פורום רפואת ילדים - הלל יפה

פורום זה סגור לשליחת הודעות חדשות. לפורום הפעיל - רפואת ילדים
הפורום יעסוק בשאלות רפואת ילדים כלליות, בעיקר רפואה ראשונית ורפואה דחופה, וכן בתחומי רפואת ילדים, כגון: הרעלות ורפואה דחופה, קרדיולוגיה, גסטרו, נפרולוגיה, נוירולוגיה, מחלות זיהומיות וחיסונים.
2169 הודעות
2030 תשובות מומחה

מנהלי פורום רפואת ילדים - הלל יפה

02/07/2018 | 10:18 | מאת: שחר

שלום. הבן שלי כיום בן חצי שנה , ניכנס למעון כשהוא היה בן ארבע חודשים. אתמול הגעתי בשביל לקחת אותו והופתעתי שבפיטמה יש קצת עובש בצדדים. אינני יודעת כמה זמן העובש שם. יכול להיות שניגרם נזק מוחי? איך אפשר לברר ? הוא לא היה חולה, הוא רק מנוזל.. תודה

27/06/2018 | 10:34 | מאת: שרה

שלום דוקטור. בני מאופז כבר 6 ימים בבית חולים הגענו עם חום גבוה ובלוטות לימפה מוגדלות בצוואר . החום הגבוה אינו יורד ומבדיקות דם cmv תקין אך ebv עדיין אין תשובה. חושבים שזוהי מחלת הנשיקה . האם זה אפשרי?הבלוטות עדיין נפוחות ולא יורדות והחום הגבוה שפוקד את בני 6 ימים ברצף. אני יודעת שחום גבוה ובלוטות לימפה זה אחד מהתסמינים למחלת הנשיקה . אך כמעט שבוע שהן גדולות ונפוחות.

23/04/2017 | 07:39 | מאת: שלי

היי אנחנו בחו"ל, וקיבלנו אמוקסי 250, לילד בן 6.5 עם כאב אזניים, שהעלה חום. הוא לוקח 3 פעמים ביום 8 cc, ואיבדנו את האינפורמציה של כמות הימים. תוכלו לעזור? אנחנו כבר ביום ה5 בבוקר ונגמרה התרופה. אשמח לתשובתכם

22/04/2017 | 22:51 | מאת: שירה

האם מומלץ לתת לתינוק בן שנתיים ויטמין D ?

21/04/2017 | 17:31 | מאת: קרני

בתי קיבלה היום מכה בפות מפינה של שולחן בגן. כרגע לא כואב כבר אך בעת הטלת שתן שורף לה. אין נפיחות גדולה לדעתי. מה לעשות?

18/04/2017 | 08:19 | מאת: ר

שלום, לביתי בת שמונה וחצי יש מעט שיעור בגרון שלא נעלם מילדות. לאחרונה זה מאוד מפריע לה מבחינה חיצונית. (הערות בנושא...) מה ניתן לעשות? האם כדאי לחכות? לאיזה רופא יש לפנות? תודה רבה

11/04/2017 | 01:03 | מאת: מיכל

שלום. ביתי כבר בת 11 חודשים. אבל כשנולדה עקב חשש למים מקוניאליים כשלקחו אותה לתינוקיה לבדיקה וכו עשו שטיפת קיבה. רציתי לשאול כיצד מבצעים את השטיפת קיבה לתינוקת ככ קטנה והאם יש השלכות או נזקים בעתיד בגלל הפרוצדורה.. בטח מכניסים זונדה? זה לא גורם לשריטות או פגיעות?

28/03/2017 | 20:43 | מאת: אודליה ג

ביתי תינוקת בת 5 וחצי חודשים. לפני חודשיים הופיעה נ1ודה אדומה בזרוע שלא נעלמת בלחיצה. רופאה לא התרגשה והנקודה נעלמה אחרי כמה ימים. לפני שבועיים שוב אותו דבר- נקודה אדומה סגולה ברגל ימין שלא נעלמת בלחיצה. עברה לבד אחרי כמה ימים. שבוע שעבר שוב- כתם סגול בלשון שנעלם אחרי כמה שעות. לפני יומיים- 2 נקודות אדומות ברגל שלא נעלמות בלחיצה. הצבע מעט התבהר אתמול נקןדה אדומה בכף רגל שלא נעלם בלחיצה.  הילדה יונקת בלבד . ללא חום. מרגישה טוב עברה את כל החיסונים בזמן. הרופאה מצד אחד לא יודעת מה זה ומצד שני לא רוצב לשלוח לבדיקות דם . בכלל לא מתרגשת מזה. אנא דעתך, מה זה נראה לך? יש משהו או שהרופאה צודקת.שאין מה לדאוג? אין סיכוי לחבלה או לעקיצה כל פעם מדובר בנקודה בודדת מקסימום 2

‏שלום, רציתי לדעת האם אני יכולה לשים מלח אמבט שקניתי בים המלח באמבטיה לפעוט בן שנתיים וחצי?

הילדה שלי בת שלוש וחצי התלוננה על כאבי ראש ללא חום, אך לחיים אדומים?

לקריאה נוספת והעמקה

יתכן והיא מתחילה מחלה וירלית, והחום יעלה בהמשך. אין מקום לברור בשלב זה, לעקוב אחרי התנהגותה ומצבה הכללי , בומידה וחום עולה לגשת לבדיקה גופנית אצל הרופא המטפל.

יתכן והיא מתחילה מחלה וירלית, והחום יעלה בהמשך. אין מקום לברור בשלב זה, לעקוב אחרי התנהגותה ומצבה הכללי , בומידה וחום עולה לגשת לבדיקה גופנית אצל הרופא המטפל.

12/03/2017 | 21:00 | מאת: עדי

היי קיבלתי מוקסיפן 3 פעמים ביום לשבוע טפשרי לקחת פעמים האנטיבוטירה מממש מחלישה אותי תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

כן , יש להעלות את המינון ל 1 גרם פעמיים ביום.

28/02/2017 | 06:54 | מאת: מורן

היי בתי בת 5 אתמול התחילו לה מן נקודות אדומות על הלחיים בעיקר מזה יכול להיות בבקשה?רק בפנים לחיים יש לה

כל עוד אין חום , מצב כללי מצויין ואין תלונות אחרות , מדובר בתפרחת חסרת משמעות. בכל שינוי לפנות לבדיקת רופא

26/02/2017 | 20:43 | מאת: אודליה ג

הבת שלי בת 4 וחצי חודשים. במקלחת הרגשתי לה מין נוקשות ב 2 הפיטמות הקטנות שלה ...מין גוש קשה ונייד. היא יונקת בלבד. זה נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

נפיחות ונוקשות בשדיים בגיל הזה היא תופעה נורמלית. כל עוד הילדה חיונית, ללא חום ואין תופעות יש לעקוב בלבד. בכל שינוי לגשת לבדיקת רופא.

שלום האם יש קשר בין לוקוציטים מוגברים בבדיקת דם אצל ילד קטן לבין מצב נפשי, לחץ, פחד מהבדיקה? זה יכול לגרום לעליה בספירות הלבנות? וללא קשר לשאלה לעיל, האם עליה בנויטרופילים יכולה להיות כתוצאה מוירוס או שהיא קשורה בוודאות לתהליך דלקתי על רקע חיידקי? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

לויקוציטים מוגברים (לויקוציטוזיס) יכולים להיגרם ממצבים שונים (מחלה וירלאית, חיידקית, הקאות,). פחד ולחץ נפשי אינם גורמים לתופעה זו. עלייה בנויטרופילים אכן מאפיינת יותר מחלות חיידקיות אך ישנם וירוסים שגם מעלים את הנויטרופילים.

שלום, אשמח להתייעץ בנוגע לחיסון פוליו מוחלש. ביתי בת 9 חודשים, עד כה חוסנה בזמן, ובכל החיסונים, על פי המלצת משרד הבריאות. אנו מתגוררים עם אימי, שחולה בסרטן שד גרורתי ומטופלת בכדורים ביולוגיים משולב עם הורמונליים. חשוב לציין שאיננה עוברת הקרנות או כימותרפיה. עד כה לא חיסנו את ביתנו בפוליו מוחלש מסיבה זו. עקב חופשה, אימי לא תהיה בבית בשבועיים הקרובים ולכן אנו מתלבטים בשנית האם זו תקופה טובה לחסן בכל זאת את ביתנו בפוליו המוחלש שניתן דרך הפה. שאלותיי הן: 1. האם אכן כדאי לחסן אותה בתקופה הזו? 2. במידה וכן כדאי לחסן: א. מה הסיכון הכרוך בכך עבור אימי? ב. הבנתי שיש צורך להשמר 6 שבועות. האם פרט לשטיפת ידיים לאחר מגע, והימנעות ממגע ברוק ובהפרשות (קקי ופיפי), יש צורך בהישמרות נוספת? ג. האם במקרה של אימי, יש צורך להשמר מעבר ל-4 השבועות הנוספים? 3. במידה ולא כדאי לחסן: א. מה הסיכון הכרוך בכך עבור ביתי, שמחוסנת בחיסון המומת אבל לא במוחלש? ב. אחות טיפת חלב אמרה שהחיסון המומת מגן עליה מהידבקות אבל לא מגן מזה שהיא יכולה להיות נשאית ולהדביק אחרים. אם כך הדבר, האם ההחלטה לא לחסן עשויה להגביר את הסיכון עבור אימי בהידבקות במחלה? 4. שאלה נוספת, קשורה אבל לא קשורה – האם מומלץ לרווח בין תאריך החיסון לבין התאריך בו נבצע את בדיקת הדם הדרושה בגיל 9 חודשים (ספירת דם, ברזל...)? המון תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

1. כן מומלץ לחסן בפוליו המוחלש . 2. אין סכנה לסבתא במידה ואין לה סיכוי חיסוני , להיפך , כך גם היא תהיה מוגנת . יש כמובן להקפיד על שטיפת ידיים והיגיינה רגילה. 3. אין קשר בין החיסון לספירת הדם לרמות ברזל ואנמיה.

14/02/2017 | 14:31 | מאת: שירן

בסד שלום! בהריון היה חשד לcmv שנשלל על ידי מי שפיר. הכל היה תקין לידה קסרי. התינוק נולד בהיקף ראש אחוזון 50 והיום בן שנה הגיע ל90. רופא הילדים שלח אותנו לאולטרסאונד. מה בדיוק רוצים לבדוק? מה הסיכונים? אני מאד דואגת. אודה על תשובתכם.

14/02/2017 | 14:33 | מאת: שירן

בסד חשוב לי לציין שהילד חיוני חייכן, שמח אוכל יפה שמנמני....

שלום, אשמח להתייעץ בנוגע לטיפול בעור מאוד רגיש של תינוק בן שנה שמפתח פריחה אדמומית חזקה מאוד עם נטיה לפצעים באיזורי המפשעות ובין הטוסיקים. משחות רגילות לטוסיק לא פותרות את המצב לטווח ארוך אלא במקרה הטוב גורמות להקלה שלאחריה התופעה חוזרת. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום פריחה באיזור העכוז שלא מטיבה עם טיפול רגיל יכולה להיגרם מסיבות רבות כגון- פטרייה, אלרגיה, גירוי, מחלות מערכתיות ומחייבת בדיקת רופא עור. לא ניתן לייעץ בלי לראות את סוג הפריחה.

בני בן השש חולה במחלת הנשיקה (מאומת בבדיקת דם). השארנו אותו בבית 9 ימים. בשלושת הימים האחרונים אין חום והוא כבר לא "סמרטוט". אבל הוא עדיין מתעייף בקלות, מקבל מרץ ואחרי שתי קפיצות מבקש לנוח וכו'. גם התאבון חלקי מאוד. הבנתי שהשלב הזה יכול לקחת עוד זמן. השאלה היא כמה? ומתי יהיה אפשר להחזיר אותו לגן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, מבחינת החזרה לגן - ניתן להחזיר את הילד לגן 24 שעות לאחר התנרמלות החום, ולאחר שהילד חש בטוב. מבחינת העייפות המוגברת - הדבר יכול לקחת עוד כמה ימים עד שבועיים עד שיחזור לחיוניותו הרגילה.

17/01/2017 | 16:58 | מאת: רעות

שלום רב בני בן שנה וחודש, עבר בגיל חודשיים ניתוח לתיקון היצרות השוער (פילוריק סטנוזיס). אכן, מאז הניתוח אכל יפה מאוד ועלה מאוד במשקל. הבעיה היא שכיום הוא מתקשה מאוד להגיע למצב של שובע ויש לו תיאבון מאוד מוגבר. מבחינת משקל הוא הגיע לאחוזון 95! השאלה היא האם יכול להיות שזה נובע מהניתוח? האם יתכן שהרחיבו יותר מדי את הפתח בין הקיבה למעי כך שהקיבה מתרוקנת מהר מדי ולכן הוא לא שבע?? תודה רבה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אין קשר בין הניתוח שעבר התינוק לבין תיאבונו.

28/12/2016 | 00:43 | מאת: רבקה

שלום ביתי בת שנתיים וחצי בלעה אגוז משושה זה ממתכת ועבה. כבר שלושה ימים היא מתנהגת רגיל לחלוטין. בדקנו כל חיתול אך לא יצא עדיין. עד כמה זמן אפשר לחכות לזה ואם לא יוצא בצואה מה יהיו האפשרויות האחרות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, אני מקווה מאוד שכבר מצאתם את החפץ בצואה של הילדה (החפץ יכול לצאת ביציאות עד 10 ימים מבליעתו). אם החפץ לא יצא במהלך זמן זה - הדבר דורש ביצוע צילום בטן להערכת מיקומו.

25/12/2016 | 20:12 | מאת: אורטל

תינוק בן חצי שנה צועק וצורח ולא רגוע מחזיקים אותו ביד וכאילו מפיל את הראש אחורה בצעקות האם דרוש בדיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, לאי שקט בתינוק אבחנה מבדלת רחבה למדי, אחת מהן עשויה להיות breath holding spell שהוא מצב שפיר שאינו דורש בירור או טיפול. אני מציעה שתצלמי במצלמת הטלפון הנייד את ההתנהגות שאת מתארת ותתייעצי עם הרופא המטפל, על מנת לשלול סיבות אחרות, כגון פרכוסים.

10/12/2016 | 18:57 | מאת: ליאורה

בתי הבת 14 סובלת ארבעה חודשים מליחה ונזלת אחורית בגרון (כמו גוש בגרון)היא כל הזמן צריכה להשתעל ולהוציא את הליחה.רופא אא"ג נתן אנטיביוטיקה למשך שבוע האנטיביוטיקה לא עזרה וחזרנו לרופא (אא"ג) שעשה צילום סינוסים והצילום יצא תקין. חזרנו לרופא עוד פעם והוא עשה לה בדיקה עם סיב אופטי שגם יצאה תקינה.יכול להיות שמדובר ברפלוקס לרינגאפרינגאלי? אני ממש אובדת עצות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הקליניקה שאת מתארת באמת עשויה להתאים לסינוסיטיס. הילדה קיבלה את הטיפול הנכון ולראיה בדיקת סיב האופטי התקינה. אם הילדה עדיין סובלת משיעול - יש מקום להתייעץ עם רופא ריאות.

23/11/2016 | 17:05 | מאת: חלי

ערכתי לבני בן 13 בדיקות דם והתצאות הםקרטנין0.91 uric acid 8.8 קלציום 10.21 האם זה נורמלי או שישנה בעיה אני מואגת מאוד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הבדיקות אינן תקינות לגיל 13. יש מקום לחזור עליהן בשנית ולאחר מכן להמשיך את המעקב במרפאת נפרולוג ילדים במוסדינו (ניתן לתאם תור במוקד זימון תורים בטלפון04-6304252)

22/11/2016 | 12:08 | מאת: קלי

ביתי בת חודש וחצי בלבד. הערב גיליתי בלוטת לימפה נפוחה מאחורי אוזן שמאל בלבד.הבלוטה בצורת עיגול ולדעתי גם ניידת. מאחורי אוזן ימין אין כלום. מה זה יכול להיות?? לא הייתה חולה ולא כלום. אין שריטות...אני מבועתת . מה זה יכול להיות?? האם יכול להיות שזה לא מסוכן??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, בבלוטת לימפה בגיל כזה, בהנחה שאינה גדלה, ובהנחה שאין לילדה הגדלת בלוטות נוספות, ניתן להסתפק במעקב בלבד. באם חלפו 3 חודשים, יש צורך לבצע בדיקת US של הבלוטה ולהמשיך במעקב הרופא המטפל.

17/11/2016 | 21:11 | מאת: אמא מודאגת

הבן שלי בן 15 נמצא במצב מאוד מורכב. אתחיל מהרקע: הבן שלי לא בקו הבריאות. אנחנו כר כמה שנים בבירורים למחלה שעוד לא ממש יודעים מהי ואיך לטפל בה אבל הסימפטומים שלה הם דלקות לא זיהומיות במרכת העיכול,דלקת מפרקים,פריחות שונות בעור,אפטות בפה ועוד כל מיני סימפטומים בהרבה מערכות כרגע זה בבירור ובודקים הרבה דברים כמו בכצט וIBD. הבעיה שמטרידה אותי מאוד היא שלנער כבר כמה שנים (כמעט 10 שנים- נאמר לנו שיתבגר זה יעבור) יש התקפים של דרכי הנשימה שמתבטאים בשיעול יבש שמחמיר בערב ולפנות בוקר, אי נוחות בגרון, קושי בבליעה ובשתייה ולעיתים חום עד 38.5. אנחנו תמיד מטפלים באינהלציות בודיקורט ובשאיפת אויר קר וזה נמשך בערך שבועיים עד שההתקף עובר לגמרי ואחרי זמן קצר (לפעמים תוך פחות מחודש) ההתקף חוזר. זו כנראה כבר לא בעיה זיהומית ואינני יודעת אם צריך לעשות בירור ואם כן למי לפנות? לרופא אאג או לרופא שמתמחה במחלות ריאה? הילד מאוד סובל מכל המצב וכבר כמעט ואין ימים שבהם הוא מרגיש טוב. האם זה יכול להיות אסתמה? והאם יש חשיבות להגיע לרופא אאג או רופא ריאות בזמן התקף או שאפשר להגיע בין התקפים? תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, ניתן להגיע לבירור גם בין ההתקפים (או במהלכם). הבירור צריך להתבצע מול רופא ריאות.

14/11/2016 | 23:30 | מאת: הדס

שלום רב, בני בן ה4.5 מתעורר פעם בשבוע בבכי וכאב בפי הטבעת; בדקנו היטב ואף באמצעות פנס ולא ראינו סימן לתולעים. כמו כן לא ראינו פיסורה( חיצונית) ממה יכולה להיות סיבת הכאב? חשוב לציין שיציאות סדירות, תודה הדס

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, הסיבה השכיחה ביותר לכאבים או חוסר נוחות סביב פי הטבעת בשעות הלילה בקרב ילדים הינה תולעים. ניתן לאשש אבחנה זו ע"י משטח צואה לפרזיטים שיבוצע בקופת חולים, או לחילופין פשוט להתחיל טיפול (יש לקבל מרשם מהרופא המטפל). לציין כי התופעה עלולה לשוב עקב הדבקה חוזרת הנובעת מהגיינה ירדה בבית או בגן (יש להקפיד על שטיפת הידיים לאחר השימוש בשירותים)

06/11/2016 | 10:34 | מאת: סטלה

שלום, לפני חודשיים התינוקת שלי בת שנה וחצי חלתה בדלקת ריאות והרופא רשם לה טיפול אנטיביוטי שגרם לה לתגובה אלרגית (פריחה קטנה בכל הגוף ושלשולים). הדלקת עברה אך אחרי כמה זמן הופיעה לתינוקת פריחה חזקה במפשעה (אבעבועות אדומות) שלא עוברת עד עכשיו.. הרופא רשם לה דקטרין אך זה בכלל לא עוזר לה. היא סובלת מזה כבר חודשיים!!! מה עוד אפשר לתת לה שזה יעבור? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

קיים קושי בנתינת טיפול ללא בדיקת הפריחה. להערכתי מדובר בגרוי מקומי עקב השילשולים. ללא קשר לפריחה שהיתה קודם לכן. נסיון טיפולי בדרמקומבין - שזו משחה עם סטרואידים למשך 3 ימים יכול להביא להטבה. בכל מקרה הייתי מתייעצת עם הרופא המטפל.

07/10/2016 | 10:07 | מאת: א.ש

שלום רב, בני בן השמונה הרגיש חולשה ועייפות לפני כארבעה חודשים ולכן עשינו בדיקות דם. התוצאות היו - LYM 30 LYMP ABS 21 NEUT 55.3 NEUT ABS 4.0 פריטין 19.8 הרופאה טענה שהעייפות בגלל חוסר במאגרי ברזל. כעת לאחר שלקחנו סירופ ברזל למשך שלושה חודשים חזרנו על הבדיקות ואלו התוצאות: LYM 19.5 LYMP ABS 2.3 NEUT 67 NEUT ABS 7.9 הפריטין עלה מעט ל 38.5 אני מאוד מודאגת מהליפוציטים והניוטרופילים... מדוע הם במגמה של עלייה / ירידה בהתאם? הערכים כבר חורגים מהנורמה. גם המספרים האבסולוטיים נמצאים בגבולות הנורמה... אני ממתינה שהרופאה תחזור אליי ועדיין לא קיבלתי תשובות. בבקשה הסבר לי מה לדעתך הגורמים, אני בלחץ שמא מדובר בעניין רציני.מה יש לעשות הלאה? האם לחזור על הבדיקות, להוסיף בדיקות נוספות? יתר ספירת הדם היתה תקינה ומלבד הספירה והברזל לא נעשו עוד בדיקות. תודה רבה ושבת שלום

לקריאה נוספת והעמקה

מניחה שתשובתי מגיעה לאחר שכבר שוחחת עם הרופאה מהטפלת. אין כל משמעות חריגה לערכים הללו של האחזוים בנויטרופילים והלימפוציטים. זה בהחלט משתנה במחלות וירליות ובמצבים שונים של הגוף . אין בכך להדאיג הערכים אינם חורגים משום נורמה ואינם קשורים לעייפות , וחלילה אינם מעידים על מחלה מסוכנת.

05/10/2016 | 21:33 | מאת: מאיר

שלום יש לי ילדה בת שנה מתחילת הגן החדש היא חולה בלי סוף , חום הקאות שלשולים חוסר תיאבון יש כמובן ימים שהמצב משתפר אבל אנחנו לא מצליחים לראות אותה יוצאת מזה , היינו אצל רופא לפני שבוע שאמר שזה כנראה וירוס והרבה ילדים חולים עכשיו , רציתי לשאול איזה עוד בדיקות וכיוונים נוכל לעשות ומה אפשר לעשות על מנת לעזור לה לצאת מהמצב הקשה הזה ? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

לדארבוני אתם מתארים מצב שכיח לילדים הפוקדים גן בשנה הראשונה לחייהם. אין כעת בידי פיתרון קסם , למעט העובדה שהתהליך יחלוף מערכת החיסון תתחזק ובשנה השניה בגן הכל חולף.

12/09/2016 | 22:42 | מאת: אירית

האם יכול להיות שהבן שלי בן חודש נדבק בתולעים מהבן הגדול שלי ( בן 5)? לציין שהוא מנשק אותו על הפנים, אף, וידיים. במידה וכן מה אפשר לעשות? בברכה

לקריאה נוספת והעמקה

כן , ההדבקה בתולעים היא מעצם השהייה יחד , הטיפול הינו בתכשיר הנקרא וורמוקס. ניתן במנה אחת לכל אנשי הבית - כולם אותו מינון של 100מ"ג ( כדור אחד או 5 סמ"ק בנוזל ) למחרת הטיפול יש להחליף את כל המצעים בבית וכעבור 10 ימים טיפול חוזר.

שלום ד"ר רנטה, ילדתי לפני חודש וחצי, בבדיקה רגילה אצל רופאת משפחה היא חשדה בבעיית כליות עקב ממצאים פיזיולוגים (אוזניים מחודדות, פטמה שלישית) ושלחה אותנו לUS הממצאים: הרחבת אגן כליה 2 מ"מ דו צדדי מאז הגילוי אני חופרת יומם וליל אחר מידע ברשת ואשמח לתשובות: האם אוכל לעזור לו בהזנה (הנקה מלאה, אולי דרך ויטמינים או תזונה מסוימת) בהרבה מקומות כתוב שגילוי וטיפול מוקדם יכול להפחית את הסיכוי לנזק כלייתי עתידי יחד עם זאת לא צוין מהו אותו הטיפול (למעט ניתוח) בנוסף, אני מעוניינת להגיע אלייך לביקור, אשמח אם תכתבי לי בתגובה מה עלי להביא: 2 בדיקות US כליה (לפי הבנתי אני צריכה לעשות US הוסף בעוד 3 חודשים על מנת לבדוק את התנהגות ההרחבה) בדיקות דם (אם כן אז מה לבקש ) שתן (אם כן אז מה לבקש ) והאם יש צורך במיפוי כליות, בדיקת הורמון גדילה (למרות שגדול פיסית לגילו), ציסטוגרפיה, מעקב לחץ דם ועוד אינני יודעת ממה נובעת ההרחבה (רפלוקס או חסימה) והאם גם הגביעים או הכליות מורחבות גם הן. האם את תדעי להגיד לי בפגישה? האם היית ממליצה טיפול משלים כמו דיקור/ הומאופטיה/ אוסטואופט ושות'? תודה רבה! אמא מודאגת..

11/08/2016 | 22:01 | מאת: רויטל

הבת שלי בת 12 ושמנו לב שבין עצמות החזה יש בליטה משני הצדדים ובאמצע כמו חור... לאיזה רופא עלי ללכת ומה והאם זה יפגע לה בהתפתחות. הילדה מאוד לחוצה...

לפי התיאור נראה מדובר בשקע בחזה. במידה ושקע קל רק עוקבים. במצבים הקיצוניים ניתן לבציע ניתוח. צריך להישאר במעקב רופא מטפל, ולפי הצורך יפנה אתכם לאורתופד

08/08/2016 | 09:23 | מאת: Mona

תינוקת בת 5 חודשים, חייכנית ורגועה במשך היום. החל משעות הערב המאוחרות התקפי בכי שנראים כמו כאב חזק ונמשכים כל הלילה. נראה כי היא מתפתלת וקשה מאוד להרגיעה. בבוקר מתעוררת לרוב רגועה. ביקרנו אצל הרופא ששלל בקע ודלקות שונות. חשוב לציין שהדבר החל פתאום ונמשך כבר יותר משבועיים. התינוקת יונקת בלבד. מה יכולה להיות הבעיה?

לקריאה נוספת והעמקה

סבירות גבוה שמדובר בזים - colic אם התופעה ממשיכה חשוב להישאר בקשר עם הרופא המטפל, לשלילת סיבות אחרות

מדובר בתינוק בן 10 חודשים שמטופל ביוטירוקס, לתת בלוטת תריס, מגיל 3 חודשים. במידה והייתה טעות באבחנה - האם טכנית אפשרי "לדלל" את הכדור מבלי לגרום לו נזק?

לרוב האבחנה הינה מדויקת במידה ויש לך חשש כזה שישנה טעות באבחנה , יש לגשת לרופא המטפל והאנדוקרינולוג ניתן לדלל הכדור אך להבטיח שהילד יקבל כל הכמות עדיף שתתייעצי עם הרוקח על כמות הדילול

04/07/2016 | 00:04 | מאת: סרפית

נראה כי לבן שלי, בן 2.8 יש עצם אחת בולטת יותר בבית החזה...האם אני צריכה לדאוג? האם רופא ילדים בודק את זה או רופא מקצועי?

אין לכך משמעות רפואית פרט לעניין קוסמטי . אין מקום לברור בגיל זה.

שלום רב בני בן שנה וחצי ולפני כחודש נדבר בגן בפה וגפיים בצרה קשה, מלא פצעים במקומות שוני םבגוף וחוסר יכולת לאכול ולשתות. ירד במשקל וגם ככה מתחת לאחוזון שלוש והיה חולה פעמים רבות וחסר תאבון. אותו הילד שהביא את המחלה לגן ככל המראה חולה שוב. יומיים רייר מלא ובוכה כשמנסה לאכול ובבדיקת רופא נאמר שזה חשד לפה וגפיים. זה אומר שהבן שלי שהוא מאוד רגיש ונדבק מהר, יכול להדבק שוב? האם לפחות הסיכויים להדבקה פוחתים בפעם שניה או שהמחלה קלה יותר או שיש מחוללים שונים ויתכן ויקבל זאת שוב בצורה קשה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

מחלת הפה והטלפיים נגרמת ע"י וירוס מקבוצת הקוקסקי . זהו וירוס שהגוף אינו יוצר כנגדו חיסון ארוך טווח ולכן חולים בו שוב , כמו שפעת אין זה מעיד על בעיה חיסונית

האם צריך טיפול ?

המשמעות קוסמטית בלבד , ורק באם יפריע בחיים הבוגרים . הכל עוד עשוי להשתנות עד אז

19/06/2016 | 10:31 | מאת: תמר

היי, הילדה שלי בת חודש וחצי, אוכלת תמ"ל. היא מקשיתה את הגב לאחר ארוחות, מכחכחת המון בגרון ומתפתלת לאחר אוכל אך לא פולטת. יש לה יציאה קשה אחת ביום (ירוקה וקשה, לפעמים גם קצוות חומים יבשים) בהמשך היום יש יציאה רכה (משחתית) וחרדלית. יש פעמים שהיא ממש צורחת כשהיא עושה צרכים. הרופאה אמרה שזה חוסר בשלות של מערכת העיכול ואין מה לעשות, זה יסתדר בסוף ואין ממש דרך להקל עליה. השאלה שלי היא האם יכול להיות שזה ריפלוקס סמוי? במידה וכן, מותר להחליף את הפורמולה לפורמולה סמיכה יותר המיועדת למקרים כאלה? צריך אישור רופא בשביל זה? תודה תמר

לקריאה נוספת והעמקה

זה נשמע ריפלוקס לא סמוי. באם זה מפריע לעלייה במשקל או שאי השקט הינו ממושך אזי מתן טיפול יכול להועיל טיפול ראשוני הינו כלכלה סמיכה , או תכשירים המסמיכים את המזון במידה ולא חולף ניתן לתת תכשירים סותרי חומצה אשר עשויים להועיל . התאור של הקשתת הגוף מאפיינים רפלוקס.

28/06/2016 | 03:47 | מאת: תמר

06/06/2016 | 20:59 | מאת: קרן

בן 6 מרגיש בטוב חוץ מנזלת. מאתמול אחר הצהריים עם לחיים אדומות חשבתי שזה מחום אבל אין בכלל.

לקריאה נוספת והעמקה

לעיתים לחיים אדומות יכולות לנבוע מפרבו וירוס. אך מאחר ואין חום וגם לוירוס אין טיפול אין מקום לדאגה. במידה וימשך או שיופיעו תלונות נוספות יש לפנות לבדיקות אצל רופא מטפל. כמו כן אטופיק דרמטיטיס שזו אסטמה של העור יכולה להתבטא כך , אבל בתינוקות ולא בילד בן 6.

01/06/2016 | 19:05 | מאת: נתנאל

הצעו לנו לטוס להודו לשליחות לחודשיים לאורך כל התקופה אנו נשהה במנאלי בגסט האוס (מסודר ומאורגן על ידינו) יש לנו תינוקת בת חודשיים האם יש מניעה שניסע איתה?

ישנה רשימה של חיסונים אותם יש לתת לילדה . באם תקבל את כולם אין מניעה. יש להיוועץ במרפאת מטיילים של קופת החולים שלכם

31/05/2016 | 16:58 | מאת: גלי

שלום רב, לתינוק שלי, בן 10 ימים נשר הטבור. עתה מופיעה הפרשה לבנה מהטבור בצורת "חוטים" קטנים. רופא ילדים רשם טיפול באלכוהול, אחריו תמיסת יוד, אח"כ משחת סינטומיצין. בנתיים אין שיפור. האם זה טיפול יעיל? האם דלקת מסוג זה מסוכנת? בתודה מראש, גלי

לקריאה נוספת והעמקה

קשה לתת מענה מבלי לראות את ההפרשה. לעיתים האיזור דורש צריבה כרורגית. אין סיכון כל עוד זה לא אדום ולא מזדהם. ממליצה להמשיך מעקב אצל הרופא המטפל והוא יפנה אתכם במידת הצורך.

19/05/2016 | 21:23 | מאת: תיקי יחזקאל

לנכדתי הופיעו כתמים לבנים וחומים על העור , מה האופציות ואם יש טיפול?

כנראה מדובר בפטרת עור

שלום! האם אכילה של פירות כמו מלון, דובדבנים, תותים, אבטיח וכו' של אישה בהריון בכמויות מאוד גדולות יכולה להבטיח שלתינוק לא יהיה אלרגיה לפירות אלה בתקופת הנקה? תודה מראש!

לקריאה נוספת והעמקה

לא מוכח כזה דבר

09/05/2016 | 18:13 | מאת: ירדן

זנטק לתינוק בן 40 יום.משקלו 3.700. שאלתי.כמה לתת בכל פעם.קיבל פעמיים ביום. האם מכיל אלכוהול.מה הסיכונים,מתי ניתן להפסיק. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

המינון לפי החלטת הרופא המטפל בד"ב 2-4 מ"ג לק"ג מחולת לפעמיים לא ידועות תופעות לואי מיוחדות

09/05/2016 | 12:20 | מאת: אווה

האם יש תופעות לוואי לזנטק?האם ממכר?ניתן פעמיים ביום לתינוק בן חודש.מה המרווח בין לקיחה ראשונה לשנייה? תודה על המענה.

לקריאה נוספת והעמקה

אין תופעות לואי מיוחדות ואיננו ממכר

06/05/2016 | 23:29 | מאת: אורלי

תינוק בן חודש לא שקט.אובחן כסובל מריפלוקס. מקבל נוסף להנקה,נוטרילון ar.חוששת עדיין לתת זנטק.צואה חרדלית קשה.סובל מגזים.פולט,לא בקשת חלב גבינתי,צורח בוכה כל הזמן.ישן רק על הידיים.מה עושים?תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

מציע שתגשי לטיפת חלב \רופא מטפל שתקבלי הדרכה להאכלה והנקה בסך הכל זה תהליך שצריך להתמודד איתו ואלי כן יש מקום לתת זנטק

מדובר בתינוק בן חצי שנה, עדיין לא הוציא שיניים

למרות שאין שיניים יש עוגיות שנמסות בפה אפשר להתחיל בגיל הזה

24/04/2016 | 18:31 | מאת: אירוס

בתי בת השנתיים אושפזה עקב נשמת (60 נשימות לדקה) המלווה בחום גבוה, פריחה בידיים, ואובחנה כסובלת מברונכוליטיס חריפה. היא טופלה באינהלציות של ונטולין ואכ גם היפרסליין ,וחמצן ( וגם עירוי כי לא אכלה ולא שתתה).כעבור שתי יממות שוחררה עם חום כמעט נורמלי ונשימה סדירה, הומלץ על המשך אינהלציות. השאלה היא כך: ביום שאושפזה נשמעו אצלה קריפטציות ללא צפצופים, ואילו ביום השחרור נשמעו צפצופים מפושטים דו-צדדיים ללא קריפטציות. היתי רוצה להבין, מהו התהליך שמאחורי השינוי הזה, האם זה סימן לשיפור או להחמרה במצב דרכי הנשימה, בקיצור,מה בדיוק קרה ולמה? :) תודה וחג שמח!

לקריאה נוספת והעמקה

מצאים יכולים להשתנות לפי שינוי במהלך המחלה וההבראה כך שיכול להיות בהתחלה חרחורים ובהמשך צפצופים

24/04/2016 | 09:48 | מאת: שיר

מדובר בתינוק בן 7 חודשים, שישן עם ההורים בתוך לול ועדיין לא הועבר למיטה שלו בחדר.

להקפיד סורגים מורמים עדיף מיטת תינוק

מדובר בבקבוקים, מוצצים וכד' לתינוק מעל גיל חצי שנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום רב, חובה להקפיד על חיטוי (באמצעות שטיפה במים וסבון כלים) של כל מוצר הבא במגע עם פיו של התינוק או הילד. אין קשר בין צורך זה לגיל הילד.

או חיטוי במיקרו גל