תכלת. האם זה תקין או שהוא מפתח משהו? (מצב כללי-חולה COPD, אמפיזמה, אנמיה, אי-ספיקת כליות וכו')

לקריאה נוספת והעמקה

שינוי צבע בעין יכול להיות להתרחש באופן איטי במספר מצבים. ממליץ להבדק בהקדם. חלק מהמקרים מלמדים על בעיה אחרת בגוף

23/12/2018 | 12:31 | מאת: שרה

האים ניתן להזרוק אבסטין תוך עיני לחולת גלאוקומה

לקריאה נוספת והעמקה

כן. יש לפקח שלא עולה הלחץ אחרי ההזרקה באופן זמני

28/10/2018 | 14:52 | מאת: גרשון שמואל

שלום. מקווה שהגעתי לפורום הנכון. בן 64, חבר קופת החולים הכללית עם התקף חוזר שני חריף מאד של אובאיטיס קדמי ANTERIOR הפעם חד צדדי (היה בפעם הראשונה דו-צדדי) עם PPM עקשני מאד על האישון. טיפול בסטרואידים ללא הועיל כולל חוסר יעילות במתן PRED FORTE טיפה אחת, שמונה עשרה פעם ביום. כאבי התופת פחתו במקצת עם מתן אטרופין בטיפות לעין. לצערי נשלחתי למיון בית החולים איכילוב שם כל רופאי האובאיטיס כולל כל רופאי מחלקת העיניים המומחים לאובאיטיס נשלחו לכנס בארצות הברית. הוצע לי ביקורת במיידי (מחר) במרפאת אובאיטיס של רופא עיניים כללי בלבד אך זאת אוכל לעשות כמובן גם במסגרת הקהילה כך שהמצב של העין רק ילך ויתדרדר ללא ביקורת של מומחה ספציפי לדלקת האובאיטיס. לפני נסיעה דחופה וחשובה לחוץ לארץ מבקש לקבל הנחיות המומחים להמשך. תוך שאני מבין שכל הזנחה נוספת פירושה החמרה של הידבקות של Strands לקרנית וחלילה לעדשה, עם סכנות של קטרקט. ממתין לתשובת המלומדים, בכבוד רב, גרשון שמואלי.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות בפורום על מצב ספציפי. הטיפול באובאיטיס קדמית הוא אכן בטיפות סטרואידים וטיפות להרחבת האישון על מנת למנע/למזער הצטלקויות כפי שאתה מתאר. אתה מזמן לפנות בהקדם למרפאותנו עם הפניה מרופא על מנת להעריך את מצבך. לצורך טיפול בתחית ההתקף החריף רופא עיניים מומחה כללי בהחלט ייתן לך את השירות אותו אתה צריך גם בקופ"ח.

20/10/2018 | 22:57 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19, חייל בקריה, עובד מהבוקר עד הערב (שמונה עד שש), כמעט כל העבודה מול מחשב. יש לי משקפיים. אין יובש בעיניים כרגע. 1. אם אני אשים טיפות עיניים כמו הילו קומוד קבוע, האם זה יכול לעזור למנוע נזק לעין? ואם העין לא יבשה האם זה יזיק (אולי יגרום לעין להתרגל וכשאני אפסיק באמת יהיה לי יובש)? 2. מה אפשר לעשות על מנת למנוע נזק מהמסכים? מה הנזק הצפוי משימוש כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עבודה מול מסכים בעיקר גורמת להיחשפות לאור מרצד וכחול. חשיפה ארוכה יכולה לגרום לכאבי ראש משום שהמסך מרצד ואינו הדפסה קבועה כמו על נייר. מומלץ לבצע מנוחות יזומות אחת לתקופה. טיפות הלחות שאתה מציין עוזרות במידה וגם נוצר יובש בעין.

14/10/2018 | 20:12 | מאת: אחרי ניתוח קטרקט

האם מותר לקיים יחסי מין בשבוע הראשון אחרי ניתוח קטרקט

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי שבוע אין בעיה..

10/10/2018 | 14:18 | מאת: נתן

לפני כשבוע הופיע שטף דם פנימי סמיך בעין ימין. במיון אמרו לנו שזה צריך להיספג ואם לא ידרש ניתוח. השאלה שלי כמה זמן אמור לקחת עד ששטף הדם יספג? ואם לא איזה סוג ניתוח מדובר. בגלל הלחץ במיון השאלות הנ''ל לא נשאלו שם.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והדימום בזגוגית העין ולא על הרשתית או תחתיה יש לחכות מספר שבועות. מומלץ לישון עם ראש מורם על מנת לזרז את שקיעת הדימום מטה.

08/10/2018 | 13:03 | מאת: עיניים

לאחר ביצוע קטרקט לפני כמה חודשים (עין ימין למרחק עין שמאל לקריאה) אני רואה מסך שקוף מאד שהולך ובא, מזה כמה חודשים. מקווה לטוב

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע בדיקה מלאה בהרחבת אישונים אצל רופא עיניים מומחה.

קיבלתי אתמול בבוקר זריקת אווסטין לתוך עין שמאל בגלל AMD. כעת, 24 שעות אחרי, הראייה שלי בעין זו מטושטשת. האם זו תופעת לואי רגילה ואפשר להמתין להתבהרות או יש צורך ללכת דחוף למיון עיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והראיה פחות טוב מאשר לפני ההזרקה - יש לפנות להבדק מיידית

שלום, שמתי לב שבחלק של הצבע בעין של אבי (בעל עיינים חומות) חלקו העליון הפך לבן לא מוצאת על זה שום מידע באינטרנט מה זה יכול להיות?

ייתכן ומדובר ב ARCUS SENILUS המתרחש בגיל מבוגר. - ממליץ להבדק אצל רופא עיניים מומחה.

04/09/2018 | 13:07 | מאת: עיוורון

האם לאובדן ראייה, עיוורון כתופעת לוואי מלקיחת ויאגרה יש ריפוי או זה לתמיד?

לקריאה נוספת והעמקה

אבדן הראיה נגרם מנזק לעצב הראיה - חלקי או מלא. לרוב נזק זה אינו מתאושש או מתאושש קלות אך אינו חוזר למצבו המקורי.

01/09/2018 | 22:15 | מאת: רינת

הי, כשאני מסובבת את הראש אחורה (לדוגמה כשאני מסתכלת מהמושב של הנהג במכונית על המושב האחורי) אני רואה כפול... פרצוף מעל פרצוף... שאר הזמן אני רואה מעולה 6/6. מה זה יכול להיות?

יש צורך בביצוע בדיקת מלאה כולל הערכה נוירואופטלמולוגית. תתכן הפרעה בתזוזת אחד מהשרירים של העין

30/08/2018 | 13:45 | מאת: עידו

אהלן, אני בן 18 כבר תקופה שאני רואה נקודה שחורה/שקופה מרחפת וכל מיני צורות משונות. הדבר קורה בעיקר כשאני במקומות מוארים ובעיקר בחוץ באור יום. בלילה כמעט ולא קורה. חשוב לציין שיש לי משקפיים (לא מספרים גבוהים) וכשאני עם המשקפיים התופעה מתמתנת. הדבר הזה מציק מאוד. הייתי אצל רופא עיניים לפני חצי שנה והוא בדק אותי ואמר שהכל בסדר אבל לבוא להבדק שוב. רציתי לשאול האם התופעה מוכרת? והאם יש לה פיתרון? תודה

יש להבדק בהרחבת איושנים ובעזרת עדשה מיוחדת. העין שלנו מכילה ג'ל שלא כל חלקיו שקופים באותה המידה ויוצרי םאת ההצללה המדוברת - כל זאת רק לאחר שנבדקת בדיקה מלאה.

28/08/2018 | 22:39 | מאת: ליה

שלום דר בזמן האחרון חשה בתופעה מוזרה כאילו האור רועד בראיה בשבריר שניה זה כאילו התאורה עשתה קליק קצר התכהתה וחזרה האם זה נקרא הבהוב ?! הייתי אצל רופא עיניים שעשה בדיקה רגילה בלי הרחבת אישונים ואמר הכל תקין וכנראה מגרנה של העיניים . האם בדיקה רגילה מספקת ,?

ראה מטה

27/08/2018 | 08:59 | מאת: לי

שלום דר אתמול היה לי כאב ראש בצד ימין ,, הכאב היה מאחורי הראש והאוזן וגם בעין וברכה .. הסתכלתי במראה והבחנתי שאישון ימין מעט מוגדל מאישון שמאל ממש הבדל קטן הדלקתי פנס ואז שני האישונים התכווצו באותה מידה .. אציין שלפני 7 שנים בערך פתאום גדל אישון ימין משמעותית ולא הגיב כלכך לאור ונשלחתי להמון בדיקות אז שכללו אולטראסאונד עיניים ולחץ צוך עייני ונוירואופטלמולוג ושדה ראיה ומאז יש לי טראומה מהמקרה . לפני חודש וחצי בדיקת עיניים תקינה וגם לפני 4 חודשים תקינה . יש ממה לחשוש ?? והאם הבדל כזה קטן מצריך בירורים ??? בת 26

לקריאה נוספת והעמקה

שינויים בגודל האישון מחייבים בדיקה מיידיצ ומלאה גם אם עברת בעבר.

22/08/2018 | 00:41 | מאת: לירז

היי מזה כמה חודשים יש לי כתם לבן בעין בהתחלה לא הציק לי ובתקופה האחרונה ממש ממש כואב לי במיוחד שאני עייפה זה פשוט שורף וכואב כמו אבן בעין! לפני כמה חודשים הלכתי לרופא ואמר לי איך קוראים לזה רק ששכחתי תוכל להזכיר לי? מה דעתך? ממליץ על ניתוח? האם זה מסוכן? מה זמן ההחלמה? האם אתה מנתח?

לקריאה נוספת והעמקה

לירז שלום קשה לענות מהתאור שנתת. אך אם יש נגע תחת העפעף או בעין אני ממליץ שתקבעי תור בהקדם להבדק. בריאות שלמה ד''ר אודי רייך

19/08/2018 | 22:23 | מאת: מיה

שלום דר כבר כמה זמן אני מרגישה בעיקרון בלילה באור הניון של הבית כמו מצמוץ בעיניים כאילו האור לפתע רעד בשבריר של פחות משניה מתנצלת קשה לי לתאר אבל כאילו האור התכהה וחזר במהירות שקשה להבחין אפילו . בבוקר פחות מרגישה את זה יותר מורש בתאורה ביתית . יש לציין שיש לי היפרדות זגוגית מזה שנים רואה נקודות שחורות בשתי העיניים,, לפני כ 7 שנים עשיתי בדיקות עיניים מקיפות כולל לחץ תוך עייני שדה ראיה וגם אצל נוירואופטמולוג הכל תקין . עשיתי בדיקות עיניים שגרתיות ללא הרחבת אישונים לפני 4 חודשים ושוב לפני כחודש גם היה תקין אציין שחדות הראיה עדיין 6/6 וגם עכשיו מרגישה שחדות הראיה עדיין מצוינת . יש סיכוי שיש בעיה רצינית שיכולה לגרום לעיוורון ? אני מאוד מודאגת בת 25

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים נורות ניאון מרצדות - במידה ולא מדובר באזור ספציפי בנורה ספציפית כדאי להשליםבירור עיניים מלא - לרוב תלונות אלו אינן מעידות על סכנה לעיוורון

19/08/2018 | 21:12 | מאת: דוד

כל מיני גורמים באינטרנט טוענים שאור כחול במסכים מזיק לראייה. 1. האם יש לטענות האלה בסיס אמפירי ו/או תיאורטי? 2. האם לדעתך שינוי "טמפרטורת הצבעים" במסך והפחתת האור הכחול עשויה לסייע בעניין זה?

הטענות נכונות. לגבי שינוי טמפרטורה - איני בקיא אך המחשב משדר בכל אורכי הגל לכן אני מניח שלא יעיל.

11/08/2018 | 14:34 | מאת: מירב

שלום וברכה, שואלת בשם אימי, בת 80, מאד פעילה ועצמאית. לפני כחודשיים וחצי החלה לראות כפול. עברה סדרת בדיקות אצל רופאי עיניים, נוירולוגים ואפתלמולוג, כולל eeg ct, mri- נשלל גידול. זוהתה חולשה בעצב 3 ו 4. המצב משתנה מדי שבוע, כלומר פעם הראיה כולה כפולה בכל הזוויות ומדי פעם רק באחת העיניים או בזוויות ימין או שמאל. המצב לא משתפר ופוגע מאד באיכות חייה ( נהיגה, קריאה, וכיוב'). בשלב זה אין לרופאים המלצה לטיפול כלשהו. נשמח לדעת האם קיים טיפול כלשהו שעשוי לשפר את מצבה. תודה רבה!

לקריאה נוספת והעמקה

חשוב להבין מה גרם לכך. לגבי הטיפול הוא מאוד בעייתי מאחר ומדובר בהרבה שירירם המאזנים את התמונה ואינם מתפקדים כייאות. לעיתים ניתן לסגור/למסך עין אחת על מנת להמנע מכפל ראיה ונפילה.

שלום .. בן 21 אין לי בעיות ראייה רק לפני שבוע סיימתי מבחנים וחזרתי לבית ישבתי מול המחשב יותר מ10 שעות תקופת 4 ימים .. עכשיו יש לי עיניים אדומות בבוקר אדום אבל לא הרבה אבל בלילה הופך לאדום חזק .. אני כבר 3 ימים לא מתקרב למחשב או טליוויזיה רק משתמש בטלפון אבל האדום לא הולך

לקריאה נוספת והעמקה

שימוש ממושך במסך מכל סוג שהוא מגביר את היובש בעיניים. בנוסף, במידה ויש לך צורך בתיקון אופטי קל מאוד אשר ביומיום אינו משמעותי, לאחר עבודה מאומצת כפי שתיארת עלולים להיווצר גם כאבי ראש לעיניים. ממליץ לנסות להפחית שעות מסך, ולנסות הפסקות בזמן העבודה. ניתן גם לשים טיפות לחות. במידה והמצב אינו משתפר יש לפנות בהקדם לרופא עיניים.

28/07/2018 | 14:42 | מאת: אמיר

בן 63 בריא ללא מחלות רקע לא מעשן. עושה הליכה 5 פעמים בשבוע 50 דקות כל יום מנסה לשמור על תזונה נכונה עקב ירידה בראיה לאחרונה נבדקתי אצל רופא עניים ולפי המלצתו ביצעתי בדיקת OCT להלן התשובות עין ימין אי סדירות מרכזית בשכבות outer retina PRY KF פרט לכך מבנה שכבתי שמור. עובי מרכזי לפי מפה 242 מיקרון. עין שמואל כנ"ל אך עובי מרכזי לפי מפה 279 מיקרון. אבקש את התיחסותך לתוצאה מאחר והרופא בחופשה וחוזר רק לקראת סוף אוגוסט מה זה אומר ?ומה ניתן לעשות אם יש בעיה תרופות או תוספי מזון. תודה ושבת שלום.

לקריאה נוספת והעמקה

לא ברור מהתלונות שלך האם התלוננת על עין אחת או שתיהן. הממצא תואר רק בעין אחת ולעיתיםללא משמעות קלינית. הבדיקה מראה כי באזור מסויים שכבות הרשתית שונות מהרגיל. לא ניתן לדעת על סמך השאלה בפורום מה המשמעות. אני ממליץ שתפנה למומחה רשתית עם התמונות ותעבור בדיקה בהרחבת אישונים.

שלום ד"ר בת 26 , בדיקות דם תקינות , בדיקות בלוטת התריס גם תקינות , בדיקת ראיה לפני חצי שנה תקינה 6/6 ... גם עכשיו מרגישה שהראיה שלי עדיין מעולה . מזה כמה ימים מרגישה רגישות יתר במיוחד בשמש אני מרגישה צורך לעשות מבט מסונוור או פשוט לעצום מרגישה כאילו העיניים שלי קלות כאילו עומדות ליפול פשוט קשה לי לתאר את התחושה . בעין שמאל יש לי שתי נקודות או שלוש ממש פיציות בתוך הקישתית אני לא זוכרת כבר כמה זמן הם קיימות "דומות לנמש פיצי" . יש לציין שתמיד סבלתי מיובש . האם יש סיכוי שיש לי גידול בעיניים ? אני בחרדות איומות מחכה לתור הרופא 

לקריאה נוספת והעמקה

הרגישות לשמש אינה אופיינית לתלונות של גידול. במידה ויש שינוי במצבך יש לפנות בהקדם לבדיקה. לגבי נקודות החן כדאי לפנות למומחה בנושא

הייתי אצל רואה לפני 3 חודשים בגלל דלקת בעיניים. נוסף לסטרואידים שנתנה לי אמרה שיש לי יובש והמליצה על סיסטטיין. לא הרגשתי יובש. אבל שמתי הטיפות. מאז שמה תחליפי דמעות. איך אני אמורה לדעת אם יש עדיין יובש אם אני לא מרגישה משהו מיוחד.

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב יובש בעיניים מורגש כצריבה ואי נוחות. במקרים של יובש קל אין מרגישים זאת. על כן אני ממליץ להבדק שנית אצל רופא עיניים על מנת להעריך את מצב הקרנית מחדש.

15/06/2018 | 20:49 | מאת: שאלה

שלום, באמצע שנות ה30 אובחנה פזילה סמויה אקסופוריה. יש קוצר ראיה הרבה שנים, שימוש בעדשות רכות יומיות עם הפסקות כשמופיעות תופעות של אי סבילות (כשמתחיל מפסיקה, נמנעת כמה ימים/שבועות/חודשים וכשחולף חוזרת). עבודה מאומצת מול מחשב ונייד. בבדיקות דם שבוצעו בלי קשר הבלוטה TSH היה תקין וכך גם CPK. ממה זה יכול להיות? חוששת ממשהו נוירולוגי או גידול. מה הסיכוי שייעלם מעצמו כשם שהופיע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

תוספת: הפזילה נצפתה בבדיקה של הרחבת אישונים ונמסר שלא רואים פגיעה בעצב ראיה או לחץ תוך גולגולתי. יחד עם זאת עשיתי בדיקת עיניים לפני כמה שנים בלי קשר בגלל בלט שהיה ונשאר (הוגדר "קל" בבדיקה האחרונה) ושם לא היתה פזילה.

הכי סביר שמדובר באקזופוריה ישנה שיצאה מאיזון. אולם הופעת פזילה חדשה בגיל כזה המתגברת כפי שתואר מחייבת בדיקה מעמיקה.

13/06/2018 | 21:54 | מאת: הודיה

גיל 26. התחילה אצלי פזילה חדשה. אני לא רואה כפול. הייתי אצל נוירולוג והוא אומר שזה לא ייתכן שהפזילה חדשה, אחרת הייתי כן רואה כפול. וזה אומר שתמיד הייתי פוזלת. זה באמת לא הגיוני שמתחילה פזילה חדשה ורואים רגיל? שאלה שניה- עובדתית זה מה שקרה.. האם זה יכול להיות קשור לזה שאני לא רואה בשתי העיניים בו זמנית אלא כל פעם באחת אחרת? (רופא עיניים אמר שאצלי ככה המצב). האם יכול להיות שזה מה שגורם שלא אראה כפול? או שבוודאות כשלא רואים כפול הפזילה מולדת? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

אדם הרואה היטב בשתי העיניים מיד ירגיש הראיה כפולה באם מתחילה אצלו פזילה. ייתכן שמדובר בםזילה ישנה או שאחת העיניים שלך היא עצלה ועל כן המוח "משתיק" את התמונה הכפולה הלא ברורה. כך או כך בםזילה חדשה בגיל כזה יש להבדק בהקדם.

שלום רב. רציתי לשאול בבקשה, תינוקת בת שבעה שבועות, שאמרו לה בטיפת חלב, היא לא ממקדת מבט , תחזרי עוד שבוע. אני מאוד מאוד נכנסתי ללחץ. מה זה יכול להיות? חוץ מזה היא ב"ה בסדר גמור.

ברוב הפעמים הבדיקה בטיפת חלב אינה מדוייקת. אך אם אמנם ישנו חשד להעדר מיקוד יש להבדק בהקדם האפשרי אצל רופא עיניים על מנת לוודא כי העיניים תקינות.

08/05/2018 | 00:02 | מאת: איתן

האם הטיפול היחיד לגלאוקמה הוא טיפות מסוגים שונים? או שיש טיפול אחר כלשהו שאינו כולל שימוש בטיפות ? בגלל תופעות הלוואי של הערפל. בנושא דמעות, זה מצריך אבחון מיוחד או שזה תופעה אין לה כל טיפול? תודה

קיים טיפול בלייזר וקיים ניתוח. אתם מוזמנים לפנות למרפאה הגלאוקומה במרכז רבין להערכה נוספת בנושא. יש לבחור סלקטיבית את המטופלים לניתוח או לייזר.

04/05/2018 | 21:03 | מאת: איתן

אבי בן 83. יש לו מספר בעיות בעיניים שיוצרות מצב לא פשוט. יש לו גלאוקומה בשליטה אמנם אל הויפות ממש חוסמות את הראיה כערפל. יש איזה פתרון לעניין הערפל? בנוסף בעין ימין ליקוי קשה בשדה הראיה מקבל זריקות אוויסטין שאלתי תוך כמה זמן ניתן לראות תחילה של שינוי אם בכלל. בעין משאל עשה בעבר זריקות וזה הצליח מאוד. הבעיה הקזה שגורמת לו קשיים נוספים חוסר יכולת לראות מקרוב גם עם משקפיים מותאמות הציעו לו זכוכחת מגדלת כעזרה בנוסף למשקפיים לראיה מקרוב. דווקא הבעיה של ראיה מקרוב והעאפל מהטיפות גורמות לו תסכול והרגשה דהוכ מתעוור ומשפיעות עליו נפשית. הוא לא מצליח להפריד בין הבעיות וקושר בינהן. אני צעוניין לנסות.למצוא דרכים להקל עליו לשפר כל דבר שניתן בכל אחת מהבעיות. אודה על כל הפניה עצה או הכוונה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

מדובר כאן במספר בעיות הפוגעות בראייתו ואיכות החיים לגבי הגלאוקומה עלייו לעבור הערכה מקצועית אצל מומחה בתחום ולראות כיצד לטייב את הטיפול בטיפות. 2. הנזק במרכז הראיה מטופל בזריקות שלרוב השפעתן נראית בשבועות הראשונים. ולא תמיד ניתן לשפר את המצב אלא רק לייצב אותו. אני ממליץ כי במידה ואיכות ראייתו באופן אובייקטיבי לא תקינה יופנה למרכז התמיכה בלקויי ראיה הקיים במחלקתנו. וכן הערכה מדוקדקת של מומחה רשתית וגלאוקומה

24/04/2018 | 19:30 | מאת: גלית

שלום גיל 28 קורה לי הרבה בזמן האחרון, לא תמיד, שאני רואה נקודות שחורות מתעופפות מול העיניים וזה אשליה.. הן לא אמיתיות... מן חרג'וקים קטנים... אם אני ממצמצת זה נעלם וחוזר... תופעה נפוצה? מה זה יכול להיות? יש פתרון

לקריאה נוספת והעמקה
30/04/2018 | 22:22 | מאת: מירי

מומלץ ללכת למיון לבדיקה האם אין ניתוק רשתית.

במידה והתלונה חדשה מומלץ לבצע בדיקה בהקדם בהרחבת אישונים בכדי לשלול מצבים שונים בעיניים כגון בעיות רשתית גידולים או דלקות פנימיות

שלום, קיבלתי טיפול במשחת גנטתרים לפצעונים, האם מותר להשתמש בקרבה לעיניים? המריחה עצמה כמובן לא מגיעה לעיניים, אך החשש שלי הוא שכשאני שוטף את הפנים בבוקר, מעט/שאריות מהמשחה עלולות להגיע לעין, האם זה מסוכן או בעייתי? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

קיימות טיפות דנטמיצין ייעודיות לעיניים. הבעיה אינה באנטיביוטיקה אלא בחומרים האחרים במשחה - היא אינה רשומה לעיניים ואין לי מידע על בטיחותה. ניתן להועץ ברוקח או בחרה עצמה

12/03/2018 | 07:17 | מאת: עבדאללה

מדי פעם לא רואה כלום לכמה שניות.דקות ואז הראייה חוזרת מה עושים?

הולכים להבדק בהקדם אצל רופא עיניים

07/03/2018 | 15:28 | מאת: טליה שאולי

רופאים יקרים שלום, במסגרת פרויקט הגמר שלנו בתואר הנדסת תעשייה וניהול אנו מעוניינים לפתח מוצר ייחודי עבור רופאי העיניים שייתן תמיכה למרפק ולפלג הגוף העליון במהלך בדיקות המטופלים. נודה לכם מאוד אם תקדישו 2 דק לצורך מילוי הסקר, ונשמח אם תרצו ליצור איתנו קשר בהמשך. קישור לסקר- https://goo.gl/forms/BQbbCKE5OhGBhn4Z2 בברכה, טליה שאולי 050-5787737 מושיקו אייל 053-332193

האם דימומים בזגוגית שמפריעה מאד נעלמים

לקריאה נוספת והעמקה

דימימים בזגוגית לרוב נספגים. במידה והעין עברה ניתוח מסוג ויטרקטומיה בעבר הדימום נוטה להספג מהר יותר ישנם דימומים עקשניים שדורשים ניתוח.

שלום ד"ר הסתכלתי בכוח (עינים רצו להסגר והשארתי אותם פתוחות) על פלאש של מצלמת טלפון די מקרוב, כ 4-5 שניות. די כואב. מסוכן?

הפלש במצלמה הוא אור חזק לפרק זמן קצר. הסנוור אינו נעים אך אינו מזיק. רצוי לא להסתכל על מקורות אור בעלי קרינה UV לאורך זמן מחשש לפגיעה בקרנית וברשתית וכן לא להביט ישירות על השמש מחשש לנזק בלתי הפיך לרשתית