פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2615 הודעות
2485 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

03/04/2019 | 12:10 | מאת: דימיטרי

סטאם. בדיקה אם הדם משתמש עובד

עובד

03/04/2019 | 11:53 | מאת: סילביה

שלום. יש לי תור אליך בתאריך 13.8.19 בממסגרת ביקורת אחת לחצי שנה, ביום 1.5.19 יש לי בדיקת c.t.חזה במכון מור על פי בקשתך לקראת הבדיקה הקרובה. בימים האחרונים יש לי ליחה עם קצת סימני דם קלים. האם צריך להמתין לבדיקת ה- c.t. או צריך לבצע פעולות נוספות. עד כמה אני צריכה לדאוג....

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מעדיף שתשלחי לי את הפניה בפקס או פניה טלפונית למזכירות מכון הריאות כדי שאוכל להתייחס אליה באופן אישי לפי הרקע והביקורות הקודמות.

01/04/2019 | 18:26 | מאת: ליאן

שלום ותודה מראש, עשיתי היום צילום ריאות שהרופא זיהה ברונכיט ואני התעקשתי על צילום חזה והוא אמר שאין צורך וזה נגד רצונו ובכל זאת נתן לי. קיבלתי תשובה שפעם ראשונה כתבו לי דבר כזה. האם זה סרטן: ממצאים : שינויים אמפיזמטיים , סרעפות שטוחות . הצללות עדינות בבסיסי הריאות - ממצאים חשודים תהליך דלקתי דו"צ - אבחנה מבדלת עם שינויים ריאתיים כרוניים ציור אינטר-סטיציאלי מוגבר בפסגות - יותר מימין - משינויים ספציפיים לאחר - TB ללא ממצא אקוטי ללא שינוי מהותי . ללא הרחבת המדיאסטינום או שערי הריאות צל הלב אינו מוגדל המלצות: ייעוץ רופא ריאות. תאום קליני של הממצאים - יש לשקול המשך בירור ע"י CT בית החזה בבדיקה זו קיימים ממצאים, המצריכים פניה לרופא המפנה לשקילת המשך בירור וטיפול. בבקשה זה מסוכן ? נכנסתי לחרדה ופחדים. תודה. ליאן

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הפיענוח נראה כי מדובר בדלקת ולא בסרטן. מומלץ על הערכה במרפאת ריאות.

קראתי שיש טיפול שנעשה בבי"ח לחולי אמפיזמה ..מדובר באיזה שהוא דבק שמחדירים לריאות ,האם טיפול זה נמצא כיום בסל הבריאות ואם לא מה היא עלותו . ומי מוגדר כחולה אמפיזמה קשה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, היה טיפול בדבר ביולוגי שמקטין את נפח הריאה אולם הוא לא זמין יותר. היום יש טיפול בסלילים אולם הוא לא מתאים לכל אחד וצריך לפנות לרופא המנוסה בביצוע הפעולה. הטיפול אינו בסל הבריאות ועולה כמאה אלף ש"ח. יש החזרים בחלק מהביטוחים הפרטיים.

31/03/2019 | 14:56 | מאת: הדר

היי. בת 43 ברקע אמפיזמה קשה מהם הטיפולים היעילים ( לוקחת משאף רלבר ולאחרונה החלפתי לspiolto Respimat מתקשה מאוד במאמץ .המשאפים לא ממש מועילים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, המשאפים יכולים לעזור. שיקום ריאות יכול לעזור. יש כמובן גם טיפולים למקרים קשים מאוד כמו השתלת ריאות אבל זה המיעוט שבמיעוט.

31/03/2019 | 03:39 | מאת: נירו

היי אובחנתי כאסמטי כרוב הסיכויים לפני שנתיים וזה ממש מבאס אותי ואני בן 19 כרגע התחיל בגיל 17 בערך יש מצב שזה יחלים או שכבר אין סיכוי להחלמה מזה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הנטייה קיימת כנראה אצלך אבל יש בהחלט סיכוי שהתלונות של המחלה יחלפו. יש הרבה חולים שאובחנה להם אסתמה וכעבור זמן עם טיפול התלונות חלפו ויש כאלה שזקוקים רק לטיפול לפי צורך במשאף לעיתים נדירות.

31/03/2019 | 11:54 | מאת: נירו

היי דוקטוטר תודה על תשובה זריזה אבל האם אסטמה מתבטאת רק בצפצופים כי לפעמים אני עם קשי נשימה ובכל זאת לא שומע צפופים וישלי גם 16 נשימות בדקה שהבנתי שזה בנורמה האם יכול להיות שזה גם בראש שלי ? וכביכול הבנתי שנגיד אצל ילדים הריאות מתפתחות וזה עובר הריאות יכולות בגיל שלי עוד להחלים ולהתפתח או שזה תמיד יהיה קיים אצלי? תןדה מראש וסליחה על אורך ההןדעה אני פשוט במצב רע וקשה לי

שלום, אסתמה יכולה להתבטא רק בציפצופים אבל כמו שכתבתי התלונות יכולות לחלוף עם הזמן והטיפול. רפואה שלמה

שלום דר, שמי סיגל ואני כמעט בת 50. בתאריך 22,2,19 בדיקת אקו לב,דליפה אאורטלית קלה,דליפה מיטרלית קלה,דליפה טריקוספידאלית קלה,תפקוד דיאסטולי תקין ,קרדיולוג אמר שזה תקין, ולברר עם רופא ריאות לגבי הממצא הזה:לחץ דם ריאתי סיסטולי מוערך כ 37 ממ"כ. בתאריך 11,3,19 סיטי עמוד שדרה צווארי בגובה C1-D1 ,שינויים פיברו אטלקטטים בפסגות הריאות,מה זה אומר? אשמח לתשובתך על הכל תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין בעיה לטוס למרות התוצאות של האקו והסיטי. הממצאים מראים על שינויים קלים מהנורמה שלא מעידים על מחלה משמעותית. ממליץ על הערכה במרפאת ריאות.

28/03/2019 | 21:17 | מאת: הכל דבש

שלום רב, כהכנה לניתוח נשלחתי לצילום חזה. קיבלתי אותו אולם ללא פענוח. אני סקרן לדעת מה רואים בצילום.

לקריאה נוספת והעמקה
28/03/2019 | 21:19 | מאת: הכל דבש

ועכשיו עם הקובץ אני מקווה

שלום, לצערי לא הצלחתי לפתוח את הקובץ.

27/03/2019 | 22:49 | מאת: איריס

שלום ד"ר, מה זה אומר: קימת ירידה קלה עד בינונית בנפח שאירתי ובTLC ? האם זה מעיד על משהו מסויים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה הראתה שנפח הריאות נמוך מהמצופה לפי הגיל והגובה. קשה להגיד על סמך המשפט הזה מה המשמעת של זה. מציע להגיע למרפאת ריאות.

28/03/2019 | 20:36 | מאת: איריס

תודה רבה מכל הלב ד"ר רוזנגרטן. תבורך

27/03/2019 | 15:49 | מאת: מיטל

עשיתי סיטי ריאות להלן הממצאים- תמטים חלקיים נרחבים ביותר באונות התחתונות דוצ וב rml. אין לשלום מרכיב קונסולי שטיבי באונות התחתונות, לא הודגמו תפליט פלאו אלי או חזה אויר. סיכום- הצללות נרחבות בבסיסי בריאות עם חדש למרכיב קונסולי שטיבי , אין לשלול תהליך זיהומי ריאתי, מומלצת קורלציה קלינית בשאלה זו. שני רופאי ריאות נתנו לו אנטיביוטיקה (למרות שתוצאות בדיקות דם תקינות ואין חום) רופא אחר אמר שאין הצלללות ואין זיהום ושכנראה התמטים הם מהכאבים. אני מאוד מבולבלת וכבר הייתי אצל 4 רופאים, מה עושים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מהתשובה נראה שיש חשד לדלקת ריאות. זה באמת מבלבל שרופאים אומרים דברים שונים זה מזה. את צריכה למצוא רופא שדעתו תתקבל על ידך וכך תהיי פחות מבולבלת.

26/03/2019 | 20:48 | מאת: זוהר

שלום אבי חולה במחלת ipf, הוא מטופל באמצעות Ofev. אשמח לדעת אם קיימת דרך או תרופה מסויימת שעשוייה להפחית לו את השיעול שתוקף לעיתים קרובות במהלך יממה ואף בחלק מהפעמים נמשך מספר דקות. בנוסף אשמח לדעת איך ניתן להבחין בין שיעול שהוא כתוצאה מהמחלה או אולי כתוצאה ממשהו אחר כמו למשל דלקת ריאות. מודה מראש, זוהר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר להיעזר בתרופות המכילות קודאין. במקרים שבהם יש ליחה מוגלתית יתכן שמדובר בזיהום או דלקת ריאות ואז צריך אנטיביוטיקה.

26/03/2019 | 12:22 | מאת: שמואל

איך ניתך לדעת מהתשובה אם היא לא ברורה וחד משמעית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי לא הצלחתי לפתוח את הקובץ שצירפת.

25/03/2019 | 21:53 | מאת: נימי

שלום , אלו ממצאי CT שעברתי השבוע : קשרית ריאתית זעירה בRUL , שלושה מילימטר. מומלצת בדיקת CTבית החזה ביקורת בעוד 12 חודשים. קשרית לימפה מעט מוגדלת בבית השחי מימין , 1 סנטימטר. סמיכות רקמתית מוקדים בשדיים ,1.8 סנטימטר. חשד לממצא היפודנסי בסג 6 של הכבד -1.6 סנטימטר . שברים בצלעות דו צ, טרי וסובאקוטים . בקע היאטלי קטן , 3 סנטימטר. ברקע : שיעול טורדני חריף כבר חודשיים , בעבר סרטן בלוטת התריס - הסרת בלוטה. מה מבין הממצאים מטריד ודורש בדיקה מיידית ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בריאות אין ממצאים חשודים. יש שברים בצלעות אולי בגלל השיעול הקשה. לגבי הממצא בכבד אני מציע להתייעץ עם רופא כבד לגבי המשמעות והמשך בירור.

25/03/2019 | 17:35 | מאת: אמיר

אבא של בן 80 והוא סובל מנפחת הריאות לא במצב קשה.לפני חצי שנה הוא התחיל עם שיעולים וליחה מוגברת.הוא עשה סי טי של הריאות ומצאו שיש לו נפיחות גדולה בסימפונות אבל לא מצאו גידולים.האם יש טיפול ואם כן מהו.בתודה מראש!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש טיפולים שונים, כולל אנטיביוטיקה, משאפים ועוד תרופות שאולי לא מרפאות את המחלה אבל יכולות מאוד לעזור. ממליץ על הערכה במרפאת ריאות.

שלום, בני החייל חווה תחושת מחסור בחמצן, לוקח נשימות.עמורות כל כמה דקות, מפהק לעיתים תכופות, עייף מאוד וחלש. זה נמשך כבר ימישה ימים, והחל לאחר צניחה ממטוס בצבא וסחיבת.ציוד כבד במאמץ.פיזי גהוה ובתנאי קןר. בדיקות רנטגן ריאה לא העלו תוצאה של דלקת ריאות. הסימנים החיוניים תקינים, סטורציה בדם ואקג תקין. לא נערכו בדיקות דם. ראו אותו כבר שני רןפאים שלא מצליחים לאבחן את הבעיה. יודע אולי במדה מדובר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי לבצע בדיקות דם. אולי הוא סובל מתשישות בגלל העומס שהוא עובר וזקוק למנוחה.

24/03/2019 | 16:17 | מאת: זהבה סגל

היי ד ר שמי זהבה בת 83. במשך כשבוע הני סובלת משיעול כבד וכואב עם חום 38 ובמשך שנה מלווה בליחה בבית החזה. בימים האחרונים אני מלווה בקוצר אויר ואף טופלתי במיון יום שם נתנו לי אויר. רופאת המשפחה שלי נתנה לי אנטביוטיקה אוגמנטין והיני סובלת מאוד. אשמח לעזרתך. קיים לי צילום ריאות. אם ניתן אשלח לך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שבאמת יש לך דלקת ריאות והאוגמנטין יכול לעזור.

לאחותי הקטנה (בת4.5) הופיע חום של 40 מעלות ביום אחד מבלי שום סיבה עם כאבים חזקים בבטן לקחנו לבית חולים והתברר שזה דלקת בריאות היא היגעה לבית חולים אישפזו אותה והביאו לה תרופות לדלקת ריאות רמת החידק ירדה לה ושוב חזרה להיות כמו בתחילת הטיפול (יום אחרי ) אבל ראינו מעט שיפור התנהגותי אמרו שיש נוזל בין הריאות אבל יש ממש מעט ואי אפשר לשאוב( אמרו 250 סיסי שזה המון, אבל בהמשך רופא אחרת הסבירה שאי אפשר לדעת כמה נוזל יש ) בנתיים המצב שלה החמיר עם הטיפול התרופתי והיא הועברה לטיפול נמרץ שם העלו לה מעט את מנות התרופות והוסיפו כמה חדשות יום אחרי ההובלה המצב המשיך להדרדר מעט מבחינה זיהומית(crt) העברנו אותה לבית חולים אחר מהבחריה שלנו (חתמנו על סירוב אישפוז) ובבית חולים השניאמרו לנו שיש מלא מאוד נוזל בין הריאות ושחייב לשאוב והורידו לה בחצי ממינון התרופות ואמור שאין צורך בכמות שהביאו לה בבית חולים האחר לאחר השאיבה של הנוזל שנכון להיום שאבו כבר 200 סיסי ובצילום מתחילים לראות ריאה (זה רק צד שמואל) והcrt ירד לה והמצב הכללי שלה ממש השתפר התחילה לאכול חזר לה המצב רוח ורואים סוף סוף את אחותי, הבית חולים שהיינו בו בהתחלה הוא ממש על הפנים ברמה כזאת שלא ידעו מה יש לה וכל רופא אומר משהו אחר ואף אחד לא בטוח במה שיש לה הכניסו אותה לסיטי כמה פעמים ובפעם האחרונה שביקשו לעשות עוד סיטי ריאות החלטנו שדיי ואנחנו מעבירים אותה מה שמפחיד אותי זה שבבית חולים הראשון התרופות לא עזרו לדלקת ריאות וקראתי בגוגל שזה סימן לגידול (חס וחלילה) השאלה היא האם יכול להיות שהמים שהיו לה בריאות גרמו לטיפול התרופתי לא לעבוד 5 ימים היא הייתה על תרופות ... וכנראה שגם עם המון מים בריאות, ראו שיפור יום אחד (בבית החוחים הראשון)ואז זה חזר למצב הקודם לעומת זאת בבית חוחים השני מיד לאחר הניקור ראו ירידה ברמת החיידקים היו לה חומים שלא יורדים סביב ה38.8 ועכשיו לאחר הניקור . לאחר 9 שעות מקבלת הנורופן החום עלה ל38.2 (גם הגדלה במרווח בין הזמנים וגם מגמת ירידה של החום) שלחו לה את הנוזל שנראה ממש מוגלתי למעבדה עברו 24 שעות ועדיין לא מצאו חיידק שגרם לדלקת הריאות וגם אין לה כמות רבה מידי או מועטה מידיי של חלבון בנוזל . אני צריכה את חוות הדעת שלך לגבי העניין ובנוסף האם יכול להיות שבגלל הנוזל הטיפול התרופתי בבית חולים הראשון לא הצליח או בגלל משהו אחר , בנוסף חשוב לי לציין שאני חושבת שרמת הזיהום(crt) ירד בגלל שהוציאו לה את הנוזל מהריאות או שאני טועה(חשוב לציין שזה מחשבה שלי) או שיכול להיות שבאמת התרופות מתחילות להשפיע יותר ? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לעיתים יש סיבוך של דלקת ריאות ומצטבר נוזל מזוהם מסביב לריאה שצריכים לנקז. לא תמיד האבחנה קלה ולפעמים קשה גם לנקר. אני מקווה שהירידה בחום היא תחילתי של השיפור אולם יש לחכות לתגובה מלאה עוד מספר ימים. לא סביר שמדובר בגידול וגם הנוזל נשלח לבדיקה בדרך כלל.

שלום, יש לי אסתמה בינונית שבחורפים לעיתים הופכת לקשה, ובקיץ מאוזנת. בנוסף, יש לי טכיקרדיה תנוחתית- תסמונת אי סבילות לעמידה. אני לעיתים רחוקות מתעלפת, אבל לא קצת מרגישה שכמעט, והחום בקיץ הוא גורם מחיר.(לא מטופלת לזה תרופתית). חשבתי להזמין מחו"ל ווסט קירור ששמים אותו כמו גופיה ויש בו הרבה בלוקים עם קרח שיעזור לי בקיץ מחוץ לבית. האם עצם זה שיש בלוקים של קרח ליד האזור של החזרה זה משהו עלול לגרום להתקף אסתמה? צירפתי תמונה של הווסט מעלי אקספרס. תודה מראש https://he.aliexpress.com/item/-/32919215214.html?spm=a2g16.search0104.3.3.8c52289cSzQJAi&transAbTest=ae803_4&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_8_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536_10902%2Csearchweb201603_58%2CppcSwitch_0&algo_pvid=7b7a14de-a48f-41f9-89be-8771204b99a6&algo_expid=7b7a14de-a48f-41f9-89be-8771204b99a6-0&fbclid=IwAR2mD-xGUJcQJmTphWeXQZFCSDUIvip7FGoYTp8GvsbkAK-6ZF4k6j9T4qU

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לדעת מראש, במיוחד כשאת רגישה לקור ומחמירה בחורף.

23/03/2019 | 20:59 | מאת: אליקו

יש לי סליקוזיס דלקת מפרקים ניורופטיה ופבירומיאלגיה כל זה בעקבות הסיליקוזיס היום שבוע בדיוק שאני בלי סיגריות וזה קשה מרגיש קשיי נשימה קלים אתה יכול להגיד אם מותר ונטולין בשביל להקל על הנשימה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מותר וונטולין, אולם כדאי להיבדק על ידי רופא ריאות להמשך הטיפול.

22/03/2019 | 23:26 | מאת: שלום

היי דוקטור אובחנתי בסינונסיטיס ואלרגיות ולאחרונה פיתחתי אסטמה ועשיתי ניתוח להסרת פוליפים ותיקון מעברי האף ושאיבה של כל האזור עכשיו השאלה שלי היא כזאת לא היתה לי בעיות אסטמה בכלל קצת אלרגיות אבל לא משו רציני מאוד והשאלה שלי היא כזאת הפרופסר ריאות אמר לי שיש סיכוי שאצא מהאסטמה הזאת כי טיפלתי בסינוסים ועלי ידי ספורט ואורח חיים בריא אוכל לצאת מן האסטמה הזאת ורציתי לשמןע בכל זאת עוד דעה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בשמחה אצטרף לדעתו של הפרופסור, הבה נהיה אופטימיים ונקווה שהמצב ישתפר.

24/03/2019 | 22:50 | מאת: שוב אני

האם זאת אסטמה זמנית יש דבר כזה?

שלום, לפעמים יש אסתמה "שקטה" זמן רב ורק לבמקרים נדירים היא באה לידי ביטוי ומרגישים חולים.

26/03/2019 | 00:48 | מאת: שוב אני

אז שהפרופסר התכוון שזה יכול לעבור לי למה בדיוק האם הוא התכוון להחלמה או לאסטמה השקטה הזאת ? מצטער על מירב ההודעות ונ.ב זה יכול לעבור לי גם מעצמו מהנחנה שאני בן 19 והתחיל לפני שנתיים בערך

היי דוקטור, התמכרתי לפיצוחי חמניה ושמתי לב שיש בהם מלא מלח, אחרי כל פעם שאני אוכל אני מתחיל להשתעל בהגזמה, רציתי לדעת אם מה שאני עושה(אוכל גרעיני חמניה) יכול לפגוע בריאות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תוודא שאתה לא שואף בטעות פירורי גרעינים. מלח כשלעצמו לא מזיק לריאות.

24/03/2019 | 18:52 | מאת: שןג אני

אז זוהי אסטמה זמנית יש דבר כזה? בהנחה שלט היה לי בחיים את זה

שלום, אני לא בטוח שמדובר בכלל באסתמה כמו שכתבתי.

מה זה אומר פרירוי גרעינים?

22/03/2019 | 17:39 | מאת: נטלי

שלום רב. אני בת 79 ועשיתי בדיקה לתפקודי ריאות ורוצה להבין ,נורמה בגילי ומה חריג בבדיקה. VC 92.5% IC 95.4% ERV 83.1% ITGV 99.4% RV 103.2% TLC 90.7% RV % TLC 115.6% ITGV %TLC 109% FVC 97%pred 98.8%post 91%pred 93.8%post FEV1 FEV6 1.78pred 1.83post FEV1%FVC 75.52pred 76.50post MMEF 75/25 49.9% pred 52.7%post PEF 113.3%pred 84.6post MEF50 45.3%pred 58.7post MEF25 32.1% pred 35%post MVV 71.68pred 71.68LLN Hb 12.2pred SR tot 277.2% SG tot 36.1% DLCO SB 47.7% DLCOc SB 49.6% DLCO/VA 72.2% DLCOc/VA 75.1% PIF 3.9pred 3.42post אשמח על הבנה ברורה ותשובה מהירה. תודה מראש, נטלי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הנפחים והזרימות של הריאות בסדר. הדיפוזיה נמוכה בצורה בינונית. לפעמים רואים זאת באמפיזמה. ממליץ להגיע למרפאת ריאות להערכה.

שלום רב, האם שימוש ב CBD יכול להקל או לסייע לשיעול לחולה NSIP? האם ניתן לקחת בנוסף לסטרואידים או כתחליף להם? האם ישנם מחקרים שניתן לקרוא בעניין? תודה מראש.

שלום, אני לא מכיר מחקרים בנושא.

21/03/2019 | 03:43 | מאת: dan

שואל עבור אימי בת 59, לפני 3 שבועות שפעת/זיהום ויראלי, מאז שיעולים ריפלוקס קוצר נשימה והקאות בעיקר בלילה, התעוררות לפחות פעם בלילה עם התקף קוצר נשימה חריף, היו 3 התקפים עם הקאה חריפה הרופא איבחן ברונכיטיס אקוטי ו GERD, צילום חזה יצא תקין ללא דלקת ריאות רופאת משפחה סירבה להפנות למיון ואחרי ויכוח נתנה כדורים OMEPRADEX ו REKOD, אימי טרם לקחה מחשש לתופעות לוואי מאז עבר שבוע והתסמינים ממשיכים, בהקאה אחרונה הלילה יצא דם האם המצב מסוכן/מחייב פניה למיון? לגבי התרופות חייב לקחת?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אומפרדקס היא תרופה נגד חומציות ורקוד נגד שיעול. נראה לי שהתרופות יכולות לעזור. אם אין מצב חירום של קושי משמעותי בנשימה או של הקאה דמית לא הייתי פונה למיון. כדאי לעשות בדיקות דם ואם יש סימני דלקת לבקש אנטיביוטיקה.

22/03/2019 | 13:43 | מאת: dan

צירפתי בדיקות מיון מאתמול, בבדיקת דם CRP גבוה אבל לא נתנו אנטיביוטיקה, זה מתחייב? (השפעת החלה מוירוס) כרגע יש חום קל וסימנים קלים של הצטננות כנראה חזרו דרך הדבקה איזה טיפול יותר בטוח האינהלציה או 2 הכדורים? מותר לשלב סירופ לשיעול?

שלום, הטיפולים בטוחים. האינהלציות יותר בשביל קוצר הנשימה והכדורים לשיעול ולליחה. אפשר לשלב סירופ.

24/03/2019 | 01:27 | מאת: dan

לכדור REKOD יש אזהרה של משרד הבריאות שהוא גורם לדיכוי נשימה ומוות: https://www.health.gov.il/NewsAndEvents/Recall_drugs/DocLib1/codeine.pdf ואומפרדקס שהוא מסרטן: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5038653,00.html הסיכון הוא רק בשימוש ממושך (במחלה כרונית)? או גם אם לוקחים לזמן קצר?

21/03/2019 | 01:36 | מאת: תמר

שלום , לבני בן 7 היה דלקת ריאות וטופל באנטיביוטיקה .4 חודשים לאחר מכן החל להשתעל שיעול כלב ללא חום , הבדיקה של הריאות בידי הרופא נמצא שהריאות נקיות . השיעול החמיר ואיתו החום. ואז הרופא אמר שזו דלקת ריאות ושוב נתן אותו תרופה. שאלתי : האם עלי לפנות למומחה ריאה בנידון ? האם לבצע צילום ריאות נוסף ? עלי לדאוג מכך ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, דלקות בדרכי הנשימה שכיחות גם בילדים וגם במבוגרים. אם הייתה דלקת ריאות קשה במיוצד, אם אין שיפור בעקבות הטיפול או אם ישנן דלקות ריאה חוזרות מומלץ לפנות לרופא ריאות.

הבת שלי בת שנתיים נשלחה למיון שנדבר עם מציאת תסנין lll !!!! וחשד לדליקות ריאות ! היא נטלה מוקסיפן והחום נותר גבוה הגיעה למיון שניידר עם הפניה ושם נכתב לי בדף השחרור צילום חזה ללא תסנין ברור ! מה זה? אמרו להמשיך. מוקסיפן . אשמחלהביןתודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה אומר שלא ראו בבירור דלקת ריאות בצילום אבל הם לא בטוחים ובכל מקרה חשבו שיש זיהום בריאות וצריך אנטיביוטיקה. לפעמים גם זיהום בסימפונות מקורו בחיידק ולא רואים אותו בצילום.

היי, סתם מסקרנות רציתי לשאול, האם רואים ירידה בסטורציה במצב של pulmonary embolism ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם מדובר בתסחיף משמעותי תהיה ירידה בסטורציה.

שלום ד"ר בבדיקה אצל רופא משפחה עקב כאבי בטן בלבד נבדקו גם הריאות .הרופא אמר שהכל תקין. שהסתכלתי בדף של הסיכום ביקור עכשו אני שמה לב שכתוב :" במצב כללי טוב ריאות צפצופים בודדים מפוזרים ללא דיסטרס לב קולות תקינים סדירים ללא איוושות או קולות נוספים אשמח להסבר מה זה אומר צפצופים בודדים? זה באמת מצב תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ציפצופים לא אמורים לשמוע במצב תקין. לפעמים שומעים ציפצופים בחולי אסתמה. מציע להיבדק שוב ולשאול את הרופא מה בדיוק הוא שומע.

שלום, האם באסתמה בינונית עד קשה מותר לעבור טיפולים עם מכשיר גלי הלם לדלקת בגיד אכילס שאינה עוברת? האם זה עלול להחמיר את המצב? והאם זה נכון שמשאף פוסטר אין לו פוטנצייאל לגרום לפטרת הפה לעומת סרטייד, או שזה נכון רק אם לוקחים אותו עם המכשיר המתווך? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מותר לחולי אסתמה לעבור טיפולים עם גלי הלם. אין הבדל מבחינה זו בין פוסטר לסרטייד ולאחר שימוש בשניהם יש לשטוף את הפה למניעת פטרת.

19/03/2019 | 20:27 | מאת: גל

שלום רב רציתי לברר לגבי פענוח של צילום הריאות של אבי. בן 65. התוצאה הצללה כנראה ממקור פולוילרי אחורית ב lul הממצא הודגם כבר ב 2015 אך כנראה החמיר להמשך בירור ct. האם תוכל בבקשה לפרט לי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש לפי הפיענוח תהליך בריאה שיתכן שקשור לקרום הריאה. ממליצים לבצע סיטי לאבחון מדוייק יותר. נכון לעכשיו אי אפשר לדעת מה הבעיה, יתכן שהסיטי יספיק או שיצטרכו גם ביופסיה מהממצאים אחרי הסיטי.

מה הבדיקות אומרות אחרי צילום חזה מצב לאחר סטרנוטומיה ו- CABG שינויים אינטרסטציאליים על פני שטח שתי הריאות.אספר שאני מתקשה בנשימה בעיקר בעלות השחר.לפני שלושה שבועות היה חשש לדלקת ריאות ועכשיו שיעול יבש ודלקת הסימפונות.אני עם טיפול אנטיביוטי.מאוד חלש כבר שלושה שבועות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי לבקש סיטי ותפקודי ריאות מלאים לצורך אבחנה מדוייקת.

18/03/2019 | 23:11 | מאת: שניאל

היי אני היתי מעשן במהלך השנתיים האחרונות ועכשיו אני חווה המון ליחה בצבע לבן לפעמיים יוצא כמו סליים לבן מהריאות ויש כאבי חזה ולאחר פעילות מאומצת יש גם קשיי נשימה וכאבי חזה שכמעט לא מפסיקים גם לאחר משאף יש עדיין האם זה נשמע כמו אסטמה או ברונכיטיס או משהו אחר לגמרי ? נ.ב גם עברתי ניתוח להסרת פוליפים לפני שבועים אם זה קשור למצב תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שאתה צודק שמדובר באסתמה, ממליץ עך בירור במרפאת ריאות.

19/03/2019 | 00:35 | מאת: שניאל

זה נשמע לך כמו אסטמה או ברונכיטיס שכחתי לציין שיש לי לפעמייפ שיעולים בבוקר

שלום, יכול להיות גם וגם. ממליץ להימנע מעישון ולהיבדק במרפאת ריאות.

18/03/2019 | 19:32 | מאת: ילנה

שלום, ד"ר! עשיתי CT ריאות...היה לי כואבים בחזה .קבלתי תשובה : צל ייתכן פיברו- אטלקטי בבסיס אונה התחתונה של ריאה השמאלית והתעבות פלוירלית בסדק האלכסוני מימין.מה פירוש? אני מאוד דואגת...מה לעשות עם זה? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי התיאור לא נראה שמדובר במחלה. אולי אלה צלקות ישנות. מציע להגיע עם הסיטי לרופא ריאות.

18/03/2019 | 07:33 | מאת: אבי

שלום. אני לא מצליח לנשום באופן קבוע אני נושם כל דקה- שתיים ושאני מנסה לנשום באופן קבוע אני מרגיש מאמץ ,לחץ ונשימות כבדות .יש לי לעיתים רחוקות פרכוסי ראש בלילה ואני מרגיש עייפות לאורך כל היום.יש לי כאבי ראש 24/7 במיוחד בבוקר .גם שאני נושם כל דקה בערך אלו נשימות קבועות.קשה לי לקום בבוקר ואני יושן הרבה איך אפשר לטפל ? בדיקות דם תקינות. EMG תקין. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי הבעיה העיקרית היא מיגרנה וכדאי לפנות לנוירולוג.

16/03/2019 | 10:41 | מאת: חסוי

שלום ד"ר, אני בת 29. מעשנת כ6 שנים, בערך 15 סיגריות ביום. נמצאת בתהליכי הפסקה לאור כמה דברים שצצו לאחרונה וקצת הכניסו אותי לחרדה. יחד עם זאת, אשמח לחוות דעתך. התחילו לי קשיי נשימה וצרבות בחצי השנה האחרונה. מורגש בעיקר בשכיבה ולאחר עישון. בנוסף, לעתים יש לי ליחה עם נקודות שחורות. יש לציין שהפסקתי לעשן למשך חודשיים והליחה הזו, כאשר הפסקתי, הפכה לשחורה לגמרי ועם הזמן זה פחת... ייחסתי את זה חמנגנוני ניקוי הריאות שמופעלים בחדש בעת הפסקת עישון... יחד עם זאת... עדיין מטריד אותי. בדיקה שגרתית אצל רופא משפחה לא הצביע על צפצופים או חרחורים בריאות, בדיקת תפקודי ריאות יצאה תקינה ורנטגן וסיטי חזה גם כן. בדיקתת אא"ג מצאה בצקת קלה בוושט. האם לאור ממצאים אלו ניתן לשלול שמדובר בבעיה בריאות? (כל הבדיקות הללו התבצעו ב8-4 חודשים האחרונים) הפנו אותי לגסטרואנטרולוג לבדיקה האם המקור הוא במערכת העיכול היות ויש לי עבר באולקוס ורפלוקס, אך עדיין לחוצה בקשר למערכת הנשימה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן כפי שאת אומרת שהריאות מתנקות. אחרי כל הבדיקות התקינות שעברת לא נראה שיש לך מחלת ריאות.

16/03/2019 | 01:58 | מאת: דנה

שלום רב, בן זוגי חלה בסרקואידוסיס בגיל 40. הוא אינו מעשן אך היה חשוף כל חייו לעישון כבד של הוריו. האם יתכן שזו הסיבה להתפרצות המחלה? תודה, דנה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא ברור אם יש קשר בין עישון לסרקואידוזיס.

15/03/2019 | 16:31 | מאת: מיקי

מטוטרקסט (תרופה כימית) האם מותר לקחת למי שיש לו מחלת boop + מחלה ראומטית חבויה (איתואימונית).

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עקרונית אפשר, חשוב להתייעץ עם הרופא האחראי על הסיכונים והמעקב הנדרש.

15/03/2019 | 14:24 | מאת: שני

שלום, אני סובלת לאחרונה מקוצר נשימה, צילום חזה ואקג תקינים, בבדיקת דם התקבל: OXYHEMOGLOBIN- 49% %49.4-OXYHEMOGLOBINDE מה התוצאות הללו אומרות? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מדובר באחוז ההמוגלובין המחומצן. אני לא חושב שיש בעיה בבדיקה.

14/03/2019 | 13:11 | מאת: גורג

היי דוקטור ישלי כאבים בחזה כמו דקירות אחרי המון משאפים חלקם עושים יותר כאבים חלקם פחות וכשאני לא לוקח יש הרגשה שהחזה צמוד בגלל האסטמה ואני פשוט נמצא במעגל של כאבי חזה והחלפתי המון משאפים והכל בערך אותו דבר האם יש פתרון טבעי אולי רפואה משלימה או קנאביס רפואי(הבנתי שמועיל) אני נמצא במעגל האסטמה הזה שנה וחצי שבחצי השנה ישלי את הכאבים האלו מה לעשות? ועוד שאלה אובחנתי כאסמטי רק בגיל 17 האם זה יכול לחלוף כמו שזה בא?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אסתמה לרוב לא מתייצגת ככאבים בחזה. מציע לבדוק כיוון של פיברומיאלגיה. לגבי רפואה משלימה או קנאביס אין לי ניסיון או ידע בנושא.

14/03/2019 | 10:05 | מאת: אפי

שלום ד"ר היתה לי שפעת שהסתבכה לדלקת ריאות. קיבלתי טיפול אזניל למשך 5 ימים. היום נטלתי את המנה האחרונה אך עדיין יש לי חום 37.5 עולה ויורד במשך כל התקופה. האם הדבר צריך להדאיג אותי? מבחינת נשימה ושיעול יש הטבה ניכרת. יש לציין שאני גם חולת אסטמה ועושה אינהלציות עם ונטולין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה לא חום משמעותי. מציע לעקוב.

13/03/2019 | 20:18 | מאת: דנה

היי כמה פעמים שאלתי אותך לגבי בני בן 13 וחצי לפני חודש וחצי הילד קיבל אזניל והיה שיפור משמעותי ואתמול שוב פעם כאבי גרון וקצת נזלת ויש כאבי ראש והתחיל שיעול הילד מקבל משאף ומקבל אריוס ומקבל ספרי לאלרגיה צילום חזה תקין תפקודי ריאות תקין מה יכול להיות שהילד ככה נהיה רגיש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי יש לו אסתמה ומציע לפנות לרופכ ריאות ילדים למעקב.

13/03/2019 | 16:51 | מאת: יאלוש

היי שמי יאלי בת 38 חולה ב Nsip האם קיים קבוצות תמיכה למחלה תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא מכיר אבל מציע לפנות לעמותת פיברוזיס ריאתי שהיא מחלה דומה ומבחינת תמיכה יש דברים מקבילים.

13/03/2019 | 14:54 | מאת: אמיר

שלום דוקטור.אבי בן 80 ומזה כארבעה חודשים הוא סובל משיעול טורדני עם ליחה וגירוי בגרון.הוא קיבל כדורים ומי מלח לאף וגם ספריי וזה לא עוזר.הוא סובל מנפחת ריאות קלה למרות שבחיים לא עישן.שאלתי היא איך ניתן לטפל בבעיה.בתודה מראש!!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי לעשות בירור כולל סיטי של החזה, תפקודי ריאות והערכה במרפאת ריאות. אנטיביוטיקה או משאפים יכולים לעזור.

13/03/2019 | 12:04 | מאת: ננ3

שלום רב עשיתי צילום חזה (לפני ניתוח כריתת מחצית בלוטת התריס עקב גודלה) ממצאים: צ.בית חזה. צל הלב אינו מורחב. מייצר עליון מורחב ורואים סטיית קנה הנשימה ימינה- ידוע על בלוטת התריס מוגדלת משמאל . לא הודגם תסנין ריאתי. סינוסים קוסטופרניים חופשיים. מה זה אומר שמיצר העליון מורחב? אשמח לתשובה תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שהמיצר העליון נראה מורחב בשל הגדלת בלוטת התריס. מציע להתייעץ עם הרופא המטל אם יש צורך בביצוע סיטי.

13/03/2019 | 11:04 | מאת: דנה

שלום ד"ר אני בת 30, עשיתי בדיקת מנטו במסגרת העבודה בבי"ח שיצאה16מ"מ,ביצעתי צילום חזה שיצא תקין ובבדיקת קוונטפרון יצא חיובי חלש,כך שעליי ליטול טיפול מונע.רציתי להתייעץ לאיזה טיפול יש פחות ת.ל כי הבנתי ששתי האנטיביוטיקות פוגעות בכבד ואחת מהן עושה נימולים בגפיים .ואחת לא ניתן לקחת איתה גלולות ? האם זה נכון ? מה הטיפול המניעתי הקצר ביותר שקיים עם פחות ת.ל או שלא קיים כזה . תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני ממליץ על ריפמפין לארבעה חודשים.

19/03/2019 | 16:57 | מאת: דנה

האם יותר ליטול אנטיבטיקה זו עם גלולות למניעת הריון?

13/03/2019 | 10:44 | מאת: ירין

אני משרת במחסן עם אסבסט כבר קרוב לשנתיים בקרוב משתחרר עד כמה נתון אני לסכנה

שלום, כמובן עדיף להימנע ויש להביא את הבעיה לפני הממונים עם הבטיחות במקום שירותך. במקרה שלך הסכנה יחסית קטנה, עיקר הסכנה נןבע כשיש פגם באסבסט וכאשר עובדים עם החומר עצמו ומכך יש להימנע בכל מחיר.

13/03/2019 | 05:23 | מאת: צבי

תינוק בן 6 חודשים סובל משיעול ונזלת.אינהלציה עם תמיסת סליין 0.9%. איזה כמות אני שם בכוסית ובאיזה תדירות עושה לילד אינהלציה? והאם יש המלצה למשהו אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מינון של 2 מל 3 פעמים ליום הוא מקובל.

12/03/2019 | 20:07 | מאת: סיון

היי אני בת 25 בעוד חודשיים ללא מחלות כרוניות מלבד לאלרגיות עונתיות, לפני כיומיים התחלתי לחוש בכאבים נוראיים בכל הגוף במיוחד באיזור השכמות והצוואר קשיים בנשימה ושיעול רב עם ליחה שפצע ממש את הגרון עד כדי כמעט רצון להקיא מרוב חנק. אתמול התחיל חום שהגיע עד 39.4 כמובן מלווה בבחילות סחרחורות וכאבי ראש, היתי אצל הרופא שטענה כי מדובר בדלקת ריאות. קיבלתי אתמול טיפול בZETO 250 לחמישה ימים שביום הראשון נדרשתי לקחת 2 קפליות ולאחר מכן אחת לכל יום. מאתמול חשה בשיפור-לא היה היום חום, גופנית פחות חלשה אך עדיין מתקשה בנשימה ברצוני לציין ששוקלת ק״ג 72 והגובה הוא 1.71 הרופאה נתנה לי לאחר פיענוח הצילום של הריאות מרשם לזינט עשרה ימים לקחת בנוסף פעמיים ביום החל ממחר במידה ואין שיפור מחר. החשש שלי הוא מהחמרה במצב לאחר מספר ימים במידה ומחר יהיה שיפור ולא אקח את הטיפול של הזינט בנוסף. האם אני יכולה להיות בטוחה בכך שZETO מבחינת המינון מספק כדי להבריא אותי במידה ויש שיפור? או בכל מקרה להתחיל גם הטיפול בזינט? בבקשה תשובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם את מרגישה יותר טוב אין צורך להוסיף את הזיננט והזטו מספיק.

12/03/2019 | 14:52 | מאת: אתי

שלום רב, אבא שלי בן 84, הופנה לבדיקת סיטי ריאות וזאת לאחר שלפני כחודש וחצי לאחר צילום חזה אובחן אצלו דלקת ריאות. רופא משפחה נתן לו טיפול תרופתי. חודש לאחר סיום הכדורים ביקש שוב צילום חזה, שבו נמצא עדיין הממצא. ואז ביקש הרופא סיטי ריאות. אודה לך עך התייחסותך לתוצאות, מאחר ותור לרופא ריאות יש רק בעוד כחודשיים, ואבא שלי ממש סובל מליחה כל היום, וגם מקוצר נשימה. תודה מראש !! סיבת הפניה: חשד לדלקת ריאות. תאור הממצאים: מצב לאחר פתיחת בית בחזה ­ תפרים מתכתיים. קוצב לב קבוע משמאל. מנה תקין של הגומחות העל בריחיות, בתי השחי, המיצר ושערי הריאות. בריאות מודגמת פרנכימה שמורה, ללא תסנינים או מוקדים. הלב מוגדל ע"ח מדור שמאל. תפליט פלוירלי דו"צ בכמות קטנה, מימין ­ עד בינונית. ללא תפליט פרי­קרדיאלי. משמאל הודגם ממצא אדרנלי בגודל כ­15 מ"מ. בחלון עצם אין עדות להרס גרמי. התרשמות: כמתואר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שמדובר באי ספיקת לב. ממליץ לפנות לקרדיולוג.

12/03/2019 | 05:24 | מאת: אמיר

שלום רב, אני בן 32 ומעשן 17 שנה,בבדיקת ריאות עקב קוצר נשימה התגלה הפרעה רסטרקטבית בינונית,חיצונית. הקוצר נשימה נמשך לי כבר 3 שבועות והחמיר לי יותר בימים האחרונים,הייתי במיון ואמרו שהצילום חזה תקין.עשיתי בדיקות לב מאמץ וגם הם תקינות. מה אפשר לעשות בכדי שהקוצר נשימה ייפסק?מה אפשר לעשות לגבי הההפרעה הרסטריקטיבית?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מניח שהיתה בעיה טכנית בביצוע הבדיקה. מציע להפסיק לעשן ולחזוג על תפקודי ריאה כעבור 3 חודשים.