פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2407 הודעות
2264 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

25/12/2018 | 15:59 | מאת: דינה

שלום רב!בני בן 22 מתלונן בשנה האחרונה על הכאבים בחזה מצד שמאל בזמן המאמץ-ריצה מהירה,הליכה מהירה,עליה במדרגות.צילום ריאות,אקו לב,בדיקת לב במאמץ,בדיקות מעבדה תקינים.תפקודי ריאות תקינים.תגר לאסטמה תקין. חשוב לציין שבמהלך תגר לאסטמה שוב הרגיש כאבים בחזה שמאל אחרי המאמץ בנשיפה.מה עלולה להיות סיבה לכאבים כאלה? מדובר בבחור גבוה ורזה.המשקל יציב.אוהב ספורט,עושה הליכות 2-3 פעמים בשבוע,אך לא בכושר בשל הכאבים בחזה שהנשיפות בזמן המאמץ.נשלח לסיטי.האם באמת זקוק? תודה רבה. דינה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה כי עבר בירור רחב ולא נמצאה סיבה עד כה ולכן לדעתי מוצדק לעשות סיטי מאחר שהוא סובל וכדאי לראות אם יש פגם מבני בריאות או בקרום שעוטף אותן.

24/12/2018 | 22:06 | מאת: אני

ה fev1 35, לפני שנה היה 48.אחרי כריטת lul הסרטן לא חזר כבר 3 שנים אבל המצב רע לאחרונה. זה שלב 4 של copd? זה סופני נכון?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה עדיין שלה 3 אבל בהחלט COPD קשה. למרות זאת אפשר לחיות במצב הזה עם טיפול שנים רבות ולכן זה לא מוגדר "סופני"

25/12/2018 | 22:25 | מאת: אני

תודה רבה! זה התדרדר גדולה על אף הליכות כל יום ותרגול נשימתי (לאחרונה מאד קשה אבל כן עושה). הדאגה שלי שזה יגמר בשתף דם במוח. בנתיים אין סימנים של תרשת עורקים אבל כן קוצר נשימה מכל פעילות.

שלום, אין סכנה מיוחדת לשטף דם במוח אם מבצעים פעילות גופנית רגילה. המומלץ ביותר זה לבצע הליכה כל אחד לפי יכולתו.

31/12/2018 | 00:55 | מאת: אני

תודה רבה ד"ר רוזנגרטן, תודה רבה שאתה תמיד עונה ותמיד יודע להרגיע.

24/12/2018 | 18:33 | מאת: דימה

לכבןד הרופא שלום רב. ביצעתי CT בחשד ל COPD אני בן 43 תפ. ריאות נכון ל24/10.18 הוא: FEV1-96% fev1/fvc - 68%. תיאור הממצאים: סריקת צוואר וחזה מבנה גרמי של ע"ש צווארי ללא ממצא משמעותי לוע האף תקין לוע הפה תקין הלרינקס בגדר התקין הקנה ללא סטיות בלוטות הרוק שמורות כלי דם צווארים ללא ממצא משמעותי אין עדות לבלוטות מוגדלות בלוטת התריס בגדר התקין הלב בגודל תקין אין עדות לבלוטות מוגדלות במדיאסטינום איוורור הריאות מעט בלתי אחיד עיבוי פריברונכיאלי קל קשרית 4 מ"מ בסגמנט בזלי קדמי מימין לסיכום: אין עדות לגושים או בלוטות מוגדלות. שינויים ברונכיטיים. קשרית זעירה באונה ימנית אמצעית למעקב בעוד חצי שנה. השאלות הן: 1.מה זה אוורור הריאות מעט בלתי אחיד? 2.עיבוי פריברונכיאלי קל? 3.קשרית 4 מ"מ בסגמנט בזלי קדמי מימין? 4.שינויים ברונכיטיים? תודה מראש על התייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עיבוי פריברונכיאלי ושינויים ברונכיטיים מעידים על דלקת בדרכי הנשימה, יתכן עקב חשיפה לזיהום, עישון וכיו"ב. במקרה זה האוויר לא נכנס לריאות בצורה שווה וזה נקרא איוורור לא אחיד. קשרית זעירה זה לרוב ממצא שפיר אולם באנשים מעשנים מומלץ מעקב.

25/12/2018 | 21:34 | מאת: דייה

תודה רבה על התגובה המהירה.אני אכן עשנתי והפסקתי לפני חצי שנה.אז מה אפשר לעשות עם הזהומים האלו?אין לי שיעול ואיך ליחה רק קשיי נשימה.אני רוצה ללכת לרופא משפחה.

שלום, בקצרה, הטיפולים מבוססים על פיזיותרפיה, מכייחים ואנטיביוטיקה בהחמרות.

24/12/2018 | 10:04 | מאת: יאלי

שלום אבקש לדעת מה בודקת הבדיקה הנל תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה מאפשרת לדגום בלוטות לימפה וממצאים אחרים באיזור בית החזה הסמוך לדרכי הנשימה והוושת ולכן היא חשובה לאבחנה של ממצאים בבית החזה. בבדיקה מחדירים צינורית עם מצלמה דרך הפה לדרכי הנשימה ודרך הצינורית הזו מחדירים מחט לדגימה הממצאים בהכוונה של אולטרסאונד שנמצא בקצה הצינורית. הבדיקה אורכת כשעה ומבוצעת בהרדמה קלה.

שלום רב, רופא ריאות הפנה לct לבחון ברונכיאקטזיס. בצילום חזה יש ריבוי בבסיסים עם עיבוי פריבורונכיאלי. האם זה מעיד על בעיה חמורה ? לא מוצאת יותר מידי מידע על ברונכיאקטיס שזה ממש מלחיץ אותי .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ברונכיאקטזיות זו מחלה בה הסימפונות רחבים מהרגיל ולכן יש נטיה לשיעול כרוני והרבה ליחה. יש מצבים בהם המחלה קלה ביותר עם החמרות נדירות ויש מצבים לצערינו בהם מדובר במחלה קשה. מה שקובע זה חומרת התלונות והפגיעה התפקוד הריאתי. ואם הם קלים סביר להניח שמדובר במחלה קלה.

תודה. האם חייב ct על מנת לאבחן ? לא ניתן להגיע לרופא ריאות עם הצילומים ולעשות בדיקות אחרות במקום הct? הקרינה של ct חזה ממש מטרידה אותי.

שלום, הסיטי היא בדיקת הבחירה לגילוי ברונכיאקטזיות. אכן יש קרינה בסיטי אך בבדיקה חד פעמית הסיכון מינימלי. אפשר לדון עם רופא הריאות עד כמה חשוב לבצע את הבדיקה.

ניתן להגיע אליך באופן פרטי עם תוצאות והצילומים על מנת לבחון את עניין הסיטי? יש עוד דרך לאבחון ?

בצילום רנטגן שעשיתי הראה שיש צלית באונה השמאלית. מה זה יכול להיות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי דלקת ריאות אם יש תלונות מתאימות ואש כדאי לקחת אנטיביוטיקה ולעקוב עם צילום נוסף כעבור חודש וחצי.

23/12/2018 | 11:52 | מאת: הצללה מעוגלת

בהמשך רשום העידר סימנים קליניים דלקתיים. אני מבינה שזה לא דלקת ריאות. נכון? תודה על תשובתך

שלום, מצטער לא הבנתי את מה שכתבת. האם תוכלי לכתוב את הניסוח מההתחלה ועד הסוף?

22/12/2018 | 07:46 | מאת: יאלי

שלום רציתי לדעת מה ידוע על המחלות הנל וממה ניגרמות כיצד מטפלים בהם להבנתי סטרואידים אך מה עושים כאשר סטרואידים גורמים להיפוקלמיה חמורה שצריכה אישפוז האם הנל מחלה כרונית אשמח להסבר תודה מראש בת 38

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן סטרואידים הוא הטיפול העיקרי. אם נגרם היפוקלמיה צריך לטפל בתוספת אשלגן.

20/12/2018 | 19:41 | מאת: דניאל

שלום, לפני כשבוע וחצי אכלתי מאכל עם אורז ובשר, בזמן אכילת המאכל שאפתי גרגיר של אורז/בשר והתחלתי להשתעל. לא הרגשתי לגמרי שהגרגיר יצא מקנה הנשימה אבל השיעול לאט לאט נרגע. אני חולה אסטמה, ולוקח משאף כפעם בחודש או חודשיים לפי הצורך. מאז אותו מקרה התחלתי להרגיש קוצר נשימה וננאלצתי לקחת משאף כפעם ביום, דבר שלא נורמלי לאסתמה שלי. עשיתי צילום רנטגן ריאות וכמובן שלא ראו כלום. הייתי אצל מומחה ריאות, שבדק את הריאות ואמר שהכל נשמע תקין. אמר לי שאם זה לא יעבור בימים הקרובים עלי לבצע ברונכוסקופיה כדי לבדוק האם ישנה חתיכת מזון בריאות שלי. חוץ מקוצר הנשימה ושיעול מאוד קל, אין לי אף תסמין אחר כמו חום או ליחה. האם יש חובה לבצע את הברוכנכוסקופיה ? כיוון שזה תהליך פולשני שאני מעדיף להמנע ממנו. ואם אעשה אותו, מה הסיכוי שימצאו את חתיכת האורז ? הרי יש אינספור פיצולים בריאות, ואין דרך לדעת היכן הוא יהיה. תודה והמשך יום טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב גרגיר אורז לא דורש ברונכוסקופיה ויתכן שיצא לבד עם השיעול או הליחה, מה גם שאנחנו לא בטוחים שאכן שאפת אותו. מציע להמתין ולעשות ברונכוסקופיה רק אם אין שיפור במצב בשבועיים הקרובים.

שלום, אני בלחץ מטורף לאחר תסנין קיבלתי אנטיביוטיקה כל התסמינים חלפו ועשיתי צילום נוסף רק למען הביקורת הצילום הראה שרידי תסנין ולכן נאלצתי לעשות צילום נוסף לאחר חודש הצילום כעת הראה תסנין דלקתי בrll שנצפה בצילום צדדי בלבד האם זה מעודד שרואים זאת רק בצדדי? אני בסטרס מטורף בבקשה עזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מניח שהתסנין נעלם בהדרגה והייתי מחכה עוד חודשיים לפני שחוזר על צילום.

20/12/2018 | 10:24 | מאת: אורי

היי בזמן האירון אני עושה עם חברים שלי מלא מדורות ושמתי לב שגם התחילה לי ליחה בגרון רציתי לדעת האם הליחה בגרון יכולה להיווצר עקב המדורות שרנחנו עושים(יש שם הרבה עשן) או שזה בגלל מעבר העונות?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות גם וגם. העשן מגרה את דרכי הנשימה וגם חילופי עונות יכולות לגרום לליחה בשל אלרגיה לפריחה וכו'.

שלום אני בן 76 בסה"כ בסדר. משקל תקין. הולך ברגל 3 פעמים בשבוע 1-2 קילומטר ב 5 קמש. ידוע על אסתמה מטופל בסימביקורט כבר הרבה שנים. ביצעתי בדיקת צנתור וירוטאולי שיצאה בסהכ סביר וכתוב בסיכום רק טרשת קורונרית לא חסימתית, אין הצרויות מעל 50 אחוז. יש לאזן גורמי סיכון LDL עד 70. בריאות היה הממצא הבא: ללא תסנין או תהליך מוקדי. שינויים אטלקטיים ב RML. נודול תת פלאורלי ב RML בקוטר 3 מ"מ. ללא ממצא לוואי אחר. אשמח לעזרתך. 1. מה משמעות הממצא בריאות? 2. האם זה דורש מעקב / טיפול כלשהוא? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שינויים אטלקטטיים בכוונה איוורור לא טוב של איזור קטן בריאה. קשרית 3 מ"מ לרוז זה ממצא שפיר. אם יש ק=רקע של עישון מומלץ על מעקב עם סיטי חזה. בדיקה במרפאת ריאות

19/12/2018 | 13:18 | מאת: יונתן

Tavanic עד כמה מתאימה התרופה לטיפול בדלקת ריאות?

טובה מאוד

19/12/2018 | 12:38 | מאת: שלומית

אבא שלי בן 75, מורדם ומונשם. שלושה שבועות. יש לו חיידק או זיהום שלא מגלים אותו ( יש עוד כמה מחלות- כריש דם בריאות, כדוריות דם לבנות מועטות מאוד) עשו לו את כל הבדיקות והצילומים- סיטי מוח,mri ועוד . ולא מגלים. (משערים שיש לו פגיעה מוחית- בלי ממצאים) שמנסים להעיר אותו הוא מתפתל מכאבים לא בהכרה ולא מצליח להתעורר, פותח עיניים, מזיז את הראש מצד לצד, אך לא מגיב שמדברים איתו. רוצים לעשות לו פיום קנה, אבל מעכבים אותנו. פתאום התחלנו לשאול את עצמנו, אולי הוא ישאר צמח והפיום קנה יאריך לו חיים כשהוא צמח ובתרדמת. בבקשה דחוף לנו, סליחה עוד להיום. האם יש למשפחה זכות להחליט ולקבוע, שלא יעשו לאבא פיום קנה, מה אתה מייעץ לנו בכלל בכל הטרגדיה שפקדה אותנו ( אבא מדהים שאין כמותו) תבורך, תודה על העזרה הדחופה. שלומית!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך את הסכמת המשפחה או המטופל לפיום קנה. לדעתי אי אפשר לדעת אם יישאר בתרדמת אבל זה לא תלוי בפיום קנה שרק נותן דרך נוחה יותר להנשים אותו עד שיתאושש.

כבר שבוע שיש לי חום גבוה סביב ה-39, יחד עם תסמינים של שיעול, כאב ראש, צמרמורות, כאבים בגב תחתון וקשיי נשימה קלים. אתמול שלח אותי הרופא לעשות צילום חזה וקיבלתי את התוצאות עכשיו. רשום שם בממצאים "תסנין בפריהילרי משמאל". רציתי לדעת מה הכוונה??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה מתאים לדלקת ריאות. צריך לקבל אנטיביוטיקה.

18/12/2018 | 12:08 | מאת: דימה

לכבוד הרופא שלום . אני הולך לעבור בדיקת אקו לב במאמץ בעוד חודש ב 18.1.19 בהנחיות לפני הבדיקה רשום לגבי תרופות שפועלת על חוסמי באטא.האם אני זה שלקחתי רלבר 92/22 בעבר ופוסטר 100.6 בהווה שפועלים על חוסמי ביטא יכול לעשות את הבדיקה הזו וכנ'ל ללכת לבדיקת קרדיולוג אחרי כמה ימים? מה מומלץ?תודה מראש על התייחסות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין בעיה. המשאפים אינם חוסמי בטא אלא הפוך הם מזרזים את הפעילות של הרצפטורים הללו.

היום נערכה לי בדיקת תפקודי ריאה מלאים. התוצאות מעידות שיש לי ירידה Fev עכשיו80.7 בחודש ספטמבר היה 84. FTC עכשיו 66.9 היה 78. Deco עכשיו 44.9 והיה בספטמבר 45.1 . Tlc עכשיו 65.3 והיה 68.frc היום 65.4 היה 67 . רק sao2 נשאר זהה 98. האם זה מעיד על החמרה במחלה. אני אחרי טיפול בגיאולוגיה שעשיתי ביולי ומחודש אוגוסט ירדתי במינון הסטרואידים מ20/10 ל 10/10. אנא התייחסותך מאחר והתור לרופא הריאות רחוק ואני מודאגת. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סה"כ השינויים בתפקודי הריאה לא משמעותיים. הייתי ממליץ להמשיך לפי הוראות הרופא שלך.

שלום שמעתי שאם הגיל אם לא עושים פעילות ללב ריאה הריאות מיתקטנות או מיצתמצמות. אם נגיד הריאות כבר היצתמצמו להם קצת וגם ליפעמים קשה להפעיל את שרירי הנשימה מחוסר פעילות גופנית האם נפח הריאות יכול לחזור לגודל הקודם לאחר שמתחילים פעילות גופנית הדרגטית? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תפקודי הריאות יכולים להשתפר בעקבות פעילות גופנית.

אבל הנפח יכול לחזור לקדמותו?

17/12/2018 | 18:40 | מאת: יעל

שלום דוקטןר, אבי בן 63 חולה סוכרת ברקע בעיות לב אבי עם קוצב לב. הגיע לבית החולים בעקבות פצע ברגלו עשו לו ניתוח להוצאת גיד אכילס שנירקב וחשבו על השתלת עור מפה לשם עשו לו צינתור לזרימת דם ברגל ראו שהזרימה תקינה לאחר 3 שבועות עשו לא שוב צינתור מפה התחילו העניינים להסתבך לאחר הצינתור הרגיש קושי בנשימה הוא מורדם מונשם זיהו דלקת ריאות קשה ובצקת השאירו אותו רדום יום והעירו אותו סבל מכאבי תופת ברגל ולקראת הערב ראו שהוא במצוקה נשימתית והסטורציה הייתה 60 כעת הוא שוב מורדם מונשם, המדדים תקינים גם הא.ק.ג תקין רוצה לשאול , מנסה להבין הוא מורדם כבר 3 ימים ויש כל יום שיפור קל לא מעבר. הרופאים אומרים שעדיין קשה לו לנשום בכוחות עצמו ועדיין מורדם מונשם . איך אמורים להתקדם מפה? הרי אסור להשאיר אדם מורדם מונשם הרבה זמן (אגב מאיזה סיבה?) שאלה נוספות אם לא יהיה שיפור משמעותי מה עושים? לא מעירים אותו? יש עוד דרכי טיפול? האם אי אפשר להוציא אותו מההרדמה וההנשמה ולחבר אותו למכשיר שמעלה תחמצן בדם? אשמח לתשובות תודה...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הרדמה והנשמה יכולים גרום לסיבוכים ולכן מנסים מה שיותר מהר לגמול ממכונת הנשמה ולהעיר את החולים. לפעמים כשמחלה קשה זה לא מתאפשר ואז בלית ברירה נאלצים לעבור להנשמה כרונית. במקרים אלה עושים פתח בצוואר שנקרא טרכאוסטומיה.

19/12/2018 | 13:45 | מאת: יעל

תודה על המענה ...יש התפתחות ניתקו את אבי ביום שלישי בבוקר לאחר שהיה מורדם משישי בלילה ממכונת ההנשמה וההרדמה שמו לו מסכת חמצן הערכים תקינים. העניין שמאתמול ( יום שלישי) הוא רבע ער כזה..שומע מדיי פעם פוקח עיניים אך כאילו עדיין רדום ככה גם היום( רביעי) הרופאים מצפים שהוא ישתעל כדי לנקות את הריאות ומאוד קשה לגרום לו להשתעל ממש מנסה אך לא בדיוק הולך לן מה זה אומר? מה ההסבר לזה שהוא לא מתעורר כמו שצריך? מציינת שלא נתנו לו את החומר שגורם לבן אדם להתעורר בפעם אחת. פשוט הפסיקו את חומרי ההרדמה.. מה דעתך? למה אבי לא מתעורר כמו שצריך?

שלום, לפעמים לוקח זמן עד שחומרי ההרדמה מתםנים מהגוף. מקווה שכבר התעורר עד עכשיו כמו שצריך

17/12/2018 | 05:35 | מאת: יאלי

שלום רב בת 37 ורציתי לדעת מהי מחלת cop מהו הטיפול בא והאם זה כרוני תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, COP זו דלקת ריאות לא זיהומית שמתפתחת באופן איטי ומטופלת בסטרואידים. COPD זו מחלה כרונית לרוב של מעשנים, הטיפול כולל משאפים, שיקום וכמובן הפסקת עישון.

שלום, היה אצלי רופא שמגיע עד הבית וטען שהוא רואה שיש לי חיידק בגרון.. בלי משטח... וגם טען שכדאי שאקח מוקסיפין שגם יעזור להחמרה באסתמה. עשיתי משטח גרון ויצא שאין לי את החיידק... וזה ויראלי. לגבי האסתמה, מאז תחילת החורף יש החמרה והעלתי מסרטייד 250 ל 500 פעמיים ביום, הוספרתי סינגולייר ועדיין יש ימים שלא מאוזן. אני לא משתעלת ואיו ליחה.. אין חום.. רק נשימה כבדה או ציפצופים בהתקף.. האם באמת מוקספין יכול לעזור למצב הזה? או שרק אם יש דלקת ריאות זה עוזר? ההרגשה שלי היתה שאני לא יכולה לסמוך על זה...ושהוא נתן אנטיביוטיקה ממש בקלות.. וגם טעה באבחון חיידק בגרון. תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מוקסיפן היא אנטיביוטיקה המיועדת לטיפול בחיידקים. במידה שאין חיידק הרי שאין צורך באנטיביוטיקה. לפעמים יש זיהום חיידקי שלא מאובחן במשטח גרון. יש מצבים שטיפול נגד אלרגיה עוזר ולפעמים אין ברירה וצריך לקחת קורטיזון.

16/12/2018 | 18:11 | מאת: מרון

הייתי אצל רופא ריאות והוא שלח אותי לבדיקה בבית חולים כשאני אחזור אליו האם יש צורך בהפניה אליו?

שלום, לדעתי אין צורך. שמור את מכתב הסיכום שלו והבא איתך את תוצאת הבדיקה שעשית.

שלום. אני בן 33, אובחנה אצלי דלקת ראות. הרופא משפחה רשם לקחת זינט ורוקסו למשך 10ימים. לצערי לא הצלחתי לשתות את שתי התרופות במקביל כי חשתי ברע, אז הפסקתי עם הרוקסו והמשכתי רק עם הזינט. בסוף הטיפול כבר היה נדמה שהבראתי אבל כעבור שבוע הדלקת ראות חזרה, הפעם בלי חום בכלל רק תחושה רעה בכללי. הרופא שלח אותי להתאשפז בבית חולים אך לאחר בדיקות שחררו אותי הביתה בלי לתת איתי שום תרופא בעצם, גם הרופא משפחה לא נתן שום תרופה נוספת ושלח לקבוע תור למומחה ריאות. התברר שהתור למומחה רק בעוד שבועיים וחצי ובתור אדם עובד לא יכול לחכות כל כך הרבה זמן בלי מעשה. אז בינתיים על דעת עצמי התחלתי לקחת את הרוקסו150 שנתנו לי בהתחלה (נשאר לי חבילה כמעט מלא, פחות 2 כדורים) האם יש סיכוי שזה יעזור?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש סיכוי שיעזור. רפואה שלמה!

שלום רב, לאחר דלקת ריאות ביצעתי צילום חזה נותרו שרידים לכן הרופאת משפחה הפנתה לצילום נוסף לאחר חודש עכשיו אני עם דלקת גרון קיבלתי מוקציפן ולפי הרופא הגיוני להידבק כאשר יש ילדים קטנים בבית. אני מאוד לחוצה האם הגיוני לקבל דלקת גרון בסמיכות לדלקת ריאות שגם בה לקחתי אנטיביוטיקה?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה בהחלט יתכן אם יש חשיפה חדשה לוירוסים או חיידקים בעקבות מגע עם ילד חולה.

11/12/2018 | 14:19 | מאת: דנה

בת 44 בריאה פרט לל"ד וכאבי עצמות. מזה 8 חודשים סינוסיטיס ושיעול חנוק כמו של מעשנים(לא מעשנת) וקוצר. צ. ח ואחכ סיטי דלקת ריאות... מקבלת אנטיביוטיקה מתאוששת שבוע וחצי ושוב סינוסיטיס קשה ורעש של מלא נוזלים בריאות (תחושה שלי) בבדיקת רופא חרחורים וצפצופים אבחנה ד. ריאות ושוב אנטיביוטיקה)(9 פעמים ב 8 חודשים) הופנתי לרופאת ריאות ששלחה למלא בדיקות והרוב תקין חוץ מירידה בתפקודי ריאות ומאמונוגלובולים ביתא... 7.4 במקום 7.2 זהו. רופאת ריאות רשמה שזה מתנהג כמו ברונכיאקטזיס. האם כשרופאה רושמת כך זה כבר אבחנה? ואם זאת הבעיה האם היא נגמרת מתי שהוא?? תודה וסליחה על אורך השאלה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לי לקבוע בלי לראות את הסיטי. ברונכיאקטזיות זו אבחנה לפי התלונות והסיטי. יכול להיות שמדובר גם באסתמה למרות תפקודי ריאות תקינים, כמו-כן סינוסיטיס יכולה להיות על רקע אלרגי או לעיתיפם בשל בעיה מבנית במערות הפנים. ממליץ על המשך הבירור במסגרת מרפאת ריאות ואא"ג.

11/12/2018 | 12:02 | מאת: דימה

לרופא הנכבד שלום,אני בן 43 הובחנתי כי חולה סי או פי די דרגה 1 יש לי קשי נשימה קשים למרות ש תפקודי ראיות שביצעתי ב24.10.2018 יצא fev1/fvc 68% מטופל ברלבר92/22 ואטרובמט 20מג. לפי צורך האם יתכן הדרדרות מהירה כזאת?ושאין ליחה ושיעול בכלל אומר משהו?צילום חזה תקין.כמו כן קשה לנשום דרך האף ואף לא סתום.יותר קל דרך הפה.האם מאמצים פיזים כגון הליכות מהירות ועלית גבהים שמאמץ את הראיות יותר מדאי יכול לגרום להדרדרות. אני לא מעשן חצי שנה כבר בכלל.מודה מאוד מראש לתייחסות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חומרת המחלה לא נקבעת לפי הערך שציינת בלבד. הערך התקין של היחס הוא בערך 75% כך ש 68% זה כשלעצמו לא מעיד על חסימה משמעותית. חומרה נקבעת גם לפי FEV1 שאני מניח שהוא גבוה יותר. אין מניעה לעשות פעילות גופנית ואני מניח שמצבך ישתפר עם הזמן בעקבות הפסקת העישון.

16/12/2018 | 07:55 | מאת: דימה

שלום ותודה על תגובה על השאלה הקודמת.המצב שלי החמיר לדעתי .לא מצליח לנשום דרך האף ואף לא סתום.דרך הפה יותר טוב.ב24.10 fev1 היה 96%.אני עובד משרה מלאה. האם רלבר 92/22 השפיע על התפקוד ראיות?

שלום, אני לא מצליח להבין אם האף לא סתום מדוע אתה לא יכול לנשום דרכו. מציע שתיבדוק את הענין אצל רופא אא"ג. סה"כ התפקוד הריאתי שלך כמעט תקין ואין מקום לדאגה.

17/12/2018 | 10:03 | מאת: דימה

שלום וברכה תודה רבה על תשומת לב אלי האם יתכן לנשימה דרך האף יותר מהירה מהנשימה דרך האף,ודרך האף קצב יתר איטי ולכל אני מרגיש אי נוחות? הפה נפתח אוטומטי כאילו מוח מצווה עלי לנשום כך.אני יודע שאני נשמע לא נורמאלי אבל יש גם קושי לעצור נשימה לזמן קצר. חוץ מזה כל המאוחר שלי אדום ורוד כזה האם זו התקף נפחת חריף.?

בוקר טוב אני בחור בן 40, לא שותה ולא מעשן ולא עישנתי. עוסק בפעילות :ספורט קבועה. יש לי ליחה כרונית מזה כ 20 שנה. בשבועיים האחרונים יש לי קשיי נשימה מסויימים, אי נוחות במרכז החזה, תחושה של חום, לפעמים דופק מהיר נשימות קצרות. וגם בזמן מאמץ קשה לי לנשום. אני באופן כלי בן אדם עם חרדות, סטרס ומתח די קבועים בשנים האחרונות. רופא אאג טוען שזה משהו אלרגי רופא המשפחה שהייתי אצלו פעמיים ובדק אותי טוען שהריאות נקיות וזה לא קשור ללב או לריאות. ואין צורך בבדיקות כלשהן וזה קשור כל התחושות לתופעות של לחץ וחרדה בלבד ונתן לי תרופה טבעית להרגעה שלא משפיעה אני מציין שזה נמשך כשבועיים. אודה מאוד לתשובתכם ועזרתכם

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, תלנות של כאבים ולחץ בחזה יכולות לנבוע מחרדה אולם אני מעדיף לשלול דברים אחרים לפני שאני מגיע למסקנה הזו. כדאי לשלול בעיית לב באמצעות מבחן מאמץ ואקו לב. לטפל בחרדה ולראות שהתלונות חולפות.

ומה אומר כאשר יש צלקות שמחלת שחפת השאירה. האם יש לזה משמעות רציני וקטלני בהמשך השנים. האם אפשר לטפל בזה בתרופות או ניתוחים כדי לתקן את הצלקות. או שאין מה לעשות בדבר. והאם זה מ

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין צורך לטפל בצלקת ולא עושים במצב זה ניתוחים. הצלקת הרבה פעמים לא משפיעה כלל על תפקודי הריאות ולפעמים השפעתה קטנה, ניתן לבדוק זאת לפי תפקודי ריאות. סיטי חד פעמי לא גורם לסיכון ממשי למרות הרינה, אני ממליץ לך לדון בזה עם רופא ריאות בביקור במרפאה.

10/12/2018 | 19:37 | מאת: דניאל

שלום ד"ר, אני בחורה בת 32, במשקל תקין ובכושר עד לא מזמן. מאובחנת עם תת פעילות בלוטת התריס ומטופלת תרופתית, כרגע לא מאוזנת- tsh 7. בנוסף, טופלתי עד לאחרונה בדוסטינקס, עקב יתר פרולקטין. mri שבוצע בחודשים אחרונים תקין לחלוטין. בדיקת מעבדה לפני כחודשיים סימנה רמת כדוריות דם לבנות גבוה מהנורמה, ללא עדות לסימני דלקת בדם. הסיפור שבגינו אני פונה אליך: אני בחורה בכושר. לפני כחודשיים וחצי, הופיע לי כאב גרון, ללא עדות לדלקת, אך לא ניתן היה לבצע תרבית ולכן קיבלתי אנטיביוטיקה. נטלתי אותה יומיים והפסקתי, לא היו מאז כאבי גרון. כשבועיים לאחר מכן החל שיעול יבש שנמשך, והטריד בעיקר במאמץ (לכן הפסקתי להתאמן) ובנוסף גם בשכיבה ולכן פניתי לרופאה. הרופאה נתנה קודאין. נטלתי את הכדור יומיים ולא חל שיפור כלל. בנוסף, חשבתי שאומפרדקס יסייע, אך למחרת קמתי עם תגובה אלרגית שאובחנה כאורטיקריה, אשר חלפה לאחר שבועיים באופן הדרגתי. במהלך החודשיים האחרונים השיעול לעיתים נהיה ליחתי. שתיית סירופ לברונכיט, לא סייעה. כעת, ניתן לומר שמרבית הזמן השיעול יבש- עד לליחה שקופה/רוק. רוב הזמן הפריע רק בשינה. בימים אחרונים, יש לי התקפי שיעול קשים, עד חוויה של קוצר נשימה (זה מה שקורה גם בלילות), למשך שעות גם במהלך היום ובמנוחה. הייתי אצל רופא אא"ג שאמר שזו אלרגיה ונתן כדורים נגד אלרגיה. (אין רפלוקס) ניסיתי יומיים (לדבריו תקופת זמן טובה לבדוק את הכיוון), ללא שיפור כלל, ולכן הפסקתי. לאחר מכן ביקרתי אצל רופא ריאות, שהתרשם ממעט שריקות/צפצופים ואמר שזה דלקת סימפונות קלה. הוא רשם לי אנטיביוטיקה רוליד לשבוע+ משאף סטרואידים לחודשיים. בשבוע אחרון- נוטלת אנטיביוטיקה מסוג רוליד ועתידה לסיים מחר בבוקר את הטיפול! אני חושבת שיש שיפור בשיעול בלילות, אך עדיין מתרחש שיעול גם בשכיבה וכאמור התחיל להופיע שיעול חמור גם ביום ללא מאמץ, יכול להופיע למשך שעות! זה נורא קשה, מתסכל, פוגע באיכות חיים וסובלת בשל כך מכאב גב (אמצעי ועליון). לדברי הרופא המשאף נועד להקלה, אני מבינה שהאנטיביוטיקה הייתה אמורה לפתור את הבעיה ולא כך, הבעיה לא נפתרה. אני מתחילה ממש לדאוג. אפעם לא היו לי בעיות נשימה ואנדוקרינולוגית אמרה שמצבים כאלה לא אופייניים בתת פעילות "קלה" כמו שאצלי. מה אני עושה? אני בחורה צעירה ואני גם מתנגדת לסטרואידים. מרגיש לי שזה לא הכיוון הנכון בשבילי. בבקשה תן לי תשובות שיוכלו לעזור לי, האם יש מקום לבדיקות נוספות? בהזדמנות אציין שביצעתי אקו לב במאמץ, בגלל תלונות על כאבים באזור הלב בזמן פ"ג (במקביל לתלונה על השיעול), אך אלו הופיעו גם בלי קשר באזור החזה, באים והולכים. באקו לב צוין שלא ניתן היה לבדוק את הלחץ בריאות. help! תבורך, דניאל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי לבדוק אם אין אסתמה סמויה בעזרת תגר מטכולין. לעתים אם שום דבר לא עזר שווה לקחת שבוע פרדניזון וזה יכות להפסיק את השיעול משמעותית. בדיקה נוספת שיכולה לעזור היא סיטי חזה.

10/12/2018 | 11:55 | מאת: רותם

שלום, עקב חשיפה לחולה שחפת , עשיתי בדיקת מנטו עם תוצאה של 18. רציתי לעשות את בדיקת דם באיכילוב אבל מסתבר שיש לצורך בהפנייה והרופא במשרד הבריאות נותן הפנייה רק עד תוצאות של 15. שאלות: האם ניתן לחזור על מנטו בפרק זמן של חודש ימים? פיספוס של בדיקת האחות במספר מ"מ הוא כאן קריטי.. האם בדיקת הדם באמת שאינה יעילה בתוצאה מעל 15? או שזו רק גישה של רופא כזה ואחר. בילדותי קיבלתי חיסון נגד שחפת ולכן חשוב לי לאמת את ההבחנה ואולי להימנע מהצורך בקבלת טיפול תרופתי אגרסיבי ל 4 חודשים עם אפשרות של פגיעה בכבד.. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין טעם לחזור על מנטו. זה יהיה שוב חיובי וחבל. לדעתי בדיקת הדם יכולה לעזור גם במצב שלך. מציע שתעשה אותה באופן פרטי, זה סיפור של כמה מאות שקלים לכל היותר, כדאי לברר.

שלום דוקטור . אני סובל מדלקות חוזרות במשך פעמיים בשנה בעיקר בעונות המעבר . הדלקת גורמת לי בהתחלה לכיחכוח בלתי פוסק בגרון, ולאחר מספר ימים זה נמשכך שיעול פרודקטיבי עם המון ליחה צמיגה שקופה, שנמשך חודשיים . לאחר זמן זה זה נפסק עד להתלקחות הבאה. ככה אני סובל 13 שנה ברציפות . עשיתי בדלקת הראשונה והשנייה שזה ליפני 12 שנה שלי צילום חזה ובדיקות דם שיצה תקין . עם ממצא פתלוגי של שינויים פיברוטיים באונה העליונה בצד שמאל עקב שחפת ישנה . אציין שחליתי ליפני 20 שנה בשחפת ריאה קשה שהתמקדה באונה השמאלית למעלה. עשיתי טיפול בבית חולים והבראתי מימנה . (אציין שבמהלך השבועיים הראשונים של ריפוי ממחלת השחפת יצא ממני בהקאה גושים של בשר או תאים מתים מהריאות בערך חצי כוס ולא דיווחתי אז לרופא המטפל). כך אני יודע שהריאות צמחו מחדש . האם לדעתך יש קשר בין השחפת הישנה למצב שאני סובל מימנו בשנים האחרונות . כי היה פסק זמן של 6 שנים של בריאות תקינה ללא סיבוך חריג. אני מפחד שיש לי מחלת ריאות כרוני . למשל דלקת סימפונות כרוני שמאפיין מעשנים. ואני בכלל לא מעשן.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפעמים מחת שחפת משאירה צלקות בריאה גם לאחר שמחלימים ממנה. אני ממליץ לעשות בדיקת סיטי חזה לברר זאת.

אני מפחד לעשות צילום סיטי בגלל הקירנה. בצילום חזה רגיל כבר נראה שינויים פיברוטיים בפסגות באונה שמאל למעלה . איפה שהתמקדה מחלת השחפת . ובבדיקה בהאזנה בסטטקופ נשמעים קולום מעט גסים לעומת הצד הימין . הם נשמעים גם במצב של בריאות תקינה ללא דלקת ושיעול . אז.. אני יודע שיש לי צלקות בפסגות באונה השמאלית בעיקר למעלה . השאלה שלי היא . אם יש לזה השלכות קיצוניות וסופני. ולמה זה יכול להתדרדר בהמשך השנים עקב צלקות שיש לי . והאם יש לזה טיפול שמרפא את זה .

שלום, לא נראה לי שזה קיצוני וסופני. לרוב אין הידרדרות של צלקות. אם המצב טוב לא צריך טיפול. מציע שתגיע למרפאת ריאות כדי לשמוע על היתרונות והחסרונות לגביך בביצוע בדיקת סיטי כדי לקבל החלטה מושכלת.

09/12/2018 | 21:00 | מאת: איריס

שלום ד"ר, לאחר ביופסיה שיצאה תקינה. התבקשתי, שוב לעבור בדיקת CT/ להלן הממצאים בוצעה השוואה עם בדיקה קודמת. הצללות פרי ברונכיאליות בצורת זכוכית מאט באספקטים האחוריים של אונות תחתונות חד צדדיות- ללא שינוי לעומת בדיקה קודמת. פס תמט פלאורלי באונה עליונה מצד ימין באספקט קדמי- ממצא חדש לא נצפה בבדיקה קודמת. לא הופיעו תסנינים חדשים נוספים. אברים פרנכימתיים ללא ממצא חדש. מבנה גרמי ללא ממצא הרסני. בסיכום: לא חל שינוי מהותי לעומת CT קודם. מה אומר ממצא זה? בביופסיה הראשונה נמצא תקין. נבדק BOOP וזיהום. תודה רבה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קשה לי לומר בלי לראות את בדיקת הסיטי עצמה. בגדול, זה שאין שינוי זה סימן טוב.

תודה רבה ד"ר רוזנגרטן

09/12/2018 | 00:05 | מאת: שגוש

שלום, בני בן השנתיים סובל מדלקות ריאות חוזרות כאשר בחצי השנה האחרונה כל חודש יש לו דלקת ריאות שמחמירה בכל פעם. עשינו בדיקות גנטיות וגם מי שפיר וציפ גנטי ויצא תקין. אך הרופאה שלחה אותנו עכשיו לבדיקת זיעה. האם ייתכן שלמרות הבדיקות התקינות ולמרות שיש לנו 4 ילדים גדולים יותר בריאים ברוך השם הוא סובל מcr? מודאגת מאוד! תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא סביר, אבל יש מקרים נדירים. עדיף לעשות גם את בדיקת הזיעה ליתר ביטחון.

לרופא הנכבד שלום.לאחרונה קשה לי לנשום דרך האף ובכלל קשה לעצור את הנשמה.הפה נפתח כאילו בעצמו כדאי לעזור לי לנשום.כמו כן יש הפרעות שינה אני ישן אולי 4 או 4.5 שעות ואז מתעורר עם פה פתוח כאילו היתה מצוקה ואני מרגיש מין לחץ בראיה כעילו היא היתה הרבה זמן בלי אוויר.אני בן 43,הפסקתי לעשן לגמרי לפני חצי שנה. תפקודי ראיות נכון ל24.10.2018נראים כך: Fev1=96% Fvc= 115% Fev1/fvc= 68% Vc= 106% Tlc=110% Rv=121% Rv/tlc= 105% Hb = 14.6 Dlco=129% Kco= 110% Va = 7.9 Ic= 94%

לקריאה נוספת והעמקה

כמו כן צילום חזה תקין ללא ממצאים מדאיגים.אבל רשום שקיימת עקמת בעמוד שידרה של הגב העקמה היא קלה.

שלום, לפי תפקטדע הריאות יש לך הפרעה חסימתית קלה ביוץר. ממליץ על משאף מסוג ארובנט ועל בדיקה במעבדת שינה לברר אם קיימת הפרעת שינה.

שלום. אני בן 38 עישנתי כ-20 שנה, בערך 5-7 סיגריות ליום. בשנה האחרונה סובל מכאבי צוואר וגב תחתון. יש לי גם קשיי נשימה לא מוסברים, כאילו אין לי מספיק אוויר. עברתי בדיקת נשימה במכון ריאות, לא נמצאה בעיה, איוורר הריאות תקין. עברתי גם MRI עמוד שדרה, נמצא התחלה של פריצת דיסק בגב תחתון, וגם ניוון בחוליות הצוואר. עשיתי צילום רנטגן ריאות, בפיענוח לא נמצא דבר, חוץ מעקמת ממנה אני סובל. אני מצרף תמונה של הרנטגן ריאות שלי. אודה לך אם תוכל לומר לי אם רואים שם משהו שהמפענח אולי פספס בצילום. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, גם לי בצילום נראה תקין.

שלום וברכה לרופא מה זה סימני תת איוורור בבסיסי הריאות , יש רקע של סרקואידוזיס. בברכה צבי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב מדובר בנשימה לא עמוקה ולכן בסיסי הריאות לא נראים היטב בצילום.

תודה רבה דוקטור

04/12/2018 | 18:51 | מאת: דיאנה

היי ד״ר, אני בת 30 מעשנת כ8 שנים יש לי לפעמים חירחורים ושריקות וכמובן ליחה אז ביצעתי בדיקת תפקודי ריאות שהרופא אמר שלא תקינה כי הונטולין לא עזר הוא שלח אותי לסיטי ריאות שיצא תקין לחלוטין מה לדעתך זה יכול להיות? ואילו בדיקות היית ממליץ לבצע? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שמדובר באסתמה. אני ממליץ לעשות בדיקת תגר מטכולין וכמובן להפסיק לעשן.

03/12/2018 | 15:19 | מאת: איריס

המלצת לי לעשות סיטי חזה, וברצוני לשאול האם אני צריכה לעשות סיטי למרות שצילום החזה יצא תקין?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מאחר שהתלונות ממשיכות זמן רב ולא נמצאה סיבה או פתרון אני ממליץ לעשות סיטי למרות שהצילום תקין. סיטי היא בדיקה רגישה יותר מצילום ויכול להיות שתעזור לגלות סיבה לשיעול ולכוון לטיפול מתאים.

04/12/2018 | 10:16 | מאת: איריס

תודה רבה

03/12/2018 | 05:06 | מאת: רותם

שלום, מזה כחמישה ימים אני סובלת מכאבי גב עליון אמצעי ושמאלי ולעיתים זה מתפשט לבית החזה. הכאבים באים בנשימה או בעת בליעה של אוכל או מים ובנוסף יש דקירות של כאב אבל ממש כאלו שמשתקות אותי למשך 2 שניות. אני בת 27 בריאה בד"כ. בהתחלה חשבתי שזה שריר תפוס והלכתי לאבחון של רופאת מרל"ם שנתנה לי אביפן 400 מג פעמיים ביום למשך יומיים. נשאר לי עוד כדור אחד וכלל אין שינוי ולכן ניגשתי לרופא המשפחה שאמר לחזור אליו אם זה לא עוזר כי כנראה שזו דלקת בקרום הריאה. אין קוצר נשימה, אין צרבות... מה זה יכול להיות? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הכי סביר שמדובר בדלקת בשריר או עצם של בית החזה. אפשרות נוספת היא חומציות של הקיבה שגורמת לכאב. דלקת של קרום הריאה כמו שנאמר לך גם באה בחשבון. אפשר ללהמשיך עם האיבופן עוד שבוע. במידה שיש החמרה בתלונות ממליץ לעשות צילום חזה.

02/12/2018 | 08:53 | מאת: מור

שלום רב, אני בת 52, מאובחנת עם אסטמה קשה (מטופלת ברלבר ובפרדניזון), בעיות סינוסים ובעיות מפרקים. ראומטולוג שלח אותי לבדיקות ANA ו IG לסוגיהם. ה IGE יצא גבוה כתמיד ובדיקת ANTI PROTEINASE 3 יצאה בערך של 43. (23 נקודות מעבר לטווח העליון). אשמח לדעת מה מנבאת בדיקת דם זו. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בדיקה זו מעידה על קיום של פעילות מערכת החיסון שלך כנגד הגוף באמצעות נוגדנים עצמיים. יתכן שיש צורך בבדיקות או טיפולים נוספים שיעזרו לך. אני ממליץ להתייעץ על משמעות הבדיקה במרפאה ראומטולוגית.

28/11/2018 | 03:26 | מאת: ירון

שלום דוקטור. יש לי שיעול עים ליחה שקופה ודביקה ממושך במשך חודשיים וחצי עד שזה נעלם לחלוטין . השיעול מופיע לאחר התקררות או אחרי דלקת גרון קלה. השיעול מופיע בעיקר במשך היום ולא בלילה בשינה. ותמיד זה מופיע בעונות מעבר אביב/סתיו . לפעמים פעם בשנה ולפעמים פעמיים בשנה. או שלפעמים יוצא שאני מכחכח ליחה דביקה שקופה בלי שיעול בגרון עד שזה עובר לי. (אני לא מעשן בכלל כך שאין לי גורם סיכון לריאות) עשיתי צילום רנטגן שיצא עם תוצאה של ( שינויים פיברוטיים קלים בפסגת הריאה עקב שחפת בעבר) בעבר ליפני 15 שנה חליתי בשחפת ריאה והבראתי מימנה . לאחר שנבראתי עשתי צילום חזה ותפקודי ריאה ויצא תקין. לאחר 6 שנים שהבריאות שלי הייתה מצויינת בלי שיעול או דלקות . התחיל לי דלקת שגרמה לי שיעול ליחתי במשך חודשיים כול שנה. כך במשך 9 שנים זה נמשך דלקות חוזרות ונישנות עים שיעול לחתי בצבע שקוף דביק ועד עכשיו . שאלות. 1- מה אומר שיניים פיברוטיים קלים בפסגת הריאה. 2- האם בכיח שקוף ודביק זה מעיד על זיהום . 3- באזנה לריאות יוצא שאין לי דלקת ריאות. בכול פעם שדלקת שמתפתחת לי. למרות שיש לי שיעול לחתי ועיקש מאוד. שנמשך זמן רב של חודשיים ויותר לא נותנים לי אנטיביוטיקה בכלל האם מקובל ? 4-האם יש קשר לשחפת שהייתה לי בעבר ולדלקות חוזרות ולמשך שיעול לחתי שנמשך חודשיים. שתוקף אותי בשנים האחרונות. למרות שהיה לי 6 שנים טובות בלי סיבוכים לאחר השחפת. 5- האם שיעול ליחתי במשך חודשיים זה תקין לאדם בריא בדרך כלל. או שזה מעיד על נזק/ רגישות מסויים בריאות. "אציין במצבים של החלמה מהדלקת והשיעול אני חוזר לעצמי ונהיה בריא לחלוטין ואני גם עושה ריצות והליכה רבה של 4 ק'מ כול יום ולא מתעייף. וגם בזמן הדלקת למרות שאני משתעל מאוד אני מקפיד על הליכה בלבד של כמה ק'מ. כך שאני בטוח שתפקודי ריאות שלי הם טובים". אבל

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, 1. שינויים פיברוטיים אלה שינויים בהם רקמת הריאה עוברת תהליך של הצתלקות עם השנים. במקרה שלך זה נראה משהו קל ללא משמעות רפואית. 2. לפעמים כן. מומלץ לשלוח תרבית כיח. 3. אנטיביוטיקה מקובל לתת כשיש זיהום חיידקי. במידה שבליחה יימצא חיידק בהחלט מקובל לתת אנטיביוטיקה. 4. לפעמים שחפת יכולה להשאיר ]גיעה כרונית בריאות שגורמות לנטיה לזיהומים חוזרים. מומלץ לעשות סיטי חז כדי לאבחן זאת. 5. זה לא תקין. מצדיק בירור במרפאת ריאות.

26/11/2018 | 19:20 | מאת: חגית

מהי משמעות קצב נשימה מהיר, לבתי קצב נשימה של כ-22 -24 נשימות בדקה לאחרונה הבחנתי בכך שקצב נשימתה מהיר מאשר אני רגילה. האם יש סיבה לדאגה ומהי משמעות הדבר ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בת כמה היא? בילדים קצב הנשימה גבוה יותר. האם גם בשינה הקצב גבוה? האם יכול להיות שיש תלות בצבי לחץ וכיו"ב? מומלץ בירור במרפאת ריאות.

26/11/2018 | 19:16 | מאת: אורה

בחלון ריאה הודגם אזור של ציור אינטרסטיציאלי רטיקולו-נודולרי ב- LLL, ידוע ללא שינוי שינויים פיברוטיים ופולמונריים בליווי תמטים תת סגמנטלים בלינגולה, לציין החמרה משמעותית לעומת הבדיקה הקודמת. מוקד של ציור אינטרסטיציאלי גס בליווי מוקדים זעירים המתמזגים אחד עם השני ב- RUL, בהחמרה לעומת בדיקה קודמת מוקד נוסף של ציור אינטרסטיציאלי רטיקולו-נודולרי ב- RLL פארה ורטברלי ממצא חדש. סיכום: ממצאים ראתיים כמתואר, בלתי ספציפיים, לציין החמרה מסויימת לעומת בדיקה קודמת להמשך בירור פולמונולוגי ומעקב הדמייתי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הנ"י יכול להיות משני לדלקת ריאות אולם יש לשקול ביצוע ברונכוסקופיה לאבחנה ברורה.

26/11/2018 | 14:20 | מאת: דוריה

צאיור אינטרסטציאלי בעל תבנית זכוכית מאט מפושט באונה תחתונה מימין,ממצא מלווה בהצללה סמיכה סובפלאורלית בעלת גבולות בלתי סדירים בבסיס אותה ריאה, שינויים פיברוטיים עם תמט תת סיגמנטלי קרוב לוואדי. לציין שיפור עם הקטנה משמעותית של הממצא המתואר בהשוואה לבדיקה הקודמת מלפני שלושה חודשים. נסיגה חלקית של הקונסולידציה המתוארת בבסיס ריאה מימין. לציין שקבלתי אוגמטין למשך עשרה ימים כחודש לפני ביצועה CT חוזר. מה אומרים הממצאים בבזיקה זו. והאם ממצאים האלה יכולים להעלם לגמרי. יש לציין שעדיין יש לי שיעול מידי פעם מלווה בליחה ירוקה וקשה לי לקחת נשימה עמוקה לריאות. בדיקת תפקודי ריאה תקין.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה מהתיאור שלך שמדובר בדלקת ריאות שמשתפרת באיטיות. התלונות יכולות לעבור לגמרי. מעבר לזה צריךלראות את הסיטי במרפאת ריאות.

26/11/2018 | 10:31 | מאת: יניב

שלום ד"ר. האם דלקת הסמפונות הנגרמת ע"י חיידק עם סימפטומים של ליחה \ קושי נשימתי קל אך ללא שיעול או חום יכולה להיראות בצילום רנטגן ? וכן, מהי הדרך המומלצת לאתר גורם לליחה עקשנית המקשה על הנשימה ? תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לעיתים אפשר לראות סימנים של דלקת סימפונות בצילום חזה אבל זה לא שכיח. לגלות גורם ליחה, כדאי לשלוח תרבית, לעשות סיטי ותפקודי ריאות. בירור במרפאת ריאות.

26/11/2018 | 09:51 | מאת: מור

שלום רב, אני חולת אסטמה ונשלחתי לבצע CT ריאות עם חומר ניגוד למרות האסטמה. מעונינת לברר אם יש הבדל משמעותי באבחון בין CT עם חומר ניגוד ל CT ללא חומר ניגוד ואם כשלא מקבלים חומר ניגוד זה נכון שקרינת ה CT חזקה יותר. תודה רבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חומר ניגוד עוזר להדגים טוב יותר אתבלוטות הלימפה ורקמות בקרום הריאה. אין בחומר ניגוד עוד קרינה אום מאחר שעושים בדיקה בלי ועם חומר ניגוד אז בסיכומו ל דבר נעשות יותר סריקות סיטי עם יותר קרינה.

שלום בבית ספר שלי המחששה קרובה ממש לאיפה שאנחנו יושבים בהפסקות אז בהפסקות אנחנו מריחים ריח של עישון בקטנה בהפסקה. ראיתי שעישון יכול לפגוע בגדילה ובריאות גם עישון פאסיבי רציתי לדעת גם אם הריח יחסית חלש זה יכול לפגוע

שלום, ריח לזמן קצר לא מזיק. כדאי להיות בכל מקרה בסיסה מאווררת ופתוחה.

25/11/2018 | 10:11 | מאת: איריס

אני משתעלת בסביבות ה- 20 שנה. ולא נמצאה הבעיה ולא הפתרון. בדיקות שנעשו לי שללו אסטמה, צילום חזה תקין, למעט בקע זעיר בסרעפת. לפני שנים בדיקת אלרגיה - נתגלתה אלרגיה לקרדית האבק. אך אני משתעלת במצבים נוספים, כגון חשיפה לקור, אוכל ועוד. אשמח לשמוע כוונים נוספים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מומלץ לעשטת סיטי חזה בכדי לוודא שאין מחלת ריאות. בירור במרפאת ריאות.

29/11/2018 | 14:13 | מאת: איריס

אתה ממליץ לעשות סי.טי חזה למרות שצילום חזה יצא תקין?

03/12/2018 | 11:32 | מאת: איריס

היי, אשמח לקבל תגובה. זה חשוב לי מאד

24/11/2018 | 20:22 | מאת: בן

לחברה שלי התחיל לפני כ5 שנים (לא במדויק) שיעול כרוני שמלווה אותה מעונת המעבר לאורך כל החורף , שיעול רציני שבו יש לה קוצר נשימה מלחיץ ולעיתים קרובות מגיע לידי הקאה. כמובן היינו במיון ואצל מומחה שאחראי בדיקות טען שיש לה אסתמה סמויה ורשם לה משאף וכדורים שכמובן לא עזרו (לטעמי אף משנה לשנה מצבה מחמיר) היא ניסתה גם סטרואידים וכלום לא עזר. אנחנו ממש נואשים לפתרון לא הגיוני שיש לה מחלה שאף אחד לא יודע לאבחן ולטפל. ממש אשמח לעזרה בנושא! יכול להיות שהופיע לה שיעול באמצע החיים משום מקום? הדבר היחידי שלדעתי השתנה בתקופת הזמן הזאת (אנחנו לא זוכרים במדויק מתי היא התחילה לנטול אותם) זה נטילת גלולות שכל אחת לוקחת ולא מצוין שיש תופעת לוואי כזאת במיוחד לא שמתחילה בחורף ..נשמח למענה זריז!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אלרגיה ואסתמה זו בהחלט אפשרות סבירה ולפעמים יש צורך בטיפולים נוספים אם המשאפים לא עוזרים. גלולות לא גורמות לשיעול למיטב ידיעתי. אני ממליץ על בירור במסגרת מרפאת ריאות.

24/11/2018 | 18:14 | מאת: מיכל

לאחר התקררות בת שבוע ימים שכללה חום כאבי שרירים ושעול נשארתי עם שעול שלא מפסיק עם התקפות שעול עד מחהק ושום סירופ לא עזר עד כה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי לפעמים השיעול לאחר בתקררות נמשך אפילו חודשיים. לפעמים משאף עם סטרואידים יכול לקצר את משך השיעול.

24/11/2018 | 16:24 | מאת: צביקה

בן 65 בלי בעיות רפואיות אם כי בגיל 40 היה לי דלקת ריאות. היום קיבלתי חיסון 13 זנים... האחות אמרה לי בעוד חודשיים לעשות בנוסף את החיסון 23 זנים... אני מעדיף להתייעץ עם רופא ולשמוע המלצה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, האחות המליצה לך על החיסון המכסימלי לדלקת ריאות שמומלץ כיום. לפי ההמלצות כיום לאחר מכן לא תזדקק לחיסונים נוספים לדלקת ריאות. אני מצטרף להמלצת האחות שלך.