סינוור בעיניים: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

כך תבחרו משקפי שמש

השמש מכה מכל הכיוונים, ואנו חייבים להגן על גופנו באמצעות ביגוד נוח, קרם הגנה ושתייה מרובה. אבל מה עם העיניים? כיצד נשמור עליהן מפני השמש החזקה? רבים מאיתנו קונים משקפי שמש בדוכנים, אפילו בשוק, או ברשתות הבגדים השונות, אולם כאשר באים לבחור משקפי שמש צריך לשים לב, עוד בטרם בוחרים עיצוב, שיעמדו בתקנים הנדרשים. "לרוב, משקפי השמש בדוכנים, בשוק וכיו"ב אינם עומדים בתקנים הנדרשים", אומר גבי קאופמן, אופטומטריסט ראשי, מנכ"ל רשת חנויות אופטיק דורון. "משקפיים כאלה עשויים מחומרים פשוטים ובעלי עדשות מהרמה הנמוכה ביותר, ומטרתם היא לשרת את נושא המחיר בלבד". להלן התקן של משקפי שמש:קטגוריה 1 : משקפיים אופנתיים עם הגנה של UV, אבל אינם מגינים מפני סינוור השמש ואינם מיועדים לנהיגת לילה.קטגוריה 2 : משקפי שמש עם הגנה של UV, מפחיתים סינוור בתנאים רגילים ואינם מיועדים לנהיגת לילה.קטגוריה 3 : משקפי שמש עם הגנה של UV. מגינים בפני שמש חזקה ומפני...
ללמוד עוד על סינוור בעיניים
כך תבחרו משקפי שמש-תמונה

השמש מכה מכל הכיוונים, ואנו חייבים להגן על גופנו באמצעות...

מאת: מערכת zap...
07/08/2012
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לסינוור בעיניים?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

סינוור בעיניים: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

הלכתי היום לרופא עיניים לאחר זמן מה של טשטוש ראיה. הוא עשה בדיקת ראיה ובדיקת עיניים, אמר שבדיקת העיניים תקינה והמליץ על משקפי ראיה (אמר לקנות קודם זוג פשוט ולנסות ואז אם צריך לקנות משהו טוב יותר). קניתי זוג פשוט אבל הוא פותר רק קריאה ממרחק מסויים - מעל למרחק הזה זה רק מטשטש עוד יותר. זה גם לא עוזר לעבודה מול מחשב (בכלל), ולא פותר בעיה של סינוור ותחושת טשטוש בנהיגת לילה. מה כדאי לעשות? תודה!

היי שלום לך ראשית, טוב מאוד שהלכת לרופא עיניים. זה תמיד כדאי ומומלץ. למי מיטב הבנתי את מה שכתבת, נראה שרכשת משקפיים לקריאה, שהן אכן מסייעות לך לקריאה של ספר או עיתון. מסך מחשב ממוקם בדרך כלל רחוק יותר, ולכן לפעמים יש צורך בזוג נפרד למחשב, או לחילופין להיעזר במשקפיים משרדיות ("אופיס") או מולטיפוקל. משקפי קריאה, אינם מיועדים לנהיגה או להפחתת סנוור בלילה. לצורך כך, לעתים יש צורך בזוג משקפיים נפרד, ולא תמיד ניתן לפתור את הבעיה באופן מלא. המלצתי היא שתעברי בדיקת ראייה מקיפה אצל אופטומטריסט/ית, אשר יוכלו לייעץ לך באופן פרטני ואישי. בברכה, רון מידן

שלום רב, מזה כשלושה חודשים אני סובלת מהבזקים בעיניים. בהתחלה ההבזק הופיע רק בעין השמאלית ולאחר מספר ימים הופיע גם בעין הימנית. בכל עין צורת ההבזק שונה. בשמאלית זה תמיד נראה כמו קו עבה ישר בצד העין ואילו בימין זה מופיע בצורת עיגול "שמלטף" את העין ונעלם. נבדקתי על ידי רופאת עיניים בכללית ולא נמצאה הסיבה. האם מספיק ? אולי נדרשת בדיקת נוירולוג ? בכל זאת משהו קורה בעין.... חשוב לציין כי אני בת 54, חולת פיברומיאלגיה, סובלת מעיניים יבשות (מטפטפת טיפות). לעיתים יש לי סינוור בעיניים עד כדי חסימה של חלק משדה הראיה, לדעת הרופאים כנראה על רקע מיגרנוטי. ההבזקים שאני רואה בתקופה האחרונה לא דומים לסינוור ומופיעים ברמה יום יומית. בנוסף אני רואה "זבובים" כבר למעלה מ 20 שנה ונבדקת מידי פעם בעניין. אודה לתושבתך, ההבזקים די מטרידים אותי. בתודה !

שלום רב, באופן כללי הופעת זבובים או הבזקי אור מצריכה בדיקה. בדרך כלל מדובר בתופעות שכיחות שאינן גורמות לנזק וקשורות לשינויים בג'ל העין אך לעיתים יכולים להווצר קרעים או חורים ברשתית המצריכים טיפול ולכן חשיבות הבדיקה. במידה והבזקי האור מתגברים, מופיעות נקודות שחורות, מסך שחור או טשטוש ראיה יש לפנות לבדיקת רופא בהקדם. בהצלחה

ברצוני לדעת מה הם הסיכונים בהחלפת עדשה לאחר ניתוח קטרקט שנעשה לפני 9 שנים. עשיתי בדיקת עיניים לאחר שראיתי בעין אחת ערפל, ונאמר לי כי יש צורך להחליף עדשה כי הרופא המטפל אמר לי שהעדשה חלבית. אני רואה בעין 6\6 אבל יש לי סנוור בלילה ואני לא רואה בה צלול.

לא ניתן להשיב ללא בדיקה. רק לאחר בדיקה ניתן להעריך את הסיכויים הסיכונים לפי מנח העדשה ומצב רקמת התמיכה בה בברכה,

שלום דוקטור, לפני שנתיים בערך הלכתי ברחוב, וכנראה שמתוך בניין גבוהה, עשו עלי לייזר ירוק במשך 2 שניות, הורדתי את הראש למטה והמשכתי ללכת, לא סגרתי את העיניים כי לא ידעתי שזה מסוכן, עשו עלי לייזר עם פילטר שמפצל את הלייזר להרבה נקודות קטנות במקום נקודה אחת מרכזית. לייזר בצבע ירוק. לא הרגשתי כלום בעיניים וגם לא הסתנוורתי ואני לא יודע אם הוא פגע בעיניים. לא היו שינויים בראיה. אם הוא היה פוגע בעין הייתי מרגיש באותו רגע? האם יש סיכוי לבעיות עתידיות בעיניים בעקבות המקרה? בשנה האחרונה אני שם לב ל floaters.

מהתיאור שלך סביר להניח שלא היתה פגיעה מהלייזר מלבד הסנוור המידי. הפיזור של הלייזר משמעותו שהעוצמה לא היתה ממוקדת אלא מפוזרת, כך שהסיכון יורד. בדרך כלל אנשים מרגישים מידית את הפגיעה מלייזר. תופעה שאתה מתאר יכולה להתרחש מהרבה גורמים בחיים, שאין להם שום קשר ללייזר. מומלץ לגשת לבדיקה של רופא עיניים שיבדוק ממה נוצרים המרחפים בעין, לא להזניח.

היי תודה רבה על התגובה ! גם לא היה סינוור בעיניים.

מעולה. עדין בהזדמנות בטוחה לגשת לרופא לבדיקת עיניים