נטייה לדמם: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

מיאלומה נפוצה: 8 תמרורי אזהרה

זיהוי מהיר של תמרורי אזהרה העלולים להעיד על מיאלומה נפוצה עשוי להציל חולים מנזקים בלתי הפיכים - ולשפר את איכות חייהם ע"י טיפול מתאים במועד מיאלומה נפוצה היא מחלה ממארת הפוגעת בעיקר בבני 60 ומעלה. הבעיה היא שתסמיניה השונים עלולים להיות קשים לזיהוי, מכיוון שהם די אופייניים לשלב הזה של החיים - כאבי גב, כאבי עצמות או חולשה. על פי רוב, כאב הגב הוא בסך הכול "רק" כאב גב. ואם אתם קוראים את השורות האלה ו"נלחצים", תוך כדי תנועה בחוסר נוחות בכיסא - אתם יכולים להיות שקטים: סביר להניח שאין לכם מיאלומה. על פי רוב, כאב הגב הוא בסך הכול "רק" כאב גב. צילום: thinkstock מה מאפיין מיאלומה נפוצה?במיאלומה נפוצה יש פגיעה בתאי הפלזמה האחראים על הפרשת הנוגדנים בגוף. במצב רגיל, תאי הפלזמה מפרישים טווח רחב של נוגדנים, המוכנים למלחמה כנגד טווח רחב של פולשים, העלולים להיכנס לגוף. לעומת זאת, אצל חולי מיאלומה...
ללמוד עוד על נטייה לדמם
הורמונים: מההתבגרות לגיל המעבר-תמונה

שינויים הורמונליים מלווים את האישה מגיל ההתבגרות (חצ'קונים,...

מאת: מערכת zap...
05/11/2013
בצער תלדי בנים או בנות?-תמונה

לשימוש באפידורל יתרונות רבים, אך גם סיכונים. את ההחלטה כדאי...

מאת: מערכת zap...
09/01/2008
אנמיה בראייה סינית - בדיקות דם ועוד-תמונה

איבחון וטיפול ברפואה סינית על פי בדיקות דם ומעבדה - איך...

מאת: צוות אתר...
20/10/2004
דימום וסתי מוגבר: יש פתרון-תמונה

המחזור מלווה בדימום כבד מאוד ומלווה בחולשה ועייפות? הדימום...

מאת: מערכת zap...
08/04/2014
אולי יענין אותך לדעת...
תפקודי קרישה - תמונה
תפקודי קרישה
מדריך בדיקות רפואיות: בדיקת תפקודי קרישה היא...
בדיקת תפקודי כבד  - תמונה
בדיקת תפקודי כבד
בדיקת תפקודי כבד
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנטייה לדמם?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נטייה לדמם: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

ערב טוב ושלום רב אני בהירת שיער וסבלתי בעבר רבות מדמומים מהנרתיק בעקבות התקנת התקן תוך רחמי. מסתבר שיש קשר בין שיער בהיר לבין דימום יתר וכתמים בעקבות התקנת התןק תוך רחמי. לאחרונה שמעתי שיש התקן שמתאים לבהירות שיער שאין בו הרבה דימומים וכתמים. כיוון שאני שומרת דת זה משמעותי לי שיהיה כמה שפחות בעיות עם דימום. א.האם יש כזה דבר? ב.אם כן, מה שם ההתקן ואיפה אפשר למצוא אותו. תודה רבה מראש וכל טוב!

לצערי עדיין אין התקנים לפי צבע השיער. בעלות עור בהיר יותר עשויות אולי לסבול מהפרעת קרישה של חסר בפקטור 11. אין לכך התקן מיוחד, אך ניתן לשקול אם אין הטווית נגד להשתמש בהתקן הורמונלי להפחתת הדימום. זה דורש התייעצות מסודרת במרפאה. בהצלחה!

שלום רב, בעקבות כאבים במרפק ימין, עברתי US. הממצאים מראים כי ישנה שארית טרומבו-פלביטיס שטחית בוורידים באספקט הקדמי של מרפק ימין. הייתי אצל המטולוג שהפנה אותי לבדיקות קרישה והביא לי כדורים בשם Xarelto. כיון שאני עוסק בספורט באופן תדיר הוא אסר עלי לאמץ את היד ולהרים באמצעותה משקלים כבדים. אולם שכחתי לשאול האם מותר לי לבצע פעילות אירובית כגון ריצה ? אשמח לתשובה בהקדם.

סביר להניח שאין מניעה לרוץ. יש חהזהר מפעילות גופנית הכרוכה בפציעות לאור נטיה לדימום תחת קסרלטו.

שלום רב דר תודה מראש על המענה ביתי בת חמש מגיל שנתיים לערך סובלת מדימומים באף היינו אצל מומחה אף אוזן אמר שזה נימים שמתפוצצים לאחרונה ביתי בת החמש החלה להתלונן מעט על כאבי רגליים ביצעה בדיקות דם ספירת דם יצאו חריגות לימפוציטים 59 המוגלובין 14 בדרך כלל אצלה גבוה אמ סי וי 89.50 הנורמה עד 87 ניטרו 31 איי אל קי 308 קשור בעצמות אל די אייץ 619 הנורמה עד 617 crp תקין מה המשמעות לחריגות אלו האם קיים קשר לדימום אני מודאגת שלא מדובר בבעיה רצינית יותר תודה על המענה מצב קובץ הבדיקות אם תוכל לראות

Mcv 89.50 הנורמה עד 87

שלום נטייה לדמם כמו דמם חוזר מהאף נדרש בירור ע"י המטולוג לגבי הבדיקות שבשאלה להערכתי אין קשר בינם לבין בעית הדמם דרור

שלום יש לי נטיה לדימום יתר. אני צריכה לעו טיפול כירוגי בפה וקיבלתי הוראה מההמטולוגית להשתמש בשטיפות פה של הקסקפרון לפני טיפולי שיניים כירוגיים. הרוקח נתן לי טראנקס - אמפולה להזרקה. רציתי לדעת אם הוא לא טעה, אני אמורה לשבור את האמפולה ולשטוף בזה את הפה? למרות שכתוב שזה להזרקה? תודה רבה!

האמפולה של הקסקפרון המשמשת לעירוי בוריד משמשת גם לשטיפת הפה.