פורום מחלות ריאה

הפורום יעסוק בנושאים הקשורים למחלות ריאה ומחלות דרכי הנשימה, כגון: סרטן ריאות אבחון בדרך ברונכוסקופית, אבחון וטיפול בדרך ברונכוסקופית למחלות שונות של דרכי הנשימה, שיעול ממושך, מחלת ריאות חסימתית כרונית COPD, אסתמה, נוזל בקרום הריאה אבחנה וטיפול.
2407 הודעות
2279 תשובות מומחה

מנהל פורום מחלות ריאה

18/10/2018 | 14:21 | מאת: רבקה

תוצאות סי טי אשמח אם תאמר לי אם יש מקום לדאגה התור לרופא רחוק בת 62 עם שיעול בכמה חודשים האחרונים מודגמת הגדלה קלה של אונה שמאלית של אונה שמאלית של בלוטת התריס הנמשכת לכיוון המיצר עד לגובה d3 הצללה מוקדית/ פוקאלית כ-5 מ״מ בבסיס של LLL צמודה לסרעפת שמאלית . הרחבה קלה של הברונכים בריאות דו״צ ללא עיבוי דופנות הברונכים אשמח לעזרתך התור שלי לרופא ריאות רחוק

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כללית התשובה לא מדאיגה. הגדלה של בלוטת התריס היא ממצא שפיר בדרך כלל ואינו דורש טיפול. אבחום מדוייק יותר של בעיות בבלטות התריס נעשה בעזרת אולטרסאונד ומרפאה אנדוקרינולוגית. הצללה מוקדית קטנה היא לרוב שפירה, במידה שיש גורמי סיכון של עישון מומלץ על בדיקת סיטי למעקב כעבור מספר חודשים. הרחבה של הסימפונות יכטלה לגרות להצטברות ליחה ושיעול אולם במקרה שלך לא מתוארת דלקת. מומלץ על המשך המעקב והטיפול במרפאת ריאות.

בת 44 ממאי עד היום 8 פעמים סבבים של אנטיביוטיקה בשל סינוסיטיס ודלקת ריאות. כל פעם מקבלת אנטיביוטיקה יש הקלה אך עדיין משתעלת בקטנה. הדלקת עם חום עד 38 בפעמים שמדדתי אך אני מרגישה צמרמורות והזעה אחרי נורופן. שאלתי מימה זה איין פתרון. הופנתי למרפאת ריאות נשלחתי לבדיקות אימוניות והכל תקין בבדיקות הדם והליחה. התור עוד רחוק ואואני שוב עם דלקת חמורה חום... מה לעשות ומימה זה????

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי יש בעייה במערות הפנים שניתן לפתור בניתוח. ממליץ גם על ייעוץ אא"ג.

שלום האם משחת וולטרן גם מפחיתה דלקות למרות שזה לא נכנס לגוף?כאבים בקרום הריאןת

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב המשחה נספגת בעור ובשריר ולא משפיעה על קרום הריאה ובמקרים כאלה צריך טיפול בכדורים עם חומר דומה לוולטרן.

שלום , חזרתי מטרק מנפאל בו שהיתי שלושה שבועות בגבהים של מעל 5000. עשיתי לפני שעה צילום חזה עפ בקשת הרופאה.ואני לא מבינה את התשובה . תת הצללה בrml , קורלציה עם הממצאים הקלינים ... אשמח לעזרתך...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, התשובה של הצילום אומרת שיש חשד לדלקת קלה, המליצו לבדוק אם זה מתאים לתלונות שלך, כגון: האם היה לך שיעול, חום וכו'. במידה שכן זה יכול להתאים לשאריות של דלקת ומומלץ לחזור על צילום חזה עוד כחודש לוודא שהכל חלף.

שלום, מה הבדיקות שיש לבצע עמנת לשלול גידול ממאיר. מה הטיפול שנותנים במקרה ולא מדובר במחלה ממאירה. תודה!!

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בעקרון קשרית של 2 ממ לא חשודה ואינה דורשת מעקב או טיפול גם במי שמעשנת. יש גישה לבצע סקירה לגילוי מוקדם לסרטן ריאה למי שמעשן בגיל 55 עד 77 ובמסגרת הזו עושים סיטי חזה במינון קרינה נמוך כל שנה גם אם לא מוצאים שום דבר.

11/10/2018 | 20:58 | מאת: יוסי

דר שלום, - לפני שנה המלצת לי לבצע חיסון נגד שפעת וגם נגד דלקת ריאות. כך גם עשיתי. - השנה אמרו לי בקופת חולים שחיסון נגד דלקת ריאות מבצעים כל מספר שנים, לפי הוראות רופא. - שאלתי - מתי לבצע חיסון נגד דלקת ריאות? רקע: אני מאובחן כחולה פיברוזיס IPF FVC - ~75%... ליחה ושיעול ברמה בינונית.... פרט לכך די מרגיש טוב. תודה רבה, יוסי

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, חיסון לשפעת מבצעים כל שנה. חיסון פנוימובקס לדלקת ריאות מבצעים פעם אחת למי מהוא מעל גיל 65. למי שקיבל פעם אחת מתחת גיל 65 נותנים מנה נוספת ואחרונה כעבור 5 שנים. קיים חיסון חדש שנקרא פרבנר 13 נגד דחקת ריאות והוא מומלץ למי שיש לו מחלה כמו שלך ואני ממליץ עליו.

11/10/2018 | 17:57 | מאת: נתנאל

שלום דוקטור יקר אני אתאר לך את המקרה שלי אשמח לחוות דעת וברור לי שזו רק השערה דרך האינטרנט.... בחור בן 26 לא מעשן עוסק בספורט בדיוק לפני שבועיים החלו תסמינים שנראו לי כמו צינון גרון מציק לילה ותחושה כללית רעה לאחר כמה ימים הגרון הציק הליחה נהייתה צהובה וקשה מאוד תקוע בלוע ושיעול עמוק מאוד..צילום חזה יצא תקין התקבל אנטיביוטיקה רוסקו כעת לאחר שבועיים נשארו 2 תסמינים שמאוד מפחידים אותי האם זה סביר כאב קל באזורים שונים בחזה וצרידות בגרון שאף פעם לא חוויתי כאילו משהו תקוע לי כול זה בשבועיים האחרונים האם זה סביר? עשו לי אנהליציה ומחר מסיים אנטיביוטיקה כמובן שמה שמפחיד אותי זה רק דברים ממש גרועים ואני לא מעשן...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מניח שאתה עדיין סובל מתסמינים של דלקת גרון. אני מציע לחכות עוד שבועיים ואם אין שיפור להיבדק על ידי רופא אאג. לא סביר בבחור צעיר כמוך שלא מעשן שיש כאן בעיה מעבר לכך.

11/10/2018 | 08:03 | מאת: אסתר

לאחרונה גם כולסטרול ldl137 האם יש סכנה להתלקחות נשימתית ? תודה על מענה . 

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא רואה קשר בין רמת הכולסטרול לבעיה בנשימה.

דוקטור רשמתי לך הודעה מתחת שאני בן 26 עם מחלה בשבועיים האחרונים ליחה חולשה צילום חזה תקין....דבר נוסף שרציתי לשאול האם סביר שאחרי 3 ימים של שיעול די חזק ועמוק..כואב לי כבר חמישה ימים בחזה כאב שמשתנה במנח גוף ימנית לסטרנןם כאילו זה סביר רוצה לציין שרופא לא שמע בעיה בריאות וצילום חזה תקין הקטע שהכאב הזה מטריד אותי פיזית נפשית...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יתכן שבעקבות שיעול חזק יש תזוזה של הצלעות, לפעמים אפילו סדק וזה כואב. עם הזמן הכאב חולף והצלעות מתאחות. ניתן להשתמש בכדורים משככי כאבים. במחלה כמו שאתה מתאר הסביר ביותר שמדובר במחלה וירלית כמו שכתבתי לך והיא תחלוף בזמן הקרוב.

שלום רב, אבחנה ב- ct: בצקת בסינוסים האטמואידלים. רופא ריאות במרפאת שיעול של איכילוב נתן פעמיים ביום אוגמנטין 875 מ"ג כ"א ופעמיים ביום 2 התזות לכל נחיר של דתאמצין. רופאת המשפחה נתנה במקום אוגמנטין (מאחר ובעבר אובחנתי כאלרגית לפניצילין כשלקחתי רפאפן, במוקסיפן היה בסדר) 3 פעמים ביום דלאצין סי 150 מ"ג כ"א. האם הטיפול זהה או חלש יותר? תודה מראש.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הוא לא זהה אבל יכול להיות יעיל למצבך באותה מידה. במקרים של רגישות לפעמים צריך להתפשר ולא נותנים את האנטיביוטיקה שהיא הבחירה הראשונה.

09/10/2018 | 14:01 | מאת: גיא

דוקטור האם יש לך כיון ברור לי שזה רק פורום אבל לפרטי המקרה אם תוכל להגיב כי עד שאראה רופא זה רק עוד חודש ואני לחוץ.......אני גבר בן 26 עוסק בספורט ללא מחלות רקע לפני שבועיים התחלתי להרגיש לא טוב באזור הגרון וחולשה תחושה של חולי לאחר מכן הגיעו 3 ימים של נזלת ולילה צהובה קשה ועקשנית מהגרון ואז הגיעו יומיים של שיעול קשה בלילה שמנע ממני לישון כך שאחרי שבוע נגשתי לרופא צילום חזה יצא תקין אבל היא שמעה את הריאות טיפה אז נתנה לי מולקולריות לליחה ואנטיביוטיקה רוסקו 150 למשך שבוע....היום אני ביום האחרון של הרוסקו ובסך הכול שבועיים מאז תחילת המקרה יש לי מעט כאב בחזה ימנית לעצם הסטרנום ההרגשה הכללית שלי ויפה טובה יותר הבעיה העיקרית שבשמה אני פונה אליך אני נותרה לי לילה שקופה שמרגיש תקועה לי בגרון..שיעול קל יותר פחות עמוק..וכאב בחזה האם יש לך איזה כיווץ או המלצה בחיים לא חוויתי דבר כזה אני מנסה להרגיע את עצמי שהצילום יצא תקין...ואני לא מעשן..

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, קרוב לודאי שמדובר במחלה וירלית של דרכי הנשימה העליונות וייקח עוד שבוע או שבועיים עד שתבריא לחלוטין.

22/10/2018 | 14:04 | מאת: הראל

בזמן האחרון אני מרגיש בגרון יובש וחם.ואז כאלו ניסתם לי דרכי הנשימה.וגם שאני רואה TV והרוש נוטה כלפי מטה אני מרגיש כאילו ניסתם לי דרכי הנשימה.גם שאני יושב בכיסא.הרופא בדק אותי כללי הכל בסדר.א.ק.ג.בסדר שלח אותי לעשות צילום חזה.וספירומטריה פשוטה שאני מחכה בתור.יש לציין שאני כבר 5 שנים שלא מעשן וזה פיתאום הופיע לי ממש משונה.ומוזר

08/10/2018 | 20:54 | מאת: אני

יש לי שאלה: למה משתמשים במונח הזה תהליך שאתי? ותופס מקום במקום לומר גידול? היה לי סרטן ריאות וכתבו בצילום חזה שזה תהליך שאתי ודברו על תופס מקום. לא הבנתי מה זה, שאלתי את מי לא, אף אחד לא הסביר. כן אמרו שצריך ct אבל לא אמרו לי שזה ככל הנראה סרטן. אזי לקח חודשים עד שהבנתי והפסקתי התנגד לכל בדיקה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שאת בהקשר הזה פירושו חשד לגידול. בשפה הרפואית זה היינו הך. הרבה פעמים רופאים לא רוצים להתחייב כאשר יש רק חשד ואין אבחנה ברורה לפני ביופסיה ולא רוצים להשתמש במילה גידול. יש הרבה צורות של ביטוי ולכל אחד דרך שונה להעביר את האינפורמציה. בכל מקרה חשוב להעביר את המסר ומבחינתך לשאול מה המשמעות של כל דבר.

09/10/2018 | 22:53 | מאת: אני

תודה רבה על ההסבר! אני חושבת שהמצב בעיותי והיה טוב להשתמש במונחים שאנשים מבינים . פעם הראשונה שקבלתי הסבר טוב.

שלום דוקטור, בעקבות כאב ממוקד באיזור הצלעות וכן בעל נשימה עמוקה, הרופא שלח אותי לצילום ריאות. בפענוח היה כתוב "שינויים אינטרסטיציאליים בפסגות" הרופא הפנה להמשך בירור בCT רציתי בבקשה לשמוע - מה זה אומר? האם זה מחלה כלשהיא? בבקשה תשובה מהירה כי אני בלחץ... אציין שאין לי קשיי נשימה. תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הרבה פעמים רואים בצילומים דברים שהם סימנים של דלקות ישנות ואין להם משמעות. בסיטי התמונה יותר ברורה אבל תמיד צריך לראות את ההקשר עם מה שהמטופל מרגיש וכל מקרה לגופו. נראה לי שאין לך מה לדאוג לפי התיאור ומציע להשלים את ההערכה במרפאת ריאות.

שלום, בן 44 אסתמטי מילדות. משתמש בפליקסוטייד קבוע וונטולין מדי פעם. שומר על אורך חיים, ספורטיבי. מזה תקופה ארוכה של כשנתיים מעלה ליחה ירוקה צמיגית. לכל אורך היום. מה יכולה להיות הסיבה?? מטריד ומפריע

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ליחה צמיגית יכולה להופיע מסיבות שונות, מהריאות, מהאף ומהקיבה. הטיפול שונה ממקרה למקרה. ממליץ על בירור במסגרת מרפאת ריאות.

03/10/2018 | 13:28 | מאת: עמיר הררי

שלום לד'ר ויגרטן דרור מנסה ליצור קשר עם המרפאה " מדיק רוז" ללא הצלחה. בדיקה שניה של ה-ct של עמיר הררי , בעלי , משערת תהליך שאתי בריאות. רוצה לקבוע תור דחוף בהקדם ..על פי בקשתה של רופאת המשפחה . מה זה אומר " תהליך שאתי ?" בברכה עמיר הררי ובאתר יחיאלי הררי. תז: 005273065. פניתי אליך גם בדואר אלקטרוני. תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ניפגש בע"ה במרפאה בשבוע הבא ונעבור על בדיקת הסיטי ונראה כיצד מתקדמים.

02/10/2018 | 21:54 | מאת: אסתי

שלום רב בת 72 פעילה עובדת עושה ספורט בעיקר הליכות בחדר כושר . מתקשה בחוץ . לפחות 3 פעמים בשבוע סובלת מקשיי נשימה . ואובחנתי שסובלת מcopd. מטופלת בfoster . מעונינת לדעת אם יש מניעה לטוס לחן״ל. בדיקות נילוות יצאו תקינות סטורציה 98. מה עם חדר מלח? יש לציין סובלת מיתר לחץ דם מטופלת. ומרגישה טוב . תודה על מענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לרוב אין מניעה מטיסה לחו"ל רק במצבים מאוד קשים. גם במקרים שיש בהם ורך בחמצן בזמן הטיסה (לא במקרה שלך) ניתן לפתור זאת עם תוספת חמצן בטיסה. חדר מלח לא נבדק מדעית למיטב ידיעתי וכל אחד יחליט לעצמו אם זה עושה לו טוב או לא.

02/10/2018 | 14:49 | מאת: Lior

שלום ד"ר בת 29 בריאה בדכ'. אני סובלת במשך כחודש מקוצר נשימה המתבטא בקושי בהכנסת אויר לריאות. מרגישה כאילו שלא מצליחה למלא את הריאות במספיק אויר ולכן מפהקת בכל כמה שניות. בנוסף הדבר גורם לי לכאבי ראש ועייפות. ביצעתי צילום ריאות שיצא תקין ובדיקת אקג תקינה. ממתינה גם לתוצאות בדיקות דם מקיפות. מה יכול לגרום לקוצר נשימה שכזה? אילו עוד בדיקות מומלץ לעשות? אציין שזה לא מחמיר במאמץ אלא מורגש אותו הדבר, בנוסף בלילה איני מרגישה בזה וישנה טוב יחסית. אודה לעזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בדרך כלל התלונה הזו אינה מעידה על מחלה. ממליץ על תרגילי נשימה כגון יוגה וכיו"ב והמשך פעילות גופנית מסודרת.

שלום רב ד״ר, לפני כחודשיים פניתי לבית החולים בעקבות קוצר נשימתי בתוספת רעד וטכיקרידה. בבה״ח לא מצאו דבר ולאחר בדיקות רבות שביצעתי (תפקודי ריאה, אקו לב, א.ק.ג הולטר, אולטרסאונד דופלר בטן עליונה, בדיקות אלרגיה, בדיקת נוירולוג, בדיקת m.r.i ובדיקות הדם השונות) לא עלה דבר מלבד מבנה בצמוד לקרדיה של הקיבה ו2 מומחים טוענים שככל הנראה מדובר בבלוטת לימפה, אך נקבע תור לגסטרוסקופיה. מספר רופאים אמרו שיכול מאוד להיות שמדובר בהתקף חרדה. התסמינים הרבים שהיו לי במהלך החודשיים האלה מלבד תחושת קוצר הנשימה (כאבי בטן, כאבי חזה, רעד, כאב בסרעפת ובחילות) עברו אך משום מה נשאר באופן חזק וברור הקוצר נשימה הזה. זה מתאפיין בעיקר בנשימות שטוחות וקצרות אבל לפעמים גם מלווה חוסר תחושה בחזה. שאלתי היא האם אני צריך לגשת בחזרה לרופא ריאות בנוגע לזה? יש בדיקות מסוימות לריאות שטרם ביצעתי ועליי לעשות אותם? תודה על מענה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אם יש שיפור בתלונות הייתי מחכה ומקווה שגם קוצר הנשימה יעבור כמו השאר. אם לא מציע לעשות סיטי של החזה.

שלום ד"ר רוזנגרטן. אני בת 29, מעשנת מזה 6 שנים בין 15-20 סיגריות ביום. אני עושה כושר מזה שנתיים, בין 3 ל5 פעמים בשבוע ובכושר טוב. לאחרונה אני חווה קשיי נשימה וצפצופים בנשימה מהפה. לעיתים גם כאבים בחזה באזור הלב שמופיעים בעיקר בעת אימוני אירובי (לא משקולות) וחולפים במנוחה, אך גם לעיתים גם סתם באופן אקראי וחולפים לאחר כמה שניות/דקות. כאילו מרגיש שתקוע לי משהו בגרון ותחושה לא נעימה מתחת לצלעות. ניגשתי לרופא משפחה שנתן לי כדורים מכייחים שמתמוססים במים, כשזה לא עזר הפנו אותי לרופא ריאות שעשה לי בדיקת נשיפה לתפקודי ריאות והכל יצא תקין, רנטגן חזה יצא תקין .... הרופא ריאות נתן לי כדורים בשם ארדוטין למשך חמישה ימים, גם לא עזר. כרגע אני נוטלת רוליד מזה שלושה ימים שנתנה לי הרופאת משפחה. לא מרגישה שיפור. אני מאוד מתוסכלת... אני מתחילה להרגיש לא טוב באמצע האימונים, כאילו אין לי אוויר ולא מצליחה להשלים אימוני אירובי כמו שהייתי בעבר... יש לציין, לא יודעת אם זה קשור אבל בכל זאת, שסבלתי מאולקוס והליקובקטר וכתוצאה מזה מרפלוקס לפני כ5 שנים. הסימפטומים היו שונים (היו בעיקר צרבות) אבל הבנתי שהתסמינים עשויים להיות גם כמו אלה שיש לי... בנוסף גם צורכת הרבה קפאין ביום (3-5 כוסות קפה עפ 2 כפיות גדושות). אני יודעת שהייעוץ שלך לא מחליף ביקור אצל רופא, אבל ממש נמאס לי כבר ליטול כדורים מיותרים... האם יש בדיקות שהיית ממליץ לי לבקש מהרופא משפחה? בתודה, בר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מציע להיבדק ע"י רופא אא"ג שיכול להסתכל שאין בעיה כגון דלקת או בצקת במיתרי הקול. אקו לב ובמידה שאין הטבה סיטי חזה.

שלום ד'ר רוזנגרטן. אני חולת COPD קשה. לאחרונה אני סובלת מהתקפי חרדה קשים המתבטאים גם בקוצר נשימה אקוטי. אינני יודעת להבדיל בין קוצר נשימה כתוצאה מהמחלה לבין זה מהתקף החרדה הבלתי נשלט. הסטורציה בעיצומו של התקף נעה בין 90 ל - 94. האם זוהי יכולה להיות אינדקציה למקור קוצר הנשימה ?. מבולבלת וסובלת. תודה על תשובתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אכן, קשה להבדיל מה הסיבה לקוצר הנשימה במקרה שלך ויתכן ששתי הסיבות תורמות. אני חושב שאם את מצליחה להרגיע את החרדה באמצעות תרופות או הרעה אחרת וקוצר הנשימה נשאר ללא שינוי סביר להניח שיש גם החמרה של ה COPD שצריכה טיפול.

27/09/2018 | 22:38 | מאת: דינה

שלום רב, בבדיקת נוגדנים לעלת יצאו הערכים הבאים: (.*.......) (55.00 -0.00 ) PERTUSSIS IGG 47.40 IU/ML NEGATIVE הקיט בודק TOXIN IGG (PERTUSSIS IGG < 55 IU/ML = NEGATIVE) (PERTUSSIS IGG 55 - 70 IU/ML = BORDERLINE) (PERTUSSIS IGG > 70 IU/ML = POSITIVE) image description *(.........) (10.00 -0.00 ) PERTUSSIS IGA 22.30 IU/ML POSITIVE אני משתעלת מעט (כמו צינון) ויש לי בבית תינוק בן חצי שנה. חוסנתי לשעלת כשהייתי בהיריון והקטן חוסן לשעלת רק פעם אחת. אשמח לדעת האם יש לי שעלת או שערך הנוגדנים גבוה בגלל החיסון שעברתי לפני כ8 חודשים?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה לפי הבדיקה שיש חשד לשעלת חריפה ולכן ה IGA גבוה בעוד שה IGG אינו גבוה עדיין. (מה שמעיד שהחיסון ככל הנראה לא הספיק ואת לא נחשבת מחוסנת) ממליץ לגשת לרופא ולקחת טיפול אנטיביוטי.

27/09/2018 | 00:57 | מאת: ריקה

הבירור הנשימתי שלי החל בגלל קושי בהליכה, דופק מהיר וקוצר נשימתי בספורט עד לדלקות ריאה חוזרות והתאוששות איטית מהן. בדיקת מטאכולין חיובי לאסטמה. רלבר עוזר בין ההתקפים. CPAP בלילות. עדיין תחושת מחנק ובזמן ההתקפים ירידה בסטורציה וצריכת חמצן. האם יש דרך אחרת להתמוד עם ההתקפים הללו? למה לא רוצים לעשות לי ברונכוסקופיה? עשינו שלש CT, בפיענוח כל הזמן כותבים מוזאיקה, ותמתים בבסיסי הריאה דו צדדי הולך ומתרחב לצד שמאל. אני אישה צעירה אימא ל8 ילדים. אין לי זמן להיות חולה במיוחד כשיש לי שלושה ילדים עם צרכים מיוחדים הזקוקים להשגחה מתמדת. האם יש דרך שאוחל לקבל אבחון מדוייק ומעקב ללא אשפוז? כרגע עם הרבה לחץ בחזה, ציפצופים וליחה. כבר שבוע . וונטולין כל שלוש שעות. יש לי ארובנט בבית...אבל בפעמים האחרונות לא הרגשתי שעזר ואבדתי את הקול שלי.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין לי את כל הפרטים של הבירור שעברת אבל אתייחס בקצרה לנקודות הבאות: 1. קוצר נשימה יכול לנבוע מסיבות רבות. אסתמה מתבטאת לרוב בקוצר נשימה התקפי עם תפקודי ריאות בעלי אופי חסימתי. 2. ברונכוסקופיה אינה הבדיקה העיקרית בבירור של מחלת אסתמה אבל מקובל לעשות אותה אם יש התקפים למרות טיפול מיטבי. 3. צריך לוודא שאין חשיפה לגורמים שמחמירים את האסתמה כמו אלרגנים שונים וחשיפה תעסוקתית, רפלוקס מהקיבה ועוד. 4. אקו לב חשוב לבצע בבירור קוצר נשימה. 5. במקרה של החמרה קשה של אסתמה השימוש בסטרואידים הוא בלתי נמנע ולא כדאי לחכות. 6. ישנם טיפולים חדשים לאסתמה ניתנים בזריקות אחת לחודש וצריך לבדוק אם את מתאימה לטיפולים הנ"ל. 7. הבירור בדרך כלל מתבצע במסגרת מרפאת ריאות ואין צורך באשפוז.

נעשה אקו לב, אבל הטכנאית אמרה שאינה יודעת לבדוק לחץ לב ריאה. יש לי את הפיענוח של כל הבדיקות, רק שאינני רוצה לשלוח לפורום ציבורי. ברלבר יש בסיס סטרואידי. כעת באמצע החג אין למי לפנות כדי לרשום מעקב. יש לי בבית אמפולות של בודיקורט לאינהלצייה. אני מטופלת לוושט ע"ש ברט עם לוסק 20 מ"ג X פעמיים ביום. מרפאת אלרגיה - אלרגיה לברושים, קרדית אבק הבית (עשיתי טיפול חיסוני כשהייתי חיילת), חלב, טאלק ומי יודע למה עוד כי אי אפשר לבדוק הכל. פניצילין וצפלוספורינים. אני אחות טיפול נמרץ ילדים ופגים . (יש לי בבית חמצן אבל הוא עבור הבן שלי שיש לו לרינגומלציה ומחובר לאיירבו בלילות.).חשבתי לחזור לעבודה אבל למרות הטיפול שיזמתי מעקב מסודר עבורו, אינני יכולה לחזור לעבודה בגלל ריבוי התקפים כולל תמת ריאה רק ביוני האחרון שלקח לי כמעט שלושה חודשים להתאושש ממנו. סה"כ שלושה שבועות של נשימה טובה עם טיפול מניעתי (שלא מונע ). מעבר לכך שיש לי צורך לחזור על בדיקת מנטו ולבודק אילו חיסונים אני צריכה לעשות עבורם דחף אם בכלל. בכל פעם שקיבלתי חיסון שפעת חליתי בדלקת ריאות. אשמח לחשיבה רחבה ומסודרת כדי להגיע למקום בו אוחל להתאמן, לעבוד ולהמשיך לתפקד כאימא ובת זוג של בעלי. לנשום בלי להחנק ולישון במיטה במקום בכורסא בסלון. זה סוג של קריאה לעזרה מבחינתי.

שלום, בהמשך ךתשובה הקודמת שלי, הבירור צריך להיות במרפאת ריאות. מציע לשאול לגבי תרופות מסוג אנטי IGE ונגד אאוזינופילים.

26/09/2018 | 01:30 | מאת: ישראל

שלום רב. אבקש את עזרת הרופא בבדיקת "כיח מגורה" אם הייתי חשוף לחומר מזיק מסוים כמו אבק מזיק ואני כבר לא חשוף כ 5 שנים האם הבדיקה תהיה מהמנה אם אבצע אותה כיום ותוכל לדעת במדויק ולהצביע אם נחשפתי לאבק מזיק בעבר? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הבדיקה מוגבלת ביעילות שלה להוכחת קשר לאבק מזיק. מציע להתייעץ עם פרופ' פיירמן במעבדה מאיכילוב שמבצעת את הבדיקות הללו.

25/09/2018 | 21:58 | מאת: איריס

שלום ד"ר, בהמשך לשאלותיי. האם בדיקת הבונכוסקפיה נעשית בהרדמה? אני מאוד חוששת מהבדיקה וחוששת עוד יותר שאכשיל את הבדיקה בשל המתח שעובר עליי. אני שוקלת לוותר עליה, מהחשש שהבדיקה תזיק עוד יותר לגופי. ככל שמועד הבדיקה מתקרב כך המתח עולה. תודה לך מראש

שלום, בדיקת הברונכוסקופיה נעשית בטשטוש ולמעשה את אמורה לישון בזמן הבדיקה. הבדיקה בטוחה ואין מקום לדאגה.

תודה רבה ד"ר רוזנגרטן. תבורך:)

והאם המחלה כבר כרונית . אם היא התחילה ב 2012 בריאות והתקדמה לטחול כבד בלוטות לימפה ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כנראה שכן, אבל גם במחלה כרונית יכולה להיות נסיגה של המחלה.

23/09/2018 | 20:18 | מאת: ליאת

יש לי 2 שאלות. דבר ראשון אני סובלת מסרקדואיזיס משנת 2012 שאז התגלה במקרה בצילום חזה וגם בבדיקת ברונכסקופיה. עד 2016 לא היו תסמינים מ 2016 התחילו תסמינים של עוגף סידן משמעותי רוב הזמן מעל 13 _ 14 וגם כשל כליתי בעקבותיו. ב 2016 הם כבר לא ראו כלום בריאות וכבר לא ניתן היה לעשות ברונכסקופיה חוזרת. הם חשבו שזה או לימפומה או סרקדואיזיס לקחו דגימה משער הטחול ובכלל דימום מסיבי הוציאו את הטחול . ניסו מטטרוקסת אימורן לא עזר פרדינזון לא היה נסבל בכמויות גדולות. יש לי 2 שאלות דבר ראשון כרגע אני כבר 8 חודשים מקבלת רמסימה כרגע פעם ב 8 שבועות וזה נרטה בבדיקת ace שיש נסיגה. הרופא אמר שאם אני מפסיקה את הטיפול המחלה תחזור האם נוגדי tnf לא אמורים לרפא. קראטנין בסביבות ה 2 ולא חזר לנורמה שאלה שנייה בתפקודי ריאות יש ירידה קלה בלבד בנפחים ובדיפוזיה . הנזק העיקרי היה בהיפרקלצמיה בשתן ובדם וגם אי ספיקת כליות. אני מחפשת רופא שמומחה לסרקדואיזיס . ודבר ראשון אני לא יודעת אם לפנות לראמטולוג שאני כרגע בטיפול אצלו או לרופא ריאות שיש מעורבות קלה בלבד של הריאות. האם אתה יודע אולי איך אני יכולה למצוא רופא שמתמחה בסרקדואיזיס ?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, א. לצערי אין תרופה פשוטה לסרקואידוזיס וכל התרופות נועדו לשלוט במחלה ולהביא להפחתת התלונות. בחלק מהמקרים המחלה חולפת מעצמה ובחלק לאחר מתן תרופות אבל קשה לחזות מראש מה יקרה בכל מקרה. הגישה השמרנית אומרת שאם יש תגובה טובה מפחדים להפסיק. ב. עקרונית סרקואידזיס יכולה לפגוע במערכות שונות בגוף ואני בדעה שהרופא העיקרי צריך להיות זה שמומחה במערכת הפגועה - אם זה ריאות - רופא ריאות, אם זה לב - קרדיולוג, אם זה מערכת העצבית - נוירולוג וכו' במקרה שלך נראה לי שילוב של ראומטולוג ונפרולוג יכול להיות אידיאלי.

שלום שאני שוכב על הגב יש לי קוצר נשימה שמורגש מאזור הגב העליון שאני לוקח נשימה עמוקה יש קליקים מהגב רעש של שרירים כזה מזה יכןל להיות יש צורך בנשיצות עמוקות כול הזמן וכאב מהגב העליון...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שתשובה שכתבתי לשואל אחר תתאים גם במקרה שלך: שלום, הנשימה מופעלת ע"י שרירי בית החזה והסרעפת. במידה שיש דלקת בשרירי בית החזה יש גם קושי בנשימה. גם דלקת בקרום שעוטף את הריאה יכול לגרום לקוצר נשימה. הטיפול בהנ"ל אם אין שיפור כולל לרוב תרופות אנטי דלקתיות כמו אדוויל, אטופן או נורופן.

21/09/2018 | 18:20 | מאת: יאלי

שלום בד"כ לאיזה מחלת ריאות משוייך ברונכוספאזם?? האם אסתמה או כל מחלה חסימתית של הריאות?? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, ברונכוספזם היא התכווצות פתאומית של הסימפונות המלווה בקוצר נשימה וציפציפים. היא יותר אופיינית במחלת אסתמה אבל יכולה להופיע גם בהחמרה של מחלות חסימתיות אחרות כמו בcopd.

20/09/2018 | 23:31 | מאת: עופר כהן

שלום רב, אני מאובחן כחולה אסטמה מס' שנים שאני מסתדר איתה ממש מצויין, בשנה האחרונה אני מרגיש כאב בצד ימין של החזה, הכאב שורף, או כמו חתכים בריאה, שכואב עם שאיפה ונשיפה, הדבר המוזר שהכאב מתחזק לאחר יממה (לא לפני) מפעילות גופנית, לאחרונה אני לא עושה פעילות גופנית מחשש לקוצר נשימה וכאבים, בלילות קשה לי לשכב על צד שמאל, צד ימין (צד שכואב) פחות קוצר נשימה שאני ישן על צד זה. צילום חזה ללא מצא, בבדיקת דם כל התאים הלבנים בנורמה,צילום ריאות תקין, ספירת דם לבנה הכל בטווח הנורמה. אשמח לעזרה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לא נראה לי שהכאב קשור לאסתמה, אולי הכאב קשור בפעילות הגופנית ועומס על שרירי החזה. נסה להתאמן באופן מדורג יותר.

21/09/2018 | 16:26 | מאת: עופר לוי

תודה על המענה אשמח להסבר אם זה קשור לשריר איך זה קשור לקוצר נשימה, סטורציה בסביבות 94, בנוסף הרבה פעמים קם בלילה כי אין לי אוויר. ויכול לישון רק על צד אחד (צד שכואב)

שלום, הנשימה מופעלת ע"י שרירי בית החזה והסרעפת. במידה שיש דלקת בשרירי בית החזה יש גם קושי בנשימה. גם דלקת בקרום שעוטף את הריאה יכול לגרום לקוצר נשימה. הטיפול בהנ"ל אם אין שיפור כולל לרוב תרופות אנטי דלקתיות כמו אדוויל, אטופן או נורופן.

20/09/2018 | 22:34 | מאת: איריס

שלום ד"ר רוזנגרטן בהמשך לשאלתי מתאריך 30.8 בפורום. בביקור במרפאת הריאות הרופא שלח אותי לבכונכוסקפיה עם ביופסיה. באבחנה המבדלת BOOP במקום הראשון. פחות סביר-מחלה מיקרובאקטריאלית. ברצוני לציין שהבדיקה הגופנית הייתה טובה. כניסת אוויר שווה וטובה ללא חרחורים או צפצוים. ספרומטריה- ירידה קלה בשיעורי הזרימה ללא עידות להפרעה חסימתית 83 FVC 86% FEV1 יחס 89% ללא שינוי לאחר מרחיב סמפונות כעת אסמפטומטית לחלוטין. מדוע עם כך נשלחתי לבדיקה ולא מנסים איזה טיפול תרופתי? תודה רבה מראש זה כלל לא מובן מאליו גמר חתימה טובה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, BOOP זה דלקתריאות לא חיידקית שהטיפול שלה הוא בסטרואידים לזמן ממושך. זיהם מיקובקטריאלי הוא זיהום בחיידק שהטיפול שלו הוא באנטיביוטיקה חזה למשך תקופה ארוכה של שנה ויותר. אני מניח שהרופא לר רוצה בצדק לתת טיפולים קשים וארוכים בלי להיות בטוח מה המחלה שלך.

23/09/2018 | 23:20 | מאת: איריס

תודה רבה ד"ר רוזנגרטן וחג שמח

20/09/2018 | 16:19 | מאת: נילי

שלום רב...בת 33 מעשנת מגיל 15...בזמן האחרון מפחדת מסרטן ריאות...עשיתי צילום חזה שיצא תקין...שוקלת להפסיק לעשן...האם אפשר להסתמך עליו? והאם מאוחר מדי בשבילי כבר להפסיק לעשן?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, זה בדיוק הגיל להפסיק ולא מאוחר מידי. בגיל שלך כמעט ואין סרטן ריאות ולא צריך לבצע בדיקות מיותרות. ניתן להסתפק בצילום חזה אם את מרגישה טוב.

20/09/2018 | 21:35 | מאת: נילי

מרגישה מצוין...אין שיעולים חלילה עדיין...פשוט מפחדת....יש לי ילדה בת 10 שכל הזמן מבקשת ממני שאפסיק וגם הפחדים שצצו לי ממחלות...המון תודות

20/09/2018 | 15:50 | מאת: אופיר

שלום רב. הגעתי לרופא ככל הנראה עם מחלה זיהומית. שמעה נשימה ברונכיאלית .בצילום חזה אין תסנין והכל תקין. אך לא כתוב שאין תפליט. אני חושש ממזתוליומה כיוון שכילד נחשפתי לאזבסט מתפורר. הרופאה ביקשה שיבדרו תסנין וךא תפליט... עד כמה עלי להיות מודאג...?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, מזותליומה היא מחלה מאוד נדירה גם למי שנחשף לאסבסט. עיקר הסיכון הוא למי שממש עבד עם אסבסט ולא השתמש באמצעי הגנה. זה שלא כתוב שאין תפליט זה לא אומר שיש.. בדרך כלל לא נהוג לכתוב את הממצאים התקינים. אתה לא צריך להיות מודאג כלל.

עשיתי סי טי בעבר, ואני רוצה לדעת מה זה אומר ריאה מסויידת? האם זה ריאה שניפגעה? האם אני יכולה לעבור ניתוח אסטטי באף עם הרדמה מלאה או חלקית ? יש בזה סיכון או לא? האם בגיל מסויים אסבול עם זה?אני לא מעשנת, לא יודעת ממה זה..האם זה גורם לסיכון...מותר לי לעבור ניתוחים אסטטים עם הרדמה ? זה מסכן אותי ? או שאין קשר

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, סביר להניח שלא תיארו שיש לך ריאה מסויידת אלא הסתיידויות בריאה, כלומר שרוב הריאה עצמה בסדר אבל יש מקומות עם הסתיידויות. הסתיידויות יכולות להיגרם מזיהומים ישנים או חשיפה לאבק מזיק. יכול להיות שאין לכך משמעות וזה לא פגע בתפקוד הריאתי שלך. במידה שאין לך קוצר נשימה במנוחה ובמאמץ לא סביר שתהיה בעיה לעבור ניתוח. מציע על ביצוע תפקודי ריאות מלאים ובדיקה במרפאת ריאות.

14/09/2018 | 11:31 | מאת: איילה

שלום בת 41 בריאה בדרך כלל לפני 7 חודשים לאחר תקופה של שיעול התגלה בסיטי גידול במדיאסטנום שהוצא בניתוח vats בהצלחה והסתבר שהיה מסוג שוואנומה. סיטי מעקב שביצעתי השבוע נראה לכירורג תקין פרט לכך שרשם ״תבנית של עיבוי קיום אינטרסטטאלים/ פיברוסיס בפסגות״ מה המשמעות של זה? האם יש בעיה בריאה? תודה רבה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני לא בטוח שאכן ישנה בעיה מתיאור זה. ממליץ על ביצוע תפקודי ריאות מלאים ובדיקת במרפאת ריאות להסברים נוספים לפי התוצאה.

שלום רב. מזה כחצי שנה אני סובלת מכאבים באזור הגב והחזה בזמן נשימה ,ובשכיבה. בצילום חזה הופיע הציון הזה לגבי. הסינוסים הקוסטופרניים. אשמח לדעת האם יש קשר בין הכאבים לאיבחון ומה זה אומר. תודה

שלום, זה יכול להיות תיאור תקין לחלוטין אבל אני לא יכול להתחייב בלי לראות את הצילום עצמו.

שלום, עשיתי סי טי חזה ללא חומר ניגוד עקב שיעול ממושך. אלה תוצאות הבדיקה: רושם לעיבוי פריברונכאלי קל, יותר באונות התחתונות. מלבד זאת אין רואים ממצא פתולוגי בשדות הריאות. אין עדות ללימפאדנופתיה מדיאסטינלית או אקסילרית. שארית תימוס במיצר הקדמי. נראה אוויר לאורך הוושט, ללא הרחבתו בולטת וללא עיבוי דופן גס. עקמת בולטת קמורה לימין. שינוים ניווניים כולל קשריות ע"ש שמורל בחוליות גביות. האם יש כאן משהו חריג? תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, לפי התשןבה אין משהו חריג, אם השיעול ממשיך ומציק ממליץ על בירור במרפאת ריאות.

12/09/2018 | 18:02 | מאת: מיקי

שלום רב , ביצענו בתאריך 29.08.2018 PET-CT ברצוני להבין יותר במה מדובר כי עכשיו תקופה של חגים ואין כל כך אם מי לדבר. קצת רקע , אמא שלי בת 68 נכון להיות בשנת 2000 אובחנה בלימפומה מסוג Diffuse large B-cell lymphoma בבטן ,קיבלה כימו והקרנות והייתה ברמיסה . לפניי כ5 חודשים אובחנה בלימפומה בארובת העין סוג הלימפומה היא MALT וקיבלה 14 טיפולים של הקרנות חארובת העין. עכשיו הגיעו תוצאות קצת מדאיגות שקשורות יותר לריאות הנה הבדיקה: ממצאים: חזה: קשרי לימפה קטנים מודגמים במיצר אחדים מהם מדגימים קליטה מוגברת בעוצמה בינונית עד בעיקר באיזור פרה-קרינלי. SUV MAX 3.5 אין מוקדים פתולוגיים בקשרי לימפה קטנים אחדים בשערי הריאות. סיכום: - משמעותם של קשרי לימפה קטנים אחדים במיצר מוטלת בספק. מה בדיוק הכוונה של מוטל בספק ? איזה בדיקות יש לעשות במקרה כזה ? תודה מראש לרופאים העונים

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, הכוונה של המפענח שקשרי הלימפה הקטנים לא מעידים על חזרה של הלימפומה בריאות אבל הוא נזהר מלומר זאת בצורה מפורשת. אני מניח שההמטולוג ורופא הריאות יראו את הבדיקה ויחליטו כיצד לעקוב אחר הממצאים. במקפרים מסויימים מומלץ לעשות ברונכוסקופיה לדגימת הקשריות בריאות .

12/09/2018 | 16:33 | מאת: אורית

הייתי מונשמת בטיפול נמרץ כמעט חודש. באשפוז דלקת ריאות קלה. כרגע עשיתי צילום חזה : "בצילום צדדי -דפורמציה של סרעפת הימנית ייתכן שינויים פיברוטיים חשד לשת הצללת בצורת טבעת עד 15 ממ מוטלים על שער השמאלי צל הלב לא מורחב צילומים רצוי מעקב ו רצוי ביצוע בדיקות נוסופות כולל CT....................................................................... בית חזה בדיקת CT חזה שעשיתי מראה ריאות לא מאווררות. מה פירוש "דפורמציה של הסרעפת"? כרגע אני עם בעיות בנשימה, זריקות קורטיזון והנהלציות ואין שיפור...

לקריאה נוספת והעמקה

כנ"ל

12/09/2018 | 16:32 | מאת: אורית

הייתי מונשמת בטיפול נמרץ כמעט חודש. באשפוז דלקת ריאות קלה. כרגע עשיתי צילום חזה : "בצילום צדדי -דפורמציה של סרעפת הימנית ייתכן שינויים פיברוטיים חשד לשת הצללת בצורת טבעת עד 15 ממ מוטלים על שער השמאלי צל הלב לא מורחב צילומים רצוי מעקב ו רצוי ביצוע בדיקות נוסופות כולל CT....................................................................... בית חזה בדיקת CT חזה שעשיתי מראה ריאות לא מאווררות. מה פירוש "דפורמציה של הסרעפת"? כרגע אני עם בעיות בנשימה, זריקות קורטיזון והנהלציות ואין שיפור...

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, דפורמציה הכוונה שינוי בצורה הרגילה של הסרעפת. לדעתי זה לא מסביר את התלונות שלך אבל יש צורך בהערכה מסודרת עם כל הממצאים במרפאת ריאות.

12/09/2018 | 13:57 | מאת: א מתל אביב

שלום רב. אבא שלי , בן 71, חולה מורכב ודמנטי. במשך החודשים האחרונים משתעל בכל יום כ 5 שיעולים בודדים, בערך פעם בכמה שעות. האם שיעול מטיפוס כזה נחשב כרוני ? האם יש צורך בבירור נוסף ? אינו משתף פעולה כששואלים אותו איך הוא מרגיש. עשה בדיקת CT ריאות לפני כשנתיים עקב מחלת חום ארבעה חודשים לאחר ניתוח מעקפים. מצורף פענוח הבדיקה שביצע. בתודה מראש א

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, שיעול כרוני מוגדר לרוב שיעול שנמשך מעל חודשיים. במקרים כמו שמתואר יתכן שהשיעול נובע מבעיית בליעה או חומציות מהקיבה, מומלץ על אכילה במנות קטנות, לא לפני השינה והשגחה למניעת אספירציות של אוכל לריאות. אני לא יכול לראות מסמכים מצורפים לצערי.

12/09/2018 | 23:19 | מאת: א מתל אביב

היי. תודה על התשובה. אבהיר שהשיעול נמשך חודשים רבים,מדי יום ביומו, אבל הוא משתעל שיעולים בודדים כל יום, כלומר אני לא בטוח שמדובר בשיעול של ממש שהרי כולנו משתעלים מפעם לפעם ללא סיבה מיוחדת ואפילו לא שמים לב. ייתכן שאני מגזים בפחד שלי לנוכח מורכבות מחלותיו . על כל פנים אני מעתיק כאן את הפענוח של הרדיולוגית לבדיקת ה CT חזה. הבדיקה כאמור מלפני יותר משנתיים. התהליכים בעצמות המתוארים בבדיקה ידועים מזה שנים . האורתופד קבע שמדובר באקזוסטוזיס נפוצה תורשתית. גם לי יש תהליכים דומים . בתודה מראש א להלן ממצאי סריקה טומוגרפית ממוחשבת של בית החזה.הבדיקה בוצעה בתאריך 22.6.2016. הבדיקה בוצעה ללא הזרקת חומר ניגוד תוך ורידי. השוואה חלקית לבדיקה קודמת של CT בטן כולל בסיסי הריאות מתאריך 1.5.16. סיבת ההפניה : בירור פולמונולוגי. ממצאים : מצב לאחר סטרנוטומיה וניתוח מעקפים. מבוא לבית החזה תקין. מרכיבי המדיאסטינום תקינים. מרכיבי הלב מעט מורחבים. כלי הדם הקורונליים מעט מסויידים. מוקד זעיר בקוטר 0.1 ס"מ באספקט האחורי של RUL. הצללות פסיות אטלקטטיות ידועות דו"צ ללא שינוי. מוקד זעיר בבסיס הריאה משמאל. אין עדות לתהליך דלקתי. לא הודגמו בלוטות מוגדלות במיצר, באקסילות ובשערי הריאות. הטרכיאה והתפצלות הברונכים תקינים. אין עדות לתפליט פלאורלי או פריקרדיאלי. במעבר חזה/בטן מודגמות בלוטות יותרת הכליה תקינות. בקע היאטלי קטן . חלקי הכבד, הטחול, הלבלב והכליות אשר נכללו בסריקה ללא ממצא פוקאלי גס, ללא שינוי בהסתייגות שלא הוזרק חומר ניגוד. בסמוך לגלנואיד בסקפולה השמאלית באספקט הקדמי תהליך גרמי בצפיפות מעורבת מוגדר היטב על בסיס רחב צמוד לקצה של הגלנואיד מכיל הסתיידויות בתוכו יכול להתאים לאקזוסטוזיס או אוסטאוכונדרומה. תהליך דומה ידוע מבדיקת ה-CT בטן בדופן בית החזה , רושם שמקורו בקצה של צלע 9 מימין, בולט כלפי חוץ, מכיל מוקדים מסוידים , גם יכול להתאים לאוסטאוכונדרומה. שבר עם קלוס סביבו- בצלע 2 באספקט הקדמי משמאל. בקצה של צלע 6 באספקט הקדמי מבנה קטן דומה משמאל. המנגיומה ב D6. בשאר המבנה הגרמי - שינויים ניווניים. סיכום : ללא ממצא חריג בריאות פרט לשינויים מוקדיים זעירים. תהליכים בעצמות דורשים ייעוץ אורתופדי, אחד מהם ידוע בדופן בית החזה מימין ללא שינוי, השני הקטן בצלע 6 משמאל ידוע מבדיקת CT בטן ללא שינוי. שאר הבדיקה כמתואר.

שלום, לפי ההגדרה שכתבתי מדובר בשיעול כרוני אבל הוא שיעול קל לפי מה שאתה מספר. אולי הוא קשור לרפלוקס מהקיבה כמו שכתבתי. היקף הבירור תלוי במידה רבה במידת הסבל. אם זה לא מפריע לו אולי אין צורך לטפל. הסיטי בכל מקרה תקין מבחינת הריאות.

14/09/2018 | 01:54 | מאת: א מתל אביב

תודה רבה

שלום רב.עקב דלקת גרון ודלקת ריאות קיבלתי אוגמנטין 875 פעמיים ביום. לקחתי כבר שישה כדורים.די מהר החלו לי כאבים בכף רגל ימיןשלא שייכתי לאנטיביוטיקה. ככל שהתקדמתי בלקיחת האנטיביוטיקה התחילן לי כאבים בכף רגל השנייה בגב בידיים ותחושת כאב כללית בשרירים ובמפרקים. האם יכול להיות קשור לאנטיביוטיקה? אני לא מוצאת סיבה אחרת.אני לא חולה,נחתי בחג והעאבים התחילן ןמתפשטים בנוכחות האנטיביוטיקה. אודה לעצתך ולעזרתך.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יכול להיות שהכאבים קשורים לאנטיביוטיקה או אולי סיבוך של דלקת הגרון. ממליץ לפנות לרופא המשפחה בהקדם.

09/09/2018 | 22:50 | מאת: אלון

שלום רב, בן 41 פעיל ספורטיבית.כבר כמספר חודשים יש לי לחץ בחזה המורגש בעיקר בזמן נשימה. הלחץ מורגש ממש באמצע החזה ומחמיר בעיקר תוך כדי ולאחר פעילות ספורט. ביצעתי אקו לב ואקו לב במאמץ. יצא תקין. ביקרתי אצל רופא ריאות שבדק בסטטוסקופ וביצע בדיקת נשיפה. לא נמצא כלום. קיבלתי גם הפניה לצילום חזה שטרם ביצעתי (מעדיף להמעיט בצילומים אם אין הכרח). הייתכן שיש לי חזה אוויר למרות הבדיקות שעברתי? הייתכן שיש לי משהו חמור אחר?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, בלי צילום חזה קשה להתחייב שאין חזה אוויר אם כי התיאור של התלונות לא מתאים לכך. אני ממליץ לבתצע את צילום החזה שיש בו קרינה מועטה ןאם לא נמצא שם דבר ניתן להעריך שמדובר בסוג של דלקת בשרירי החזה או העצמות ואני מקווה שהמצב ישתפר עם הזמן.

16/09/2018 | 21:52 | מאת: אלון

שלום, ביצעתי צילום חזה. להלן התוצאות: ציור ריאתי תקין. אין עדות לתסנין. אין עדות לתפליט פלוירלי. אין עדות להרחבת המדיאסטנום והשערים. צל הלב בגדר הנורמה. הסרעפת בעמדה תקינה. הכל בסדר?

08/09/2018 | 12:04 | מאת: עידן

שלום רציתי לדעת עם דלקץ בקרום הריאות שבגב יכולות לגרום לבעיות בדופק גם.?

שלום, בדרך כלל לא.

07/09/2018 | 15:11 | מאת: מ.א

שלום ד"ר דרור , אמי עברה צילום רנטגן ובצילום גילו צל . היא קיבלה טיפול אנטיביוטי במשך שבועיים ולאחר מכן שלחו אותה ל CT חזה. ה CT לא מובן לי והייתי רוצה לדעת אם הכל בסדר, אם יש סיבה לדאגה. יש לציין שאת הרנטגן היא עשתה כבדיקה לפני ניקור מותני . תודה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אני מניח שביקשו לעשות סיטי כדי לוודא שהצל שראו בצילום הוא אכן דלקת ושהוא נעלם לאחר הטיפול האנטיביוטי. קיימת אלטרנטיבה לחזור על צילום חזה עוד כחודש ואז אם הצל נעלם אין צורך בסיטי.

08/09/2018 | 21:57 | מאת: מ.א

כן. היא עשתה סיטי. צירפתי לשאלה את הפענוח. אשמח אם תוכל לבדוק. יש בפענוח דברים לא ברורים

שלום, לצערי אני לא מצליח לפתוח קבצים מצורפים בפורום. אם תכתוב לי את התשובה של הסיטי אוכל להתייחס.

11/09/2018 | 12:45 | מאת: מ.א

CT חזה ללא חומר ניגוד. תמטים תת פלאורליים קטנים יותר משמאל . הצצלה תת פלאורלית רשתית קלושה ב RUL בתוכה נראית גם קשרית ריאתית זעירה ב RUL- תסנין ריאתי ? תסנין בספיגה ? שינויים כרוניים? לקורלציה קלינית והמשך מעקב בהתאם לגורמי סיכון. במגבלת הבדיקה עם חומר ניגוד אין עדות ללימפאדנופתיה. שינויים ניוונים קלים בעמוד שדרה. סימני אוסטאופניה.

שלופ, סה"כ התיאור לא נראה נורא, יתכן שמדובר בשרידים שך דלקת ריאות, מומלץ על מעקב במרפאת ריאות כאשר קרוב לודאי יומלץ על ביקורת עם סיטי נוסף עוד מספר חודשים.

07/09/2018 | 13:11 | מאת: יאלי

שלום יש לי משאף פוסטר לפני כן הייתי משתמשת ברלבר הבעיה במשאף פוסטר אוליי אני לא עושה נכון כל הזמן יוצא חומר מלמעלה בזמן שהפיה בפה אני שואפת אך בכול זאת יוצא חומר לא מהפיה אלא מלמעלה השאלה אם אני עושה נכון ואוליי בגלל זה יוצא חומר אני אשמח להסבר תודה רבה. בעיקרון אני צריכה 2 שאיפות 2 פעמיים... אגב ולמה מיועד כמות גבוה של שאיפות

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, יש סרטון ביוטיוב שמראה איך משתמשים נכון: https://www.youtube.com/watch?v=PGVjVs5hY5E

07/09/2018 | 03:21 | מאת: קןבי

שלום שלוקח נשימה עצוקה צרגיש כאבים בקרום הריאוץ שבגב למה כך? יש גם כאבים שם ?די הרגה זמן אני מתחיל לקחת נוגדי דלקת רציתי לדעת עם סירופ מותר לשים בקירור של נורפן לשים אותו במקרר כבר חןדשים הוא שם ?תודה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, נראה לי שלא כדאי להשתמש לאחר כמה חודשים. עדיף לקנות חדש. ממליץ על בדיקת רופא המשפחה.

06/09/2018 | 18:08 | מאת: סטרואידים ואלכוהול

שלום, לא מזמן התחלתי טיפול תרופתי בפרדניזון עכב סרקואידוזיס.מדובר בכדור אחד ליום במינון של 20מ"ג. יש לציין שאת הכדורים אני אמורה לקחת לתקופה ממושכת של כחצי שנה נכון לעכשיו. שאלתי היא האם אפשרי לשתות אלכוהול בזמן נטילת תרופה זו? אודה לתשובה בנושא

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אין איסור גורף אבל מומלץ שימוש באלכוהול במידה מועטה.

06/09/2018 | 00:28 | מאת: עידן

שלןם משו בגב העליון מפריע לנשימה שלי אני צריך לקחת אןויר כול שניה נגמר לי משו באזור הגב העליון מרגיש שזה מישם עשו לע אקג בסדר יש לי גם רעשים מהמפמפרקים צזה יכול להיות זה משפיע לי על הלב גם מקגיש גם לפעמים פעימות מודמות אבל הדופק לא מהיר..?תןדה

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, אולי יש משהו אורתופדי. קשה לדעת מהשאלה, ממליץ על בדיקת רופא המשפחה.

אני סובל משיעול מזה כמה חודשים. אני טופלתי בבית חולים עפולה , אמרו דלקת ריאות קבלתי תרופה ומאז אני במעקב אצל רופא משפחה אבל עדיין סובל משיעול עדיין לא יודע את הסיבה.

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כדאי לפנות למרפאת ריאות לבדיקה אם יש אסתמה.

04/09/2018 | 08:57 | מאת: ריקה

שלום רב, אבי מעשן "כבד" מזה 40 שנה, נאמר לו לאחרונה כי יש לו 30% תפקוד ריאות. מה זה אומר? מה ההמלצה לטיפול?

לקריאה נוספת והעמקה

שלום, כנראה זה אומר שיש לו מחלת COPD מתקדמת, יש תרופות שיכולות להקל עליו ולשפר את איכות חייו. מומלץ להיבדק ע"י רופא ריאות.

05/09/2018 | 07:58 | מאת: ריקה

בוקר טוב, תודה רבה על המענה, ניתן לאבי משאף שנקרא אנורו אליפטה55/22 מק"ג לשימוש על בסיס יומי, שאלתי אליך היא, מה עלי לעשות ע"מ להבין את המצב, איך להתנהל ואיך ניתן לעזור או לשפר, האם עלי להיות מודאגת? יום טוב.

שלום, במשאף מתאים לדעתי למצב בתפקודי הריאה. עקרונית אפשר לחיות במצב זה שנים רבות אבל זה כמובן תלוי בגורמים רבים ואני ממליץ על מעקב במרפאת ריאות.