סינוור בעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כך תבחרו משקפי שמש

השמש מכה מכל הכיוונים, ואנו חייבים להגן על גופנו באמצעות ביגוד נוח, קרם הגנה ושתייה מרובה. אבל מה עם העיניים? כיצד נשמור עליהן מפני השמש החזקה? רבים מאיתנו קונים משקפי שמש בדוכנים, אפילו בשוק, או ברשתות הבגדים השונות, אולם כאשר באים לבחור משקפי שמש צריך לשים לב, עוד בטרם בוחרים עיצוב, שיעמדו בתקנים הנדרשים. "לרוב, משקפי השמש בדוכנים, בשוק וכיו"ב אינם עומדים בתקנים הנדרשים", אומר גבי קאופמן, אופטומטריסט ראשי, מנכ"ל רשת חנויות אופטיק דורון. "משקפיים כאלה עשויים מחומרים פשוטים ובעלי עדשות מהרמה הנמוכה ביותר, ומטרתם היא לשרת את נושא המחיר בלבד". להלן התקן של משקפי שמש:קטגוריה 1 : משקפיים אופנתיים עם הגנה של UV, אבל אינם מגינים מפני סינוור השמש ואינם מיועדים לנהיגת לילה.קטגוריה 2 : משקפי שמש עם הגנה של UV, מפחיתים סינוור בתנאים רגילים ואינם מיועדים לנהיגת לילה.קטגוריה 3 : משקפי שמש עם הגנה של UV. מגינים בפני שמש חזקה ומפני...
ללמוד עוד על סינוור בעיניים
כך תבחרו משקפי שמש-תמונה

השמש מכה מכל הכיוונים, ואנו חייבים להגן על גופנו באמצעות...

מאת: מערכת zap...
07/08/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסינוור בעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סינוור בעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

שלום רב, מזה כשלושה חודשים אני סובלת מהבזקים בעיניים. בהתחלה ההבזק הופיע רק בעין השמאלית ולאחר מספר ימים הופיע גם בעין הימנית. בכל עין צורת ההבזק שונה. בשמאלית זה תמיד נראה כמו קו עבה ישר בצד העין ואילו בימין זה מופיע בצורת עיגול "שמלטף" את העין ונעלם. נבדקתי על ידי רופאת עיניים בכללית ולא נמצאה הסיבה. האם מספיק ? אולי נדרשת בדיקת נוירולוג ? בכל זאת משהו קורה בעין.... חשוב לציין כי אני בת 54, חולת פיברומיאלגיה, סובלת מעיניים יבשות (מטפטפת טיפות). לעיתים יש לי סינוור בעיניים עד כדי חסימה של חלק משדה הראיה, לדעת הרופאים כנראה על רקע מיגרנוטי. ההבזקים שאני רואה בתקופה האחרונה לא דומים לסינוור ומופיעים ברמה יום יומית. בנוסף אני רואה "זבובים" כבר למעלה מ 20 שנה ונבדקת מידי פעם בעניין. אודה לתושבתך, ההבזקים די מטרידים אותי. בתודה !

שלום רב, באופן כללי הופעת זבובים או הבזקי אור מצריכה בדיקה. בדרך כלל מדובר בתופעות שכיחות שאינן גורמות לנזק וקשורות לשינויים בג'ל העין אך לעיתים יכולים להווצר קרעים או חורים ברשתית המצריכים טיפול ולכן חשיבות הבדיקה. במידה והבזקי האור מתגברים, מופיעות נקודות שחורות, מסך שחור או טשטוש ראיה יש לפנות לבדיקת רופא בהקדם. בהצלחה

שלום דוקטור, לפני שנתיים בערך הלכתי ברחוב, וכנראה שמתוך בניין גבוהה, עשו עלי לייזר ירוק במשך 2 שניות, הורדתי את הראש למטה והמשכתי ללכת, לא סגרתי את העיניים כי לא ידעתי שזה מסוכן, עשו עלי לייזר עם פילטר שמפצל את הלייזר להרבה נקודות קטנות במקום נקודה אחת מרכזית. לייזר בצבע ירוק. לא הרגשתי כלום בעיניים וגם לא הסתנוורתי ואני לא יודע אם הוא פגע בעיניים. לא היו שינויים בראיה. אם הוא היה פוגע בעין הייתי מרגיש באותו רגע? האם יש סיכוי לבעיות עתידיות בעיניים בעקבות המקרה? בשנה האחרונה אני שם לב ל floaters.

מהתיאור שלך סביר להניח שלא היתה פגיעה מהלייזר מלבד הסנוור המידי. הפיזור של הלייזר משמעותו שהעוצמה לא היתה ממוקדת אלא מפוזרת, כך שהסיכון יורד. בדרך כלל אנשים מרגישים מידית את הפגיעה מלייזר. תופעה שאתה מתאר יכולה להתרחש מהרבה גורמים בחיים, שאין להם שום קשר ללייזר. מומלץ לגשת לבדיקה של רופא עיניים שיבדוק ממה נוצרים המרחפים בעין, לא להזניח.

היי תודה רבה על התגובה ! גם לא היה סינוור בעיניים.

מעולה. עדין בהזדמנות בטוחה לגשת לרופא לבדיקת עיניים

שלום רב, אני בת 37 עם מינוס 7 בשתי העיניים כאשר בעין ימין יש מעט צילינדר )כרבע) יש לי בעיה קשה לאחרונה שממש מקשה עליי. בנהיגה בלילה האורות של הרכבים לפני ( אורות הברקס האדומים) נעשים מאוד מטושטשים, אני רואה טוב מקרוב אולם אם אין רכב שנוסע לפניי אלא רק רחבים רחוקים אז הם מטושטשים כאילו אין לי עדשות בעין. בבדיקת ראיה המספר תקין ותואם לעדשות שאני מרכיבה. בבדיקה של רופא עיניים הכל תקין. אני מתה מפחד לנהוג בערב, ולא יודעת לאן לפנות.

לילי שלום ראשית, טוב מאוד שהלכת להיבדק אצל רופא, ואנא הרשי לי בבקשה לנצל הזדמנות זו על מנת להמליץ לך ולכל הגולשים להקפיד ולהבדק אצל רופא עיניים באופן קבוע - גם אם הראייה חדה וגם אם שום דבר לא כואב. סנוור בלילה הינה תופעה מורכבת, ולא תמיד יש פתרון מלא של מאה אחוז בכל המקרים. באופן תיאורטי, ישנן היום עדשות מסננות ('פילטרים'), וציפויים מיוחדים לנהיגה בלילה. לא כולם מרגישים אותו הדבר עם העדשות האלה, ולכן קשה להבטיח מראש אם תהיי מרוצה או לא. חשוב לדעת, שלעתים הפרעות של טשטוש ראייתי אינן נובעות מבעיה בעיניים עצמן. ולכן חשוב להיות בקשר עם רופא רלוונטי, על מנת לבחון מצבים אחרים כגון בעיות כלי דם או מיגרנה. לסיכום: 1. המשך מעקב רפואי קבוע - גם אם הבעיה הספציפית הזו תחלוף 2. לוודא אצל אופטומטריסט/ית שהמרשם הנוכחי אכן מדויק, ולשקול עדשות משקפיים מפחיתות סנוור (לזכור שזה עלול לא לפתור את הבעיה). בברכה, רון מידן

האם בהשתלת עדשות טוריות ארגיש סינוור בלילה בכל מקרה? האם יש פתרון לזה? אם אין פיתרון האם כדאי לבטל אופציה זו

שלום רב, מטרת העדשה הטורית הוא להקטין את מידת הצילינדר לאחר הניתוח במידה והוא קיים לפני כן. כמו כן אם הסינוורים הם כתוצאה מהקטרקט או הצילינדר הניתוח אמור לשפר זאת.