פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2615 הודעות
2485 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

12/02/2019 | 11:26 | מאת: מלכישוע

שלום, לאחרונה האסטמה שלי אינה מאוזנת. רופא ריאות המליץ לי על משאף רלבר במינון הגבוה, אך אני חושד שהאבקה שבו גורמת לי לגירוי בגרון ואני מעדיף אינהלציות. התור הבא שלי לרופא ריאות הוא רק עוד חודש וחצי. האם ניתן להמשיך לעשות אינהלציות במינון הבא פעמיים ביום: פליקסוטייד 2מג/2מל אמפולה אחת אירובנט 1 מל לחילופין ונטולין 0.5 מל מי מלח 0.9 במינון 1.5 מל אני רגיל לעשות אינהלציות כאלה לתקופות של שבוע שבועיים ומעולם לא עשיתי יותר.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר להמשיך באינהלציות כי סה"כ התרופות שבהם דומות לתרופות שבמשאף. המשאף יותר נוח ויותר יעיל. אני מציע שתבקש מרופא המשפחה מרשם למשאף אחר במקום הרלבר. האפשרויות הן: פוסטר, פלוטיפורם, סרטייד, סימביקורט או דואורספ, עדיפות למה שהשתמשת בעבר והיה לך טוב.

10/02/2019 | 18:38 | מאת: יפה

ראשית תודה רבה על תגובתך, שאלתי אותך שאלה להלן והגבת לי כי לפי הפיענוח נראה שמדובר בצלקת של העצם לאחר סדק ולא בגידול. מומלץ להשוות לצילומים ישנים ולעשות צילום מכוון לצלעות לפני סיטי. להלן השאלה ששאלתי אותך שלום רב, בת 74 לאחר צילום חזה בעקבות שיעול צל הלב אינו מורחב המיצר לא מורחב יש הצללה בקוטר 17 ממ מוטלת על אונה תחתונה מימין בקצה הקדמי של צלע 6, קלוז לאחר שבר ישן? אחר? לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרנים חופשיים מה פשר ההצללה? האם עליי לבצע ct חזה? האם זהו גידול? ————————————————- ראשית אני מודה לך על תגובתך המהירה והאדיבה! צילום החזה האחרון היה ב2015 והממצא שתואר לא הופיע בו. האם ההצללה היא גידול? האם עליי לעשות ct?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הפיענוח לא נראה שמדובר בגידול. כדאי לעשות סיטי כדי לאבחן זאת בצורה טובה יותר.

10/02/2019 | 18:01 | מאת: oferv

בctשביצעתי לחזה עקב שבירת כתך שמאל סקפולה,ישנו ממצא של שינויים פיברוטיים בפסגות.מספר קשריות בrll lll rml עד כ 6 ממ. מה זה אומר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שינויים פיברוטיים בפסגות הריאה שכיחים מאוד במיוחד במבוגרים. ברוב המקרים הם לא מפריעים לתפקוד. מומלץ להעריך את אופיים והתפקוד הריאתי במסגרת מרפאת ריאות. קשרית היא ממצא בסיטי שלרוב הוא שפיר. בקשריות גדולות מסנטימטר במיוחד במעשנים יש חשש שמדובר בממאירות ומומלץ בירור יותר אינטנסיבי כולל גם היופסיה לפעמים. במקרה שלך 6 ממ זה יחסית קטן ולרוב מימלץ על מעקב עם סיטי נוסף כעבור מספר חודשים לוודא שמדובר בממצא שפיר.

10/02/2019 | 17:18 | מאת: יפה

שלום רב, בת 74 לאחר צילום חזה בעקבות שיעול צל הלב אינו מורחב המיצר לא מורחב יש הצללה בקוטר 17 ממ מוטלת על אונה תחתונה מימין בקצה הקדמי של צלע 6, קלוז לאחר שבר ישן? אחר? לא הודגם תסנין ריאתי סינוסים קוסטופרנים חופשיים מה פשר ההצללה? האם עליי לבצע ct חזה? האם זהו גידול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הפיענוח נראה שמדובר בצלקת של העצם לאחר סדק ולא בגידול. מומלץ להשוות לצילומים ישנים ולעשות צילום מכוון לצלעות לפני סיטי.

09/02/2019 | 14:58 | מאת: Display Name

שינויים פיבררוטים פלוירלים ו'יאתיים קלים בפסנות של שתי הריאות אמפיזמה צנטרי – לובולרית מינימלית בשתי האונות העליונות שינויים ברונכיאקטטים קלים מסביב לשערי שתי הריאות כמו כן שינויים ברונכיאקטטים קלים באונה הימינית התיכונה ובשתי האונות התחתונות המדיאסטינום ובתי השחי חופשיים ללא עדות ללימפאדנופתיה צל הלב אינו מוגדל בקע סרעפתי קטן אברי הבטן העליוןה שהודנמו חלקית נראים בנדר הנורמה מאז היה שיעול מתרחש מדי פעם פעמיים או שלוש היתה דלקת ריאות אני רשם אנטיביוטיקה והורמונים לשאיפה פעמיים ביום -  טורבוהלר או מיפלוניד ללא אנטיביוטיקה, מעולם לא יצאתי משיעול עכשיו רופא הריאות רשם לי אנטיביוטיקה ותרופה  reloar ellipt פעמיים ביום בהוראות התרופה כתוב כי זה צריך לקחת פעם ביום אבל הדבר החשוב ביותר שהבהיל אותי היה - בין תופעות הלוואי השכיחות ביותר (יותר מאחת לכל 10 חולים) - דלקת ריאות ושיעול, זה בדיוק מה שאני מטפל (עכשיו העיקר שיעול)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי המחקר מדובר בשכיחות של 2% של דלקת ריאות או ברונכיטיס, כלומר 1 ל-200 וזה נחשב יחסית לסיכון נמוך. כמו בכל תרופה צריץ לשקול אם התועלת עדיפה על הסיכון עם הרופא המטפל. תגובה (0) (0)

שלום דוקטור לפני שבועיים התחלתי עבודה חדשה ובה הייתי צריך לנקות חדר מלא אבק, באותו הזמן לא ידעתי שאני רגיש לאבק ושהייתי בחדר 6 שעות, לאחר המקרה גיליתי שאני רגיש לאבק והתחילו לי שיעולים עם דם, קציתי לדעת האם הריאות מתנקות מתישהו מהאבק אשר נמצא בהם כי לפי מה שהבנצי, הם כן יתנקו בזמן הקרוב לא כמו עשן שזה אף פעם לא מתנקה לפי מה שהבנתי אז השאלה שלי זה האם בחודש הקרוב הריאות שלי יסיימו להתנקות מהאבק, ואם לא אז מה יש לעשות בקשר לזה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב אין בחשיפה חד פעמית סיכון ממושך. לפעמים באנשים עם רגישות יכול להתפתח התקף אסתמה ואז יש לטפל בזה. ממליץ לפנות לרופא המשפחה.

07/02/2019 | 20:22 | מאת: אלעד

היי דוקטור אני בן 19, יום אחד שהיה לי בית ריק אני וחברים שלי היינו בחדר של אחותי, והיינו שיכורים רצח, באותו זמן נשפך לנו כמות גדולה מאוד של מריחאונה וטבק על המיטה והריצפה בחדר, שכחתי מזה ולאחר חודשיים(היום) נזכרתי שזה קרה, אחותי בכלל לא מאווררת את החדר שלה ולכן אני מניח, שהטבק והמריחאונה נשארו בחדר זמן רב ואחותי שאפה אותם, אז רציתי לדעת האם זה מסוכן להריח אותם(טבק ומריחאונה) או שזה מסוכן רק בצורת עשן, ועוד דבר ראיתי מחקר שמוכיח שאנשים שעישנו מריחאונה הגדילה שלהם מאוטת וכתוצאה מכך הם נמוכים, אז רציתי לדעת האם זה ייתכן אפילו שאני מזכיר עוד פעם לא עישנו בחדר שלה או משהו פשוט נשפך שם כמות מכובדת, תודה רבה

שלום, עיקר הסכנה היא בעישון. בקרה הזה נראה לי שאחותך לא נחשפה לכמות משמעותית שתזיק לה או שתעכב את הגדילה שלה.

07/02/2019 | 08:29 | מאת: פני

היי עשיתי לבני צילום חזה ולא היה תשובה במקום הרופאה ביקשה את הדיסיק ואמרה שנראה לה בסדר הצילום והיא אמרה שגודל הלב נראה לה קצת קטן אתמול הבאתי את התשובה של הרופאה של צילום ראות רשום שצל הלב אינו מורחב אים הוא היה קצת קטן הוא לא היה רושם ??

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי הניסוח " אינו מורחב" מדובר בגודל לב תקין.

05/02/2019 | 22:10 | מאת: אלון

היי אני בחור בן 35 לוקח סימביקורט 160 פעמיים ביום כבר 10 שנים. עקב רמות קורטיזול נמוכות בבדיקות ותסמינים של חוסר קורטיזול כמו חולשה תשישות אני רוצה להספיק את המשאף. אני מרגיש שגם המצב של הנשימה טוב ואני לוקח אותו סתם מתוך הרגל. השאלה שלי איך לרדת ממנו? האם בהדרגה? האם במכה? יום כן יום לא?. קבעתי תור לרופא ריאות אבל התור הכי קרוב עוד חודש וחצי ואני רוצה להספיק איתו כמה שיותר מהר. אם תוכל להגיד לי מה הדרך הכי טובה לרדת ממנו? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר לרדת לפעם ליום ועוד חודש להפסיק אם הנשימה טובה.

05/02/2019 | 20:07 | מאת: אביעד

שלום דר יקר בעיה : פעם או פעמיים בשנה מצפצף ועובר עם טיפול ברלבר אליפטה ..בנוסף לעיתים יש לי צורך לקחת אוויר בצורה מוגזמת ממש לקחת אוויר מהפה כאילו לא נכנס אוויר מספיק לריאות מעין מועקה כזו מתחת לחזה מעל הבטן.. וכאילו האוויר שאני לוקח מהאף לא מספיק...ואז לוקח שאיפה מהפה .. בן 42 לא מעשן עוסק בספורט..היו לי 4 צפצופים במהלך שנה אחרונה ללא שיול או ליחה ללא המופטאזיס,ללא דיספניאה בפעילות. אין תסמינים נשימתיים ליליים. ברקע אני אלרגי לאבק . עשיתי צילום חזה הכל תקין (נבדק ע"י רופא) ספירומטריה תקין תגר מטכולין יצא תקין ,נשלחתי גם לבדיקות דם מערכת חיסונית וגם יצא תקין . החשד הוא לכאורה זיהום .. בכל פעם שהייתי אצל רופא ריאות הכל יצא תקין כולל בדיקת סטטסקופ והבדיקה שעושים עם האצבע ..ותפקודי ראות תקינים לחלוטין. כעת המליצו לי על CT ריאות אבל אני מפחד מהקרינה ..בכל פעם שיש לי את הקושי נשימתי הזה שבא מתחת לחזה (מעל הבטן ) אני לוקח שבוע רלבר אליפטה וזה עובר ... השאלה שלי : 1) האם אפשר להשתמש על בסיס קבוע ברלבר אליפטה פשו לחיות עם זה בכל פעם שזה קורה ? 2) האם היית ממליץ למרות הקרינה של CT ברזולוציה גבוהה לעשות CT ? תודה רבה. אביעד

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר להשתמש ברלבר באופן קבוע אבל זה מיועד לחולי אסתמה. המשאף פחות מתאים לטיפול לפי צורך. לטיפול לפי צורך מתאים משאף ארובנט או וונטולין. אם התלונות מאוד מפריעות לך יש הגיון לעשות סיטי.

שלום, היתה לי החמרה באסתמה מאז תחילת החורף. עברתי לסרטייד 500 פעמיים ביום וסינגולאייר. לא הייתי מאוזנת איתם, ועכשיו כך אני מאוזנת. אני רוצה לנסות בהדרגה להפחית בטיפול לראות אם זה אפשרי. במה עדיף להוריד קודם, בסינגולאייר, או להתחיל עם הורדת שאיפה אחת בבוקר? בלי קשר חשבתי לעשות תבחיני אלרגיה כדי לבדוק לאילו עצים אני אלרגית. אני מקבלת חיסונים נגד אלרגיה לאבק, ואיבדו לי את התוצאות של העצים שאני אלרגית. האם עדיף לחכות עם הבדיקה זאת עד שהאסתמה תחזור להיות כפי שהיתה רק עם סרטייד 250 פעמיים ביום? היא עלולה להחמיר לי את האסתמה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עדיף לרדת לסרטייד 250. אין בעיה לעשות בדיקת אלרגיה גם עכשיו.

שלום האם באסתמה מאוזנת עם סרטייד 500 פעמיים ביום וסינגולאייר תפקודי הריאות אמורים לצאת לא תקינים למרות שמאוזנים? או שאם מאוזננים הם אמורים לצאת תקינים? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, עקרונית הם אמורים לצאת תקינים במחלה מאוזנת ומטופלת.

05/02/2019 | 13:25 | מאת: מירית

היי שאלתי אותך כמה פעמין לגבי בני בן 13 וחצי אז צילום ריאות תקין החליפו לו את הטיפול מאוגמטין לאנביוטיקה של אזניל אתמול היה לילד שיעול בערב טורדני עד 2 בלילה וגם היום היום יום השני לטיפול באזניל 2 כדורים במשך שלושה ימים היום זה יום השני מתי אני אמורה לראות שיפור מאזניל אים צילום תקין ממה יכול להיות השיעול הזה

לקריאה נוספת והעמקה

שלול, יכולה להיות ברונכיטיס עם צילום חזה תקין. לצערי כפי שכתבתי לך, דיעול יכול להימשך שבועות אחרי זיהום שטופל. ממליץ לפנות לרופא ריאות ילדים.

05/02/2019 | 09:03 | מאת: אלה

שלום, ביצעתי בדיקת CT אנגיוגרפיה כתוב : רושם להצללות זכוכית חול עדינות במראה מוזאיקה על פני שתי הריאות ועיבוי קל של הקווים הספטליים בשתי הריאות. מה משמעות? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אי אפשר לומר בודאות, יכולים להיות מספר הבברים כגון מחלת לב, מחלת ריאות כרונית. ממליץ על הערכה במרפאת ריאות וביצוע תפקודי ריאות מלאים.

05/02/2019 | 03:57 | מאת: אלון

היי אני בחור בן 35 אסטמתי לוקח סימביקורט 160 שאיפה בוקר שאיפה ערב כבר 10 שנים רצוף. עשיתי בדיקות דם קורטיזול 8AM פעמיים חזרתי על הבדיקה ויצאו תוצאות מאוד נמוכות פעם אחת 30 פעם אחת 67 שהמינימום הוא 118. האם הקורטיזול הנמוך יכול להיות בגלל המשאף שמכיל בודסוניד? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לדעתי לא. מציע להתייעץ עם אנדוקרינולוג.

04/02/2019 | 18:56 | מאת: יאלוש

מהי פרוגנוזה ב nsip type cellular תודה בת 38

שלום, פרוגנוזה טובה מפיברוזיס. כל מקרה לגופו.

04/02/2019 | 13:30 | מאת: יאלוש

שלום מה הנזק של הנל במידה ולא מטפלים ?? תודה

שלום, אם יש פגיעה בתפקודי ריאה וקשיי נשימה עלולה להיות החמרה נוספת ללא טיפול.

04/02/2019 | 12:58 | מאת: מירי

היי שאלתי אותך כמה פעמים לגבי בני בן 13 וחצי לכחר שהטיפול לא עזר עשיתי צילום ראות ולא היה רופא שפענח את התשובה אבל שלחתי לרופא ריאות של הילד צילום והוא אמר שהלב קצת קטן בגלל שהריאות נפוכות ומלא אוויר האים זה באמת חזר משמעות שהלב קטן הוא אמר שלא צריך לעשות כלום רק החליף אנביוטיקה לאזניל והוא אמר שיש התקף אסמה קל ישמח לתגובתך

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לדעתי "לב קטן" זה לא תיאור מקצועי מדוייק. אני מציע שתפני את השאלה למומחה ריאות ילדים (המומחיות שלי היא יותר במבוגרים ויתכן שיש הבדלים בהתייחסות להוצאות הצילום) רפואה שלמה

שלום, האם סרטייד עובד בדיוק ל 12 שעות? עליי לעשות תפקודי ריאות, ואני תוהה כמה שעות להפסיק עם הסרטייד לפני. אולי עדיף לקחת טווח ביטחון שיהיה מעל ל 12 שעות? הבעיה היא שעשיתי תפקודי ריאות קצרים של דקה אצל הרופא שיצאו תקינים, ולקחתי לפני שיצאתי לרופא 2 שאיפות וינטולין וסרטייד. אני מאוזנת עכשיו עם סרטייד 500 פעמיים ביום (אסתמה) ויש ימים שבחורף שלא... ורופא אלרגיה אמר לי אתמול שזה מוזר שתפקודי הריאות יצאו תקינים במצב כזה ושהוא שם סימן שאלה האם זאת אסתמה(אני 15 שנים עם אסתמה.... ואלרגיה לאבק...). האם יכול להיות מצב ש 15 שנים טעו לי באבחון וזאת לא אסתמה? זה הגיוני? ואם כן, מה עוד זה יכול להיות? יש לציין שיש לי גם אסתמה של המאמץ בוודאות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אסתמה של מאמץ זו גם אסתמה. 12 שעות לא לקחת סרטייד זה מספיק.

03/02/2019 | 19:27 | מאת: רותי

שלום רב, בעקבות שיעול כבד נשלחתי לצילומי ריאות. מצ"ב הצילומים אשמח לדעת האם הצילומים מראים על דלקת או בעיה. תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לצערי לא הצלחתי לפתוח את הקובץ המצורף.

03/02/2019 | 03:21 | מאת: יונה חיים

לא אמרתי לי איך משתמשים באונברז עם ספיריבה אני חולהc.o.p.d משתמש נכון להיום רק בספיריבה בבוקר עם סרטייד 500. אני בתאילנד ושלחו מישראל אונברז 300. רופא מקומי הציע לי וגם רופא המשפחה שלי . שאלתי אחרי שימוש בספיריבה וגם בסרטייד כמה שעות אחרי זה אני יכול לקחת אונברז. בתשובתך..הקודמת אמרת שיש באונהרז מרכיב שדומה לסרטייד. במהמרים קודמים ידוע לי שרוב החולים לקחו אונהרז היה הקלה משמעותית במערכת הנשימה.עשיתי בדיקת ליחה ולא נמצאו ממצאים כמו דלקת. מודה לך על תשובתך .

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כמו שכתבתי יש כפילות בין אונברז, ספיריבה וסרטייד. אפשר לקחת את האונברז במקום הסרטייד ולראות מה יותר טוב.

02/02/2019 | 19:02 | מאת: מירי

היי שאלתי אותך לגבי בני שמשתעל בהתחלה היה שיעול טורדני לקחתי אותו לרופא ראות הוא אמר שיש לו סינוסטית ודלקת בדרכי הנשימה הרופא נתן אנביוטיקה אוגמטין ספרי אוטורבין וכדור איספד ומשאף בוקר ערב לציין הילד עשה תפקודי ראיה אין לילד אסמה שאלתי היום יום הרבעי לטיפול עדיין יש לילד שיעול מתי זה אמור לעזור ? ואים זה לא יעזור מה זה יכול להיות ? השיעול תופס אותו בבוקר ובערב שאלתי האים כדאי לעשות צילום חזה האים בדיקת תפקודי ריאות אמינה כול הזמן שאני הולכת לרופא הריאות נקיות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפעמים שיעול יכול להמשך גם חודש אחרי זיהום נשימתי. נראה לי שהטיפול שקיבלתם הולם וצריך להיעזר בסבלנות. לגבי צילום אם אין החמרה הייתי מחכה.

02/02/2019 | 19:32 | מאת: מירי

תודה אוקי קיבלנו טיפול טוב אבל מתי הוא אמור להשפיעה

31/01/2019 | 22:22 | מאת: שמשון

שלום, ברשימת תופעות הלוואי של משאף רלבר מופיע דלקת ריאות ודלקת סימפונות. אם כך, מה התועלת שבמשאף הזה? הרי זה ניתן לחולי ריאה שמנסים להתגונן מפני המחלות האלה... עד כמה זה שכיח?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי המחקר מדובר בשכיחות של 2% של דלקת ריאות או ברונכיטיס, כלומר 1 ל-200 וזה נחשב יחסית לסיכון נמוך. כמו בכל תרופה צריץ לשקול אם התועלת עדיפה על הסיכון עם הרופא המטפל.

התכונתי אם יש לי סרקדואיזיס מ 2012 וב 2016 זה כבר התקדם לטחול לכן כבר אי אפשר היה לעשות ברונכוסקופיה בריאות. האם זה אומר שזה לא נמצא בריאות ובעתיד זה יכול לעשות נזק בריאות ?( כי כרגע הנזק הוא קטן)

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, צריך להעריך את הנזק הריאתי לפי סיטי חזה ובדיקת תפקודי ריאות מלאים.

31/01/2019 | 19:59 | מאת: שיינה

אני חולת אסטמה. בבדיקת CT נמצאו קשרית ריאתית בקוטר 0.5 ס"מ וקשרית ריאתית בקוטר 0.2 ס"מ. רופא מפענח המליץ על מעקב ואילו רופא ריאות אמר שבגלל שאיני מעשנת אין לממצא משמעות ואין צורך במעקב. אשמח לדעתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה קצת גבולי וללא בדיקה יסודית לא הייתי רוצה להכריע. בגדול, כמה שהקשרית קטנה זה מלמד על אופי שפיר. קשריות עד 4 ממ לא מצריכות מעקב אם אין גורמי סיכון. 5 ממ זה גבולי.

האם לא ניתן לבצע מעקב אחר קשריות חשודות באמצעות LDCT או MRI?

31/01/2019 | 18:09 | מאת: ליאת

כפי שכבר שוחחנו בעבר בסרקדואיזיס התגלתה במקרה בצילום ריאות בשנת 2012 גם בבדיקה פתולוגית ברכונסקופיה היה רשום גרנולומות שמתאימות בסרקדואיזיס. ב 2016 התחיל עודף סידן אי אפשר היה לקחת ביופסיה מהריאות כי לא ראו כלום ובטעות הוציאו את הטחול והיה רשום גרנלומות ללא נמק מתאימות בסרקדואיזיס. אני מקבלת כרגע טיפול ביולוגי כבר שנה. תפקודי נשימה ירידה קלה בנפחים ובדיפוזיה לפני חצי שנה. יש לי בשבוע האחרון קוצר נשימה במיוחד בשכיבה . השאלה באופן עקרוני אם בסיטי לא רואים כלום. אז סימן שהסרקאודיזיס לא נמצא בריאות ואין סיכוי שזה יחזור לריאות. אני יודעת שיש הרבה סיבות לקו צר נשימה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סרקואידוזיס מתאפיינת יותר במהלך ממושך ןלכן פחות סביר שתלונות של שבוע קשורות לסרקואידוזיס והייתי מחפש סיבות אחרות.

31/01/2019 | 13:53 | מאת: שיראל

שלום רב התייעצתי פה בפורום מס פעמים כידוע לך ביצעתי מס רב של בדיקות אך עדיין קשיי נשימה נוחת וונטולין מס פעמים ביום יש קשיי נשימה בעיקר אחרי האוכל האם יש קשר בין הדברים האם זה דבר נורמלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מציע לבדוק בליעה וחומציות בבירור במרפאת גסטרו.

31/01/2019 | 10:07 | מאת: מירי

היי שאלתי אותך לגבי בני כמה פעמים בן 13 וחצי ורשמתי לך שתפקודי ראות יצא תקין לקחתי אותו פרטי לרופא ראות ילדים שהוא יש לו שיעול טורדני אז רופא ראות אמר שיש לו סינוסטית וגם דלקת בדרכי הנשימה ונתן אוגמטין אוטורבין היסטפד ומשאף שאלתי לאחר כמה זמן אני אמורה לראות שיפור בשיעול

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מניח שתוך שבוע יהיה שיפור. רפואה שלמה

31/01/2019 | 17:47 | מאת: מירי

תודה רבה אני מאוד לחוצה בבוקר שהוא קם תופס אותו שיעול ובצהרים מידי פעם ועוד פעם מתחיל השיעול בערב אני מאודלא יודעת מה לעשות האים בכול זאת אים כול הטיפול שהוא לוקח כדאי לעשות צילום ראות ?? מה זה יכול להיות השיעול הזה שתופס אותו

אפשר תשובה בבבקשההה

30/01/2019 | 13:30 | מאת: מיראל

שלום רב. בת 41 מעשנת מזה 20 שנה. כאשר 10 שנים מעשנת כבדה ובשנים האחרונות עד 10 סגירות ליום. מזה שנתיים יש לי כאב קבוע בגב האמצעי מצד שמאל (או שאולי זה שכמה? )הכאב הוא רק בתנוחה מסויימת ורק בנשימה עמוקה /עיטוש. יכולות להיות תקופות שהכאב כמעט ואינו מורגש ויכולות להיות תקופות (כמו בזמן האחרון ) שהכאב מורגש יותר. כשאני זקופה לחלוטין או שוכבת על צד שמאל ולוקחת נשימה עמוקה, הכאב אינו מורגש כלל. בדיקת רנטגן ריאות מלפני שנה תקינה. בדיקת נשיפה במאמץ לפני חצי שנה תקינה. אין שיעול. אין קוצר נשימה. יש מידי פעם בשנה האחרונה מין שריקות /צפצופים בשאיפה עמוקה מאד. אני מאד מפחדת שמא מדובר בסרטן ריאות בגלל העישון. רופאת המשפחה אינה מתרגשת ולא רואה צורך לשלוח לסיטי. מה לדעתך? האם יש מקום לדאגה לפי התיאורים שלי?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סביר יותר שמדובג בכאב ממקור שריר או עצם. יתכן שתרופות כמו אדויל או אטופן יעזרו. במעדה שיש תלונות צריך לנסות להגיע לסיבתן ואם הן נמשכות להמשיך בבירור כולל אורתופד, רופא ריאות וייתכן גם בבדיקות הדמיה כמו סיטי.

30/01/2019 | 09:36 | מאת: יאלי

שלום מה ההבידל בן cop/boop לבין nsip אשמח להסבר לידע כללי תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, Cop או boop הם תהליכים דלקתיים ממושכים אך לרוב נמשכים מספר שבועות עד חודשים ויכולים לחלוף לגמרי. Nsip לרוב הוא תהליך דלקתי ממושך יותר שיכול להשתפר אבל בדרך כלל נשאר ברמה מסויימת תמיד.

29/01/2019 | 17:59 | מאת: מוריה

שלום דוקטור דרור מה שלומך, עשיתי לפני שבוע בדיקת סי טי ובהערות נרשם שיש בעונה הימנית ממצא תסנין פוקאלי תת פלוירלי בצפיפות זכוכית מט. מה זה בעצם אומר ? והאם עלי לקבוע בדחיפות תור לרופא ריאות.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מדובר בתסנין שיכול להיות בגלל דלקת ריאות. אם היה שיעול או ליחה כדאי לבקש אנטיביוטיקה ולחזור על הבדיקה כעבור חודש וחצי. כמובן ייעוץ במרפאת ריאות מתבקש.

29/01/2019 | 08:11 | מאת: אשר

אני בת 18 ועברתי ניתוח באחרונה שהסתבך ונוצר פנומאתורקס ספונטני בריאות לאחר חודשיים נשלחתי לסיטי ריאות ורשום לי: הודגמו שינויים פיברוטים קלים בפסגות עם (בי.אל.אי.בי זעיר בקוטר כ-6 ס"מ בפסגה מימין. ובנוסף , מוקדים זעירים תת-פלאורליים בפריפריה דו צדדי ממצאים בלתי ספציפיים . מזה אומר?

שלום, BLEB פרושו בועה בריאה. אני מניח שמדובר ב 6 מ"מ ולא 6 ס"מ. במידה שזה הגודל ניתן להסתפק במעקב. במקרה שיש בולה גדולה לפעמים יש צורך בניתוח למנוע פנוימוטורקס חוזר.

האם גידול שפיר או שומני שפיר בגודל 1.9 סמ בדופן בית החזה משמאל עליון יש להסיר בכל מקרה? האם הפרוצדורה קשה? צלקת גדולה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם זה שפיר לא חייבים להסיר. לגבי צלקת ממליץ לדבר עם המנתח. תלוי במיקום. אני מניח שתהיה צלקת מינימלית.

תודה האם זה לא יכול להפוך לממאיר במשך הזמן?

שלום, אם זה שפיר זה לא יהפך לממאיר.

29/01/2019 | 00:05 | מאת: ענבל

שלום רב , במשך כ 3 שנים יש לי שיעול שבא והולך כל כחודשיים ונמשך שבועיים. לפני כ שנתיים וחצי עשיתי סיטי חזה ולא נמצא כלום בחודשים האחרונים יצא לי פעמיים ליחה עם טיפת דם. הרופא רוצה שאבצע בדיקת סיטי חוזרת. אני מאוד חוששת מהקרינה מכיוון שרק לפני שנתיים וחצי ביצעתי והבנתי שזה כ 750 צילומי רנטגן. רציתי לשאול האם יש בדיקה אחרת שיכולה לראות את מה שהסיטי רואה האם ברונכוסקופיה רואה את אותו הדבר ? במידה ואצלנו להשיג לך הפניה במקום לסיטי. יש לציין שאני מעשנת כ 5-10 סיגריות ליום . כ 10 שנים אודה לתשובך

לקריאה נוספת והעמקה
29/01/2019 | 00:16 | מאת: ענבל

תיקון: * במידה ואצליח להשיג הפניה לברונכוסוקפיה במקום לסיטי. או בדיקה אחרת.

שלום, הברונכוסקופיה לא באה במקום הסיטי. מדובר בבדיקות משלימות. לעיתים אפשר לוותר עליהם אבל זה תלוי בתלונות שלך וכל מקרה לגופו. צריך לדון על כך במרפאת ריאות.

28/01/2019 | 23:31 | מאת: רועי

שלום, אני בן 30, לפני כשבועיים הייתה לי בערב ליחה דמית, בבוקר לאחר מכן היו קצת חוטי דם בליחה. במהלך השבועיים לא ראיתי דם. אתמול בערב חשתי כאב גרון ק והבוקר כשקמתי הרגשתי משהו בפה, וירקתי קריש דם באורך 2 ס"מ עם קצת ריח רע. לא יודע אם קשור אבל בשתי הפעמים היה אובך בחוץ. האם יש מקום לדאגה? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, במידה שזה חד פעמי ומלווה בליחה אין מקום לדאגה. מציע להיבדק על ידי רופא המשפחה.

28/01/2019 | 21:56 | מאת: יאלי

שלום לגביי טיפול התחילו לי מדכאי חיסון לא סתרואידים מבחינת המצב לא הכי טוב ...אני הבנתי שהמחלה הזו כרונית שומרים על הקים שלא יתדרדר כי נאמר לי שעם השנים פחו. טוב מקווה שלפחות הטיפול יעזור כי אני סובלת מאוד למיטב ידיעתי התחילו טיפול באימוראן סטרואידים יש לי בעיה לקחת . האם זאת מחלה מדבקת או שנדבקים ממנה למשל כשמישתעלים תודה

לקריאה נוספת והעמקה

המחלה לא מדבקת. הטיפול בסטרואידים הוא היעיל ביותר. אימורן ניתן לרוב כתרופה שניה. המחלה היא אכן כרונית אך יכולה להשתפר מאוד עם הטיפול.

28/01/2019 | 13:56 | מאת: יאלי

שלום רב בת 38 מאובחנת עם הנל מבקשת לדעת האם יש מה לעשותת חוץ מדיכוי מערכת חיסון והאם זה מחלה נדירה אשמח להסבר תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זאת מחלה יחסית נדירה אבל יש סיכוי גבוה לשיפור בעקבות הטיפול. מאחר המחלה נגרמת מפילות יתר של מערכת החיסון יש צורך בטיפול בסטרואידים לדיכוי חיסוני. הטיפול צריך להיות מותאם לדרגת חומרת המחלה.

27/01/2019 | 14:51 | מאת: מירי

היי שאלתי אותך לגבי בני בן 13 וחצי מאתמול יש לו שיעול טורדני והיום מהבוקר שיעול טורדני לקחתי אותו לרופאת ילדים אמרה שהריאות נקיות ולא צריך צילום אני מוטרדת מאוד מהשיעול הטורדני מה לעשות אל מנת לעקל הילד מרגיש נזלת תקועה בגרון מה צריך לעשות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אפשר להשתמש באקמול צינון למשל להקלה. ככל הנראה מדובר במחלה וירלית שתשתפר תוך זצן קצר.

היי דר עכשיו חזרתי מהרופאה היא אמרה שהריאות נקיות ושאלה את הילד איזה כיתה הוא בכיתה ח לפני חודש וחצי הוא קיבל בבית הספר חיסון לשעלת הילד עדיין יש לו שיעול טורדני ומאוד מציק הילד קיבל אתמול סירופ היסטדקס וזה לא עוזר שאלתי השיעול הטורדני לא מסוכן ? לגבי צילום ריאות הרופאה אמרה לחכות אים יהיה החמרה אוו חום האים כדאי לעשות צילום ? לגבי שעלת אים הילד קיבל חיסון מה הסכוי לשעלת ? מה לתת לילד שזה יריגעה את השיעול לציין היה חשד לפני שבועיים לסינוסטית וקיבל אוגמטין יכול להיות שיש לילד דלקת ראות חסויה

שלום, 1. שיעול טורדני אינו מסוכן אבל חייבים לחפש את הסיבה ולטפל בה. 2. נשמע לי סביר לחכות כמו שהרופאה אמרה. 3. סיכוי נמוך מאוד. 4. תה עם דבש יכול לעזור. 5. יכול להיות אבל אוגמנטין היה אמור לעזור גם לדלקת, בנוסף כדי לאבחן דלקת ריאות צריך לעשות צילום ועד שלא עשיתם צילום אי אפשר לשלול בודאות.

היי תודה רבה יש לי שאלה רשמתה לראות ממה נובע השיעול הטורדני מה הסיבה יכולה להיות תפקודי ראיה תקנים הרופאה אומרת שהריאות נקיות האים זה יכול להיות דלקת ריאות כי לילד אין חום

27/01/2019 | 11:53 | מאת: דורית 2019

שלום רב האם ניתן לקחת המנה היומית של משאפי רלבר ואינקרוז ממש לפני השינה בלילה? לפני ציחצוח השיניים ושטיפת הפה תודה רבה

כן

שלום דר', בת 30,ברקע אלרגיה ונזלת אלרגית על בסיס קבוע. אובחנה אצלי אסטמה קלה ב2017, תפקודי ריאה יצאו תקינות, אך קיבלתי משאף סימביקורט ולקחתי לפני שינה כמעט באופן מלא כשידוע שצריך לקחת בוקר וערב. לא עשיתי זאת. אני חמישה חודשים אחרי לידה ולפני חודש הוחמרה לי האסתמה מאוד, ברמה כזו שהייתי פעמיים במיון בגלל קוצר נשימה רציני ופעם אחת אושפזתי. בכל הפעמים הללו קיבלתי פרדניזון ולאחר האשפוז אני עושה פעמיים-שלוש ביום אינהלציות של ונטולין, אירובנט ולוקחת משאף רלבר (הוחלף מהסימביקורט). תמיד לאחר הפסקה בשימוש בסטרואידים האסתמה חוזרת באופן קשה. מרגישה מיואשת, אובדת עצות כי אף פעם לא הייתי במצב כזה בעבר. האם זוהי אלרגיה אשר גורמת למצב הזה? האם יש דרך יציאה מההתקפים הללו ללא קבלת סטרואידים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, טיפול נגד אלרגיה חשוב וכן לטפל בסינוסים בהכוונה של רופא אאג. יש תרופה בשל זולייר שניתנת בזריקות ומיועדת לאסתמה אלרגית קשה. פני לרופא הריאות שלך.

תודה רבה דר'. השבוע אטפל אצל רופא אלרגיה ורופא ריאות! האם נגרם מצב שיכול להיות בלתי הפיך למערכת הנשימה שלי? משתעלת הרבה ומוציאה ליחה בצבע ירוק קל/צהוב. חוששת מאוד.

שלום, לרוב בהחמרה של אסתמה יש שיפור לאחר הטיפול ואין נזק בלתי הפיך.

תודה דר' על התשובה , שאלה נוספת, אתמול התחלתי טיפול רציני שניתן מרופא ריאות. 2 פעמים בודיקורט באינהלציה 3 פעמים ונטולין ואירובנט פרדניזון 40 מג סימבירוקט 3 פעמים ביום סינגולייר לפני שינה ותרסיס אבאמיס האם זה הגיוני שבערב אני מרגישה קצת יותר חסומה? הרבה ליחה, שיעול ורוק. התחלתי את הטיפול אתמול. אשמח לתשובתך

שלום, יתכן שהשפעת האינהלציה תמה בערב, ממליץ להוסיף אינהלציה במידה שיש תחושה של חסימה בערב.

תודה רבה לך אז זאת אומרת לעשות 4 פעמים ביום ונטולין ואירובנט? האם אחרי כל הטיפול הזה יש סיכוי לאזן את האסתמה? - אני צריכה לחזור אחרי שבועיים לרופא. אני אובדת עצות ומפחדת.

26/01/2019 | 19:25 | מאת: מירי

היי בני בן 13 כבר חודשים משתעל לקחתי אותו לרופא ראות נתן לי לעשות אנלציות אים וונוטולין ובדוקירוט וכדורי זיטו לא עזר הילד משתעל כול שעה שיעול נתן לו לעשות תפקודי ריאיה יצא תקין אין אסמה לפני שבועיים שוב פעם אפצי נזלת ושיעול הרופאה אמרה שזה סינוסטית ונתנתה אוגמטין ועדיין השיעול קיים מה עושים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא תמיד תפקודי ריאה תקינים שוללים אסתמה. ממליץ לבדוק גם טיפול נגד אלרגיה ולחזור לרופא הריאות לביקורת.

26/01/2019 | 17:53 | מאת: דליה שרון

אני אחרי שני סביבי טיפול במבטרה הסיבוב האחרון הסתיים השבוע. שאלתי היא מתי אני יכולה לבצע בדיקת תפקודי ריאות וסי טי ריאות בכדי לראות את השפעת התרופה למחלתי. תודה על תשובתך. שבוע טוב

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מעריך שאת צריכה להיות במעקב עם תפקודי ריאות מלעים לפחות כל 3 חודשים. סיטי אחת לחצי שנה בשלב זה.

שלום, האם אריוס משפיע ל 24 שעות? והאם יכול להיות מצב שפטריה בגרון ובלשון עקב משאפי אסתמה לא תעבור לא עם כל המשחות והתרחיצים ולא עם טיפול תרופתי בכדורים אנטי פיטירייתים? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אריוס אמור להשפיע ל 24 שעות. בדרכ העיפול המקומי עוזר ללשון ולפה.

25/01/2019 | 17:32 | מאת: חלי R

האם וכמה מסוכן להיות עם דיפוזיה במספרים אלו האם ניתן לשלוח קובץ תמונב כללית תפקוי ריאה תפודי ריאה דיפוזיה 44 בברכה אני

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מה שחשוב זה למנוע פגיעה נוספת כמי למשל בחשיפה חעישון וגם לוודא שבאמת מדובר באמפיזה בעזרת בירור במרפאת ריאות.

12/02/2019 | 18:36 | מאת: חלי

מד בר באפיזמה אסטמה ו COPD מוגדרת הנכות כללית אין מה לוודא זה כבר אובחן ליפני עשר שנים ומוגדרץ חולה בשלושת המחלות הללו ואחן עישון מיסה עשר שנים מרגישה עייפות כרונית כאבים בשרירים בעצמות האם יש טיפול חדשני מעבר לתרופות רלבל וספירבה

25/01/2019 | 15:02 | מאת: מיכל

בבדיקת סיטי עם חומר ניגוד : 1.תת עורי בדופן בית החזה משמאל בחלק העליון תהליך היפודנסי בקוטר 1.9סמ שאר בפרמטרים תקינים. מה זה אומר והאם זה מסוכן? תודה

לקריאה נוספת והעמקה
25/01/2019 | 17:20 | מאת: מיכל

שכחתי להוסיף גם - שינויים פירוטים קלים הפסגות הריאות אני בת 58 לא הייתי חולה בדלקת ריאות ואף פעם לא עישנתי מה זה אומר?

שלום, זה בדופן בית החזה, אולי מדובר בגידול שומני שפיר. השינויים הפיברוטיים התוארים כקלים ולא נראה זזה מסוכן. מימלץ לפנות לרופא ריאות לבדיקה ומעקב.

28/01/2019 | 06:14 | מאת: מיכל

תודה. רשום גם שאין ממצא חשוד האם בכל מקרה יהיה צורך להוציא את הנגע גם אם הוא שומני או גידול שפיר? יש לי תור לרופא ריאות רק בעוד שבועיים אשמח למענה

25/01/2019 | 11:51 | מאת: מיכל

שלום, כתבת לי שאפילו שיש לי אוטיקריה ואלרגיה לאבק ואסתמה שלא מאוזנת לא קצת בחורפים. (לוקחת סרטייד 500 פעמיים ביום וסינגולייר) עדיין בסל לא יאשרו לי זולייאר כל עוד לא קיבלתי סטרואידים בכדורים, אלא אם כן אסור לי לקחת עקב סוכרת לא מאוזנת או לחץ דם. יש לי תנגודת לאינסולין ואני לוקחת גלוקומין 1 ביום. בבדיקות הדם יראו שאני מאוזנת, אבל אם אעשה העמסת סוכר זה לא יצא תקין. האם על סמך זה כן אוכל לקבל את הזולאייר בסל? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שיאשרו. שווה לנסות.

25/01/2019 | 11:47 | מאת: R.A

אני מוגדרת חולת COPD ואסתמה עם אפיזמה ריצינית הגדרת הרופאה אי נמאת במעקב לאחרונה FVI 80 K לעומת 56 חילת המחלה הרבה גיחות חדר הלם עד סכנת הנשמה מאכותית לאחרונה הדיפוזיה ירודה 44 המוגלובין HB 14 TLCO 44 KC0 האם מסוכן מיידית או אפשר לחיות עם זה עוד שנם חח בת 60י? VA1.52H

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא נראה לי שזה מסוכן מיידית. אני מכיר חולים שחיים שנים עם אמפיזמה קשה. חשוב להיות במעקב מסודר במרפאת ריאות.

24/01/2019 | 16:08 | מאת: מיקי

בשנת 2014 קיבלתי חיסון פאמאווקס לדלקת ריות . בשנת 2015 קיבלתי חיסון פרוונר. האם אני צריכה שובלהתחסן היון ואני מקבלת הרבה דלקות ריאה. אני בת 68 . מערכת חיסון נמוכה .בעקבות מחלה קשה לפני עשרות שנים.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש מקום לתת עוד מנה של פנוימובקס. כדאי לבדוק אם יש חסר באימונוגלובולינים שניתן לטפל בו.

24/01/2019 | 11:18 | מאת: מיכל

שלום בת 35. אסתמה מאוזנת עם סרטייד 500 פעמיים ביום וסינגולאייר, אבל בחורפים חצי מהחורף לא. קיבלתי פרנידזון רק לפני כמה שנים, בחורף הזה היתה החמרה קשה אבל הרופא העדיף שאמשוך זמן עם 4 פעמים ביום וינטולין כשלא הייתי מאוזנת. יש לי בנוסף גם אלרגיה לאבק(מקבלת חיסונים) ואוטיקריה. האם יאשרו לי בסל טיפול בזולאייר או שבגלל שלא קיבלתי 2 קורסים של סטרואידים בכדורים לא יאשרו? תודה מראש

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בעיקרון נדרש על פי הסל כשלון של טיפול בסטרואידים אלא אם כן אסור לך לקבל סטרואידים בגלל בעיות של לחץ דם או סוכרת לא מאוזנים. אני מניח שזה היה רופא ריאות שלא הסכים לתת לך סטרואידים. הגישה שלי שונה ובמידה שיש צורך אמיתי הסטרואידים מאוד עוזרים כשהם ניתנים לזמן קצר.

שלום בן 15, מזה כ 3 חודשים נמצא אצלי שיעול סמוי שמתפתח רק כאשר אני מעט מתקרר או שמשתעל למרות שאיני מרגיש צורך בכך וזה הופך כבר להיות שיעול רציני. כשאני משתעל אני מרגיש אחר כך טעם של ״מחלה״ בפה או טעם ״חיידקי״ בפה כמו מוגלה מזוהמת. אני לא יכול להסביר את התחושה הזאת בתיאור ספציפי. פעם אחרונה שזה קרה לי יצא לי קצת גם בשיעול. פעם אחרונה שהתלוננתי על זה לרופאה היא אמרה שיש לי ברונכיטיס ונתנה לי אנטיביוטיקה שלא כל כך עזרה. צצו לי מחשבות בראש אולי מדובר בשחפת סמויה או בדלקת כלשהי אני לא באמת יודע. לפי תיאורים אלו מה אתה חושב שאני מתאר? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי יש לך אסתמה קלה, מציע להמשיך בירור במרפאת ריאות.