נגישות
נגישות

פורום מחלות עיניים במבוגרים

ד"ר אודי רייך ישיב על שאלות הגולשים בנושאי: קרנית והשתלת קרנית, רשתית, גלאוקומה, גידולים, מחלות עפעפיים ודרכי דמעות, קטרקט, אובאיטיס, ועוד. למעהר לפורום, לחצו כאן.
199 הודעות
165 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות עיניים במבוגרים

18/07/2019 | 15:16 | מאת: דור

שלום דר, צילום מהצד אני רואה שהאישונים בולטים ויוצאים החוצה. אני מציין אישונים ולא גלגל העין מכיוון שכך זה נראה שרק האישונים בולטים. מהו ההסבר לתופעה הזאת, עליי לפנות לרופא?

לקריאה נוספת והעמקה

האישון הוא חור ועל כן אינו יכול לבלוט ייתכן והכונה לקרנית ולה צורה מעוגלת. במידה ויש חשד לבליטה מוגזמת כדאי לפנות לרופא עיניים והערכה.

שלום יש לי כאב לפעמים בהזזת עין שמאל קשור לשריריי העין? רופא העיניים אמר שזה מיובש האם נכון או יש בעיות שרירים יש גם תזוזה של גל ויש הבזקים אבל לא פוגע ברשתית זה גם בעיןת של שרירים?

לקריאה נוספת והעמקה

תרוב יובש אינו גורם לתסמינים שתוארו

16/07/2019 | 01:26 | מאת: ח

שלום .כאב מהרפס זוסטר כתשעה חודשים באיזור הגולגולת שמקרין על העין .בבדיקת רופא עיהיים בדיקה תקינה אבל עין שקועה .האם יש קשר בין עין שקועה להרפס זוסטר.ובאם לא יטופל האם סכנה.מה טיפול אפשאי לעין שקועה.העין מאד כןאבת

לקריאה נוספת והעמקה

בירןר של עין שקועה מחייב סיטי ארובות עיניים. לרוב אין קשר בין הדברים

לאחר ביקור אצל רופא עינים ההבחנה היא 1.cataract all types 2.pseudoexfoliation of lens capsule 3.glaucoma suspect הטיפול שהרופא נתן לי זה טיפות עינים קסלטן ולהמשיך להיות במעקב. הלחץ התוך עיני היה 19 ו 22 האם טיפול זה מספיק לדעתך? או שצריך להעמיק יותר בבדיקות. אני מאוד דואגת אודה לתשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לענות ללא בדיקה שת העין. על פניו יש צורך לבצע בדיקות משלימות בכדי להבין האם יש סיכון אמיתי המצריך טיפות או רק מעקב.

12/07/2019 | 15:10 | מאת: בן

היי, אני סובל כבר שבוע וקצת מ"סחרחורות" ( לא שהחדר זז אלה שנאבד הפוקוס, lightheadedness) הן קורות כל יום כשהשיא הוא בצהריים ובלילה כמעט ואין, ממש הורסות לי את היום .. אחרי שימוש במחשב הסחרחורות מתגברות, ובמנוחה על הגב הן מקלות... בנוסף לכך נדמה שהן גם מתגברות בהטיית הראש מטה, ישנה גם קצת רגישות לאור. הייתי אצל רופא עיניים שעשה בדיקות שגרתיות ואמר שהכול תקין. אך תהיתי אם יש משהו מעבר לכך. ייתכן ושרירי העיניים שלי נחבלו? יש לציין שעבדתי המון המון מול המחשב תחת סטרס בתקופה האחרונה.

לקריאה נוספת והעמקה

בדיקת אאג בהקדם דבר ראשון

הייתי אצל רופא אאג ומבחינתו הכול תקין, אני חושב שיש קורלציה בין הסחרחורות לעיניים כי אחרי התמקדות במסך לזמן שמעל 10 דקות גורם לסחרחורת, והיא גם מלווה בקצת כאב סביב העיניים בנוסף לצוואר. אין סיכוי שמדובר בבעיה בשריריי העין?

שלום יש לי ב-3 הימים האחרונים כאבים בעין שמאל, באזור העפעף, בצד הפנימי. כאב של לחץ. אני מרגיש אותו כשאני עוצם את העפעף ובתנועות מסויימות של העין. הרקע - הייתי חולה במשך כמה ימים והיה לי סינוסיטיס עם כאבים סביב עין שמאל. רופא און ליין רשם לי אנטיביוטיקה אבל בגלל שהתסמינים חלפו (הגודש והכאבים באף נעלמו) לא נטלתי אותה. היו לי כמה ימים בלי כאב ואז התחילו הכאבים שתיארתי בהתחלה. אתמול הייתי אצל רופא עיניים שבדק אותי (סיפרתי לו את כל המידע שכאן) ואמר שאין לי דלקת, אין לחץ בעין ואין גוף זר והמליץ לי לקחת טיפות עיניים לסיכוך. אני ממשיך להרגיש את הכאבים כבר 3 ימים ולא נראה לי שזה ללא סיבה בכלל. יש עוד דברים שכדאי שאבדוק ואעשה? האם יש משהו דחוף? תודה דן

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להבדק בהקדם אצל רופא אאג.

08/07/2019 | 07:10 | מאת: טליה

שלום יש לי לחץ תוך גולגולתי מזה שנה ומשהו בביקורת האחרונה אצל הנוירואופטמלוגית בבלינסון היא אמרה שנישארה בצקת רק בעיין ימין ואני לוקחת קרביניב פעם ביום השאלה אם אני רוצה לטוס לחופשה האם זה מותר?

לקריאה נוספת והעמקה

יש להתייעץ ישירות עם הרופאה המטפלת. יש פרמטרים רבים הצריכים להילקח בחשבון.

הרופא כתב : צביעה שטחית בלחמית תחונה (כנראה הכוונה לתחתונה?!).קרנית שקופה, מטע (אולי נכתב בשגיאת כתיב?!) צביעה שטחית תחתונה. זה לאחר חבלה בעין - אשמח לפעינוח שלך

לקריאה נוספת והעמקה

ישנו אזור פגוע או מדלקת או משפשוף/טראומה. או מחדירת גוף זר. אלו לרוב הסיבות לצביעה-נזק לשכבה החיצונית השטחית.

07/07/2019 | 20:54 | מאת: נעמה

שלום רב, אני בת 50 . מזה כחודש וחצי אני מרגישה שהעפעפיים כבדות וסוג של חוסר בהירות בעיניים. הייתי אצל רופאת עיניים אמרה שאני רואה טוב למרחק ואין קטרקט או לחץ תת עיני או היפרדות רשתית. הדבר מפריע לי עד מאוד. לעיתים למשך כמה דקות אני רואה ברור והכול תקין ואז שוב זה חוזר. האם זה יכול להיות מחלה כלשהיא ?האם זה יכול להיות מהמוח? אילו בדיקות לעשות .לאיזה רופא לפנות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב. אם מדובר בשינוי בגובה העפעף לאןרך שעות היום אני ממליץ.לפנות לרופא עיניים אוקוחופלסטיקאח או נוירואופטלמןלוג על מנת לבצע הערכה מלאה ולשלול מחלות עצב -שריר.

08/07/2019 | 18:57 | מאת: נעמה

תודה!

04/07/2019 | 15:12 | מאת: יאלי

ככה ביצעתי 2 שדות ראיה ממוחשבים ושניהם יצאו עם אותה בעיה התלונה היתה ירידה בחדות ראיה ופלוטרס בנוסף oct תקין וכך גם בדיקת רופא עיניים פרט לפני 10 שנים לייזר לחורים ברשתות ודבר נוסף הוא אוליי קשור ב2014 עברתי ניתוח קרניוטומי בצד ימין של הראש האם זה יכול להיות הסיבה או שזה דבר אחר

לקריאה נוספת והעמקה

לא ניתן לייעץ.לעומק בפורום. ממליץ לפנות לנוירואופתלמולוג אם יד נזק הומונימי בשדה

04/07/2019 | 14:16 | מאת: יאלי

האם היצרות בשדה ראיה ימני זה חוסר הומונימי (המינופסיה) או שזה דברים שונים בינתיים רוצה לדעת עד לנירולוג תודה

04/07/2019 | 13:58 | מאת: יאלי

שלום רב בצעתי שדה ראיה ונאמר לי שיש היצרות בשדה הראיה הימני 2 העיניים בינתיים שלחו לנירולוג לביצוע mri מוח בנוסף ראה גם ניורואופתלמולוג השאלה מה זה היצרות הזו ?? ומה תורם mri מוח במקרה זה אני בת 38 תודה יאלי

לקריאה נוספת והעמקה

שדה ראיה יכול להיות לא תקין מבעיה בעפעפיים בעצב הראיה במוח או ברשתית. במידה ומדובר בשדה ראשון שביצעת כדאי לחזור עליו כי יש לעיתים שדה שאינו תקין בגלל קושי טכני. האם היו תלונןת שבגינן נשלחת לבדיקה?

24/06/2019 | 01:10 | מאת: ריקי

שלום רב דוקטור, בבדיקה אצל רופא עיניים נאמר לי שיש לי קטארק שצריך ניתוח. נשלחתי לבירור לבדיקת שדה ראייה. התוצאה: סקוטומה מרכזית בעין שמאל. אם אפשר לקבל הסבר מה זה - אני די מוטרדת. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

סקוטומה היא אזור בו יש הפרעה בראיה ומתבטאת בשדה הראיה. לרוב קטרקט פחות גורם לכך. ממליץ כי תחזרי להבדק אצל רופא העיניים לוודא כי טכנית השדה עשוי מכון והאם יש התאמה בין מצבו למצב העין.

20/06/2019 | 10:07 | מאת: שאול.

שלום רב, ברצוני לשאול, עקב מחלת הטייסים CSR, נמנע באופן גורף לקבל תרופות פנימיות וחיצוניות המכילות סטוריאדים וכיוצא מזה, ובעקבות פטריה בציפורן המליצו לי לטפל בתמיסה לציפורניים הנקראת "EMTRIX" האם מכילה סטרואידים או משהו דומה? התכשיר כבר ברשותי, אך ממתין לדעת ולא משתמש בו עד חוות דעת רופא מומחה. תודה מראש!!

לקריאה נוספת והעמקה

לפי עלון התרופה אינו מכיל סטרואידים.

שלום , עשיתי בדיקת oct מקולה. ושמו לי טיפות להרחבת אישונים. האישה שעשתה לי את הבדיקה חשבה שעברה חצי שעה מאז ששמו לי את הטיפות אבל שמתי לב שעברו בקושי 20 דקות ואני מפחדת שהאישונים לא הספיקו להתרחב כשהיא עשתה לי את הבדיקה. יכול להיות שהיא עשתה לי את הבדיקה כשהאישונים לא היו מורחבים ואז התוצאות לא יצאו מדויקות או שאם אכן האישונים לא היו מורחבים אז היא הייתה רואה את זה בזמן הבדיקה ואומרת לי להמתין עוד ? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

למכשיר ה oct יכולת לתת מדד לאיכות הטכנית של הבדיקה. אם מדדי האיכות טובים הבדיקה בוצעה כיאות.

18/06/2019 | 21:32 | מאת: הוד

יכול להיות שהיא עשתה לי את הבדיקה כשהאישונים לא היו מורחבים ואז התוצאות לא היו מדויקות או שאם אכן האישונים לא היו מורחבים אז הייתה רואה את זה בזמן הבדיקה ואומרת לי להמתין עוד ? תודה רבה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

אין לי דרך לדעת מה בוצע במרפאה.

06/06/2019 | 12:44 | מאת: דינה וייס קלאר

דר' רייך שלום. אני בת 60. מזה כשנה ויותר מידי פעם מרגישה תחושה של כאב בעין שמאל בלבד, ונפיחות בגלגל העין. היתה תקופה שזה הגיע לי יחד עם הצטננות או דלקת חניכיים. בבדיקות אצל רופא עיניים בעבר לא מצאו כלום. מאתמול, שוב נפיחות בעין שמאל בתוספת כאב עמום, שממש מנטרל אותי מכל פעילות. מעין תחושה של כאב ראש. כמו כן, תחושה של רגישות/סינוור ממסך המחשב וקושי בעבודה במחשב. האם תופעה זאת מוכרת לך? אשמח לייעוץ לאיזה רופא עיניים עלי לגשת? האם מתחום התמחות עיניים מסויימת? בברכה, דינה

לקריאה נוספת והעמקה

ממליץ להבדק בהקדם אצל מומחה ארובה

האם שימוש ממושך בטיפות עיניים סינטומיצין מסוכן לעין?

לקריאה נוספת והעמקה

לא שידוע לי

28/05/2019 | 00:02 | מאת: לי

שלום דוקטור ריייך, כבר מזה שנה שיש לי תחושת דלקת בעין ימין. העין נהיית אדומה בלי שום סיבה, במיוחד כשאני לא מנקה ושוטפת את הפנים בימים מסויימים. האדמומיות בעין מחמירה גם כשאני מול מסך המחשב לאורך זמן וגם מול מסך הפלאפון. לפחות שישה (מספר לא מומצא) רופאי עיניים ניסו לטפל בי באמצעות סטרואידים כי טענו שיש לי דלקות בעיניים. וגם ניסו לטפל בי באמצעות טיפות אלרגיה. עם מרשם ובלי. לא ממש עוזר.. התחושה המוזרה עדיין שם. רופאי העיניים כבר לא יודעים איך לטפל בי. התחושה המוזרה היא בעצם שקצת קשה לי להזיז את העין, אני מצליחה להזיז אותה אבל יש תחושה לא נעימה. בבדיקות עיניים יוצא שהעין שלי תקינה לחלוטין, ראייה 6/6, לחץ תקין. אמרו לי גם שהעיניים שלי אולי מגיבות למשהו ושאני אלרגית למשהו. ביצעתי בדיקות אלרגיה (חומרים נשיפים) ובבדיקה באיכילוב לא נמצאתי אלרגית לשום דבר. אני בקושי מריחה דברים, תמיד יש ליחה ואני מרגישה קצת מנוזלת, העיניים שלי (שתיהן) מגרדות לפעמים ויש תחושה מציקה. הפנו אותי לאלרגולוג הוא לא מצא שום דבר חריג בי. עין ימין שלי תמיד מרגישה מוזר. כאילו יש דלקת. עין שמאל לא מרגישה מודלקת אבל כן יש תחושה של גירוד לפעמים. בזמן האחרון התחלתי לנקות את העיניים באופן יסודי יותר ועין ימין כבר לא אדומה כמו פעם, אך עדיין מרגישה מודלקת. וכשאני מול מסכים האדמומיות חוזרת. ביצעתי בדיקות דם, שהצביעו על CRP מעל 5. (יצא לי 6 נקודה משהו). ביצעתי בדיקות דם שוב ויצא בCRP אותה תוצאה. הרופאה הפנתה אותי לבדיקת שקיעת דם, ESR, והבדיקה יצאה תקינה. ערך של 16. אפרט על עוד ממצאים בגוף שלי ואולי זה יעזור להבין את התמונה הכללית טוב יותר. אובחנתי עם תסמונת תסמונת השחלות הפוליציסטיות. (ריבוי זקיקים בשחלה ימנית). מצאו לי גם מעט נוזל בדוגלס בבדיקת אולטראסאונד אגני שביצעתי במרפאת נשים. נצפתה פעילות מעיים ערה (שזה הגיוני, הבטן שלי תמיד נפוחה לא משנה מה). בבדיקת MRI ראש מצאו לי מעט נוזל במסטואיד שמאל. אני חושבת שיש לי בעיה, אולי דלקת בגוף, אבל אני לא מצליחה להבין מה והרופאה לא נותנת לי מענה. חשוב לי לציין שאני נוטלת גלולות למניעת הריון מסוג "מליאן", אך גם לפני נטילת הגלולות תחושה זו הייתה קיימת. אולי פחות אבל קיימת. אני כבר משתגעת ואשמח מאוד לעצה. אם יש אפילו צ'אט כלשהו שאוכל לשוחח איתך בו, אשמח מאוד. תודה, לי.

לקריאה נוספת והעמקה

יובש ושימוש מוגבר במסך מגביר יובש ובהחלט יכול לגרום לאודם ואי נוחות. שאלת שאלה מפורטת ממליץ ללכת להבדק. הפורום לא יכול לתת מענה חלופי לבדיקה.

היי אני תום. בת 30. בריאה. קצרת רואי. לפני 3 שבועות קיבלתי מכה בעין שמאל ומאז אני רואה בעין הזו פלוטרים שמתגברים מיום ליום. אני רואה אותם כל הזמן. גם בחושך, גם בלילה. בכל תאורה. 24\7. הייתי אצל 3 רופאים שאבחנו vitreous floaters. (אם זה הפרדות זגוגית- לא אמורים לכתוב את זה באבחנה? אז אולי זה לא הפרדות זגוגית?) בכל מקרה, השאלה שמעניינת אותי היא האם יצא לך לראות אנשים צעירים שחוו עניינים בזגוגית העין\זבובים- עקב חבלה קהה בעין? (בעין של החבלה כמובן, לא בשתי העיניים). אם זה קרה לי, זאת אומרת שזה יכול לקרות גם לילדים שחוטפים כדור בעין בעת משחק (ונניח שהם גם קצרי רואי, מיופיה וכו'). משום מה אני לא מוצאת אינפורמציה על אנשים שחוו את הסמפטום אך ורק ממכה. מוצאת רק אנשים שזה הופיע להם באופן "טבעי" ולא ממשהו חיצוני. דבר שני שמעניין אותי: אם קיבלתי מכה, וזה זעזעז שם כנראה משהו בזגוגית העין, שגרם שם לשינוי- יתכן שלמעשה ישנה חבלה גם חיצונית לא? כלומר איזשהו "פצע" או טראומה (גם אם אין דימום הנראה לעין). מבחינת הבדיקה אגב, הכל טוב. לחמית שקטה, קרנית צלולה וכל שאר המילים היפות הכתובות לי בדף הבדיקה. ובכל זאת, קיבלתי מכה. זה בכל זאת משהו חיצוני שחדר פנימה. (לא כמו בתהליך רגיל וטבעי של הפרדות זגוגית), אז תוהה האם יש גם סימן חיצוני שמראה את המכה. (אחת הרופאות שבדקו אותי אגב, אמרה שהיא רואה את הפגיעה. אבל זה לא מופיע לי בדיאגנוזה, כי כנראה זה לא רלוונטי לראייה ושלמות העין. אבל זה רלוונטי לי להבין מה קורה לי בגוף). מה רואים בד"כ כשיש פלוטרס ממכה קהה? אשמח שתשתף אותי בכל אינפורמציה שיש לך. אני מאמינה שיש הבדל בין שהגוף מייצר את זה לבדו, לבין שהוא מייצר את זה ממכה חיצונית ומייצר שם כנראה איזה אפקט נלווה יחד עם הזעזוע בזגוגית\הפרדות. תודה תום

20/05/2019 | 14:16 | מאת: ענבל

צהריים טובים, לפני כשבוע עיניים אדומות, הפרשות, טשטוש ראייה וגרד. לאחר בדיקת רופא עיניים נאמר לי שיש לי וירוס מאוד מדבק בעיניים וניתנו לי טיפות אנטיביוטיקה ותחליף דמעות. כמו כן בעלת קורטקונוס. ניתנה לי חופשת מחלה של שבוע. שאלתי, עד מתי אני מדבקת? תודה

16/05/2019 | 01:23 | מאת: ליבי

שלום, בת 30 עם iris coloboma בעין ימין בלבד, יש לציין שלהוריי ואחיי אין קולובמה כלל. השאלה היא האם קולובומה יכולה לעבור בתורשה לילדיי? ואם כן האם זה יכול לעבור ברמה חמורה יותר?

לקריאה נוספת והעמקה

לרוב לא. אם כי ידועים מקרים נדירים ביותר בהם המצב מורש. אז לרוב יש סיפור משפחתי מעבר לאדם אחד.

14/05/2019 | 16:54 | מאת: יהודית

שיתוק בפנים מסוג פצאליס שבו עין אחת לא נסגרת ועין שניה קשה לפתוח אותה בקצור חצי פנים מעוותות ,על העין שלא נסגרת רואים מעין קרום לבן. יש לי שלוש שאלות: האם שיתוק הפנים הזה יכול להיגרם גם לאחר 4 ימים מאירוע מוחי? מה זה הקרום הלבן שעל העין? מה לעשות לגבי העין שנשארה פתוחה שלא תתייבש האם לשים בתוך העין הפתוחה משחה אנטיביוטית מסוג סינטומיצין ?

לקריאה נוספת והעמקה

ראשית עלייך להבדק בהקדם, המצב בו העין אינה נסגרת מסוכן. קשה לייעץ על מהות החלק הלבן אותו ציינת. תתכן הפרשה יבשה או קרטיניזציה של הלחמית עקב יובש.

14/05/2019 | 19:10 | מאת: יהודית

האם אפשר לשים משחה אנטיביוטית לתוך העין שלא נסגרת.

10/05/2019 | 18:29 | מאת: מיה

האם יכול להיות שהבדלי הבהירות קשורים לקרטקונוס שלא מאובחן , ?? כי קראתי שצילנדר קשור לקרטקונוס הראיה שלי 6/6 אבל יש צילנדר בעין שמאל ורואה בה קצת כהה מעין ימין . לפני 9 שנים בערך עשיתי בדיקת אולטראסאונד עיניים וצילום נאמר לי שהקרניות עבות אני זוכרת מספר כמו 523 או 423 לא זוכת בדיוק . במידה ואכן יש קרטקונוס האם אפסיק לראות בשלב מסויים ? אני בחרדה

לקריאה נוספת והעמקה

לכי להבדק.

10/05/2019 | 17:26 | מאת: מיה

שלום דר ,, כתבתי לך לגבי הבגל בהירות בין שתי העיניים בעין ימין רואה יותר מואר עם גוון כתום צהוב ובעין שמאל פחות מואר עם גוונים קרים אפור כחול . אז הלכתי לרופא אחר והוא אמר שיש לי צילנדר בעין שמאל וזו הסיבה שאני רואה בעין הזו צבעים שונים. האם צילנדר באמת משנה את הצבעים ? האם כדאי לבדוק שוב ? יש לציין שהראיה 6/6 בשתי העיניים.

זה ייתכן אך נדיר ביותר. ממליץ לבצע הערכה של נוירואופתלמולוג

שלום רב דר לפני יומיים הבחנתי שבעין ימין אני רואה יותר בהיר מעין שמאל ז"א אם אני רואה בעין ימין את הדשא ירוק בהיר בעין שמאל אני רואה אותו יותר כהה , אני מרגישה שעין ימין יותר מוארת מעין שמאל , אבל לא מרגישה כאילו כיבו את האור ממש לא אלא הבדל בכהות והבהירות , פשוט הבדל בצבעים ואין לי מושג ממתי זה עשיתי בדיקת ראיה אתמול הרופא אמר שאינו רואה שום בעיה והכל תקין בדיקת חדות ראיה 6/6 בשתי העיניים לפני 5 חודשים עשיתי בדיקה אצל נוירואופטלמולוג עם הרחבת אישונים והכל היה תקין . מה ההסבר לבעיה הזו ? האם זה נורמלי ? האם צריך לבדוק שוב ?? ההבדל מורגש יותר בשמש בבוקר כך שבעין ימין רואה ממש מואר עם גוןן כתמתם ובעין שמאל פחות מואר ובגוון הנוטה לאפור . האם זה מסוכן ???

לקריאה נוספת והעמקה

יש להבדק בהקדם. בדיקה מלאה כולל הרחבת אישונים.

שלום בת 30 בריאה בימים האחרונים כאבים בעיניים. כאב שמורגש מהרגע שאני פותחת עיניים.חיצונית אין בעיניים כלום. מגיע בגלים במהלך היום. אני מרכיבה משקפיים במספר שמתאים לי.כמו כן עברתי בדיקת עיניים יסודית מקיפה אצל רופא עיניים לפני 3 חודשים והכל היה תקין. האם יתכנו כאבי עיניים כתוצאה משינוי בעבודה? וחוסר שעות שינה? עבודה אינטנסיבית מול מחשב. פלורסנט חזק במשרד. לאחרונה התחלתי עבודה חדשה מול מחשב ובסביבת עבודה עם תאורה חדשה חזקה. אשמח לחוות דעת

לקריאה נוספת והעמקה

ייתכן מאוד שאת מתארת COMPUTER VISION SYNDROME המופיע אצל אנשים העובדים שעות רבות מול המחשב ובתאורה שציינת. ראשית בדקי שהמשקפיים מתאימים לך. ונסי לבצע מנוחות מדי פעם.

שלום ד"ר נכבד האם מדידת לחץ תוך עיני אמינה כשהמדידה מתבצעת עם אישונים מורחבים בשל טיפטוף טיפות להרחבה. כיצד יש להתייחס לתוצאה

לקריאה נוספת והעמקה

מדידה אמורה להתבצע באישונים מכווצים.

20/04/2019 | 10:22 | מאת: רבקה

שלום רב,בת 69, בבדיקח מעקב שנתית, ירידה בראיה . התקדמות הקטרקט . אין לי כרגע שום תלונות . מסתדרת היטב עם משקפי מולטיפוקל. הרופאה שהחלה בתקופה האחרונה גם לנתח אמרה שאני צריכה ניתוח . האם כאשר אין הפרעה ואין לי תלונות יש ללכת לניתוח? תודה להתייחסות

לקריאה נוספת והעמקה

חג שמח. החלטה על ניתוח קטרקט היא שילוב של תלונות המטופל,חדות הראיה, ורמת סמיכות הקטרקט. במידה ואין תלונות יש לדון לגופו על מצב העדשה שלך כדי לשקול את היתרונות בניתוח כעת או בדחייתו. ממליץ שתפני לבדיקה נוספת מאחר ולא ניתן לדון על כך בפורום כזה.

06/04/2019 | 22:35 | מאת: שאול.

שלום רב, בן 40, בשנתיים האחרונות מחלת הטייסים CSR, כנראה כרונית בעין אחת, ללא שינוי משמעותי כל השנים ולאחרונה עיוות משמעותי בראיה באותה העיין. מהו הטיפול היעיל ביותר לטיפול, ומניעת הידרדרות ו/או תיקון וחיסול סופי. שמעתי שישנו כעת טיפול ככל הנראה אנטיביוטי. תודה מראש שבוע מוצלח.

איןצחיסול סופי. המחלה לרוב מסתיימת מעצמה ניתן לבצע לייזר או הזרקה בהתאם למצב. ותמיד להשאר בבדיקה תקופתית

03/03/2019 | 19:43 | מאת: אביטל

הייתי היום אצל רופא עיניים רגיל בקופח. על מנת לבדוק לחץ תוך עיני. הסרתי את העדשות מגע קשות. הרופא שם טיפות ועוד חומר על פיסת נייר ששם בעין. לאחר שהחזרתי את העדשות צורב לי בעיניים. האם זה טבעי או יש לי ממה לחשוש? זה היה רופא עיניים רגיל (לא מומחה לקרטוקונוס) האם זה תהליך טבעי או שעליי לבדוק זאת? תודה!

לקריאה נוספת והעמקה

תתכן צריבה קלה לאחר מדידת לחץ. במידה ולא חולף תוך יממה יש לפנות לבדיקה.

27/02/2019 | 20:05 | מאת: יעל

שלום. האם דלקת עפעפיים מדבקת? אפשר ללכת לעבודה? מה לגבי ילדים קטנים איתי? היום התחלתי טיפול והרופא לא אמר על הדבקה. חייבת לדעת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

יש ויש. חלק מדלקות העיניים מאוד מדבקות וחלקן לחלוטין לא. אני ממליץ להתייעץ עם הרופא שבדק אותך ולשאול אותו או לגשת לבדיקה נוספת.

שלום רב, לפני כחודשיים-שלושה לערך התחיל "לצמוח" גוש על העפעף והוא גדל עם הזמן (מצ"ב תמונה). האם הגוש מסוכן? מה השיטות להסרת הגוש? אודה לתשובה.

עליך להבדק בהקדם לא ניתן לתת ייעוץ בנושא ללא בדיקה קלינית.

10/02/2019 | 09:49 | מאת: רן

שלום, האם ניתן להכין טיפות סרום לעיניים (AST או PRP) באחת ממרפאות הכללית או קופ"ח אחרות? אני זקוק להן וכרגע האפשרות היחידה שלי היא אצל רופא פרטי בעלות גבוהה מאוד... תודה.

לקריאה נוספת והעמקה
13/02/2019 | 21:20 | מאת: אן

אתה יכול לעשות את הסרום בבית חולים ברזילי, לאותו רופא פרטי (אני יודעת מי זה) אין אישור משרד הבריאות לייצר מוצרי דם

כיום קיימת בעיה של ייצור טיפות סרום מאחר למשרד הבריאות דורש כי הייצור יעשה תחת תנאים מחמירים כמו אלה הנהוגים במפעל לייצור תרופות. אין בארץ כזאת אפשרות לצערי.

לצערנו בשלב זה לא ידוע לי על מרכז המאפשר את זה - הדבר נובע מרגולציה קפדנית של משרד הבריאות לגבי תנאי הסטריליזציה של הכנה מסוג זה.

05/04/2019 | 18:46 | מאת: רן

שלום ד"ר רייך, לאחר בירור, יש אפשרות לעשות בבית חולים ברזילי.. האם זה אכן נכון?

אין מקום מאושר להכנת הטיפות. משרד הבריאות דורש קריטריונים מחמירים כמו של בית מרקחת

09/02/2019 | 15:30 | מאת: אורטל

העין צד שמואל שלי נפוחה כבר במשך שנה היא לא כואבת לי ואני רואה בה רגיל אין ליהפרשות מהעין והיא לא אדומה ממה זה יכול להיות? ומה הטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

הפניות כזאת לאורך זמן מחייבת בדיקה של מומחה עפעפיים וארובה. ייתכן שיהיה צורך בהדמייה על מנת לוודא כי כל חלקי הארובה תקינים. ממליץ להבדק בהקדם!

31/01/2019 | 11:47 | מאת: רחל ר

שלום רב רציתי לשאול לגבי אמי בת 87. נמצא שיש לה גידול bcc על עפעף תחתון בעין.אנחנו אחרי ביופסיה עם התוצאה הנ"ל.הומלץ לה לעבור כריתה של הגידול בשיטת מוס,האם בבלינסון הכריתה נעשית בשיטת מוס.?והאם עושה זאת רופא מומחה לאקולופלסטיקה ,?? מודה מראש לתשובה מהירה הבת רחל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הניתוח מבוצע על ידי אוקולופלסטיקאי. מנסיוננו הרב שיטת מוס אינה מתאימה לעפעפיים ולצערנו ראינו לא מעט הישנויות בשיטה זאת באזור העפעף. אנו ממליצים לבצע את הניתוח עם בקרת שוליים בחתך קפוא.

30/01/2019 | 21:15 | מאת: לוברבום

שלום וברכה אני בת 26 עם קוצר ראיה גבוה מאוד בשנה /שעברה המספר עלה כפליים וכרגע הוא מצב לא טוב גלל שהיה לי חורים ברשתית מפגות זה עוד יותר כמובן מסוכן מכל הבעיות האלה יש לי קרום על הרשתית שמזה יש לי קעור בעצב הראיה אם תעזרו לי אני אפפילו מעוניינת לשלשם לכם על זה כסף כשזה בעיה כשאני מגיע מהקופה אני מאוד אשמח תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

מחלות עיניים מפלגות לרוב לא מפסיקות לצערנו עם התבגרות האדם. עלייך לפנות למערך עיניים שיכיל את הטיפול הכוללני בך. את מוזמנת לפנות למרפאה נו לקביעת תור למרפאה רשתית וקרנית.

10/01/2019 | 17:22 | מאת: נאיה

שלום רב. אבא שלי (בן 64) היה מורדם מיום חמישי שעבר ועד יום שני בוקר (כ-4.5 ימים). אתמול (יום חמישי) סוף-סוף פתח כמה פעמים עיניים. להפתעתי גיליתי שצבע עיניים השתנה מחום-שחור לאפור-תכלת. האם זה תקין או שהוא מפתח משהו? (מצב כללי-חולה COPD, אמפיזמה, אנמיה, אי-ספיקת כליות וכו')

לקריאה נוספת והעמקה

שינוי צבע בעין יכול להיות להתרחש באופן איטי במספר מצבים. ממליץ להבדק בהקדם. חלק מהמקרים מלמדים על בעיה אחרת בגוף

23/12/2018 | 12:31 | מאת: שרה

האים ניתן להזרוק אבסטין תוך עיני לחולת גלאוקומה

לקריאה נוספת והעמקה

כן. יש לפקח שלא עולה הלחץ אחרי ההזרקה באופן זמני

28/10/2018 | 14:52 | מאת: גרשון שמואל

שלום. מקווה שהגעתי לפורום הנכון. בן 64, חבר קופת החולים הכללית עם התקף חוזר שני חריף מאד של אובאיטיס קדמי ANTERIOR הפעם חד צדדי (היה בפעם הראשונה דו-צדדי) עם PPM עקשני מאד על האישון. טיפול בסטרואידים ללא הועיל כולל חוסר יעילות במתן PRED FORTE טיפה אחת, שמונה עשרה פעם ביום. כאבי התופת פחתו במקצת עם מתן אטרופין בטיפות לעין. לצערי נשלחתי למיון בית החולים איכילוב שם כל רופאי האובאיטיס כולל כל רופאי מחלקת העיניים המומחים לאובאיטיס נשלחו לכנס בארצות הברית. הוצע לי ביקורת במיידי (מחר) במרפאת אובאיטיס של רופא עיניים כללי בלבד אך זאת אוכל לעשות כמובן גם במסגרת הקהילה כך שהמצב של העין רק ילך ויתדרדר ללא ביקורת של מומחה ספציפי לדלקת האובאיטיס. לפני נסיעה דחופה וחשובה לחוץ לארץ מבקש לקבל הנחיות המומחים להמשך. תוך שאני מבין שכל הזנחה נוספת פירושה החמרה של הידבקות של Strands לקרנית וחלילה לעדשה, עם סכנות של קטרקט. ממתין לתשובת המלומדים, בכבוד רב, גרשון שמואלי.

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לענות בפורום על מצב ספציפי. הטיפול באובאיטיס קדמית הוא אכן בטיפות סטרואידים וטיפות להרחבת האישון על מנת למנע/למזער הצטלקויות כפי שאתה מתאר. אתה מזמן לפנות בהקדם למרפאותנו עם הפניה מרופא על מנת להעריך את מצבך. לצורך טיפול בתחית ההתקף החריף רופא עיניים מומחה כללי בהחלט ייתן לך את השירות אותו אתה צריך גם בקופ"ח.

20/10/2018 | 22:57 | מאת: מאור

שלום ד"ר. אני בן 19, חייל בקריה, עובד מהבוקר עד הערב (שמונה עד שש), כמעט כל העבודה מול מחשב. יש לי משקפיים. אין יובש בעיניים כרגע. 1. אם אני אשים טיפות עיניים כמו הילו קומוד קבוע, האם זה יכול לעזור למנוע נזק לעין? ואם העין לא יבשה האם זה יזיק (אולי יגרום לעין להתרגל וכשאני אפסיק באמת יהיה לי יובש)? 2. מה אפשר לעשות על מנת למנוע נזק מהמסכים? מה הנזק הצפוי משימוש כזה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

עבודה מול מסכים בעיקר גורמת להיחשפות לאור מרצד וכחול. חשיפה ארוכה יכולה לגרום לכאבי ראש משום שהמסך מרצד ואינו הדפסה קבועה כמו על נייר. מומלץ לבצע מנוחות יזומות אחת לתקופה. טיפות הלחות שאתה מציין עוזרות במידה וגם נוצר יובש בעין.

14/10/2018 | 20:12 | מאת: אחרי ניתוח קטרקט

האם מותר לקיים יחסי מין בשבוע הראשון אחרי ניתוח קטרקט

לקריאה נוספת והעמקה

אחרי שבוע אין בעיה..

10/10/2018 | 14:18 | מאת: נתן

לפני כשבוע הופיע שטף דם פנימי סמיך בעין ימין. במיון אמרו לנו שזה צריך להיספג ואם לא ידרש ניתוח. השאלה שלי כמה זמן אמור לקחת עד ששטף הדם יספג? ואם לא איזה סוג ניתוח מדובר. בגלל הלחץ במיון השאלות הנ''ל לא נשאלו שם.

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והדימום בזגוגית העין ולא על הרשתית או תחתיה יש לחכות מספר שבועות. מומלץ לישון עם ראש מורם על מנת לזרז את שקיעת הדימום מטה.

08/10/2018 | 13:03 | מאת: עיניים

לאחר ביצוע קטרקט לפני כמה חודשים (עין ימין למרחק עין שמאל לקריאה) אני רואה מסך שקוף מאד שהולך ובא, מזה כמה חודשים. מקווה לטוב

לקריאה נוספת והעמקה

יש לבצע בדיקה מלאה בהרחבת אישונים אצל רופא עיניים מומחה.

קיבלתי אתמול בבוקר זריקת אווסטין לתוך עין שמאל בגלל AMD. כעת, 24 שעות אחרי, הראייה שלי בעין זו מטושטשת. האם זו תופעת לואי רגילה ואפשר להמתין להתבהרות או יש צורך ללכת דחוף למיון עיניים?

לקריאה נוספת והעמקה

במידה והראיה פחות טוב מאשר לפני ההזרקה - יש לפנות להבדק מיידית

שלום, שמתי לב שבחלק של הצבע בעין של אבי (בעל עיינים חומות) חלקו העליון הפך לבן לא מוצאת על זה שום מידע באינטרנט מה זה יכול להיות?

ייתכן ומדובר ב ARCUS SENILUS המתרחש בגיל מבוגר. - ממליץ להבדק אצל רופא עיניים מומחה.

04/09/2018 | 13:07 | מאת: עיוורון

האם לאובדן ראייה, עיוורון כתופעת לוואי מלקיחת ויאגרה יש ריפוי או זה לתמיד?

לקריאה נוספת והעמקה

אבדן הראיה נגרם מנזק לעצב הראיה - חלקי או מלא. לרוב נזק זה אינו מתאושש או מתאושש קלות אך אינו חוזר למצבו המקורי.

01/09/2018 | 22:15 | מאת: רינת

הי, כשאני מסובבת את הראש אחורה (לדוגמה כשאני מסתכלת מהמושב של הנהג במכונית על המושב האחורי) אני רואה כפול... פרצוף מעל פרצוף... שאר הזמן אני רואה מעולה 6/6. מה זה יכול להיות?

יש צורך בביצוע בדיקת מלאה כולל הערכה נוירואופטלמולוגית. תתכן הפרעה בתזוזת אחד מהשרירים של העין

30/08/2018 | 13:45 | מאת: עידו

אהלן, אני בן 18 כבר תקופה שאני רואה נקודה שחורה/שקופה מרחפת וכל מיני צורות משונות. הדבר קורה בעיקר כשאני במקומות מוארים ובעיקר בחוץ באור יום. בלילה כמעט ולא קורה. חשוב לציין שיש לי משקפיים (לא מספרים גבוהים) וכשאני עם המשקפיים התופעה מתמתנת. הדבר הזה מציק מאוד. הייתי אצל רופא עיניים לפני חצי שנה והוא בדק אותי ואמר שהכל בסדר אבל לבוא להבדק שוב. רציתי לשאול האם התופעה מוכרת? והאם יש לה פיתרון? תודה

יש להבדק בהרחבת איושנים ובעזרת עדשה מיוחדת. העין שלנו מכילה ג'ל שלא כל חלקיו שקופים באותה המידה ויוצרי םאת ההצללה המדוברת - כל זאת רק לאחר שנבדקת בדיקה מלאה.

28/08/2018 | 22:39 | מאת: ליה

שלום דר בזמן האחרון חשה בתופעה מוזרה כאילו האור רועד בראיה בשבריר שניה זה כאילו התאורה עשתה קליק קצר התכהתה וחזרה האם זה נקרא הבהוב ?! הייתי אצל רופא עיניים שעשה בדיקה רגילה בלי הרחבת אישונים ואמר הכל תקין וכנראה מגרנה של העיניים . האם בדיקה רגילה מספקת ,?

ראה מטה