משקפי CVS: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

תסמונת ראיית המחשב: התסמונת של דור המסכים

יושבים רוב שעות היום מול מסך מחשב או סמארטפון? סביר להניח כי זהו המקור לתחושות בלתי נעימות מהן אתם סובלים, כגון יובש בעיניים, ראייה מטושטשת, כאבי ראש, גב וצוואר. מהי תסמונת ראיית המחשב - וכיצד ניתן לטפל בה? שימוש במסכים של מכשירים אלקטרוניים שונים כבר מזמן אינו נחלתם הבלעדית של המשתמשים במחשב המשרדי לצורך עבודתם. אוכלוסיית העולם כולה משתמשת באופן רציף ובלתי פוסק במסכים מסוגים שונים: טאבלטים, מכשירי טלפון סלולרי, ספרים אלקטרוניים ועוד. ניתן להבחין בהשלכות הרגלי המסך של כולנו, בעלייה ברורה בקוצר הראייה בעולם בקרב ילדים, ובהופעת תסמונת ראיית המחשב, CVS - Computer Vision Syndrome. מדובר בצירוף של בעיות ראייה, הקשורות לשימוש תכוף ומתמשך במסכים. כאבי ראש. צילום: שאטרסטוק מהם התסמינים הנלווים לתסמונת ראיית המחשב? תסמונת ראיית המחשב עלולה להתבטא במספר רב של תסמינים: יובש בעיניים הוא התסמין העיקרי. ולצדו, תופעות כגון: ראייה מאומצת, כאבי ראש, חוסר נוחות בעיניים, ראייה כפולה או מטושטשת, רגישות...
ללמוד עוד על משקפי CVS
תסמונת ראיית המחשב: התסמונת של דור המסכים-תמונה

יושבים רוב שעות היום מול מסך מחשב או סמארטפון? סביר להניח...

מאת: אופטיקה צדקי...
27/02/2019
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל למשקפי CVS?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

משקפי CVS: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

עברתי ניתוח בעין ימין והראייה -2.25 בדיוק לפי התכנון. האם לא כדאי לי בכל זאת לכוון את העין השניה טיפה יותר לטווח הביניים ? כשאני עם משקפיים למחשב אני רואה ברור את המחשב וגם מתקבל על הדעת ליותר רחוק. הטווח הזה חשוב לי . תודה

אם העין של מינוס 2.25 רואה טוב מאד לקרוב ולא קשה לך לקרוא רק עם עין אחת אז בהחלט נשמע לי נוח לכוון את השניה לטווח ביננים. עקרונית אפשר גם לכוון לרחוק אם תגלה שהעין שכבר נותחה מסתדרת טוב גם במחשב.

המספר שלי בעין שמאל גבוה -8 כך שאין לי אפשרות כל כך לעשות סימולציה . -1.75 נשמע לך סביר כדי לאפשר שיתוף פעולה מסוים בין העיניים ?

בהחלט סביר. אם הראיה בעין הלא מנותחת טובה עדיין, ניתן לעשות אצל אופטומטריסט, סימולציה עם עדשת מגע.

בסופו של דבר ביקשתי -1.5 כי זה המספר שנוח לי עם משקפיים - גם סביר לא ?

סביר בהחלט. אין הבדל ממש בין 1.5 לבין 1.75.

תודה רבה דר מיכאלי :-)

עשיתי כמה ניסיונות ומסתבר שכשעין שמאל היא המטושטשת ועין ימין רואה ברור מתקבלת תממונה ברןרה משתיהן ולא מרגישים אבל ההיפך לא נכון. ז"א שבקריאה אני מסודר אבל טווח ביניים לא . האופטיקאי שלי טוען שזה עניין של הסתגלות והמח ייתן את העדיפות לפי הצורך (סהכ ההפרש הוא 0.75)ץ מה דעתך ?

מה שאני יכולה לומר זה שפער של 0.75-1.0 דיופטר מהעין השניה אמור להקנות לך ראיה בטווח הביניים

תודה

היום הייתי אצל אופטומטריסט : ימיו : -2.5 שמאל: -0.5 צילינדר -1.25 ז"א הוא טוען שאפקטיבית ההפרש בין העיניים הוא 2.

לא מבינה מה אתה רוצה לומר אבל ההבדל בין העיניים הוא קצת פחות מ-1.5 דיופטריות.

שלום, הוצעו לי 2 אופציות למשקפיים. אחת: משקפיי ביפוקל שיהיו טובות לראיה מרחוק ולקריאה. אופציה שניה: משקפי אופיס שהשימוש בהן יהיה רק למחשב. כיום אני מרכיבה משקפי מולטיפוקל והם אינן נוחות לי לקריאה מקרוב וגם לא לראיה מרחוק בגלל שדה הראייה הקטן. יש לי מורכבות בעיניים: כמעט 5 צילינדרים בכל עין וגם פריזמות. מהי המלצתכם?. האם שדה הראיה במשקפי ביפוקל הינו גדול? והאם ניתן גם לעבוד איתן במחשב? תודה

שלום שיר, בעדשת ביפוקל מתקבלים שני מוקדים, האחד מיועד לראייה מרחוק והשני לקריאה. בעדשות מולטיפוקל מתקבלים שלושה מוקדים עיקריים, האחד לרחוק השני למרחק ביניים (מחשב) והשלישי לקריאה. בעדשות מולטיפוקל שדה הראייה מעט מצומצם יותר מעדשות ביפוקל אך היתרון של עדשות המולטיפוקל הוא שהן מאפשרות ראייה בטווח הביניים (מחשב).

לפני כמעט 4 שנים עברתי ניתוח מסוג PRK כי סבלתי מקוצר ראיה. המספרים שלי היו 6- בשתי העיניים ו0.5- צילינדר גם כן זהה בשתי העיניים. לצערי כיום אני סובל מתיקון יתר: OD +0.5 OS +1.5 הצילינדר נשאר זהה. פכימטריה: עין ימין 465 מיקרון. עין שמאל 467 מיקרון. *לאחרונה התחלתי להרכיב משקפיים לעבודה מול מחשב, כשאני בלי המשקפיים לאחר כמה שעות מתחילים להופיע לי כאבי עיניים. יכול להיות שהתרגלתי למשקפיים ולכן מופיעים כאבים? לפני שקניתי את המשקפיים התופעה הזאת לא קרתה לי. *האם ניתן לבצע ניתוח שוב PRK למרות שמדובר ברוחק ראיה? במרפאה שבה עשיתי את הניתוח מוכנים לעשות לי ניתוח חוזר, אך אני די חושש. אשמח לשמוע את דעתך, צרפתי מיפוי קרנית. תודה רבה.

שלום רב, מעט פלוס אינו מהווה בעיה. אם בכל זאת יש בעיה של פלוס גבוה (לא נראה שכך המצב) אל לפעמים ניתן לשקול ליטוש. הכל תלוי במצב. אני מציע להיוועץ עם הרופא המנתח. בהצלחה, ד"ר אורי מלר.

שלום רב יש לי משקפיי ראייה לקרוב ולאחרונה יש לי גם למרחק רוב היום אני מול מחשב ומשתמשת יותר במשקף לראייה מקרוב . העיניים נורא שורפות אני מרגישה עייפות בעיניים ובמשקף של הרחוק זה שורף העיניים עייפות ובעיקר דומעות מה עליי לעשות? אשמח אם תעזרו לי תודה מראש

שלום המשקפיים לקריאה לא מתאימות למחשב אלא אם כן המחשב עומד כ50 ס"מ ממך. יכול להיות צריך להתאים לך משקפיים למחשב או יש אפשרות למשקפיים עם העדשות משרדיות שנותנות מענה למחשב ולקריאה במשקף אחד.