נוירופתיה סוכרתית: גורמים אפשריים, מצבים דומים ומאמרים

סוכרת: זהירות! הזנחה גורמת לסיבוכים קשים

רמות הסוכר משתוללות, התרופות אינן מועילות ואתם אומרים לעצמכם "יהיה בסדר"? שימו לב: סוכרת היא מחלה קטלנית, העלולה לקצר משמעותית את תוחלת החיים שלכם ולגרום סבל ניכר. הקפדה על נטילת טיפול תרופתי חדשני תמנע סיבוכים יוסף (שם בדוי), מורה בפנסיה בן 70 שאובחנה אצלו סוכרת לפני ארבע שנים, הגיע אלי לראשונה למרפאה מספר שבועות אחרי אשפוז. הוא סיפר שאחרי תקופה של חולשה וירידה ביכולת לבצע מאמצים, כמו עלייה במדרגות, הוא חווה אירוע מבהיל שבו הרגיש שקשה לו לנשום. אשתו הזמינה אמבולנס. אחרי לילה לבן עם אשתו ובתו במיון, הוא אושפז בחדר טיפול מוגבר במחלקה פנימית למספר ימים, ובבדיקות שעבר במהלך האשפוז נמצאה אצלו הפרעה בפעילות הלב. יוסף סבל מאי ספיקת לב ומבצקת ריאות, הקשורה באי ספיקת הלב. יוסף היה מופתע כי עד אז לא סבל מעולם מבעיות לבביות. הסברתי לו שמדובר בסיבוך שכיח בקרב חולי סוכרת, וכי עם טיפול נכון ניתן להפחית את הסיכון שלו לעבור שוב חוויה כה טראומטית.   חשוב לשמור על תקשורת פתוחה עם הרופא. צילום:...

סיבות אפשריות ומצבים דומים לנוירופתיה סוכרתית

כף רגל סוכרתית - תמונת המחשה
כף רגל סוכרתית רמות הסוכר משתוללות, התרופות אינן מועילות ואתם אומרים לעצמכם "יהיה בסדר"? שימו לב: סוכר...
ללמוד עוד על נוירופתיה סוכרתית
כאב כרוני: טיפול מגנטי ארוך טווח-תמונה

סובלים מכאבים כרוניים? התייאשתם מתרופות ומפיזיותרפיה? כדאי...

מאת: ד"ר דיין...
03/08/2016
יום כיפור: האם חולי סוכרת יכולים לצום?-תמונה

צום יום כיפור מהווה דילמה משמעותית בפני חולי סוכרת...

מאת: פרופ'...
07/10/2019
פצע סוכרתי: מניעה וטיפול מהיר ימנעו קטיעה-תמונה

סוכרת היא מחלה אכזרית, העלולה לגרום לפגיעה מתמשכת בכלי דם,...

מאת: מיכל רבה...
16/09/2018
פצע קשה ריפוי: טיפול רב-תחומי-תמונה

פצעים קשי ריפוי גורמים סבל רב למטופל ומעמיסים על מערכת...

מאת: ד"ר משה...
06/10/2013
מחפשים את הרופאים הטובים בישראל לנוירופתיה סוכרתית?
יש לנו את המאגר המושלם עבורכם
קרא עוד

נוירופתיה סוכרתית: תשובות ממומחים וייעוץ אונליין

תשובות לשאלות

בוקר טוב קיבלתי את המשחה סליקרן מרופא עור לטיפול ביבלות לחץ בכריות כף הרגל בשני הרגליים.פעמיים ביום. 1.בעלון כתוב להיוועץ במקרה סוכרת אני לוקחת 1 גלוקומין ביום מאוזנת האם אפשר להשתמש? 2. כמה זמן אפשר להשתמש במשחה על היבלות? בעלון כתוב לא להשתמש לאורך זמן? 3. האם משחה זו באמת יעילה לטיפול ביבלות? תודה מראש

SALIKAREN הינה משחה המכילה חומצה סליצילית (Salicylic acid) ומיועדת להסרת חומר קרני מיותר בגוף. משחה זו נמכרת ללא מרשם רופא. בגלל היכולת של החומצה הסליצילית להסיר שכבות בעור, יש להשתמש בה בזהירות, ולהפסיק מיד עם כל סימן של כאב מקומי ופגיעה בעור. החשש בחולי סכרת, העלולים לסבול מנוירופתיה סכרתית וירידה ביכולות התחושתיות של אברים שונים (בעיקר הגפיים)- הוא המשך נטילת התכשיר גם במצב של נזק אפשרי- עקב חוסר תחושתיות זו. מומלץ להתייעץ ברופא המטפל המכיר את ההיסטוריה הרפואית שלך במידה וישנו רקע של נוירופתיה סכרתית והפרעות בתחושתיות. במידה ואין שיפור בתום 6 שבועות של שימוש בתכשיר, או במידה שהופיעה החמרה, יש לחזור לרופא. מינון החומצה הסליצילית בתכשיר נמוך יחסית (3%). קיימים תכשירים נוספים לטיפול ביבלות המכילים חומר פעיל במינונים גבוהים יותר, ונמכרים בחלקם במרשם רופא. בנוסף, ניתן להתייעץ עם הרופא לגבי הסרת היבלת.

לפי הבנתי המניעה בשימוש היא לסובלים מנרוירופתיה סוכרתית ?

קניתי נוירו גארד ואיני זוכרת למה הוא אמור לסייע, אשמח לשמוע למה משמש הנוירו גארד?

אורית שלום , המוצר נוירו גארד של חברת סופהרב מכיל חומצה אלפא ליפואית במינון של 600 מ"ג . החומצה אלפא ליפואית היא נוגדת חמצון רבת עוצמה, משתתפת בתהליכי הפקת אנרגיה ובחילוף חומרים של סוכרים ושומנים ומשמשת כטיפול לניקוי רעלים (דטוקסיפיקציה) ובעיקר של הרעלת מתכות כבדות. עיקר יעילותה של חומצה אלפא ליפואית בא לידי ביטוי בטיפול בחולי סוכרת הסובלים מתסמינים של נוירופתיה סוכרתית. נוירופתיה סוכרתית היא פגיעה במערכת העצבים המהווה את אחד מן הסיבוכים השכיחים ביותר בקרב חולי סוכרת וגורמת לסבל רב ולפגיעה באיכות החיים. הפגיעה במערכת העצבים ובכלי הדם נגרמת כתוצאה מרמה גבוהה של רדיקלים חופשיים, מצב אופייני לחולה הסוכרתי עקב רמות גבוהות של סוכר בדם (היפר גליקמיה) חומצה אלפא ליפואית, משפרת זרימת דם למערכת העצבים ההיקפית,מגנה מפני נזקי חימצון, מעודדת שיקום סיבי עצב וכמו כן תורמת להגברת רגישות התאים לאינסולין ולקליטה יעילה יותר של הגלוקוז בתאים. אשמח לענות לכל שאלה נוספת , איילת בש

עד עכשיו לקחתי מטרופין אחד בערב כי הייתה לי סוכרת גבולית. בבדיקה שעשיתי התגלה 180 סוכר בצום. ו - 10.2 המוגלובין מסוכרר. הרופאה אמרה לי לקחת 3 כדורי מטרופין אחד בבוקר ו - 2 בערב. והיא אמרה לי שהכדורים האלה הם לכל החים. אני בעודף משקל לצערי. ועכשיו מנסה לרדת ברצינות אבל בגלל שאין לי מושג בסוכרת רציתי לשאול אותך מה זה אומר המוגלובין מסוכרר 10.2. ומה אני אמורה לעשות.(שמתי לב שכשאני אוכלת אוכל מדד גלקמי נמוך . התוצאות אחרי שעתים יותר טובות. תודה.

שלום לך, המוגלובין המסוחרר זו בדיקת דם הנותנת התייחסות לממוצעי כל רמות הסוכר בדם. מרגע לרגע, ביום ובלילה, בחג ובמועד,לפני הארוחות, במהלך הארוחות ולאחר הארוחות. לכן המדד משמש ביטוי למידת ה"איזון" שלך, שצריכה להיות םתחת ל 7.0& רצוי בסביבות 6.5%. ערך של 10.2% הוא גבוה מאד, ולא די ב 3 טבליות מטפורמין, אלא יש לשלב תרופות נוספות ואולי אף אינסולין בלילה. פני מיד לרופא מומחה לסוכרת.

18/09/2009 | 08:45 | מאת: עם ישראל חי
מתוך פורום סוכרת

מאחר הן הכדורים לסוכרת והן זריקות האינסולין מביאות עימפ תיאבון מוגבר , הפיתרון היחיד הוא "לסתום את הפה" ולאכול בעיקר ירקות . מאחר וה-A1C שלך גבוה מאוד תפני בבקשה לרופא המטפל כדי שיפנה אותך לדיאטנית בקופת חולים המתמחה בחולי סוכרת, היא תרכיב לך לוח מאכלים המתאים ספציפית לך. כל הרשום לעיל הוא מניסיון אישי ויפה לעשות את זה מהר כי לצעירינו אם מזניחים את הטיפול הסוכרת פוגעת באברי מטרה- נוירופתיה סכרתית-פגיעה בכליות- פגיעה בשריר הלב- ופגיעה בעיניים.

4-L3 :בלט דיסק מינימלי ללא לחץ על תעלת השדרה. שינויים דגנרטיביים / היפרטרופיים במפרקים פצטריים, עיבוי של הליגמנטום פלאבום. ללא הצרות פורמינלית. L5-L4 :בלט דיסק דיפוזי קל, עיבוי של הליגמנטום פלאבום ושינויים דגנרטיביים / היפרטרופיים במפרקים פצטריים. הממצאים גורמים ללחץ קל על תעלת השדרה והצרות קלה פורמינלית דו צדדית. S1-L5 :ללא בלט דיסק, תעלה ופורמינות נוירליות ברוחב תקין. בסיכום: ללא הצרות של תעלת השדרה. שינויים דגנרטיביים דיסקוגניים כמפורט, בעיקר בולטים בגובה L5-L4. המנגיומות מרובות בחוליות שנסרקו.

ככל הנראה לא זקוק לניתוח בגב התחתון

פורומים בנושא נוירופתיה סוכרתית
פורום אנדוקרינולוגיה והפרעות בגדילה בקרב ילדים
פרופ' צבי צדיק ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הנוגעים לאנדוקרינולוגיה והפ...
פורום גיל המעבר וטיפול הורמונלי חילופי
ד"ר משה זלוצובר ישיב על שאלות הגולשים בנושאים הקשורים לבעיות גיל מעבר, א...
פורום סוכרת נעורים (סוג 1) טיפול והתמודדות
ד"ר אסף אורן ישיב לשאלות בנושא סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1).